כותרות TheMarker >
    ';

פרטי קהילה

ניהול וקריירה

רובנו נעים על הציר שבין מימוש שאיפות הקריירה לבין מימוש המטרות של העסק או הארגון. כאן תמצאו רעיונות ושותפי חשיבה לדילמות שמתעוררות על הציר הזה. באמצעות דיונים, העלאת שאלות וחילופי דעות. *מקומן של מודעות הדרושים הוא בקהילת זירת התעסוקה.  *בבקשה הימנעו מפרסום ומודעות שיווקיות. * יש לפתוח דיון בנושא מסוים בפורום אחד בלבד. לא לפתוח את אותו דיון במספר פורומים במקביל. תודה

עבודה ולימודים

פורום

דילמות ניהול עסקיות וארגוניות

דיון בדילמות מעולמם של בעלי עסקים, מנכ"לים, הנהלות ומנהלים. איך לגרום אושר וליצור עושר לבעלים, לקוחות ועובדים בסביבה הדינאמית של ימינו?

חברים בקהילה (4803)

תנועת כמוך
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יעל-לי
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אחר40
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מדלן גזיאל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אבישי ל.
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יוסי בר-אל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אס לב אדום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    josh r
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    א.A
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

מי המנהל/ת שהטביע/ה בך חותם אישי בלתי נשכח ? פורטרט

19/1/08 14:36
    0
    דרג את התוכן:
    2008-01-23 00:03:16
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

תודה לכל הכותבים עד כה.  פשוט מרתק.

כדאי לדעתי לנסות לענות על השאלות המקוריות ( כפי שעשו רוב הכותבים ) כי הן מאפשרות פרופיל יפה של הדמות הניהולית והקשר שלנו אליה. 

מגניב

נ.ב.

נכון לעכשיו 11 איש בקהילת ניהול וקריירה מצאו מישהו בעברם לפרגן לו, ואף התפנו מכל עיסוקיהם כדי לכתוב זאת כאן ביושר ובאומץ.

תודה רבה !

21/1/08 22:41
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-01-21 22:41:34
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

כמי שמוגדר על ידי עצמו ועל ידי מנהליו 'קשה לניהול' זו באמת הזדמנות לפרגן.

לד"ר צחי יולי שקיבל אותי לעבודה במכללת תל חי ללא ניסיון קודם ואף ללא ידע פורמאלי בתחום אבל ידע לאפשר לי (ולאחרים בצוות) להתפתח ולצמוח. מנהל לא קל ולא פשוט אבל מנהיג אמיתי שידע להקים רשת מחשבים ולימים לחברה לרשת האינטרנט מכלום. שדרש להוציא מהלקסיקון את המושג "אי אפשר" ובעוד שאישר בקלות פרוייקטים ורעיונות דרש הסבר כתוב ומנומק לפסילתם.

לד"ר אברום רותם איש חזון אמיתי שתחתיו עבדתי שתי תקופות קצרות במהלכן למדתי לא מעט על התנהלות בסביבה נטולת ודאות והתמודדות עם פוליטיקה ארגונית.

לד"ר אירית פלד מאונ' חיפה שאיפשרה למידה מרחוק כשהמושג עוד לא היה קיים :)

לדרור אוברמן מנהל סנונית שאיפשר לי הגשמת חלום שבהקמת אתר חדשני לזמנו.

בעצם, כשמסתכל על הרשימה, מה שאפיין את מנהלי היותר זכורים לטוב הוא היותם יותר מנהיגים ממנהלים, אנשים שהעזו ללכת עם תפיסתם ואמונתם  גם כשהיתה חדשנית ואפילו בלתי פופולארית. מנהלים שלא הרגישו מאויימים מעובדים חושבים וידעו להתפתח איתם ולא לקצץ כנפיהם.

--
    Never drive faster than your guardian angel
    21/1/08 23:14
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-01-21 23:14:47
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

בתחילת דרכי המקצועית היה לי מנהל ישיר מוכשר וכריזמטי ואני עשיתי מאמץ גדול להדמות לו, מה שכנראה הצליח תקופה מסויימת.

אחר כך הושפעתי מאד מהקרבה למנכ"לים "ענקים" בתעשיה שלי שבשעה של תשומת לב אישית מילאו אותי במוטיבציה לשנה שלמה. בקטגוריה הזו חסד הנעורים שייך לדני ימין אם כי אחריו באו עוד כמה ענקים ששייכים לאותה ליגה בכירה.

אני עוד לא זכיתי לרכוש ולמזג חברות, אבל השתדלתי ללמוד מהם מה שניתן בתחום החזון, היחס האישי לעובדים, יצירת ההשראה וחילול המוטיבציה.

עוד מנהלת אחת מופלאה שעדיין "מגדלת" אותי ראויה לאיזכור כאן כמשפיעה רצינית כיוון שהיא חשפה אותי לרובד נוסף של ניהול בכל פעם שעליתי בעוד שלב בסולם.

היום אני הרבה יותר מנוסה (גם חונך מנהלים), ביקורתי וקשה לניהול. אפשר לומר שפחות או יותר יש לי את הסגנון שלי (שזה דבר דינמי בפני עצמו). אני יכול לאהוב תכונה אצל מנהל מסויים או מהלך ולאמץ אותם אבל אין לי שום כוונה להדמות לאף אחד כמו שרציתי בתחילת הדרך.

ולסיום, איך אפשר שלא להזכיר שהיו לי כמה מנהלים ומנהלות גרועים בקריירה, וגם להם אני חייב להודות על תרומתם לעיצוב סגנון העבודה שלי. אלמלא הם לא הייתי אותו האדם :)

23/1/08 23:43
    1
    דרג את התוכן:
    2008-01-24 06:33:39
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

רק עכשיו התפניתי להשתלב בדיון המבורך שיזמת.

אני עבדתי עם מספר מנהלים מתחום הניהול הציבורי ואח"כ בעיקר במוסדות חינוך.

בהיותי סגן מנהל עבדתי תחת מנהל שהשפיע על עבודתי יותר מכלבעל תפקיד אחר: הוא לא ידע לשאת דברים בציבור, הוא היה טרחן בכניסה לפרטים הוא לא ידע לעשות "כניסות " תאטרליות אבל הוא לימד אותי לעבוד כך שכל מוסד שהגעתי אליו השתפר  בתפוקותיו או הפך למוסד מצליח

אני אזכיר תכונה אחת מסוכנת אצל מנהל ואחת שלדעתי אי אפשר לנהל בלעדיה:

התכונה המסוכנת ביותר אצל מנהיג היא הכריזמטיות.

הכריזמטיות "עובדת" לזמן קצר, עד שמתגלות החסרונות, לעיתים הנזקים קשים לריפוי. מנסיוני, מנהיגים כריזמטים (ובמיוחד אלה המודעים לה) הולכים בדרך הקלה, לאיסוף הצלחות קצרות מועד שמובילות את האירגון לנפילה מואצת.

אותו מנהל צעיר שאיתו התחלתי את תפקידי כמנהל לימד אותי את המשפט "לא אני עשיתי אלא כולנו עשינו". זהו משפט שמניע אנשים מתוך תחרות ולא מתוך קנאה שעלולה להביא  כל ארגון, אפילו להרס פנימי.

העמדת המנהל שלי  ניטרלה חלק חשוב מהתנגדויות, שהיו לנו בעיקר מצד אנשי הנהול הקודמים

לכן אני חושב שהתכונה החשובה שמנהל טוב  (מה זה מנהל טוב??) יכול  להצליח במהלכים  המשמעותיים  היא דווקא

הצניעות.

בלי צניעות של מנהל לא תיצלח דרכו בעיקר בגיוס כל רבדי בעלי התפקידים למען מטרת העל של האירגון.

נכון: מנהל צנוע עלול לקחת תכונה זו לכיוון שיפגע בסופו של דבר במימד התחרות השיווקית.לשם כך הוא יכול לבחור בעלי תפקידים לוחמניים בתחומים מחייבים, אך כקו מנחה אותו כמנהל , פנימה אל האירגון עצמו,( אל הצוותים שלו) הוא חייב להבליט צניעות ואומץ לב.

המירקם הזה של אומץ וצניעות הוא עדין וקשה למימוש.

--
    המילים שלך הם לא רק הסגנון, הם הראי שלך
    24/1/08 21:31
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-01-24 21:31:32
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

היתה לי מנהלת מצויינת, בדרכה.

הדבר הכי טוב שלמדתי ממנה.... שאני לא רוצה להפוך להיות היא. והמסקנה הזו חיזקה אותי לבצע שינוי בחיי.

תודה

27/1/08 06:35
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-01-27 06:35:30
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

מרתק ומאלף.

חיבור כל הדמויות יוצר דמות ניהולית מרתקת וססגונית ביותר.

תודה לכל הכותבים עד כה.

7/9/08 17:20
    2
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-09-07 17:20:30
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

הי אלי,

אחלה דיון, חשוב ומרגש.

תוך כדי מחשבה על מענה עולות לי דמעותבוכה

ראשית, לדעתי הכי חשובה הדוגמא האישית.

שנית - לא קראתי שמישהו ציין תקופות שלפני העבודה:

ביה"ס יסודי ותיכון, אוניברסיטה, צבא ולימודים.

מנהלת בית הספר היסודי "בארי" בראשון לציון

הנהיגה מערכת לימודים קשיחה ומעמיקה אך הוגנת

והיתה ידועה במשמעת ללא פשרות.

למדנו ממנה אחריות, משמעת, יושר ועוד.

יצאו מבית הספר הזה כבר כמה כוכבים.

מתקופת הצבא, המג"ד שלי

שבתקופת השהות בלבנון, היה תמיד בראש

ובחזית של כל כח לוחם.

ממנו למדנו דוגמא אישית, כבוד לכל אדם

ולחיי אדם, אחריות ומסירות.

גם ממנהלים שהיו לי בעבודה למדתי המון

בעיקר למדתי ממנהלים שהיו/ שהינם לקוחות של

חברת GAIT:

ועוד נקודה החשובה:

למדתי מהם כמה חשוב,

לתת לעובדים מרחב ואחריות

תוך הקניית התחושה של הגעה להישגים בזכות

היכולות והמיומנויות שלהם.

כיכבתיחיוך

16/9/08 12:07
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-09-16 12:07:50
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

גילי

תודה רבה לך על דבריך וההתייחסות האישית. היא אכן מרגשת מאוד.

זה בהחלט מעניין שציינת הן את היד התקיפה והן את מתן המרחב לביטוי עצמי. זה מזכיר לי עקרון בניהול משא ומתן שנזכר בספרם של יורי ופישר "סיכום חיובי" ובו הם ממליצים להיות תקיפים כלפי הענין אך רכים כלפי המשתתפים. לטעמי זה שילוב מנצח !

31/7/09 09:30
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-07-31 09:30:38
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

לוק פלקונר - סמנכ"ל Ocular Networks ב- 1998 קיבל אותי לראיון על מנת לתכנן דבר שטרם נברא. אחרי 30 שניות הוא אומר "קיבלת את הפרוייקט, עכשיו בו נדבר על איפה אנחנו אוכלים צהריים". הבחור, ששירת במרינס ונתן כבוד רב לחיילי צה"ל, נתן לי חופש פעולה של 100 אחוז. מעולם לא התערב ורק ביקש להיות מיודע. זה לימד אותי שלתת אחריות למישהו אחר זה יותר חשוב ויותר מחייב מלהיות האחראי. ב-2001 זכינו בפרס מנשיא ארה"ב על הפיתוח. לוק פלקונר הוזמן לקבל את הפרס, לרגע לא היה לי אכפת.הוא הוכיח את הרעיון שאם מנהל רוצה עסק מצליח הוא צריך לשכור אנשים יותר חכמים ממנו. עד היום אנו בקשר. כבוד הדדי לנצח.

ג'יין טוהיג - סמנכלי"ת בכירה ב- VSE Corporation ששכרה אותי לחמש שנים, נתנה לי 5 מליון דולר ואחריות על 25 מליארד דולר פרוייקט מבלי להניד עפעף. ממנה למדתי לזהות דפוסי התנהגות ותגובות גוף של אנשים. שיש חיים גם אחרי שעות העבודה ושצריך לפקוח עיניים בנושא הבורסה וענייני כספים. שומר עימה על קשר עד היום, שנים אחרי שפרשה.

מנכ"ל חברה (שלצורך הדיון אמנע מלהזכיר את שמו) שבזכותו למדתי את המשפט "יש אנשים שנמצאים בחיים רק כי זה לא חוקי להרוג אותם".... והוא יכול היה להיות המטרה... אבל שוב, זה לא ממש חוקי...

לא למדתי דבר בצבא ששווה להזכיר כמשהו שעזר לי בעסקים... אולי משהו במתמטיקה כשמנחם בגין אמר "נכנס רק 40 ק"מ צפונה מהגבול" אבל שכח את נעלם הזמן ותקע אותנו שלוש שנים בבוץ...

רגוע

1/8/09 10:53
    0
    דרג את התוכן:
    2009-08-01 10:55:59
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

שלום לחברי הקהילה

מנהל אשר מטמיע בי הרגשה של מנהל

זה אחד שיש לו יחסי אנוש מעולים

מדבר בגובה העניים

קשוב לצרכים של העובד

עובד במצבי לחץ

אני יכול להצביע על אחד שניים

אני נוהג כך

בכל אופן כתבתי פוסטים שמטרתם לעזור לכם בקריירה ובזוגיות

http://cafe.themarker.com/view.php?t=1099918

http://cafe.themarker.com/view.php?t=1154510

http://cafe.themarker.com/view.php?t=1146691

בהצלחה לכולם

איתמר

--
    נופש עולמי במחיר חלומי והכנסה פסיבית דרושים/ות 0546018177 איתמר
    31/8/09 09:27
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-08-31 09:27:32
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: devek 2009-07-31 09:30:38

לוק פלקונר - סמנכ"ל Ocular Networks ב- 1998 קיבל אותי לראיון על מנת לתכנן דבר שטרם נברא. אחרי 30 שניות הוא אומר "קיבלת את הפרוייקט, עכשיו בו נדבר על איפה אנחנו אוכלים צהריים". הבחור, ששירת במרינס ונתן כבוד רב לחיילי צה"ל, נתן לי חופש פעולה של 100 אחוז. מעולם לא התערב ורק ביקש להיות מיודע. זה לימד אותי שלתת אחריות למישהו אחר זה יותר חשוב ויותר מחייב מלהיות האחראי. ב-2001 זכינו בפרס מנשיא ארה"ב על הפיתוח. לוק פלקונר הוזמן לקבל את הפרס, לרגע לא היה לי אכפת.הוא הוכיח את הרעיון שאם מנהל רוצה עסק מצליח הוא צריך לשכור אנשים יותר חכמים ממנו. עד היום אנו בקשר. כבוד הדדי לנצח.

ג'יין טוהיג - סמנכלי"ת בכירה ב- VSE Corporation ששכרה אותי לחמש שנים, נתנה לי 5 מליון דולר ואחריות על 25 מליארד דולר פרוייקט מבלי להניד עפעף. ממנה למדתי לזהות דפוסי התנהגות ותגובות גוף של אנשים. שיש חיים גם אחרי שעות העבודה ושצריך לפקוח עיניים בנושא הבורסה וענייני כספים. שומר עימה על קשר עד היום, שנים אחרי שפרשה.

מנכ"ל חברה (שלצורך הדיון אמנע מלהזכיר את שמו) שבזכותו למדתי את המשפט "יש אנשים שנמצאים בחיים רק כי זה לא חוקי להרוג אותם".... והוא יכול היה להיות המטרה... אבל שוב, זה לא ממש חוקי...

לא למדתי דבר בצבא ששווה להזכיר כמשהו שעזר לי בעסקים... אולי משהו במתמטיקה כשמנחם בגין אמר "נכנס רק 40 ק"מ צפונה מהגבול" אבל שכח את נעלם הזמן ותקע אותנו שלוש שנים בבוץ...

רגוע

דבק, תודה.

זו תזכורת חשובה לערכה של בחירה נכונה באדם הנכון למשימה המתאימה, האצלת סמכויות אמיצה והאחריות הכפולה והמכופלת הנלווית אליה, כמעט תמיד.

זו בעצם האחריות להצלחת המשימה תוך אחריות להצלחתו ופיתוחו המקצועי ( ואף האישי ) של אחר כשההנהגה מסורה לאחר. כשזה מצליח, היש הצלחה גדולה מזו ?

2/12/09 17:43
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-12-02 17:43:22
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

נזכרתי באהבה רבה במנהל הראשון שלי ב"לאומי". הוא גם זה שהותיר בי חותם משמעותי (אני לא מתיימר להגיד שתכונותיו הם שעיצבו אותי, את זה אני משייך יותר להורים שלי) אבל בהחלט עיצב בי רבות מתכונות הניהוליות שיש בי היום. 

סטודנט צעיר, עובד מתחיל, מול  מנהל בכיר בסניף הבנק בו התחלתי לעבוד. הוא פשוט "זיהה" ושלף אותי והיה לי למאמן אישי (עוד לפני שמושג המאמן והקואצ'ר הפכו להיות למושג ולהיט בתחום). מיותר לציין שלצד הלימוד, ההכוונה והיעוץ, נתן לי גיבוי מלא לכל מה ש"עוללתי" באותה תקופה, וראה גם ב"אלו" חלק מתהליך למידה בלתי נמנע. 

בין מעלותיו הרבות חשוב לי להדגיש שהוא ידע לעשות זאת עם עובדים נוספים. נכון להיום מצויים רבים מאיתנו בעמדות שונות בבנק. ברור לי מעל ללא ספק, שלולא הוא, ספק אם הייתי נשאר בבנק. (לא יודע אם זה דווקא טוב או לא ואולי פספסתי דברים מעניינים, אבל אני בהחלט מרוצה וזוכר לו רק לטובה ובאהבה רבה את תקופת הליווי, החניכה והדאגה האישית)

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "מי המנהל/ת שהטביע/ה בך חותם אישי בלתי נשכח ? פורטרט "

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה