כותרות TheMarker >
  ';

  פרטי קהילה

  צרכנות ורכב

  הקהילה ממזגת בתוכה מספר נושאים הקשורים לתרבות הצריכה - צרכנות, שירות, רכב ונסיעות.   כצרכנים זו זכותנו לקבל תמורה נאותה בעבור כספנו,שירות אדיב ומוצרים איכותיים. זו זכותנו לשאול, להשוות מחירים ותנאים, לקבל מידע והסברים ולהתלונן (כשזה מוצדק). אתם מוזמנים להעלות שאלות , להתייעץ ולשתף בחוויות צרכניות.   ו... בבקשה להעלות דיונים המותאמים לכותרת הפורום.

  צרכנות ורכב

  פורום

  שירות שירות שירות

  הפורום מיועד לנושא השירות. אתם מוזמנים לשתף בחוויות שירות שחוויתם, שליליות אך גם חיוביות. \r\nבמידה והחוויה שלילית, נסו גם להציע פתרון, מה הייתם עושים אחרת.\r\nבתקווה למודעות שירותית טובה יותר בארץ.\r\n

  חברים בקהילה (2713)

  אפרת ש.
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  תנועת כמוך
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ששת שצ
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  יפיתארז
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לולה של היום
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אביאן
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ד. צמרת
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  m44m
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  נשימה חדשה
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  ביקורת שירות 31 - רשתות בתי קפה

  20/11/17 00:07
  2
  דרג את התוכן:
  2018-02-26 18:36:17
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  [ בתי קפה, השוואת מחירים, ארומה, קפה קפה, גרג, סי אספרסו ]

  ''ההשוואה התמקדה בארבע רשתות בתי קפה: ארומה, סי אספרסו, קפה קפה וגרג.
  הבדיקה התמקדה בנושאים אותם בדקנו כאן בעבר - ארוחות הבוקר, הקפה, תוספת הסויה והלחם ללא גלוטן.
  הבדיקה הנוכחית עוסקת באופן בו הרשת עצמה מצליחה ליישר קו ולעמוד בהבטחה.

   

  הבעיה הראשונה אותה פגשתי בניסיון להשוות בין הרשתות, הייתה השונות בין בתי הקפה בכל אחת מהרשתות, 

  ארומה למשל, שבה לכאורה יש מחירונים דומים, מחזיקה באותו מותג בשני איזורים שונים - יש ארומה של תל אביב וארומה של ישראל... את מרבית הבדיקות עשינו בארומה ישראל - ושם מצאנו שההבדלים גדולים מאוד בין הסניפים: החל מדברים קטנים, כמו למשל - כאשר תבקשו תוספת טחינה בסניפים המוצלחים, למשל סניף צומת כוח (אשר זכה למקום הראשון בסקר הקודם) קיבלנו קערה מכובדת, לעומת זאת בסניפים הממוקמים במרבית הקניונים, קיבלנו כלי פלסטיק קטן, שמשמש למישלוחים, בסניף בבית התפוצות, למשל - כאשר ביקשנו תוספת שלישית (למי שלא אוכל מוצרי חלב) הציעו טחינה (תוספת אשר אצלינו בגליל הינה ללא תשלום) על תוספת כמו פילפל קלוי שביקשנו להחליף את הגבינה, דרשו תוספת תשלום. 
  ההבדלים הגדולים ביותר בין הסניפים היו בקפה קפה ובסי אספרסו. ההבדלים, לא היו רק בין סניף לסניף, אלא גם שינויים במהלך התקופה - את הסקירה התחלתי לפני למעלה משלוש שנים. 
  ברשת סי אספרסו, זכיתי לשירות הטוב יותר אז, כאן בגליל בשני סניפים - האחד בצומת הגומא, השני בקדרים, צומת הגומא, פתאום הוחלף, השתנה עבר ניתוח פנים וכמו בהרבה מקרים, ניתוח הפנים היה מלאכותי מאוד ואבד לו הקסם שהיה אז. בצומת קדרים, הסניף ניסגר מרגע שהחלו בבניית הכביש החדש. 
  אבל ההתדרדרות הגדולה ביותר, הייתה בסניפי כביש 6 בקטע הצפוני, מבית קפה חביב שהיו בו גם ארוחות בוקר וכיסאות נוחים, גם הוא עבר מתיחת פנים, פתאום נהייה כמו סרט נע, גדול מאוד, בלי המבצעים שהיו בעבר ובלי שום מקום אינטימי ונעים לשבת. 

  גם בקפה קפה, מצאנו הבדלים גדולים מאוד בין סניף לסניף, הסניף שליד צומת גולני, זכה אצלנו לציון הגבוה ביותר והמשיך לישמור על הסטנדרט - הם היו הראשונים שהסכימו לתת לנו "בוקר בקטנה" עם לחם ללא גלוטן מבלי לחייב אותנו בתוספות ובאותה תקופה, גם בואדי ע'רה זכינו ליחס דומה. לצערינו בבדיקה האחרונה - בוואדי ערה, בסניף אום אל פאחם, כבר לא רק שלא היו מוכנים לתת לנו את ארוחת הבוקר הקטנה עם לחם ללא גלוטן, אלא שגם הודיעו לנו שאחרי שעה 12:00 אין אפשרות להזמין ארוחות בוקר. 

   

  ''


  נכון, מצד שני, את הקפה הכינו בהשקעה יפה, גם טעים וגם ציור נחמד מעל וכל זה ב 6 ש"ח.

  עוד סניף שנפתח בצפון, באיזור התעשייה עפולה, גם כן סירב לתת לנו בוקר בקטנה עם לחם ללא גלוטן, הם טרחו להסביר לנו כמה שזה יקר... חשבנו שכבר עברנו את זה.

  גרג, יחסית שמרו על סטנדרט אחיד בין הסניפים, הבעיה היחידה היא, שאין להם ארוחת בוקר קטנה. 

  ולגבי ההשוואות שעשינו בעבר - להזכירכם - לפני שלוש שנים, התחלנו בניסיון להוריד את מחיר כוס הקפה אל מתחת לעשרה שקלים - זה קרה, לפחות בקפה לקחת, גם ארומה וגם גרג כבר ירדו אל מתחת לעשרה השקלים, אם יש לכם כרטיס חבר, זה אפילו 8 שקלים, אבל קפה קפה, קיבלו את המקום הראשון - אצלם זה 6 ש"ח !!!

  המקום האחרון והמביש - סי אספרסו, שם המחיר של הקפה היקר ביותר - הזמנו קפה הפוך עם חלב סויה לקחת וזכינו למחיר המיוחד 14 ש"ח, ממש כמו לפני שלוש שנים. 

   

  ארוחת הבוקר הקטנה, בארומה היא זולה, אבל היא מכילה רק סלט שעליו יש ביצה ולא כוללת שתייה, נראה שהבוקר בקטנה המוצלחת ביותר, היא של קפה קפה, אלא שכפי שפתחנו, עבורינו המיוחדים, שזקוקים ללחם ללא גלוטן, רק בחצי מהניסיונות הצלחנו לקבל את המוצר - המוצלחים ביותר היו: בצומת גולני (יונס) וביוקנעם (קניון G6 קומה עליונה) בשניהם, לא דרשו תוספת תשלום וב 31 ש"ח זכינו לארוחת בוקר קלה - כוללת סנדוויץ עם לחם ללא גלוטן, סלט קטן ושתייה - כולל חלב סויה בלי לבקש תוספת תשלום. 

   

  עדיין לא סיימתי את הסקירה, זו רק הצצה של ה"בקרוב" יש לכם עדיין זמן להשתפר. והפעם - כמו שבעבר הצענו קפה בפחות מעשר ש"ח, עכשיו המטרה - ארוחת בוקר בפחות מ 30 ש"ח, שתינתן במשך כל היום ולא ידרשו תוספות עבור לחם ללא גלוטן או חלב סויה. קפה קפה - כבר התקרבו, רק חבל שאין אחידות ברשת, אני משער שגם זה יגיע, כמו שקנס חלב הסויה הוסר, כמו שהקפה לקחת ירד ב 3 מתוך 4 הרשתות מתחת לעשר השקלים וכמו שהקנס על הלחם ללא גלוטן כבר הוסר במרבית הרשתות. 

   

  ולסיום, מילה למנהלי הרשתות - בעיני, כאשר אני מכיר סניף מסוים של רשת ויודע מה מקבלים, אני מצפה לקבל אותו המוצר גם כשאני רואה סניף חדש.
  העובדה שלמרות שהשלטים דומים והכל נראה דומה, פתאום מסתבר שזה ממש לא אותם התנאים, בעיני זו סוג של רמאות. שהרי לא הייתי עוצר כלל באותו בית הקפה אם הייתי יודע שלא אקבל את המוצר שאני רגיל בתנאים שאני רגיל ולצערי זה קורה הרבה יותר מידי. 

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "ביקורת שירות 31 - רשתות בתי קפה"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  20/11/17 13:00
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2017-11-20 13:00:05
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לבית קפה לא נכנסים בכדי לאכול או לשתות, לכן לא המחירים קובעים אלא המיקום, בית הקפה הינו מקום לנוח בו לראות ולהראות. עבור זה צריך לשלם. בחו"ל בתי הקפה הינם עבור התייר מקום שבו יכול הוא להתרשם מהקולינריה המקומית, אך בעיקר לנוח או להעביר את הזמן.

  --
  פישרים קטנים - הם צריכים ללמוד ד'כאיירץ
  20/11/17 19:16
  0
  דרג את התוכן:
  2017-11-20 19:33:35
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  דודיק, הגישה מעניינת.
  אין ספק שהבילוי בבית הקפה הוא אלמנט משמעותי והאוכל הוא לא הדבר היחיד.
  נכון שיש מקומות שבהם הרבה יותר נעים לשבת, גם כאשר האוכל פחות מזמין.

  ארוחת הבוקר בקטנה, עבורי זו הזדמנות לשבור את הנסיעה - אני גר בגליל וכדי להתפרנס, נוסע בממוצע 5000 ק"מ בחודש, האפשרות לעשות הפסקת אמצע הדרך, לקפה או לארוחה קלה, בהחלט עוזרת.
  לפעמים אפילו יש לי הפסקה מספיק ארוכה אז יכול גם להוציא מחשב ולעבוד קצת. 

  אז את הקפה כבר הצלחנו להוריד, הצלחנו גם לבטל את קנס הסויה,(למי שלא מכיר את הקמפיין לחצו כאן>>), עכשיו המשימה שלי - לייצר ארוחות קלות שאפשר יהיה עדיין להינות ועדיין להמשיך להתפרנס...

  אז, אם בוקר קלה/קטנה/בקטנה שכוללת סלט, ביצה/סנדוויץ, קפה/שתיה קלה יכולה לעלות 25 ש"ח,
  זה בהחלט יכול לענות על הצורך.

  מעניין מי תהייה הרשת הראשונה שתעמוד באתגר ובאתגר הגדול עוד יותר - שבכל הרשת ינתנו אותם תנאים ולא כפי שהראיתי כאן, שכל סניף ממציא חוקים משלו, כמו בסי-אספרסו ובקפה קפה.  --
  מנהל שתי קהילות
  העניין בטיפול וצרכנות:
  http://cafe.themarker.com/network/177564/
  http://cafe.themarker.com/network/7016/
  22/11/17 12:17
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2017-11-22 12:17:26
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שאפו על כתבה מעניינת

  --
  מנהל קהילות האוכל והטלוויזיה

  24/2/18 23:51
  0
  דרג את התוכן:
  2018-02-24 23:53:00
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  אני לא כל כך צרכן של רשתות קפה. אז מודה שלא קראתי בעיון. רק שתי הערות. 1. אהבתי את הציור מכל הלב. ולידיעתכם - יש חברת הזנק ישראלית שעושה מדפסות לקפה! כן - מדפסת ששמה לוגו על הקפה , או מסר.

  2. ממליץ על המרפסת של מלון המלך דוד. מחירים כמו ברשתות היקרות - אבל נוף שאין בתחנת דלק בפתח תקווה או קניון יוקנעם. וזה מתחבר למה שכתב צמרת. בשישי אכלנו במסעדה מנה וחצי - ויצאנו תוך שעה. באמת בית קפה זה מקום לשבת זמן ולבלות. אבל למי יש זמן? 

  26/2/18 18:36
  0
  דרג את התוכן:
  2018-02-26 18:42:01
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  לגבי התגובה של atuk19 נראה לי שהעניין של הציור, זה יותר תשומת הלב מאשר החשיבות שהקפה יהיה יפה ומפתיע אותי מאוד לשמוע על מלון המלך דוד. נבדוק בהזדמנות. 

   

  הכתבה נכתבה כבר לפני ארבעה חודשים, אני מופתע שעדיין מגיבים ושכמות הצפיות ממשיכה לעלות, אבל היות שכך, אז החלטתי שאת המידע החדש בנושא אעלה כאן. 

  ההפתעות העצובות ביותר, היו בתי הקפה בתוך שדות התעופה - זה התחיל בשדה דוב, שם ראיתי בשמחה שישנו קפה מרשת מוכרת שיש לי בה אפילו כרטיס, אלא שלהפתעתי, כאשר באתי לשלם, המוכר ביקש מחיר מפתיע 17 ש"ח... הוא הסביר - מה זה קפה טו-גו... 
  הדבר חזר על עצמו גם בנמל התעופה בן גוריון, גם שם המחיר דומה 17 ש"ח עבור קפה קטן בכוס חד פעמית. 

   

  נורא התחשק לי קפה, אבל ויתרתי, לא יודע למה אבל, זה נראה כלי קצת שחיתות לשלם כזה מחיר על כוס קפה ועוד בכוס חד פעמית. 

   

  איך אתם מצליחים להסביר לעצמכם, שאותו הקפה שכיום נמכר כבר ב 6 ש"ח בקפה קפה, או ב 8 ש"ח בארומה עולה אצלכם 17 שקלים ???

  מלבד העובדה הכואבת שאנחנו שבויים שלכם, מרגע שנכנסנו לנמל התעופה. 

   

  אני חושב שיש כאן גם הטעייה של הציבור, שמשתמשים בשם ובלוגו של אותה הרשת - אבל מוסיפים TO_GO אני באופן אישי הייתי משוכנע שאני יודע מה המחיר ולכן הופתעתי. אני משער שרוב האנשים, אפילו לא יספיקו להיות מופתעים, אחרי הכל, כמה באמת בודקים את עלות הפריטים כשהם קונים ?


  --
  מנהל שתי קהילות
  העניין בטיפול וצרכנות:
  http://cafe.themarker.com/network/177564/
  http://cafe.themarker.com/network/7016/


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "ביקורת שירות 31 - רשתות בתי קפה"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה