כותרות TheMarker >
    ';

פרטי קהילה

אקטואליה

קהילת אקטואליה - המקום לדון בענייני היום, בארץ ובעולם. פוליטיקה, כלכלה, חברה, דעות והגות. אנא שמרו אל התבטאות נאותה!

אקטואליה

חברים בקהילה (5575)

hkadman
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אטיוד5
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    גילהסטחי
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    נעם דימנט
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    virus interneticus
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    רז סמפור
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    עו"ד ועוד
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

רק אתמול, אחרי כמעט 40 שנה, הבנתי למה בני עדות המזרח מצביעים ליכוד בכל מחיר.

11/3/18 17:00
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-11 17:00:27
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: yaakov~~~ 2018-03-11 12:59:21

צטט: eicher077 2018-03-10 20:46:28

צטט: yaakov~~~ 2018-03-10 16:51:10

אתמול צפיתי ברצף בשלושה הפרקים הראשונים של "סלאח, פה זה ארץ ישראל".  פשוט יצירת מופת, ולדעתי, היוצר שלה ראוי לפרס ישראל, השנה.

נותרתי המום.

עד אתמול, סברתי שההצבעה בעד בגין הייתה תוצאה מוצדקת של מחדל 73, אבל לא הבנתי למה מצביעים ההמונים בשמיר ובביבי.

אתמול הבנתי.

קצת מוזר שלא ידעת כלום על מה שקרה בישראל בשנות החמישים. אמנם לא ראיתי את הפרקים שאתה מזכיר אבל כל מה שכתבת פה ידוע כבר שנים רבות גם לאלו שלא שייכים לקבוצות שעליהן נעשה הסרט. דרך-אגב, הטינה לבן-גוריון ולכל מה שנודף ממנו צחנה של בולשביזם/שמאלנות קיימת גם אצל לא-מזרחיים. היו גם לא מעט אשכנזים שסבלו תחת מגפיהם של קלגסי מפא"י בשנות החמישים והשישים.

בולשביסט לא יהפך עורו ומארקסיסט חברבורותיו. מי שסבל מהנגע הזה לא יצביע לשמאל לעולם ולא משנה מה המעשיות שהם מנסים למכור.

מה מוזר ? אחד שעלה לישראל בתחילת שנות ה 70, לבדו, והוריו ושאר משפחתו לא עלו איתו, מאיפה שיידע מה קרה פה בשנות ה 50 ! התחלתי לשמוע ולקרוא, טיפין טיפין.

בהתחלה סברתי שמדובר במסכנות מקצועית.  אך אט אט פורסמו מסמכים, פרוטוקולים.. והאמת כולה יצאה לאור.

בקשר לשאר מה שכתבת בהגזמה, אני מסכים איתך. אין שום סיבה שיסלחו !

לא התכוונתי ל'סליחה'. הניסוח שלי היה כנראה לא ברור. רציתי להגיד שני דברים:

1. אין פה ענין עדתי בלבד. השמאל רדף במרץ גם לא מעט אשכנזים שלא החזיקו בתעודת חבר במפלגה הנכונה. זה התחיל לפני קום המדינה ונמשך במשך כל שנות החמישים ולתוך שנות השישים.

2. מי שנכווה ברותחין נזהר בפושרין. אין פה שום ענין של 'סליחה'. השמאל תמיד ידע למכור מעשיות על שיוויון ואחווה אבל פרצופו הגזעני והאלים מתגלה די מהר אחרי שהוא מגיע לשלטון. מי שחש זאת על בשרו לא יצביע עבורם לא כי הוא לא 'סולח' להם על מה שהם עשו בעבר אלא כי הוא לא רוצה לחזור שוב פעם על אותה טעות...

--
    כדי להגשים חלום צריך להתעורר.
    11/3/18 19:51
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-11 19:51:07
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דיןחממי 2018-03-11 00:17:57

צטט: sem. 2018-03-10 23:08:50

צטט: דיןחממי 2018-03-10 15:32:22

צטט: sem. 2018-03-10 14:27:52

ו
    השאלה  אולי לדיןחממי למשל ,  היא אם הוא אוהב את מה שקורה במדינה שהוא חי בה ואם לא
    איך הוא יכול בקלפי לעשות שינוי קטן כדי להמשיך בכיוון קצת אחר , יותר דמוקרטי יותר הטרוגני
    , ,יותר מותאם למאה הנוכחית   אפילו מתוך ערכים , של צדק ושוויון הזדמנויות  ודאגה לחלש בחברה .    

מצב אבוד ? לא יודעת ,  אני לא רואה איך יוצאים מזה  .

דין חממי [כינוי ספרותי ] ובוזגלו, מעולם לא טענו שהם אוהבים מצב ד-היום  [רע במיעוטו ].

מה שדין חממי ובוזגלו טוענים הוא, שהסמול הוא הרבה פחות דמוקרטי מן הימין למיטב דעתם.

הם חושבים כך למרות כל האצהרות  ההרצאות והמילים היפות בתיקשורת האולטרא סמולנית, מפני שהם למודי נסיון ומכירים היטב את הלכי הרוח בכל מחנה וסקטור.

דין. 

ספרותי או לא , מי זה בוזגלו ?
    בוזגלו שאני מכירה , יודע שה"אולטרא שמאלנים "  יש להם  ייצוג חלש מאד והתקשורת עושה את עבודתה ובחלק מהזמן מיצרת רעש כדי שתהיה להם עבודה. 
    רוב המפלגות היום הם  מפלגות ימניות יהודיות  עם הטיה (כמו פיזה ) מעט למרכז לא מעבר לך . 

הימין לא שולט כאן.

מי ששולט כאן זו התישקורת הסמולנית , ובתי המשפט הנתפשים יותר ויותר בציבור  כמעוז  השמאל. 

דין. 

"נתפסים" . עכשו השאלה היא מי זה "הציבור" ?  מי שטוען שהתקשורת שמאלנית אלו הימניים סביר להניח - ואם הימין הוא הציבור - הימין שולט כאן - כנראה.  מאותו היום ש"שמאלני " הפכה להיות קללה - אני כאחת מתוך הציבור   מרגישה שהימין  , או דעות ימניות השתלטו כאן . 
    זה שהתקשורת נתפסת כשמאלנית זה בגלל שהתקשורת מטבעה ביקורתית .
     אתה יכול להסיק מכך שהימין השתלט על כל חלקה טובה - ומייצר לתקשורת עבודה 
    לכן היא נתפסת כשמאלנית .
    אני לא בטוחה שזו אבחנה נכונה
    - אבל מותאמת  לדרך שאתה מנתח את הדברים  . 

. 

--
    12/3/18 12:03
    0
    דרג את התוכן:
    2018-03-12 13:20:17
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: sem. 2018-03-11 19:51:07

צטט: דיןחממי 2018-03-11 00:17:57

צטט: sem. 2018-03-10 23:08:50

צטט: דיןחממי 2018-03-10 15:32:22

צטט: sem. 2018-03-10 14:27:52

ו
    השאלה  אולי לדיןחממי למשל ,  היא אם הוא אוהב את מה שקורה במדינה שהוא חי בה ואם לא
    איך הוא יכול בקלפי לעשות שינוי קטן כדי להמשיך בכיוון קצת אחר , יותר דמוקרטי יותר הטרוגני
    , ,יותר מותאם למאה הנוכחית   אפילו מתוך ערכים , של צדק ושוויון הזדמנויות  ודאגה לחלש בחברה .    

מצב אבוד ? לא יודעת ,  אני לא רואה איך יוצאים מזה  .

דין חממי [כינוי ספרותי ] ובוזגלו, מעולם לא טענו שהם אוהבים מצב ד-היום  [רע במיעוטו ].

מה שדין חממי ובוזגלו טוענים הוא, שהסמול הוא הרבה פחות דמוקרטי מן הימין למיטב דעתם.

הם חושבים כך למרות כל האצהרות  ההרצאות והמילים היפות בתיקשורת האולטרא סמולנית, מפני שהם למודי נסיון ומכירים היטב את הלכי הרוח בכל מחנה וסקטור.

דין. 

ספרותי או לא , מי זה בוזגלו ?
    בוזגלו שאני מכירה , יודע שה"אולטרא שמאלנים "  יש להם  ייצוג חלש מאד והתקשורת עושה את עבודתה ובחלק מהזמן מיצרת רעש כדי שתהיה להם עבודה. 
    רוב המפלגות היום הם  מפלגות ימניות יהודיות  עם הטיה (כמו פיזה ) מעט למרכז לא מעבר לך . 

הימין לא שולט כאן.

מי ששולט כאן זו התישקורת הסמולנית , ובתי המשפט הנתפשים יותר ויותר בציבור  כמעוז  השמאל. 

דין. 

"נתפסים" . עכשו השאלה היא מי זה "הציבור" ?  מי שטוען שהתקשורת שמאלנית אלו הימניים סביר להניח - ואם הימין הוא הציבור - הימין שולט כאן - כנראה.  מאותו היום ש"שמאלני " הפכה להיות קללה - אני כאחת מתוך הציבור   מרגישה שהימין  , או דעות ימניות השתלטו כאן . 
    זה שהתקשורת נתפסת כשמאלנית זה בגלל שהתקשורת מטבעה ביקורתית .
     אתה יכול להסיק מכך שהימין השתלט על כל חלקה טובה - ומייצר לתקשורת עבודה 
    לכן היא נתפסת כשמאלנית .
    אני לא בטוחה שזו אבחנה נכונה
    - אבל מותאמת  לדרך שאתה מנתח את הדברים  . 

. 

צורת הסיקור התישקורתי הצהבהב   כ "כ רחוקה  וכ לא הוגנת   בתפישת הציבור  [בוזגלו   ואני ] את המציאות בישראל,והציבור [בוזגלו ואני ] מגיבים בהתאם.

התישקורת ביקורתית ב90 אחוז רק כלפי הימין הישראלי וכלפי מזרחים. 

הסמולן הפך להיות מילה גסה,רק לאחר שאנשי ימין הפכו להיות מילה נרדפת לפשיסטים אנטי דמוקרטים,מושחתים ברברים נילעגים [חוינו זאת לא פעם גם כאן באתר הניכבד הזה,מפרי עיטם של  סמולנים ]. . 

לא אנחנו הטפנו  להחרים את תושבי שינקין. אלו הם אנשי הסמול שהטיפו ומטיפים להחרים את עופרה ואת תושבי השומרון.

לא אנחנו הלכנו להוציא את דיבת הארץ רעה באזני הגויים באו "ם, אלו הם אנשי סמול שעשו.

לא אנחנו הלכנו לתבוע את ליאור אזריה  המרוקני על פעולת ההגנה הכ "כ לגיטימית  בזירה ההיא, וכנגד זה לא אנחנו פטרנו מכל עונש קצין אשכנזי ,שירה על נער פלשתיני בגבו  בעת מנוסתו. 

לא אנחנו הלכנו להציג את דמות האשכנזי  הסמולן באופן  נילעג  בטמבלויזיא , אלו הם שעושים זאת שנות דור כלפי מזרחים וכלפי אנשי ימין, והם אלו שלא מאפשרים לבני ובנות עדות המזרח שויון תעסוקתי בתישקורת, באקדמיה, בבתי המשפט ובכל חלקה טובה אחרת .

הטענה שלהם "המזרחי לא מספיק טוב,, שיציג יכולת בטרם הוא יבוא להתלונן " נדחית בשאט נפש כגזענות בוטה ,ולא יעזרו להם הררי טענות ונימוקים אחרים.

נב. התכנית של ליאור שליין, היא נכס אלקטורלי של הימין הישראלי. 

דין. 

--
    עוכר ישראל.
    12/3/18 12:15
    0
    דרג את התוכן:
    2018-03-12 12:18:08
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

שמעתי לפני כמה ימים פרשן פוליטי באחד מערוצי הטמבלויזיא היזראלית שמקבל מהם משכורת [ומה לעשות שבמקרה או לא  הוא אשכנזי ],וכה אמר האיש במו אזני שמעתי -בערך כך היו דבריו לפי מיטב זכרוני.

"למצביעי הליכוד או הימין מנהיג פירושו מלך. הצבעתם היא משהו כמו תמיכת אוהדי בית "ר ירושלים בקבוצה שלהם ".

מה רצה לאמר האיש ?

שהימין המזרחי הם אספסוף [עם יד על הלב, כמה מכם חושבים כמותו  ].

חשבתי לעצמי "המיקרופון והכח שהאיש הזה מחזיק בידיו להשמיע את תובנותיו אלה,, מחיבים אותנו להתגבש ולהתחזק כדי למנוע חלילה וחס ממנו ומנציגיו, אפשרות להגיע לשלטון בישראל ".

כמו כן חשבתי לעצמי "כל עוד ישנם כאלה אנשים עם עמדת כח תישקורתית כזאת, עתיד הימין הישראלי מובטח ".

דין.

--
    עוכר ישראל.
    12/3/18 12:22
    0
    דרג את התוכן:
    2018-03-12 12:25:20
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דיןחממי 2018-03-12 12:15:47

שמעתי לפני כמה ימים פרשן פוליטי באחד מערוצי הטמבלויזיא היזראלית שמקבל מנהם משכורת [ומה לעשות שבמקרה הוא אשכנזי ],וכה אמר האיש במו אזני שמעתי -בערך כך היו דבריו לפי מיטב זכרוני. "למצביעי הליכוד או הימין מנהיג פירושו מלך. הצבעתם היא משהו כמו תמיכת אוהדי בית "ר ירושלים בקבוצה שלהם ". מה רצה לאמר האיש ? שהימין המזרחי הם אספסוף. חשבתי לעצמי "המיקרופון והכח שהאיש הזה מחזיק בידיו להשמיע את תובנותיו אלה,, מחיבים אותנו להתגבש ולהתחזק כדי למנוע חלילה וחס ממנו ומנציגיו אפשרות להגיע לשלטון בישראל ". כמו כן חשבתי לעצמי "כל עוד ישנם כאלה אנשים עם עמדת כח תישקורתית כזאת, עתיד הימין הישראלי מובטח ". דין.

נו, כנראה שמזרחולוג דגול שכמוך,

לא ממש מכיר את המנטליות המרוקנית.

אני עוד זוכר את גרגורי התענוג שלהם וארוחות השחיתות, כשהמלך חסן כינה אותם "המרוקאים שלי" כשהתיר ביקור שם...

(אני לא מציין זאת כנגד המרוקנים,

אחרי הכל, רוב בני ישראל בחרו מלך בשר ודם, מזמן).

--
    האש בהתקדמותה תשפוט ותרשיע את כל הדברים
    12/3/18 12:30
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-12 12:30:16
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: רז במעלה חמציצים 2018-03-12 12:25:20

שמעתי לפני כמה ימים פרשן פוליטי באחד מערוצי הטמבלויזיא היזראלית שמקבל מנהם משכורת [ומה לעשות שבמקרה הוא אשכנזי ],וכה אמר האיש במו אזני שמעתי -בערך כך היו דבריו לפי מיטב זכרוני. "למצביעי הליכוד או הימין מנהיג פירושו מלך. הצבעתם היא משהו כמו תמיכת אוהדי בית "ר ירושלים בקבוצה שלהם ". מה רצה לאמר האיש ? שהימין המזרחי הם אספסוף. חשבתי לעצמי "המיקרופון והכח שהאיש הזה מחזיק בידיו להשמיע את תובנותיו אלה,, מחיבים אותנו להתגבש ולהתחזק כדי למנוע חלילה וחס ממנו ומנציגיו אפשרות להגיע לשלטון בישראל ". כמו כן חשבתי לעצמי "כל עוד ישנם כאלה אנשים עם עמדת כח תישקורתית כזאת, עתיד הימין הישראלי מובטח ". דין.

אני עוד זוכר את גרגורי התענוג שלהם וארוחות השחיתות, כשהמלך חסן כינה אותם "המרוקאים שלי" כשהתיר ביקור שם...

האקסית האחרונה שלי היא מרוקנית לא עליכם,ודרכה הכרתי לא מעט מרוקנים ואת המטבח המפואר שלהם.

בכל עדה ובכל קבוצה אנושית יש טוב ורע,מפואר ונדוש, מר ומתוק.

דין.  

--
    עוכר ישראל.
    12/3/18 12:36
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-12 12:36:10
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דיןחממי 2018-03-12 12:30:16

האקסית האחרונה שלי היא מרוקנית לא עליכם,ודרכה הכרתי לא מעט מרוקנים ואת המטבח המפואר שלהם.

דין.  

ביבי לא היה מנסח את זה יותר טוב ממך חח צוחק

--
    האש בהתקדמותה תשפוט ותרשיע את כל הדברים
    12/3/18 12:43
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-12 12:43:16
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: רז במעלה חמציצים 2018-03-12 12:36:10

צטט: דיןחממי 2018-03-12 12:30:16

דין.  

ביבי לא היה מנסח את זה יותר טוב ממך חח צוחק

הלנו האתה אם לצרינו? חיוך

--
    עוכר ישראל.
    12/3/18 13:49
    0
    דרג את התוכן:
    2018-03-12 13:55:27
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

כרגע התבשרנו במזל טוב , שיוצר הסרטון "הנאור מציון " [מערסווים בע "מ ], עוכב לחקירה בחשד לאלימות שהפעיל כנגד מי שבסה "כ ביקש להצטלם אתו [חשד לערסוויות מתקדמת ונאורית ].

אני מציע שבטרם יציג מזרחים באופן שהציג הנאור מציון,אולי כדאי יפשפש בעצמו.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5159305,00.html

מיצינו,, עד כאן.

נשתמע . 

דין.

--
    עוכר ישראל.
    12/3/18 20:22
    2
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-03-12 20:22:32
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

לא נכנסתי לפרטים. אבל שתי הערות":

האחת: אין זה הולם לשפוט היום התנהגות של אנשים לפני 70 שנה, מיד אחרי WW2.

בסה'כ מבחינת הציונות נעשו דברים גדולים: גורשו 500.000 ערבים מוסלמים ועל אדמותיהם יושבו ערבים יהודים. היתה חובה לפזר אותם הן בגלל תפיסת הקרקעות, והן כדי שלא יווצרו גושי סלאמס ותסיסה חברתית כי פרנסה לא היתה והאופציה היחידה היתה חקלאות. ואומנם החקלאות סובסדה מאוד אותם ימים.

הערה שניה: כשהכושי מנדלה עלה לשלטון במקום הלבנים הוא הקים את ועדות הסליחה, ושם היתה התעללות של ממש , לבנים מול כושים. הוא מחק את האיבה בשנים ספורות כי הבין שאלו צריכים את אלו.

כאן ככל שהזמן נוקף נמצאים פצעים חדשים ומגרדים, ופותחים ומסכסכים. כי טוב הכושי הדרום אפריקאי מהשוקולד הצפון אפריקאי. הדרומי קבל חינוך אירופי. הצפוני לא קיבל חינוך.

--
    הגעתי למסקנה שהצרות מגיעות בדיוק בזמן שלא צריך אותן.
    13/3/18 09:32
    0
    דרג את התוכן:
    2018-03-13 09:33:15
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

רק אתמול, אחרי כמעט 40 שנה, הבנתי למה בני עדות המזרח מצביעים ליכוד בכל מחיר.

רק אתמול? אני יודעת את זה כבר מזמן והתשובה היא: כי הם מטומטמים.

המפלים והמופלים כבר מתו מזמן - אבל הם עדיין "נוקמים". ואת מי הם דופקים בנקמה המטומטמת הזאת? כמובן, את עצמם.

הם כחומר ביד הביבי, יורשו של בגין שהתחיל בהסתה ובהפרדה הזאת כדי למשול... 

--
    Cogito ergo sum
    13/3/18 09:35
    0
    דרג את התוכן:
    2018-03-14 22:52:12
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

ואני כבר לא מדברת על אי הדיוקים,שלא לומר שקרים.

ההורים שלי נזרקו למעברה. משפחתה של חברתי, שהגיעו בעליית גומולקה, הופנו לירוחם.

אלא מאי? הם כלכלו את דרכיהם בתבונה וידעו להיחלץ מהבוץ.. 

--
    Cogito ergo sum

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "רק אתמול, אחרי כמעט 40 שנה, הבנתי למה בני עדות המזרח מצביעים ליכוד בכל מחיר."

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה