כותרות TheMarker >
    ';

פרטי קהילה

אקטואליה

קהילת אקטואליה - המקום לדון בענייני היום, בארץ ובעולם. פוליטיקה, כלכלה, חברה, דעות והגות. אנא שמרו אל התבטאות נאותה!

אקטואליה

חברים בקהילה (5577)

רז רזיישן
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    תנועת כמוך
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אהרון...
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    --()--
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    bonbonyetta
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    eicher077
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    עו"ד ועוד
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

רק אתמול, אחרי כמעט 40 שנה, הבנתי למה בני עדות המזרח מצביעים ליכוד בכל מחיר.

10/3/18 21:51
    0
    דרג את התוכן:
    2018-03-10 21:53:16
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: bazael 2018-03-10 21:29:16

צטט: eicher077 2018-03-10 20:46:28

צטט: yaakov~~~ 2018-03-10 16:51:10

אתמול צפיתי ברצף בשלושה הפרקים הראשונים של "סלאח, פה זה ארץ ישראל".  פשוט יצירת מופת, ולדעתי, היוצר שלה ראוי לפרס ישראל, השנה.

נותרתי המום.

עד אתמול, סברתי שההצבעה בעד בגין הייתה תוצאה מוצדקת של מחדל 73, אבל לא הבנתי למה מצביעים ההמונים בשמיר ובביבי.

אתמול הבנתי.

יוהידן למשל (דין חממי) הוא אידיוט שמצביע על סמך תחושות נקם לא כי הוא תימני אלא כי הוא אידיוט.

ברור.

כל התימנים האדיוטים מלאים תחושת נקם. 

רק אתה אדם נילבב שאינו כועס אינו נוקם ואינו נוטר, מפני שאתה שיך לגזע העליון.  

על מי אתה בא לעבוד בוז "ון שלי ?

הסר את תחפושת הליבראל הנאור, ותחזור להיות אותנתי ואמיתי כמו כל חבריך הגיזענים. 

--
    עוכר ישראל.
    10/3/18 21:55
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-10 21:55:33
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דיןחממי 2018-03-10 21:52:09

אתמול צפיתי ברצף בשלושה הפרקים הראשונים של "סלאח, פה זה ארץ ישראל".  פשוט יצירת מופת, ולדעתי, היוצר שלה ראוי לפרס ישראל, השנה.

נותרתי המום.

עד אתמול, סברתי שההצבעה בעד בגין הייתה תוצאה מוצדקת של מחדל 73, אבל לא הבנתי למה מצביעים ההמונים בשמיר ובביבי.

אתמול הבנתי.

יוהידן למשל (דין חממי) הוא אידיוט שמצביע על סמך תחושות נקם לא כי הוא תימני אלא כי הוא אידיוט.

ברור.

על מנת שאוכל לעבוד על בן אדם אני צריך שהבן אדם יבין מה אני אומר, אני בטח לא אוכל לעבוד על בן אדם שלא הבין מילה ושלא לדבר על קונטקסט שלם.

אתה יודע הרי שאני מחזיק ממך אידיוט אז בוא נשאיר את הדברים כפי שהיו, אתה תגיב ואני לא אתייחס, לעולם לא אוכל להביס אותך בטימטום.

10/3/18 22:16
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-10 22:16:27
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: bazael 2018-03-10 21:55:33

צטט: דיןחממי 2018-03-10 21:52:09

נותרתי המום.

אתמול הבנתי.

ברור.

על מנת שאוכל לעבוד על בן אדם אני צריך שהבן אדם יבין מה אני אומר, אני בטח לא אוכל לעבוד על בן אדם שלא הבין מילה ושלא לדבר על קונטקסט שלם.

אתה יודע הרי שאני מחזיק ממך אידיוט אז בוא נשאיר את הדברים כפי שהיו, אתה תגיב ואני לא אתייחס, לעולם לא אוכל להביס אותך בטימטום.

שמע נא ידידי האויל ומוכה השחין והצרעת.

אני אמנם הבטחתי לעצמי בעבר , שלא אענה כסיל כאיולתו.

אבל אם תמשיך לגדף אכנס בך ובאבי אבי אביך, בשפת השכונה שבה גדלתי .

דין. 

--
    עוכר ישראל.
    10/3/18 22:39
    0
    דרג את התוכן:
    2018-03-10 22:41:26
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דורון אנ_פל 2018-03-10 16:51:10

צטט: yaakov~~~ 2018-03-10 13:42:42

צטט: דיןחממי 2018-03-10 13:01:34

אני רוצה שסוף סוף תבינו שמה אצלכם, שמצביעי הליכוד והימין בכלל, הם לא חבורת אהבלים כמו שאתם אוהבים לחשוב. אנחנו אמנם מקטרים בתוך המשפחה,, אבל לא שוכחים לרגע את העובדה שרק מאז עלה הליכוד לשלטון,, התחלנו לחיות. דין.

שוב שפת הרבים הזו ? זה עושה לך טוב.

מצביעי הליכוד אינם אהבלים.

אבל שנאה , גם כשמוצדקת, אינה דרך חיים.

אני רק לא מבין למה הנבחרים שלהם הם בעיקר אהבלים גמורים.

איזה אדם שפוי יבחר במיקי זהר כנציג שלו ?

אתה התחלת לחיות כי אינך חי בפריפריה.

לך תבדוק אם תושב ירוחם ובית שאן  באמת התחיל לחיות ?

הרי כל התקציבים הלכו לדוסים ולשטחים !!!

עם זאת, מאז אתמול, כאמור, אני מבין הרבה יותר טוב את הצבעת בני עדות המזרח.

השיטה של נתניהו בהחלט מעוררת התפעלות. הוא נותן במה למי שמרגיש כמקופח להמשיך

להרגיש כמקופח (ראה תגובות של יוהידן בכל הדיונים השונים) ומתעלם מהעובדה שב30+

שנים האחרונות הליכוד בשלטון. הוא לא מפחד כלל שמי שמרגיש מקופח ישאל איך זה

שנשאר בהרגשת הקיפוח 30 שנה. להיפך, הציבור הבוחר בו גם מרגיש שהוא מחזק אותו

(שוב, תגובות של יוהידן בכל הדיונים), ואפילו

פועל לטובתו, וגם שהם ממשיכים להיות מקופחים בגלל דברים שהיו לפני 50 שנה.

כלומר, הציבור שלו מקופח לחלוטין, כבר 50 שנה (כולל מי שנולדו מאז) ומרים את הראש,

וגם מקופח לחלוטין באותו זמן. קוסם!

הליכוד בשלטון פורמלית זה נכון.

אבל במעוזי הכח  [תישקורת-בתי המשפט כולל בעליון ] ובתודעה , אנחנו עדיין רחוק מאחור.

אני אמרתי לך בדיון הזה, שאפילו הקריטריונים ליופי  בארץ הזאת,  מזרחים מודרים [לכל היותר שמים נציגות קטנה כדי לסכור פיות כסת "ח. 

כמו כן, הגיעו הדברים לידי כך,, שישנם מזרחים שחושבים שיש בהם פגם בשל מראה חיצוני או בענין תרבותם.

עד כדי כך שטיפת המוח עבדה ועובדת.

אלא שישנם אנשים [כמוני למשל ] שלעולם לא יקבלו את הסוגסטיות העתיקות האלה ואתי רבים רבים.

אנחנו בטוחים ויודעים שאין בנו שום פגם ,לא בצבע ובמראה , לא בתרבות, לא ביכולת השכלית ולא ההשכלתית.

מזרחים מצליחים בחו "ל עשרת מונים מבהארץ מפני שניתנה להם שם הזדמנות שאין להם כאן.

אנחנו וצאצאינו נמשיך במאבק להשאיר אתכם באופוזיציה כל עוד נבחין בשמץ קמצוץ-אבק  של היתנשאות,כפי שחלקכם מקפידים להשמיע ולהציג. 

דין. 

--
    עוכר ישראל.
    10/3/18 23:08
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-10 23:08:50
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דיןחממי 2018-03-10 15:32:22

צטט: sem. 2018-03-10 14:27:52

ו
    השאלה  אולי לדיןחממי למשל ,  היא אם הוא אוהב את מה שקורה במדינה שהוא חי בה ואם לא
    איך הוא יכול בקלפי לעשות שינוי קטן כדי להמשיך בכיוון קצת אחר , יותר דמוקרטי יותר הטרוגני
    , ,יותר מותאם למאה הנוכחית   אפילו מתוך ערכים , של צדק ושוויון הזדמנויות  ודאגה לחלש בחברה .    

מצב אבוד ? לא יודעת ,  אני לא רואה איך יוצאים מזה  .

דין חממי [כינוי ספרותי ] ובוזגלו, מעולם לא טענו שהם אוהבים מצב ד-היום  [רע במיעוטו ].

מה שדין חממי ובוזגלו טוענים הוא, שהסמול הוא הרבה פחות דמוקרטי מן הימין למיטב דעתם.

הם חושבים כך למרות כל האצהרות  ההרצאות והמילים היפות בתיקשורת האולטרא סמולנית, מפני שהם למודי נסיון ומכירים היטב את הלכי הרוח בכל מחנה וסקטור.

דין. 

ספרותי או לא , מי זה בוזגלו ?
    בוזגלו שאני מכירה , יודע שה"אולטרא שמאלנים "  יש להם  ייצוג חלש מאד והתקשורת עושה את עבודתה ובחלק מהזמן מיצרת רעש כדי שתהיה להם עבודה. 
    רוב המפלגות היום הם  מפלגות ימניות יהודיות  עם הטיה (כמו פיזה ) מעט למרכז לא מעבר לך . 

--
    10/3/18 23:11
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-10 23:11:43
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דיןחממי 2018-03-10 22:41:26

אני רוצה שסוף סוף תבינו שמה אצלכם, שמצביעי הליכוד והימין בכלל, הם לא חבורת אהבלים כמו שאתם אוהבים לחשוב. אנחנו אמנם מקטרים בתוך המשפחה,, אבל לא שוכחים לרגע את העובדה שרק מאז עלה הליכוד לשלטון,, התחלנו לחיות. דין.

אבל במעוזי הכח  [תישקורת-בתי המשפט כולל בעליון ] ובתודעה , אנחנו עדיין רחוק מאחור.

אני אמרתי לך בדיון הזה, שאפילו הקריטריונים ליופי  בארץ הזאת,  מזרחים מודרים [לכל היותר שמים נציגות קטנה כדי לסכור פיות כסת "ח. 

כמו כן, הגיעו הדברים לידי כך,, שישנם מזרחים שחושבים שיש בהם פגם בשל מראה חיצוני או בענין תרבותם.

>>> לא מכיר מזרחים שחושבים שיש בהם פגם בגלל מראם החיצוני. אתה גם לא יכול לשפוט

>>> אנשים לפי טעמם. יש הרבה אשכנזים (ואני בתוכם) שחושבים שנשים מזרחיות מושכות

>>> יותר (אני מתכוון בעיקר למרוקאיות).

אלא שישנם אנשים [כמוני למשל ] שלעולם לא יקבלו את הסוגסטיות העתיקות האלה ואתי רבים רבים.

אנחנו בטוחים ויודעים שאין בנו שום פגם ,לא בצבע ובמראה , לא בתרבות, לא ביכולת השכלית ולא ההשכלתית.

>>> אבל אתה חוזר ומדבר על אפליה, קורא לשמאל "סמול" ומשתמש בביטויים שבאופן ברור

>>> מראים שיש לך משהו בבטן שמרגיש שאתה לא משתווה לאשכנזים. זה לא הם, זה אתה

>>> שיוצר הרגשה זאת.

מזרחים מצליחים בחו "ל עשרת מונים מבהארץ מפני שניתנה להם שם הזדמנות שאין להם כאן.

>>> כאשר אדם צריך להצליח בזכות עצמו ולא בזכות "אכלו לי שתו לי מגיע לי"

>>> אז יש יותר סיכוי שיצליח. בחו"ל אין להם את הלוקסוס להתקרבן.

>>> ובארץ יש מזרחיים רבים שמצליחים מאד.

אנחנו וצאצאינו נמשיך במאבק להשאיר אתכם באופוזיציה כל עוד נבחין בשמץ קמצוץ-אבק  של היתנשאות,כפי שחלקכם מקפידים להשמיע ולהציג. 

>>> מה שאתה אומר בעצם הוא שאתה וצאצאיך תצביעו לפי הקריטריונים של 

>>> "אכלו לי, שתו לי, לי יש כבוד, נקמה!". אני לא מאמין לך. אני חושב שצאצאיך יצליחו

>>> בזכות עצמם ולא בזכות היותם קורבנות של מישהו או של משהו, ויתעלו על

>>> רגשות הנקמה. אני מקווה שאתה נותן להם את החינוך להצליח.

דין. 

--
    I was hiding in a room in my mind (Kate Bush 1978)
    10/3/18 23:42
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-10 23:42:22
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דורון אנ_פל 2018-03-10 23:11:43

צטט: דיןחממי 2018-03-10 22:41:26

>>> לא מכיר מזרחים שחושבים שיש בהם פגם בגלל מראם החיצוני. אתה גם לא יכול לשפוט

>>> אנשים לפי טעמם. יש הרבה אשכנזים (ואני בתוכם) שחושבים שנשים מזרחיות מושכות

>>> יותר (אני מתכוון בעיקר למרוקאיות).

>>> אבל אתה חוזר ומדבר על אפליה, קורא לשמאל "סמול" ומשתמש בביטויים שבאופן ברור

>>> מראים שיש לך משהו בבטן שמרגיש שאתה לא משתווה לאשכנזים. זה לא הם, זה אתה

>>> שיוצר הרגשה זאת.

>>> כאשר אדם צריך להצליח בזכות עצמו ולא בזכות "אכלו לי שתו לי מגיע לי"

>>> אז יש יותר סיכוי שיצליח. בחו"ל אין להם את הלוקסוס להתקרבן.

>>> ובארץ יש מזרחיים רבים שמצליחים מאד.

>>> מה שאתה אומר בעצם הוא שאתה וצאצאיך תצביעו לפי הקריטריונים של 

>>> "אכלו לי, שתו לי, לי יש כבוד, נקמה!". אני לא מאמין לך. אני חושב שצאצאיך יצליחו

>>> בזכות עצמם ולא בזכות היותם קורבנות של מישהו או של משהו, ויתעלו על

>>> רגשות הנקמה. אני מקווה שאתה נותן להם את החינוך להצליח.

דין. 

אני מבין. 

כשהתרבות שלך שולטת ובלעדית וככ מובנת מאליה, אינך מבין בכלל על מה אני מדבר.

אנסה לסייע לך ידידי מתוך התחשבות בעזרת מידעים מצוטטים,להכיר את החלק הישראלי הנידח שמעולם לא הכרת.

אנחנו רק  בזכות עצמנו ולמרות הקשיים, משום שנקודת הפתיחה של התימני בארץ הזאת ,מעולם לא היתה נקודת הפתיחה  שלך. 

https://www.themarker.com/news/1.1976460

--
    עוכר ישראל.
    10/3/18 23:44
    0
    דרג את התוכן:
    2018-03-11 00:17:57
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: sem. 2018-03-10 23:08:50

צטט: דיןחממי 2018-03-10 15:32:22

צטט: sem. 2018-03-10 14:27:52

ו
    השאלה  אולי לדיןחממי למשל ,  היא אם הוא אוהב את מה שקורה במדינה שהוא חי בה ואם לא
    איך הוא יכול בקלפי לעשות שינוי קטן כדי להמשיך בכיוון קצת אחר , יותר דמוקרטי יותר הטרוגני
    , ,יותר מותאם למאה הנוכחית   אפילו מתוך ערכים , של צדק ושוויון הזדמנויות  ודאגה לחלש בחברה .    

מצב אבוד ? לא יודעת ,  אני לא רואה איך יוצאים מזה  .

דין חממי [כינוי ספרותי ] ובוזגלו, מעולם לא טענו שהם אוהבים מצב ד-היום  [רע במיעוטו ].

מה שדין חממי ובוזגלו טוענים הוא, שהסמול הוא הרבה פחות דמוקרטי מן הימין למיטב דעתם.

הם חושבים כך למרות כל האצהרות  ההרצאות והמילים היפות בתיקשורת האולטרא סמולנית, מפני שהם למודי נסיון ומכירים היטב את הלכי הרוח בכל מחנה וסקטור.

דין. 

ספרותי או לא , מי זה בוזגלו ?
    בוזגלו שאני מכירה , יודע שה"אולטרא שמאלנים "  יש להם  ייצוג חלש מאד והתקשורת עושה את עבודתה ובחלק מהזמן מיצרת רעש כדי שתהיה להם עבודה. 
    רוב המפלגות היום הם  מפלגות ימניות יהודיות  עם הטיה (כמו פיזה ) מעט למרכז לא מעבר לך . 

הימין לא שולט כאן.

מי ששולט כאן זו התישקורת הסמולנית , ובתי המשפט הנתפשים יותר ויותר בציבור  כמעוז  השמאל. 

דין. 

--
    עוכר ישראל.
    10/3/18 23:46
    0
    דרג את התוכן:
    2018-03-10 23:46:27
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

לדורון בנדיבות. צטט קובי מיידן.

קובי מידן: "היו שנים של הדרת מזרחים שהייתי שותף לה"

"לא אעשה שום דבר שמריח מריאליטי. מתנהלת פה מלחמה תרבותית, ואני במחנה היריב" ■ ראיון מיוחד למגזין "פירמה"

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000917682

--
    עוכר ישראל.
    10/3/18 23:48
    0
    דרג את התוכן:
    2018-03-10 23:49:09
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3975418,00.html

.תובעים מועדון על סלקציה? היזהרו מביהמ"ש

לבתי המשפט מוגשות לא מעט תביעות מכח החוק לאיסור אפלייה, במסגרתן תובעים מבקשים פיצוי כיוון שלא הוכנסו למקומות בילוי. עם זאת, בחודשים האחרונים כמה וכמה תביעות נדחו. מסתבר, כי לא בנקל ניתן לזעוק: "הפלו אותי", ולעתים אף ייצא שאתם אלה שתשלמו בעצמכם

--
    עוכר ישראל.
    10/3/18 23:50
    0
    דרג את התוכן:
    2018-03-10 23:51:24
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

.צטט https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2961836,00.html

הגברים האשכנזים כבשו את המסך

מחקר מקיף של הרשות השנייה מעלה נתונים עגומים על המציאות הטלוויזיונית בישראל. המחקר, שבדק את כל תוכניות הטלוויזיה בערוצים 2 ו-10 בזמן צפיית השיא, חושף: גברים יהודים חילונים, אשכנזים וותיקים הם הדמויות הדומיננטיות – נציגי עדות המזרח מככבים בעיקר בנושאים שקשורים לפשע, אלימות, עוני ומצוקה כלכלית. והנשים? בתוכניות בישול ואופנה

--
    עוכר ישראל.
    10/3/18 23:58
    0
    דרג את התוכן:
    2018-03-10 23:59:48
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

לפעמים הגזען אפילו לא מבין על מה הטררם, שהרי מה שהוא חושב זה לגמרי טבעי בשבילו. צטט :

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4983987,00.html

בסרטון, שצבר קרוב ל-200 אלף צפיות, רואים את ה"ערסוואתים הרזים", כינוי שהדביק ציון לקבוצת צעירים ממוצא מזרחי, במעין סרט טבע נוסח "נשיונל ג'יאוגרפיק", כשגיבוריו מושווים לחיות בר, עונדים שרשראות וגורמטים, משתחווים לאלילים שלהם - זוהר ארגוב ועומר אדם - ומוצגים כגנבים ורודפי נשים שאוצר המילים המינימלי שלהם מסתכם בהברה אחת - "אההה".

--
    עוכר ישראל.

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "רק אתמול, אחרי כמעט 40 שנה, הבנתי למה בני עדות המזרח מצביעים ליכוד בכל מחיר."

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה