כותרות TheMarker >
    ';

פרטי קהילה

אקטואליה

קהילת אקטואליה - המקום לדון בענייני היום, בארץ ובעולם. פוליטיקה, כלכלה, חברה, דעות והגות. אנא שמרו אל התבטאות נאותה!

אקטואליה

חברים בקהילה (5575)

לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    נעם דימנט
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    cleopatra9
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מסתכל סביב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    דוקטורלאה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יוסי נבו
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אס לב אדום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    דורון טל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

כשאדם הופך חיה מוכת כלבת שצריך להרדים

11/4/18 17:52
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-04-11 17:52:55
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: lior peleg 2018-04-10 23:44:45

צטט: chenisimo 2018-04-10 19:05:22

תמיד חשבתי שבשביל רצח מישהו צריך למות.

אז טעיתי והוא לא מת למרות הכדור בראש?

נו, ואומרים שאין ניסים...

אז עכשיו היריה נראית יותר טוב? התגובות כבר לא מעידות על דרדור מוסרי בלתי נסבל של החיילים והמערכת שמגינה עליהם?

צה"ל טוען שהוא נורה ברגל ושרד את הפגיעה האנושה. תמיד יכול להיות שצה"ל משקר, אבל בדרך כלל לא בצורה כל כך מטומטמת. התגובות (של מי שלא היו מעורבים בירי, אגב) לא מעידות על דרדור מוסרי, שכן תגובות כאלו היו ויהיו בצבא הישראלי ובכל צבא אחר שמעורב בלחימה או שיטור מול אוכלוסיה עוינת. 

11/4/18 18:10
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-04-11 18:10:53
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    נתת לנו רעיון מצוין צריך להחליף את התחמושת לקליעים עם חצי הרדמה שמאושרים לשימוש. הם בטוחים הם לא הורגים ולא פוצעים. הבעייה היא העלות, כל חץ הרדמה עולה 25 דולר במקום 25 סנט.

--
    פישרים קטנים - הם צריכים ללמוד ד'כאיירץ
    11/4/18 21:57
    0
    דרג את התוכן:
    2018-04-11 21:57:54
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: yang9600 2018-04-11 14:40:27

צטט: דיןחממי 2018-04-11 13:48:23

צטט: yang9600 2018-04-11 13:38:12

צטט: דיןחממי 2018-04-11 00:38:49

צטט: lior peleg 2018-04-10 23:40:57

צטט: דיןחממי 2018-04-10 01:06:31

צטט: lior peleg 2018-04-09 23:18:53

צטט: דיןחממי 2018-04-09 22:24:59

ומנין לך שהפלשתיני לא מניח מטען ליד הגדר ?. אתה היית שם ? צפית בכל האירוע  ?

רק כדי שהתגובה האווילית הזו לא תיעלם.

אני אגיד לך מה צרם בעיני בסרטון הזה.

צרם בעיני קריאות ההתלהבות שנשמעו ברקע על ידי מי שצילם את הסרטון  כנראה, ורק על זה ועל עצם העובדה שהעלה סרטון חלקי שאין בו את מלוא השתלשלות האירוע, אני היתי שולח אותו לקלאבוש לשנה מינימום.

אבל לבוא ולפסוק אם הירי היה מוצדק או לא ?

על רקע הנחות המטענים ליד הגדר שבהם נפצעו או נהרגו חילי צהל, העלאת פוסט כזה כמו שהעלית, זה קריאה למשפט שדה של החיל היורה.

אני לא אתפלא שאתם גם שוללים כל נסיון למנוע מהפלשתיני לחצות את הגדר , כי כל פעולה שיעשה הצבא  "הכובש " אינה לגיטימית שם באנגליה מולדתך.

דין. 

כל זמן שלא מקובל עליך העקרון שלא יורים באדם אם אינו מהווה סכנה מידית ו/או אי אפשר לנטרל אותו בדרכים אחרות, כנראה שאין על מה לדבר. האיש עומד בצד העזתי של הגדר וחוטף כדור צלפים בראש.

מבחינתי כל פלשתיני שמנסה לחצות את הגדר , בא במטרה לשחוט ילדים קטנים.

הוא לא עומד בצד העזתי כמו חקלאי שבא לעבד אדמתו, מדובר במחבל שהוביל את חבריו לכיוון הגדר במטרה לחצות אותה,או להניח לידה מטען.

כל אבן ובקבוק תבערה שזרקו הוא וחבריו ,מבחינתי זה שימוש בנשק חם  [סכנה מיידית ]המחייב תגובה מיידית . 

ביום שהצבא יגלה רפיון מול הברברים האלה, יישחטו תינוקות יהודים על מיטתם .

אני שולל מך את עמדת המטיף בשערים, ויותר מזה.

אני שולל ממך את הזכות לדבר כאן כאילו אתה טוב מאחרים, אתה ממש לא. 

כרגיל אתה ממציא לעצמך את המציאות ובונה עלייה סיפרי זוועה - אז ככה:

1. כל ההרוגים והפצועים היו במרחק של 100 מטר ויותר מהגדר

2. אף אחד מהם לא היה חמוש

3. לאף אחד מהם לא הייתה כוונה לעבור את גדר

4. גם אם הם זרקו אבנים אז במרחק 100 מטר מהגדר  אבנים לא מסכנות אף אחד גם אם אתה אלוף העולם בידוי כידון

מכאן ועד הקישקוש על "שחיטת ילדים יהודים" זה כמו המרחק בינך לבין חוכמה ובינך לבין מוסר..

1. אבן  ובקבוקי תבעירה זה נשק  ותחמושת.

2. לא נכון, כולם היו חמושים באבנים ובקבוקי תבערה, מהטמה גנדי לא היה שם בניהם. הכוונה שלהם ברורה "צעדת השיבה ", לולא היו נעצרים הברברים,  היו עוברים את הגדר ,נכנסים לישובים ושוחטים שם אנשים. 

3.זה לא מה שהם אומרים.

4. רק מטומטם יזרוק אבן ממרחק שלא מסכן את הכוחות. איני מתפלא שאתה חושב שערבים הם מטומטמים.

דין. 

לא הם לא אבל אתה כן ..

כש30 אלף איש זורקים אבנים ובקבוקי תבערה ולמרבה הפלא אף חייל לא נשרט

זה אומר הכל.

אף חיל לא נישרט  אצלנו , רק בזכות הצלפים ואלפי החילים והאמצעים האחרים  ידידי.

האם אשמים חילי  צבא העם הנבחר, בכושר הקליעה המעולה שלהם ?.

--
    עוכר ישראל.
    12/4/18 15:39
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-04-12 15:39:01
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: chenisimo 2018-04-11 17:52:55

צטט: lior peleg 2018-04-10 23:44:45

צטט: chenisimo 2018-04-10 19:05:22

תמיד חשבתי שבשביל רצח מישהו צריך למות.

אז טעיתי והוא לא מת למרות הכדור בראש?

נו, ואומרים שאין ניסים...

אז עכשיו היריה נראית יותר טוב? התגובות כבר לא מעידות על דרדור מוסרי בלתי נסבל של החיילים והמערכת שמגינה עליהם?

צה"ל טוען שהוא נורה ברגל ושרד את הפגיעה האנושה. תמיד יכול להיות שצה"ל משקר, אבל בדרך כלל לא בצורה כל כך מטומטמת. התגובות (של מי שלא היו מעורבים בירי, אגב) לא מעידות על דרדור מוסרי, שכן תגובות כאלו היו ויהיו בצבא הישראלי ובכל צבא אחר שמעורב בלחימה או שיטור מול אוכלוסיה עוינת. 

חיילים צופים במתרחש ממרחק בטוח ובעמדה נוחה, דרך כוונות הרובים או משקפות או מה שלא יהיה. אז, יורה אחד הצלפים כדור בודד בחסר ישע שעומד מעבר לגדר ולא מאיים על איש. אני לא יודע באיזה צבא האקסטזה שבאה אח״כ היא נורמלית. מהנסיון שלי דווקא עם הצבא הזה, גם יציאה מג׳יבשיט אחרי משימה לא פשוטה עם תוצאות פשוטות אפילו פחות, לא גררה תגובות שכאלה, והסיטואציה, כמו ג׳יבשיט הרבה יותר מלחיצה. אבל זה לפני 27 שנים ואם צה״ל מעולם לא היה טלית שכולה תכלת, היום ובגיבוי נבחרי הציבור שלנו, הוא הפף לבהמה שקמה על יוצרה.

התשובה לשאלה אם האש החיה נורתה על ראשו של הקורבן כפי שאומר בסרטון אחד החיילים הצופים מבלי שידע עדיין שיופץ, או על רגלו כפי שטוען צה״ל, מן הסתם כדי שהעסק יראה חמור פחות, לטעמי, פחות חשובה. 

12/4/18 18:04
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-04-12 18:04:23
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: eicher077 2018-04-11 16:11:38

צטט: lior peleg 2018-04-10 23:37:23

צטט: eicher077 2018-04-10 00:51:49

"וואי, איזה סרטון, יש!!!!!!!!!"

"איזה סרטון, אגדה"

''

פניה של מדינת ישראל ביחסה לחיילים רוצחים, בפקודה או שלא.

אתה מוכן לפרט איך אפשר להסיק מסקנות מסירטון באורך דקה ועשרים שניות בו נשמעים 2-3 חיילים צוהלים לגבי ״פניה של מדינת ישראל ביחסה לחיילים רוצחים, בפקודה או שלא״?

בקליפ למטה מצולמת יחידת מארינס אמריקאית ו-SAS בריטית באפגניסטאן. שים לב לצהלות השמחה של החיילים כשהם רוצחים שני אפגנים (2:40-3:10). האם אני יכול להסיק מסקנות דומות מהסרטון הזה לגבי פניהן של ארה״ב ובריטניה הגדולה ביחסן לחיילים רוצחים בפקודה או שלא?

''

אי אפשר להסיק מסקנות מסירטון באורך דקה ועשרים שניות בו נשמעים 2-3 חיילים צוהלים לגבי ״פניה של מדינת ישראל ביחסה לחיילים רוצחים, בפקודה או שלא״, ולא לזה כיוונתי כמובן. לעומת זאת, תגובת הממשלה, שריה, הצבא...

וההשוואה בין שמחת חיילים ששרדו חילופי אש בהתקלות עם לוחמי טאליבן לצהלות צלפים ממוקמים בעמדות נוחות על כדור בראשו של אדם עומד ללא תנועה בצד שלו של הגדר מיריה בבודדת של צלף, פשוט לא טובה.

אתה לא יודע מה עשה הפלסטינאי לפני שצולם הסירטון (זה שבזמן היריה הוא עמד ללא תנועה לא אומר שהוא לא הרג או פצע לפני כן כמה חיילי-צה"ל. יתכן שהוא היה תחת מעקב זמן ממושך, הצליח תמיד להתחמק והפעם הצליחו לפגוע בו. בהחלט פעולה נקיה שראויה למחיאות כפיים סוערות שכן הצליחו לפגוע בו ללא קולטרל דאמאג' כמו שאומרים אחינו האנגלו-סאקסים). אין לך גם שמץ של מושג באילו נסיבות צולם הסירטון על המארינס.

אתה מניח הנחות על גבי הנחות. וכמו כל מארקסיסט טוב אתה ממציא הנחות שיתאימו לתיזה שלך. שחיילי צה"ל חולים בכלבת אבל כשמדובר ב-SAS, בעלי דם כחול בריטי, נו, את מה שהם עושים בהחלט אפשר להבין ולקבל...

אני מניח הנחות? משעשע.

לא מעניין אותי מה הוא עשה לפני כן. אני לא שופט וגם החייל לא. כאמור, העיקרון שלא יורים על אדם שלא מהווה איום ו/או אפשר לנטרל בדרכים אחרות, זר לך. זה בסדר. זה אחד דברים שאני מנסה להראות.

עכשיו לגבי הסרטון, אני לא מניח כלום ולגביך נותר רק לתהות. גם אם שכחת לשים משקפיים או ללחוץ PLAY, יכולת לקרוא את הכתוב בתיאור הקליפ שבתרגום כליל לעברית אומר: ה - SAS הבריטי ונחתים אמריקאים נלחמים בטאליבן בחילופי אש כבדים...
    אין לי מושג על מה הסתכלת אבל בשביל להשוות את שני המקרים צריך שיהיה חסר לך הרבה יותר ממשקפיים.

12/4/18 18:34
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-04-12 18:34:49
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: lior peleg 2018-04-12 15:39:01

חיילים צופים במתרחש ממרחק בטוח ובעמדה נוחה, דרך כוונות הרובים או משקפות או מה שלא יהיה. אז, יורה אחד הצלפים כדור בודד בחסר ישע שעומד מעבר לגדר ולא מאיים על איש. אני לא יודע באיזה צבא האקסטזה שבאה אח״כ היא נורמלית.

מהנסיון שלי דווקא עם הצבא הזה, גם יציאה מג׳יבשיט אחרי משימה לא פשוטה עם תוצאות פשוטות אפילו פחות, לא גררה תגובות שכאלה, והסיטואציה, כמו ג׳יבשיט הרבה יותר מלחיצה. אבל זה לפני 27 שנים ואם צה״ל מעולם לא היה טלית שכולה תכלת, היום ובגיבוי נבחרי הציבור שלנו, הוא הפף לבהמה שקמה על יוצרה.

התשובה לשאלה אם האש החיה נורתה על ראשו של הקורבן כפי שאומר בסרטון אחד החיילים הצופים מבלי שידע עדיין שיופץ, או על רגלו כפי שטוען צה״ל, מן הסתם כדי שהעסק יראה חמור פחות, לטעמי, פחות חשובה. 

דוקא משתלב יופי עם האירועים שאנחנו מציינים פה היום.

--
    Cogito ergo sum
    12/4/18 18:49
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-04-12 18:49:37
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

חיילים צופים במתרחש ממרחק בטוח ובעמדה נוחה, דרך כוונות הרובים או משקפות או מה שלא יהיה. אז, יורה אחד הצלפים כדור בודד בחסר ישע שעומד מעבר לגדר ולא מאיים על איש. אני לא יודע באיזה צבא האקסטזה שבאה אח״כ היא נורמלית. מהנסיון שלי דווקא עם הצבא הזה, גם יציאה מג׳יבשיט אחרי משימה לא פשוטה עם תוצאות פשוטות אפילו פחות, לא גררה תגובות שכאלה, והסיטואציה, כמו ג׳יבשיט הרבה יותר מלחיצה. אבל זה לפני 27 שנים ואם צה״ל מעולם לא היה טלית שכולה תכלת, היום ובגיבוי נבחרי הציבור שלנו, הוא הפף לבהמה שקמה על יוצרה.

כשאתה משתמש בתקרית הזו כדי לדבר על יחסה של המדינה לחייליה הרוצחים, לא חשוב לך אם הוא נורה בראש ומת או נורה ברגל ונותר בחיים?

בכל מקרה, החוויות שלך לפני 27 שנים לא מראות דבר פרט לחוויות שלך לפני 27 שנים - זה מה שנקרא ראיה אנקדוטלית. גם ליאון פלד שמשרת בצה"ל כיום אולי לא ראה תגובות כאלה, אפילו כשיצא ממשימה מורכבת. ההבדל הוא שביוטיוב הוא כן ראה את זה.   

12/4/18 22:28
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-04-12 22:28:05
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: chenisimo 2018-04-12 18:49:37

כשאתה משתמש בתקרית הזו כדי לדבר על יחסה של המדינה לחייליה הרוצחים, לא חשוב לך אם הוא נורה בראש ומת או נורה ברגל ונותר בחיים?

בכל מקרה, החוויות שלך לפני 27 שנים לא מראות דבר פרט לחוויות שלך לפני 27 שנים - זה מה שנקרא ראיה אנקדוטלית. גם ליאון פלד שמשרת בצה"ל כיום אולי לא ראה תגובות כאלה, אפילו כשיצא ממשימה מורכבת. ההבדל הוא שביוטיוב הוא כן ראה את זה.   

לטעמי, העיקר נמצא בתפקיד השופט והתליין (או המלקה) שלקח על עצמו החייל כשירה ללא שום הצדקה באדם חסר ישע, וכמובן יחסן של המערכת והחברה למעשה. החוויה שלי היא חוויה של רבים שהיו בסיטואציות הרבה יותר מורכבות מזו שבתוכה תיפקדה קבוצת החיילים הזו. ויותר מזה, כשביימי האינטיפאדה הראשונה תפסו המצלמות חיילים מכים פלסטינים בברוטאליות, הם עפו לכלא עוד לפני שהספקת להגיד ג'ק רובינזון ולא בגלל שהמערכת היתה נחמדה, כי לו לא היה צילום אני מנחש שלא היה מזיז לאיש כלום, אלא שהיה ברור שישנן נורמות שאת שבירתן אסור לחשוף לאור. כמו גנב בפוטנציה שלא גונב מחשש שיתפס ויענש. אז פעם זה היה בסדר כל זמן שזה מוסתר והיום זה הידרדר לבהמתיות שמשבחת את ההתנהגות הזו ולא "סתם" מקבלת אותה כל זמן שזה מוסתר. 

אדם שנכנס לאקסטזה מירי בחסר ישע ונבחרי ציבור תומכים...

13/4/18 00:15
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-04-13 00:15:11
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

בהחלט יש משהו בדברים שלך, אבל לדעתי אתה מערבב כמה דברים.

הירי זה דבר אחד - מהסרטון באמת נראה שהוא בעייתי ולא רואים בו משהו שמצדיק את הירי, אבל אני לא חושב שרואים ויודעים מספיק בשביל לומר בוודאות שהירי לרגליים לא היה מוצדק.

תגובת המערכת לירי זה דבר שני - רוב האמירות שראיתי עסקו בתגובות החיילים הנשמעים בסרטון ולא בירי עצמו. ליברמן כן התייחס ספציפית לירי ואמר שלצלף מגיע צל"ש, אחרים, כולל צה"ל עצמו, אמרו שיש לבדוק את הדברים ביסודיות.

תגובות החיילים בסרטון לירי זה דבר שלישי - לדעתי זה משהו לא ראוי (אבל גם לא פשע נגד האנושות), ומשהו שקורה במצבים כאלה.

תגובת המערכת לתגובות החיילים זה דבר רביעי - בעיקר אמירות שזה לא ביג דיל בהתחשב בנסיבות. הייתי מעדיף אמירות שתגובות החיילים בסרטון לא ראויות.

13/4/18 00:28
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-04-13 00:28:58
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: lior peleg 2018-04-11 02:58:04

צטט: דיןחממי 2018-04-11 00:38:49

צטט: lior peleg 2018-04-10 23:40:57

צטט: דיןחממי 2018-04-10 01:06:31

צטט: דיןחממי 2018-04-09 22:24:59

ומנין לך שהפלשתיני לא מניח מטען ליד הגדר ?. אתה היית שם ? צפית בכל האירוע  ?

רק כדי שהתגובה האווילית הזו לא תיעלם.

אני אגיד לך מה צרם בעיני בסרטון הזה.

צרם בעיני קריאות ההתלהבות שנשמעו ברקע על ידי מי שצילם את הסרטון  כנראה, ורק על זה ועל עצם העובדה שהעלה סרטון חלקי שאין בו את מלוא השתלשלות האירוע, אני היתי שולח אותו לקלאבוש לשנה מינימום.

אבל לבוא ולפסוק אם הירי היה מוצדק או לא ?

על רקע הנחות המטענים ליד הגדר שבהם נפצעו או נהרגו חילי צהל, העלאת פוסט כזה כמו שהעלית, זה קריאה למשפט שדה של החיל היורה.

אני לא אתפלא שאתם גם שוללים כל נסיון למנוע מהפלשתיני לחצות את הגדר , כי כל פעולה שיעשה הצבא  "הכובש " אינה לגיטימית שם באנגליה מולדתך.

דין. 

כל זמן שלא מקובל עליך העקרון שלא יורים באדם אם אינו מהווה סכנה מידית ו/או אי אפשר לנטרל אותו בדרכים אחרות, כנראה שאין על מה לדבר. האיש עומד בצד העזתי של הגדר וחוטף כדור צלפים בראש.

מבחינתי כל פלשתיני שמנסה לחצות את הגדר , בא במטרה לשחוט ילדים קטנים.

הוא לא עומד בצד העזתי כמו חקלאי שבא לעבד אדמתו, מדובר במחבל שהוביל את חבריו לכיוון הגדר במטרה לחצות אותה,או להניח לידה מטען.

כל אבן ובקבוק תבערה שזרקו הוא וחבריו ,מבחינתי זה שימוש בנשק חם  [סכנה מיידית ]המחייב תגובה מיידית . 

ביום שהצבא יגלה רפיון מול הברברים האלה, יישחטו תינוקות יהודים על מיטתם .

אני שולל מך את עמדת המטיף בשערים, ויותר מזה.

אני שולל ממך את הזכות לדבר כאן כאילו אתה טוב מאחרים, אתה ממש לא. 

כן כן, וגם תחקיר הגוף הבלתי תלוי, צה"ל, מצא שהירי בוצע "כדין". זה מסתדר טוב עם זה שמבחינת חיזבאללה כל חמוש ישראלי הוא סכנה ואם הוא ליד הגדר זה מחייב תגובה מיידית, כך שהירי על חמושים ליד הגדר ומעצרם נעשה "כדין", כך ע"פ תחקיר חיזבאללה:

''

אז מה שמבחינתך ומבחינת חיזבאללה לא ממש מעניין ובינתיים ההבדל בין שני האירועים הוא שחיזבאללה תקפו חיילים חמושים וצה"ל יורה על אזרחים שעומדים ללא מעש בראש.

איך אתה קובע שעמד ללא מעש  ליד הגדר  ?
    ואיך תוך שנייה הגיעו עשרות לחלץ אותו.
    עשרות עמדו ללא מעש ליד הגדר ? 
    אז עשרות עמדו ללא מעש ליד הגדר כשלשניים מהםהי דחף ,או אומץ מיוחד ו בא להם להעביר ללא מעש את זמנם
    ליד הגדר. 

באמת לא פר שירו בו  עוד יותר לא פר שנהג חסר מעש מצלם וצוהל . 
    העניין הוא שהנהג לא נתן פקודה לירות  - הוא צילם את הצלף   . 
     אז  הצבא מתרדר וזה מאד מדאיג ... ומאד אכפת לנו כאזרחים  .
    אבל מי נתן פקודה לאנשים מסכנים להסתובב חסרי מעש ליד  גדר הגבול ? 
    זה לא מעצבן אותך ? 

--
    13/4/18 08:48
    1
    דרג את התוכן:
    2018-04-13 11:16:59
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

יש לי הצעה עבורך, אם המדינה שלנו לא מוצאת חן בעיניך, תעבור לעזה ותצטרף למפגינים ליד הגדר. ולאות הזדהות איתם תעמוד כמו גבר מול הצלף.

13/4/18 09:01
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-04-13 09:01:21
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין

בדולח תרגע, הוא אפילו לא גר בארץ.

--
    האש בהתקדמותה תשפוט ותרשיע את כל הדברים

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "כשאדם הופך חיה מוכת כלבת שצריך להרדים"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה