כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  וול סטריט - שוק ההון האמריקאי

  בין אם אתם סוחרים או משקיעים ,חובבים או מקצוענים שזה עיסוקם העיקרי, כאן תמצאו מידע שמושי ,נתוחי שוק ,מאמרים, תובנות ורעיונות וכמובן הזדמנויות "חמות" למסחר והשקעה בשווקים בוול סטריט.

  שווקים פיננסיים

  חברים בקהילה (2461)

  יוסף צ.
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  lior peleg
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  aviav1
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  דוקטור קולנוע
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ברקס
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אריאל דר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לומפומפיר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  guy123423
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  amirh
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  magidi
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שמוליק_
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ניסים.
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  בכירים בממשל האמריקאי בישראל : יוחרפו הסנקציות על איראן

  30/4/12 14:49
  0
  דרג את התוכן:
  2012-04-30 15:37:48
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  [ אלכ רוס, נתניהו ]

  הסנקציות על איראן עוברות למישור הדיגיטלי והממשל של אובאמה נוקט במספר פעילויות חדשות שמצד אחד יסגרו את איראן לעולם החיצון ומצד שני יאפשרו לאזרחי איראן גישה לעולם המידע.

   פרטים על כך מסר היום אלק רוס יועצה הבכיר של מזכירת המדינה האמריקאית הילרי קלינטון . 

  בין הצעדים החדשים : 

  - סנקציות גם על חברות לא אמריקאיות שימכרו תכנה או ישתפו פעולה עם האיראנים. 

  - העברת טכנולוגיות ותוכנות ללא תשלום לאזרחים איראנים המוגבלים על ידי השלטונות  . 

  - פיתוח אמצעים ונקיטת פעולות לעקיפת מחסומים המונעים  זרימת מידע חפשי מאזרחי איראן. 

   

  אלק רוס יועצה הבכיר של קלינטון לעניני טכנולוגיה נפגש עם בנימין נתניהו כמה שעות לפני פטירתו של אביו . בחשבון הטויטר של אלכ מסופר על דיון בנושאי דמוקרטיה יוונית וחידושים במדיניות חוץ. לדיון הצטרף גם פיליפ מיקון ,מנהל העיתונות המקוונת בבית הלבן. בחשבון הטויטר של נתניהו  הטויט על הפגישה הוא האחרון לפני שנודע לו על מות אביו וזה כנראה מראה על חשיבותה של הפגישה.  

   

  אני סבור שיהיה זה עלבון לאינטליגנציה שנחשוב כי הפגישה נועדה רק לפילפולים היסטוריים וכי סביר להניח כי בפגישה נידונו גם נושאים הקשורים למדיניות הדיגיטלית כלפי איראן והתבטאויות פומביות המוצאות את דרכם לתושבי איראן ומנהיגיה כמו גם לשירותים הדיגיטליים המזינים את המהפכות בארצות השכנות.

   

  דמוקרטיה אתונאית זה דמוקרטיה ישירה בעולם הדיגיטלי. כשאלכ נשאל במסיבת עיתונאים האם השלב הבא בעולם הדיגיטלי זו דמוקרטיה ישירה ללא נציגים הוא נותן תשובה מהוססת . הרי אף אחד לא יודע לאן יובילו אותנו הרשתות החברתיות והאם מהפכות האביב בעולם הערבי הם תופעה דיגיטלית או איסלמיסטית. וגם אם מערכת מוזנת על ידי  רשתות חברתיות הרי שאם יש פערים דיגיטליים קיצוניים,  הרי שבמבחן התוצאה המנצחים נימצאים בדרך כלל  בקרב הרוב הדומם ולא המדמם. 

  ''

  אלק רוס יועצה הבכיר של קלינטון לעניני טכנולוגיה נפגש עם בנימין נתניהו.  לדיון הצטרף גם פיליפ מיקון ,מנהל העיתונות המקוונת בבית הלבן. האם רק דיונים על הדמוקרטיה האתונאית ? 

   

  אלקס רוס שעמד בראש הקמפין הדיגיטלי של אובאמה לנשיאות מוצא את עצמו בחזית ההעצמה הציבורית באמצעות טכנולוגיה. בישראל נבחר מגדר הנשים על מנת להתמודד עם התופעה , אולי מכיוון שבמקורות , משלי יד, א כתוב  : "חכמת נשים בנתה ביתה ואולת בידיה תהרסנו". אנחנו בידי הנשים לטוב ולרע. אלקס רוס גם כפוף להילרי תרתי משמע והוא לא מצטער על כך. . 


  הכנס ינוע גם לרמאלה ויש מחשבה שהשיתוף הדיגיטלי יסיע  גם שלום. יובל דיסקין ראש השב"כ לשעבר מעמיס את מחדלי השלום על כתפי בנימין נתניהו ראש ממשלת ישראל , דן שפירו שגריר ארה"ב בישראל מסרב כמובן להתיחס לנושא . אבל כשנתניהו רותם את המלחמה הדיגיטלית לסנקציות עם איראן הוא כנראה גם מתכוון להשכיח מאיתנו בעיות בוערות בבית ועם השכנים.  

  ''

  אלכס רוס יועצה הבכיר של מזכירת המדינה האמריקאית לעניני טכנולוגיה . 


  נכון שאנחנו אומת הסטארטאפים ונכון שיש בישראל 164 חברות גלובליות  ולאחרונה אפל כבר מגייסת עובדים ודל עומדת להשקיע בישראל עשרות מיליוני דולרים  וכשאני כותב את זה כבר מתנהלים משאים ומתנים עם שש החברות הבאות , אבל ה 200 אלף אנשי ההיטק והסמוכים על שלחנם די מנותקים מההויה הישראלית . 


  כשנשיא המדינה צריך לבקש טובה מנשיא סיסקו על מנת לחבר את נצרת לפס רחב , כשמג'דל כרום שהיא כמו שכונה של כרמיאל לא זוכה לפס רחב לפי דפנה ליפשיץ מנכ"ל עמותת תפוח , ומה עם הבדואים בנגב? ומשרד התקשורת כבר 30 שנה לא מצליח לאכוף שרות אוניברסלי ברחבי הארץ  של מונופול הכבלים הוט,  אז  על מה אנחנו חוגגים?


  גם הסטטיסטיקה הבינלאומית אינה מעודדת. ישראל אינה נמצאת על המפה העולמית של סיבים האופטיים המחוברים ישירות לבתים , כאשר מדינות כמו  סלובקיה ,סלובניה ,טורקיה ויוון  כבר הצטרפו לאחרונה למועדון. 


  לאחרונה גם פרסם ארגון ה- OECD (הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי)מחקר משווה לתחום ה- FTTH. המחקר מצוי כאן. ישראל כלל אינה נזכרת במחקר, כי במועד איסוף הנתונים (הנתונים נכונים עד סוף 2010), לא היה בישראל FTTH. עיון בנתונים מצביע על מצבנו העגום, מכל היבט. יפן ודרום קוריאה מובילים בתחום ה- FTTH, מעל ל- 55% מכלל חיבורי האינטרנט שם הם ב- FTTH (נתוני מחצית 2010). הממוצע של ה- OECD במחצית 2010 עומד על 17% מכלל חיבורי האינטרנט הם בסיבים.אבי ויס כותב במאמר:בניו-זילנד - מניחים פס רחב, ובישראל - שמים פס. גם הדור הבא בסלולר יהיה תקוע בלי תשתית נייחת זמינה של סיבים אופטיים. 

   

   

   

  המהנדסים של EMC די מודאגים מהפיגור של ישראל בתחום החיבור הישיר לסיבים אופטיים (FTTH) ואומרים שהם כבר מרגישים בעיות ברוחב פס או פתרונות מאוד יקרים בשביל להתגבר על הבעיה. אם EMC פותחת מרכז בבאר שבע , הרי שנושא רוחב פס והתקשורת בין המרכזים הוא קריטי ובעיקר כשכל מרכזי המצוינות בעולם מחוברים לענן.

   

  רן גוראון המשנה למנכ"ל בזק שדיבר לא מזמן  בכנס הבוגרים של הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, אינו חושב שיש בעיית פס רחב במדינת ישראל ולדבריו בזק תתן מענה לכל רוחב פס שידרש. אשרי המאמין , אבל אני חושש שהאסטרטגיה של בזק מוכוונת יותר על מנת לאפשר חלוקת דיוידנדים לבעלי השליטה שקנו את בזק במינוף גבוהה (ויש גם טענה על לקיחת הלוואות למימון הדיבידנד , נושא שנמצא עתה תחת איום לתביעה ייצוגית ),  מאשר להשקעות ברוחב הפס של המדינה.  בינתיים מיזם הפס הרחב של חברת החשמל נמצא בקריסה. בזק והוט לא מעלות קינה . 

   


  ''

   

  בתמונה: טקס חנוכת מרכז המצויינות. מימין לשמאל: יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה; סנג'אי מירצ'נדני, מנהל מערך המצויינות של EMC בעולם; טום הייזר, נשיא RSA; ג'ו טוצ'י, יו"ר ומנכ"ל EMC; דר' אורנה ברי, מנהל מרכז המצוינות בישראל


  טוצי היו"ר של EMC חולק לנו שבחים והוא אינו היחיד שמשבח את מערכת החינוך והכשרון שלנו , גם ג'ף הרבסט סגן נשיא חברת NVIDIA שביקר בארץ  לפני כמה חודשים,  מצא את עצמו מסביר מדוע בחרה החברה לקיים את הכנס העולמי השנתי בישראל,  והנימוקים שהוא הציג בשקף על החשיבות של תעשיית ההיטק הישראלית עבור NVIDIA, לא היו מבישים את נאומיו של הנשיא שמעון פרס וגם לא את הספר, "אומת הסטארטאפים " .

   

  כי גם הוא יודע כי לאורי טל והצוות הישראלי שלו הולך להיות תפקיד חשוב באסטרטגיה של NVIDIA  

   

  על ליבת המחשב העתידית וכי הקרב על אינטל יכול להיות מוכרע בסיוע ישראלי, ממש כמו שאינטל נהנתה מצוותי המפתחים הישראלים של  המעבדים שלה.

   

  ''

   

  האם החשיבה המקבילית של אורי טל והצוות הישראלי שלו תעזור להביא את הניצחון על ליבת המחשב החדש. בתמונה אורי טל המנכ"ל של רוקטיק וגף הרבסט סגן נשיא לפיתוח עסקים של חברת NVIDIA.

   


   פרופסור ירון זליכה מהקריה האקדמית אונו, מספר על כשלי החברה הישראלית מנקודת המבט הכלכלית ועל כך שאנו המדינה העניה מבין ארצות המערב. שמעתי גם את שלי יחימוביץ מספרת על 25 אחוזים החיים מתחת לקוו העוני בישראל ועל דו"ח  ה OECD, ששם אותנו במקום הראשון והלא מכובד בפערים חברתיים.


  אז איך מישבים את הסתירה בין התוצאות של בנינו בהייטק  וההכרה הבינלאומית, לבין רוח הנכאים והדכדוך  של הפערים החברתיים, הריכוזיות , הטייקונים, עובדי הקבלן והמחאה .

   

  כשעוברים תוך שעות מישראל של מטה לישראל של מעלה, מתעוררות הרבה שאלות.

   

  אנשי המו"פ של EMC אומרים שהשילוב של החינוך, התרבות הישראלית , האופי הצברי והצבא , מביאים את רבע האוכלוסיה הנשענת  על ההיטק לעולמות אחרים והמטרה הגלובלית והמשותפת של החברה יחד עם עבודה קשה מסביב לשעון , כמו גם התנאים המפנקים, מרחיקים אותם מהבעיות האמיתיות של החברה הישראלית , למרות שהם מודעים לנושא וליבם נחמץ לנוכח הפערים והעוני שהם חזקת הרבע האחר באוכלוסיה.

   

  כנראה שרק חיבור בין הרבע העני לרבע ההיטקי יזיז שינוי אמיתי בחברה הישראלית . בינתיים זה  לא קורה.


  אז קיבלנו גם היום שבחים מאלכס רוס ודן שפירו ואנחנו מקבלים שבחים מבכירי התעשייה והטכנולוגיה בעולם, אבל אנחנו לא יודעים לחלק את העושר ולטפל בעניינו, וגם לא יודעים לתת לאזרחי ישראל סיב אופטי לבית וזו כנראה עובדה . 

   

  כשנתניהו רותם את השואה והתקומה לפתרון הבעיה האיראנית תזכרו טוב את מה שדיסקין אמר על מצגי שווא . וכל עוד  הנושא האיראני ישמש סדין אדום בידי ובפיו של הקוסם  נתניהו, אנחנו כנראה גם  לא נרצה לטפל בשום בעיה אחרת .

   

  להתראות אחרי הבחירות  ברוטשילד וברמאללה . 

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "בכירים בממשל האמריקאי בישראל : יוחרפו הסנקציות על איראן"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה     ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "בכירים בממשל האמריקאי בישראל : יוחרפו הסנקציות על איראן"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה