כותרות TheMarker >
  ';

  פרטי קהילה

  אקטואליה

  קהילת אקטואליה - המקום לדון בענייני היום, בארץ ובעולם. פוליטיקה, כלכלה, חברה, דעות והגות. אנא שמרו אל התבטאות נאותה!

  אקטואליה

  חברים בקהילה (5577)

  d10d10
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  עו"ד ועוד
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  יוהידן
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  yoni ben menachem
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שולה63
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ד. צמרת
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  lior peleg
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  רפי פרץ
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  לוותר על פרס החינוך - פורסם ב"זמן הירוק", מוסף קיבוצי

  12/2/18 10:22
  0
  דרג את התוכן:
  2018-02-13 11:37:51
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  ברכותיי למועצה האזורית מנשה על קבלת פרס החינוך הארצי. אף שהתרחקתי מאד, אני משוכנע שנעשית עבודה חינוכית מצוינת, עם גישה רב-תרבותית הומאנית. ועם זאת, אני סבור שמ. א. מנשה צריכה לוותר על פרס החינוך שהיא עתידה לקבל.


  המועצה – שדוגלת, כך נראה לי, בערכים של שוויון ערך האדם, אחווה יהודית-ערבית, פתרון הקונפליקט שלנו עם הפלסטינים בדרכי שלום, חשיבה פתוחה וביקורתית וערכים הומאניים אוניברסאליים אחרים – אינה יכולה להרשות לעצמה לקבל את פרס החינוך מידיו של איש הדוגל כל-כולו בערכים הפוכים. נפתלי בנט, שר החינוך שמעניק את פרס החינוך, הוא שוביניסט במלוא משמעותה החמורה של המילה: "לאומן, קנאי לאומי קיצוני" שאותו מלווה "זלזול ושנאה לעמים אחרים" (מילון לועזי עברי).


  נפתלי בנט מנהיג בנחישות מפלגה קיצונית קטנה, שאינה רואה אף אחד ממטר. מבחינתו צריך להכות באויבים ללא-הרף, גם אם צריך לחיות על ה"חרב לנצח". הוא אמנם מחייך, אבל מתכוון לכך: חרב לנצח. לצורך זה הוא פועל גם לצמצם את הדמוקרטיה הישראלית ובעיקר לצמצם את מוחם של מורי ותלמידי החינוך הממלכתי, המונים כ-70% מתלמידי ישראל, וכל זאת בחזות של "אבא חמוד".


  מפלגתו של בנט, מפלגת הבית היהודי, מונה 8 חברי כנסת בלבד, אבל יש לה שלושה שרים בכירים (!!!): חינוך, משפטים וחקלאות. איני זוכר מפלגה שהצליחה בשנתיים וחצי לקדם את האינטרסים הפוליטיים כפי שעושה זאת מפלגת הבית היהודי. ראו מה אומר מצעה משנת 2015:


  "מדינת ישראל היא מדינה יהודית, מדינת היהודים, בעלת משטר דמוקרטי. נפעל לחיזוק הצביון היהודי של המדינה, ונילחם נגד כל מי שפועל להפיכת ישראל ל”מדינת כל אזרחיה”. עם זאת, אנו נתמוך בזכויותיהם המלאות של המיעוטים במדינה, ובכללם המיעוט הערבי".


  האם גם הערבים בישראל יודעים שהמפלגה תומכת בזכויותיהם? האם הפליטים ומהגרי העבודה יודעים? האם המפלגה באמת דוגלת בדמוקרטיה? (נראה בהמשך).


  "נפעל לחזק את הזהות היהודית-ציונית בקרב כלל ילדי המדינה. ערכים של אהבת הזולת, אהבת העם והארץ. כל ילד במדינה חייב להכיר היטב את העבר שלנו ואת דמויות המופת של העם היהודי. אברהם, משה, דוד, הנביאים, אנשי בית שני, הרמב”ם, הרצל ואבות הציונות, דוד בן גוריון וראשי האומה, וגיבורי ישראל כמו יוני נתניהו, חנה סנש, יהודה המכבי ורועי קליין ז”ל. המצב היום במערכת החינוך הממלכתית הוא קשה. בשנים האחרונות שעות הלימוד בהיסטוריה יהודית, ספרות ותנ"ך ירדו בכ50%. תלמידים רבים אינם לומדים על תקופת בית שני, ואינם מכירים את מורשת ישראל".


  מי הן דמויות המופת מן הזמן שלנו? רובן אנשים ונשים שהקריבו את חייהם למען מדינת ישראל או ארץ ישראל – לוחמים. זהו המופת שמבקשת המפלגה להנחיל לכל ילדי ישראל: חיים על החרב. בינתיים הערבים נשכחו...


  "אנו מתנגדים לעודף המשפטיזציה במדינה, כלומר, להתערבות-היתר של בית המשפט העליון והפרקליטות במדיניות ובקביעת רוח המדינה. אנו גם סבורים שבית המשפט העליון מנותק, ואינו משקף כלל את הציבור הישראלי. אנו נפעל על מנת שמערכת המשפט תשקף את ערכי המדינה היהודיים והציוניים [...] זאת נעשה על ידי חקיקת חוק חדש לבחירת שופטים, אשר שם קץ למצב בו השופטים בישראל ממנים את עצמם."


  איפה הדמוקרטיה? איפה המיעוטים? הכול מסרים לאומניים ואנטי-דמוקרטיים, שזוכים למימוש משמעותי באמצעות שרת המשפטים.


  "אנו מתנגדים לכל סוג של מדינה פלסטינית ממערב לירדן. ב'שוק הרעיונות' הישראלי היו קיימים עד כה שני פתרונות בלבד: הקמת מדינה פלסטינית על מרבית שטחי יהודה ושומרון או סיפוח מלא של יהודה ושומרון על שני מיליון הערבים שבתוכם. לדעתנו, שני הפתרונות הללו אינם ישימים ושניהם מסכנים את עתידה של מדינת ישראל. ההנהגה הפלסטינית אינה חפצה ביו"ש אלא בכל מדינת ישראל, לכן אין פתרון מושלם בדורנו." 

   

   תכנית המפלגה היא לספח את שטח C ולהשאיר מיליוני פלסטינים "תלויים באוויר": תחת שלטון כובש ומדכא, ללא זכויות וללא עתיד מדיני.


  על אלה עלינו להוסיף את האמירות המפורסמות של הח"כים מן הבית היהודי, שבנט לא מסתייג מהן: מוטי יוגב – "לעלות עם D9 על בית המשפט העליון"; בצלאל סמוטריץ' – "אנחנו לא פחות ימנים מברוך מרזל, אולי אפילו יותר", "אני הומופוב גאה", ועוד רבות-רבות.

   

  זוהי המפלגה של מעניק הפרס. וכמובן בנט עצמו, שמחנך את ילדינו ליהדות של גטו, קידוש השם וקידוש המלחמה. זה לא בכדי שבנט הוציא תמונה המצורפת לביקור שלו במנשה, עם תלמידים של בית הספר הממלכתי-דתי, שהם טיפה בים של חינוך ממלכתי. עכשיו הוא עשה הדתה של מ.א. מנשה.

   

  מה שמדהים הוא, כפי שכתבתי, זו מידת ההצלחה הלא-תאומן של המפלגה בהשגת מטרותיה המסוכנות עד מאד בתוך זמן קצר ובמסגרת חופש הפעולה הניתן לה ע"י ראש הממשלה.

          

  אם יש במועצה האזורית מנשה עדיין קצת אמונה בעתידה של מדינת ישראל – עליכם לסרב לקבל את הפרס. עליכם להראות קבל עם ועדה שדרכו של בנט אינה דרכה של המועצה האזורית מנשה. מהלך כזה יוכיח לכול שאתם דוגלים בערכים אנושיים וראויים מאד לַפרס – אבל לא מידיו של האיש הזה.

   

  אברמלה פרנק, גן שמואל (קיבוץ במ.א. מנשה)

   

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "לוותר על פרס החינוך - פורסם ב"זמן הירוק", מוסף קיבוצי"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  13/2/18 11:37
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2018-02-13 11:37:51
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אברמלה!! אתה שוכח שלא השר הנותן הוא העיקר-- אלה המקבל ובמקרה זה זו היא המ. א. מנשה.


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "לוותר על פרס החינוך - פורסם ב"זמן הירוק", מוסף קיבוצי"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה