כותרות TheMarker >
    ';

פרטי קהילה

אקטואליה

קהילת אקטואליה - המקום לדון בענייני היום, בארץ ובעולם. פוליטיקה, כלכלה, חברה, דעות והגות. אנא שמרו אל התבטאות נאותה!

אקטואליה

חברים בקהילה (5578)

ofer ben z
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    flora2001
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    lior peleg
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    . ארז .
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Einbar - blog
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    נהג מונית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    חנה וייס
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    זהבהחן
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    נרתיקנית דביקה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    זונות פוליטיות
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    rebosher
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

זהות יהודית פרק טז: אור הגנוז

10/7/17 08:45
    0
    דרג את התוכן:
    2017-07-10 08:46:15
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: חנה וייס 2017-07-09 19:51:54

צטט: דיןחממי 2017-07-08 15:49:23

1. התורה פונה ללבבות בני האדם,זה לא נקרא לתת כלים.

מטרתה ללמד את דרישות האלוהים מבני האדם ככלל ומישראל בפרט , ובזאת כל חשיבותה  "אלה החוקים והמשפטים...וְעַתָּה יִשְׂרָאֵל מָה יְהוָה אֱלֹהֶיךָ שֹׁאֵל מֵעִמָּךְ כִּי אִם לְיִרְאָה אֶת יְהוָה אֱלֹהֶיךָ לָלֶכֶת בְּכָל דְּרָכָיו " .

2.איך הגעת לזה ?.  האם לדאוג לקשישים ולעניים, זה על משקל לדאוג להיטלר שיאכל ויחרבן בזמן ?.מחשבותיך תהום -תוהו ובוהו.

3.אין קשר בין האמת המדעית ,לבין האמת התורתית או הערכית.    "אלוהים קיים או לא  קיים  ,היו או לא היו ניסים ונפלאות במדבר סיני " , התשובות לשאלות אלה  הינן ערכיות ולא מדעיות".  

4. הנצרות היא אלילית לא פחות מבודהיזם, מכיון שהלבישה את אלוהים בדמות אדם .  

מכיון ששיוותה לו דמות והמחשה, ומכיון שמלמדת את קהל מאמיניה  על השילוש הקדוש [האב הבן ורוח הקודש ], היא לא פחות ולא יותר מכל דת אלילית אחרת. 

נב. הקשבתי הרבה מאוד בחיי לכל מיני קדושים, משיחים, מושיעים ומורים רוחניים.

רובם אינם יודעים מה הם שחים, והשאר אינם מקיימים מה שהם מלמדים. דין. 

לא אמרתי ״לדאוג לקשישים״. אמרתי: לגרוס מאתיים קשישים. היום הקפיטליזם הטורף בנוי על ניצול של מוגבלות כלשהי למטרות רווח, במסווה של ״עזרה״ ו״דאגה כנה״. יש כל מיני סוגים של אלימות. גריסת קשישים זאת רק קטגוריה אחת. רצח-עם זאת קטגוריה נוספת. איפה הגבול של האנוכיות? של החמדנות? (אם לא ירדת עד סוף דבריי, תשאל כפי ששאלת. אד הומינם זה מיותר.) 

3. זה מה ששאלתי. לשיטתך, לדעתך, אין קשר בין האמת של היהדות, האמת הדתית לאמת המדעית המציאותית. לדעתי, מוסר הוא מבוסס היגיון ומעוגן בתפיסה מציאותית. כולנו קשורים ותלויים, לכן האושר שלי תלוי באושרך שלך. פגיעה כלשהי בזולת בסופו של דבר פוגעת גם בי עצמי. 

4. מספיק עם האליליות הזאת. אין שום דת שהיא אלילית. רק ליהודים יש מושג כזה ״עבודת אלילים״, כנראה מתוך עמדת התנשאות ומתוך בערות וחוסר היכרות עם הדתות האחרות. כדאי לנטוש עמדה יהירה ולא נכונה זאת. כפי שהרב יונתן זקס מסביר, המשותף בין כולנו רב מהשונה. הנצרות הנפיקה המוני קדושים ועזרה למיליוני בני אדם להיות אנשים טובים והיא דת טובה מאוד. למשולש הקדוש יש משמעות עמוקה. מושגים שונים זה לא בסיס לבוז דת אחרת. אין סיבה לבוז לדת אחרת.

בוז, באופן כללי, זה לא דבר טוב. מומלץ לנטוש בוז. ארבעת הפרשים של האפוקליפסה של גוטמן יכולים להיקרא ״עבודת אלילים״. מומלץ לנטוש ״עבודת אלילים״ כזו:

3.מוסר אם הוא מוסר

איננו ניתן לנימוק שכלי. 

אם ניתן לנמוק שכלי, הוא מייד עובר לקטגורית  "צרכים ", ולא בקטגוריית ערכים.

דוקא משום שהאושר או הסבל שלי תלוי באיש דעא "ש, יש חובה לבערו מן העולם.

4. את יכולה לאמר כל העולה על רוחך  במסגרת דיון שלכם בלהסה, דיון עם הכמרים והנזירים חבריך.

אבל כשבאה לכאן עם סדרת דיונים על זהות יהודית, חייבת לעבור דרכי.

ובכן L אליליזם ועבודת אלילים יש גם יש בעולם... ולא רק שיש, היא נפוצה הרבה יותר ממונותאיזם. 

נב. אינני בז לאף אחד. דין. 

--
    עוכר ישראל.
    10/7/17 16:30
    0
    דרג את התוכן:
    2017-07-11 05:08:34
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דיןחממי 2017-07-10 08:46:15

צטט: דיןחממי 2017-07-08 15:49:23

1. התורה פונה ללבבות בני האדם,זה לא נקרא לתת כלים.

מטרתה ללמד את דרישות האלוהים מבני האדם ככלל ומישראל בפרט , ובזאת כל חשיבותה  "אלה החוקים והמשפטים...וְעַתָּה יִשְׂרָאֵל מָה יְהוָה אֱלֹהֶיךָ שֹׁאֵל מֵעִמָּךְ כִּי אִם לְיִרְאָה אֶת יְהוָה אֱלֹהֶיךָ לָלֶכֶת בְּכָל דְּרָכָיו " .

2.איך הגעת לזה ?.  האם לדאוג לקשישים ולעניים, זה על משקל לדאוג להיטלר שיאכל ויחרבן בזמן ?.מחשבותיך תהום -תוהו ובוהו.

3.אין קשר בין האמת המדעית ,לבין האמת התורתית או הערכית.    "אלוהים קיים או לא  קיים  ,היו או לא היו ניסים ונפלאות במדבר סיני " , התשובות לשאלות אלה  הינן ערכיות ולא מדעיות".  

4. הנצרות היא אלילית לא פחות מבודהיזם, מכיון שהלבישה את אלוהים בדמות אדם .  

מכיון ששיוותה לו דמות והמחשה, ומכיון שמלמדת את קהל מאמיניה  על השילוש הקדוש [האב הבן ורוח הקודש ], היא לא פחות ולא יותר מכל דת אלילית אחרת. 

נב. הקשבתי הרבה מאוד בחיי לכל מיני קדושים, משיחים, מושיעים ומורים רוחניים.

רובם אינם יודעים מה הם שחים, והשאר אינם מקיימים מה שהם מלמדים. דין. 

לא אמרתי ״לדאוג לקשישים״. אמרתי: לגרוס מאתיים קשישים. היום הקפיטליזם הטורף בנוי על ניצול של מוגבלות כלשהי למטרות רווח, במסווה של ״עזרה״ ו״דאגה כנה״. יש כל מיני סוגים של אלימות. גריסת קשישים זאת רק קטגוריה אחת. רצח-עם זאת קטגוריה נוספת. איפה הגבול של האנוכיות? של החמדנות? (אם לא ירדת עד סוף דבריי, תשאל כפי ששאלת. אד הומינם זה מיותר.) 

3. זה מה ששאלתי. לשיטתך, לדעתך, אין קשר בין האמת של היהדות, האמת הדתית לאמת המדעית המציאותית. לדעתי, מוסר הוא מבוסס היגיון ומעוגן בתפיסה מציאותית. כולנו קשורים ותלויים, לכן האושר שלי תלוי באושרך שלך. פגיעה כלשהי בזולת בסופו של דבר פוגעת גם בי עצמי. 

4. מספיק עם האליליות הזאת. אין שום דת שהיא אלילית. רק ליהודים יש מושג כזה ״עבודת אלילים״, כנראה מתוך עמדת התנשאות ומתוך בערות וחוסר היכרות עם הדתות האחרות. כדאי לנטוש עמדה יהירה ולא נכונה זאת. כפי שהרב יונתן זקס מסביר, המשותף בין כולנו רב מהשונה. הנצרות הנפיקה המוני קדושים ועזרה למיליוני בני אדם להיות אנשים טובים והיא דת טובה מאוד. למשולש הקדוש יש משמעות עמוקה. מושגים שונים זה לא בסיס לבוז דת אחרת. אין סיבה לבוז לדת אחרת.

בוז, באופן כללי, זה לא דבר טוב. מומלץ לנטוש בוז. ארבעת הפרשים של האפוקליפסה של גוטמן יכולים להיקרא ״עבודת אלילים״. מומלץ לנטוש ״עבודת אלילים״ כזו:

3.מוסר אם הוא מוסר

איננו ניתן לנימוק שכלי. 

4. את יכולה לאמר כל העולה על רוחך  במסגרת דיון שלכם בלהסה, דיון עם הכמרים והנזירים חבריך.

ובכן L אליליזם ועבודת אלילים יש גם יש בעולם... ולא רק שיש, היא נפוצה הרבה יותר ממונותאיזם. 

3. חשוב מאוד להפעיל את השכל העוצמתי שלנו נגד הכמיהות הזדוניות של האגו, נגד התשובות הבעיותיות והפוגעניות, לשאלה: ״מה בא לי עכשיו?״ ערך הוא לא לפגוע בשום זולת. ערך הוא לשים את צרכי הזולת לפני הצרכים שלי. חשוב לבדוק מהם הערכים שלנו. 

מכיוון שהאושר שלך קשור באושר של כולם, כדאי לא לפגוע באף אחד. אפשר ללמוד את הסיבות לסבל ולהפיל דפי הסבר ממטוסים על כל הלוחמים, כדי שיתעשטו. צריכים חינוך לאי אלימות לכולם. אין אדם שלא זקוק לחינוך לאי אלימות. כדי להפחית סבל, כולנו זקוקים לזה. 

4. לא אמרתי שאין לאף יהודי עבודת אלילים. מי שממשיג תופעה שלילית כזאת בעצמו סובל ממנה. בשביל יהודים אחדים, העולם מלא בעבודת אלילים. זה מה שר׳ זלמן הסביר. התנאים לעבודת אלילים הם: 1. להיות יהודי, 2. שיאמין שיש דבר כזה עבודת אלילים. התוצאה של 1. ו-2. היא הרבה סבל מיותר. 

--
    הדרך לשלום עוברת דרך הלב.
    מומלץ ליצור מרחב תודעתי. "כל דבר שמרכך את הלב."
    חיים משמעותיים הם חיים של עזרה כנה וטובה לכל זולת.
    דיאלוג הוא הדרך לשלום.
    גישת דרך האמצע
    http://cafe.themarker.com/topic/3125731
    מודל בריאות ציבור למיגור ולריפוי אלימות
    http://cafe.themarker.com/topic/3123249/
    11/7/17 22:04
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2017-07-11 22:04:32
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: חנה וייס 2017-07-11 05:08:34

3.מוסר אם הוא מוסר

איננו ניתן לנימוק שכלי. 

3. חשוב מאוד להפעיל את השכל העוצמתי שלנו נגד הכמיהות הזדוניות של האגו, נגד התשובות הבעיותיות והפוגעניות, לשאלה: ״מה בא לי עכשיו?״ ערך הוא לא לפגוע בשום זולת. ערך הוא לשים את צרכי הזולת לפני הצרכים שלי. חשוב לבדוק מהם הערכים שלנו. 

מכיוון שהאושר שלך קשור באושר של כולם, כדאי לא לפגוע באף אחד. אפשר ללמוד את הסיבות לסבל ולהפיל דפי הסבר ממטוסים על כל הלוחמים, כדי שיתעשטו. צריכים חינוך לאי אלימות לכולם. אין אדם שלא זקוק לחינוך לאי אלימות. כדי להפחית סבל, כולנו זקוקים לזה. 

4. לא אמרתי שאין לאף יהודי עבודת אלילים. מי שממשיג תופעה שלילית כזאת בעצמו סובל ממנה. בשביל יהודים אחדים, העולם מלא בעבודת אלילים. זה מה שר׳ זלמן הסביר. התנאים לעבודת אלילים הם: 1. להיות יהודי, 2. שיאמין שיש דבר כזה עבודת אלילים. התוצאה של 1. ו-2. היא הרבה סבל מיותר. 

3.זה לא ערך שלי, מבחינתי זהו בטול של המוסר האנושי.

מוסר אמת וצדק, זה לא ענין של כדאי לי או לא כדאי. 

מוסר אמת וצדק, זה בין כדאי לי וטוב לי, ובין אם לאו. 

4.כמובן.

וכי אני אמרתי שעובדי אלילים תופשים עצמם ככאלה ? צריך להיות יהודי עם תפישה יהודית קלאסית, כדי להבחין בעבודת האלילים שמסביבו.

זה שיש יהודים שטיילו בהודו וחזרו עם רעיונות הינדואיסטים, זה עדין לא נותן לרב שחטר שלך חותמת כשרות שלי.

אני לא אמרתי לו מה יחשוב ומה יעשה, מצידי תעשו  את והוא ביחד סיאנסים ותקטירו קטורת לאליליכם. דין. 

--
    עוכר ישראל.
    12/7/17 07:36
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2017-07-12 07:36:59
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דיןחממי 2017-07-11 22:04:32

צטט: חנה וייס 2017-07-11 05:08:34

3.מוסר אם הוא מוסר

איננו ניתן לנימוק שכלי. 

3.זה לא ערך שלי, מבחינתי זהו בטול של המוסר האנושי.

מוסר אמת וצדק, זה לא ענין של כדאי לי או לא כדאי. 

מוסר אמת וצדק, זה בין כדאי לי וטוב לי, ובין אם לאו. 

4.כמובן.

וכי אני אמרתי שעובדי אלילים תופשים עצמם ככאלה ? צריך להיות יהודי עם תפישה יהודית קלאסית, כדי להבחין בעבודת האלילים שמסביבו.

זה שיש יהודים שטיילו בהודו וחזרו עם רעיונות הינדואיסטים, זה עדין לא נותן לרב שחטר שלך חותמת כשרות שלי.

אני לא אמרתי לו מה יחשוב ומה יעשה, מצידי תעשו  את והוא ביחד סיאנסים ותקטירו קטורת לאליליכם. דין. 

אי פגיעה בזולת זה לא ערך שלך? 

מהו ערך שלך? (אין לי צפייה גדולה; מעולם לא ענית לשאלה הזאת.)

כדאי לך להיות מוסרי וישר. 

יהודי שתופס עבודת אלילים אצל דתות עיקריות אחרות תופס מתוך תפיסתו שלו עצמו. זאת השלכה. אין באמת עבודת אלילים בדתות האלה, מצד הדתות האלה, גם אם יש להם אלפי אלים, כמו להינדואים. וגם אם הם מתפללים אליהם. הם מתרגלים מוסר ואהבת הזולת וחמלה וחוכמה, ובדברים האלה אין שום אלילות. עבודת אלילים זה רדיפת ממון וכוחנות והאדרת האגו. יהודי שפוגע בזולת יכול להיקרא ״עובד אלילים״. אדם הוא ״עובד אלילים״ כל פעם שהוא פועל באופן אנוכי מתוך הוקרה עצמית. עבודה רוחנית היא עבודה פנימית והיא מצריכה להפסיק להאשים ולשפוט את הזולת. 

(זה לא אומר שלא צריכים לחשוף שחיתות.)

--
    הדרך לשלום עוברת דרך הלב.
    מומלץ ליצור מרחב תודעתי. "כל דבר שמרכך את הלב."
    חיים משמעותיים הם חיים של עזרה כנה וטובה לכל זולת.
    דיאלוג הוא הדרך לשלום.
    גישת דרך האמצע
    http://cafe.themarker.com/topic/3125731
    מודל בריאות ציבור למיגור ולריפוי אלימות
    http://cafe.themarker.com/topic/3123249/

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "זהות יהודית פרק טז: אור הגנוז"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה