כותרות TheMarker >
    ';

פרטי קהילה

אימון אישי (coaching)

העתידן אלווין טופלר מסביר בספרו "הלם העתיד" תובנה מהפכנית לזמנה לפיה העתיד צופן בחובו שינויים רבים ומהירים שאנשים רבים מתקשים ויתקשו להתמודד איתם, יותר מידי שינויים בפרק זמן קצר מידי. ייתכן ואימון הוא ה"טרנד" החם וייתכן שאימון מהווה תשובה לקצב השינויים ההולך וגובר, תשובה למצב החברתי ולאורך החיים שהכתיבה לנו ההתפתחות המדעית. קהילת Coaching היא המקום לדון בסוגיות שונות, להתפתח, ללמוד, לחקור ולהנות.

יזמות ועסקים

חברים בקהילה (4557)

לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אחר40
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יעל-לי
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    esty.d
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    קלרה הקדושה*
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ~>
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אסתר רבקה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Annie Friedman
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אבישי ל.
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אלי כהן / חלום או פנטזיה ? איך נעצב מטרות ריאליות לאימון ?

30/1/08 10:17
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-01-30 10:17:16
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אני חושב שחשוב ואף הכרחי לעשות הפרדה בין פנטזיה , חלום ויעדים וחזון  וקודם כל אצל המאמן עצמו.

מאמן שלא מאמין שלכלים שלו ולעצמו יש את הגבולות שלהם. גם אם ניתנים להרחבה מעת לעת, מאמן שמאמין שאין גבול למה שאדם יכול להשיג באימון ומאמן שחושב שכל פנטזיה ניתנת להשמה, להבנתי עשוי להוביל את המתאמנים שהוא מלווה אל אשלית האומניפוטנציה ומשם להכחשות , בריחות . וכמובן כישלון. מאמן כזה נמצא בפנטזיה אומינפוטנטית מסוכנת.

כלי האימון הוא כלי מעולה. כאשר מאמנים קופץ לגובה ששיאו הוא 162 ושמים לו יעד של 210 מעמידים בפניו מכשול בלתי עביר. לא חשוב מה יהיה הפוטנציאל הסופי של המתאמן הוא נשלח לדרך של תיסכול.

בכל התערבות של אדם בחייו של אדם אחר יש להיזהר מהשלכות והעברות.

יש לצעוד בצניעות ובזהירות. מסר של מאמן למתאמן שהכל אפשרי אומר באותה נשימה שאם משהו לא מתגשם המתאמן ניכשל.

לא הכל אפשרי. יחד עם זאת אפשר הרבה יותר. כל תוספת לאיכות חיים, חוייתם, השגיהם, היא נפלאה והיא המון והיא הישג.

לטעמי הדרך לקביעת מטרות לאימון היא דרך הפנטזיה, אל החלום ואל האתגר בסדר יורד.

יכול להיות שלאחר כמה סדרות של אתגרים נגיע לחלום, ספק אם לפנטזיה.

מזמין את כולכם לקרוא את הפרק "תסמונת האוטופיה" בספרם של ווצלאביק , מקדונלד ופיש "שינוי- יצירת בעיות ופתרונן" .

--
    רוני אורן
    אבחון וייעוץ אירגוני
    ליווי ופיתוח מנהלים
    מומחה משאבי אנוש
    0544232307
    30/1/08 10:41
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-01-30 10:41:53
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

היי אלי, שאלתך חשובה.  לענייות דעתי, המתאמן יודע בהחלט האם משאלת הלב שלו היא בגדר פנטזייה, בלתי- ריאלית ומתי אכן מדובר בחלום, שבין המתאמן לבינו לא עומדות, אלא אמונות מקבעות, שהוא סוחב עימו מקדמת דנא (ברובן בלתי- מודעות לו עצמו) טבולות בים של פחדים, דעות קדומות והשגות של הסביבה ומעל לכל - האמונה של המתאמן שהוא כשיר ומסוגל. בבסיס עומדת מידת ההכרה של המתאמן בערכו. עבודה אימונית, חושפת בפני המתאמן את כל אותן השגות ואמונות מקבעות, שמנעו ממנו עד היום להשיג ולהגיע. 

מעבר לכך, נעשית עבודה שיטתית על חישוף יכולותיו של המתאמן והכרה בהן, ללא התעלמות מהחולשות ותוך למידה איך להשיג, תוך הסתמכות על היש וביסוסו וחרף קשיים, חולשות ושאר מיני - בישין. 

מעבר לכך, אני מאמינה גדולה בסיעור מוחות וזו אחת האיכויות של אימון - מסע משותף.

חשיבה, שאינה במעגל סגור רק בין האדם לבין עצמו. כך ע"י השאלות מחדדות עד דק, מתבהרת גם למתאמן וגם למאמן מידת ההתכנות או המעשייות של משאלת הלב. 

פרט לכך, אני נוהגת לא אחת להציע למתאמנים, לדבר עם כמה שיותר אנשים, הקרובים להם או מוערכים על- ידם או לקוחות פוטנציאליים ולספר על הרעיון שלהם ולבדוק - איך הוא מתקבל . ועדיין אין זה אומר, שאם הסביבה דוחה, אין מקום לרעיון, שהרי קיימות דרכים רבות, להעפיל לאותה הפסגה !

מניסיוני האישי, מתאמנים שהיה להם חלום ודיברו עליו עם הסביבה הקרובה, זכו להדים חיוביים ביותר, שחיזקו את נחישותם ואמונתם, שיש לו מקום ומכאן גם יש דרך ! 

כל- זאת, נגזר מההנחה, שהמתאמן המגיע לאימון הוא מה שנקרא בהגדרה המשפטית

" האדם הסביר " ובתור שכזה, הוא קומפיטנטי ובעל יכולות ותבונה בריאה.  

ומעבר לכך, אני מאמינה שהחלומות שאנו חולמים אינם גדולים מכפי מידותינו ועל- כן

ראוי להגשימם ולהפוך את חיינו לראויים ובעלי משמעות.

יעל פריאל - מאמנת אישית ועיסקית לחיים.

מנחת קבוצות מודעות וצמיחה אישית וקבוצות אימון.

31/1/08 23:18
    0
    דרג את התוכן:
    2008-07-18 10:23:49
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

תודה למצטרפים החדשים שהעשירו את הדיון בדבריהם.

.

להלן תשובותיי לשאלות שהצגתי לעיל. 

אם האימון הוא "מסע משותף" אז גם המטרה משותפת ? 

כן האימון הוא מסע משותף. המטרה אף היא משותפת.

האם יש אימון שבו "המסע המשותף" הוא גם המטרה בעצמה ?

לא. אימון הוא תמיד לעבר מטרה נבחרת. הדרך חשובה והמסע המשותף הוא כלי מצוין להתפתחות אישית ומקצועית אך בד"כ אינו מטרה בפני עצמה. 

אם "הכל אפשרי" האם ניתן לומר שהמאמן הוא סוג של קוסם או "חסיד שוטה" ?

לא הכל אפשרי ואין מאמן בעולם שיוכל להוביל לעבר כל מטרה שנבחרה ע"י המתאמן בלבד רק משום שהיא חלומו או הפנטזיה שלו.

מהיכן חוצב המאמן את הכוחות לאימון כשהמטרה אינה לרוחו והדרך אליה לא ידועה לו ?  

את הכוחות לאימון חוצב המאמן ממקורות רבים ובהם אישיותו ניסיונו ומומחיותו המקצועית בתחום המסוים הנדרש למתאמן, ניסיונו כמאמן, היכרותו עם המתאמן ואמונתו בו, וכן מהיכרות עם הדרכים האפשריות המובילות אל המטרה. כשמהטרה אינה לרוחו והדרך אליה לא ידועה המאמן לא יוכל למלא את תפקידו כהלכה.  

האם המתאמן יודע בעצמו תמיד מה נכון וראוי עבורו ?

לא. המתאמן לא תמיד יודע זאת. או בשל הערכת חסר ( או יתר ) של עצמו וכישוריו או בשל הערכת לקויה של איכות המטרה שבחר, או בשל מודעות עצמית נמוכה או בשל ידע מקצועי חסר. האמירה שהמתאמן יודע תמיד יותר טוב מכל אחד אחר מה טוב לו, אינה מדויקת. 

האם דעתו של המאמן משתקפת באימון ? האם היא מכשול או כלי עזר באימון ?

דעתו של המאמן משתקפת היטב באימון דרך אמירותיו ושאלותיו. היא כלי עזר אך עלולה להפוך למכשול אם היא שיפוטית ומגבילה מידי. מאמן מיומן ומנוסה יודע איך לבחור מטרה ריאלית עם המתאמן ולאפשר למתאמן ביטוי עצמי ניכר בהובלה אליה והכל בעידודו ותיווכו של המאמן.

האם המאמן הוא בעל מומחיות כלשהי בתחום בו נמצאים המתאמן או מטרתו ?

תמיד ! מאמן כדורסל לא יאמן טייסי חלל אלא שחקני כדורסל. מאמן שאינו בקיא בהפרעות קשב וריכוז מומלץ לו לא לאמן אנשים בעלי הפרעות כאלה, ומאמן שמעולם לא חווה זוגיות בנישואין ולא ייעץ מעולם לזוגות נשואים לא יאמן לזוגיות טובה של אנשים נשואים. האם היית רוצה שבאימון להקמת עסקך יאמן אותך מי שמעולם לא ניהל עסק או הקים עסק בעצמו ?

1/2/08 15:43
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-02-01 15:43:45
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

שלום אלי,

כשמאומן מגיע אלי עם מטרה או חזון, מטרתי כמאמנת היא לאבחן מה החסמים המנטליים והערכים החוסמים בהקשר למטרתו.

המאמן אינו יועץ ארגוני.אני אישית מתמחה כעת גם בייעוץ ארגוני לבעלי תואר שני באוניברסיטת חיפה, כדי שאוכל לתת מענה מקצועני רחב יותר ללקוחותי.

יש שיטות שונות של אימון, ותלוי היכן המאמן רכש את כישוריו, כמה שעות למד האם הבסיס שלו הוא מדעי החברה וההתנהגות, ועוד שאלות רבות....

כדי לבחור מאמן יש לבדוק את איכויותיו, כפי שאדם בודק לאיזה רופא ילך.

רימונה

www.rimoncoach.co.il

--
    cultural anthropology
    2/2/08 23:33
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-02-02 23:33:11
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

שבוע טוב !

מנסיוני באימון האישי , אצטרף לתומכים בזכות הפנטזיה של המתאמן . עם זאת , אני מציע למתאמן לקיים בקרה על האימון החל מהערכים , חסמי ההצלחה והמשך בחזון .

הבקרה הרצויה היא ע"י מכיריו וקרוביו של המתאמן . לא אני , אני מדגיש שוב , לא אני כמאמן אערוך בקרה על המתאמן , ערכיו, חזונו ,מטרותי יעדיו תכנית העבודה שלו . בכלל איני מביע עמדות . אני מקשיב , מקשיב , שואל במינון מתון ומבלי לפגוע בהקשבה ומשאיר את האחריות כולה על המתאמן .

גם מתאמן המתאר חזון פנטסטי , בבואו לנסח את היעד המרכזי ויעדי הביניים המדידים, יגלה בעצמו שראוי לו להיות עם שתי רגליים על הקרקע , גם עם ראשו בשמיים . אני איתו ומאחל לו הצלחה.

שמוליק דרורי 

--
    שמוליק דרורי ,קבוץ ראש צורים מאמן אישי [מומחה באיק"א]
    050-7959536-shmulik.drori@gmail.com
    3/2/08 09:46
    0
    דרג את התוכן:
    2008-02-10 10:13:12
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

ברכות למצטרפים לדיון !

אולי נוכל להסכים שיש הבדל כאשר החלום הוא רכיבה על אופניים לעומת חלום על הקמת עסק ? לימודים לעומת זוגיות בנישואין ? שיפור הדיור לעומת המצאת מכונת קיטור חדשה ?

נראה לי שיש תחומים בהם החלום של המתאמן הוא ענין שבמומחיות מקצועית מובהקת, ולכן המאמן חייב להיות מומחה בתחום הספציפי ויש לו גם מילה לגבי הגדרת המטרה.

אני מאמן כמעט אך ורק מנהלים בעסקים ומעורב בד"כ בהגדרת המטרה, כחלק בלתי נפרד מתהליך ההיכרות, הבירור והיציאה לדרך האימון.

פיתחתי לעצמי שיטת עבודה רגישה במיוחד המאפשרת את הגדרת המטרה מבלי לשלול את חיוניותה ותוקפה, את הצורך הגלום בה עבור המתאמן, ואת המוטיבציה הדרושה לו להשגתה.

האימון ממקום של היעדר כל מומחיות פרופסיונאלית והיעדר כל ידע מקצועי רלבנטי וללא הערכה של ריאליות המטרה הוא לדעתי אימון אישי מהסוג של "אימון לחיים" שעל פי רוב מתבצע על ידי מומחים לתורת הנפש, על ידי אנשי דת, ע"י מטפלים שונים בגישות שונות, ולאחרונה גם על ידי מאמנים הבאים בכוח אמונתם והשראתם חמושים ברצון טוב לסייע לזולת ושיטות אימון שרכשו. יבואו גם הם על הברכה.

בכל מקרה "ייזהר הקונה", ויבחר לו את המאמן המתאים לצרכיו, על יסוד בדיקה מתאימה.

1/7/08 22:22
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-07-01 22:22:45
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פנטזיות- רק המתאמן יכול להגדיר אם אפשר להגשימן או אם הוא באמת שהוא רוצה להגשים אותן.

התפקיד שלנו זה לבחון ביחד איתו אם זה באמת מה שהוא רוצה ,לבחון את המחירים בהגשמת הפנטזיות שלו,למקד אותן למשהוא בר השגה ביחד אתו ורק לאחר מכן לשאול אותו אם זה מה שהוא רוצה להשיג -להגיע!

אם הוא אמר כן -עלינו להתיצב לצידו ,לפניו ומאחוריו.

--
    זיוה אבנרי http://www.coachtoprosperty.com/
    6/7/08 14:28
    0
    דרג את התוכן:
    2010-04-29 00:20:38
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: זיוה אבנרי 2008-07-01 22:22:45

פנטזיות- רק המתאמן יכול להגדיר אם אפשר להגשימן או אם הוא באמת שהוא רוצה להגשים אותן.

התפקיד שלנו זה לבחון ביחד איתו אם זה באמת מה שהוא רוצה ,לבחון את המחירים בהגשמת הפנטזיות שלו,למקד אותן למשהוא בר השגה ביחד אתו ורק לאחר מכן לשאול אותו אם זה מה שהוא רוצה להשיג -להגיע!

אם הוא אמר כן -עלינו להתיצב לצידו ,לפניו ומאחוריו.

זיוה, לטעמי, המילים שסימנתי בצהוב הפכו את הפנטזיה ( הלא אפשרית ) לחלום אפשרי ובר השגה.

לעניות דעתי, רק מאמן מקצועי מומחה בתחומו יכול לערוך בחינה ומיקוד כפי שהצעת וזאת ממקום המעצב את החלום באופן ריאלי מחד תוך העצמת המתאמן מאידך.

16/7/08 00:47
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-07-16 00:47:12
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

שלום אליחיוך
    ?...... למה התכוונה?

שיש מאמנים שאינם מומחים בתחומם?

--
    זיוה אבנרי http://www.coachtoprosperty.com/
    16/7/08 10:16
    0
    דרג את התוכן:
    2008-09-29 17:49:57
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: זיוה אבנרי 2008-07-16 00:47:12

שלום אליחיוך
    ?...... למה התכוונה?

שיש מאמנים שאינם מומחים בתחומם?

מאמן מקצועי זקוק לדעתי לפחות לשני סוגי מומחיות: מומחיות שאפשר לכנות "מומחיות תוכן" ( למשל: כושר גופני ) ועוד אחת שניתן לכנות אותה בשם "מומחיות תהליך" ( שיטות אימון וכלי אימון ).

כאמור, למאמנים מקצועיים דרושים לפחות 2 סוגי מומחיות. למקצוענים יש רפרטואר רחב יותר של מומחיות תוכן ובעיקר רפרטואר רחב יותר של מומחיות תהליך.

בואי לקרוא עוד במאמר שפרסמתי. הנה http://cafe.themarker.com/view.php?t=131059

17/7/08 14:45
    0
    דרג את התוכן:
    2008-07-17 14:48:29
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אני מצטרף מאוחר – מעניין אם אצליח להוסיף משהו.

קאנט אמר ש"החופש הוא הכרת ההכרח" והתכוון שחופש אמיתי איננו "השתעבדות לרצון" אישי וחסר עכבות אלא הבנת המגבלות המוחלטות והבלתי ניתנות לשינוי שמוטלות עלינו, ופעולה בתוכן. קאנט האמין, וגם אני, שכאשר הזמן והמשאבים מוגבלים לתקופת חיים אחת, זה לא כדאי ולא מוסרי לבזבז אותם.

כוח המשיכה הוא מגבלה מוחלטת ובלתי ניתנת לשינוי. העובדה שהאנתרופיה במערכות גדלה תמיד גם היא אינה ניתנת לשינוי. אם הפנטזיה שלי כרוכה בהתעלמות ממגבלות אבסולוטיות, היא נדונה לכישלון. אם אני בונה את חיי סביב מאמץ לממש פנטזיה כזו, הרי שאני מבזבז את חיי לריק. ניסיון לאמן את עצמי "לעוף כמו ציפור" לא יצלח, נקודה. ולא חשוב כמה מאמנים רוחניים יעמדו מסביב ויעודדו אותי להתרומם.

המפתח טמון, לדעתי, בשאלה – מה בעצם סיבתה של "הפנטזיה הבלתי מושגת"? לעוף כמו ציפור זו פנטזיה בלתי מושגת בהגדרתה. מבנה הגוף האנושי אינו מאפשר תעופה בכוח שרירינו בלבד. אבל מה שעומד בבסיס הפנטזיה הזו – החופש לנוע באוויר, התברר כבעיה טכנית שיש לה פתרונות טכניים. האם היינו צריכים להגיד לאחים רייט (כפי שהרבה אמרו להם) שלעולם לא יצליחו?

המאמן אינו צריך לקבוע למתאמן האם הפנטזיה שלו חוצה את גבול האפשרי. המאמן צריך לסייע למתאמן לבחון את הפנטזיה – מה מקורה? מה בעצם משמעות הפנטזיה הזו? מה הצורך הפנימי שעומד בבסיסה ושהמתאמן מאמין שיקבל מענה לו בהגשמת הפנטזיה?

רק אחר כך, אחרי שנזהה את הצורך האמיתי שבבסיס העניין, אז אפשר לשקול אותו באופן רציונלי, לזהות קשיים, מחסומים, יתרונות, חלופות. המתאמן יחליט האם הוא רוצה לממש את הצורך בדרך זו או בדרך אחרת.

כמאמן, אם אני מאמין בדרך שבחר המתאמן לממש את צרכיו, אני יכול לאמן אותו. אם אינני מאמין ביכולתו להצליח, עלי להיפרד ממנו בידידות ולאפשר לו להמשיך עם מי שכן מאמין בו. בשום מקרה אינני אמור להחליט במקומו, או לפעול לכך שיחליט החלטה כזו או אחרת.

והתשובות שלי -

אם האימון הוא "מסע משותף" אז גם המטרה משותפת ? 
    בהחלט. הצלחת המתאמן לפי ערכיו – המטרה היחידה. 

האם יש אימון שבו "המסע המשותף" הוא גם המטרה בעצמה ?

לא. באנגלית קוראים לזה Muddy thinking – חשיבה מעורפלת. תהליך אינו תוצאה. מסע אינו יעד. אם רוצים להגדיר את ההנאה מהמסע כיעד, אז המסע הוא תהליך טוב – אבל עדיין אינו היעד (ההנאה היא היעד). אימון נועד להשיג תוצאה עבור המתאמן, לא להבטיח ביטחון תעסוקתי למאמן. 

אם "הכל אפשרי" האם ניתן לומר שהמאמן הוא סוג של קוסם או "חסיד שוטה" ?

אני מציע שכל מאמן שטוען שהכל אפשרי ומתכוון לכך כפשוטו  יוכיח זאת בכך שיימנע מלנשום למשך 300 שניות בערך. זה יוכיח את הנקודה, לכאן או לכאן, מבלי צורך להיגרר לכינויים מעליבים. לשון בחוץ

מהיכן חוצב המאמן את הכוחות לאימון כשהמטרה אינה לרוחו והדרך אליה לא ידועה לו ?  

דרך לא ידועה אינה בעיה – מגלים אותה יחד. אם המאמן אינו מאמין במטרה, אסור לו להמשיך לאמן. המתאמן זכאי למאמן שמאמין בו וביכולתו להשיג את מטרתו, ושזו מטרה ראויה. מאמן שאינו מסוגל לתת זאת ועדיין לוקח כסף נוהג באופן לא אתי. 

האם המתאמן יודע בעצמו תמיד מה נכון וראוי עבורו ?
    המתאמן לא תמיד יודע הכי טוב – אבל המתאמן הוא היחיד שזכותו וחובתו להחליט מה יקרה בחייו הוא.   
    האם דעתו של המאמן משתקפת באימון ? האם היא מכשול או כלי עזר באימון ?
    כל מאמן מביא את עצמו לאימון. בהכרח דעותיו וערכיו באים לביטוי. כל עוד זה נעשה תחת הכלל שערכי המתאמן קודמים, אין בכך בעיה. להיפך. זו חלק מהיכולת לספק למתאמן שיקוף ומשוב – מתוך מישהו שאינו הוא עצמו.  
    האם המאמן הוא בעל מומחיות כלשהי בתחום בו נמצאים המאמן או מטרתו ?
    לא בהכרח – אבל המאמן חייב להיות מודע לדברים להם אינם מומחה, ובהם על המאמן והמתאמן לפנות לעזרה חיצונית. למשל – בהקמת עסק, יש אלמנטים טכניים שבהם יש לפנות לרואה חשבון, עורך דין, מומחה שיווק וכו'. בדרך כלל אין מאמן אחד שמומחה בכל אלו. מצד שני, אף אחד מבעלי המקצוע האלו אינו רואה את הקמת העסק בקונטקסט המלא של המתאמן וחייו – זה תפקידו של המאמן, גם כשאין לו את המומחיות הספציפית הנדרשת להשגת תוצאה מסוימת. 
    אגב תוצאות – אני חולק על אמירה שנכתבה כאן למעלה, נדמה לי שעל ידי מיקי, לפיה אם התוצאה אינה לגמרי בתחום שליטתי עלי להגדיר תוצאה אחרת שכן כזו. אילו פעלנו תמיד רק במה שהוא לחלוטין בשליטתנו לא היינו משיגים הרבה (אם גם מקובל עלי שלפעול רק במה שאינו בשליטתנו הוא בזבוז אנרגיה מוחלט). בחיי נישואין למשל – שום דבר אינו לחלוטין בשליטתנו – תמיד יש שותף, ועדיין אנחנו משיגים שם דברים.

נדמה לי שהדוגמה שניתנה מדברת על כך שאני רוצה 80% גידול במכירות, אבל זה לא רק בשליטתי, אז אגדיר 90% יותר פניות ללקוחות.

לדעתי זו גישה מוטעית. אני צריך לצאת להשיג את התוצאה האמיתי שאני זקוק לה, לא את זו שקל להשיג. כן, 90% יותר פניות זה בשליטתי – אבל האם זה ייתן לי את תוספת המכירות שהיא באמת היעד שלי? לא בהכרח. וןאם לא קיבלתי את ההצלחה שאליה חתרתי - מה הטעם?

לכן היעד צריך להיות 80% יותר מכירות (או אולי נכון יותר – X יותר הכנסה) – וכעת בוא נראה איך משיגים את זה. קשה יותר? אולי. נכון יותר? אני מאמין שכן. ואם זהו יעד לא ריאלי, להשיג 80% תוספת מכירות תוך חודש, אז הפתרון לא צריך להיות התחמקות ליעד חלופי שכן ניתן להשיג, אלא לחזור לתחילת הדיון בעניין הפנטזיה הבלתי מושגת ומה צריך לעשות בקשר אליה.

--
    מאמן אישי וניהולי EMCI, יועץ עסקי, שותף הדרכה של ג'יי אברהם בישראל http://www.jayabraham.co.il
    18/7/08 10:15
    0
    דרג את התוכן:
    2008-07-18 14:09:14
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

תודה על התייחסותך המפורטת והמאלפת. היא כמובן מציעה תפישה שונה של אימון מזו שאני הצגתי.

לאחים רייט ולכל יתר הממציאים הייתי מציע מאמן שמומחיותו היא אימון לממציאים. היינו מי שתחום התוכן הקרוב לליבו והמוכר לו הוא המצאתיות, אשר מבין היטב את הלך נפשו של הממציא, את הקשיים שיעמדו בפניו, את ההליכים הדרושים לקידום המצאתו ועוד. מאמן כזה יפיק אימון ברמה גבוהה יותר בהרבה מזה שאין לו כל הבנה בהמצאות.

מאמנים רבים, נלהבים סקרנים ומאמינים ככל שיהיו הבאים רק בכוח לימודי האימון שלהם יבואו על הברכה ויבושם לכל מי שבוחר בהם. ללא מומחיות תוכן וניסיון תחומי מתאים בידי המאמן הרי תהליך האימון לוט בערפל ולכל היותר יורד לחקר נפשו של המתאמן ללא הידע הנדרש ממי שאמון על חקר הנפש בצורה מקצועית.

אגב, האם היית מוכן שמאמן הכדורגל של בנך יהיה חסר כל הבנה בכדורגל ?

האם תהיה מוכן לקבל אימון ניהולי ממי שלא ניהל דבר בחייו ?

האם תהיה מוכן לקבל אימון לזוגיות ממי שלא חווה זוגיות כלל ?

אם התשובה היא לא מדוע תהיה מוכן שהאחים רייט יתאמנו אצל מי שלא מבין דבר בהמצאתיות, אלא רק יודע לסייע לברר להם את מקורות הצורך של הפנטזיה/החלום שלהם ?

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "אלי כהן / חלום או פנטזיה ? איך נעצב מטרות ריאליות לאימון ?"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה