כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  וול סטריט - שוק ההון האמריקאי

  בין אם אתם סוחרים או משקיעים ,חובבים או מקצוענים שזה עיסוקם העיקרי, כאן תמצאו מידע שמושי ,נתוחי שוק ,מאמרים, תובנות ורעיונות וכמובן הזדמנויות "חמות" למסחר והשקעה בשווקים בוול סטריט.

  שווקים פיננסיים

  חברים בקהילה (2461)

  יוסף צ.
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  lior peleg
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  aviav1
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  דוקטור קולנוע
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ברקס
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אריאל דר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לומפומפיר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  guy123423
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  amirh
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  magidi
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שמוליק_
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ניסים.
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  האם ECI תיקפא בקור הרוסי

  2/2/12 10:33
  1
  דרג את התוכן:
  2012-02-04 14:04:53
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  [ eci ]

  לפני שנה זו הייתה גזפרום והיום זו רוסטום, כך אומרים העיתונים. שאול שני כיוון לסין והודו ב 2007 כשהוא קנה את החברה באמצעות חברת השקעות ומצא אתונות כנראה ברוסיה . אלא שקשה להבין איך מעבירים חברת תקשורת עם 2600 עובדים , מהנדסים ואנשי תכנה מפרברי פתח תקווה לפרברי הלא נודע אי שם ברוסיה הקרה .


  חוואי וזי.טי אי הסינים כבר מתחרים בגדול באי.סי.אי וגם בענקים מאלקטל-לוסנט וסימנס -נוקיה ומקימים גם תשתיות סלולריות כשהם מזנבים  באריקסון  ובמוטורולה לשעבר היום  גוגל . לרוסים יש שוק ענק והמדינות המצרעות ,קרי איראן, סוריה ,צפון קוריאה וקובה נהנים מיחסים טובים עם רוסיה אבל קונים בסין. לרוסים יש נשק אבל אין תקשורת .


  מחירי הנפט עולים גם בזכות חוסר היציבות האזורית במזרח התיכון ובאזורי מתיחות  שרוסיה תמיד ידעה לשמר וגם לשפוך שמן על המדורה . התהליכים נתמכים  בדרך כלל גם  על ידי הסינים , אבל הסינים סובלים מעליית מחירי חומרי הגלם בעוד הרוסים נהנים מהגדלת התמורות עבורם.

   

   הרמטכ"ל ציין השבוע בכנס הרצליה שבתהליכים בהם מעורבת רוסיה היום (איראן וסוריה)  , מדובר בסכנה קיומית למדינת ישראל . הם אפילו ממשיכים לספק נשק לסוריה ,כאשר איננו יודעים למי הוא יועבר כאשר אסד יעזוב את שלטונו הרעוע , אמר הרמטכ"ל. אבל אצלנו בישראל של  ליברמן ממשיכים למחא כפיים. 

   

  ''

  הרמטכ"ל בכנס הרצליההמצב במזרח התיכון מטריד את גנץ. "האזור המתחמש ביותר בעולם", כינה את המזרח התיכון, ומכוון אצבע מאשימה גם כלפי רוסיה שמספקת אמצעי לחימה חדישים לסוריה. 

   

   

  הרוסים צריכים לנצל את עליית מחירי הנפט לפעילות פרודוקטיבית שתניב תשואות בשעות דחק. עד היום הם לא הצליחו לבנות תעשיה רצינית בתחומי ההייטק ומוצרי הצריכה. יש ברוסיה מהנדסים ומתכנתים מעולים. EMC הקימה ברוסיה את אחד ממרכזי המצוינות שלה, חברות רבות משתמשות בכח אדם מרוסיה למיקוד חוץ בתחום התכנה , אבל מוצרים אין ונוכחות בשוק הבין לאומי לא קיימת.   


   

  לפני כשנה שאול שני  התרשם מהמשבר זוטא שיצרה ההודעה על מכירתמכתשים- אגן לסינים ומכאן כנראה לא הכחיש כי ממשלת רוסיה מתעניינת ב ECI, גם היום יש שתיקה מצד החברה והרשויות ?

   

  אז כמה נקודות למחשבה. ממשלת רוסיה ונשיא רוסיה אינם קונים חברות, אלא מנסים לבנות ברוסיה תעשיית היטק מתוחכמת , כתוספת הכרחית ליצוא הרוסי המסורתי של נפט, גז, מחצבים ונשק.

   

  מי שעשוי להתענין ב ECI זו חברה ממשלתית כמו גזפרום שהיא בעלת תשתיות תקשורת גדולות . יתכן והתקשורת אז בלבלה בין מדוודב נשיא רוסיה לבין סמנכ"ל גז פרום אלכסנדר מדוודב שאמר  אז על השקעות החברה בישראל:

   

   "אנחנו בוחנים את ההזדמנות הזו מקרוב, ובזהירות. אנחנו חברה גלובלית ובוחנים ובודקים הזדמנויות היכן שהן נמצאות". משלחת של חברת גזפרום ביקרה בישראל בימים האחרונים ודנה בנושאים שונים .

   

  כידוע מהוות חברת הגז והנפט ברוסיה זרוע השקעות גלובלית חשובה לממשלת רוסיה, שהחליפה את ההשקעות   במדינות סוציאליסטיות ובעולם השלישי בתקופת המשטר הקומוניסטי. יש לציין כי יושב הראש של חברת גזפרום מאז שנת 2000 ועד מינויו לנשיא היה דמיטרי מדבדב, ששימש באותו זמן  גם כסגנו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

   

  בחודש מרץ 2010  ביקר בישראל האוליגרך אנטולי צ'ובאייס, יו"ר הנהלת חברת האנרגיה הממשלתית הרוסית, המחזיקה בגזפרום ויו"ר חברת ההשקעות הרוסית הממשלתית לננוטכנולוגיה, רוסננו (rusnao). זהו אינו ביקור ראשון לצ'ובאייס, שבחן בעבר שיתופי פעולה עם חברות ישראליות בתחומי הטכנולוגיה.

  ''

  גז פרום משקיעה בקבוצת הכדורגל שאלקה 04 הגרמנית.  

   

  עשר שנים אחרי שחברת ECI הימרה על שאול שני וחברת התקשורת שלו  GVT בברזיל, ולקחה סיכונים פיננסים גדולים, בעיצומו של משבר הבועה בהייטק העולמי,  ניסה   שאול שני,  יושב ראש מועצת המנהלים של  ECI, להמר על באר שבע ולשפר עמדות. מה שהממשלה לא עשתה עד עכשיו, עשו כנראה הסינים החביבים מחברת הוואי והפרויקט הענק של החברה הבריטית הממשלתית לשעבר BT. המאה מיליון שקל פלוס שממשלת ישראל נתנה כנראה אינם מספיקים ומישהו  שלף את הקלף הרוסי והיו גם פיטורים בחברה.

   

  האם הדיבורים על רוסיה חוסכים ל ECI החלטות כואבות על אסטרטגיה חדשה?

   

  ECI צריכה למצא את הדרך לאיחוד תשתיות הטלקום והמחשוב. היא צריכה למצא את הדרך להשתלב בקואליציות הענן של העתיד ולהיכנס לפעילות בתחום הדטה סנטר.  אם היא היתה  רוכשת   חברות כמו וולטיר ומלנוקס , אז  יתכן והייתה  מוצאת  חן בעיני IBM, אורקל , דל או אחרים. אבל אחרי שההחלטות הנכונות לא התקבלו נותר כנראה השוק הרוסי בלבד. 


  ומה יעשו הרוסים עם נכס עליו הם אמורים לשלם לפי העיתונות  5-8 מיליארד דולר ?


  לפי הפרסומים בעיתונות על היקף העסקה והמטרות של הרוסים, הרי שמדובר על פרמיה לא הגיונית לציוד והון שאינו מלווה בנכסים רעיוניים אמיתיים ואינו יכול להתחרות בשוק העולמי, במציאות העכשווית של ה IT הגלובלי וכיווני הפיתוח הנראים היום בעין.


  אם חברה רוסית הייתה נכנסת כשותפה ב ECI ,מזרימה הון ומכריחה את ECI להכנס לתחומים חדשים כמו שרותי ענן, או פלטפורמה אחודה לשרותי תקשורת ,מידע, רשתות וציוד קצה , יתכן והיינו רואים את ECI החדשה חוזרת לימי הזוהר שלה בשנות ה 90 של המאה שעברה. 

   

  האמריקאים ידעו למנוע מהסינים לשים יד על טכנולוגיות וחברות מערביות כמו במכירת 3COM למשל . בעבר הרחוק הם גם מנעו מ ECI למכור ציוד תקשורת מתקדם לסין,   אבל בדמוקרטיה הצעירה של רוסיה (אליבא דליברמן ) והוותיקה יותר של ישראל , הכל כנראה יכול לקרות . 

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "האם ECI תיקפא בקור הרוסי"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  2/2/12 20:58
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2012-02-02 20:58:50
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  בקיצור, ספין אחד גדול

  שרון, איטריידר


  --
  שרון ז, איטריידר www.etrader.co.il
  3/2/12 10:14
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2012-02-03 10:14:36
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אין עשן בלי אש , אבל יש דממה תקשורתית בשיחות שהיו לי אתמול עם בכירים לשעבר מהמדען הראשי, מומחים ליחסי ישראל- ארה"ב וליחסי ישראל -רוסיה הרי שברור שהרוסים ו ECI מעונינים בעסקה כזו ובעלי המניות של ECI ישמחו לראות תמורה כה גבוהה ( לגבי העובדים אני לא בטוח ) . אבל לישראל ולארה"ב תהיה בעיה רצינית מאוד לאשר עסקה כזו וראיה דברי הרמטכ"ל ערב פרסום העיסקה שהוזכרו בפוסט שלי . אגב ,בכיר מרוסיה ששוחחתי אמו אמר לי שלרוסיה יש כנראה בעיה אסטרטגית בנושא טכנולוגיות מתקדמות. הוא הגדיר את סוריה כבעלת ברית של רוסיה את איראן כבעלת ברית פוטנציאלית אך לא צפויה ואת ישראל כבעלת ברית פוטנציאלית בעתיד. השאלה היא האם אנחנו צריכים לסייע לחברה האלו שלא יכולים להחליט בין טכנולוגיה מערבית לבין בעלי ברית ותיקים ומסייעים לברית של איראן סוריה חיזבאלה וחמאס להשמיד את ישראל , כדברי הרמטכ"ל. איראן היא המדינה היחידה בעולם שהחליטה רשמית על השמדת מדינה אחת על פני כדור הארץ (ישראל ) ועושה מאמצים לבצע את ההחלטה וכל זה בסיוע רוסי לה ולבעלי בריתה.
  4/2/12 14:04
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2012-02-04 14:04:53
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  מעניין. החברה שלי קשורה ל ECI ושינויים קיצוניים בחברה יכולים להשפיע עליי.


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "האם ECI תיקפא בקור הרוסי"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה