כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  וול סטריט - שוק ההון האמריקאי

  בין אם אתם סוחרים או משקיעים ,חובבים או מקצוענים שזה עיסוקם העיקרי, כאן תמצאו מידע שמושי ,נתוחי שוק ,מאמרים, תובנות ורעיונות וכמובן הזדמנויות "חמות" למסחר והשקעה בשווקים בוול סטריט.

  שווקים פיננסיים

  חברים בקהילה (2461)

  יוסף צ.
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  lior peleg
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  aviav1
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  דוקטור קולנוע
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ברקס
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אריאל דר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לומפומפיר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  guy123423
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  amirh
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  magidi
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שמוליק_
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ניסים.
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  ארצות הברית של אירופה - צעד בכיוון הנכון

  9/6/12 12:37
  0
  דרג את התוכן:
  2012-06-21 22:16:21
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  [ אירופה, משבר כלכלי באירופה, משבר כלכלי בארהב, משבר כלכלי עולמי, ערבות הדדית, איחוד אירופי ]

  הקאנצלרית מרקל: דרוש איחוד פוליטי באירופה לפתרון המשבר
  מן העיתונות:

  http://www.haaretz.co.il/news/world/1.1726700

  ערב ביקורם של ראשי ממשלות בריטניה ונורווגיה בברלין אמרה מרקל כי תציג תוכנית לאיחוד פוליטי בסוף החודש. דיוויד קמרון: אין לצפות שגרמניה תישא בנטל לבדה, יש שורה של צעדים שצריך לעשות

   

  תגובתי:
  אירופה שסועה, כלכלית, חברתית ופוליטית. הם לא מסתדרים יחד, במתכונת הנוכחית וברור להם שגם לא יסתדרו לחוד. מילכוד 22.
  מדי פעם, המוסדות וחלק מהמנהיגים האירופאים מצהירים כי איחוד והעמקת הקשרים בין המדינות בגוש האירו הוא הפיתרון למשבר. אבל עד כה, ההצהרות וההחלטות האלה נשארו על נייר וכוחות הפירוד גברו על כוחות האיחוד.

   

  עזבו את יון, ספרד עלולה לזעזע את כולנו

  ייתכן בהחלט שגוש האירו יצליח לשרוד את התמוטטותה הקרובה של יון ואת פרישתה מגוש האירו, כי יון היא כלכלה קטנה ואיננה שחקן מרכזי בגוש. אבל הבאות אחריה, במיוחד ספרד שנראית כאילו היא הבאה בתור, זה כבר סיפור אחר לגמרי. התמוטטות של המערכת הבנקאית בספרד, הנמצאת במצב שביר מאוד ובעקבותיה של כלכלת ספרד, ה-6 בגודלה באירופה, תיצור אפקט דומינו הרסני ברחבי אירופה, הצפוי לטלטל גם את השווקים הפיננסיים בארה"ב וברחבי העולם. כן - גם בישראל. אנחנו תלויים בעולם, קשורים בטבורנו גם לכלכלות העולם וגם לשווקים הפיננסיים המתנהגים בקורלציה גבוהה, במיוחד בעיתות משבר.
  בדלנות תעלה לארה"ב ביוקר

  לא בכדי, הנשיא אובאמה מודאג מאוד מהמצב באירופה. הוא לא באמת דואג להם ולראייה - ארה"ב היא הכלכלה הגדולה היחידה שסירבה להירתם ולהלוות כסף לקרן הסיוע האירופאית. אגב, סין, הודו ומדינות רבות נוספות השקיעו בקרן, אבל ארה"ב הצהירה שהאירופאים צריכים ללמוד להסתדר בעצמם.
  אובאמה מבין, שגם אם יסתדר עם הגירעון, ועם האבטלה ועם הארכת תוכניות התמריצים למשקף עד לבחירות בנובמבר, הסוס הטרויאני שעלול להעיף אותו מהכסא, בדיוק כפי שעפו 12 ממשלות ו/או נשיאים באירופה עד כה, הוא המשבר האירופאי. דאגתו של אובאמה לאירופה מקורה בדאגה לכסא שלו. לגיטימי.

   

  כל צעד להגברת האיחוד בתוך גוש האירו יקרב את פיתרון המשבר

  נשאלת השאלה האם כיום, האיום לארמגדון כלכלי ופיננסי מוחשי מספיק, כדי שאותן הצהרות מעטות אודות הצורך להגביר את האיחוד, את הקשרים ההדדיים ואפילו את הקמתה של מערכת פוליטית וכלכלית אחת, יצאו מהכוח אל הפועל, או שמא גם הן תמצאנה את דרכן לפח הזבל של היסטוריה.
  לטובתה של אירופה ושל העולם כולו - נקווה שמגמת האיחוד תגבר על יצר ההרס והפירוד.
  צעדים נוספים של איחוד מנגנונים ומוסדות פוליטיים ופיננסים, כמו גם של שיתופי פעולה, תמיכה ודאגה הדדית אמיתית וערבות הדדית בין כל המדינות באירופה, הם הכרחיים כדי להבטיח ששנת 2012 לא תחרט בדברי הימים כשנה בה העולם המערבי התמוטט, כלכלית ופיננסית.

   

   אז מה אם אירופה תתאחד. ארה"ב מאוחדת וזה לא עוזר לכלכלה שלה

  בהערת אגב נציין כי איחוד כלכלי ופוליטי באירופה, הוא אכן צעד מבורך ועשוי לסייע לה לשרוד, אבל הוא בהכרח רק צעד חיוני ראשון לקראת הבראה של אירופה ואין להסתפק בו בלבד.

  הנה, קחו לדוגמה את ארה"ב, פדרציה בין מדינות, עם איחוד פוליטי, כלכלי, מוניטרי, ממש איחוד מלא. האם מצבה של ארה"ב טוב יותר משל אירופה?
  כן, אבל לא בהרבה. 
  ארה"ב ואירופה סובלות מתסמינים שונים במקצת של אותה מחלה - של יחסים לקויים, כוחניים ואינדיווידואליסטיים בין אדם לזולתו, המתבטאים גם בכלכלה חולה, מנופחת, בלתי מאוזנת שיש לה יצר הרס עצמי המכה בנו ללא רחם.
  הן באירופה והן בארה"ב מנסים הממשלות והבנקים המרכזיים לפתור את המשבר באמצעים כלכליים מסורתיים, פיסקליים ומוניטריים ותראו לאן זה הביא אותן? למבוי סתום, למהדורת 2012 של אותו משבר, מאיימת ומפחידה מתמיד, לאי שקט חברתי, לאבטלה גבוהה, לגרעונות שיא ולהצהרות של בכירי הכלכלנים בעולם, שהם עובדי עיצות כי הפרדיגמה הכלכלית המסורתית פשוט לא מסוגלת לפתור את המשבר העולמי.

   

  עולם גלובלי-אינטגרלי דורש כלכלה חדשה:
  ובכן, עד כה טיפלו כל הממשלות והנגידים המרכזיים בסימפטומים של המשבר בלבד, ולכן הוא מוסיף להכות וחוזר כל פעם בעוצמה גדולה יותר. הגיע הזמן לטפל בשורשי המשבר.
  הפער הזה, בין השיטה הכלכלית-חברתית הקיימת, לבין זו המתבקשת מהיותנו כולנו קשורים זה לזה ותלויים זה בזה, אפילו בעל כורחנו, בעולם שהפך לגלובלי ומקושר, הוא שורשו של המשבר.
   ותנאי ראשון לפתרונו הוא צימצום אותו הפער, באמצעות מאמצים להתאחד, להתחבר יחד ולפעול במשותף, מתוך סולידריות וערבות הדדית, למציאת פתרונות לבעיות המורכבות שלפנינו. כשאתה מבין שאתה תלוי באחר לקיומך ושזה הדדי, ברור כי היחסים בין אדם לאדם, כמו גם בין אזרחים למדינתם ובין מדינה למדינה, ישתנו מן הקצה אל הקצה. גם הכלכלה תשתנה בהתאם.

  הגברת מאמצי האיחוד יכולים לזרז את השינוי הבסיסי שעל מדינות העולם לעבור לערבות אמיתית ביניהן ואת השימוש בהסברה רחבה ובחינוך, בכלי תקשורת ובאמצעות יצירת סביבה מתוקצבת ואפקטיבית התומכת בשינוי המתבקש, בנו, הפרטים, דרך הרמה הקהילתית והמדינתית ועד למערכת הבינלאומית כולה.  
  סגירת הפער בין השיטה הכלכלית לבין זו הנגזרת במדוייק מאופיו המקושר והגלובלי של העולם, היא טיפול השורש שכלכלות העולם זקוקות לו. במקביל, נוכל להמשיך ולטפל בייתר אפקטיויות בסימפטומים הכואבים והדחופים. גם הטיפול בסימפטומים יהיה מוצלח הרבה יותר, כיון שהוא יהיה שקול לשחייה עם הזרם, במקום נגדו.

   

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "ארצות הברית של אירופה - צעד בכיוון הנכון"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  15/6/12 10:51
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2012-06-15 10:51:14
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  ההבדל העיקרי הוא שלאירופה יש טראומה ממלחמות העולם ולכן בסוף היא תכריע על המשך האיחוד. צריך לזכור שעם כל המשבר אזרחי אירופה וארה"ב חיים ברמה הרבה יותר גבוהה משאר העולם

   

  שרון, איטריידר


  --
  שרון ז, איטריידר www.etrader.co.il
  21/6/12 22:16
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2012-06-21 22:16:21
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  מתרבות הקריאות לאיחוד מלא של אירופה, כולל פיסקלי ומדיני. הנה דוגמה: http://www.themarker.com/tv/1.1736932 ובכן, כפי שכתבתי בפוסט כאן למעלה, כל צעד שיגביר את הנטייה לאיחוד ולהידוק הקשרים בין מדינות אירופה הוא כשלעצמו צעד חיובי בכיוון הנכון, זה ברור. אבל הנה, בארה"ב יש לכאורה איחוד מלא. אז מה? היא לא במשבר? הכלכלה האמריקאית מקרטעת קשות והיא משולה לחולה המצוי בהחייאה מלאכותית במחלקת טיפול נמרץ של אובאמה וברננקי. כולם מדברים על המצוק הפיסקלי שהכלכלה האמריקאית עלולה להתרסק אליו, בשלהי 2012 וראשית 2013, עת יסתיימו מרבית התמריצים ותוכניות הסיוע הנוכחיות. הרי ברור שאלמלא היו בחירות בארה"ב בנובמבר, היינו שומעים הרבה יותר על עד כמה המצב קשה שם. הכלכלה פשוט לא ממריאה, למרות 5 שנים של ריבית אפסית ושורה ארוכה של תמריצים ותוכניות סיוע, חסרי תקדים בהיקפם ובאיכותם, הן בתחום המוניטרי והן בתחום הפיסקלי. אז אם נחזור לאירופה, צריך להבין שהשינוי לכיוון איחוד והידוק שיתוף העולה חייב להיות שינוי אמיתי, פנימי, ערכי-תודעתי ולא רק מן השפה אל החוץ. קוסמטיקה כבר לא תעזור לאירופה, אולי אפילו להיפך. כפי שכתבת, יש בין המדינות באירופה הרבה חשבונות היסטוריים, איבה, שנאה ומשקעים. אם אלה היסודות של האיחוד המוצע - חבל על הזמן של כולנו. להבדיל, אם האירופאים יפנימו את שותפות הגורל ביניהם ויחלו להתייחס זה אל זה בדאגה הדדית, התחשבות, מיצוי יתרונות כלכליים סינרגטיים והפנמה שהמערכות הכלכליות והחברתיות חייבות להתאים לתלות הקיימת בין כולנו בעולם הגלובלי-אינטגרלי, אז כל צעד בכיוון הידוק האיחוד האירופאי יהיה בפרוש נשק שובר שיוויון, זה שכרגע כל כך חסר שם. בשינויים המתחייבים, זה גם הפיתרון האמיתי עבור העם היושב בארה"ב וגם....כאן בארצנו שלנו.


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "ארצות הברית של אירופה - צעד בכיוון הנכון"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה