כותרות TheMarker >
    ';

פרטי קהילה

אימון אישי (coaching)

העתידן אלווין טופלר מסביר בספרו "הלם העתיד" תובנה מהפכנית לזמנה לפיה העתיד צופן בחובו שינויים רבים ומהירים שאנשים רבים מתקשים ויתקשו להתמודד איתם, יותר מידי שינויים בפרק זמן קצר מידי. ייתכן ואימון הוא ה"טרנד" החם וייתכן שאימון מהווה תשובה לקצב השינויים ההולך וגובר, תשובה למצב החברתי ולאורך החיים שהכתיבה לנו ההתפתחות המדעית. קהילת Coaching היא המקום לדון בסוגיות שונות, להתפתח, ללמוד, לחקור ולהנות.

יזמות ועסקים

חברים בקהילה (4557)

תנועת כמוך
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    esty.d
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    adi.f
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אחר40
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    netrider
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יצחקי101
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ron-coaching
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מוטליס
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    קלרה הקדושה*
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אלי כהן / חלום או פנטזיה ? איך נעצב מטרות ריאליות לאימון ?

18/7/08 15:34
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-07-18 15:34:05
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אלי כהן 2008-07-18 14:09:14

לאחים רייט ולכל יתר הממציאים הייתי מציע מאמן שמומחיותו היא אימון לממציאים. היינו מי שתחום התוכן הקרוב לליבו והמוכר לו הוא המצאתיות, אשר מבין היטב את הלך נפשו של הממציא, את הקשיים שיעמדו בפניו, את ההליכים הדרושים לקידום המצאתו ועוד. מאמן כזה יפיק אימון ברמה גבוהה יותר בהרבה מזה שאין לו כל הבנה בהמצאות.

(שמעיה - ) אני מסכים איתך שמאמן בעל מומחיות בתחום שבו מצוי יעד הפעולה של המתאמן יפיק תוצאות טובות יותר מאשר מאמן שאין לו מומחיות כזו. אבל אני חולק על דעתך שרק מאמן כזה יפיק תוצאות בעלות משמעות בכלל, וזאת משתי סיבות:

1. מעבר לשאלת היעד הספציפי ותוכנית פעולה להשגתו, המתאמן הוא אדם שלם. יש לו ערכים שמתבטאים בכל תחומי חייו, וחסמים שמפריעים לו בכל תחומי חייו  - כולל זה שבו מצוי היעד שלו. יש לו חזון שצריך להיות מקיף ושלם ולכלול תמונה מלאה - לא רק את "לבנות כלי טייס", אם נמשיך את דוגמת האחים רייט. בכל אלו, האימון נותן תשובות תקפות שאינן מחייבות ידע ספציפי (או, לשיטתך, כל מי ש "חי" הוא בעל המומחיות הנדרשת).

2. גם כשעוסקים בתחום היעד, כפי שציינתי - המאמן לא בהכרח אמור להיות זה שמביא את עולם התוכן. האחים רייט יכולים להעסיק מומחה לחשיבה המצאתית, זה לא סותר את התועלת שבנוכחותו של המאמן שזוכר שחוץ מבניית מטוס יש לאחים גם משפחה, צורך להתפרנס ושאר תחומי חיים שגם בהם הם צריכים להשיג תוצאות כדי להיות אנשים שלמים ומאושרים. המומחה לחשיבה המצאתית, אם הוא רק זה, לא ייתן להם את החלק הזה. כמובן, חובה על המאמן להיות מודע למגבלותיו ולא להתיימר להיות מומחה לאוירודינמיקה, אם הוא לא. אבל אפילו אם הוא במקרה כן - רוב היעדים בעולם מחייבים ידע ומומחיות מתחומי תוכן רבים, ובדרך כלל אין יועץ אחד משום סוג שהוא שיש בידיו כל הידע הזה, כך שגם המאמן המומחה חייב להיות מודע למגבלותיו ולא להניח אוטומטית שבגלל שיעד המתאמן הוא בתחום העסקי והוא הקים בעבר עסק, בהכרח הוא יודע את הנדרש להצלחת המתאמן שלו.

מאמנים רבים, נלהבים סקרנים ומאמינים ככל שיהיו הבאים רק בכוח לימודי האימון שלהם יבואו על הברכה ויבושם לכל מי שבוחר בהם. ללא מומחיות תוכן וניסיון תחומי מתאים בידי המאמן הרי תהליך האימון לוט בערפל ולכל היותר יורד לחקר נפשו של המתאמן ללא הידע הנדרש ממי שאמון על חקר הנפש בצורה מקצועית.

(שמעיה-) אינני יודע על אילו מאמנים אתה מדבר. שיטת האימון שאני עוסק בה (אימון ממוקד תוצאות), לפחות, אינה מתיימרת בשום אופן לעסוק בפסיכולוגיה של המתאמן. למעשה, אנחנו נמנעים בכך באופן מודע ומפורש. אנחנו עוסקים אך ורק בתוצאות מעשיות המתקבלות בחיי המתאמן, ובזיהוי עקרונות הפעולה שהובילו אליהם. "מה", ולא "למה".

אגב, האם היית מוכן שמאמן הכדורגל של בנך יהיה חסר כל הבנה בכדורגל ? (שמעיה) לדעתי אתה טועה בהשוואה בין מאמן לחיים למאמן כדורגל. מאמן כדורגל הוא זה שאחראי להצלחת הקבוצה, בעוד שבאימון לחיים, המתאמן הוא האחראי לחייו ולהצלחתו. לכן, השאלה לא רלוונטית מפני שתחומי האחריות אחרים.

האם תהיה מוכן לקבל אימון ניהולי ממי שלא ניהל דבר בחייו ?  (שמעיה) תלוי מה הצורך שלי. אימון ניהולי הוא שם כולל וחסר מובן ברור. אם אני מאמן והבעיה שלי היא ברמת הנעת הצוות שלי, או ביכולת שלי להגדיר יעדים, או מגוון אלמנטים אחרים, לא בהכרח נדרש ניסיון ניהולי כדי לסייע לי. אז כן - ייתכן שאעדיף מישהו שיש לו גם את זה, אם אמצא כזה, אבל לא לא פוסל אוטומטית את זה שאין לו ניסיון כזה. וזה נכון גם לשאלה הבאה שלך.

האם תהיה מוכן לקבל אימון לזוגיות ממי שלא חווה זוגיות כלל ?

אם התשובה היא לא מדוע תהיה מוכן שהאחים רייט יתאמנו אצל מי שלא מבין דבר בהמצאתיות, אלא רק יודע לסייע לברר להם את מקורות הצורך של הפנטזיה/החלום שלהם ?  (שמעיה) על זה לדעתי עניתי עבר למעלה.

בסיכום - אני מזהה שאנחנו מפרשים אחרת את תפקידו של המאמן. הגישה שבה אני נוקט טוענת ש"המתאמן הוא המומחה לחייו ולעבודתו". אני מביא דברים מסוימים, הוא מביא אחרים, וייתכן שנצטרך מישהו שלישי בשביל עוד דברים. לכל אחד החלק שלו.

--
    מאמן אישי וניהולי EMCI, יועץ עסקי, שותף הדרכה של ג'יי אברהם בישראל http://www.jayabraham.co.il
    18/7/08 20:43
    0
    דרג את התוכן:
    2008-07-18 21:03:16
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: coachmaster 2008-07-18 15:34:05

צטט: אלי כהן 2008-07-18 14:09:14

לאחים רייט ולכל יתר הממציאים הייתי מציע מאמן שמומחיותו היא אימון לממציאים. היינו מי שתחום התוכן הקרוב לליבו והמוכר לו הוא המצאתיות, אשר מבין היטב את הלך נפשו של הממציא, את הקשיים שיעמדו בפניו, את ההליכים הדרושים לקידום המצאתו ועוד. מאמן כזה יפיק אימון ברמה גבוהה יותר בהרבה מזה שאין לו כל הבנה בהמצאות.

(שמעיה - ) אני מסכים איתך שמאמן בעל מומחיות בתחום שבו מצוי יעד הפעולה של המתאמן יפיק תוצאות טובות יותר מאשר מאמן שאין לו מומחיות כזו.

אסתפק בהסכמה הזו. היא חשובה דיה.

אבל אני חולק על דעתך שרק מאמן כזה יפיק תוצאות בעלות משמעות בכלל, וזאת משתי סיבות:

1. מעבר לשאלת היעד הספציפי ותוכנית פעולה להשגתו, המתאמן הוא אדם שלם. יש לו ערכים שמתבטאים בכל תחומי חייו, וחסמים שמפריעים לו בכל תחומי חייו  - כולל זה שבו מצוי היעד שלו. יש לו חזון שצריך להיות מקיף ושלם ולכלול תמונה מלאה - לא רק את "לבנות כלי טייס", אם נמשיך את דוגמת האחים רייט. בכל אלו, האימון נותן תשובות תקפות שאינן מחייבות ידע ספציפי (או, לשיטתך, כל מי ש "חי" הוא בעל המומחיות הנדרשת).

באיזו עוד פרופסיה אתה מכיר מצב לפיו בעל המקצוע אינו חייב בידע ספציפי ?! האם לא דרוש כל ידע לטיפול בחסמים ?

2. גם כשעוסקים בתחום היעד, כפי שציינתי - המאמן לא בהכרח אמור להיות זה שמביא את עולם התוכן. האחים רייט יכולים להעסיק מומחה לחשיבה המצאתית, זה לא סותר את התועלת שבנוכחותו של המאמן שזוכר שחוץ מבניית מטוס יש לאחים גם משפחה, צורך להתפרנס ושאר תחומי חיים שגם בהם הם צריכים להשיג תוצאות כדי להיות אנשים שלמים ומאושרים. המומחה לחשיבה המצאתית, אם הוא רק זה, לא ייתן להם את החלק הזה. כמובן, חובה על המאמן להיות מודע למגבלותיו ולא להתיימר להיות מומחה לאוירודינמיקה, אם הוא לא. אבל אפילו אם הוא במקרה כן - רוב היעדים בעולם מחייבים ידע ומומחיות מתחומי תוכן רבים, ובדרך כלל אין יועץ אחד משום סוג שהוא שיש בידיו כל הידע הזה, כך שגם המאמן המומחה חייב להיות מודע למגבלותיו ולא להניח אוטומטית שבגלל שיעד המתאמן הוא בתחום העסקי והוא הקים בעבר עסק, בהכרח הוא יודע את הנדרש להצלחת המתאמן שלו.

מסכים איתך, אך בין בחירה במאמן שאין לו ידע ספציפי בתחום כלשהו לבין מאמן שיש לו מומחיות במספר תחומי תוכן הרלבנטיים לי כמתאמן וניסיון חיים רב ברור לך את מי אעדיף כמאמן שלי.

מאמנים רבים, נלהבים סקרנים ומאמינים ככל שיהיו הבאים רק בכוח לימודי האימון שלהם יבואו על הברכה ויבושם לכל מי שבוחר בהם. ללא מומחיות תוכן וניסיון תחומי מתאים בידי המאמן הרי תהליך האימון לוט בערפל ולכל היותר יורד לחקר נפשו של המתאמן ללא הידע הנדרש ממי שאמון על חקר הנפש בצורה מקצועית.

(שמעיה-) אינני יודע על אילו מאמנים אתה מדבר. שיטת האימון שאני עוסק בה (אימון ממוקד תוצאות), לפחות, אינה מתיימרת בשום אופן לעסוק בפסיכולוגיה של המתאמן. למעשה, אנחנו נמנעים בכך באופן מודע ומפורש. אנחנו עוסקים אך ורק בתוצאות מעשיות המתקבלות בחיי המתאמן, ובזיהוי עקרונות הפעולה שהובילו אליהם. "מה", ולא "למה".

אם אתה מתעסק ב"חסמים" אתה עוסק בפסיכולוגיה. יש לקרוא לילד בשמו.

אגב, האם היית מוכן שמאמן הכדורגל של בנך יהיה חסר כל הבנה בכדורגל ? (שמעיה) לדעתי אתה טועה בהשוואה בין מאמן לחיים למאמן כדורגל. מאמן כדורגל הוא זה שאחראי להצלחת הקבוצה, בעוד שבאימון לחיים, המתאמן הוא האחראי לחייו ולהצלחתו. לכן, השאלה לא רלוונטית מפני שתחומי האחריות אחרים.

באימון כדורגל המתאמן אינו אחראי להצלחתו ? ב"אימון לחיים" יש למאמן עוד פחות אחריות מאשר יש למאמן כדורגל ?! אפס אחריות ?!

האם תהיה מוכן לקבל אימון ניהולי ממי שלא ניהל דבר בחייו ?  (שמעיה) תלוי מה הצורך שלי. אימון ניהולי הוא שם כולל וחסר מובן ברור. אם אני מאמן והבעיה שלי היא ברמת הנעת הצוות שלי, או ביכולת שלי להגדיר יעדים, או מגוון אלמנטים אחרים, לא בהכרח נדרש ניסיון ניהולי כדי לסייע לי. אז כן - ייתכן שאעדיף מישהו שיש לו גם את זה, אם אמצא כזה, אבל לא לא פוסל אוטומטית את זה שאין לו ניסיון כזה. וזה נכון גם לשאלה הבאה שלך.

האם תהיה מוכן לקבל אימון לזוגיות ממי שלא חווה זוגיות כלל ?

אם התשובה היא לא מדוע תהיה מוכן שהאחים רייט יתאמנו אצל מי שלא מבין דבר בהמצאתיות, אלא רק יודע לסייע לברר להם את מקורות הצורך של הפנטזיה/החלום שלהם ?  (שמעיה) על זה לדעתי עניתי עבר למעלה.

בסיכום - אני מזהה שאנחנו מפרשים אחרת את תפקידו של המאמן. הגישה שבה אני נוקט טוענת ש"המתאמן הוא המומחה לחייו ולעבודתו". אני מביא דברים מסוימים, הוא מביא אחרים, וייתכן שנצטרך מישהו שלישי בשביל עוד דברים. לכל אחד החלק שלו.

לסיכום: על פי תפיסתי "מאמן לחיים" לוקח אחריות עצומה וחייב להיות בעל ניסיון חיים ומומחיות בתחומי תוכן רבים כולל ידע בסיסי בטיפול פסיכולוגי. 

מאמן המתקרא "מאמן לחיים" ללא המומחיות הרחבה הנ"ל וגם אומר ש"המומחיות והאחריות היא בידי המתאמן" עושה לטעמי 2 טעויות קריטיות. שתיהן בלתי נסבלות. אסכים איתך שהבחירה במאמן כזה היא אכן בידי המתאמן, לטוב ולרע.   

שמעיה, תודה לך על החידוד.  

18/7/08 21:31
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-07-18 21:31:36
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אני חושב שהבהרנו היכן יש ביננו אי-הסכמה בסיסית, ודי בכך לטעמי מבחינת הדיון המקורי, אבל בכל זאת אני מרגיש צורך לחדד עוד נקודה אחת אשר לדעתי אינך מדייק בה.
    כתבת ש"מי שעוסק בחסמים עוסק בפסיכולוגיה". לא בהכרח. תלוי באיזה אופן עוסקים בחסם. במתודה בה אני משתמש ואתה אני מלמד בקורסים של איק"א - אימון ממוקד תוצאות  - זיהוי החסם אינו כרוך בשום פסיכולוגיה, אלא בניתוח סיפור החיים של המתאמן וזיהוי עקרונות פעולה שחוזרים ומכשילים אותו (להלן - חסמים).
    העיסוק הוא בתוצאות כפי שהן מתגלות במציאות, לא במחשבות ורגשות של המתאמן. תוצאות - לא פסיכולוגיה. אגב - גם את ערכי המתאמן - אותם עקרונות פעולה חיוביים בחייו, אנו מזהים בדיוק באותו האופן, מבלי להידרש כלל לפסיכולוגיה. 
    לתפיסתי, ובפועל זו גם גישת האימון ממוקד התוצאות, ערכים וחסמים הם מאפיינים אישיותיים, וכמו מאפיינים אחרים של האישיות, טבועים בנו עמוק מכדי לסלק אותם. ניתן רק לפתח ולהטמיע אסטרטגיות פעולה שדרכן נבטא את אותה האישיות בדרכים מועילות יותר.
    וכאשר זיהיתי חסם, אינני מנסה לפתור אותו, אינני מנסה לטפל בו בפני עצמו. אינני מנסה "לתקן" את המתאמן, אינני שואל על מקורו של החסם ומדוע הוטבע במתאמן שלי - אלו כולם באמת דברים, שאם בכלל ניתנים לביצוע, ודאי שהם לא בהכשרתי כמאמן. כמורה למאמנים אחרים אני מלמד אותם בבירור שזה אינו במנדט שלהם ואינו חלק מהתכלית של פעולתם. למעשה, אני חושב שתתקשה למצוא מתודת אימון אחרת שמדגישה בצורה כל כך ברורה ללומדים אותה עד כמה עליהם להימנע מכניסה כלשהי לפסיכולוגיה.
    והסיבה העיקרית היא - כי אין צורך.
    באימון ממוקד תוצאות, החסם אינו מעסיק אותי אלא אם אנחנו מזהים שחסם ספציפי עלול להתבטא ולהכשיל את המתאמן בדרך ליעד ספציפי. או אז, ורק אז, נפתח יחד אסטרטגיה מעשית למנוע מהחסם להכשיל את השגת היעד המבוקש - ברמת המעשים והתוצאות. לא בעיסוק בפסיכולוגיה.
    אימון ממוקד תוצאות, כשמו  - ממוקד בהשגת תוצאות ברורות בעולם המציאות. Doing, ולא Being. אם יש למתאמן חסם, והוא אינו קשור ואינו צפוי להפריע בהשגת התוצאות שעל הפרק, אין שום צורך לעסוק בו. לצורך העניין זה יהיה בזבוז אנרגיה. אם יבוא אלי מתאמן ויבקש שאעזור לו לטפל בחסם שלו, אצטרך למקד אותו לעיסוק בתוצאה ספציפית שאותה הוא רוצה להשיג והחסם מפריע לו.
    גם כאשר החסם מפריע ויש להתייחס אליו, העיסוק הוא ברמת התוצאות בלבד. אינני מתימר לפתור את המתאמן מהשפעתו של החסם הזה לתמיד (אף שזיהוי החסם, העלאתו למודעות המתאמן והצגתו המפורשת ככזה, עושים הרבה גם ליכולתו של המתאמן להימנע מהשפעתו המזיקה של החסם באופן כללי), אינני טוען שטיפלתי בו ועכשיו הוא משוחרר לנצח מהחסם הזה. אני רק פועל יחד איתו כדי לוודא שאותו חסם לא יכשיל אותו בדרכו להשיג את היעד הספציפי שנקבע כמטרת האימון, ושום פסיכולוגיה אינה מעורבת בכך.
    בכל אופן, גם אם לא הגענו להסכמה - תודה על דיון מעניין. *

--
    מאמן אישי וניהולי EMCI, יועץ עסקי, שותף הדרכה של ג'יי אברהם בישראל http://www.jayabraham.co.il
    18/7/08 22:38
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-07-18 22:38:58
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

שמעיה

למיטב הבנתי הייחוד של כל אימון הוא בהיותו ממוקד עשייה ותוצאות. בכך אין כל חדש.

ההסברים שלך לגבי החסמים והפסיכולוגיה לא שכנעו אותי לצערי. נסכים שלא להסכים ?

תודה לך על התייחסותך והכוכב.

אלי

19/7/08 09:20
    0
    דרג את התוכן:
    2008-07-19 09:22:20
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

לשאלתך, " רשאי " ?!

כל תיקון או הבעת דעה של המאמן עלולה להיות אבן על הכביש.

אתן דוגמא כדי להיות ברור:

היתה מסעדה בבעלותי, מאוחר יותר אימנתי אדם שפתח מסעדה.

אני זוכר בבירור שיש צעדים, שנראו לי לא חיוניים באותו שלב,

עדיין, הוא הגדיר אותם כקריטים לצורך קיום המטרה שלו.

כל שעשיתי זה לבדוק שהצעדים נמצאים במתאם עם מה שמוביל אותו, עם ערכים שחשובים לו, לבדוק שיש לו את כל הכלים והוא יודע איך. מכאן ובהמשך הדרך, הבנתי שאותם צעדים היו חלק מהתמונה הסופית שלו. לפעמים היו פריטים עיצוביים שפשוט עזרו לו להרגיש קרוב והעניו אותו קדימה.

כמאמן אני משחרר, את אמיר.

כמה שיותר נקי.

אם אדם חולם על משהו, הוא יכול להשיג אותו !

שאלה חשובה,

שבת מבורכת

19/7/08 09:31
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-07-19 09:31:59
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אלי כהן 2008-07-18 10:23:49

תודה למצטרפים החדשים שהעשירו את הדיון בדבריהם.

.

להלן תשובותיי לשאלות שהצגתי לעיל. 

אם האימון הוא "מסע משותף" אז גם המטרה משותפת ? 

כן האימון הוא מסע משותף. המטרה אף היא משותפת.

האם יש אימון שבו "המסע המשותף" הוא גם המטרה בעצמה ?

לא. אימון הוא תמיד לעבר מטרה נבחרת. הדרך חשובה והמסע המשותף הוא כלי מצוין להתפתחות אישית ומקצועית אך בד"כ אינו מטרה בפני עצמה. 

אם "הכל אפשרי" האם ניתן לומר שהמאמן הוא סוג של קוסם או "חסיד שוטה" ?

לא הכל אפשרי ואין מאמן בעולם שיוכל להוביל לעבר כל מטרה שנבחרה ע"י המתאמן בלבד רק משום שהיא חלומו או הפנטזיה שלו.

מהיכן חוצב המאמן את הכוחות לאימון כשהמטרה אינה לרוחו והדרך אליה לא ידועה לו ?  

את הכוחות לאימון חוצב המאמן ממקורות רבים ובהם אישיותו ניסיונו ומומחיותו המקצועית בתחום המסוים הנדרש למתאמן, ניסיונו כמאמן, היכרותו עם המתאמן ואמונתו בו, וכן מהיכרות עם הדרכים האפשריות המובילות אל המטרה. כשמהטרה אינה לרוחו והדרך אליה לא ידועה המאמן לא יוכל למלא את תפקידו כהלכה.  

האם המתאמן יודע בעצמו תמיד מה נכון וראוי עבורו ?

לא. המתאמן לא תמיד יודע זאת. או בשל הערכת חסר ( או יתר ) של עצמו וכישוריו או בשל הערכת לקויה של איכות המטרה שבחר, או בשל מודעות עצמית נמוכה או בשל ידע מקצועי חסר. האמירה שהמתאמן יודע תמיד יותר טוב מכל אחד אחר מה טוב לו, אינה מדויקת. 

האם דעתו של המאמן משתקפת באימון ? האם היא מכשול או כלי עזר באימון ?

דעתו של המאמן משתקפת היטב באימון דרך אמירותיו ושאלותיו. היא כלי עזר אך עלולה להפוך למכשול אם היא שיפוטית ומגבילה מידי. מאמן מיומן ומנוסה יודע איך לבחור מטרה ריאלית עם המתאמן ולאפשר למתאמן ביטוי עצמי ניכר בהובלה אליה והכל בעידודו ותיווכו של המאמן.

האם המאמן הוא בעל מומחיות כלשהי בתחום בו נמצאים המתאמן או מטרתו ?

תמיד ! מאמן כדורסל לא יאמן טייסי חלל אלא שחקני כדורסל. מאמן שאינו בקיא בהפרעות קשב וריכוז מומלץ לו לא לאמן אנשים בעלי הפרעות כאלה, ומאמן שמעולם לא חווה זוגיות בנישואין ולא ייעץ מעולם לזוגות נשואים לא יאמן לזוגיות טובה של אנשים נשואים. האם היית רוצה שבאימון להקמת עסקך יאמן אותך מי שמעולם לא ניהל עסק או הקים עסק בעצמו ?

האם כל דבר ש"נכון" לאדם, ניתן להשגה עבורו ?

כל אדם חולם על מה ש"נכון" לו, לזהות שלו.

לכן כל חלום הוא אפשרי בהחלט.

עם האמונה והבחינה מול "ריאלי" או "לא ריאלי", מאמן יאמן אנשים בתחומו לעשות כמוהו בלבד.

ומה אם יגיע מתאמן עם חלומות הרבה יותר גדולים משלך ? ?

19/7/08 11:29
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-07-19 11:29:21
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

עם האמונה והבחינה מול "ריאלי" או "לא ריאלי", מאמן יאמן אנשים בתחומו לעשות כמוהו בלבד.

זה ההבדל בין מאמן למורה וזו גדולתו של מאמן.

מבין השניים רק המורה ילמד את תלמידו לעשות כמוהו בלבד.

זה לא אומר שהמאמן הוא חסר כל ידע מקצועי ושהוא מגשים כל חלום, ושאינו נושא באחריות - אך למרבה הצער יש תפישת אימון כזאת הרווחת בציבור והיא מסוכנת מאוד.

19/7/08 14:30
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-07-19 14:30:06
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אלי כהן 2008-07-19 11:29:21

זה ההבדל בין מאמן למורה וזו גדולתו של מאמן.

מבין השניים רק המורה ילמד את תלמידו לעשות כמוהו בלבד.

זה לא אומר שהמאמן הוא חסר כל ידע מקצועי ושהוא מגשים כל חלום, ושאינו נושא באחריות - אך למרבה הצער יש תפישת אימון כזאת הרווחת בציבור והיא מסוכנת מאוד.

אז מכאן,

נשאיר את בחינת ה"ריאלי" בשביל המתאמן, נרשה לעצמנו להרחיב.

28/11/08 22:29
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-11-28 22:29:21
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אני חושב שאין לי כלים וידע אפריורי להבחין בין חלום ופנטזיה של מתאמן. ההתחייבות שלי כלפיו וכלפי המקצוע היא לתת קרדיט ולהאמין בחזון של המתאמן.

הדרםך להגשמה עוברים על כל החוזקות והסבביבות התומכות ומייצרים תוכנית עבודה.

בקיצור אני מחוייב למתאמן ואין לי סמכות לבקר את מטרותיו.

יהודה בנך

מאמן עסקי

חבר לשכת המאמנים 

--
    יהודה בנך-מאמן אישי ועסקי
    מאסטר ב- NLP
    www.shefa4u.co.il
    29/11/08 10:37
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-11-29 10:37:25
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

יש אפשרות נוספת חוץ מפסילה ביקורתית של מטרות המתאמן או קבלה ללא עוררין של מטרות המתאמן. האפשרות הזו היא דרך האמצע וצעידה בה היא אמנות בפני עצמה.

האפשרות האמצעית הזו נובטת בקרקע הידע ומומחיות התוכן של המאמן ומלבלבת באויר הפסגות של ההשראה הנוצרת בתהליך האימון.

30/11/08 09:35
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-11-30 09:35:41
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

שבוע טוב,

אני פשוט נותן את כול הכלים בצורה הפשוטה ביותר תוך 60 יום אותו בעל עסק יודע לשווק לפרסם ולימכור את עצמו או העסק או שרות או פשוט למכור .

כול פרוייקט תלוי במכירות פרופר.

ניצוץ אור ואהבה

פרטים נוספים  CEOTERILOG@YAHOO.COM

--
    דוד פרל
    תקשורת עסקית
    www.terilog.com
    Smile More Live More :) :)
    30/11/08 09:36
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2008-11-30 09:36:51
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

שבוע טוב,

אני פשוט נותן את כול הכלים בצורה הפשוטה ביותר תוך 60 יום אותו בעל עסק יודע לשווק לפרסם ולימכור את עצמו או העסק או שרות או פשוט למכור .

כול פרוייקט תלוי במכירות פרופר.

ניצוץ אור ואהבה

פרטים נוספים  CEOTERILOG@YAHOO.COM

--
    דוד פרל
    תקשורת עסקית
    www.terilog.com
    Smile More Live More :) :)

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "אלי כהן / חלום או פנטזיה ? איך נעצב מטרות ריאליות לאימון ?"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה