כותרות TheMarker >
    cafe is going down
    ';

פרטי קהילה

נדל"ן

עדכונים בזמן אמת, הטרנדים החמים בשוק הנדל"ן בארץ - כל אלה ממתינים לכם מדי יום בקהילת הנדל"ן המחודשת של הקפה, מוזמנים להכנס, להרחיב אופקים ולהגיב :-)

נדל"ן ואדריכלות

חברים בקהילה (4921)

שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    MyleneLv
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    נטר
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אורלינצ'קו
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    mr.unicorn
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    רני123 השני
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    eli_cohen
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    noam_austerlitz
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    MyleneLev
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

תכנון ובניה

פרויקט נדל"ן מתחיל בתכנון ובניה. הצלחתו של פרויקט נדל"ן מושפעת רבות מטיב התכנון והבניה. פורום זה הינו הבית לכל העוסקים בתחום התכנון והבניה, לאלה שמושפעים ממנו ולאלה שרוצים להשפיע עליו.

רעננה מצטרפת לנבחרת הערים המעודדות את יישום תמ"א 38

22/1/12 12:43
    2
    דרג את התוכן:
    2012-01-28 08:26:31
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    [ רעננה, תמא 38, ערים, עיר, פרויקטים, רעידות אדמה ]

חברים יקרים,

תכנית מקומית לתמ"א 38 ברעננה, שאושרה במליאת הוועדה המקומית בסוף השבוע האחרון, תאפשר תוספת של עד שלוש קומות ביישום התכנית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה בעיר. זאת באמצעות ניוד זכויות מקומת הקרקע המפולשת לקומות העליונות ושימוש בכל הזכויות העודפות במבנה.

התכנית המקומית לתמ"א 38 שאושרה ביום חמישי במליאת הוועדה המקומית, מאפשרת ניוד זכויות לא נצילות מקומת העמודים (קומת הקרקע) של המבנה לקומות העליונות, וכן שימוש בכל הזכויות העודפות, לא כולל הממ"ד.

הנ"ל יהיה נטול עילה לתשלום היטל השבחה מצד היזם.

בדרך כלל לדירות המתווספות בתמ"א 38 בקומת העמודים המפולשת יש פחות ביקוש, והיזמים מתקשים למכור אותן. ניוד הזכויות לקומות העליונות אמור לסייע בקושי זה.

עיריית רעננה מבקשת באמצעות תכניות זו להגדיל את הרווח היזמי בפרויקטים מכוח תמ"א 38 ובכך למשוך יזמים חזקים לעיר ולהמריצם לחזק כמה שיותר בניינים קיימים.

* הנ"ל מבוסס על כתבתה של מיכל מרגלית מגלובס (08/01/2012)

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "רעננה מצטרפת לנבחרת הערים המעודדות את יישום תמ"א 38"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה   

22/1/12 13:57
    3
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2012-01-22 13:57:11
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    זו החלטה יפה ומבורכת...אבל אני לא רואה איך יתגברו על מצוקת החנייה שגם ככה קיימת...במיוחד כשקבלן צריך להוסיף לפחות עוד 6 מקומות חניה.......
    23/1/12 01:39
    2
    דרג את התוכן:
    2012-01-23 23:13:41
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אני לגמרי מסכים עם מיה. היא העלתה את הנקודה הבעייתית בתמא 38 המקורית. אני מאוד בעד תמא 38 אבל רק כשזה מאפשר בניית מקומות חנייה למספר הדירות שמצטרפות לבניין. יש לי קרובים שגרים ברעננה ואני מזדמן לשם גם מסיבות אחרות - לא תמיד אני מוצא חניה בקלות... בבניין שלידינו בר"ג בבניין שהכריזו עליו בקול גדול שמיועד לתמא 38 , רק עכשיו ראיתי ידיעה בעיתון שדיירים שם הביעו התנגדות לכל המיזם בגלל שאין בו מקומות חנייה. ואכן בשעות הערב לחזור עם המכונית ברחוב שלנו שיש בו מצוקת חנייה זה ממש קשה... בבניין שבו אני גר הולכים על תמא38 ב כלומר "פינוי בינוי" אז בעניין הנ"ל דווקא אין בעייה.

23/1/12 23:05
    0
    דרג את התוכן:
    2012-01-23 23:14:17
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: מיה מאיר 2012-01-22 13:57:11

זו החלטה יפה ומבורכת...אבל אני לא רואה איך יתגברו על מצוקת החנייה שגם ככה קיימת...במיוחד כשקבלן צריך להוסיף לפחות עוד 6 מקומות חניה.......
    ---------------------
    מיה, היי,
    לשם כך בדיוק המציאו את מתקני החנייה התת-קרקעיים.
    מתקנים אלה משתלבים בגבולות המגרש ומאחסנים את כלי הרכב של הדיירים הקיימים והחדשים לרווחת הכול. בכך הם מקלים על מצוקת החנייה הנוכחית, שבעטייה נהגו הדיירים להחנות את רכביהם לצדי המדרכות ברחוב.
    ר' תמונה מצ"ב לדוגמה:

''

--
    עדנה מור | אדריכלות ובינוי ערים
    edna-mor-arch.blogspot.com
    מנהלת קהילת נדל"ן בקפה דה-מארקר
    יו"ר איגוד האדריכלים העצמאיים בישראל
    23/1/12 23:13
    0
    דרג את התוכן:
    2012-01-23 23:15:02
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דן ספרי 2012-01-23 23:13:41

אני לגמרי מסכים עם מיה. היא העלתה את הנקודה הבעייתית בתמא 38 המקורית. אני מאוד בעד תמא 38 אבל רק כשזה מאפשר בניית מקומות חנייה למספר הדירות שמצטרפות לבניין. יש לי קרובים שגרים ברעננה ואני מזדמן לשם גם מסיבות אחרות - לא תמיד אני מוצא חניה בקלות... בבניין שלידינו בר"ג בבניין שהכריזו עליו בקול גדול שמיועד לתמא 38 , רק עכשיו ראיתי ידיעה בעיתון שדיירים שם הביעו התנגדות לכל המיזם בגלל שאין בו מקומות חנייה. ואכן בשעות הערב לחזור עם המכונית ברחוב שלנו שיש בו מצוקת חנייה זה ממש קשה... בבניין שבו אני גר הולכים על תמא38 ב כלומר "פינוי בינוי" אז בעניין הנ"ל דווקא אין בעייה.

--------------------

עקרונית, אין ספק, שהתיקון השני של התמ"א עדיף מכל הבחינות על הראשון, אלא שיש "רצוי" ויש "מצוי".

פרקטית, רק כ: 10% בקירוב מכלל הפרויקטים המתוכננים מכוח תמ"א 38, נהרסים ונבנים מחדש. עליהם להיות כדאיים כלכלית. במגרשים, שבהם קיים מס' יח"ד גדול ושטחיהם מצומצמים, קטן הסיכוי להוסיף מס' יח"ד חדשות, אשר ערכן בעת מכירה יצדיק את הליך "פינוי-בינוי-נקודתי מכוח התיקון השני".

--
    25/1/12 01:30
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2012-01-25 01:30:26
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    התקנים אלה מצויינים ואפשריים גם על גגות הבתים..... אבל גם פתרונות אלה לא תמיד אפשריים לצערי.... בתוך אחת שפועלת לטובת תמ"א 38 באזורי , בעית החניה לא תמיד פתירה כולל גם כופר חניה.... אין להתכחש לעובדה שהוספת יחידות דיור מרובות באזורים רוויים מאוד בעייתית...
    26/1/12 22:19
    0
    דרג את התוכן:
    2012-01-26 22:21:12
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: מיה מאיר 2012-01-25 01:30:26

התקנים אלה מצויינים ואפשריים גם על גגות הבתים..... אבל גם פתרונות אלה לא תמיד אפשריים לצערי.... בתוך אחת שפועלת לטובת תמ"א 38 באזורי , בעית החניה לא תמיד פתירה כולל גם כופר חניה.... אין להתכחש לעובדה שהוספת יחידות דיור מרובות באזורים רוויים מאוד בעייתית...

-----------------

מיה, היי,

כופר חניה הוא פתרון פורמלי מקובל, אבל לא פרקטי. תשלום מס זה לרשות מאפשר להוסיף את יחה"ד המבוקשות, אולם ערכן יורד מידית בשל העדר מקומות חנייה צמודים.

בערים, שבהן מתעקשת הרשות להסדיר מקומות חנייה גם ליחה"ד הקיימות, המצב מסובך יותר.

הפתרון הפרקטי ביותר הוא המתקן, שאותו ציינתי בתגובתי הקודמת, בייחוד במגרשים, שבהם המקום היחיד, שניתן למקמו, הוא במרווח בין קו הבניין לבין קו המגרש (בד"כ עד 3-4 מ' בלבד).

את האפשרות לחפור מרתף מתחת לבניין קיים איני מעלה כאן חוסר כדאיות כלכלית ידוע מראש.

המשך ערב נעים,

עדנה.

--
    28/1/12 08:26
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2012-01-28 08:26:31
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אין ויכוח.... נראה לי שאנחנו בהחלט מסכימות על עיקרי הדברים...:))))

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "רעננה מצטרפת לנבחרת הערים המעודדות את יישום תמ"א 38"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה