כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  וול סטריט - שוק ההון האמריקאי

  בין אם אתם סוחרים או משקיעים ,חובבים או מקצוענים שזה עיסוקם העיקרי, כאן תמצאו מידע שמושי ,נתוחי שוק ,מאמרים, תובנות ורעיונות וכמובן הזדמנויות "חמות" למסחר והשקעה בשווקים בוול סטריט.

  שווקים פיננסיים

  חברים בקהילה (2461)

  תנועת כמוך
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אמיר ניצן
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  yoavl0
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אחר40
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  lior peleg
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  AltControl
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  צביקה אלברגר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  עומר רבינוביץ
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אוהב תעודות סל
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  הקו א-ל התקווה
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  בן -חורין
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  רומן חלפין
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  הטבח בלאס ווגאס - חפשו את הכסף הגדול

  2/10/17 21:51
  0
  דרג את התוכן:
  2017-10-04 07:40:33
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  [ פיקוח על נשק, רצח המוני, ארהב, טראמפ, נשק ]

  הדולר, ולא חיי אדם, הוא המלך הבלתי מעורער בארה"ב. מי ירוויח בכל מקרה מהירי ההמוני בלאס ווגאס?

  מן העיתונות

  טראמפ: הירי בלאס וגאס - מעשה של רוע טהור. 

  לפחות 58 הרוגים ויותר מ-500 פצועים בירי במהלך הופעת קאנטרי בעיר ■ היורה, סטיבן פאדוק, פתח באש מנשק אוטומטי מהקומה ה-32 במלון סמוך - והתאבד לפני שנלכד ■ ארגון דאעש קיבל אחריות לירי, אך לדברי ה-FBI פאדוק לא היה קשור לאף ארגון טרור בינלאומי

  תגובתי:

  צפיתי בנאום הרהוט יחסית של טראמפ, בעקבות הרצח ההמוני בלאס וגאס.
  כן, זה בהחלט המקום להתאבל, להשתתף בצער, להציע עזרה, חיבוק ואוזן קשבת לכל מי שמרגיש צורך בקצת חום אנושי, ביום קשה שכזה.

   
  אבל
  לצערי הרב, די ברור לי שארה"ב תברח מחשבון הנפש האמיתי שהיא חייבת לבצע בעקבות אירוע הירי ההמוני החמור בתולדותיה.


  למה כוונתי?
  הנה, כבר טראמפ מדגיש בנאומו שזה היה אקט של "רשע טהור".
  גם כלי התקשורת מחפשים מה גרם ל"טירוף" של סבא בן 64, שהפך לרוצח המונים בין לילה.


  זוכרים את אובמה, בשלהי כהונתו, מזיל דמעה, בעת מסיבת עיתונאים שבה גינה עוד אירוע מזוויע של ירי המוני בבית בספר, שבו נקטלו עשות תלמידים ומורים?
  אמריקה כולה התרגשה והזילה איתו דמעה יחד איתו. גם אני.


  אבל אז, כמו היום, אמריקה נמנעה מלכוון את האצבע המאשימה למי שמאפשר את המקרים הקשים האלה, שחוזרים שוב ושוב בתדירות גבוהה והולכת ברחבי ארה"ב.


  כל מה שקורה באמריקה, מחייב אותנו לחפש תמיד את הכסף הגדול, את האינטרסים הכלכליים הכבדים ואת השפעתם על מקבלי ההחלטות.
  חפשו את הכסף!!

   
  זאת ה- NRA , איגוד יצרני הנשק האמריקאים, השדולה החזקה, העשירה והמשפיעה ביותר בארה"ב. זו שלאף נשיא או חבר קונגרס יש אומץ לצאת נגדה, כי מלחמה נגד ה- NRA משמעותה התאבדות פוליטית סופנית. אין סיכוי שתיבחר מחדש.


  ולהבדיל, אם אתה תומך באינטרסים של יצרני הנשק, מקשיב ללוביסטים שלהם ומצביע בהתאם נגד כל הצעה להגביל את הזכות לקנות נשק, או אפילו לבצע בדיקות רקע לאלו שמעוניינים לקנות נשק, אז השדולה הזו מממנת אותך, תורמת לך, מבטיחה לך מקום בבית הנבחרים לעוד 4 שנים.


  רגע, האם שדולת הנשק היא רפובליקנית? אולי דמוקרטית?
  האמת, לא זה ולא זה. היא פשוט קנתה פוליטיקאים ומנהיגים מ-2 צדי המתרס. כשכסף גדול כ כך תלוי בהצבעות של המחוקקים ובצווים של מושלים ונשיאים, ה- NRA לא מהמרת, אלא פשוט קונה את כולם.

   


  תארו לעצמכם אתכם, נכנסים לסופר גדול, קונים מים, לחם, שוקולד, ו-רובה סער חצי אוטומטי, עם כדורים, מחסניות וכוונת טלסקסופית.

  כן, זו הקלות הבלתי נסבלת של רכישת נשק בארה"ב, או לייתר דיוק במדינות רבות שמאפשרות לתושביהן לרכוש כך נשק מסוכן, במחיר שווה לכל נפש.


  את המאבק הכלכלי האדיר שמתנהל סביב ההצעות לפיקוח על מכירת נשק והגבלתו, עוטף האתוס האמריקאי של התיקון ה-2 לחוקה, שגורס כי זכותו של כל אזרח לשאת נשק. גם את האתוס הזה, שמושרש היטב בתרבות האמריקאית, מטפחת שדולת ה- NRA באמצעות השפעתה על כלי התקשורת, מערכת המשפט, הוליווד, ובאמצעות מכונת שיווק גלוי וסמוי, משומנת היטב.

   


  האמריקאי הממוצע עדיין סבור שהוא חייב להגן על עצמו מפני שכניו, מפני חורשי רעתו ואפילו כנגד הממשל הפדרלי שעלול לרמוס בכל רגע נתון את זכויותיו ורכושו, ולכן מרבית האמריקאים סבורים שלשאת נשק זו זכות חוקתית שאין להגבילה.


  אז מה יקרה הלאה?
  שוב יסיטו את הדיון לכיוונים של הרקע הפסיכולוגי של הרוצח ומניעיו,
  ידברו על שידרוג האבטחה באירועים ציבוריים,
  יתווכחו שוב האם צריך להגביל את זכותו של הציבור לרכוש נשק וכיצד,
  וכמובן יזילו הרבה דמעות ויורידו את הדגל לחצי התורן.

   
  אבל תוך מספר ימים, יחזרו לשגרה האמריקאית המטורפת,
  וה- NRA תפעיל את מכבש הלחצים שלה, כהרגלה, כדי לוודא שהאינטרסים הכלכליים הכבדים של יצרני הנשק לא נפגעים בעקבות האירוע.

   
  נפגעים?
  הצצתי עכשיו במסך המסחר בוול-סטריט. מניות יצרניות הנשק הקל (אקדחים ורובים) עולות !!!

   
  מה ההיגיון? ובכן, מניחים שהרבה אמריקאים ירוצו עכשיו לקנות נשק להגנה עצמית, כדי להגן על עצמם בעת אירועי ירי המוני כאלו. ממש כמו שבימי האינתיפאצ'ה הראשונה והשניה, ישראלים רבים הגישו בקשה לרכישת נשק להגנה עצמית.

   
  איך אומרים, ה- NRA מרוויחים בכל תסריט.

  והדם? ימשיך להישפך כמו מים.
  והאמריקאים?
  ימשיכו לספור דולרים, במקום נרצחים, ענייים, רעבים וחסרי ישע.

   
  בערבות הדדית, זה לא היה קורה.

   

  לכן עלינו להזדהות עם כל העם האמריקאי, זהו באמת טבח נורא. אי אפשר לראות אותו במנותק מכל האסונות האקולוגים והאנושיים שמתרחשים לאחרונה בתדירות הולכת וגדלה בכל העולם, כיון שלפנינו התגברות של אותו המשבר, וזה לא ייפסק. ככל שישקיעו כוחות בחילוץ, הצלה וניסיונות מניעה  בכל דרך מוכרת לנו, יזרימו חיילים, סיוע לוגיסטי, תקציבים, מודיעין, מה שלא יהיה, זה רק יגדל.

   

  למה? כי לא מדובר בהרבה משברים מסוגים שונים שהעולם חווה, אלא במשבר אחד, ולכן אין טעם להשקיע בפתרונות למיניהם, אלא רק בפתרון אחד. משבר אחד, ולו פיתרון אחד. זו הסיטואציה.

   

  התלות ההדדית בינינו, בעולם גלובלי ומקושר, שמהווה ממש מערכת אחת גדולה שכל חלקיה תלויים זה בזה אפילו בעל כורחם, היא ביטוי לחוקיות לפי מתנהלים כל האירועים. זו חוקיות שדוחפת אותנו, נגד רצוננו, נגד האוריינטציה האינדיבידואליסטית-אגואיסטית של כל אחד מאיתנו, וארה"ב נוסדה, קיימת ומאדירה את האינדיבידואליזם הזה, דוחפת ומחייבת אותנו להתחבר, להתקרב זה לזה, לטפח התחשבות, דאגה הדדית וערבות בין אדם לזולתו, כמו גם בין המדינה ומוסדותיה לאזרחיה.  

   

  כמו בכל מערכת, למשל בגוף האדם, אם חלקי המערכת מתנהגים בהרמוניה וממלאים כל אחד את תפקידו לטובת המערכת הכללית, התוצאה היא שכל תא מקבל מהגוף את כל מה שהוא נזקק לו כדי למלא את תפקידו ולהתקיים.  במונחים של תורת המערכות התוצאה של התנהגות כזו היא משוב חיובי מהמערכת. כלומר טמון במערכת כוח חיובי שמסייע למי ששוחה עם הזרם (החוקיות לפיה מתנהל העולם) במקום נגדו.

   

  בניגוד לאמריקאים, עם ישראל הוא לא אוסף מקרי של עמים, מהגרים ואינדיבידואלים, אלא הוא עם עתיק שהשכיל לאורך השנים להישאר מלוכד, לשרוד גלויות ארוכות ולטפח ערכים של ערבות הדדית וחיבור.

   

  אנו רואים ומרגישים זאת גם היום, למרות הניאו-ליברליזם שפשע במקומותינו, למרות השחיתות וקשרי הון שלטון, הקפיטליזם בישראל הוא משחק ילדים תמים לעומת הכלכלה האכזרית האמריקאית, שמתנהלת ממש כמו משחק סכום אפס, שבו מיעוט מיוחס ומקושר דורס ומדכא את כל השאר בסוג של דרוויניזם חברתי-כלכלי שחירב את החלום האמריקאי.

   

  אם עם ישראל יהפוך את שיטת החיבור שברשותו מימים ימימה לענף ייצוא בולט לחו"ל, לא פחות מאשר הטכנולוגיה או החקלאות והיהלומים, יש סיכוי שהעולם יבין איך לאמץ את החיבור כדרך חיים ובכך למשוך משוב חיובי, כוח חיובי מהטבע.  כלומר, אותו פתרון אחד שקיים למשבר העולמי ולסימפטומים הרבים שלו שאנו עדים להם מידי יום, תלוי בעם ישראל.

   

  אנחנו צריכים להזדהות עם כל הקורבנות, עם כל האמריקאים שסובלים, איכשהו לעודד אותם, ובצורה יפה בלבד, לא בלחץ, להסביר שהכול תלוי בחיבור ושצריכים ללמוד מהו חיבור, שרק הוא יכול להביא את הרוגע לכל החברה האמריקאית, שהיא בחזקת  "בבל" המודרנית שכלולה מכולם, כלומר חברה גדולה, אבל מפוצלת ומפורדת, עם ניגודי אינטרסים כה גדולים, שאף אחד לא מנסה אפילו להבין את השני, או להרגיש אותו.

  אברהם רצה ללמד ולממש את החוק של  "על כל פשעים תכסה אהבה" בכל בבל ההיא, וכך גם אנחנו צריכים להסביר שהחיבור מעל כל הפערים והשנאה, הוא  הפתרון היחידי.

   

  בתגובתו לטבח, הצהיר טראמפ שאמריקה היא "עם אחד". אמר אמר, אבל לו היה מודע למשמעות העמוקה האמיתית של דבריו, כבר היינו בסרט אחר לחלוטין.

      


   

  תודה שקראתם,

  רונן אביגדור.

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "הטבח בלאס ווגאס - חפשו את הכסף הגדול"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  4/10/17 07:40
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2017-10-04 07:40:33
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  רונן שלום כל מילה בסלע ועדיין המציאות מראה קדושת החיים חזקה מכל חוקה....אחרת איך ניתן להסביר את כל מערך ההצלה. אחד היסודות המבדילים בין המערב לאותם קיצונים הוא ההשקפה קדושת החיים מול מות שאהידים. ראוי שגם בארה"ב יפנימו את ההגיון הצרוף הזה.כי זה בנפשם תרתי משמע.

  --
  עופר
  054-9275190


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "הטבח בלאס ווגאס - חפשו את הכסף הגדול"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה