כותרות TheMarker >
    cafe is going down
    ';

פרטי קהילה

אקטואליה

קהילת אקטואליה - המקום לדון בענייני היום, בארץ ובעולם. פוליטיקה, כלכלה, חברה, דעות והגות. אנא שמרו אל התבטאות נאותה!

אקטואליה

חברים בקהילה (5572)

לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    קר אש
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    איציק אביב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Manta Ray
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    rayshc
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ofer ben z
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מצדה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    amnonti
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    חנה וייס
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

הודעה לקהילה

2/4/12 08:49
    3
    דרג את התוכן:
    2012-04-02 09:14:24
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אלי למה 2012-04-02 04:23:55

צטט: אבי אסף 2012-04-02 02:21:11

אלי לא נמתין עד הבוקר בוא תגיד למה אתה מתכוון כשאתה אומר יודו נאצי.

יודונאצי הוא יהודי שמעורר קונוטציה - אסוציאציה לרבים בעולם, של נאצי.

לדעתי לא כל אדם בנוי לחפש דמיון ושוני. 

אנשים שמקדשים ערכים הם אנשים שנשבעו לא לחשוב ונשבעו להפריע גם לאחרים. יש מסביבנו הרבה כאלה. אביאסף דוגמה מצוינת.

האם תפוף השמפנז או הבבון על פח,היא במסגרת  התנהגות קוגנטיבית ,או  שמא מופיעה ללא תכנון ומודעות?בסדרת תצפיות של ריצ"ארד ביירן על בבונים בשנת 1987, ניסה להשיב בשאלה הזאת וגילה שישנם מבניהם בהחלט מי המשתמשים  בסימנים המעידים על שפה (אלא שאז עוד לא הכירו עדיין את "למה אלי- למה"=אלוהים למה בראת...). דן.

--
    רוח חרישית.
    2/4/12 09:37
    0
    דרג את התוכן:
    2012-04-02 09:38:56
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

יפה כתבת יהידן. אכן אלי שלנו סובל מקשיים קוגנטיבים מוכחים. ועלינו מוטלת החובה לעזור לבחור המסכן ולא להפקיר אותו לגורלו "אלי למה"? ישאלו האנשים וןמה נשיב להם ? מעשה בלמה שחי במנזר בטיבט שקראו לו אלי. אלי הלמה היה הולך על ארבע ואוכל עשב לא מבושל . הוא היה עוקר אותו מהקרקע בלסתותיו החזקות לועס אותו ומעלה גרה אבל לא מפריס פרסה. יום אחד...

2/4/12 11:16
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2012-04-02 11:16:04
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אבי אסף 2012-04-02 07:40:25

צטט: אלי למה 2012-04-02 04:23:55

צטט: אבי אסף 2012-04-02 02:21:11

אלי לא נמתין עד הבוקר בוא תגיד למה אתה מתכוון כשאתה אומר יודו נאצי.

יודונאצי הוא יהודי שמעורר קונוטציה - אסוציאציה לרבים בעולם, של נאצי.

לדעתי לא כל אדם בנוי לחפש דמיון ושוני. 

אנשים שמקדשים ערכים הם אנשים שנשבעו לא לחשוב ונשבעו להפריע גם לאחרים. יש מסביבנו הרבה כאלה. אביאסף דוגמה מצוינת.

אתה מדבר שטויות. כל החילונים מקדשים את בית המשפט העליון. אז מה?האם זה הופך אותם לנאצים? מה זה הקישקוש הזה? מה זה לקדש ערכים? כולנו מקדשים ערכים. דמוקרטיה היא גם ערך מקודש. חופש הדיבור חרות המחשבה. מה זה לא כל אדם בנוי לחפש דמיון ושוני? שמע אני לא יודע למה אני מבזבז עליך את זמני? ואתה עוד אומר עלי שאני יודו נאצי? מה זה אבי אסף הוא דוגמא מצוינת? מצוינת למה? ליודו נאצי? אני יודו נאצי? יש לך מזל שאני לא מחשיב אותך. אחרת הייתי עוד יכול להיעלב

למה תבזבז זמנך ??

--
    כדרך הקשתים...
    2/4/12 11:21
    0
    דרג את התוכן:
    2012-04-02 11:35:48
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

יוהידן, אביאסף וגם מלאך והערותיו הקצרצרות מייצגים היטב את קואליציית הנוכלים ורפי המחשבה, אשר יצרה באזורנו את תפיסת העולם הקרויה בשם המכובד "ימין". כולם מוזמנים להציץ לתוך מוחם ולהתרשם. אין עם מי לדבר בעיקר משום שהם מנצלים את כל יכולתם רק להפריע.

קדושה היא תחושה של חשיבות רבה אשר מתקבלת לגבי נושא מסוים, חפץ או רעיון. הקדושה אוסרת עלינו להרהר או להטיל ספק. תכליתה לשמש כמאחדת וככל שרבה הקדושה כך חמור לברר את הסיבות להקדשתה. המערערים על ערך מקודש מאז ומעולם נחשדו בשיגעון. זו שיטת היהודים לשמור על ערכיהם לנצח. 

הערכים הרלוונטיים המקודשים בדיון זה הם הציונות והנאצים. ברור שערכים מקודשים אלה אינם מאפשרים לנו לברר שום אמת. המוח פקוק על פי הוראה. ככה לא נוכל להבין את הסכנה אשר בעמדת הכוח ויעלם לחלוטין מתפיסתנו שהנאצים היו בני אדם רגילים, שהתדרדרו במדרון אנושי מסוכן.

--
    "הברזל חם- הכה בו". י. טרומפלדור
    2/4/12 11:22
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2012-04-02 11:22:47
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יהודין, אני לא חושב שהתנצחות עם אלי למה שווה לך להיות מכוכב על ידי אביאסף. אמור לי מי מככב אותך ואומר לך מי אתה. ולעניין עצמו. אתה לא מקבל את זה שיש מצב ליודונאצים?

--
    יציבה שווה יציבות שווה שלום. יחי האח הגדול
    2/4/12 11:47
    0
    דרג את התוכן:
    2012-04-02 11:57:05
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: כיתת יציבה 2012-04-02 11:22:47

יהודין, אני לא חושב שהתנצחות עם אלי למה שווה לך להיות מכוכב על ידי אביאסף. אמור לי מי מככב אותך ואומר לך מי אתה. ולעניין עצמו. אתה לא מקבל את זה שיש מצב ליודונאצים?

המונח "יודונאצים" הוא מונח קשה מאוד לעיכול עבור אנשים מקדשים. במילה אחת הוא מאיים על שתי פרות המרכיבות את זהותנו ומזעזע את הקרקע.
    הטוב מתאחד עם הרע ויחדיו הם יוצאים במחול. היהודים והנאצים.

--
    "הברזל חם- הכה בו". י. טרומפלדור
    2/4/12 11:54
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2012-04-02 11:54:45
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Josefin נווט טוב ינווט את ספינתו גם בסערה. השארי , והמשיכי לנווט בבקשה.

--
    איציק חיימוביץ
    2/4/12 12:38
    0
    דרג את התוכן:
    2012-04-02 13:26:39
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: כיתת יציבה 2012-04-02 00:37:21

צטט: רkקל 2012-04-01 23:37:57

צטט: אלי למה 2012-04-01 19:32:30

הבה נבחן את דבריו של היודוצי מס' 2 בקהילה הזו, הלא הוא אדון אבי אסף לוץ.

צטט: אבי אסף 2012-04-01 13:32:48

אם הייתי מנהל את הקהילה הזו. אף אחד לא היה עושה אצלי השוואות בין המשטר הנאצי למשטר הציוני. אף אחד לא היה עושה אצלי השואות בין חוקי נירנברג להתנהגות המתנחלים ביהודה ושומרון ואף אחד לא היה עושה אצלי שימוש יום יומי בביטוי "יודו נאצי". 

אדון אבי אסף לוץ הנכבד. אתה ומככביך עזר, כריסטין וג'וזפין, אנא הסבירו לכולם. למה שלא נשווה את המשטר הנאצי למשטר הציוני? השוואה אינה דווקא לטעון שהם שווים אלא רק ליחסם זה לזה.

אם היית אדם מאוזן ולא יודוצי שהכל עבורו קדוש, גם הציונות וגם הנאצים, כלומר מנוע מלחשוב ואף מחוייב להפחיד אחרים מלחשוב, היית מוכן לכל התבוננות. לא יכול להיות שאתה מתעקש לא להתבונן אלא אם אתה יודוצי (לא אמרתי יודונאצי).  

אני שואלת את עצמי למה צינזרת את עצמך, שהרי אם ישעיהו לבייבויץ השתמש בביטוי "יודונאצי", גם לך ולכל אחד אחר מותר, ובוודאי שהשימוש בביטוי הוא במסגרת חופש הביטוי והחוק.

שתלטנות רעיונית, הכתבת המשנה האידאולגית לזולת, הטלת וטו על נושאים מסויימים, הטלת טאבו על השוואות מסויימות, צנזורה של מלים, את כל אלה מדגים לנו אבי אסף, שאינו מבחין כלל בין תפקיד הקלגס האידאולוגי, השוטר הרעיוני, לתפקיד מנהל הקהילה, ובכך רק ממחיש מדוע הביטוי יודונאצי לא צריך להימחק מהמילון של הקפה. בוודאי שאין להימנע מהשימוש בביטוי רק כדי לרצות את הצנזור אבי אסף, בוודאי שאין להימנע מחשיבה, או מהתבוננות בתהליכים דרך השוואות היסטוריות, אך ורק כדי לרצות תפיסות-עיוועים פתולוגיות דוגמת אלה שהוא מציג לנו כאן.

וכן, מן המפורסמות היא שריבוי הפרות הקדושות גורם לחסימות ניורונים מהסוג החמור ביותר, עד לסתימה טוטאלית וסופנית של יכולת החשיבה.

לא ברור לי לגמרי למה את הווידוי אני פותח אצלך בתגובה, אך האמת היא שכבן למשפחה שלמה שנמחקה בשואה, וגם בלי קשר לזה אלא כסתם אדם, כשאבי אסף פותח את הפה בנושאים האלה, יהודים-ערבים -נאצים, אני נגעל ומתבייש כאחד. איך יכול להיות שהוא ואני מאותו העם? איך אדם שגדל כאן וחונך כמו כולנו יכול להגיד את הדברים שהוא אומר? למה מרשים לו? זה אמנם אתר ציבורי ופרטי, אך אין לי ספק שעל כמה מהמאמרים מפרי עטו, בעיקר בנושא המוסלמים, וכפי שכבר נאמר לפרנקי בדיון שנמחק , בכול חברה מערבית אחרת הוא היה יושב בבית סוהר, ואם חלילה היה אומר על יהודים מה שהוא אומר על מוסלמים, אז בכלל היה מחוסל, לא היתה לו עבודה, לא היו לו חיים, ובוודאי שלא היה מותר לו לגעת במקלדת.

אבל זה קורה, ואין פוצה פה ומצפצף, וכן, יש  יודונאצים כאן, רק שהם לא מבינים ולא מאמינים שהם כאלה.

רק להזכירכם, רוב הגרמנים לא היו נאצים. הם היו הרוב הדומם שהסכים והרשה.

עכשיו הבנתי למה זה אצלך: אני מעריך את השכלתנות, את התגובה המאופקת והשקולה. אז אני הבאתי את הצד של האינטואיציה והרגש. ובמקרים כמו אבי אסף ופרנקי, אפשר להסתמך על אינטואיציה אישית כמו דחייה רפלקסיבית של אוכל מקולקל ורקוב.

פעם חשבתי שזה טוב שיש בן אבני ופרנקי ואבי אסף, כי כך אפשר להסתכל בתהום, והתהום מסתכלת עליך, הכול ברור, יש מי שיציג את המפלצת. עכשיו אני לא חושב כך. אין לזה סוף, רוע גורר רוע, והתהום לא תקטון בגלל שהסתכלנו בה. טועה גם לחלוטין מנהלת הקהילה והנהלת האתר בזה שהיא מתירה לאבי אסף, שאני רואה בו דווקא את הקיצוני ביותר, להתבטא כפי שהוא מתבטא על המוסלמים.

גם אני נגעלת. גם להבנתי באירופה או ארהב או קנדה לא היו מרשים לו לפרסם. ואני לא בטוחה שאתה והוא מאותו עם, אלא אם כן הגדרת העם שלך היא גנטית, משום שברור שתודעתית, אוקיינוסים משתרעים בינכם. אני לא רואה את עצמי קשורה בשום קשר של השתייכות משותפת לאנשים מסוגו. ולכן התגובות שלו אמנם מגעילות אותי אך לא מביישות אותי, משום שהוא אינו מייצג אותי בשומדבר.

ברור שיש יודונאצים. אלא שאבי אסף ודומיו אפילו לא מבינים את הביטוי "יודונאצי", אם בשל העדר השכלה, או אינטילגנציה חסרה, או בעיה אחרת. הוא חושב שהמלה, פירושה שהיהדות היא כמו הנאציזם, או שהיהודים הם כמו הנאצים, ולא זה הפירוש. איזה אבסורד, הרי ליבוביץ עצמו היה אדם יהודי דתי, ואם היה טובע את המונח כדי לציין שהיהדות היא נאציזם הרי היה מכריז על עצמו כנאצי, ולא כך הוא. אבי אסף ודומיו רוצים למחוק את הביטוי יודונאצי מהמילון של הקפה, מבלי שיבינו כלל מה הביטוי הזה אומר. וכן, יש יודונאצים. היום, הרבה יותר מאז.

כבר אמרתי דעתי מס' פעמים בעקבות הפרשיה הזאת. מבחינתי, חופש ביטוי במסגרת החוק. חומר שהוא הסתה לגזענות, אאוט. חומר שהוא הסתה לאלימות, אאוט. "תחת" ו"רקטום" ? לא יפה, אבל מותר. תודה על תגובתך.

--
    רkקל
    2/4/12 12:40
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2012-04-02 12:40:34
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

מישו יודע אם החזירו כבר את בזאל ?

יעקב

--
    כשהזקן מצביע על ההר, הכסיל רואה את האצבע, החכם, את ההר.
    2/4/12 13:15
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2012-04-02 13:15:55
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    תודה ראקל, כמו מטפחת קרירה ומשיבת נפש בכבשנו של השטן. ההגדרה שלי לעם אינה גנטית, אלא יציבתית. כלומר, במבט חטוף וראשוני, כל לא יהודי יזהה אותי ואת אביאסף כבני אותה קבוצה-עם, גם כל ישראלי יזהה זאת כי מנגנון זיהוי היציבה שקיים אצל כל אדם ובעל חי הוא הרבה יותר חד משמעי ומיידי ממבדקים גנטיים. אז כן, את ואני ואביאסף אנחנו מאותו העם, ואני לא צריך להתבייש בזה, אלא לדעת מתי לצאת חורמה ונגד מי ומה.

--
    2/4/12 13:20
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2012-04-02 13:20:05
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אלי למה 2012-04-02 11:57:05

צטט: כיתת יציבה 2012-04-02 11:22:47

המונח "יודונאצים" הוא מונח קשה מאוד לעיכול עבור אנשים מקדשים. במילה אחת הוא מאיים על שתי פרות המרכיבות את זהותנו ומזעזע את הקרקע.

הטוב מתאחד עם הרע ויחדיו הם יוצאים במחול. היהודים והנאצים.

לא רק קשה לעיכול, אלא בלתי נסבל ומקומם. אבל מה ערכה של  המילה מול הדבר האמיתי אותו היא מתארת, קם לנגד עינך ומרים ראש בגאון, עיוור לגמרי לעצם מהותו?

--
    2/4/12 14:08
    0
    דרג את התוכן:
    2012-04-02 14:34:59
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אבי אסף 2012-04-02 01:48:45

אני קורא ואני מתקשה להאמין למה שאני קורא. איך אפשר לקחת את השחור ולהפוך אותו ללבן ואת הלבן להפוך לשחור. מי שרע בסיפור הזה זה לא אני. מי שרע בסיפור הזה זה אותו אדם שמבקש לעשות שימוש במילה יודו נאצי. תסלחו לי רבותי אבל יש לכם בעיות בהבנת הנקרא. אני חזרתי והסברתי את עמדתי מי שמשתמש בביטוי יודו נאצי מתכוון לומר שהיהודים רוצחים ושוחטים ערבים חפים מפשע. באשר לאיסלאם. היה זה אחמניג'אד שקרא למלחמת קודש בישראל. היה זה אחמניג'אד שקרא להשמיד את ישראל  יש רק איש אחד נוסף בהיסטוריה של העת החדשה שקרא להשמיד את היהודים וזה היה היטלר. אז אם נציג האיסלאם קורא להשמיד את ישראל ונציג הנאציזם קרא להשמיד את היהודים משמע שאין הבדל בין הנאציזם לאיסלאם . זו המסקנה המתבקשת לא?

אם ההגיון שלכם מורה לכם אחרת תתקנו אותי

לא זו הכוונה בביטוי "יודונאצי", וחבל מאד שאתה משחית את זמננו בויכוחים על ביטויים שאינך יודע או מבין את פירושם.

--
    רkקל

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "הודעה לקהילה"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה