ערוץ 2 מזועזע: ילדים למדו תפילת הדרך
(צילום: פלאש 90)
אאא

הסלידה של חלקים גדולים בתקשורת הכללית מקצת "יידישקייט" ידועה ומוכרת, אבל נראה שתמיד אפשר לשבור שיאים, כך למשל הוכיחו היום ב"חדשות ערוץ 2". כתבת הערוץ, יעל אודם, דיווחה בזעזוע עמוק על כך שילדים חילונים בבית ספר ממלכתי בהוד השרון למדו קצת על תפילת הדרך, רחמנא ליצלן. 

הידיעה נפתחה במשפט הציני: "לעצור, להתפלל, לחצות" כאשר לאחר מכן מדווח כי "נחשף" שבית ספר בהוד השרון מלמד את התלמידים על תפילת הדרך, זאת כחלק מהלימודים על בטיחות בדרכים.

הכתבת דיווחה כי "ביום בו צוין בישראל יום הבטיחות בדרכים, נחשף כי בבית ספר בהוד השרון לומדים התלמידים אודות זהירות בדרכים - בדרכים לא מאוד שגרתיות. הורים לתלמידים בבית הספר היסודי הממלכתי "מגן" בעיר, גילו כי שעתיים מתוך כלל השעות בהם לומדים ילדיהם על זהירות בדרכים, הם לומדים למעשה על תפילת הדרך". 

עוד נכתב בידיעה כי "במערכת השעות נכתב כי מטרת השיעור היא שהתלמיד "יכיר את תפילת הדרך המקורית והשיר 'תפילת הדרך שלי', יבין את משמעותם וההבדל ביניהם"". אודם הוסיפה לדווח כי "מורים מבית הספר הופתעו לגלות שזהו התוכן הנלמד בשיעורי בטיחות בדרכים - ולא כללים הנחוצים על מנת לסייע לתלמידים לחצות כביש בבטחה בדרך הביתה".