כותרות TheMarker >
    ';

פרטי קהילה

ניהול וקריירה

רובנו נעים על הציר שבין מימוש שאיפות הקריירה לבין מימוש המטרות של העסק או הארגון. כאן תמצאו רעיונות ושותפי חשיבה לדילמות שמתעוררות על הציר הזה. באמצעות דיונים, העלאת שאלות וחילופי דעות. *מקומן של מודעות הדרושים הוא בקהילת זירת התעסוקה.  *בבקשה הימנעו מפרסום ומודעות שיווקיות. * יש לפתוח דיון בנושא מסוים בפורום אחד בלבד. לא לפתוח את אותו דיון במספר פורומים במקביל. תודה

עבודה ולימודים

פורום

דילמות ניהול עסקיות וארגוניות

דיון בדילמות מעולמם של בעלי עסקים, מנכ"לים, הנהלות ומנהלים. איך לגרום אושר וליצור עושר לבעלים, לקוחות ועובדים בסביבה הדינאמית של ימינו?

חברים בקהילה (4803)

שולה63
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יוסי בר-אל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מריםרוזנצוייג
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    בולוג
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Annie Friedman
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    א.A
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    shulamit
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מוריה לוי
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    josh r
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ששת שצ
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

מי המנהל/ת שהטביע/ה בך חותם אישי בלתי נשכח ? פורטרט

7/12/09 18:01
    1
    דרג את התוכן:
    2009-12-07 18:02:49
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

לאחר כמעט שנתיים מאז עלה הדיון הזה אספתי את תכונות המנהל/ת שהטביע/ה חותם אישי בלתי נשכח שעלו מהתשובות האישיות, רובן נרגשות מאוד. הנה התוצאה שהתקבלה.   

המנהל/ת שהטביע/ה חותם אישי בלתי נשכח

... שהאמין ביכולת לשנות....  לימד אותי לעבוד בחופש פעולה רחב, בלי להציץ לי מעבר לכתף שנתן ועדיין נותן לי לפרוש כנפיים עד הסוף, ומלמד אותי איך להתמודד עם פוזיציה שהיא יותר פוליטית, רגישה וחשופה.

... שידע לתאם ציפיות בתחילת הדרך, שהחזיר משוב בזמן אמת, שידע לדרוש ותגמל, שידע לתת חופש פעולה אבל נשאר עם אצבע על הדופק, שלימד אותי כיצד אפשר בו זמנית  להיות מנהל וחבר של העובדים שלך, ששילב בין טובת הארגון לטובת העובדים גם במחיר עימות עם הממונים עליו.

בעל יכולת לשמור על חוש הומור למרות לחץ אטומי ... יכולת לחייך ... גם מאוד אנושי.... סומך שאבצע את המוטל עלי. בכל מפגש אני מצליחה ללמוד משהו חדש...

אדם עם שאר רוח ויחסי אנוש מעולים מבלי לוותר על סטנדרטים גבוהים מאוד של ניהול עסקים.

מנהל שמאמין במה שהוא עושה ולכן מסוגל להזיז הרים אם נדרש לכך.... מנהלת שהיכולת להתקרב ולהיות חלק מהאנשים שהיא אחראית עליהם לא פגעה בסמכות שלה.....  מנהל שנותן דרור ליצירתיות שלי מכיוון שהוא מדריך ומכוון ולא רק "יורה פקודות".

קבע מועדים לשיחות קבועות עם העובדים והצוותים ... הפגין נוכחות פיזית "בשורות הראשונות" ... נתן חיזוקים חיוביים היה לו חזון שעליו דיבר, דרך שבחר ללכת בה ושאליה חברי הצוות צריכים להיות מודעים ולהוות חלק ממנה... עמד מאחורי הבטחות שנתן ויצר אווירה של אמון...ידע לקבל החלטות ולהובילן בעצמו.  אייש את האנשים הנכונים בתפקידים הנכונים והאציל סמכויות.

מנהיגה את עצמה ואת החיים האישיים והעסקיים של עצמה. היא בן אדם חיובי, אופטימי, אפשר תמיד לדבר איתה (וגם להתווכח איתה). מוכנה לקבל ביקורת בונה, מקשיבה, מעודדת את הסובבים אותה. מודעת לחזקות ולחולשות שלה. יודעת לעבוד בעבודת צוות יחד איתי ולתת את הקרדיט כשצריך. חרוצה ונותנת דוגמא אישית. יש לה יחסי אנוש טובים ויודעת להשפיע בצורה שקטה, לא רעשנית, אך גם אסרטיבית. 

מנהלת שיש בה חוכמה יצירתיות והבנה עסקית המשולבות באהבת אדם ויכולת נתינה...

אני מזדהה עם דמויות אימהיות ( ואולי בגלל זה החלטתי שאף אחד לא ינהל אותי ... ראית מנהל אימהי ? ) אולי "דמות ניהולית מייצגת" זה לא משהו אבסולוטי אלא סובייקטיבי. אדם יעריך ויזדהה עם אדם שיש בו חלקים שהיו מאוד חסרים לו בחיים.

מנהלת ... חכמה בטירוף, אכפתית, בעלת חוש הומור, שידעה להטיל משימות בצורה נעימה מבלי שנרגיש שהטילו עלינו משימה.

מנהל ובעלים... שידע לפתח יחסים יוצאי דופן לא רק עם העובדים (אותם הוא מכנה associates) אלא גם לעצב תרבות ארגונית אינטגרלית שבסיסה יחסים מתמשכים עם הספקים הלקוחות והקהילה.

המחנך שלי בכיתה ו' היה מחנך ומנהל דגול. עם כריזמה מדהימה, הוא שילב אסרטיביות ועמדה בלתי מתפשרת לגבי תוצאות עם הומור, לימד אותנו לא לקחת שום דבר כמובן מאליו, לחשוב מחוץ לקופסא, לחפש את השונה ב"סטנדרטי",  לשאול ולהצטיין... וכל זאת, בשגרה היומיומית.   

אבא שלי... מנהל מדהים, עדין נפש ונחוש, אשר לימד אותי שהתוצאות הטובות ביותר מושגות דרך רתימה, תמיד להסתכל על התמונה הגדולה ולא להיות "penny wise, dollar stupid", וכמובן...שניתן לנהל ולהצליח באהבה וחמלה.

מנהל שמבין שאנשים הם האתגר האמיתי בארגון ... והוא גורם לך לבוא מוקדם עם חיוך, לעבוד בכיף ובתשוקה אמיתית, ליהנות מהתכנים והאנשים, לא לחוש שחלף עוד יום... הצוות עובד בהרמוניה, הוא סומך עליך ומאפשר לך להגדיל ראש ואפילו לשגות ... בכל מפגש איתו אתה לומד וחש מועצם.

מה שאפיין את מנהלי היותר זכורים לטוב הוא היותם יותר מנהיגים ממנהלים, אנשים שהעזו ללכת עם תפיסתם ואמונתם גם כשהייתה חדשנית ואפילו בלתי פופולארית. מנהלים שלא הרגישו מאוימים מעובדים חושבים וידעו להתפתח איתם ולא לקצץ כנפיהם.

מנהלת אחת מופלאה שעדיין "מגדלת" אותי ראויה לאזכור כאן כמשפיעה רצינית כיוון שהיא חשפה אותי לרובד נוסף של ניהול בכל פעם שעליתי בעוד שלב בסולם.

אותו מנהל צעיר שאיתו התחלתי את תפקידי כמנהל לימד אותי את המשפט "לא אני עשיתי אלא כולנו עשינו". זהו משפט שמניע אנשים מתוך תחרות ולא מתוך קנאה ... בלי צניעות של מנהל לא תצלח דרכו בעיקר בגיוס כל רבדי בעלי התפקידים למען מטרת העל... המרקם הזה של אומץ וצניעות...

ממנהלים שהיו לי בעבודה למדתי המון... למדתי מהם כמה חשוב לתת לעובדים מרחב ואחריות תוך הקניית התחושה של הגעה להישגים בזכות היכולות והמיומנויות שלהם.

נתן לי חופש פעולה של 100 אחוז. מעולם לא התערב ורק ביקש להיות מיודע. זה לימד אותי שלתת אחריות למישהו אחר זה יותר חשוב ויותר מחייב מלהיות האחראי.... הוא הוכיח את הרעיון שאם מנהל רוצה עסק מצליח הוא צריך לשכור אנשים יותר חכמים ממנו.

... ממנה למדתי לזהות דפוסי התנהגות ותגובות גוף של אנשים. שיש חיים גם אחרי שעות העבודה. 

מנהל אשר מטמיע בי הרגשה של מנהל זה אחד שיש לו יחסי אנוש מעולים, מדבר בגובה העיניים, קשוב לצרכים של העובד ועובד במצבי לחץ .

הוא פשוט "זיהה" ושלף אותי והיה לי למאמן אישי (עוד לפני שמושג המאמן והקואצ'ר הפכו להיות למושג ולהיט בתחום). מיותר לציין שלצד הלימוד, ההכוונה והייעוץ, נתן לי גיבוי מלא לכל מה ש"עוללתי" באותה תקופה, וראה גם ב"אלו" חלק מתהליך למידה בלתי נמנע. 

8/12/09 22:14
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-12-08 22:14:21
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אלי - איזה יופי של סיכום. תודה. 

מרתק לקרוא את כל התגובות ברצף. די בולט שכל אחד/אחת כתב/ה בלשון אישית - ושבעצם מצטיירת תמונה אחת של מנהל אנושי, מאתגר, מלמד ומציב דרך.

מכיוון שפעמים כה רבות אנחנו שומעים וקוראים על מנהלי תאבי בצע ורודפי פרסום וכבוד אישי, לא נוכל רק לקוות  שירבו מנהלים בישראל, כפי שתיארו כל הכותבים.

אבי 

22/12/09 17:05
    0
    דרג את התוכן:
    2009-12-22 17:08:57
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אבי , אני שמח שהסיכום הזה מצא חן בעיניך. הוא אכן מגלה את קוי האופי של המנהל/ת שהטביע/ה חותם אישי בלתי נשכח על משתתפי הדיון ומשרטט מעין פורטרט שלו/ה.

תודה לך על השתתפותך ועל דבריך.

22/12/09 19:55
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-12-22 19:55:17
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אלי

הסיכום נפלא. הכוכב הוא לך וגם לכול המגיבים. מעניין הרבה מהתגובות מדברות על אכפתיות ועניין בעבודה.

אני חושבת שזה רעיון טוב שמידי פעם בדיונים מעניינים וחשובים במיוחד נסכם את הדברים זה עוזר לקבל תמונה ותובנות חדשות.

תודה,

נאוה.

nsg-consulting.com

--
    פיתוח עסקי צמיחה הגדלת הכנסות ורוחיות
    24/12/09 17:40
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-12-24 17:40:53
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

נאווה, תודה לך. אני מצטרף לדברייך וגם שמח שאת יודעת להעריך את חשיבות הסיכום.

נדמה לי שמהתגובות עולה דמות יפה של מנהל/ת אנושי/ת רגיש/ה שידע/ה להיות מנהיג/ה ולחתור להשגת היעדים העסקיים במשולב עם שאר רוח ומחויבות אקטיבית כלפי ההתפתחות והמימוש האישי והמקצועי של העובד/ת.

29/1/10 08:15
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-01-29 08:15:56
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

הי אלי,

יופי של רעיון והשראה-תבורך.

המנהיג שהשפיע רבות על סיגנון ניהולי היה מנכ"ל חברת התרופות אביק עד לרכישה בידי חברת טבע-אלי אדמוני, (כיום יו"ר שירותי בריאות כללית) תחתיו שימשתי כסמנכ"ל למשאבי אנוש.

שילוב נדיר של מנהיגות, איכויות אישיות, שקט נפשי. היכולת לגרום לאנשים ברמות השונות ללכת אחריו כמעט בעיניים עצומות, היכולת להעצים אחרים, לקחת ארגון משפחתי מוכר ולהפוך אותו באותה עת לארגון מצטיין ורווחי מאוד, עם הובלה ופריצת דרך בתחום המוצרים ללא מרשם, ועיצוב תרבות ארגונית של ארגון שכיף לעבוד בו, בלי טירוף מערכות ועבודה לתוך הלילה, עם רמת אנושיות ודאגה מדהימים..

השיא בעיני היה הכבוד שנתן לכל אדם,עד הזוטר ביותר, ולהחזיר טלפון תמיד לכל אחד מהם באותו היום או למחרת לכל המאוחר.

לאורך שנותיי הארוכות כמנהל בכיר יצא לי לעבוד עם רבים ולא זכיתי לעבוד עם איש בשיעור קומתו.

באותה עת, עם המיזוג של אביק לתוך טבע, היה ברור כי אם אלי אדמוני יחליט שהוא סבלני דיו, המסלול לכיסא מנכ"ל טבע (אלי הורוביץ באותה עת) נראה סלול עבורו אבלהדבר לא הסתייע כיוון שישנם מנהיגים שקשה להם להיות מס' 2 לאורך תקופה מצד אחד, וצריךהיה להשקיע חשיבה יצירתית כיצד ניתן לשמרו במערכת עד לשינוי המיוחל.

--
    אבישי לנדאו\
    אנשים שיחושו על פי פני וכישוריי כי אני יכול להוביל אותם איתי למסע אימוני משותף.

ארגונים שירצו לחוות הרצאה או סדנת ערכים ייחודית בהתבסס על סיפרנו וסט הכלים הייחודיים שפיתחנו.

אנשי מקצוע, זוגות, הורים, סבים וסבתות-שירצו לקיים תהליך חווייתי עם עצמם והקרובים להם באמצעות משחק הערכים שלי
    5/2/10 19:57
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2010-02-05 19:57:52
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אבישי, תודה על דבריך ועל תרומתך לדיון.

25/1/12 21:43
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2012-01-25 21:43:59
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מרתק... וצריך גם לדבר על הקשר שבין מרשים לטוב לארגון. גם פה יש 4 אפשרויות...
    28/1/12 08:43
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2012-01-28 08:43:59
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    היי, אכן נושא מעניין... במהלך חיי המקצועיים, בתחומי הקהילה בעיקר, עבדתי עם מספר מנהלים. לכל מנהל היה סגנון ניהול משלו. אלה הזכורים לי לטוב הם אלה שידעו להאציל סמכויות תוך כדי נתינת מרחב פעולה אישי. אלה ששימשו כמודל אישי להנחלת ערכים כמו: הקשבה, רגישות, סיוע אמיתי בפתרון בעיות, התמדה הערכה הדדית.. אלה סייעו בידי לקדם את התחומים בהם עסקתי וגם אותי ברמה האישית. יש כאלה שמשמשים עבורי עד היום כדוגמא טובה לאיך לעשות ....ולהגיע.....
    26/6/12 14:57
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2012-06-26 14:57:16
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פיני, אריאלה,

תודה על התייחסותך ותרומתך לדיון.

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "מי המנהל/ת שהטביע/ה בך חותם אישי בלתי נשכח ? פורטרט "

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה