כותרות TheMarker >
    cafe is going down
    ';

פרטי קהילה

אקטואליה

קהילת אקטואליה - המקום לדון בענייני היום, בארץ ובעולם. פוליטיקה, כלכלה, חברה, דעות והגות. אנא שמרו אל התבטאות נאותה!

אקטואליה

חברים בקהילה (5572)

Manta Ray
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    rayshc
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    איציק אביב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ofer ben z
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מצדה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    amnonti
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    חנה וייס
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    רינת אגרנט
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

הודעה לקהילה

2/4/12 16:17
    0
    דרג את התוכן:
    2012-04-02 16:18:02
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אני עדיין ממתין לשמוע את דברי החוכמה . למה להגיד יודו נאצי זו חובה נעימה. למה שאני שאוסר להשתמש במילה הזו מקבל כאן אצות וקללות וכל מי שנלחם על זכותו להשתמש בביטוי הזה מקבל כאן כוכבים ירוקים? מונדו קנה עולם מוזר ודפוק. עולם שבו קימיים אנשים רעים ומרושעים כמוכם הוא גם עולם עצוב

2/4/12 16:33
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2012-04-02 16:33:41
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: רkקל 2012-04-02 16:14:42

צטט: אבי אסף 2012-04-02 15:30:56

סורי, דיעותיך הפרטיות וההזויות ופרשנותך האישית המעוותת למשנתו של לייבוביץ', אינן בסיס ראוי לנסיונות הצנזור שלך לביטוי "יודונאצי", מה גם שהוכחת לנו יפה יפה למעלה וגם כאן, שאינך מבין את משמעות הביטוי, אפילו לא קצת.

הוא שאמרתי את מתקשה בהבנת הנקרא. לא נתווכח. סורי לא סורי בואי תסבירי לי מה את חושבת. למה זה בסדר להשתמש בביטוי יודו נאצי?

אדון אבי אסף, אני לא צריכה להוכיח לך "למה זה בסדר להשתמש בביטוי יודונאצי", משום שכל עוד אין סיבה ברורה למה אסור להשתמש במלים מסויימות, אז מותר להשתמש בכל מלה, כולל: קקי, פיפי, זין, נאצי, נעלי בית, פנס, עמוד חשמל, כוסית, פרופסור, דוקטור, חשיש, ציצי, פיזיקת קוואנטים, פוטון, מאמי, חוטיני, נורון, קוקאין, אנרגיה, כפרה, יודונאצי, ראסטות, פטמה, מהפכה, נשמה, להזדיין, קוס אמו,  ועוד כל המלים שיש לשפה להציע. כולן מותרות, אם במסגרת החוק, אדון אבי אסף. קוראים לזה חופש הביטוי (אל תגיד לי שלא שמעת על זה).

עכשיו, אם אתה חושב שלא נאה ולא ראוי להשתמש באיזו מלה, למשל המלה יודונאצי, אז אל תשתמש בה. גם אני לא משתמשת במלים שאני סבורה שהן לא לעניין. אבל אם אתה שואף להגביל את הזולת בשימוש באותה מלה שאתה לא משתמש בה (למשל "יודונאצי"), אז אתה הוא זה שצריך להסביר למה הצנזורה שלך היא במקום. ליבוביץ השתמש ביודונאצי. ויקיפידיה משתמשת ביודונאצי. הביטוי מודפס ומדובר ומאוזכר בתלי תלים של ספרים וכתבים ועוד מקומות, כולל הרצאות באוניברסיטה. אבל אדון אבי אסף החליט שבקפה דה-מרקר אסור להשתמש בביטוי יודונאצי. מה אני אגיד לך, לא נותר לי אלא להשתתף בצערך על שפראבדה כבר נסגר.

ואוו כשאת אומרת זיו כוס ציצי זה מזה מחרמן. תמשיכי יקירתי. ואוו כמה שאני אוהב לשמוע אישה גונחת מתענוג.. יופי לך.. אבל לצערי לא על חופש הביטוי אנחנו מדברים בוודאי שמותר לך להגיד ציצי במבה כוס תחת חור ואוו אני לא יכול להמשיך התקשה לי..לא זו השאלה.. במסגרת חופש הביטוי מותר להגיד הכל. העניין הוא בהכרה תודעתית לא מהשפה לחוץ. אני אוסר להשתמש בביטוי יודו נאצי לא בגלל שזו מילה כמו כוס וזין אלא בגלל שהשימוש היום יומי בביטוי הזה הוא זילות השפה הוא זילות השואה והוא זילות היהודי כאדם בעל מצפון ומוסר. כי מה המשמעות של המילה יודו נאצי? ליבוביץ רצה לזעזע והוא השתמש במילה הזו להכעיס. והוא לפיכך  אכן לא קיבל את פרס ישראל. ליבוביץ כאיש רוח שמח לקבל את העונש הזה משום שתדמיתו הציבורית כמחנך דור, הייתה חשובה לו יותר מהפרס. אבל גם ליבוביץ היה מודע לקונוטציה האיומה שיש לצירוף המזויע הזה יודו נאצי ארבעים חמישים או שישים שנה לאחר השואה. איך אפשר לכרוך את הרוצח ואת הקורבן במשפט אחד? זה כמו לקבור את קורבנות הפיגוע יחד עם גופת הרוצח.

2/4/12 16:54
    0
    דרג את התוכן:
    2012-04-03 03:16:54
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: pbhba 2012-04-02 15:01:39

גמני חושבת שהמלחמה פה אבודה מראש [ולכן גם לא חושבת שאפשר להמליץ לך שלא לעזוב; אפילו בדיון תומך זה עצמו, לא יכלו חלק מהמשתתפים להתגבר על יצרם ולא לשפוך את הרפש הפנימי החוצה].

פנינה יקרה. כולם נהנו ממתיחת אחד באפריל. רגישותך נוגעת ללב אבל אנחנו כבר בשניים באפריל. איפה את מציעה "לשפוך את הרפש הפנימי"?

גם את בדעה שניהול נבון אמור להעיף את ישעיהו ליבוביץ' מהקהילה או שעבורך זה "רפש" ואת לא מוכנה לדון בנושא?

--
    "הברזל חם- הכה בו". י. טרומפלדור
    2/4/12 16:58
    0
    דרג את התוכן:
    2012-04-02 17:09:39
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אבי אסף 2012-04-02 16:33:41

ואוו כשאת אומרת זיו כוס ציצי זה מזה מחרמן. תמשיכי יקירתי. ואוו כמה שאני אוהב לשמוע אישה גונחת מתענוג.. יופי לך.. אבל לצערי לא על חופש הביטוי אנחנו מדברים בוודאי שמותר לך להגיד ציצי במבה כוס תחת חור ואוו אני לא יכול להמשיך התקשה לי..לא זו השאלה.. במסגרת חופש הביטוי מותר להגיד הכל. העניין הוא בהכרה תודעתית לא מהשפה לחוץ. אני אוסר להשתמש בביטוי יודו נאצי לא בגלל שזו מילה כמו כוס וזין אלא בגלל שהשימוש היום יומי בביטוי הזה הוא זילות השפה הוא זילות השואה והוא זילות היהודי כאדם בעל מצפון ומוסר. כי מה המשמעות של המילה יודו נאצי? ליבוביץ רצה לזעזע והוא השתמש במילה הזו להכעיס. והוא לפיכך  אכן לא קיבל את פרס ישראל. ליבוביץ כאיש רוח שמח לקבל את העונש הזה משום שתדמיתו הציבורית כמחנך דור, הייתה חשובה לו יותר מהפרס. אבל גם ליבוביץ היה מודע לקונוטציה האיומה שיש לצירוף המזויע הזה יודו נאצי ארבעים חמישים או שישים שנה לאחר השואה. איך אפשר לכרוך את הרוצח ואת הקורבן במשפט אחד? זה כמו לקבור את קורבנות הפיגוע יחד עם גופת הרוצח.

הסברתי כבר מס' פעמים שאינך יכול ואינך מוסמך ואינך זכאי "לאסור" על אף אחד את השימוש במלים חוקיות, בגלל סיבות של "הכרה תודעתית", או "זילות", או "מוסר", או בגלל כל סיבה אחרת שנראית לך. אתה יכול לאסור זאת רק על עצמך (ועל ילדים קטנים שנתונים לסמכותך, ואני מאד מקווה שאין כאלה). אז לא נותר לי אלא לאחל לך בילוי נעים בעניין המאסטורבציה האקססיבית שלך, זו המנטלית וזו הוורבאלית, אבל לא רק.

--
    רkקל
    2/4/12 17:08
    0
    דרג את התוכן:
    2012-04-02 18:22:35
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

מה אנשים חושבים לעמצם?  איך יתכן שכל מה שיש למקדשי דמרקר להגיד בנושא הערך "יודונאצי" מתבטא בדבריו של כוכב הימין המכוכב יוהידן:
    האם תפוף השמפנז או הבבון על פח,היא במסגרת התנהגות קוגנטיבית ,או שמא מופיעה ללא תכנון ומודעות?בסדרת תצפיות של ריצ"ארד ביירן על בבונים בשנת 1987, ניסה להשיב בשאלה הזאת וגילה שישנם מבניהם בהחלט מי המשתמשים בסימנים המעידים על שפה (אלא שאז עוד לא הכירו עדיין את "למה אלי- למה"=אלוהים למה בראת...). דן.

השאלה הזו, הדמיון והשוני בין הציונים והנאצים, דומה בעניי לריסוס טור נמלים בחומר מרעיל. ממתי יהודי שואל שאלה כזו?

מהומה ומבולקה בטור הנמלים.

ובכן, אין ברירה. ליבוביץ' אינו אתנו ומי שמעוניין לברר איך ולמה הגה הפרופסור הידוע את הערך "יודונאצי", יאלץ להסיר כל מיני פקקים במוחו.  

--
    2/4/12 17:30
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2012-04-02 17:30:53
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: רkקל 2012-04-02 17:09:39

צטט: אבי אסף 2012-04-02 16:33:41

הסברתי כבר מס' פעמים שאינך יכול ואינך מוסמך ואינך זכאי "לאסור" על אף אחד את השימוש במלים חוקיות, בגלל סיבות של "הכרה תודעתית", או "זילות", או "מוסר", או בגלל כל סיבה אחרת שנראית לך. אתה יכול לאסור זאת רק על עצמך (ועל ילדים קטנים שנתונים לסמכותך, ואני מאד מקווה שאין כאלה). אז לא נותר לי אלא לאחל לך בילוי נעים בעניין המאסטורבציה האקססיבית שלך, זו המנטלית וזו הוורבאלית, אבל לא רק.

זו לא תשובה זה קישקוש מקושקש. נראה לי שאת לא יודעת למצוא לבד את הדרך הביתה

2/4/12 17:36
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2012-04-02 17:36:17
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אלי למה 2012-04-02 11:35:48

יוהידן, אביאסף וגם מלאך והערותיו הקצרצרות מייצגים היטב את קואליציית הנוכלים ורפי המחשבה, אשר יצרה באזורנו את תפיסת העולם הקרויה בשם המכובד "ימין". כולם מוזמנים להציץ לתוך מוחם ולהתרשם. אין עם מי לדבר בעיקר משום שהם מנצלים את כל יכולתם רק להפריע.

קדושה היא תחושה של חשיבות רבה אשר מתקבלת לגבי נושא מסוים, חפץ או רעיון. הקדושה אוסרת עלינו להרהר או להטיל ספק. תכליתה לשמש כמאחדת וככל שרבה הקדושה כך חמור לברר את הסיבות להקדשתה. המערערים על ערך מקודש מאז ומעולם נחשדו בשיגעון. זו שיטת היהודים לשמור על ערכיהם לנצח. 

הערכים הרלוונטיים המקודשים בדיון זה הם הציונות והנאצים. ברור שערכים מקודשים אלה אינם מאפשרים לנו לברר שום אמת. המוח פקוק על פי הוראה. ככה לא נוכל להבין את הסכנה אשר בעמדת הכוח ויעלם לחלוטין מתפיסתנו שהנאצים היו בני אדם רגילים, שהתדרדרו במדרון אנושי מסוכן.

אני בשום אופן לא דברתי על קדושה,להיפך!. אני בעד לפרוץ את הגבולות ולשאול, "האם הערך הקדוש של חופש הבטוי, חייב  באמת  להיות ערך קדוש, בכל מה שנוגע אליך".   דן.

--
    רוח חרישית.
    2/4/12 17:39
    0
    דרג את התוכן:
    2012-04-02 17:39:30
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

מוזר לשמוע את אלי למה מדבר על רפי שכל.

2/4/12 17:57
    0
    דרג את התוכן:
    2012-04-02 18:59:27
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

ג'וזפין צר לי שהעבתי על הקלילות בדיון מתיחת ה-1 באפריל שלך, אולם, משמצא אבי אסף לנכון להבהיר לי ולקוראים כיצד היה "אוסר" עלי להתבטא בתרחיש (ההיפותטי בלבד לשמחתי), בו היה מנהל את הקהילה, הרגשתי חובה להגיב. בכל אופן, שוב, הערכתי נתונה לך על סגנון הניהול המוצלח שלך, כאמור בתגובתי הראשונה, תודה.

--
    רkקל
    2/4/12 18:39
    0
    דרג את התוכן:
    2012-04-03 03:19:25
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: יוהידן 2012-04-02 17:36:17

אני בשום אופן לא דברתי על קדושה,להיפך!. אני בעד לפרוץ את הגבולות ולשאול, "האם הערך הקדוש של חופש הבטוי, חייב  באמת  להיות ערך קדוש, בכל מה שנוגע אליך".   דן.

חופש הביטוי אינו ערך מקודש, לכל הפחות לא ל"דעתך" היהודית. אם חופש הביטוי אכן היה קדוש לא היית יוצא מעורך כדי ללכלך ולהפריע. למעשה לא הייה לך מה לעשות בדיון הזה.

אתה בעד לפרוץ גבולות ולשאול רק בדמיונך. אתה עוד בשלב הרכבת משפטים וקישוטים. בפועל אינך מסוגל/בנוי לכל מיני שאלות. חוסר היכולת/הרצון לסכם את הדמיון והשוני בין הציונות לנאציזם היא דוגמה מושלמת למוגבלותך.  

--
    2/4/12 19:01
    2
    דרג את התוכן:
    2012-04-02 19:04:13
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אני חושב שניתן להשוות תופעות חברתיות ואנושיות בינן לבין עצמן. אני בטוח שבני האדם בכל מקום דומים במרכיביהם הנפשיים (חוץ מהחולים שבנפשם).
    לא הייתי מגביל הבאת דיעות שונות גם אם הן לא מקובלות או דורכות על היבלות של מישהו.

כיהודי שהשואה היא מושג קדוש ומרכזי בחייו אני מוכן להצהיר שאני מרשה לכל אחד להשות כל תופעה לשואה ולנאציזם (למרות שאני פוסל השוואה כזו וחושב שהיא עושה גם עוול וגם עיוות לתופעה ההיסטורית הזו!). אני מצפה שגם מקדשי אלוהים אדם ושאר רעיונות יהיו מספיק בטוחים בעצמם ואמונתם ויהיו סובלנים לראייה ביקורתית על הקדוש  להם (כפי שאני מקבל ביקורת על מושגים הקדושים לי).
    הגבול האדום והאסור- שבו מותר למנהל הקהילה להעיף החוצה משתתף הוא גבול ההשפלה האישית , איומים אישים ישירים, או דיון על הכותב במקום בכתוב.
    נראה לי שהגדרה כזו היא גם מוסרית, גם ברורה מאד, וגם לא מגבילה את חופש הביטוי וההבעה.

--
    המילים שלך הם לא רק הסגנון, הם הראי שלך
    2/4/12 19:06
    0
    דרג את התוכן:
    2012-04-02 19:06:25
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

היית מנהלת גדולה, ג'וספין

את אישה נפלאה

תודה רבה

וחג שמח

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "הודעה לקהילה"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה