כותרות TheMarker >
  ';

  פרטי קהילה

  גינון

  ברוכים הבאים לקהילת הגינון. פה אנחנו מחבקים באהבה את כל הפרחים העצים, והשיחים, וכל מה שצומח בטבע ועושה לנו טוב מרגש ומסקרן. פה המקום לדעת עוד...  תמיד לרשותכם באהבה  רינת אגרנט.

  סביבה וחיות

  פורום

  צמחי תבלין וריח / גידולי ירקות ופירות/תוצרת חקלאית /בריאות

  צמחי תבלין וריח.\r\nגידול ירקות בגינה הפרטית.

  חברים בקהילה (1238)

  michela29
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  נאוה פלד
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ריטוצ'קה
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לולה של היום
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  א ח א ב
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  היא ולא אחרת
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  יוהידן
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ישראל רף
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ~בועז22~
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  מעוניינים בגידול ירקות בבית?

  5/6/11 22:52
  2
  דרג את התוכן:
  2011-10-08 13:30:59
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  • :

  מעוניינים לגדל ירקות בבית? המידע הבא בדיוק בשבילכם!

  אין כמו לפתוח את הבוקר עם סלט שעשוי מירקות טריים שהרגע קטפנו בגינה מאחורי הבית, או באדניות שבמרפסת. ככל שגוברת המודעות לגידול ירקות בצורה אורגנית, או סתם בגלל שזה כיף גדול לגדל את הירקות שאנו אוכלים בעצמנו, ניתן למצוא ביותר ויותר בתים, גינות ירק מטופחות ועמוסות בכל טוב. כמובן שלא חייבים חלקת אדמה צמודה לבית, גם אדניות במרפסת יעשו את העבודה. אז לכל אותם גננים חובבים, ולכל אלו שרוצים אבל עדיין לא העזו, הכנו עבורכם טבלה שימושית ביותר. בטבלה תמצאו מידע לגבי: מתי מומלץ לגדל, כמה מים צורך הצמח, מה המרחק הרצוי בין צמח אחד למשנהו, ממה כדאי להיזהר ומתי לקטוף. אז שיהיה בהצלחה ואל תשכחו להזמין אותנו לסלט טרי בשבת בבוקר...

  ירקות

  הארטישוק הוא צמח עשבוני, קוצני,רב-שנתי. לצמח שורש-אגירה מעמיק ומעובה. הצמח גדל על מצע של אדמה כבדה ועמוקה. מוכן לקטיף לאחר 6 חודשים. יש לזרוע/לשתול במרווחי גידול של 80 ס"מ.

  עונות מומלצות: אביב, חורף

  ירקות

  סלק זורעים בעומק של 2 ס"מ. הצצת נבטים לאחר 6 ימים. משך גדילתו של הסלק 3-6 חודשים. יש לזרוע/לשתול במרווחי גידול של 20 ס"מ. מרווחי ההשקיה בקיץ 3-6 ימים, בסתיו ובאביב 4-7 ימים.

  עונות מומלצות: אביב, סתיו, חורף

  ירקות

  צמח הסילקה/ מנגולד יהנה ממרווח גדילה ברדיוס של 30 ס"מ סביבו. משך הזמן בין זריעה לקציר 50-60 יום. מומלץ לזרוע באביב ובסתיו. צמחי הסילקה למינהם יצליבו ויפרו אחד את השני כאשר הם גדלים צמודים.

  עונות מומלצות: אביב, סתיו, חורף

  ירקות

  צמח ברוקולי בוגר יהנה ממעגל גידול ברדיוס 20 ס"מ. ניתן לקטוף ראשי ברוקולי (את ניצני הפרחים לפני הפריחה) לאחר 60-90 יום. כל הזנים השונים של משפחת הכרוביים יפרו אחד את השני אם יגדלו זה בקרב זה! לצמח, פרחים מושלים שאינם יכולים לבצע הפריה עצמית. דבורים מפרות את פרחי הברוקולי.

  עונות מומלצות: אביב, סתיו, חורף

  ירקות

  הכרובית רגישה ביותר לתנאי גידולה. לא רצוי לגדל את הכרובית על גבי עצמה או על גבי גידול אחר מאותה משפחה, אלא פעם ב- 4-5 שנים באותו מקום. שתילי אביב יזרעו במשתלה המוגנת בכיסוי פלסטיק. מרווחי השתילה נעים בין 35 ס"מ ל- 60 ס"מ בהתאם לזן. ניתן להשאיר צמח כרובית לאחר שקטפנו ממנו את ראש הכרובית המרכזי מספר עונות/שנים וכל שנה/עונה יגדלו כרוביות חדשות נוספות מאותו צמח - ללא צורך לשתול צמח חדש במקומו!

  עונות מומלצות: אביב, חורף

  ירקות

  זן הכרוב הירוק - קופנהגן עגול, יזרע בזריעת סתיו או אביב מוקדמות כיוון שמשך גידולו ארוך - 120 יום עד הבשלה לאסיף/קטיפה. לזן בראונשוויג פחוס וגדול נדרשים 100-120 ימים לגדילה כאשר שותלים אותו בין החודשים אוגוסט עד אוקטובר וקוטפים אותו בסוף הסתיו או תחילת החורף. כרוב ניצנים שותלים בספטמבר ומשך הגדילה שלו 150 ימים. יש לדלל את השתילים למרחק של 30 ס"מ אחד מהשני כדי לאפשר מרחב גדילה עתידי לכרוב. עצה שימושית: גבעולים מעוצים אינם טעימים לערצבים וכך לא נאכלים על-ידם! לכן, חכו עם השתילים במנבטה עד שהתעצו.

  עונות מומלצות: אביב, סתיו, חורף

  ירקות

  זריעת הגזר מתבצעת מסוף יולי עד אמצע אוקטובר (בסתיו) ובינואר - פברואר (באביב) . כמות הזריעה במטר היא כ- 60 זרעים. בזריעה קייצית/סתיוית יש להשקות יום יום במשך כל תקופת הנביטה ואחריה. יש להשקות לעיתים קרובות בכל תקופת התעבות השורש (בזריעה אביבית) עד זמן האסיף. מזריעת סתיו, נאסף הגזר כעבור 5-6 חודשים. מזריעת סתיו מוקדם ואביב מוקדם, נאסף הגזר כעבור 4-5 חודשים.

  עונות מומלצות: אביב, סתיו, חורף

  ירקות

  את הסלרי ניתן לזרוע כל השנה (באופן כללי) אך עדיף לגדלו כגידול סתיו/חורף לקבלת עלים וגבעולים טעימים ומזינים ביותר. הסלרי אוהב כמויות מים גדולות במהלך הגידול. כאשר זורעים ישירות בערוגות, יש לדלל את השתילים שגדלו ולשמור על רדיוס של 10 ס"מ מסביב לכל שתיל הסלרי.

  עונות מומלצות: אביב, סתיו, חורף

  ירקות

  התירס זקוק לימי שמש וללילות חמים רבים לגידול מוצלח, אך יתאים את עצמו לתנאים שונים. הזריעה תעשה בחודש אפריל. לפניה השרו את הזרעים במים, למשך הלילה.
  יש לגדל מספר צמחים יחד, להפרייה הדדית טובה ביניהם. לזרוע בשורות, אך מומלצת זריעה בקבוצות על גבעות קטנות, אותן תצרו בגינה. זרעו בעומק 5.2 ס"מ ובמרחק 15 ס"מ בין צמח למשנהו.
  כדי להגדיל את אחוז הנביטה, רצוי לזרוע בכלי גידול קטנים, בנפרד ולהעתיק את השתילים שהגיעו לגובה 5 עד 8 ס"מ.

  עונות מומלצות: אביב, קיץ

  ירקות

  את המלפפון יש לזרוע בערוגות כשבוע או שבועיים לאחר הקרה האחרונה של האביב. מטמינים באדמה 2-3 זרעים כל 25-50 ס"מ לאורך הערוגה. מעל הערוגה נכין רשת הדליה, אליה נכוון את הצמחים כאשר יגדלו. לאחר שנבטו השתילים, כדי לדלל את הצמחים לאחד כל 40 ס"מ (בערך). הצמח אוהב שמש מלאה ומים רבים. אין להשקות על העלים (יגרום לפטריות ומחלות).

  עונות מומלצות: אביב, קיץ

  ירקות

  החציל הוא צמח עשבוני או בן-שיח, חד או דו שנתי. גובהו נע בין 40 ס"מ ל- 150 ס"מ. לצמח החציל נוף עלווה גדול ויש להקפיד על רדיוס של 20 ס"מ מכל עבריו בזמן השתילה. בתנאים נוחים (סוף מרץ תחילת מאי) חלה נביטה 8-10 ימים לאחר הזריעה. ההתפתחות ההתחלתית של הצמח איטית. 3-4 שבועות מרגע הופעת הפרח על הצמח יהיה הפרי מתאים לקטיף ומאכל מידי.

  עונות מומלצות: אביב, קיץ

  ירקות

  ניתן להנביט זרעים במנבטה מחוממת (מכוסה בפלסטיק) או בבית כחודשיים לפני סוף החורף, לגידול קולורבי באביב. ובאופן דומה ניתן להנביט זרעי קולורבי במנבטה מוצלת לקראת סוף הקיץ לגידול קולורבי בסתיו. את השתילים ניתן להעביר לערוגות לאחר חודש וחצי מאז נבטו. צמח קולורבי בוגר יהנה ממעגל גידול ברדיוס 20 ס"מ.

  עונות מומלצות: אביב, סתיו, חורף

  ירקות

  עונות הזריעה העיקריות של החסה הן סתיו ואביב. ספטמבר - אוקטובר בסתיו וינואר - פברואר באביב (במנבטות מכוסות). הזרעים של החסה נובטים בתנאי לחות/ רטיבות והארה מתאימה. לכן בזריעת סתיו, מומלץ להרטיב את הזרעים עד שתפחו וספחו מים וגם לחשוף אותם לאור על מנת שיתחיל תהליך הנביטה (אם נזרע אותם באדמה, קיים סיכוי של אי נביטה בחלק מהזרעים הדורשים אור בנוסף לרטיבות בקרקע). יש להקפיד על רדיוס של 25 ס"מ מכל עבריה בזמן השתילה.

  עונות מומלצות: אביב, סתיו, חורף

  ירקות

  את הזרעים של המלון ניתן לזרוע מיד לאחר הקרה האחרונה של תחילת האביב. לנביטה מוצלחת וקלה - יש לחכות עד שטמפרטורת האדמה תתחמם מעט (מהחורף האחרון). יש לזרוע את הזרעים כ- 1-2 מטר אחד מהשני (הצמח הבוגר, גדול ומתפשט!) ובעומק של 3 ס"מ (בערך). בזמן הגידול המלון אוהב כמויות מים גדולות. מומלץ על השקיה בטפטפות כדי שלא להרטיב את העלווה הרגישה למחלות ופטריות עלים למינהן.

  עונות מומלצות: אביב, קיץ

  ירקות

  פטרוזיליה היא צמח אשר גדל היטב בתנאי האקלים הישראלי.  רוב המשתלות מוכרות שתילי פטרוזיליה אותם רצוי לשתול בסתיו באדמה או בעציץ עמוק יחסית (על מנת לאפשר מספיק מקום לשורש העבות והטעים). הפטרוזיליה זקוקה לפחות ל 5 שעות אור ביממה ולהשקיה מתונה בהתאם לצורך. זורעים אותה בעומק של עד 1 ס"מ, במרווחים של 10 ס"מ בין צמח לצמח. ניתן לזרוע אותה במרווחים של 2–3 שבועות על-מנת להבטיח אספקה שוטפת של הצמח במשך השנה. הנביטה חלה תוך שבועיים.

  עונות מומלצות: אביב, סתיו, חורף

  ירקות

  את זרעי הכוסברה זורעים בעומק של 3 ס"מ, במרווחים של 30 ס"מ בין הצמחים. הנביטה מהירה. לצמח שורש שיפודי מעמיק, גורם אותו יש לקחת בחשבון במידה ומגדלים אותו במכל. הצמח מתאים לגידול בתנאי אור מלא, הוא עמיד לקרה, שרב וקרקע גירנית, אך רגיש למליחות.

  עונות מומלצות: אביב, חורף

  ירקות

  את זרעי השמיר זורעים בעומק של כ- ½ ס"מ, במרווחים של 10 ס"מ בין הצמחים. גם כאן הנביטה היא תוך כשבועיים, וגם כאן נמליץ על מחזורי זריעה של אחת ל- 2 –3 שבועות. ניתן גם להשאיר מספר צמחים בחלקה, לפריחה וליצירת זרעים להמשך הגידול. הצמח מתאים לגידול בתנאי אור מלא, עמיד לקרה, אך רגיש למליחות ולגיר בקרקע.

  עונות מומלצות: אביב, חורף

  ירקות

  את הפלפל יש לשתול במרווחים של 30 ס"מ בין הצמחים. באזורים ממוזגים (מישור החוף) מועד השתילה - מאמצע חודש מרס, ובאזורים פנימיים - בראשית-אמצע אפריל ואילך. מיד לאחר הנביטה הצמח מפתח צורך לאור. נבט אשר לא יקבל את כמות האור הנחוצה יציג גדילה מאורכת, שברירית ומואטת (מה שלא כדאי), לכן יש לדאוג לספק לנבטים חשיפה לאור מיד לאחר הנביטה. צמחי הפלפלים הם רב-שנתיים, לכן גם כאשר מזג האויר גורם להפסקת הפריחה ולעיתים לנשירת העלים, הצמח ישתקם מחדש ברגע שהתנאים יאפשרו לו.

  עונות מומלצות: אביב, קיץ

  ירקות

  ניתן להנביט זרעים במנבטה מחוממת (מכוסה בפלסטיק) או בבית כחודשיים לפני סוף החורף, לגידול דלעת באביב. יש להקפיד על מרחקי זריעה של מטר עד מטר וחצי בין השתילים של הדלעת כאשר זורעים בערוגה. חשוב לגדל את הדלעת באזור המקבל שמש מלאה (לפחות 8-10 שעות ביום).

  עונות מומלצות: אביב, קיץ

  ירקות

  כששותלים קישוא, יש להקפיד על מרווחי זריעה גדולים של רדיוס 150 ס"מ בין זרע לזרע, כדי לגדל צמח איכותי, מפותח וגדול ביותר. עדיפה הזריעה בעונת האביב. השקייה בטפטוף מונעת נזק רב לעלים. כאשר העלים מורטבים במים או כאשר מצטברת עליהם לחות, הם נדבקים בפטריה. עודף מים יכול לגרום ל"ניפוח" מהיר של הפרי, לכן אין צורך בהשקייה מרובה. בית השורשים של צמח הקישוא גדול ולכן צורך כמות אוויר גדולה, דבר המצריך עיבוד קרקע מקדים אשר מאוורר אותה. בחורף מומלץ להכין ערוגות מוגבהות לניקוז טוב של עודפי המים.

  עונות מומלצות: אביב, קיץ

  ירקות

  צמחי העגבניה אדישים לאורך היום – פריחתם חלה בימים קצרים וארוכים כאחד. הטמפרטורה היא הגורם המגביל היחידי המשפיע על שלבי הגדילה השונים של הצמח. העגבניה דורשת תנאים של טמפרטורה גבוהה יחסית ולכן נחשבת לגידול קיץ (או חממות בחורף). במשתלה רצוי לזרוע זרעים כ- 35-40 יום לפני השתילה. יש להפריד את השתילים במרווח של 10 ס”מ כדי להבטיח בית שורשים סביר אשר בזמן העתקה של השתיל (עם האדמה סביבו) יבטיח הקלטות מהירה בערוגה של הגינה. שתילה יש להתחיל לאחר סוף פברואר, כאשר הטמפרטורה מתחיל לעלות ואין חשש לקרה.

  עונות מומלצות: אביב, קיץ

  ירקות

  הצנון והצנונית עמידים למזג אויר בטמפרטורות נמוכות והעונות הקרירות בארץ מתאימות להם.
  אקלים חם לעומת זאת פוגם בטעמו של הצנון. זורעים בעומק 2 - 3 ס"מ וכשהנבטים קטנים ומשרישים יש לבצע דילול לפי הצורך.
  10 ס"מ בין כל צנון זה די בהחלט. זורעים באדמה רטובה ויש לשמור על לחות הקרקע לשם הבטחת הצצה. תקופת גידול של צנון/ צנונית היא כ -100 יום אך ניתן להנות מצנון צעיר עוד לפני כן (ביום ה- 45) בערך.

  עונות מומלצות: אביב, סתיו, חורף

  ירקות

  את זרעי האבטיח זורעים באדמה שהתחממה באביב. (זרעים לא ינבטו בטמפרטורת אדמה קרה, לכן אין צורך למהר) צמח האבטיח נהנה משמש מרובה. מומלץ להרטיב את הזרעים ולהשרותם במים כדי להבטיח נביטה או לזרוע מספר זרעים בקבוצה ולדלל את השתילים שגדלו מאוחר יותר. מומלץ לשמור על מרחק של 1.5 מטר בין צמח לצמח כאשר מגדלים בשורה. בזמן הגידול, אוהב האבטיח כמויות מים גדולות. מומלץ על השקיה בטפטפות כדי שלא להרטיב את העלווה הרגישה למחלות ופטריות עלים למיניהן.

  עונות מומלצות: אביב, קיץ

  ירקות

  עונת הגידול של הארטישוק הירושלמי,(בטטה כיסביה) היא מינואר עד מרץ. משך הגידול מזריעה הוא 150 עד 200 יום. משך האסיף (קטיף) הוא כ- 30 יום. מרווחי שתילה סביב הצמח יהיו ברדיוס של 25 ס"מ. ארטישוק ירושלמי הוא צמח מהיר-גידול המגיע בקלות לגובה של כ-2 מטרים. לעתים קרובות הבעיה היא לא איך לגדלו אלא איך לא לגדלו מרגע שהשתרש, שכן גודלו של הצמח, וכמות העלווה באים על חשבון יבול הפקעות. הוא זקוק לשמש מלאה או לחצי יום שמש.

  עונות מומלצות: אביב

  ירקות

  יש להטמין את זרעי השעועית בעומק של 3 ס"מ ובמרחק של 20 ס"מ אחד מהשני. כאשר מגדלים בשורות יש להקפיד על מרחק של 50 ס"מ בין השורות. כדי להשרות במים למספר שעות כדי לוודא נביטה ואחר כך לזרוע. או לחילופין, לזרוע מספר זרעים בקבוצה ולדלל את השתילים לאחר שהחלו לצמוח. יש לזרוע בתחילת האביב או בסתיו. לא כדי לזרוע לפני הזמן, כיוון שיש חשש שהזרעים ירקיבו באדמה קרה ולחה של סוף החורף. חשוב שלא להשקות את הצמחים על העלווה (עלים) כדי למנוע מחלות עלים.

  עונות מומלצות: סתיו, אביב

  ירקות

  ברוב הזנים מפתח הבצל עלים ושורשים בימים הקצרים. עם התארכות היום והעליה בטמפרטורה מתעבים בסיסי העלים, נפסקת היווצרות עלים ושורשים חדשים. כאשר העלים צונחים ונופלים נכנס הבצל למצב מנוחה. התבצלותו והבשלתו של הצמח תלויה באורך היום ותנאי האקלים. אורך היום המינימלי להתבצלותו הוא 12-16 שעות בהתאם לזן. מומלץ להכין בצלים במנבטה ולהעבירם למקומם בקרקע בחודשים דצמבר-ינואר.

  עונות מומלצות: סתיו, חורף

  ירקות

  גידול תפוח אדמה מושפע מתכונות הזנים ומתנאי אקלים וקרקע. זנים מקדימים גומרים מחזור חיים תוך 70-80 יום. השקייה לא מסודרת תפגע בהתפתחות תקינה של הפקעות. הזריעה תעשה בחודש אפריל, בסביבה שטופת שמש.
  עדיף שימוש בזרעים, על זריעת תפוחי-אדמה משנה קודמת, אשר עלולים להיות נושאי מחלות. לקבלת יבול גדול, שמרו על קרקע לחה, במיוחד מהשלב בו הגיעו הפקעות לגודל גולות. מסיבה זו יש להכין את הקרקע, שתיהיה בעלת כושר טוב לעצירת לחות.

  עונות מומלצות: חורף

  ירקות

  לצמח הבטטה כושר ניבה גבוהה במיוחד (שמסביר את תפוצתה הגבוהה בעולם) . לצמח כושר עמידות בפני סערות, ברד ופגעי טבע רבים. הכנת שתילים נעשית במשתלות מכוסות ואף מחוממות בסוף החורף. הבטטה דורשת כמויות מים גדולות במשך עונת הגדילה - בחודשי הקיץ. לאחר השתילה משקים בתכיפות כדי לסייעה לקליטת השתילים ולהתפתחותם. לאחר שנתכסה השטח בירק הבטטה, משקים כל 7-14 יום, בהתאם לסוג הקרקע. אין להפריז בהשקייה. הזריעה מתבצעת בחודשים אפריל - מאי והאסיף בחודשים אוקטובר - פברואר.

  עונות מומלצות: חורף

  ירקות

  התרד רגיש במיוחד לקרקע חומצית, לכן יש להוסיף לה אבני גיר.
  שורשי התרד רגישים להעתקה, לכן זרעו אותו ביעדו הסופי. יש לנכש עשבים שוטים בקביעות. התרד רגיש מאד למחסור בחנקן בקרקע, דבר שיתבטא בעלווה צהובה ועיכוב התפתחותו. התרד אוהב המון מים, לכן היו נדיבים. התרד זקוק ל-6 שבועות קרירים לפחות, במיוחד חשובים לילות קרים. התרד יבשיל בין 37 עד 45 יום מזריעתו. יש להשתמש בזרעים טריים בני אותה שנה. באיזורים קרירים מומלץ לזרוע מדי שבועיים, לקבלת יבול במשך כל השנה כמעט.

  עונות מומלצות: סתיו, חורף

  ירקות

  לשום דרושה קרקע מנוקזת היטב, מעט פורייה וחשופה לשמש. עדיף השימוש בערוגות מוגבהות, בהן הניקוז טוב במיוחד והתחממות הערוגה מהירה יותר מאשר בסביבתה. הזמן המתאים ביותר לזריעה הוא בין דצמבר וינואר.
  שימו לב לאיכות השום שנועד לזריעה! הפרידו את פקעת השום לשיני שום בודדות. השאירו, על כל שן, כמה שיותר מהקליפה. זרעו את השיניים בעומק 5 ס"מ, תוך שימת לב לכך, שהקצה החד של השן פונה מעלה וכסו היטב. שמרו על מרחק של 10 ס"מ בין שן אחת לשנייה ובין שורה לשורה על מרווח של 40 ס"מ. עם סיום הזריעה השקו היטב.

  עונות מומלצות: סתיו, חורף

  עריכה: ארז


  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "מעוניינים בגידול ירקות בבית?"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  6/6/11 11:00
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2011-06-06 11:00:02
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אחלה מאמר
  6/6/11 20:53
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2011-06-06 20:53:13
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  אשמור ואנסה ליישם

  אוהבת לעשות נסיונות כאלה בבית ולתעד

  כבר הצלחתי לגדל עגבניות,פלפלים ודלורית

  תודה!


  --
  נ.י.ל.י
  8/10/11 13:30
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2011-10-08 13:30:59
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  תודה רבה על הטיפים. אני מנסה עכשיו לגדל אי אילו ירקות במיכלים.


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "מעוניינים בגידול ירקות בבית?"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה