כותרות TheMarker >
  ';

  פרטי קהילה

  נדל"ן

  עדכונים בזמן אמת, הטרנדים החמים בשוק הנדל"ן בארץ - כל אלה ממתינים לכם מדי יום בקהילת הנדל"ן המחודשת של הקפה, מוזמנים להכנס, להרחיב אופקים ולהגיב :-)

  נדל"ן ואדריכלות

  פורום

  תכנון ובניה

  פרויקט נדל"ן מתחיל בתכנון ובניה. הצלחתו של פרויקט נדל"ן מושפעת רבות מטיב התכנון והבניה. פורום זה הינו הבית לכל העוסקים בתחום התכנון והבניה, לאלה שמושפעים ממנו ולאלה שרוצים להשפיע עליו.

  חברים בקהילה (4920)

  אריק גינזבורג
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  kimchid
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ~בועז22~
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  תנועת כמוך
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  * Forever Young *
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לולה של היום
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  shraga elam
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  mr.unicorn
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  asterjet
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  נקודת מפגש של כסף, אגו ופוליטיקה

  8/3/11 00:15
  9
  דרג את התוכן:
  2011-03-18 17:55:12
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פסגת הנדל"ן של גלובס: דירה בישראל – פנטזיה רחוקה, "חיממה לי את הלב".

  הנושא הרגיש, האקוטי והיקר ביותר לאזרחי ישראל, קורת הגג שלנו, עולה בפעם האלף לסדר היום!

    

  במשך שנים רבות היה ענף הנדל"ן תחום אפור שזוהה עם אנשי עבודה מיובלי ידיים ועם אנשי עסקים שעוד הסכימו ללכלך את הנעליים באתרי הבנייה. בשנים האחרונות מנצנץ הסקס אפיל של הענף, בכנסים, בפסגות, בוועידות, כולם  עם חליפות, מתהדרים בנושא האופנתי, שכמעט כל משרד ממשלתי רוצה לגעת בו, ובעלי אינטרסים רבים בוחשים בו.

  כולם מנסים להטות את דעת הציבור באמצעות הנושא הרגיש ביותר: מחירי הדירות.

   

  היום לא צריך להיות דלפון קשה-יום ונטול השכלה כדי להגיע למצב שרכישת דירה היא בגדר פנטזיה - מספיק להיות אזרח ממוצע.

   

  אני יושבת בשורה השנייה בדיוק מאחורי נשיא התאחדות הקבלנים, ניסים בובליל, ושר השיכון, אריאל האטיאס, ונהנת מהמידע המגיע לאוזני :)

  נשיא התאחדות הקבלנים עולה לבמה, ומברך את כל השורה הראשונה, הלשון שלו מצליחה

  "לגעת" בכל האורחים המכובדים ולהודות להם באופן אישי. הוא מתאר את נדל"ן כמשימה לאומית, על דירה במחיר סביר, ( ומזה סביר בעיניך כבוד הנשיא?) ועל הצורך לעובדים זרים כדי למלא את המשימה הלאומית. הוא מנסה לאחוז בשני קצוות החבל ולכרוך את מחירי הדיור במין אג'נדה חברתית לאומית, בשם ה"אכפתיות הציבורית."

  עם כזו סולידריות ומעורבות נשאר רק לשאול מדוע טרם נמצא קבלן אחד בישראל, שפעם אחת גם יעשה מעשה חברתי וימכור חלק מהדירות במחיר מוזל לזוגות צעירים ומשפחות מעוטות יכולת. אהה?!

   

  אחריו עולה שר השיכון אריאל אטיאס,  הוא "מפרגן" לקבלנים הבונים את ארץ ישראל,  אך לא שוכח להזכיר שזה גם האינטרס שלהם.  הוא מעביר ביקורת על  ראשי הערים שלא רצה להזכיר את שמם, שאינם מוכנים לבנות יחידות דיור קטנות, כדי לא למשוך אוכלוסיות חלשות,  ומסביר שגם אם זה נכון, צריך לטפל באוכלוסיה הזו, וישנה כבר החלטה והנחיה למשרד הפנים לתכנן לפחות 20% דירות קטנות, והיא צריכה לרדת למדף.

  אם אטיאס ידבק במשימה שנטל על עצמו - לא רק שירשום לעצמו הישג אדיר, אלא יזכה גם להכרת תודה מציבור גדול ומתוסכל, שחלקו מאבד תקווה לגור בעיר גדולה.

   

  כן, אני מודה!

  הש”סניק הצעיר הצליח לשבות אותי,  (וזה לא בגלל העיניים הירוקות שלו) :) הכתרתי אותו כחביב הקהל, של היום הזה.  

  לא בכל יום מגיע למשרד השיכון ביצועיסט שיכול לנצח על הרפורמות, אבל גם לו ברור, שאם נתניהו לא יתייצב לימינו, ויעניק לו את הגיבוי המתאים מול האוצר, הם יכנסו למשבר פוליטי או במילים אחרות המפסידים הגדולים יהיו אנחנו.

   

  בהמשך מנחה הפאנל שואל, את ראש עיריית ת"א, חולדאי, האם נוח לת"א להיות במעמד של "ת"א בירת ישראל" ושהיא מטרפדת את תמ"א 38, אני מסתכלת על חולדאי יושב גם הוא בשורה הראשונה, מתגלגל מצחוק,  אופס..לא הכינו לו תשובה לעקיצה הזו.

  הגיע תורו של ראש עיריית תל אביב מר חולדאי לנאום, הוא עולה לבמה ומסביר למה עירית ת"א , מתנגדת למימוש תמ"א 38 בעיר, ש- 96% מהפרויקטים שבדק נפסלו בגלל נושא הקונסטרוקציה ואז אני שומעת את אטיאס מגיב ספק לעצמו ספק אלי, " מה הוא קונסטרוקטור?" אטיאס מחזיר מבטו לבמה, הוא דרוך לכל תשובה של חולדאי, חולדאי ממשיך ומסביר שלא נצפה ממנו לתת אישור ל - 2 קומות נוספות בכרם התמנים או בנווה צדק, כי הוא איננו מוכן לשנות את פני העיר.

  גאון!! איך לא חשבנו על זה קודם? (הוא שכח לרגע את המגדל שאישר בנווה צדק).

  חולדאי מתנגד להבאת עובדים זרים, מתוך אמונה של ציונות ואינו חושב שיש מחסור בכוח עבודה, השר אטיאס לא נשאר חייב ושוב מגיב לסובבים אותו, "אין לא מודעות למחסור בעובדים, כי הוא לא בונה". חולדאי יורד מהבמה, ויוצא החוצה, יש לנו ראש עיר עסוק. השרים המשיכו לשבת, ואני כבר חושבת על הטוקבקים, שלא יוותרו לו

  -

  שהמנחה שואל את ראש עיריית רעננה, התומכת בתמ"א 38, מי הקונסטרוקטור שלה, ראש עיריית רעננה מסרב להגיב,

  הנה, מלחמת האגו פתחה חזית נוספת בין עיריית ת"א לעיריית רעננה,

  ואנחנו הקהל מוחא כפיים בסיפוק, הרי מה זה משנה?

   

  מה שבטוח הוא שענף הנדל"ן, על כל נגזרותיו, נע תדיר על הציר שבין:  אגו - פוליטיקה - כסף.

  -

  נהנתי ממושב הלצים, ואתם?

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "נקודת מפגש של כסף, אגו ופוליטיקה "

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  8/3/11 08:57
  1
  דרג את התוכן:
  2011-03-08 09:19:44
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  אנחנו חושבים שמהפכות חברתיות מתחוללות מלמטה ואם יהיו מספיק אנשים שיגידו לא עוד חולדאי הסנוב ישאר במיעוט/

  -

   ד"ר שלמה חזן תכנון פיננסי ו ביטוח פנסיוני פרישה לבכירים והשקעות פנסיוניות ופיננסיות השקעות נדל"ן וגיוס הון טל 09-8809013 054-6900052 פקס 09-7673496 דוא"ל: shaldag19@walla.co.il WWW.KEDAY.CO.IL אז חולדאי ישאר במיעוט . תוכניתו של נתניהו להורדת מחירי הדיור היא ניצוץ של שפיות והגיע הזמן שכל ראשי הערים במרכז יעודדו את הבניה ויאפשרו מתן היתרים למס' קומות במסגרת תמ"א 38 ופינוי בינוי . זה הפתרון לבעית הבניה במרכז לעשות ולעשות זה הדבר הנכון


  --
  ד"ר שלמה חזן יועץ פרישה לבכירים תכנון פרישה , יועץ פנסיוני לארגונים מפעלים ועדי עובדים , אימון אישי לשינוים אישיים עיסקיים
  ,www.keday.co.il מה כדאי לי ?
  8/3/11 09:25
  2
  דרג את התוכן:
  2011-03-08 09:26:10
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  הלו הלו הש"סניק הצעיר עם העיינים הירוקות נשוי + ילדים

  אבל את צודקת לחלוטין !

  נתקלתי בו ממש פנים אל פנים בביקורו במירס עת היה שר התקשורת , כמדומני הראשון בישראל שהלך ראש בראש נגד ענקי התקשורת בארץ ולמעשה סלל את הדרך לבא אחריו (כחלון) שגם הוא לא פחות טוב ממנו

  בכל אופן האיש הזכיר לי קצת את שרון בביצועיסטיות שלו

  הוא לא מחפש אשמים אלא איך פורצים את הדרך , איךל עוקפים בעיות , איך משפרים מצב קיים

  וכן כל עוד יהיו קשרים פוריים בין מקבלי ההחלטות בישראל לאנשי הכסף והאינטרסים

  אנחנו נמשיך להראות ולהתנהל כמו אחרונת רפובליקת הבננות


  --
  גם מסע של 1000 ק"מ מתחיל ב- "כוסאמו אין לי כח היום , אני אתחיל מחר "
  8/3/11 14:29
  2
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2011-03-08 14:29:42
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק
  8/3/11 17:15
  2
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2011-03-08 17:15:25
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  מרגיזים אותי היושבים במרומים....מרומי מגדלי השן של הפוליטיקה. מנותקים מהעם ומהבעיות האמיתיות.

  חולדאי נהנה שעירו מתמלאת דירות יוקרה. והוא ימשיך לאשר עוד מגדלים בנוה צדק ובמרכז העיר. במיוחד כל עוד אלו נחשבים מגדלי פאר.

  חולדאי וראשי הערים האחרות מעודדים בניית דירות גדולות. העובדה שזוג צעיר לא צריך דירה גדולה אינה רלוונטית לאף אחד מהם. גם העובדה שיש היום מבנה דמוגראפי שונה שבו משפחות חד הוריות, רווקים, גרושים וסתם כאלה שלא רוצים דירת 6 חדרים - גם היא אינה רלוונטית.

   

  ואולי בכלל במקום לעודד רכישת דירות יתחילו לפתח כאן פרוייקטים של דיור בשכירות מוגנת בדומה למה שמתרחש באירופה וארה"ב. זה מתחיל בשינוי חשיבה מצד אחד, עם תחושת ביטחון שיש איפה לגור לאורך זמן בתנאים הוגנים.

   

  נראה לי שאפשא למנות אותך שליחה לענייני תצפית על שרים קריצה

   


  --
  תמי / סטודיו תמרינדי www.tamarindi.com
  מנהלת קהילת אדריכלות ועיצוב פנים וקהילת נשים בעסקים

  8/3/11 17:43
  2
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2011-03-08 17:43:33
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  דיבורים כמו חול ואין מה לאכול, עכשיו צריך כמות שווה של מלט כדי לייצר את הבטון, אבל אין. מה שצריך לעשות עם כל המיסים שאנחנו משלמים זה להפסיק להתרכז בתל אביב ושכנותיה ולהתפרס במקומות אחרים. הצפיפות פה כבר הפכה לבלתי נסבלת. אבל זה אינטרס של בעלי ההון והכנסת כדי לעשות עוד כמה ג'ובות על חשבון משלם המיסים, לראייה חולדאי יצא מיד לאחר נאומו החוצה לא כי היה צריך לחזור למשרדו ולעסוק בשיטות חדשות לשפר את הנוחות של חיי התושבים אלא כדי לדפוק לכם דוחות חנייה בחוץ בזמן שאתם בוהים במנחה ובראש עיריית רעננה.
  9/3/11 01:02
  1
  דרג את התוכן:
  2011-03-09 01:18:17
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  רונית יקירתי,שלום רב,

  אני חייבת להודות, שעל אף שהוועידה הייתה מוצלחת, מקצועית ואטרקטיבית, עזבתי בסופה מאוכזבת. התחושה העיקרית שלי שאבדה כאן השליטה.

  הצמרת השלטונית עסוקה יותר מדי בלהסביר לצבור הבוחרים הפוטנציאלי עד כמה הצליחה לקדם את האג'נדה החברתית והכלכלית, ומה גדול השיפור בשני תחומים אלה יחסית להנהגות קודמות.

  בשורה התחתונה: דומני, כי היא אובדת עצות.

  אמר אלי יונס (אשר התנסח מצוין, ישר ולעניין) שמצבנו הכלכלי טוב יותר משאר מדינות המערב מן הטעם הפשוט, שהממשלה השכילה ולא התערבה בכוחות השוק.

  הגדיל לעשות מהנדס העיר של ר"ג, אדר' חיים כהן, במושב עמוס המשתתפים על תמ"א 38 ועל פינוי-בינוי, שמיותרים כל הדיונים והויכוחים על נחיצות תמ"א 38 כיוון שרעידת האדמה הבאה עלולה להתרחש עלינו בכל שעה, ועלינו להזדרז ולהתלבש על חיזוק הבניינים הקיימים במלוא המרץ.

  במושב המקנח, שבו הובאה הרפורמה בחוק התכנון והבנייה לדיון, דאגותיי גברו במיוחד. זו לא הפעם הראשונה, שאני נחשפת לבעייתיות הגדולה ב:600 סעיפי החוק החדש, אבל אתמול נחשפתי לחששות הכבדים שהם מנת חלקם של רבים העוסקים בתחום הבנייה.

  דווקא העובדה שלא חשתי בודדה אל מול התנהלות בעייתית ולא ממוקדת, הקצינה אצלי את החשש מן המציאות ביום שאחרי. אין ספק שקולם של המתנגדים צריך להישמע, אך הוא נחנק תחת כרית ענקית. ברור הוא שבמקום להמציא עוד ועדות מוועדות שונות די בתגבור ובייעול מחלקות ההנדסה העירוניות. ועובדה שיש ערים שכבר מתייעלות עצמאית והטיפול בהן בהיתרי בנייה מתקתק במקצועיות וביעילות. הגדיל ראש העיר חיפה, מר יונה יהב, בהצהירו שמעתה יונפקו היתרי בנייה בזמן שיא של חודש ימים. אם אכן דבריו מדוייקים, והוא הצליח בייעול הפנימי בעירו, אזי זוהי דוגמה לפתרון אמיתי, ריאלי וחלופי.

  בברכה, עדנה.


  --
  עדנה מור | אדריכלות ובינוי ערים
  edna-mor-arch.blogspot.com
  מנהלת קהילת נדל"ן בקפה דה-מארקר
  יו"ר איגוד האדריכלים העצמאיים בישראל
  9/3/11 07:29
  1
  דרג את התוכן:
  2011-03-09 08:48:09
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  הי תמר מסקים לכל מילה שלך

  -

  שמואל

  צטט: tamarindi 2011-03-08 17:15:25

  מרגיזים אותי היושבים במרומים....מרומי מגדלי השן של הפוליטיקה. מנותקים מהעם ומהבעיות האמיתיות.

  חולדאי נהנה שעירו מתמלאת דירות יוקרה. והוא ימשיך לאשר עוד מגדלים בנוה צדק ובמרכז העיר. במיוחד כל עוד אלו נחשבים מגדלי פאר.

  חולדאי וראשי הערים האחרות מעודדים בניית דירות גדולות. העובדה שזוג צעיר לא צריך דירה גדולה אינה רלוונטית לאף אחד מהם. גם העובדה שיש היום מבנה דמוגראפי שונה שבו משפחות חד הוריות, רווקים, גרושים וסתם כאלה שלא רוצים דירת 6 חדרים - גם היא אינה רלוונטית.

   

  ואולי בכלל במקום לעודד רכישת דירות יתחילו לפתח כאן פרוייקטים של דיור בשכירות מוגנת בדומה למה שמתרחש באירופה וארה"ב. זה מתחיל בשינוי חשיבה מצד אחד, עם תחושת ביטחון שיש איפה לגור לאורך זמן בתנאים הוגנים.

   

  נראה לי שאפשא למנות אותך שליחה לענייני תצפית על שרים קריצה

   

   


  --
  http://www.2all.co.il/web/Sites6/nadlanshli/
  10/3/11 08:42
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2011-03-10 08:42:05
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  חולדאי מוקף באגו ופוליטיקה והוועדות הכנסים האלה לא יעזרו.

  אפשר לקרוא את הטור של בנשימה באחת.
  הכתבה שלך שנונה וחדה.
  תודה


  --
  שלמה מזרחי- קואצ'ינג והחכמה היהודית
  www.smcoach.com
  18/3/11 17:55
  0
  דרג את התוכן:
  2011-03-18 17:57:57
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  היום לא צריך להיות דלפון קשה-יום ונטול השכלה כדי להגיע למצב שרכישת דירה היא בגדר פנטזיה - מספיק להיות אזרח ממוצע.

  מדוייק!!


  --
  הפעלות לימי הולדת, סוכריות ועוגות מבצק סוכר
  bisofcake קידום מכירות


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "נקודת מפגש של כסף, אגו ופוליטיקה "

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה