כותרות TheMarker >
    cafe is going down
    ';

פרטי קהילה

אקטואליה

קהילת אקטואליה - המקום לדון בענייני היום, בארץ ובעולם. פוליטיקה, כלכלה, חברה, דעות והגות. אנא שמרו אל התבטאות נאותה!

אקטואליה

חברים בקהילה (5572)

עמי100
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ofer ben z
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    כריסטין
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    shimi79
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    bonbonyetta
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    איציק אביב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    amnonti
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    רמיאב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

נשים? ביחד עם גברים? לא בבית ספרנו...

9/5/11 09:34
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-05-09 09:34:00
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: שִינשִין 2011-05-09 09:29:53

צטט: רוזMרין 2011-05-09 09:25:20

אלה החוקים של החברה החרדית ולנשים שם זה לא מפריע, וודאי שלא לך. לפי ההלכה" קול באישה ערווה" ( כלומר אסור לגבר לשמוע קול אישה שרה מלבד בנות משפחתו ) והם החמירו גם לגבי מראה משום "לא תתורו אחרי עיניכם ואחרי לבבכם".

אם זה לא מפריע להן זה מפני שהן תינוקות שנישבו...

אבל אני לא חושבת שלנשים החושבות שביניהן, זה לא מפריע. הן רק לא מעזות לבטא את תחושותיהן.

זה מצחיק לשמוע אותך אומרת את המשפט "תינוקות שנישבו"

זה המשפט השימושי ביותר בקרב החרדים כשהם מדברים על חילונים.

--
    התגברתי על השחצנות שלי - עכשיו אני מושלמת.
    9/5/11 09:37
    0
    דרג את התוכן:
    2011-05-09 09:41:19
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אלה החוקים של החברה החרדית ולנשים שם זה לא מפריע, וודאי שלא לך. לפי ההלכה" קול באישה ערווה" ( כלומר אסור לגבר לשמוע קול אישה שרה מלבד בנות משפחתו ) והם החמירו גם לגבי מראה משום "לא תתורו אחרי עיניכם ואחרי לבבכם".

אבל אני לא חושבת שלנשים החושבות שביניהן, זה לא מפריע. הן רק לא מעזות לבטא את תחושותיהן.

........

הם לא תינוקות שנשבו, זה לא מפריע להם כי הם גדלו לזה והנשים שם הרבה יותר מחמירות מהגברים.

--
    " "בְּטַח בַּה' וַעֲשֵׂה טוֹב, שְׁכָן אֶרֶץ וּרְעֵה אֱמוּנָה. וְהִתְעַנַּג עַל ה', וְיִתֶּן לְךָ מִשְׁאֲלֹת לִבֶּךָ." . / תהילים
    9/5/11 10:03
    3
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-05-09 10:03:55
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    חייה ותן לחיות. אם הנושא מפריע למי שקורא את העיתונים החרדים, שהיתיחסו לכך. כל זמן שהם נשארים סגורים בתוך הקופסה שלהם ולא מטרידים את אורח חיי, שיבושם להם. הם מפריעים (יותר מדי) כשהם מתערבים לי בחיים. מה שהם עושים בינם לבין עצמם, זבש"ם.

--
    איננו מפסיקים לצחוק כשאנו מזדקנים, אנו מזדקנים כאשר מפסיקים לצחוק!
    9/5/11 10:41
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-05-09 10:41:18
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: joseffin 2011-05-09 09:20:03

צטט: כיתת יציבה 2011-05-09 09:00:36

עניי עירך קודמים:

גאטו יקר, מן הסתם אינך חרדי ואינך דתי. זהו עולמם הפנימי. מה עניינך בהדרת נשים בקרב הציבור החרדי? במה זה משפיע על עולמך? בכלום.

אומר לך מה כן משפיע על עולמך: הדרת גברים מבית הספר היסודי-חילוני.

רק מורות מכיתה א' ועד ח'. מאוד משפיע. עליך, על ילדי, על רוב החברה הישראלית.

אני מסופק אם בין כיתה א' לכיתה ח' היה לך מורה גבר. כי זאת המציאות בכל החינוך החילוני, והיא ארוכה כימיה של בני ברק.

ויקיפדיה: חינוך חד מיני-חינוך חרדי.

וחינוך של מורות בלבד הוא לא חינוך חד מיני? הדבר הזה קשור בך ונוגע לך הרבה יותר מאשר חינוכם של החרדים. מי לימד אותך קרוא וכתוב? מי לימד אותך להתנהג, לחשוב?(בתיכון מכינים לבגרות, לא כל כך עוסקים בהתנהגות, ולא בטוח שמלמדים לחשוב)

המאמר הזה, לאור מה שאמרתי לך, אינו יותר מאשר חץ נוסף במטרה מסומנת כלגיטימית.

אני מאוד אשמח לשמוע דעתך בנושא רק מורות מכיתה א ועד ח' בחינוך החילוני.

המורה שלי בכיתה ב' וג' היה המורה עמוס

מורה משכמו ומעלה שאני זוכרת אותו עד היום

אחד האנשים החכמים שיצא לי להכיר.

מכאן ברשותך ואתך הסליחה, את מבוגרת כמוני, כי בזמני אכן היו גברים בהוראה. ו'אני זוכר את המורה שהיה לי' זאת ממש קלישאה.

אגב, אף אחד לא מונע מגבר להיות מורה, זה שגברים לא רוצים להיות מורים ולחנך את ילדינו, זאת בעיה שלהם.

ועוד קלישאה: גברים לא רוצים, הם אשמים.  נראה אותך נכנסת לסמינר למורים שיש בו סגל ותלמידים על טהרת הגברים. כי זה המצב בכול הסמינרים, רק הפוך.

נראה אותך נכנסת אף שורדת בית ספר שיש בו רק מורים. כי זה המצב, אבל הפוך.

בבית הספר בו לומדים למדו -לומדים ילדי יש רק מורות. כל שנה, המנהלת מביאה מורה , ומעיפה אותו אחרי חודשים -או שבועיים. בד"כ הטענה: הם לא יודעים להציב גבולות.

ואני אומר: מחנכת את הילדים לראות בגברים חסרי אחריות ונוטשים.

ההחלטה להכניס גברים למערכת החינוך היא מערכתית, אוי לה אם תהיה נתונה למציאות של בחירה אישית.

ההחלטה למלא את בתי הספר רק מורות, היא גם מערכתית, תוצאה שלקפיטליזם ממלכתי חזירי: מורות קונים בזול.

אישי: קרן קרב לא מעונינת בשירותיי, היא מעונינת רק באשתי. לי יש יותר תעודות, ולא פחות ניסיון. קרן קרב: 100% נשים.

--
    יציבה שווה יציבות שווה שלום. יחי האח הגדול
    9/5/11 11:27
    0
    דרג את התוכן:
    2011-05-09 11:29:39
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

בתור עובדת קרן קרב לשעבר, אני יכולה להעיד מגוף ראשון שרוב הקולגות שלי (כולל המנהל האיזורי ואחראי תחום אומנות) היו גברים. מה שכן-זה לא קל להתקבל לשם וגם לא קל להתמיד (עזבתי אחרי שנתיים) 

9/5/11 11:59
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-05-09 11:59:44
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אלי למה 2011-05-09 03:03:45

אי אפשר להאשים את עורך "המודיע", שהוא ודאי גם רבי, על שהוא חותך נשים מתמונה כזו. עבורו נשים במעמד כזה הן בבחינת אבסורד שאינו נופל במאומה מנשיא אשר עסוק, למשל, בפעילות מינית. זה לא הוא שהחליט להתייחס ככה לדברים והוא בסך הכל ממשיך את הקו של אביו, סבו, סב סבו וכן הלאה. כל דרך אחרת היא מבחינתו בגידה בשיטה ולפיכך גם ברצון האל.

ניכר בשיטה של הפרימיטיביים שהיא בנויה לכבול את את היצר המיני בשלשלאות נצח. השיטה מאבדת את הלגיטימיות שהייתה לה לאורך ההיסטוריה והיא הופכת ממש בדיחה.

עם זאת, היא מתגנבת ונוגעת גם במושגים המושרשים בנו החילונים, בפחד מנשים ובהתנשאות עליהן.  

היא לא מתגנבת היא תמיד היתה, בעולם החילוני עדיין מתקיימת הדרת נשים בשיח הציבורי, הפוליטי, ובעולם העיסקי "תקרת הזכוכית" קיימת ושרירה (ואל תנפנפו לי עם גליה מאור ועוד 5-6 נשים בכירות בעולם העסקים).

מה שכנראה כן קורה ,זה שהשבירה החזקה ימינה והתחזקות הדת במדינת ישראל תוביל ואולי כבר מובילה את זכויות הנשים שהושגו בדם יזע ודמעות 100 שנים לאחור (כפי שקרה וקורה במדינות אחרות עם נטיות ימניות ופונדמנטליזם דתי).

--
    Be yourself and love who you are and be proud, because you were born this way...Lady Gaga
    9/5/11 12:21
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-05-09 12:21:05
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: Jes_ie 2011-05-09 11:59:44

צטט: אלי למה 2011-05-09 03:03:45

אי אפשר להאשים את עורך "המודיע", שהוא ודאי גם רבי, על שהוא חותך נשים מתמונה כזו. עבורו נשים במעמד כזה הן בבחינת אבסורד שאינו נופל במאומה מנשיא אשר עסוק, למשל, בפעילות מינית. זה לא הוא שהחליט להתייחס ככה לדברים והוא בסך הכל ממשיך את הקו של אביו, סבו, סב סבו וכן הלאה. כל דרך אחרת היא מבחינתו בגידה בשיטה ולפיכך גם ברצון האל.

ניכר בשיטה של הפרימיטיביים שהיא בנויה לכבול את את היצר המיני בשלשלאות נצח. השיטה מאבדת את הלגיטימיות שהייתה לה לאורך ההיסטוריה והיא הופכת ממש בדיחה.

עם זאת, היא מתגנבת ונוגעת גם במושגים המושרשים בנו החילונים, בפחד מנשים ובהתנשאות עליהן.  

היא לא מתגנבת היא תמיד היתה, בעולם החילוני עדיין מתקיימת הדרת נשים בשיח הציבורי, הפוליטי, ובעולם העיסקי "תקרת הזכוכית" קיימת ושרירה (ואל תנפנפו לי עם גליה מאור ועוד 5-6 נשים בכירות בעולם העסקים).

מה שכנראה כן קורה ,זה שהשבירה החזקה ימינה והתחזקות הדת במדינת ישראל תוביל ואולי כבר מובילה את זכויות הנשים שהושגו בדם יזע ודמעות 100 שנים לאחור (כפי שקרה וקורה במדינות אחרות עם נטיות ימניות ופונדמנטליזם דתי).

.........

העיתונות הדתית החרדית מאפשרת דעות וטורים של עיתונאיות בכל תחום והתמחות ויחד עם זאת ללא צילומים ותמונות של נשים.

--
    " "בְּטַח בַּה' וַעֲשֵׂה טוֹב, שְׁכָן אֶרֶץ וּרְעֵה אֱמוּנָה. וְהִתְעַנַּג עַל ה', וְיִתֶּן לְךָ מִשְׁאֲלֹת לִבֶּךָ." . / תהילים
    9/5/11 12:31
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-05-09 12:31:52
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מניעה של צילומי נשים מעידה בעיקר דברים רעים על הגברים שבוחרים לחיות כך- הם כאילו מצהירים על עצמם שיכולת שלהם לשלוט על עצמם קטנה כל כך, שהם נאלצים להפוך את הנשים לאינן נראות כדי שלא יגרמו להם להתבלבל. הם אילו שמבטלים את "מותר האדם" ושמים עצמם באותו קו עם חתולי רחוב. יותר קל לא לחטא כשהפיתוי בכלל לא קיים.
    9/5/11 13:15
    3
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-05-09 13:15:14
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

ואם הייתה באופן היפוטטי חברה שנוהגת באופן עקרוני להכות את הנשים (כמובן שבהסכמה שלהן שהרי הן חונכו

שמי שמקבלת מכות מבעלה זה בטח מגיע לה)?

פשוט מעורר סלידה שאנשים בשם עקרון ליברלי מזויף לחלוטין של חוסר התערבות מסוגלים להצדיק ולהתעלם

מכזו תופעה.

9/5/11 13:19
    0
    דרג את התוכן:
    2011-05-09 13:45:31
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: joseffin 2011-05-09 09:34:00

זה מצחיק לשמוע אותך אומרת את המשפט "תינוקות שנישבו"

זה המשפט השימושי ביותר בקרב החרדים כשהם מדברים על חילונים.

שנאמר: חנוך לנער עפ"י דרכו.

רק שינשין מבינה חרדית...

--
    Cogito ergo sum
    9/5/11 13:22
    0
    דרג את התוכן:
    2011-05-09 13:23:26
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: mabbh 2011-05-09 13:15:14

ואם הייתה באופן היפוטטי חברה שנוהגת באופן עקרוני להכות את הנשים (כמובן שבהסכמה שלהן שהרי הן חונכו

שמי שמקבלת מכות מבעלה זה בטח מגיע לה)?

פשוט מעורר סלידה שאנשים בשם עקרון ליברלי מזויף לחלוטין של חוסר התערבות מסוגלים להצדיק ולהתעלם

מכזו תופעה.

........

אין קשר בין אלימות במשפחה לבין לא לעלות תמונות של נשים בעיתונות.

מה הקשר?אין כאן פגיעה בעצם.

אלה קודים מוסכמים על כולם ונשים מעדיפות זאת לכתחילה, אני לא בטוחה אם זו המצאת הנשים עצמם.

--
    9/5/11 13:51
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2011-05-09 13:51:52
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

מהיכן החוקים האלה? צילומים הרי, קיימים מאה חמישים שנה בסך הכל. חוקים אינם אמורים להיבנות ברוח התקופה? התסכימי לסקילת כופרים?
    מה ניתן להבין משתיקת נשים אם גם כשרעלות מכסות את כל פרצופן, כשדגדגנן כרות, הן שותקות?
    כנציגת ההיגיון החרדי, מדוע שלא נתור אחרי עינינו ואחרי לבבנו? אחרי מה נתור?

--
    "הברזל חם- הכה בו". י. טרומפלדור

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "נשים? ביחד עם גברים? לא בבית ספרנו..."

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה