כותרות TheMarker >
    ';

פרטי קהילה

אקטואליה

קהילת אקטואליה - המקום לדון בענייני היום, בארץ ובעולם. פוליטיקה, כלכלה, חברה, דעות והגות. אנא שמרו אל התבטאות נאותה!

אקטואליה

חברים בקהילה (5576)

rayshc
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לולה של היום
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ronkraus
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שולה ניסים
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    סאלינה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    bonbonyetta
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Mon`a
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    דורון אנ_פל
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    yang9600
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

כשאדם הופך חיה מוכת כלבת שצריך להרדים

15/4/18 10:29
    0
    דרג את התוכן:
    2018-04-15 13:27:27
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין

צטט: מורן. 2018-04-15 09:48:31

הטענה של יעקב כמו של רבים אחרים , הפלסטנאי הווה סכנה, לא רק סכנה חיים אלא אפילו הוא היה חמוש....

כשמעוותים דברים, הכל מותר.

כל מה שכתבתי אמש ואומר שוב ושוב הוא שלאף אחד מאיתנו אין את היכולת הנבואית לקבוע אם הירי היה מוצדק או לא, בטח לא ממרחק שצולם הסרטון, כיון שאין לנו את העומק המרחבי והכרונולוגי.

הוספתי שבהחלט מותר לתהות, לדרוש הבהרות, אף למחות.

אך אין פה לאיש זכות לקבוע שהירי לא היה מוצדק.

כך נהוג במדינת חוק, להבדיל ממדינת לינץ'.

--
    חיתולים ופוליטיקאים יש להחליף לעתים תקופות. מאותה הסיבה. ברנרד שאו
    15/4/18 19:56
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-04-15 19:56:23
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: yaakov~~~ 2018-04-15 10:23:55

צטט: lior peleg 2018-04-15 07:14:28

יעקב, אני סופר קצר היום בזמן אז רק הערה קטנה. בדוק את הטקסט שלי שציטטת. עמדתי על טעותי ותיקנתי ובהתחשב בכך שמיד אחרי היריה אחד החיילים מדבר על פגיעה בראש...

אז לא ברור לי למה נתקעת על זה לפחות בשתי תגובות. ולא, הל"ה לא היו אזרחים לא חמושים מעברו השני של מחסום שנורו כמו ברווזים. דבר נוסף, אלוף במיל' גיורא איילנד אמנם היה מתון ממני בתגובתו אבל כנראה שגם הוא שמאלן רדיקל מסוכן... וגם נחמיה שטרסלר.... וכל מי שלא יתייצב בקו אחד או ימינה מבנט וליברמן.

ליאור,

כתה פעמים כתבתי שבין אם העזתי נפצע או נהרג, זה זניח לחלוטין, מבחינת מרכיבי הבעיה עצמה.

כי אם הירי מוצדק, אין שום משמעות אם נפצע או נהרג.

לשאר דבריך. אני רחוק מאוד מאוד לדיעות ליברמן ובנט וביבי.

לראייה, פתחתי כמה דיונים בגנות התמיכה ברוצח אזריה.

אבל שים לב כמה גנרלים תמכו בירי של אזריה על אדם גוסס.  אלוף דיין בראשם, ועוד כמה.

לרוב, מדובר באלופים שמעוניינים מאוד מאוד להתברג לרשימה פוליטית כלשהי בבחירות הקרבות.

לא דיין עושה עלי רושם. גם לא איילנד.  החוק והאמת מעניינים אותי.

גם התגובה הראשונה שלך וגם זו שכתבת לחן התרכזו בכך שהשתמשתי בשורש רצח, אבל ניחא.

לגבי הירי, ירי באזרח לא חמוש בצד שלו שמעבר לגדר ואינו מהווה איום, אינו מוצדק ואני ספק אם מישהו פה היה מטריח את עצמו להעמיד את זה בסימן שאלה לו זה היה הפוך והיורה היה פלסטיני והירוי ישראלי ואפילו חמוש ואפילו מעבר ל"גדר", למשל ביו"ש. אפילו אם תיאורתית יש משהו שאנחנו לא "רואים", חובת ההוכחה על הצבא, הוא לא מעל החוק ומעל המדינה, הוא עובד עבורה.

אתה בתגובה אתמול ב- 19:07 הבאת מדברי איש "שמאל" שאמר: "לא, לא מדובר באנשי שמאל. מדובר באנרכיסטים רדיקלים, מתוסכלים, מתוסבכים, ששוללים כל דבר שישראלי"...

אז לא, מי שמתקוממים על האירוע הזה בהרבה מאוד מקרים לא נמצאים אפילו בסביבה של שמאל, אבל אתה הסכמת איתו. איילנד כשלעצמו לא צריך לעניין אותך אבל לתייג כל מי שחושב שקןרה פה משהו רע כמי ששולל כל דבר ישראלי...

אתה מדבר על חוק וצדק (צדק, כלומר מוסר?). אני לא מכיר שום חוק שמתיר לעשות את מה שאנחנו רואים פה ואם יש אז אפשר באמת לסגור את הדלת ולזרוק את המפתח. חוק אינו בהכרח מוסרי, הוא המון פעמים ביטוי של נורמות ואלה יכולות להיות  פסולות. גרמניה הנאצית היתה מדינת חוק ברמות שישראל כנראה לעולם לא תהיה. זה לא אומר שמה שהם עשו, למרות שחוקי בגרמניה של אז, איננו פשע.

כדי לא להותיר את מה שהדגשתי בלי הסבר ומתוך הבנה שיתפס כפרובוקציה נטו, אני אזכיר שבמדינת ישראל ישנם חוקים נגד גזענות והסתה לגזענות וכמו כן שתנועת "כך" נכנסה לרשימת ארגוני הטרור.

למרות זאת חברי תנועת "כך", במקום לבלות זמן בכלא, הקימו ארגונים (ומפלגה) שפועלים בשם אחר, נהנים מכספי ציבור ומוזמנים לוועדות הכנסת ליעוץ בנושאים הרלוונטים לנאצים בני דת משה (יחסים בין יהודים ומי שאינם). ואני בטוח שאת זה שהם הצליחו להיכנס גם לכנסת אתה זוכר...

זו מדינה שהחוק בה הוא לא יותר מהצעה ועלה תאנה. 

15/4/18 21:12
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-04-15 21:12:21
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: ד. צמרת 2018-04-15 09:16:31

חבל שאין עשרה כמוך.......

ובכן, אם ישראל תשמע לעצתו של יוהידן ותצא למלחמה עם רוסיה, אחרי זמן קצר, גם עשרה כמוך לא יהיו.

15/4/18 21:39
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-04-15 21:39:46
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: lior peleg 2018-04-15 21:12:21

צטט: ד. צמרת 2018-04-15 09:16:31

חבל שאין עשרה כמוך.......

ובכן, אם ישראל תשמע לעצתו של יוהידן ותצא למלחמה עם רוסיה, אחרי זמן קצר, גם עשרה כמוך לא יהיו.

ישראל  לא תיזום שום יציאה למלחמה מול רוסיה.

היא תמצא עצמה במלחמה בין רוצים בין לא רוצים, אם הרוסי יחליט למנוע ממנה בכוח, להגן על עצמה ממבקשי נפשה.

אם לא ישארו בישראל 10  בחיים במלחמה מול רוסיה, גם ברוסיה לא ישארו יותר מ 10 איכרים .

זה לא עידן ממלכת יהודה כאן,ואין בדברי שמץ משיחיזם.

בימינו גם מדינה זעירה  יכולה להשמיד אימפריה, לא רק האימפריה יכולה,,אל תהלך עלינו אימים .

דין. 

--
    עוכר ישראל.
    15/4/18 21:42
    0
    דרג את התוכן:
    2018-04-15 22:00:19
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דיןחממי 2018-04-14 01:25:14

צטט: lior peleg 2018-04-14 00:00:52

צטט: דיןחממי 2018-04-13 17:18:48

צטט: lior peleg 2018-04-13 16:58:52

צטט: דיןחממי 2018-04-13 15:55:20

צטט: lior peleg 2018-04-13 15:49:44

צטט: sem. 2018-04-13 00:28:58

צטט: lior peleg 2018-04-11 02:58:04

צטט: דיןחממי 2018-04-11 00:38:49

צטט: lior peleg 2018-04-10 23:40:57

צטט: דיןחממי 2018-04-10 01:06:31

צטט: lior peleg 2018-04-09 23:18:53

צטט: דיןחממי 2018-04-09 22:24:59

ומנין לך שהפלשתיני לא מניח מטען ליד הגדר ?. אתה היית שם ? צפית בכל האירוע  ?

רק כדי שהתגובה האווילית הזו לא תיעלם.

אני אגיד לך מה צרם בעיני בסרטון הזה.

צרם בעיני קריאות ההתלהבות שנשמעו ברקע על ידי מי שצילם את הסרטון  כנראה, ורק על זה ועל עצם העובדה שהעלה סרטון חלקי שאין בו את מלוא השתלשלות האירוע, אני היתי שולח אותו לקלאבוש לשנה מינימום.

אבל לבוא ולפסוק אם הירי היה מוצדק או לא ?

על רקע הנחות המטענים ליד הגדר שבהם נפצעו או נהרגו חילי צהל, העלאת פוסט כזה כמו שהעלית, זה קריאה למשפט שדה של החיל היורה.

אני לא אתפלא שאתם גם שוללים כל נסיון למנוע מהפלשתיני לחצות את הגדר , כי כל פעולה שיעשה הצבא  "הכובש " אינה לגיטימית שם באנגליה מולדתך.

דין. 

כל זמן שלא מקובל עליך העקרון שלא יורים באדם אם אינו מהווה סכנה מידית ו/או אי אפשר לנטרל אותו בדרכים אחרות, כנראה שאין על מה לדבר. האיש עומד בצד העזתי של הגדר וחוטף כדור צלפים בראש.

מבחינתי כל פלשתיני שמנסה לחצות את הגדר , בא במטרה לשחוט ילדים קטנים.

הוא לא עומד בצד העזתי כמו חקלאי שבא לעבד אדמתו, מדובר במחבל שהוביל את חבריו לכיוון הגדר במטרה לחצות אותה,או להניח לידה מטען.

כל אבן ובקבוק תבערה שזרקו הוא וחבריו ,מבחינתי זה שימוש בנשק חם  [סכנה מיידית ]המחייב תגובה מיידית . 

ביום שהצבא יגלה רפיון מול הברברים האלה, יישחטו תינוקות יהודים על מיטתם .

אני שולל מך את עמדת המטיף בשערים, ויותר מזה.

אני שולל ממך את הזכות לדבר כאן כאילו אתה טוב מאחרים, אתה ממש לא. 

כן כן, וגם תחקיר הגוף הבלתי תלוי, צה"ל, מצא שהירי בוצע "כדין". זה מסתדר טוב עם זה שמבחינת חיזבאללה כל חמוש ישראלי הוא סכנה ואם הוא ליד הגדר זה מחייב תגובה מיידית, כך שהירי על חמושים ליד הגדר ומעצרם נעשה "כדין", כך ע"פ תחקיר חיזבאללה:

''

אז מה שמבחינתך ומבחינת חיזבאללה לא ממש מעניין ובינתיים ההבדל בין שני האירועים הוא שחיזבאללה תקפו חיילים חמושים וצה"ל יורה על אזרחים שעומדים ללא מעש בראש.

איך אתה קובע שעמד ללא מעש  ליד הגדר  ?
    ואיך תוך שנייה הגיעו עשרות לחלץ אותו.
    עשרות עמדו ללא מעש ליד הגדר ? 
    אז עשרות עמדו ללא מעש ליד הגדר כשלשניים מהםהי דחף ,או אומץ מיוחד ו בא להם להעביר ללא מעש את זמנם
    ליד הגדר. 

באמת לא פר שירו בו  עוד יותר לא פר שנהג חסר מעש מצלם וצוהל . 
    העניין הוא שהנהג לא נתן פקודה לירות  - הוא צילם את הצלף   . 
     אז  הצבא מתרדר וזה מאד מדאיג ... ומאד אכפת לנו כאזרחים  .
    אבל מי נתן פקודה לאנשים מסכנים להסתובב חסרי מעש ליד  גדר הגבול ? 
    זה לא מעצבן אותך ? 

אני ״קובע״ כי זה מה שרואים ומה שקרה לפני בכלל לא משנה כי ברגע שהאדם לא מהווה איום, ירי אש חיה לכיוונו הוא פשע.
    מי אמר לאנשים להסתובב ליד הגדר? הם חיים בבית כלא באוויר הפתוח כבר שנים וזכותם למחות ולהפגין. ויותר משישראל לא מקבלת תקיפה על הגדר של רכב סיור צהל״י עם חיילים חמושים, אין לקבל תקיפה של אזרחים לא חמושים שלא מהווים איום על איש.

כל אבן זה נשק ותחמושת, כל בקבוק תבעירה זה פצצה.

ישבו הפלשתינים וישירו משירי מוחמד דרוויש במרחק 100 מטר מהגדר ,, לא יאונה להם כל רע.

יבואו לחבל בגדר 2 ברברים, נירה כדור גומי.

יבואו 3, נראה בזאת איום. 

נב. בענין היותם בבית כלא,, שיבואו בטענות לחמאס. 

דין. 

נגיד, אלא שבני תרבות, אל תדאג לא אתה, בני תרבות (ולזכרוני גם נהלי הצבא), לא יבחרו באש חיה בתור אופציה ראשונה להתמודדות ואכן מעולם לא נורה מתנחל יהודי שתקף חיילים ולא שמעתי אותך קורא או מצדיק אש חיה אל מול אוכלוסיה יהודית. גם אם גולדוואסר היה שומר 100 מטר מהגדר ושר אייל גולן לא היה קורה לו כלום.

נחמד שיום אחרי יום השואה אתה מצדיק ענישה קולקטיבית של קבוצה על בסיס מעשי חלק מחבריה. אדולף מחייך מהקבר.

ונזכיר שהמצולם, לא חמוש ולא נעליים, נורה באש חיה בידי צלף שאינו נתון לאיום מעבר לגדר במרחק בטוח ומעמדה נוחה בשעה שעמד במקום.
    לשטוף את המנטליות האלימה שהשטלתה על החברה הישראלית לביוב.

באשר היותי או לא היותי בן תרבות, תשאיר את זה בשבילי.

אני מודיע לך חגיגית.

שאם בצד השני היה אויב ברבר מסוג יהודי שיש לו כוונות ומוטיבציה   כמו שיש לברברים ההם לשחוט אותי ואת ילדי, 

היתי בעד פעולות זהות לחלוטין. 

כשאדם מתגונן  מפני אויביו  הברברים וצמאי הדם, בני תרבות לא מכנים זאת כפרץ אלימות שהשתלט עליו.

שוב.

ישב הפלשתיני כמו מהטמה גנדי וישיר משירי מוחמד דרוויש, לא תאונה לו כל רעה.

יבוא לקרוע הגדר כדי לרשת את הארץ  ולשחוט אזרחים חפים , דמו בראשו.

יש 72 גורילות בתולות ממין זכר  שמחכים לו בגן עדן של המחבלים, שם מקומו אם יחפוץ ככ. 

דין. 

זהו שאני לא יכול להשאיר את זה בשבילך כי העמדה שאתה מציג והעובדה שהיא בסה״כ נפוצה, זו אחת הסיבות שפתחתי את הדיון, לא כדי להתווכח אתך. 

אם הייתי רוצה להתווכח אתך, הייתי מסביר לך שכשאתה מבקש מכוחות הבטחון לא לפעול על פי המתרחש בשטח אלא ע״פ מה שאתה קובע שחושבים אלפי פלסטינים, אתה נכנס למחוזות הזויים ברמות מטורפות. כך אתה קובע שאבן, נשק מסוכן מבחינתך, שזורק יהודי על חייל צה״ל לא מצריכה את אותה פעולה קיצונית של ירי בפלסטיני שלא מאיים על איש ורק משום שאתה קבעת מה הוא חושב.

אתה יכול להקים כת מסביב למיסטיקה הגזענית הזו, בהצלחה.

אגב ברברים, האם צריך לנחש מה עובר בראשם של החוגגים כאן?

''

בהתחשב בעובדה שהם מעבר לקו הגבול, אולי גם כדור קטן לרגליהם המקפצות שעה שהם חוגגים את שריפתו של תינוק? או סתם לבנת חבלה על הגג?

אולי הם משדרים לפלסטינים בגלי רדיו מוח, חום ואהבה.
    צמאי הדם היחידים באפיזודה של ה - 31 במרץ ומאז הם חיילי צה״ל שטבחו בחפים מפשע במה שהיה עד לאותו הרגע הפגנה לא אלימה ותו לא. הסיבה פשוטה מאוד. אין לישראל שום דרך להתמודד עם מחאה לא אלימה והיא צריכה לגרור את זה בדיוק לשם. כל הכבוד. 

האם אני הכרזתי הכרזות בתישקורת, הנוגעות לכוונת הפלשתיני לשוב ליפו חיפה ועכו ?.

תראה ידידי, הפלשתינים בלונדון אולי חברים להתרועע. אממה כאן הפלשתינים הם אוייב מר וברבר, שאנחנו מתמודדים מולם כבר 100 שנים רצופות.

אמרו ננסה שלום ניסינו ולא שלום ולא עמיאת.

הם לא מחנכים ילדיהם לשלום, כי מעולם לא חשבו שלום. מפיצים תעמולה אנטישמית כנגד יהודים, מכחישים את השואה, שמחים על מות תינוקות, רוקדים על הגגות כשישראל מותקפת בטילים,, משגרים רקטות כבר שנים לעבר אזרחים חפים מפשע.

ולכן כשבאים לדון על מה שמתרחש על הגדר, אני מסרב להתיחס לברבר, כאילו הוא מהטמה גנדי, או חנון תוצרת איניברסיטת אוקספורד.

ואם מישהו חושב,, שצעדת מליונים של אזרחים לעבר הגדר  לא תגרור ירי בצרורות של הצבא  על מנת להרוג, איננו אלא טועה.

לא ניתן הזדמנות לאויבי ישראל להיכנס לשטחנו עם כוונות רצח וזדון.\

ישוב הפלשתיני לאמו ולחדרו בשלום, ויחשוב על גורלו ועל חיו האומללים, שאירגנו בעבורו מנהיגיו הברברים.

איננו מעונינים לפגוע באיש, בל ינסו אותנו. 

דין. 

לא, לא הכרזת ואתה מוזמן לטפל במי שמכריזים על פי חוק. בינם ובין המפגינים אין קשר למעט מוצא אתני משותף וכשאתה מבקש שהמערכת תפעל, שוב, לא ע"פ המתרחש בשטח, אלא ע"פ מה שאתה קובע שהאלפים הללו חושבים או בגלל שפלסטינים אמרו בתקשורת משהו ובגלל שהמפגינים הם פלסטינים אז הם חושבים אותו הדבר...

אתה מציג מקבילה יפה לאנטישמיות של שנות ה - 20 וה - 30 של המאה הקודמת בהבדל אחד, שהיהודים שמעשיהם או דבריהם נוצלו להפצת התעמולה הזו היו אחראים ל"הפלתן" של מדינות ורצח של מיליונים. על פי שיטתך, פרופורציונאלית, היטלר היה בסה"כ מתון.

טילים? רוקדים על הגגות? תגיד, מה ההבדל בינם ובין חמשת הישראלים שנעצרו רוקדים על הגגות למראה מגדלי התאומים הקורסים? כלומר, למעט העובדה שארה"ב לא דיכאה את הישראלים החמודים האלה ומשפחותיהם משך עשרות שנים? ומה ההבדל בינך ובין מי שמטילים כתם על כל היהודים באשר הם יהודים על שום התנהגותם של אלה?

ולגבי מאות הפצועים ועשרות ההרוגים. נהרגו מבלי שנגעו בגדר. ימים ארוכים מאז שהחלה האפיזודה הזו ולו היתה לישראל סיבה טובה לירות אש חיה במפגינים היא כבר היתה מציפה את הרשת בצילומים. אבל זהו, שמה שעושים הפלסטינים זה הכי קרוב שיש לגנדי ולישראל אין מושג ירוק איך להתמודד עם זה אז... ממציאים סיפורים.

הדבר הטוב ביותר למדינת ישראל במצב הזה, זה לטרוף את החבילה ולהתחיל מחדש, למשל ביצירת יחסים חבריים עם אסד. המנטליות דומה והקשר יהיה טבעי ובונה.

15/4/18 22:00
    0
    דרג את התוכן:
    2018-04-15 22:01:42
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: lior peleg 2018-04-15 21:42:26

תראה ידידי, הפלשתינים בלונדון אולי חברים להתרועע. אממה כאן הפלשתינים הם אוייב מר וברבר, שאנחנו מתמודדים מולם כבר 100 שנים רצופות.

הם לא מחנכים ילדיהם לשלום, כי מעולם לא חשבו שלום. מפיצים תעמולה אנטישמית כנגד יהודים, מכחישים את השואה, שמחים על מות תינוקות, רוקדים על הגגות כשישראל מותקפת בטילים,, משגרים רקטות כבר שנים לעבר אזרחים חפים מפשע.

ולכן כשבאים לדון על מה שמתרחש על הגדר, אני מסרב להתיחס לברבר, כאילו הוא מהטמה גנדי, או חנון תוצרת איניברסיטת אוקספורד.

ואם מישהו חושב,, שצעדת מליונים של אזרחים לעבר הגדר  לא תגרור ירי בצרורות של הצבא  על מנת להרוג, איננו אלא טועה.

ישוב הפלשתיני לאמו ולחדרו בשלום, ויחשוב על גורלו ועל חיו האומללים, שאירגנו בעבורו מנהיגיו הברברים.

דין. 

לא, לא הכרזת ואתה מוזמן לטפל במי שמכריזים על פי חוק. בינם ובין המפגינים אין קשר למעט מוצא אתני משותף וכשאתה מבקש שהמערכת תפעל, שוב, לא ע"פ המתרחש בשטח, אלא ע"פ מה שאתה קובע שהאלפים הללו חושבים או בגלל שפלסטינים אמרו בתקשורת משהו ובגלל שהמפגינים הם פלסטינים אז הם חושבים אותו הדבר...

אתה מציג מקבילה יפה לאנטישמיות של שנות ה - 20 וה - 30 של המאה הקודמת בהבדל אחד, שהיהודים שמעשיהם או דבריהם נוצלו להפצת התעמולה הזו היו אחראים ל"הפלתן" של מדינות ורצח של מיליונים. בסה"כ צריך. על פי שיטתך, פרופורציונאלית, היטלר היה בסה"כ מתון.

טילים? רוקדים על הגגות? תגיד, מה ההבדל בינם ובין חמשת הישראלים שנעצרו רוקדים על הגגות למראה מגדלי התאומים הקורסים? כלומר, למעט העובדה שארה"ב לא דיכאה את הישראלים החמודים האלה ומשפחותיהם משך עשרות שנים? ומה ההבדל בינך ובין מי שמטילים כתם על כל היהודים באשר הם יהודים על שום התנהגותם של אלה?

ולגבי מאות הפצועים ועשרות ההרוגים. נהרגו מבלי שנגעו בגדר. ימים ארוכים מאז שהחלה האפיזודה הזו ולו היתה לישראל סיבה טובה לירות אש חיה במפגינים היא כבר היתה מציפה את הרשת בצילומים.

הדבר הטוב ביותר למדינת ישראל במצב הזה, זה לטרוף את החבילה ולהתחיל מחדש, למשל ביצירת יחסים חבריים עם אסד. המנטליות דומה והקשר יהיה טבעי ובונה.

1.את מה שנעשה היום על הגדר, מכנים הפלשתינים בשם "צעדת השיבה " . 

כלומר : הם רוצים לרשת את ביתי ונחלתי בדרכי שלום ובנימוס רב.

אני לעומת זאת מסרב בתוקף לראות בצעדת השלום לכיוון הסלון שלי, אקט של הבעת רצון טוב ותמים.

2.צריך לזכור, שהפלשתיני הוא אויב ולא אזרח שמפגין על מחירי הסוכר והשמנת.

ולכן, כשבאים לדון על מה שנעשה בגדר, צריך לדון בקונטקסט של מלחמה באויב שמכריז השכם והערב [גם ברמקולים בשעת ההפגנה אונליין ] על כונתו לשוב לארצו ולמולדתו בדרכי שלום [שלום עאלק ]. 

3.היכן הגבול.

יש שיאמרו, עד שלא יוציא התקפן דם תינוק יהודי בסכין השחיטה,, הוא בחזקת מפגין תמים רודף שלום.

אני לעומת זאת מחייב ערכית ומוסרית מרווח הרבה יותר גדול, בין התינוק היהודי  לבין  האויב הפלשתיני.

הגבול  שלי הוא  הרמת אבן מן האדמה, והכווונה להשליך אותה לעבר מגיני הילדים, חילי צבא ההגנה.

אינני רוצה להרוג איש.

אבל אם יהרג הפלשתיני , דמו בראשו ובראש מי שהסיתו אותו כנגד ישראל.

4. לו רצו הפלשתינים, היו יכולים להפוך את עזה לפנינה משגשגת.

אבל כנראה שברבר הוא ברבר הוא ברבר,, גם אם תצבע אותו בצבעי הדגל הירוק או הצהוב ,, הוא ישאר ברבר .

דין. 

--
    עוכר ישראל.
    16/4/18 00:28
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-04-16 00:28:16
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: דיןחממי 2018-04-15 22:01:42

דין. 

אתה מציג מקבילה יפה לאנטישמיות של שנות ה - 20 וה - 30 של המאה הקודמת בהבדל אחד, שהיהודים שמעשיהם או דבריהם נוצלו להפצת התעמולה הזו היו אחראים ל"הפלתן" של מדינות ורצח של מיליונים. בסה"כ צריך. על פי שיטתך, פרופורציונאלית, היטלר היה בסה"כ מתון.

ולגבי מאות הפצועים ועשרות ההרוגים. נהרגו מבלי שנגעו בגדר. ימים ארוכים מאז שהחלה האפיזודה הזו ולו היתה לישראל סיבה טובה לירות אש חיה במפגינים היא כבר היתה מציפה את הרשת בצילומים.

אני לעומת זאת מסרב בתוקף לראות בצעדת השלום לכיוון הסלון שלי, אקט של הבעת רצון טוב ותמים.

ולכן, כשבאים לדון על מה שנעשה בגדר, צריך לדון בקונטקסט של מלחמה באויב שמכריז השכם והערב [גם ברמקולים בשעת ההפגנה אונליין ] על כונתו לשוב לארצו ולמולדתו בדרכי שלום [שלום עאלק ]. 

3.היכן הגבול.

יש שיאמרו, עד שלא יוציא התקפן דם תינוק יהודי בסכין השחיטה,, הוא בחזקת מפגין תמים רודף שלום.

אני לעומת זאת מחייב ערכית ומוסרית מרווח הרבה יותר גדול, בין התינוק היהודי  לבין  האויב הפלשתיני.

הגבול  שלי הוא  הרמת אבן מן האדמה, והכווונה להשליך אותה לעבר מגיני הילדים, חילי צבא ההגנה.

אינני רוצה להרוג איש.

אבל כנראה שברבר הוא ברבר הוא ברבר,, גם אם תצבע אותו בצבעי הדגל הירוק או הצהוב ,, הוא ישאר ברבר .

דין. 

1. לא מעניין איך הם מכנים את זה, זו הפגנה שלפחות התחילה בשלווה גמורה אלא שלישראל זה לא מתאים. 

2. תגיד את זה למשפחת גולדוואסר, והוא עוד היה חיל וחמוש.

3. אתה תמשיך ליחס לכל פלסטיני את הרצון לעשות לתינוקות יהודים את מה שראינו מתנחלים יהודים חמושים ברובאים צבאיים חוגגים שנעשה לתינוק פלסטיני, ואני אמשיך להזכיר לך את זה. את זה ואת העובדה שהרטוריקה שלך היא אנטישמית מהסוג הישן וה"טוב" כי היא מטילה אחריות ואשמה על קולקטיב בגלל מעשים שלא נעשו ע"י הקולקטיב אלא ע"י אינדיבידואלים.

4. כמו שהיהודים היו יכולים להפוך את גטו ווארשה...

16/4/18 06:31
    0
    דרג את התוכן:
    2018-04-16 06:43:15
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: lior peleg 2018-04-16 00:28:16

צטט: דיןחממי 2018-04-15 22:01:42

דין. 

3.היכן הגבול.

אינני רוצה להרוג איש.

דין. 

1. לא מעניין איך הם מכנים את זה, זו הפגנה שלפחות התחילה בשלווה גמורה אלא שלישראל זה לא מתאים. 

2. תגיד את זה למשפחת גולדוואסר, והוא עוד היה חיל וחמוש.

3. אתה תמשיך ליחס לכל פלסטיני את הרצון לעשות לתינוקות יהודים את מה שראינו מתנחלים יהודים חמושים ברובאים צבאיים חוגגים שנעשה לתינוק פלסטיני, ואני אמשיך להזכיר לך את זה. את זה ואת העובדה שהרטוריקה שלך היא אנטישמית מהסוג הישן וה"טוב" כי היא מטילה אחריות ואשמה על קולקטיב בגלל מעשים שלא נעשו ע"י הקולקטיב אלא ע"י אינדיבידואלים.

4. כמו שהיהודים היו יכולים להפוך את גטו ווארשה...

1. אם מישהו ישב עם גיטרה שר שירי שלום לא ידה אבן  לא ניסה לחבל בגדר  ונורה בראשו, תן לנו וניווכח. 

בינתיים מי שהוא בחזקת אויב ומנסה לחדור לשטח ריבוני של היהודים או של כל מדינה אחרת, דמו בראשו בלבד, ידינו נקיות לחלוטין. 

2.גולדווסר וחבריו יצאו להגן על ילדים  יהודים  מפני תקפנות הברבר , ומפני מנהרות העכברושים שחפר כדי לחדור לישובים ולשחוט תינוקות  נשים וזקנים.   כל מה שקורה וקרה בעזה, היא תוצאת תקפנותו של הברבר, ואין לקרבנותיו שום סיבה להתנצל ולהסביר לך את זכותם להגנה עצמית , מפני שהזכות לחיות במובן הפשוט של לנשום דרך ריאות, איננה צריכה לשום הסבר ולהתנצלות.

לא נגד ישראל צריך להפגין הברבר, אלא נגד מנהיגיו זוהמת המין האנושי.

3.מי ששמח על הרג חפים הוא חלאת המין האנושי, ולא אכפת לי מוצאו הלאומי או העדתי או המיגדרי.

בעוד שבישראל התופעה הזאת היא בשוליים של השוליים [מקרה נדיר וחד פעמי ], בחברה הפלשתינית הוא ענין המעוגן בתרבות ובדתם לפיה, היהודים בני הקופים והחזירים,,  כופרים בני מוות.  זה המוטו של עזה  ומנהיגיה שאירגנו את ההפגנה,, וכל הענין כאן הוא  בקונטקסט הזה, ולא בקונטקסט של מרתין לותר קינג.

4. הפלשתינים בחרו להפוך את עזה לגטו מרצון , בניגוד חמור וגמור ליהודים בגטו ורשה.

היהודים לא הוכנסו לגטו הפולני  מפני שירו טילים על פולנים, ולא מפני שביצעו בילדיהם שחיטה.

ידידי,, אני מבין שיש לך שעות רבות על כוס קפה עם חבריך הפלשתינים בלונדון,, אבל אני מציע לך להבין.

שאת מציאות החיים של בני אדם האמיתית ,, לא ניתן לבחון  במסעדות לונדון על כוס קפה עם קוראסון. 

אני מציע לך לדמיין את המצב הבא :

אתה נמצא בחדר במרחק 200 מטר מן הגדר, עם הילד שלך שהוא בן שנתיים.

פתאום מחליטים מי שיורים טילים כבר שנים [אויב ], לבוא עם עשרות או מאות אלפי תומכיהם  אל הגדר ולנסות לפרוץ כדי לרשת אותך -כך מצהירים.

אתה רוצה לאפשר להם להגיע  אל הבן שלך ? אני לא מוכן לאפשר להם. 

נב. אני לא מדבר על פלשתינים כקולקטיב, אני מדבר רק על מי מתוכם שבאו להפר את ריבונותי על אדמתי. 

דין. 

--
    עוכר ישראל.
    16/4/18 10:00
    0
    דרג את התוכן:
    2018-04-16 12:08:10
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין

צטט: lior peleg 2018-04-15 19:56:23

צטט: yaakov~~~ 2018-04-15 10:23:55

צטט: lior peleg 2018-04-15 07:14:28

יעקב, אני סופר קצר היום בזמן אז רק הערה קטנה. בדוק את הטקסט שלי שציטטת. עמדתי על טעותי ותיקנתי ובהתחשב בכך שמיד אחרי היריה אחד החיילים מדבר על פגיעה בראש...

אז לא ברור לי למה נתקעת על זה לפחות בשתי תגובות. ולא, הל"ה לא היו אזרחים לא חמושים מעברו השני של מחסום שנורו כמו ברווזים. דבר נוסף, אלוף במיל' גיורא איילנד אמנם היה מתון ממני בתגובתו אבל כנראה שגם הוא שמאלן רדיקל מסוכן... וגם נחמיה שטרסלר.... וכל מי שלא יתייצב בקו אחד או ימינה מבנט וליברמן.

ליאור,

כתה פעמים כתבתי שבין אם העזתי נפצע או נהרג, זה זניח לחלוטין, מבחינת מרכיבי הבעיה עצמה.

כי אם הירי מוצדק, אין שום משמעות אם נפצע או נהרג.

לשאר דבריך. אני רחוק מאוד מאוד לדיעות ליברמן ובנט וביבי.

לראייה, פתחתי כמה דיונים בגנות התמיכה ברוצח אזריה.

אבל שים לב כמה גנרלים תמכו בירי של אזריה על אדם גוסס.  אלוף דיין בראשם, ועוד כמה.

לרוב, מדובר באלופים שמעוניינים מאוד מאוד להתברג לרשימה פוליטית כלשהי בבחירות הקרבות.

לא דיין עושה עלי רושם. גם לא איילנד.  החוק והאמת מעניינים אותי.

גם התגובה הראשונה שלך וגם זו שכתבת לחן התרכזו בכך שהשתמשתי בשורש רצח, אבל ניחא.

ליאור, תודה שטרחת להשיב לעניין לדבריי.  הבוקר, אני זה שממהר, אך אנסה להשיב לך.

בקשר לאם הירוי מת או לאו, כתבתי כמה פעמים, זה זניח לחלוטין בעיניי. חיזקתי את חן כי הגיב יפה  ועם הומור.

לגבי הירי, ירי באזרח לא חמוש בצד שלו שמעבר לגדר ואינו מהווה איום, אינו מוצדק ואני ספק אם מישהו פה היה מטריח את עצמו להעמיד את זה בסימן שאלה לו זה היה הפוך והיורה היה פלסטיני והירוי ישראלי ואפילו חמוש ואפילו מעבר ל"גדר", למשל ביו"ש. אפילו אם תיאורתית יש משהו שאנחנו לא "רואים", חובת ההוכחה על הצבא, הוא לא מעל החוק ומעל המדינה, הוא עובד עבורה.   אני חולק לחלוטין על דעתך מכמה סיבות.

- קיימות נסיבות רבות בהן ירי על אדם לא חמוש מוצדק והכרחי.

למשל, אם המערכת של זיהוי פנים זיהתה ראש חוליית מחבלים, וידועה כוונתו לבצע פיגוע.  

למשל אם מערכת הביטחון החליטה על סיכול ממוקד.

- בקשר לירי פלסטיני על ישראלי:

א. צלפי עזה ממש לא נמנעים לירות עלינו בכל הזדמנות, כולל ירי צלפים לשטח ישראל. בן יחיד של חברים טובים שלי נהרג כך. 

ב. אין להשוות, לא חוקית ולא מעשית, את המצב באיו"ש, שם אנחנו שולטים ככובש, עם המצב ברצועת עזה.

אתה בתגובה אתמול ב- 19:07 הבאת מדברי איש "שמאל" שאמר: "לא, לא מדובר באנשי שמאל. מדובר באנרכיסטים רדיקלים, מתוסכלים, מתוסבכים, ששוללים כל דבר שישראלי"...

אז לא, מי שמתקוממים על האירוע הזה בהרבה מאוד מקרים לא נמצאים אפילו בסביבה של שמאל, אבל אתה הסכמת איתו. איילנד כשלעצמו לא צריך לעניין אותך אבל לתייג כל מי שחושב שקןרה פה משהו רע כמי ששולל כל דבר ישראלי...

- לא. אני מדבר על היגיון והגינות.  הצגת סרטון, ממנו אי אפשר להגיע לשום מסקנה, והפכת את הסרטון ל   j'accuse נגד צה"ל וישראל. זה באמת מפריע לי כי מאוד לא הוגן.  כי אתה יודע כמוני שמהסרטון אי אפשר להגיע באמת לשום מסקנה בקשר להצדקת הירי.

- לא, חובת ההוכחה אינה על צה"ל אלא עליך. לפי העיקרון התלמודי, שאומץ במשפט העברי, הצרפתי, האנגלי, הגרמני... "המוציא מחברו עליו הראיה".

- אתה דיברת על איילנד. הזכרתי אותו, והזכרתי חוות דעת מקבילה בעניין אזריה, גם מצד אלוטף מוערך, כדי להראות לך שדעתם לא נכונה בהכרח מדעתך ומדעתי.  מהסיבה הפשוטה שאינם חכמים מאיתנו. גם כי לרוב מונעים משיקולים זרים.  ע.ע. אימרות שפר תקופתיות של האלוף הגאון ד"ר שם טוב במיה !

אתה מדבר על חוק וצדק (צדק, כלומר מוסר?). אני לא מכיר שום חוק שמתיר לעשות את מה שאנחנו רואים פה ואם יש אז אפשר באמת לסגור את הדלת ולזרוק את המפתח. חוק אינו בהכרח מוסרי, הוא המון פעמים ביטוי של נורמות ואלה יכולות להיות  פסולות. גרמניה הנאצית היתה מדינת חוק ברמות שישראל כנראה לעולם לא תהיה. זה לא אומר שמה שהם עשו, למרות שחוקי בגרמניה של אז, איננו פשע.

מלחמה אינה מוסרית. נשק אינו מוסרי. הרג אינו מוסרי. לעתים, כל אלה הכרחיים. לעתים, כל אלה מוצדקים.  אני אומר שוב ושוב שאין בידי שום סימן שהירי לא היה מוצדק, גם שום סימן שהירי לא היה מוצדק. 

אם יש למאן דהוא הוכחה לירי סתני, שיביא אותה לכיכר השוק, ואז נוכל לדון באמת בטענה. וזה נכתב בלי שום אירוניה !

כדי לא להותיר את מה שהדגשתי בלי הסבר ומתוך הבנה שיתפס כפרובוקציה נטו, אני אזכיר שבמדינת ישראל ישנם חוקים נגד גזענות והסתה לגזענות וכמו כן שתנועת "כך" נכנסה לרשימת ארגוני הטרור.

למרות זאת חברי תנועת "כך", במקום לבלות זמן בכלא, הקימו ארגונים (ומפלגה) שפועלים בשם אחר, נהנים מכספי ציבור ומוזמנים לוועדות הכנסת ליעוץ בנושאים הרלוונטים לנאצים בני דת משה (יחסים בין יהודים ומי שאינם). ואני בטוח שאת זה שהם הצליחו להיכנס גם לכנסת אתה זוכר...

זו מדינה שהחוק בה הוא לא יותר מהצעה ועלה תאנה. 

אישית, אני סבור שח"כ סמוטריץ , יוגב , רגב ודומיהם אינם שונים בכלום מחברי "כך". שלא לדבר על בן גביר, מרזל, הצל ושות'. אנשים אלה ממשיכים להתבטא עקב עודף דמוקרטיה. דמוקרטיה שאינה יודעת להגן על עצמה.

אני סבור שאנחנו עדיין מדינת חוק.

אני בעיקר מתקומם נגד הנטייה הכפייתית פה בקהילה להקניט את צה"ל, להאשים אותו בכל פשעי סדום ועמורה גם.

ראבק, מדובר בילדים שלך ושלי !!!

--
    חיתולים ופוליטיקאים יש להחליף לעתים תקופות. מאותה הסיבה. ברנרד שאו
    16/4/18 13:12
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2018-04-16 13:12:09
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: yaakov~~~ 2018-04-16 12:08:10

צטט: lior peleg 2018-04-15 19:56:23

אני בעיקר מתקומם נגד הנטייה הכפייתית פה בקהילה להקניט את צה"ל, להאשים אותו בכל פשעי סדום ועמורה גם.

ראבק, מדובר בילדים שלך ושלי !!!

ומנין לך שילדיו משרתים בצה  "ל  ולא בבי די אס ? [לא שיש לי טענות  ] .

הוא לא חייב שילדיו ישרתו בצבא הישראלי  כדי להשמיע  ביקורת,, ואני לא חייב להיות טיס קרב או צלף בעזה, כדי להשיב לו.

דין. 

--
    עוכר ישראל.

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "כשאדם הופך חיה מוכת כלבת שצריך להרדים"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה