כותרות TheMarker >
    ';

פרטי קהילה

אקטואליה

קהילת אקטואליה - המקום לדון בענייני היום, בארץ ובעולם. פוליטיקה, כלכלה, חברה, דעות והגות. אנא שמרו אל התבטאות נאותה!

אקטואליה

חברים בקהילה (5577)

נעם דימנט
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ברכה והצלחה !
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יוהידן
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    shimi79
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Eroit
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    פצצת אטום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    תנועת כמוך
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    סטודיו אמן
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

רק אתמול, אחרי כמעט 40 שנה, הבנתי למה בני עדות המזרח מצביעים ליכוד בכל מחיר.

11/3/18 13:42
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-11 13:42:20
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: yang9600 2018-03-11 13:16:18

צטט: רkקל 2018-03-11 13:12:11

צטט: yang9600 2018-03-11 08:18:24

אם הבנת את ההצבעה של עדות המזרח אז אולי תפתור לי את "הפרדוקס" הבא: בארה"ב המפלגה שנלחמה ותמכה בביטול העבדות הייתה המפלגה הרפובליקנית בעוד המפלגה הדמוקרטית דווקא הייתה נגד.. והנה זה "פלא" רוב מוחץ של השחורים דווקא מצביעים למפלגה הדמוקרטית... מוזר אה?

יש כאן אלמנט של מרחק היסטורי. חמישים שנה זה זמן קצר מאד, האנשים האלה עדיין חיים, אני לא מצפה ממישהו שנכנס ל״רשימות שחורות״, אם תנסה לעזוב לא תהיה לך עבודה לא יהיה לך פנקס הסתדרות לא תוכל לראות רופא, אני לא מצפה מהאנשים האלה להצביע לעבודה, ומבחינתם בצדק. אני לא מצפה מהדור השני שראו את ההורים שלהם כך, להצביע לעבודה. Ever. ומבחינתם בצדק. עוד מאה שנה אם המדינה תהיה קיימת ואם יהיה גלגול משופר של שמאל חברתי עם קבלות, זה כבר סיפור אחר.

אולי...אבל בשנות ה 20 וה 30 של המאה העשרים שזה היה "רק" 50 שנה ממלחמת האזרחים האמריקאית השחורים

הצביעו לדמוקרטים... (טוב נו אלו שהצביעו - באותן שנים אחוז ההצבעה של השחורים היה נמוך מאוד בגלל כל מיני

טריקים מלוכלכים של רישום בוחרים)

כותב דיוויד זונשיין בפייסבוק: ראיתי בלילה את שלושת הפרקים הראשונים של "סלאח פה זה ארץ ישראל" בדגש על מנגנוני המשטרה החשאית האלימים שהופעלו נגד יוצאי מרוקו. זה מזעזע, לא לגמרי מפתיע, ושופך אור על יחסי הכוחות ההיררכיים שמקיימים במדינת ישראל גם היום. אותם מנגנונים, בתצורה קשה יותר הופעלו על ידי אותן ממשלות כלפי פלסטינים אזרחי ישראל שהיו נתונים באותן שנים תחת משטר צבאי של המדינה שהפכו בעל כורכם לאזרחיה, ומנגנונים חמורים בהרבה גם מאלה מופעלים עשרות שנים נגד הפלסטינים בגדה ובעזה.

--
    רkקל
    11/3/18 13:45
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-11 13:45:23
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: yang9600 2018-03-11 13:41:31

צטט: yaakov~~~ 2018-03-11 13:27:57

צטט: yang9600 2018-03-11 13:19:46

באמת מי?

שכחת שבראש ההסתדרות כבר עמדו שני יושבי ראש מזרחיים (עמיר פרץ וישראל קיסר) כמה

יושבי ראש מזרחיים עמדו בראשות הליכוד??

כוונת תגובתי היא שלמרות רוב בעם ובבחירות, הימין לא הצליח "לכבוש" את ההסתדרות.

או כמו שהגאון קורא להם  "מלחכי פנכה"...

או    "מלקטי הפירורים מסביב לשולחן  הברון " אם תרצה.. 

--
    עוכר ישראל.
    11/3/18 13:51
    0
    דרג את התוכן:
    2018-03-11 13:52:49
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

ישנם אנשים שמבקשים בכח להכניס את ענין האויב הפלשתיני והמלחמה בו, למשואה העדתית בישראל.

כל פיזור הפגנה של מחבלים בהר הבית, זה מהומות וואדי סאליב בשבילם [ראה לעיל ] . דין.

--
    עוכר ישראל.
    11/3/18 13:58
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-11 13:58:51
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: רkקל 2018-03-11 13:42:20

צטט: yang9600 2018-03-11 13:16:18

צטט: רkקל 2018-03-11 13:12:11

אם הבנת את ההצבעה של עדות המזרח אז אולי תפתור לי את "הפרדוקס" הבא: בארה"ב המפלגה שנלחמה ותמכה בביטול העבדות הייתה המפלגה הרפובליקנית בעוד המפלגה הדמוקרטית דווקא הייתה נגד.. והנה זה "פלא" רוב מוחץ של השחורים דווקא מצביעים למפלגה הדמוקרטית... מוזר אה?

יש כאן אלמנט של מרחק היסטורי. חמישים שנה זה זמן קצר מאד, האנשים האלה עדיין חיים, אני לא מצפה ממישהו שנכנס ל״רשימות שחורות״, אם תנסה לעזוב לא תהיה לך עבודה לא יהיה לך פנקס הסתדרות לא תוכל לראות רופא, אני לא מצפה מהאנשים האלה להצביע לעבודה, ומבחינתם בצדק. אני לא מצפה מהדור השני שראו את ההורים שלהם כך, להצביע לעבודה. Ever. ומבחינתם בצדק. עוד מאה שנה אם המדינה תהיה קיימת ואם יהיה גלגול משופר של שמאל חברתי עם קבלות, זה כבר סיפור אחר.

אולי...אבל בשנות ה 20 וה 30 של המאה העשרים שזה היה "רק" 50 שנה ממלחמת האזרחים האמריקאית השחורים

הצביעו לדמוקרטים... (טוב נו אלו שהצביעו - באותן שנים אחוז ההצבעה של השחורים היה נמוך מאוד בגלל כל מיני

טריקים מלוכלכים של רישום בוחרים)

כותב דיוויד זונשיין בפייסבוק: ראיתי בלילה את שלושת הפרקים הראשונים של "סלאח פה זה ארץ ישראל" בדגש על מנגנוני המשטרה החשאית האלימים שהופעלו נגד יוצאי מרוקו. זה מזעזע, לא לגמרי מפתיע, ושופך אור על יחסי הכוחות ההיררכיים שמקיימים במדינת ישראל גם היום. אותם מנגנונים, בתצורה קשה יותר הופעלו על ידי אותן ממשלות כלפי פלסטינים אזרחי ישראל שהיו נתונים באותן שנים תחת משטר צבאי של המדינה שהפכו בעל כורכם לאזרחיה, ומנגנונים חמורים בהרבה גם מאלה מופעלים עשרות שנים נגד הפלסטינים בגדה ובעזה.

ולמרבה האבסורד הקבוצה עם  הכי פחות אמפטיה למדוכאים החדשים אלו כמובן המדוכאים הישנים...

11/3/18 14:01
    0
    דרג את התוכן:
    2018-03-11 15:38:17
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: רkקל 2018-03-11 13:15:01

יש כאן אלמנט של מרחק היסטורי. חמישים שנה זה זמן קצר מאד, האנשים האלה עדיין חיים, אני לא מצפה ממישהו שנכנס ל״רשימות שחורות״, אם תנסה לעזוב לא תהיה לך עבודה לא יהיה לך פנקס הסתדרות לא תוכל לראות רופא, אני לא מצפה מהאנשים האלה להצביע לעבודה, ומבחינתם בצדק. אני לא מצפה מהדור השני שראו את ההורים שלהם כך, להצביע לעבודה. Ever. ומבחינתם בצדק. גם משחור דור ראשון או שני לעבדות לא הייתי מצפה לזה. עוד מאה שנה אם המדינה תהיה קיימת ואם יהיה גלגול משופר של שמאל חברתי עם קבלות, זה כבר סיפור אחר.

אני חייב להודות  שיש לי רספקט  למגיבה הזאת [ראקל ],,גם אם אינני מסכים עם חלק גדול מדעותיה הפוליטיות.

דין. 

--
    עוכר ישראל.
    11/3/18 14:19
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-11 14:19:05
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דיןחממי 2018-03-11 13:45:23

באמת מי?

אתה מתכוון לפרורים שהליכוד האשכנזי זורק לספרדי המחמד שלו והופך אותם לנלעגים במיוחד כגון

דוד לוי , משה קצב ,סילבן שלום ,מירי רגב - אבל חו"ח לעולם ואף פעם לא לתת להם עמדת כוח אמיתית?

או אולי למפלגת האשכנזים של בנט שמנסה לגייס בובה מזרחית כמו אלי אוחנה?

11/3/18 14:43
    0
    דרג את התוכן:
    2018-03-11 14:55:31
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: yang9600 2018-03-11 14:19:05

באמת מי?

אתה מתכוון לפרורים שהליכוד האשכנזי זורק לספרדי המחמד שלו והופך אותם לנלעגים במיוחד כגון

דוד לוי , משה קצב ,סילבן שלום ,מירי רגב - אבל חו"ח לעולם ואף פעם לא לתת להם עמדת כוח אמיתית?

מירי רגב לא נמצאת בעמדת כח ?מופתע

למה לא מספרים את זה לאנשי  "התרבות העילית ויקירי התישקורת " ? .

כמחצית מחברי הכנסת של הימין ליכוד, הינם תושבי הפריפריה  [מפלגת העבודה כמעט כולה תושבי מרכז ] ואידך זיל גמור. 

אנחנו טוענים שמזרחים החלו לחיות בארץ הזאת, רק עם עליית הליכוד לשלטון.

זכרנו את השומים ,את האבטיחים הקישואים  הבצלים והלוקשים, שהאכלתם אותנו ואת אבותינו.

נב. קראתי בעיון דבריך לאורך תקופה של דיונים ואת דברי חבריך בצורת התיחסכם למוצא העדתי של אנשים,, ואני מודה לכם מאוד, על  שפקחתם גם עיניהם של אחרים. דין. 

--
    עוכר ישראל.
    11/3/18 15:03
    0
    דרג את התוכן:
    2018-03-11 15:18:51
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

ישנה בורות מזהרת וחוסר הבנה של מציאות החיים בישראל.

לצורך תיקון המצב החמור הזה ולצורך צריבת התודעה או הבינה, ברצוני להכריז כאן הכרזה שעדין לא שמעו בני ישראל מיום צאתם ממצרים ועד כה, הנה היא לפניכם במלוא הדרה: " בגין היה תימני עסלי , ונתניהו הוא מרוקני גאה ".

עכשיו אתם מבינים או עוד לא ?

אם עדין אינכם,, הריני להודיעכם כי לא על מוצאו הגיאוגרפי או התרבותי של פלוני אנחנו מדברים כאן.

אנחנו מדברים על אידאולוגיה בלבד, על ההיסטוריה והשלכותיה,ועל דברים שנאמרים ונעשים בהווה ביחס לבני ובנות המזרח. . 

דין.

--
    עוכר ישראל.
    11/3/18 15:06
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-11 15:06:16
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דיןחממי 2018-03-11 14:55:31

באמת מי?

כמחצית מחברי הכנסת של הימין ליכוד, הינם תושבי הפריפריה  [מפלגת העבודה כמעט כולה תושבי מרכז ] ואידך זיל גמור. 

זכרנו את השומים ,את האבטיחים הקישואים  הבצלים והלוקשים, שהאכלתם אותנו ואת אבותינו.

נב. קראתי בעיון דבריך לאורך תקופה של דיונים ואת דברי חבריך בצורת התיחסכם למוצא העדתי של אנשים,, ואני מודה לכם מאוד, על  שפקחתם גם עיניהם של אחרים. דין. 

אז למה לפי כל מדד הפער בין העשירונים בישראל רק הולך וגדל מאז עליית הליכוד לשלטון?

11/3/18 15:07
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-11 15:07:28
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דיןחממי 2018-03-11 13:02:27

1.החסרים אסונות אנחנו ?

על הלוחמים למען שחרור כדור הארץ מעוולות ומגזי חממה,, לתקן קודם כל את מה שדורש תיקון בבית בין הסקטורים ובין העדות השונות,כולל הרטוריקה וצורת השיח המתנשאת.

2. אני יכול להסכים עם הביקורת על נתניהו הנהנתן, אני יכול לבוא בקורת על נכלוליותיו ועל עורמתו הפוליטית.

מה שאינני יכול לאמר בשום אופן, שהתנהגותו בעייתית ככל שתהיה,, מתקרבת לרף הפלילי.

דין. 

- בקשר לנתניהו, איני נביא. גם לא אתה. די בקרוב, אחד משנינו יודה שטעה בהערכה שלו, ובענק.

- חשבתי הרבה אתמול דווקה על הדברים שאתה כותב פה דרך קבע.  אתה יודע מה ההבדל בין שנינו ? 

ההבדל הוא שאתה, מיום שנולדת פה, רואה מצב של מלחמה, של כמעט מלחמה, של הכנה למלחמה, כמצב נתון, קבוע, טבעי כמעט. אינך מכיר מציאות אחרת ! 

אני נולדתי וגדלתי בארץ בה הילדים לרוב קוברים את הוריהם, בה איש אינו מצפה בלכתו לעבוד לחטוף קטיושה או קסאם על הראש !

אתה יודע מה מעסיק עד מאוד אזרח צרפתי ממוצע בימים אלה ?  לא, לא מלחמה עם איראן. לא השתלטות חמאס על הגדה.... הוא עסוק בשני דברים  1. מה יהיה במונדיאל. 2. לאן יסע  לחופש באוגוסט.

אני רואה מצב של שלום כמצב טבעי, רגיל, בלתי נמנע. כמוצא יחיד.

--
    חיתולים ופוליטיקאים יש להחליף לעתים תקופות. מאותה הסיבה. ברנרד שאו
    11/3/18 15:09
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-11 15:09:45
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: yaakov~~~ 2018-03-11 15:07:28

צטט: דיןחממי 2018-03-11 13:02:27

1.החסרים אסונות אנחנו ?

על הלוחמים למען שחרור כדור הארץ מעוולות ומגזי חממה,, לתקן קודם כל את מה שדורש תיקון בבית בין הסקטורים ובין העדות השונות,כולל הרטוריקה וצורת השיח המתנשאת.

2. אני יכול להסכים עם הביקורת על נתניהו הנהנתן, אני יכול לבוא בקורת על נכלוליותיו ועל עורמתו הפוליטית.

מה שאינני יכול לאמר בשום אופן, שהתנהגותו בעייתית ככל שתהיה,, מתקרבת לרף הפלילי.

דין. 

- בקשר לנתניהו, איני נביא. גם לא אתה. די בקרוב, אחד משנינו יודה שטעה בהערכה שלו, ובענק.

- חשבתי הרבה אתמול דווקה על הדברים שאתה כותב פה דרך קבע.  אתה יודע מה ההבדל בין שנינו ? 

ההבדל הוא שאתה, מיום שנולדת פה, רואה מצב של מלחמה, של כמעט מלחמה, של הכנה למלחמה, כמצב נתון, קבוע, טבעי כמעט. אינך מכיר מציאות אחרת ! 

אני נולדתי וגדלתי בארץ בה הילדים לרוב קוברים את הוריהם, בה איש אינו מצפה בלכתו לעבוד לחטוף קטיושה או קסאם על הראש !

אתה יודע מה מעסיק עד מאוד אזרח צרפתי ממוצע בימים אלה ?  לא, לא מלחמה עם איראן. לא השתלטות חמאס על הגדה.... הוא עסוק בשני דברים  1. מה יהיה במונדיאל. 2. לאן יסע  לחופש באוגוסט.

אני רואה מצב של שלום כמצב טבעי, רגיל, בלתי נמנע. כמוצא יחיד.

לך מותר לטעות, לי אסור.

שאם טעית לא נורא.

אבל אם אני אטעה ,,לא אתה ולא אני נשרוד כאן- "אשרי איש מפחד תמיד " ידידי. .

--
    עוכר ישראל.
    11/3/18 15:17
    0
    דרג את התוכן:
    2018-03-11 15:22:28
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: yang9600 2018-03-11 15:06:16

צטט: דיןחממי 2018-03-11 14:55:31

באמת מי?

אז למה לפי כל מדד הפער בין העשירונים בישראל רק הולך וגדל מאז עליית הליכוד לשלטון?

מפני שמעוזי הסמול נילחמים בממשלת ישראל, שמנסה לערוך שינויים תפישתיים ומערכתיים ללא הצלחה . 

כמו כן,, את מה שחינכו שנות דור אבותיך לאידאולוגיה,לא ניתן למחוק בדור אחד.

אני אולי אמשול לך משל,, כדי שתבין על מה אני מדבר.

או אולי אתה יודע  מה,, לא צריך משל,, בוא ואומר לך משפט  תמציתי ותכליתי שיש בו הערכה אישית שלי, אם תרצה לערער עליה בבית, אתה מוזמן לערער כאוות נפשך.

ובכן הנה זה הולך בערך  כך :  "כל עוד תעדפנה נשות ישראל להשתמש בזרע של אשכנזים בבנק הזרע,, אתם תהיו רוב הזמן  באופוזיציה ".

עכשיו זה יותר ברור לך ?. צריך להבין  שיש מחיר לכל דבר מתחת לשמיים,וזה מעבר לכל דיעה. 

דין. 

--
    עוכר ישראל.

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "רק אתמול, אחרי כמעט 40 שנה, הבנתי למה בני עדות המזרח מצביעים ליכוד בכל מחיר."

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה