כותרות TheMarker >
    ';

פרטי קהילה

אקטואליה

קהילת אקטואליה - המקום לדון בענייני היום, בארץ ובעולם. פוליטיקה, כלכלה, חברה, דעות והגות. אנא שמרו אל התבטאות נאותה!

אקטואליה

חברים בקהילה (5576)

Tuli Gilai
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    עו"ד ועוד
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שרון קדם
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    capri
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אסתר רבקה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    דוקטורלאה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    זונות פוליטיות
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אמיר ניצן
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אביאן
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    shimenben
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    yaakov~~~
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

יותר עדיף לא לפתוח עיתון

10/8/17 10:08
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2017-08-10 10:08:29
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דורון אנ_פל 2017-08-09 21:52:54

איך האורגינליות של התשובה?

כאחד שמכיר אותך שנים, אני מבין אותך.

עצוב לי לקרוא את הדברים.

--
    ההיגיון מת.
    10/8/17 10:14
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2017-08-10 10:14:34
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: ד. צמרת 2017-08-09 21:23:20

בובו, בנט, ביברמן, בבאי,ביז'ו ועוד אין להם מה למכור למעט נפנופי ידים.הבעייה שלנו שהרמטכל והמפכ"ל מתנהגים כראשי נצנץ. המפכ"ל צריך להוציא את כל השוטרים מהמשרדים לרחובות שיראו מה זה משטרה. בפריז לונדון וניו יורק כיום התיירים והאזרחים רואים בעין עשרות שוטרים בכל פינה, זו הרתעה. והרמטכ"ל אם אינו מבין שגדר לא חוצים ומי שפורץ וחוצה מגיע לו לחטוף צרור של תריסר כדורים. גם הבידואין שתפסו עלינו תחת והשוטר המקומי משקר לאומה וטוען שאין פרוטקשן בנגב רק על זאת היה צריך להעיף את בובו מכסאו.

אחד מחברי שאל למה ליברמן לא חיסל את הנייה תוך 48 שעות עניתי לו שהוא חיסל גם חיסל אך מה לעשות להנייה יש אח תאום וכעת אחיו מופיע במקומו.

לגבי טראמפ הקאובוי שרוצה במלחמת עולם מול צפון קוריאה, זה טוב ליהודים. כל עוד הגויים יתעסקו בצרות שלהם אנו נמצא בנירוואנה.

דודי, דבריך בהחלט ראויים להתייחסות.

אבל מה הקשר עם העובדה שראש ממשלה מסית נגד המערכת המשטרתית והמשפטית ?

--
    ההיגיון מת.
    10/8/17 11:10
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2017-08-10 11:10:06
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

יעקב, מצאתי שיר בשבילך צוחק

''

--
    האש בהתקדמותה תשפוט ותרשיע את כל הדברים
    10/8/17 19:00
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2017-08-10 19:00:46
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: yaakov~~~ 2017-08-10 11:10:06

לא יודע אם זה רק אצלי, אבל יש לי הרגשה שהכל מתמוטט סביבי, בכל תחום.

פתחתי רדיו, ושמעתי את חברי כנסת אמסלם וביטן מגנים בחרוף נפש על ראש ממשלתנו.

הלכתי להקיא, ופתחתי ערוץ 1 בטלוויזיה, ונפלתי על מיס פגי מתהלכת בבית משפט. קראתי ברפרוף על סגנונו האציל של בנו, היורש... יורש חבורת הזבל.

שטפתי פנים עברתי לערוץ 2, שם ראיתי שני מג'נונים מאיימים במלחמת גרעינית. ההוא מצפון קוריאה וההוא מארה"ב.

עברתי לערוץ 10, שם הייתה כתבה על הצוללות, שכפי שמתברר, נתנו פרנסה ללא מעט אנשים טובים וישרים  בישראל... אנשים שלעומתם וינשטיין נראה כאיש תמים וישר דרך.

עברתי לעיתון. בעמוד ראשון, פרצוף הקוף של החייל ההוא שירה באיש גוסס.

בעמוד 2, "חבורת ליברמן" קירשנבאום, מסג'ניקוב  .... בול סרט על אל קפונה. אותם המבטים. אותן הדמויות.

בעמוד 12, בקטן קטן, האו"ם מודיע שהעולם מתחמם מהר מהמצופה...

נגעל מהחדשות, סגרתי הכל ויצאתי החוצה... לאוויר דביק ומחניק, לקיץ ישראלי מגעיל ...

והתקווה ? היכן התקווה ??

גבאי נעלם ונאלם .  כחלון עם המס המגוחך שלו על הדירה השלישית, עם ההגרלות שלו לבתים שלא קיימים...

לפיד, גיבור גדול באנגליה ובשוודיה... הרחק מהאמסלמים והביטנים והחזנים והרגבות.

מה נותר ?

עיניים לבכות.

נ.ב. כשמדד קראוס מגיע ל 11, מצבנו בקהילה לא ממה זוהר...

אני לא חושב שקריאת עיתון, האזנה לרדיו או צפיה בטלוויזיה היתה יותר מרננת לפני 30, 40 או 50 שנה. אני כמובן לא מכיר אותך כך שהאבחנה הבאה שאני עושה כאן לא מתייחסת אליך אישית אלא לאנשים באופן כללי.

כשמזדקנים או כשיש הרבה בעיות אישיות נוטים להסתכל על החיים דרך משקפיים שחורות. זה משהו סובייקטיבי לגמרי. תקווה יש לאנשים צעירים ובריאים גם אם אובייקטיבית הם צריכים להתמודד עם בעיות לא פשוטות...

--
    כדי להגשים חלום צריך להתעורר.
    11/8/17 09:19
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2017-08-11 09:19:54
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: eicher077 2017-08-10 19:00:46

כשמזדקנים או כשיש הרבה בעיות אישיות נוטים להסתכל על החיים דרך משקפיים שחורות. זה משהו סובייקטיבי לגמרי. תקווה יש לאנשים צעירים ובריאים גם אם אובייקטיבית הם צריכים להתמודד עם בעיות לא פשוטות...

כתבת פה משהו נכון ומעניין. ואני לוקח את הנתון לתשומת לבי בכמעט כל הערכה, שיפוט או החלטה שלי בחיי המאוחרים.

אבל אתה יודע, זה שאני אולי פרנואידי, זה לא אומר שלא רודפים אותי... :-)

אב בוא נבחן את הדברים בקיצור רב. ממקרו למיקרו.

- כנתון שלא ממש ניתן לחלוק עליו, כדור הארץ מחמם ומתייבש בקצב אקספוננציאלי. ההשלכות די ברורות, ומתחילות להתממש מול עינינו.  לצורך העניין, לא ממש משנה אם האחראי הוא האדפ או הטבע או שילוב ביניהם. זו עובדה.

במסקנה הוודאית היא שספק רב אם נכדך ונכדיי ימותו מוות טבעי. ובקשר לילדי הנכדים, אין שום ספק.  

מכל מה שאתה יודע על היסטוריית העולם, מתי היה מצב דומה בעבר ?

- העולם לא ממש רחוק מעימות גרעיני בין צפון קוריאה לארה"ב. נכון, היה מצב קצת דומה במשבר קובה. אבל אז, היה נשיא הרפתקן ולא ממש אחראי, קנדי, ומנהיג שפוי ושקול, קרוצ'וב. היום, יש שני "מנהיגים" מטורללים בעליל עם יכולות השמדה מוחלטות. אתה זוכר מצב כזה בעבר כלשהו ?

- הנאום ששמעתי שלשום הזכיר לי מאוד נאומי מוסוליני. דמוניזציה מוחלטת של האחר. אתה זוכר הרבה נאומים דומים מפי ראשי ממשלות ישראל ?

- בעם, תמיד היה אספסוף. המדרש אומר שממצרים יצאו 600000 בני ישראל ו 200000 "אספסוף".

אתה זוכר הרבה מצבים בעבר, בהם האספסוף היה לרוב העם ? היו לחברי כנסת ולשרים ?  אני, לא.

אז נכון,  הגיל בוודאות משפיע על ראייתי את המציאות.  אבל גם המציאות משפיעה על ראייתי.

--
    ההיגיון מת.
    11/8/17 22:04
    0
    דרג את התוכן:
    2017-08-12 04:00:31
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: yaakov~~~ 2017-08-11 09:19:54

צטט: eicher077 2017-08-10 19:00:46

כתבת פה משהו נכון ומעניין. ואני לוקח את הנתון לתשומת לבי בכמעט כל הערכה, שיפוט או החלטה שלי בחיי המאוחרים.

אבל אתה יודע, זה שאני אולי פרנואידי, זה לא אומר שלא רודפים אותי... :-)

אב בוא נבחן את הדברים בקיצור רב. ממקרו למיקרו.

- כנתון שלא ממש ניתן לחלוק עליו, כדור הארץ מחמם ומתייבש בקצב אקספוננציאלי. ההשלכות די ברורות, ומתחילות להתממש מול עינינו.  לצורך העניין, לא ממש משנה אם האחראי הוא האדפ או הטבע או שילוב ביניהם. זו עובדה.

במסקנה הוודאית היא שספק רב אם נכדך ונכדיי ימותו מוות טבעי. ובקשר לילדי הנכדים, אין שום ספק.  

מכל מה שאתה יודע על היסטוריית העולם, מתי היה מצב דומה בעבר ?

- העולם לא ממש רחוק מעימות גרעיני בין צפון קוריאה לארה"ב. נכון, היה מצב קצת דומה במשבר קובה. אבל אז, היה נשיא הרפתקן ולא ממש אחראי, קנדי, ומנהיג שפוי ושקול, קרוצ'וב. היום, יש שני "מנהיגים" מטורללים בעליל עם יכולות השמדה מוחלטות. אתה זוכר מצב כזה בעבר כלשהו ?

- הנאום ששמעתי שלשום הזכיר לי מאוד נאומי מוסוליני. דמוניזציה מוחלטת של האחר. אתה זוכר הרבה נאומים דומים מפי ראשי ממשלות ישראל ?

- בעם, תמיד היה אספסוף. המדרש אומר שממצרים יצאו 600000 בני ישראל ו 200000 "אספסוף".

אתה זוכר הרבה מצבים בעבר, בהם האספסוף היה לרוב העם ? היו לחברי כנסת ולשרים ?  אני, לא.

אז נכון,  הגיל בוודאות משפיע על ראייתי את המציאות.  אבל גם המציאות משפיעה על ראייתי.

אחת התיאוריות שמנסות להסביר מדוע אנחנו לא מצליחים למצוא ציויליזציות מתקדמות ביקום אומרת שמרגע שציויליזציה מגיעה לרמת קידמה טכנולוגית שמאפשרת לה ליצור איתנו קשר היא תשמיד את עצמה תוך זמן קצר מאוד (קצר מאוד במונחים קוסמיים). אני חושב שיש בזה משהו. השאלה היא כנראה לא כל-כך אם זה יקרה (גם לנו) אלא מתי זה יקרה.

הקידמה הטכנולוגית היא לא רק בתחום הגרעין אלא גם בגנטיקה, בבינה מלאכותית ובעוד תחומים ואני לא בטוח שהחוקרים בתחומים האלה מבינים בדיוק מה הם עושים ואיזה קטסטרופות הם עלולים ליצור כתוצאה מחוסר ההבנה שלהם.

בקיצור, אי-אפשר להגיד שאני לא מסכים שיש אמת אובייקטיבית בדברים שאמרת מעבר למשקפי הגיל. לגבי שאלת המתי דעותינו חלוקות. אני לא חושב שזה יקרה בימי חיי או בשני הדורות הבאים (מה שאתה קורא דור הילדים ודור הנכדים). וכמו שאמר לואי ה-15 après mes petits-enfants le déluge...

--
    כדי להגשים חלום צריך להתעורר.
    12/8/17 08:29
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2017-08-12 08:29:38
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: eicher077 2017-08-12 04:00:31

הנכדים). וכמו שאמר לואי ה-15 après mes petits-enfants le déluge...

למעשה, אמר apres moi le deluge, אבל מי סופר...

''

--
    ההיגיון מת.

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "יותר עדיף לא לפתוח עיתון"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה