כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  וול סטריט - שוק ההון האמריקאי

  בין אם אתם סוחרים או משקיעים ,חובבים או מקצוענים שזה עיסוקם העיקרי, כאן תמצאו מידע שמושי ,נתוחי שוק ,מאמרים, תובנות ורעיונות וכמובן הזדמנויות "חמות" למסחר והשקעה בשווקים בוול סטריט.

  שווקים פיננסיים

  חברים בקהילה (2461)

  Dave L
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  יוסף צ.
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  lior peleg
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  aviav1
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  דוקטור קולנוע
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ברקס
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אריאל דר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לומפומפיר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  guy123423
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  amirh
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  magidi
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שמוליק_
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  הונאת החלב הגדולה או כשלון אסטרטגי

  26/6/11 11:14
  0
  דרג את התוכן:
  2011-06-28 07:57:00
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  [ חלב, תנובה ]

  האם הונאת החלב ומוצריו החלה כבר  בשנה שעברה? בסוף הקיץ של 2010 הוכרז בישראל על  מחסור בחמאה. הגדילו לעשות היצרנים  כאשר לפני תקופת החגים בשנה שעברה, הודיעו על מחסור גם בחלב  .


   בYNET הודיעו לנו: "תסתפקו במרגרינה: מחסור בחמאה במרכולים" והאתר הוסיף: "רגע לפני כניסת החג: מחסור בחלב בכל הארץ".


  הרפתות דיווחו על שפע של חלב , הרשתות טענו שיש מחסור ומה הם אמרו אז:


  "אלי גידור, סמנכ"ל הסחר של שופרסל, אמר אתמול (א') שהמחסור בחמאה איננו ייחודי לישראל, אלא מדובר בתופעה כלל עולמית. הסיבה לכך היא ממחסור בשומני חלב שמקורו בצמצום בייצור החלב. שומני החלב מתקבלים בתהליך ייבוש עודפי חלב, ומאחר שכעת אין עודפים - נוצר מחסור בשומנים.


  צביקה וילגר, בעלי ויליפוד המייבא חמאה מתוצרת דנמרק וכן את ממרחי החמאה של לורפק, אמר כי המחסור בחמאה הוא עולמי - בגלל המחסור בחלב - ובעקבותיו יש עליות מחירים משמעותיות של 25% במוצרי חלב בחו"ל. להערכתו, עליות המחירים של מוצרי החלב יגיעו גם לארץ בתקופה הקרובה.


  בתערוכת המזון, שהסתיימה בשבוע שעבר (אוקטובר 2010) בפריז, היה המחסור בחלב לשיחת היום. כך לפי העיתון באותו זמן , האמנם?


  חיפשתי בגוגל את הערך של , "מחסור גלובלי בחמאה" ולהפתעתי העיתון הבינלאומי היחידי שדיווח על כך היה ארגון הישיבות העולמי שידע על כך ממקורותיו בישראל. כשחיפשתי ערך של "מחסור בחמאה" בלבד בנוסף למקורות בישראל מספטמבר אוקטובר 2010 מצאתי רק ידיעות ספורות על מחסור בחמאה בשנת 2008 ביפן ובאוסטרליה ובמחוזות מסוימים בהודו ב 2009.


  גם במקרים האמורים ביפן ,הודו ובאוסטרליה מצאנו הסברים דומים לאלו שמכרו לנו ראשי משק החלב בישראל.


  למה זה טוב ליצרנים בישראל שיש מחסור בחמאה? החמאה היא מוצר מפוקח ומחירו אינו יכול לעלות ללא הסבריים, עם זאת ייצור החמאה צורך הרבה מוצקים ושומנים הנחוצים לייצור מוצרים ללא פיקוח, שאת מחירם כן אפשר להעלות.

  אז מה עושים? מעבירים חמרי גלם ממוצרים מפוקחים למוצרים שאינם בפיקוח ויוצרים מחסור מקומי ומלאכותי במוצרים מפוקחים ושפע במוצרים ללא פיקוח.


  כנראה שהנושא הזה ידוע בתעשיה כי כך נהגו ביפן ובאוסטרליה ב 2008, בהודו ב 2009 ובישראל ב 2010.


  שאלתי חברים מארה"ב אם היה להם מחסור בחמאה בשנה האחרונה ואף אחד לא זכר ארוע כזה. אכן בישראל היה מחסור מקומי שמקורו כנראה לא ברפתנים, לפי דבריהם,  אבל בטח  לא גלובלי . והתעשיה , העיתונות המקומית והלוביסטים בישראל דאגו להעצים את העניין. האם אמת או אסטרטגיה?

  ''

  השר שלום שמחון, מלא הטנא. האם בדקת שהיה מחסור גלובלי בחמאה?


  מה עוד קרה בישראל באוקטובר 2010. בלון הניסוי של מחסור מקומי בחמאה עם הסברים גלובליים  עבר ללא מחאה ציבורית וללא תגובה ממשלתית ראויה, והראה למשק החלב בישראל ובעיקר ליצרני המוצרים ותנובה בראשם  ורשתות השיווק, שאפשר להמשיך בעליות המחירים, כי הציבור ישן, המדיה והמערכת אוכלת את התירוצים, והממשלה משתפת פעולה. באותה תקופה שר החקלאות היה שלום

  שמחון . שמחון הצטרף לחגיגה באומרו:  המחסור בחמאה ומחירה הגבוה הם בעיה עולמית.

   

  המסקנה ממשבר הקוטג' הנוכחי הוא כי האסטרטגיה של משק החלב התרסקה וכי תנובה, איפקס וזהבית יוסף כהן,  שהם מובילי האסטרטגיה, צריכים לחפש אסטרטגיה חדשה ולא רק בעניני חלב ואני לא אתפלא אם נראה בחודשים הקרובים תזוזות באיפקס ישראל .

  ''

  זהבית יוסף כהן בערוץ 2 . האסטרטגיה שלה קרסה. האם נראה תזוזות באיפקס ישראל בחודשים הקרובים


  אני לא כל כך הבנתי למה קרן איפקס רכשה את בזק , אבל אחרי שהיא מכרה את בזק והתמקדה בתנובה הבנתי, שקרן איפקס לא יודעת לעשות הרבה, לא בתחומי התקשורת ולא בתחומי המזון. ההתמחות של קרן איפקס זה לקנות חברה פרטית המתנהגת באופן מונופוליסטי או קרטלי, להשתדל להשקיע בה כמה שפחות ולהעלות מחירים כמה שיותר.


  המונופול או הקרטל דרושים בשביל לדכא את החברה ואת הצרכנים והשוק החופשי החדש שמתבטא בהצטרפות ישראל  לזרועות ה OECD , מספק מרווח זמן להעלאות מחירים , לפני שהאזרחים והממשלה מתעוררים.


  קרן איפקס, שרכשה עם שותפים את גרעין השליטה בבזק לא הביאה את

  חברת בזק בתקופתה להתמודדות עם אתגרי העתיד בתחום התקשורת.

  בזק הקפיאה את פיתוח רשת הדור השלישי, גם לא עשתה  מספיק בקידום הדור הבא של הDSL ולא קידמה את ה IPTV ואת הסיב האופטי לבתים (FTTH). איפקס מכרה בזק שנמצאה בפיגור רב בהשוואה לחברות הדומות לה באירופה.

   

  אני מעלה כאן את נושא בזק כי חשבנו שמכירתה לקרן ההשקעות איפקס תביא שינוי ותוביל את בזק להחלטות אסטרטגיות ופעולות התיעלות. מתברר כי לא ראינו אסטרטגיה וגם לא מבצעי התייעלות.

   הרגולטור ישן במשך התקופה ואיפשר להשאיר את שכבות  השומן בבזק על חשבון הצרכנים , כאשר המונופול הישן שימש שכבת הגנה לאי תחרות ולחלוקת דיבידנדים.


  לקרן  איפקס היה ניסיון מועט בתחום התקשורת וברשותה היו עסקי תקשורת בגרמניה , יוון , ארה"ב,אנגליה ומקומות נוספים בעולם, ואולם בתחום המזון והחלב לא מצאתי כמעט כל פעילות במסגרת קרן אייפקס הבין לאומית בטרם רכשה את תנובה.


  מנהלי תנובה הציגו  את העברת השליטה לקרן אייפקס כניסיון להפוך את תנובה לחברה בין לאומית , כאשר קרן אייפקס  לא עסקה עד לאותו זמן ברכישת חברות גדולות בתחום המזון והחלב.

  גם ללא החסרון הגדול של קרן איפקס בתחום המזון והחלב, מנהלי תנובה לא התעסקו עם שאלות רבות לגבי הקרן, לנוכח התנהלותה בחברת בזק וגם שכחו בדרך כמה נכסי נדל"ן.


  כתבתי אז: "הלב שלי עם הרפתנים מהמושבים, אבל גם הראש איננו מבין

   לגמרי את המהלך של תנובה עם קרן איפקס. באירופה ובעיקר בסקנדינביה

  מנוהלים חברות ענק על ידי קואופרטיבים. שליש  ממשק החשמל

   

  בדנמרק וכמחצית מענף התקשורת בפינלנד מנוהלים בהצלחה  ע"י חברות

  בבעלות קואפרטיבים אין סיבה שקואופרטיב יתנהל יותר גרוע מקרן השקעות. גם קרן ההשקעות

  איפקס מנוהלת למעשה ע"י אלפי משקיעים וברובם גופים שמשקיעים בו את קרנות הפנסיה שלהם".

   

  היום הייתי מוסיף כי הלב שלי גם עם הצרכנים, כי קרן איפקס עושה בתנובה את מה שהיא יודעת לעשות וזה להעלות מחירים כמה שאפשר, בחסות האצטלה של חברה פרטית בשוק חופשי והידד ל OECD כל הדרך לבנק.


  ומה עושה איפקס "בפסגות"? היא תעלה מחירים עד שתגיע לגבולות עמלת ה 2% המותרת או עד שציבור המשקיעים בפסגות ינהל מלחמת קוטג' בעמלות. כי גם פסגות זה חברה שהצרכנים לא מתניידים ממנה בגלל שברירי אחוז וההמון לא פועל באופן רציונלי, לפי כללי וועדת בכר או כפי שחושבים נערי האוצר.  


  איפקס זה הקוליניאליזים החדש שמתאים למדינה ריכוזית כמו ישראל שיצאה מהבולשביזים ל OECD. איפקס זה דבר מזיק לאזרחי מדינת ישראל, כאשר הרגולציה כאן כה שברירית ואין הרבה שרים כמו כחלון ולא תמיד הם נמצאים במקום הנכון ובזמן הנכון.


  זהבית יוסף המנהלת שזכתה לכתבות סוחטות דמעות על ילדותה ונחישותה , היא  היום זו שכנראה  עושקת את אזרחי ישראל, ואם הרגולטורים מרשים, אז למה לא. ולכן צריך לבקש את מבקר המדינה לבדוק בדחיפות מה קרה בשוק החלב בשנה האחרונה . 

   

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "הונאת החלב הגדולה או כשלון אסטרטגי"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  28/6/11 07:57
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2011-06-28 07:57:00
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  דה מרקר: מבקר המדינה שוקל לזמן את זהבית כהן ועפרה שטראוס לינדנשטראוס: "אם הנושא נוגע לציבור - אזי הכל פתוח בפני הביקורת http://cafe.themarker.com/post/2240530


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "הונאת החלב הגדולה או כשלון אסטרטגי"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה