כותרות TheMarker >
  ';

  פרטי קהילה

  צרכנות ורכב

  הקהילה ממזגת בתוכה מספר נושאים הקשורים לתרבות הצריכה - צרכנות, שירות, רכב ונסיעות.   כצרכנים זו זכותנו לקבל תמורה נאותה בעבור כספנו,שירות אדיב ומוצרים איכותיים. זו זכותנו לשאול, להשוות מחירים ותנאים, לקבל מידע והסברים ולהתלונן (כשזה מוצדק). אתם מוזמנים להעלות שאלות , להתייעץ ולשתף בחוויות צרכניות.   ו... בבקשה להעלות דיונים המותאמים לכותרת הפורום.

  צרכנות ורכב

  חברים בקהילה (2713)

  לולה של היום
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ד. צמרת
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ~>
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  kimchid
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אס לב אדום
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אריק גינזבורג
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שיווק יצירתי
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ששת שצ
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  אופני שטח - איך לבחור? איפה לרכוש?

  19/11/17 22:23
  0
  דרג את התוכן:
  2017-11-19 22:47:31
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  [ אופניים, קניות, השוואת מחירים ]

  כרוכב שטח מהגליל העליון, השאלה איפה כדאי לרכוש אופניים מהווה שאלה לא פשוטה.

   

  בפעם הראשונה שרכשתי, עשיתי עסקה לכאורה מאוד טובה, היו לי נקודות בכרטיס האשראי והצלחתי לרכוש אופניים בפחות מאלף שקל באחת הרשתות. 


  במשך שנה שלימה הייתי מאוד מרוצה מהעסקה, עד שפעם אחת עשיתי סלטה, שלושה חודשים לא יכלתי לעלות על האופניים ולראשונה, התחלתי להאמין לחברי הסוחרים, שעודדו אותי שוב ושוב - שבגילי ובסוג הרכיבות שאני עושה, לרכב על אופניים כאלו, זה סוג של התאבדות.

  זמן רב, הרהרתי בהוצאה הגדולה, של רכישת אופניים ברמה גבוהה יותר, שיתפתי את אישתי, אשר ביום ההולדת הסמוך, הפתיע אותי באופניים שאז ניראו לי יקרות במיוחד (5,000 ש"ח) שיש להם כבר מערכות משוכללות יותר ואכן התחושה הייתה הרבה יותר נוחה, הצלחתי להאריך מאוד את מסלולי הרכיבה, עברתי כבר לרכיבה עם נעלי קליטים, גלגלי טיובלס, אבל עדיין נותרתי עם אופניים די כבדות ומה שמכונה "זנב קשיח".


  הרכישה בוצעה אז, בחנות האופניים הקרובה, (בייקרס - באליפלט) היה לי ברור, שהמחיר גבוה, אבל השירות היה מעל ומעבר לכל המצופה, עברו כבר 5 שנים, מעולם לא יצאתי בתחושה שניסו לרמות אותי, או לדחוף לי מוצר שלא הייתי זקוק לו.

  במהלך השנים, עברתי תקופה מסוימת עוד צפונה (כן יש עוד מקומות יותר צפוניים) ובמקרה שכרנו בית, ממש בסמוך ל"מפגש האופניים", שבבית הילל, הצטרפתי לקבוצת רכיבה ומפעם לפעם עלתה מחדש השאלה - אחרי הכל, כבר עברו כמה שנים מאז שרכשתי את האופניים, מסביבי, החברים רוכשים זוגות יותר ויותר מתקדמים, ומה איתי?
  לא כדאי להשתדרג?

  באחד מהמקרים, הבאתי את האופניים שלי לתיקון, הבעלים הבהיר שהחלק שהזמין עדיין לא הגיע, אבל יש לו רעיון, כדי שלא אפספס את הרכיבה, יש כאן אופניים אחרות שמשהו רוצה למכור, אולי אנסה אותם. יצאתי לרכיבה ופתאום ראיתי את הפוטנציאל, מה יכול לקרות אם נשדרג...


  מאז, השיטה הפכה לנוהל קבוע, בכל פעם שיש אופניים חדשות שמציעים למכירה, אם יד שנייה או סתם דגם חדש שיש בו דגם ניסוי, אני מפנה באמצע היום מספר שעות ולמרות שאני כבר גר במרחק 40 דקות נסיעה, חוזר לבית הילל, ועושה סיבוב בדיקה, אחרי הכל, בתור רישתונאי, יש לי מחויבות לבדוק את הסחורה. 

  כבר למעלה משנה שאני שוקל את האפשרות לשדרג, לעבור לדגם מוצלח יותר, אולי קל יותר למשל מקרבון במקום אלומיניום ואולי שיכוך מלא, אחרי הכל כבר עברתי את החמישים והגוף לא נהייה יותר צעיר. 

  אלא שכל ההצעות עד כה, היו תמיד גבוהות מאוד, הרכישה ההיא של האופניים שבמחירון היו 5,000 ש"ח, הייתה הוצאה אדירה מבחינתנו.

  אם כי, כאשר חושבים על זה, הם כבר החזיקו 5 שנים, בערך ל 3 רכיבות בשבוע, מה שאומר, שההוצאה השנתית היא 1000 ש"ח ובאופן כזה, זה כבר נראה הרבה יותר סביר.

  ובכל זאת, כל פעם שביקשתי לבדוק מה המחיר של אותם אופניים שמהם התלהבתי, המחירים נעו בין 15,000 ש"ח הזול ביותר ועד ל 30,000 ש"ח והיה לי ברור שאני לא יכול להרשות לעצמי הוצאה כזו. 

  ממש לאחרונה, פתחו בישראל סניף של דה-קטלון, חנות ספורט אירופאית, אישתי ביקשה ממני להחליף משהו שקנתה שם.

  טעות נפוצה, היא רצתה לחסוך 35 ש"ח שביזבזה על בגד וביקשה שאחליף....

  כמובן, שאת הדגם שרצתה שאחליף לא מצאתי, אבל את האופניים מקרבון מיד מצאתי.

  ההפתעה הייתה גדולה - אפשר לרכוש אופני קרבון ב 6000 ש"ח בישראל !!!

   

  היום חזרתי לצפון, שוב המתין לי פיתוי של אופני ניסוי מקרבון, טרק 19.5, זנב קשיח, בהחלט נחמד.
  לצפייה בסרטון לחצו כאן >>

   

  אבל כששוחחתי עם העובד בחנות, הבהרתי לו, שאני פוזל לדה-קטלון, שראיתי את אותם אופניים בפחות מחצי מהמחיר של כל הדגמים שהוצעו לי עד כה מקרבון. 

  בדיוק נכנס רוכב אחר, שמבין דבר או שניים בתחום והוא אמר לי - תשאל אותו מה דעתו. הרוכב זילזל, הבהיר שאם אעשה זאת, אני אצטער מאוד.

  אז, כמובן שעדיין לא רכשתי, אלו בסך הכל רעיונות ובדיקות. אבל אם אפשר להגיש לכם כתבה של כל מה שלמדתי בתחום, אז לפחות רווח אחד יהיה לכל הבדיקות האלו:

   

  1. בקנייה הראשונה - ברשת טויז אר אס - רכשתי את האופניים הזולות ביותר - הן ענו על הצורך של כניסה לתחום, אבל עלו לי ביוקר, בסלטה שאולי היתה נימנעת אם הייתי רוכש מלכתחילה זוג איכותי, עם בולמים תקינים.

   

  2. ברכישה היקרה של אופניים בבייקרס - אליפלט - מדגם בינוני - סקוט, עם גלגלי 29 אינצ', הרגשתי את השוני, האופניים משרתים אותי בצורה מוצלחת כבר חמש שנים והשירות היה מעל ומעבר - אפשר להשוות לשירות שמקבלים בתקופת האחריות של רכב חדש - הטיפולים היו ללא עלות, פרט לחלפים.  

   

  3. האפשרות שהוצעה לי על ידי "מפגש האופניים" בבית הילל - לבחון אופני ניסוי, מהווה שירות מאוד ייחודי, לא הוצע לי בשום מקום אחר לבצע ניסוי כזה וזה בהחלט מהווה שיקול אם היו הצעות שהם פחות או יותר דומות מבחינת המחיר. 

   

  4. ההצעה הזולה ביותר של אופני קרבון - הוצעה על ידי דה-קטלון, בפער של 1:2 לפחות. 

   

  עכשיו נשאר להחליט:

  א. מתי באמת יעשה הצעד (אני לא רומז כלום, אבל אישתי יודעת מתי יום ההולדת שלי - אז אם היא קוראת את הפוסט...)

  ב. האם להישאר עם זנב קשיח? או לעבור לשיכוך מלא?

   

  ג. האם ללכת על הפיתרון הזול? או על אלו שכבר הוכיחו את האיכות והאחריות?

  רק היום, שמעתי מאחד הרוכבים, אודות האופניים שרכש בחברה שלא נתנה אחריות כמו שצריך - כשהראה למוכר שהשילדה נסדקה, המוכר התחיל לתחקר אותו כאילו היה חברת ביטוח שחושדת שמרמים אותה וגם לאחר התחקיר הביטחוני, חזר והודיע - מצטערים, עברה כבר תקופת האחריות, אין אפשרות לעזור לך...

   

  ואחרי הכל, תמיד נשארת גם השאלה - אולי בכלל להישאר עם האופניים הוותיקות, אחרי הכל, בינתיים עדיין לא עושות בעיות, אמנם יש מסלולים שקצת יותר קשה איתם, אבל אני הרי לא מתחרה, אז למה בכלל להחליף?


  6. התקווה שלי - שדה-קטלון יעשו לרשתות האופניים, את מה שקופיקס עשו לרשתות הקפה - אז, כשכתבתי שלדעתי כוס קפה הפוך לא צריכה לעלות יותר מ 10 ש"ח הסבירו המון הסברים, השנה אנחנו כבר קונים ב 6 ש"ח למשל בקפה קפה, שאז מכרו לנו ב 14...

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "אופני שטח - איך לבחור? איפה לרכוש?"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה     ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "אופני שטח - איך לבחור? איפה לרכוש?"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה