כותרות TheMarker >
    ';

פרטי קהילה

אקטואליה

קהילת אקטואליה - המקום לדון בענייני היום, בארץ ובעולם. פוליטיקה, כלכלה, חברה, דעות והגות. אנא שמרו אל התבטאות נאותה!

אקטואליה

חברים בקהילה (5575)

cleopatra9
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ח ח
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אפרת ש.
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אספרסו כפול
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

רק אתמול, אחרי כמעט 40 שנה, הבנתי למה בני עדות המזרח מצביעים ליכוד בכל מחיר.

11/3/18 12:42
    0
    דרג את התוכן:
    2018-03-11 12:45:28
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דיןחממי 2018-03-11 12:30:34

צטט: yang9600 2018-03-11 12:25:38

צטט: דיןחממי 2018-03-11 12:14:27

צטט: yang9600 2018-03-11 08:18:24

אם הבנת את ההצבעה של עדות המזרח אז אולי תפתור לי את "הפרדוקס" הבא: בארה"ב המפלגה שנלחמה ותמכה בביטול העבדות הייתה המפלגה הרפובליקנית בעוד המפלגה הדמוקרטית דווקא הייתה נגד.. והנה זה "פלא" רוב מוחץ של השחורים דווקא מצביעים למפלגה הדמוקרטית... מוזר אה?

מה השאלה בכלל.

נו,, זה הרי ברור לגמרי שהשחורים באמריקיי יודעים מה טוב להם [מפותחים ], ואילו השחורים שלך לא יודעים ,כי עדין לא התפתחו  מספיק.

ואולי המפלגה הדמוקרטית באמריקיי, יודעת לחנך יותר טוב ממכם את השחורים שלה ?. תסניף משהו ותתחיל לחשוב...

דין. 

מסתבר שאתה לא רק חמור אלא ובעיקר חמור קופץ בראש...

חוץ מזה שהשאלה לא ממש הופנתה אלייך אלא אל מי שסבור שדפוסי ההצבעה המזרחיים מונעים מנקמה..

1.אני קופץ מיד, רק  שאני שומע נעירת אתון ידידי.

מה אכפת לך מי עונה,, תשיב בדבר דבור על אפניו .

2. זה הרי ברור שהמזרחי הארץ ישראלי עדיין מונע מנקמה, לעומת השחור באמריקי.

הוא שאמרתי "לא זכינו להתפתח כמוהו ", ומפני זה אנחנו נדאג להושיב אותך ואת חבריך באופוזיציה,, כבטוי לחוסר התפתחות ,מחסור בהשכלה , מחסור בתרבות ושכל.

אז מה השאלה שלך. דין

לא פניתי אלייך מכיוון שציפיתי לתשובה  אינטלגנטית ולא למלמול מעופש של דברי הבל

ואתה יכול לחסוך מאתנו את קישקושי "השחור המקופח" לטיפשות שלך אין ולא כלום עם צבע העור.

11/3/18 12:47
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-11 12:47:13
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דורון אנ_פל 2018-03-11 12:31:05

צטט: דיןחממי 2018-03-11 12:25:49

צטט: דורון אנ_פל 2018-03-11 12:16:50

צטט: דיןחממי 2018-03-11 00:14:14

.צטט

נשים ישראליות מעדיפות באופן כמעט מוחלט תורמי זרע אשכנזים, בהירי עור ועיניים, המתנשאים לגובה מטר ושמונים לפחות

שכנעת אותי.

אם נבחר בביבי, נשים יעדיפו גברים בגובה 1.52 (כמו בן גוריון),

עם שערות על הגב וקרח. אה, כן, חשוב שלא יהיה אשכנזי.

תסתכל כמה שחקנים ודוגמנים וזמרים מזרחיים ומזרחיות יש.

אגב שכחת, הן רוצים שהנ"ל יהיה קצין בצה"ל, רצוי טייס או סטודנט לרפואה

וכאלה כמובן יש פחות אשכנזים, בגלל ההפליה במבדקים,

אז הנה, זה מוכיח את טענתך, לא?

לא.

אבל ביבי נמצא על המוקד, רק משום שניסה לשנות ולהביא לציבור תיקשורת הוגנת [תיקשורת הוגנת לא תסקר מזרחים   באופן נילעג,, ותיתן להם יצוג מספרי  איכותי הולם ] והתוצאה תהיה שונה גם בבנק הזרע. 

ומכיון שאותם אלה המחזיקים בעמדות הכח שמהם לימדו את הציבור מי הוא החכם מי הוא התרבותי מי הוא היפה לא מוכנים לשנות ולהשתנות, הציבור רואה בהם אויבי הדמוקרטיה והקידמה,  נקודה. 

ובכן לא נתניהו סכנה לדמוקרטיה כפי שהם מנסים לחנך, הם בכבודם  בתודעה הציבורית נתפשים כנציגים סטאליניסטים בולשביקים.

דין. 

ביבי על המוקד כי רצה שהתקשורת תסקר מזרחיים בצורה הוגנת?

זה מה שהבנת מחקירת המשטרה?

אני לא חכיתי לחקירות המשטרה והצהרות הסמול המשיחי כדי לדעת, שנתניהו מנסה לעשות רפורמה מקיפה בתישקורת היזראלית הצהובה והנילעגת ככ בעינינו.

רק שחקירות המשטרה  על פעולותיו כשר תקשורת, הם סיפטום למחלה הרבה יותר מסובכת כפי שתיארתי כאן על קוצו של יוד. 

דין. 

--
    עוכר ישראל.
    11/3/18 12:52
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-11 12:52:29
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דיןחממי 2018-03-10 15:17:22

צטט: yaakov~~~ 2018-03-10 13:42:42

צטט: דיןחממי 2018-03-10 13:01:34

אני רוצה שסוף סוף תבינו שמה אצלכם, שמצביעי הליכוד והימין בכלל, הם לא חבורת אהבלים כמו שאתם אוהבים לחשוב. אנחנו אמנם מקטרים בתוך המשפחה,, אבל לא שוכחים לרגע את העובדה שרק מאז עלה הליכוד לשלטון,, התחלנו לחיות. דין.

שוב שפת הרבים הזו ? זה עושה לך טוב.

מצביעי הליכוד אינם אהבלים.

אבל שנאה , גם כשמוצדקת, אינה דרך חיים.

אני רק לא מבין למה הנבחרים שלהם הם בעיקר אהבלים גמורים.

איזה אדם שפוי יבחר במיקי זהר כנציג שלו ?

אתה התחלת לחיות כי אינך חי בפריפריה.

לך תבדוק אם תושב ירוחם ובית שאן  באמת התחיל לחיות ?

הרי כל התקציבים הלכו לדוסים ולשטחים !!!

עם זאת, מאז אתמול, כאמור, אני מבין הרבה יותר טוב את הצבעת בני עדות המזרח.

1.יש לי קרובי משפחה שגרים בפריפריה וחייהם השתפרו לאין ערוך,מאז עלה הליכוד לשלטון.

מושלם?  

אין מושלם. 

2. עוד נתחיל לחשוב שממשלות הסמול לא שילמו לדוסים כספים,ומתנחלים הם הציבור הישראלי לא פחות מתושבי שינקין.

ואם תושב שיינקין זכאי לתחבורה כבישים ובתי תיאטראות,, זכאי  תושב עופרה לא פחות ממנו במיליגרם.

ובאותה המידה והזכות  שתושב שיינקין מתלונן על הקצאת כספים לתושבי עופרה, יכולים תושבי עופרה להתלונן על הקצאת כספים לתושבי שינקין.

דין. 

או קיי. אני מוכן לקבל את עדותך לפיה מצב הפריפריות השתפר.

רק קח בחשבון שהמצב הכללי במשק, בעולם, השתפר.  בלי קשר לאופי השלטון.

אני גם לא סבור שממשלות מפא"י (שהן לא היו מעולם שמאל) היו טובות מאלו של הימין. ובטח שלא יותר נקיות.

עם זאת, אני סולד מהממשל הנוכחי משתי סיבות עיקריות.

- ראשי הממשל מושחתים. לא "לטובת התנועה או האידולוגיה" אלא אישית. קצב, שרון, אולמרט היו והינם אנשים מושחתים.

- אין שום אופק, שום תקווה של שלום.  ולדעתי, זה אסון לילדיי ולילדיך.

--
    חיתולים ופוליטיקאים יש להחליף לעתים תקופות. מאותה הסיבה. ברנרד שאו
    11/3/18 12:53
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-11 12:53:32
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: yang9600 2018-03-11 12:45:28

צטט: דיןחממי 2018-03-11 12:30:34

צטט: yang9600 2018-03-11 12:25:38

צטט: דיןחממי 2018-03-11 12:14:27

אם הבנת את ההצבעה של עדות המזרח אז אולי תפתור לי את "הפרדוקס" הבא: בארה"ב המפלגה שנלחמה ותמכה בביטול העבדות הייתה המפלגה הרפובליקנית בעוד המפלגה הדמוקרטית דווקא הייתה נגד.. והנה זה "פלא" רוב מוחץ של השחורים דווקא מצביעים למפלגה הדמוקרטית... מוזר אה?

מה השאלה בכלל.

נו,, זה הרי ברור לגמרי שהשחורים באמריקיי יודעים מה טוב להם [מפותחים ], ואילו השחורים שלך לא יודעים ,כי עדין לא התפתחו  מספיק.

ואולי המפלגה הדמוקרטית באמריקיי, יודעת לחנך יותר טוב ממכם את השחורים שלה ?. תסניף משהו ותתחיל לחשוב...

דין. 

מסתבר שאתה לא רק חמור אלא ובעיקר חמור קופץ בראש...

חוץ מזה שהשאלה לא ממש הופנתה אלייך אלא אל מי שסבור שדפוסי ההצבעה המזרחיים מונעים מנקמה..

1.אני קופץ מיד, רק  שאני שומע נעירת אתון ידידי.

מה אכפת לך מי עונה,, תשיב בדבר דבור על אפניו .

2. זה הרי ברור שהמזרחי הארץ ישראלי עדיין מונע מנקמה, לעומת השחור באמריקי.

הוא שאמרתי "לא זכינו להתפתח כמוהו ", ומפני זה אנחנו נדאג להושיב אותך ואת חבריך באופוזיציה,, כבטוי לחוסר התפתחות ,מחסור בהשכלה , מחסור בתרבות ושכל.

אז מה השאלה שלך. דין

לא פניתי אלייך מכיוון שציפיתי לתשובה  אינטלגנטית ולא למלמול מעופש של דברי הבל

ואתה יכול לחסוך מאתנו את קישקושי "השחור המקופח" לטיפשות שלך אין ולא כלום עם צבע העור.

אני שמתי לב באמת שלאחרונה חדלת מלציין את מוצאי הגניאולוגי ואת מקום מגורי [ראש העין ] בכל תגובה ותגובה שלך.

מה קרה,, אתה מנסה להסתיר את כור מחצבתך ,,,מערה שבה גדלת  ?

זה מאוד מרגש אותי יש להודות,אבל אני מציע תחכה עד שאשכח מי אתה. 

דין. 

--
    עוכר ישראל.
    11/3/18 12:54
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-11 12:54:36
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דורון אנ_פל 2018-03-10 16:51:10

השיטה של נתניהו בהחלט מעוררת התפעלות. הוא נותן במה למי שמרגיש כמקופח להמשיך

להרגיש כמקופח (ראה תגובות של יוהידן בכל הדיונים השונים) ומתעלם מהעובדה שב30+

שנים האחרונות הליכוד בשלטון. הוא לא מפחד כלל שמי שמרגיש מקופח ישאל איך זה

שנשאר בהרגשת הקיפוח 30 שנה. להיפך, הציבור הבוחר בו גם מרגיש שהוא מחזק אותו

(שוב, תגובות של יוהידן בכל הדיונים), ואפילו

פועל לטובתו, וגם שהם ממשיכים להיות מקופחים בגלל דברים שהיו לפני 50 שנה.

כלומר, הציבור שלו מקופח לחלוטין, כבר 50 שנה (כולל מי שנולדו מאז) ומרים את הראש,

וגם מקופח לחלוטין באותו זמן. קוסם!

לא, אין פה מעשה קוסם.  עבור רוב הימין, מפא"י הוא האויב המוחלט.

אגב, שים נא לב מי נמצא בראש ההסתדרות עד היום .

--
    11/3/18 12:59
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-11 12:59:21
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: eicher077 2018-03-10 20:46:28

צטט: yaakov~~~ 2018-03-10 16:51:10

אתמול צפיתי ברצף בשלושה הפרקים הראשונים של "סלאח, פה זה ארץ ישראל".  פשוט יצירת מופת, ולדעתי, היוצר שלה ראוי לפרס ישראל, השנה.

נותרתי המום.

עד אתמול, סברתי שההצבעה בעד בגין הייתה תוצאה מוצדקת של מחדל 73, אבל לא הבנתי למה מצביעים ההמונים בשמיר ובביבי.

אתמול הבנתי.

קצת מוזר שלא ידעת כלום על מה שקרה בישראל בשנות החמישים. אמנם לא ראיתי את הפרקים שאתה מזכיר אבל כל מה שכתבת פה ידוע כבר שנים רבות גם לאלו שלא שייכים לקבוצות שעליהן נעשה הסרט. דרך-אגב, הטינה לבן-גוריון ולכל מה שנודף ממנו צחנה של בולשביזם/שמאלנות קיימת גם אצל לא-מזרחיים. היו גם לא מעט אשכנזים שסבלו תחת מגפיהם של קלגסי מפא"י בשנות החמישים והשישים.

בולשביסט לא יהפך עורו ומארקסיסט חברבורותיו. מי שסבל מהנגע הזה לא יצביע לשמאל לעולם ולא משנה מה המעשיות שהם מנסים למכור.

מה מוזר ? אחד שעלה לישראל בתחילת שנות ה 70, לבדו, והוריו ושאר משפחתו לא עלו איתו, מאיפה שיידע מה קרה פה בשנות ה 50 ! התחלתי לשמוע ולקרוא, טיפין טיפין.

בהתחלה סברתי שמדובר במסכנות מקצועית.  אך אט אט פורסמו מסמכים, פרוטוקולים.. והאמת כולה יצאה לאור.

בקשר לשאר מה שכתבת בהגזמה, אני מסכים איתך. אין שום סיבה שיסלחו !

--
    11/3/18 13:00
    0
    דרג את התוכן:
    2018-03-11 13:02:27
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: yaakov~~~ 2018-03-11 12:52:29

צטט: דיןחממי 2018-03-10 15:17:22

צטט: yaakov~~~ 2018-03-10 13:42:42

צטט: דיןחממי 2018-03-10 13:01:34

אני רוצה שסוף סוף תבינו שמה אצלכם, שמצביעי הליכוד והימין בכלל, הם לא חבורת אהבלים כמו שאתם אוהבים לחשוב. אנחנו אמנם מקטרים בתוך המשפחה,, אבל לא שוכחים לרגע את העובדה שרק מאז עלה הליכוד לשלטון,, התחלנו לחיות. דין.

שוב שפת הרבים הזו ? זה עושה לך טוב.

מצביעי הליכוד אינם אהבלים.

אבל שנאה , גם כשמוצדקת, אינה דרך חיים.

אני רק לא מבין למה הנבחרים שלהם הם בעיקר אהבלים גמורים.

איזה אדם שפוי יבחר במיקי זהר כנציג שלו ?

אתה התחלת לחיות כי אינך חי בפריפריה.

לך תבדוק אם תושב ירוחם ובית שאן  באמת התחיל לחיות ?

הרי כל התקציבים הלכו לדוסים ולשטחים !!!

עם זאת, מאז אתמול, כאמור, אני מבין הרבה יותר טוב את הצבעת בני עדות המזרח.

1.יש לי קרובי משפחה שגרים בפריפריה וחייהם השתפרו לאין ערוך,מאז עלה הליכוד לשלטון.

מושלם?  

אין מושלם. 

2. עוד נתחיל לחשוב שממשלות הסמול לא שילמו לדוסים כספים,ומתנחלים הם הציבור הישראלי לא פחות מתושבי שינקין.

ואם תושב שיינקין זכאי לתחבורה כבישים ובתי תיאטראות,, זכאי  תושב עופרה לא פחות ממנו במיליגרם.

ובאותה המידה והזכות  שתושב שיינקין מתלונן על הקצאת כספים לתושבי עופרה, יכולים תושבי עופרה להתלונן על הקצאת כספים לתושבי שינקין.

דין. 

או קיי. אני מוכן לקבל את עדותך לפיה מצב הפריפריות השתפר.

רק קח בחשבון שהמצב הכללי במשק, בעולם, השתפר.  בלי קשר לאופי השלטון.

אני גם לא סבור שממשלות מפא"י (שהן לא היו מעולם שמאל) היו טובות מאלו של הימין. ובטח שלא יותר נקיות.

עם זאת, אני סולד מהממשל הנוכחי משתי סיבות עיקריות.

- ראשי הממשל מושחתים. לא "לטובת התנועה או האידולוגיה" אלא אישית. קצב, שרון, אולמרט היו והינם אנשים מושחתים.

- אין שום אופק, שום תקווה של שלום.  ולדעתי, זה אסון לילדיי ולילדיך.

1.החסרים אסונות אנחנו ?

על הלוחמים למען שחרור כדור הארץ מעוולות ומגזי חממה,, לתקן קודם כל את מה שדורש תיקון בבית בין הסקטורים ובין העדות השונות,כולל הרטוריקה וצורת השיח המתנשאת.

2. אני יכול להסכים עם הביקורת על נתניהו הנהנתן, אני יכול לבוא בקורת על נכלוליותיו ועל עורמתו הפוליטית.

מה שאינני יכול לאמר בשום אופן, שהתנהגותו בעייתית ככל שתהיה,, מתקרבת לרף הפלילי.

דין. 

--
    עוכר ישראל.
    11/3/18 13:03
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-11 13:03:01
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לא ברור על סמך מה נטען כאן שמזרחיים ״מצביעים לליכוד בכל מחיר״. בדיקת תוצאות בחירות לפי ישובים מגלה שבירוחם, למשל, (הישוב ממנו היגיע דוד דרעי), אמנם הרוב ימניים, אבל הצביעו רק 32.6% לליכוד. תוצאות די דומות בדימונה.. אם ניקח את דוד דרעי עצמו בתור דוגמא, יליד ירוחם הומוסקסואל עוסק בקולנוע חי בתל אביב עם בנזוגו ובנותיו התאומות ,לטעון שהוא כנראה מצביע ליכוד בכל מחיר כי הוא מזרחי יוצא ירוחם - זה פשוט לא רציני.

--
    רkקל
    11/3/18 13:08
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-11 13:08:17
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: bazael 2018-03-10 21:29:16

כמה יוהרה, כמה זלזול וכמה גזענות (כן כן!) יש בתגובה הזו שלך, או במילים אחרות כמה ציונות...

הגזענות והקיפוח שבא בעקבותיה מצד מפא"י לא היו קשורות ולו כהוא זה במקרסיזם (איש חכם מאד ולך אני חייב תודה שאילצת אותי ללמוד עליו קצת) ולא בסוציאליזם, אלא אם כבר בנאצזים, סליחה ציוניזם...ההבדל היחיד בין מפא"י לשאר הגזענים (מן הסתם כמו אבא או סבא אייכלר) נעוץ בכך שמפא"י היתה בשילטון ואילו שאר הגזענים הציונים לא היו...סה טו.

והוכחה לגזענות שלך היא שאתה מזהה הצבעה למחנה אחד מצד יוצאי עדות המזרח כאקט של נקמה כאילו שלאנשים מ"גזע" מסוים אין השקפת עולם. יוהידן למשל (דין חממי) הוא אידיוט שמצביע על סמך תחושות נקם לא כי הוא תימני אלא כי הוא אידיוט.

בקיצור - כל הציונים באותה תקופה היו גזענים בדיוק כמו רוב המדינות מהן הם באו להתנחל .

אתה עושה פה מעשה שאינו מעיד על יושר אינטלקטואלי .  כי אתה אומר שאילו הליכוד היה אז בשלטון , במקום מפא"י, היה מתנהל בדיוק באותה הצורה ! ועל הדרך, למה לא, מזהה ציונות עם גזענות ! לא רק עם גזענות, אלא עם נאציזם !!!

כל שיח מחייב מכנה משותף מינימלי.

אילו, למשל , הימלר היה יושב היום מולי, לא הייתה לי מילה אחת להגיד לו, לא שאלה אחת לשאול אותו. 

השיח היחיד שלי איתו הוא שני כדורים בראש.

איתך, לא ניגרר חלילה לאלימות, אבל אין כל שיח אפשרי עם אדם שמשווה ציונות לנאציזם.

--
    11/3/18 13:11
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-11 13:11:24
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דיןחממי 2018-03-10 21:53:16

הסר את תחפושת הליבראל הנאור, ותחזור להיות אותנתי ואמיתי כמו כל חבריך הגיזענים. 

זה נקרא סינדרום שטוקהולם.

הממסד דפק את האם אם אמא של אבותיו שבאו מעיראק, והוא אומר לו תודה...

--
    11/3/18 13:12
    1
    דרג את התוכן:
    2018-03-11 13:15:01
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

יש כאן אלמנט של מרחק היסטורי. חמישים שנה זה זמן קצר מאד, האנשים האלה עדיין חיים, אני לא מצפה ממישהו שנכנס ל״רשימות שחורות״, אם תנסה לעזוב לא תהיה לך עבודה לא יהיה לך פנקס הסתדרות לא תוכל לראות רופא, אני לא מצפה מהאנשים האלה להצביע לעבודה, ומבחינתם בצדק. אני לא מצפה מהדור השני שראו את ההורים שלהם כך, להצביע לעבודה. Ever. ומבחינתם בצדק. גם משחור דור ראשון או שני לעבדות לא הייתי מצפה לזה. עוד מאה שנה אם המדינה תהיה קיימת ואם יהיה גלגול משופר של שמאל חברתי עם קבלות, זה כבר סיפור אחר.

--
    רkקל
    11/3/18 13:12
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-11 13:12:49
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: bazael 2018-03-10 21:55:33

אתה יודע הרי שאני מחזיק ממך אידיוט אז בוא נשאיר את הדברים כפי שהיו, אתה תגיב ואני לא אתייחס, לעולם לא אוכל להביס אותך בטימטום.

בבורות ויוהרה, בטוח.

--

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "רק אתמול, אחרי כמעט 40 שנה, הבנתי למה בני עדות המזרח מצביעים ליכוד בכל מחיר."

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה