כותרות TheMarker >
  ';

  פרטי קהילה

  יהדות

  ~* אין להעלות תוכן שאינו שייך במישרין לנושא בו הקהילה עוסקת. ~*אין לעקוף זאת ע"י "התאמת" תוכן הדיון (בעזרת כותרת, מס' שורות, ציטוט וכו') ~* נושאים פוליטיים - יעלו אך ורק בקהילת אקטואליה! ~* יוצאים מהכלל הם דיונים הקשורים למשל בהחלטת ממשלה לגבי תחום מסויים  בו עוסקת הקהילה במיישרין. ( בקהילת יהדות רק בנושאי דת! ).

  חברה וקהילה

  פורום

  דעות והגות

  מיטב ההגות היהודית של חברי דה מרקר.

  חברים בקהילה (1355)

  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  תנועת כמוך
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  eicher077
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  תכשיט
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  נעם דימנט
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אפרת ש.
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אלון בחורף
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  rebosher
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  "אם כסף תלווה את עמי... לא תהיה לו כנושה, לא תשימון עליו נשך1

  17/5/18 12:17
  0
  דרג את התוכן:
  2018-05-17 12:31:10
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  נאמר בפסוק. מהו אותו 'נשך' מסתורי? מצטט רש"י2 את דברי חז"ל "ריבית, שהוא כנשיכת נחש שנושך חבורה קטנה ברגלו ואינו מרגיש, ופתאום הוא מבצבץ ונופח עד קדקודו. כך ריבית – אינו מרגיש ואינו ניכר, עד שהריבית עולה ומחסרו ממון הרבה."

   

  הסיבות: מדוע אסור לקחת ריבית

  מה רע כל-כך בגביית ריבית? הנה כמה סיבות שהובאו בפרשני התורה.

  אכפתיות מהזולת. כאשר אדם מלווה את כספו בריבית, בסופו של דבר הונו של המלווה יתפח בעוד הלווה ייהפך להיות עני וחסר כל. בורא העולם לא רצה שבקרב העם ישרור חוסר שוויון שכזה9 .

  חוסר אמונה. לאדם שמלווה בריבית יש מקור הכנסה בטוח כביכול, והוא לא צריך לדאוג ולהתפלל לבורא העולם כמו כל בעל עסק אחר10 .

  עניין של הגיון. אם ללווה אין מספיק כסף והוא זקוק להלוואה, כיצד נוסיף עליו גם תוספת תשלום של ריבית11 ?

   

  למה אני מכבד את עו"ד ברק כהן ששוכב על הגדר עבור כולנו נגד הבנקים ועורכי דין משרתי האדונים

   עדכון אחרון: 21.05.2017, 9:54

   

   

  עו"ד ברק כהן שוכב על הגדר עבור כולנו.
  לשכת עורכי הדין שללה את רישיון עורך הדין ברק כהן לשנה וחצי. והרי זה לא רק אבסורד אלא שיא הציניות ויריקה בפנים של הציבור הישראלי. כי הרי מדובר בגיבור לאומי, לא פחות, ששכב על הגדר עבור כולנו. מה לעשות שהוא קיבל חינוך מצוין מהבית, אביו היה מהלוחמים החברתיים המובילים בישראל בתקופת "הפנתרים השחורים". כי הרי הבנקים הם לא פחות משודדי הציבור הרחב, האחראים על זריקת אלפי אנשים אומללים מדירותיהם דלות, פשיטת עור שהביאו להתאבדויות של אנשים, גוזלי ריבית קצוצה בפערי ריבית אדירים, כתוצאה מהריבית מהפער שנוצר בין הריבית שהם נותנים לנו על הפיקדונות שלנו לבין ההלוואות שהם נותנים לנו, ובעצמם לוקחים המנהלים מיליונים ובונוסים על גזלתנו.

  ומה עשה עו"ד ברק כהן? לא חסך את שבט לשונו, וכמו נביא רדף בשער את מנהלת בנק לאומי רקפת רוסק ומנכ"ל הבנק שסוחב אחריו תיקי שרצים – האדון ציון קינן. כל חטאו שהוא עשה את זה לעיני משפחותיהם ייצג את כעסם של רוב אזרחי המדינה העומדים אין אונים כלפי הבנקים-המונופול הכי גדול במדינה (אגיע עוד להתנהגותו).
  הפילוסוף המדיני הדגול תומס דה טוקוויל, שבעצמו היה ילד רע, ממשפחת האצולה אבל מוקצה אצל האצולה בגלל התנהגותו המרדנית התריס ואמר "תפקיד עורכי הדין לייצג את העם בפני השלטון" ומה קורה בפועל בחלק הארי של המקרים? עורכי הדין מייצגים את ההון בפני השלטון, והאזרחים המסכנים נאלצים להימעך לא רק על ידי לא רק המדינה והגזלנים התאגידיים, חברות ביטוח וכו' המקבלים הגנה מהמדינה אלא מתמוטטים כלכלית על ידי עורכי דין. לעיתים הם נאלצים לגמור את חייהם על ידי נטילת הלוואות בשוק האפור לשלם שכר טרחה.

  אמנם פגשתי במהלך עשיית סרטי, עורכי דין אנשים טובים, אבל מעט מאוד צדיקים בעל לב חברתי אמיתי: עורך דין אדם פיש ז"ל שהיה כפי שהגדיר אותו שופט בית המשפט העליון יורם דנציגר "מוסד ענק של פרו בונו (ייצוג ללא תמורה) של עניים ונדכאים במספרים לא יאומנו, ללוויה שלו הגיעו אלפי עמך שהוא הציל אותם חינם אין כסף? עו"ד דר' דיוויד וינר ז"ל, עורך דין בכיר בסנגוריה הציבורית הארצית שזיכה את עמוס ברנס והטווה דרך של עבודה למען הציבור ולא נכנע לפיתויי הממון, ראש הסנגוריה הציבורית, דר' יואב ספיר שסיים דוקטורט בהארוורד ולא עמד בפיתויי המיליונים וחזר לישראל על מנת לייצג במשכורת ציבורית את עמך ישראל חפים מפשע. ולצדם המעטים שאינני מכיר.

  נחזור לעורך דין ברק כהן (בשבילי הוא עדיין עורך דין). גידף את מנהלי הבנקים לעיני משפחותיהם? הלא כך עשה הנביא עמוס כנגד פרות הבשן(אוליגרכים ואוליגרכיות בממלכת ישראל) "פרות הבשן הרוצצות אביונים…האומרות לאדוניהם: הביאה ונשתה…" מה אם זה אם לא האליטה הפיננסית הישראלית? האלפיון העליון, הבנקאים הרוצצות אביונים?" וממשיך עמוס "שמעו זאת השואפים אביון ולשבית ענוי ארץ, לאמור: מתי יעבור החודש ונשבירה שבר והשבית ונפתחה בר להקטין איפה, להגדיל שקל ולעוות מאזני מרמה?" חברים כך ממש התנהגות הבנקים הבנקאים!

  רגע! ועכשיו דבר חשוב כבוד לשכת עורכי הדין: כאשר הנביא עמוס דיבר אל פרות הבשן הוא לא הסס לעמוד מול בתיהם, ויש להניח שהילדים שלהם ובני משפחה שמעו ונפגעו. גם המלך אחאב גזל את כרם נבות היזרעלי, או אז הגיע הנביא אליהו לארמון, לא ברר מילים ואמר "הרצחת וגם ירשת?"- וניבא לו מוות ולאשתו היקרה איזבל מוות וכלבים ילוקו את דמה. יש להניח שגם במקרה זה עמדו סביב אחאב אשת המלך נסיכים, ביניהם, בנותיהם. ממש כפי שעשה עו"ד ברק כהן. זה עובד. גוזלי הגזל נבהלים ומזמינים להגנתם גדודי עורכי דין.

  אספר סיפור קטן. בצעירותי, כאשר היה לי עוד מרץ וכוח כנגד עוולות, עשיתי מעשה ועל כך יעיד אבישי כפיר מי שהיה שותפי לשעבר יו"ר פורום היוצרים הדוקומנטרים. אחד מלקוחותינו, מולטי מליונר, טען שיש פגם בסרט בשני צילומים מטושטשים ולכן הוא לא מוכן לשלם על הסרט (לאחר זמן נודע לנו שכך הוא נוהג עם כולם). צפיתי בסרט וכל הצילומים זכים כבדולח. חשבתי וחשבתי מה עושים. מה אתעסק עכשיו עם עורכי דין? והנה צץ במוחי רעיון. הרמתי למיליונר החמסן טלפון ואמרתי לו:
  "אתה מכיר את אבישי כפיר שותפי החמוד שגדל בכרמל אבל לא אותי. אני מקרית ים. אני מגיע היום לבית שלך, נכנס ואומר לאשתך "את יודעת מאיפה הכסף לניתוחי הציצי? כי בעלך גנב. פונה לילדים: "אתם יודעים מאין הנסיעות שלכם לחו"ל? מאבא שלכם הגנב." המיליונר הזה נבהל הזמין אותי למשרד, דיבר יפה יפה, כתב לי צ'ק על כל הכסף. כשיצאתי ראיתי שבארון המפואר עומדים לתפארת כל מיני בקבוקי ויסקי. שלפתי אחד ואמרתי לו: "זה אני לוקח על הטרחה להגיע למשרד שלך."

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על ""אם כסף תלווה את עמי... לא תהיה לו כנושה, לא תשימון עליו נשך1"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  17/5/18 12:31
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2018-05-17 12:31:10
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  הייתי יום אחד בבנק ושמעתי שיחת טלפון של לקוח עם פקיד בנק מנוול.

  הלקוח ביקש מאה שח , רק מאה שח , מה זה מאה שח לבנק,

  הפקיד סרב בכל תוקף ואפילו לא ניסה לבקש אישור,

  הלקוח התחנן , אבל הפקיד אטום לב של אבן , סרב.

   

  שמעתי עוד שיחות דומים לזה- אבל נסתפק בזה.

   

  ביקשתי מהפקיד שימלא לי טופס להעברה כספית לחול,הוא אמר לי שהוא לא יודע,

  אבל אני מוכן למלאת לך את הטופס ואת תחתמי, אמרתי לו שאני לא אחתום אם

  הוא לא יודע ולא אקח אחריות אם הוא אומר לי במפורש שהוא לא יודע.

  אם יש טעות משלמים עמלה גבוהה.

   

  אמרתי לו בוא נתקשר ותדבר איתם, אך הוא טען שהוא לא יודע אנגלית.

   

  בזמן הקרוב יסגרו כל סניפי הבנקים וכל הפעולות יבוצעו בטכנולוגיה המתקדמת,

  וכל הבנקאים נותני השרות ילכו הביתה.

  אני מאוד שמחה שיבעטו בהם החוצה - אבל מצד שני כואב לי על הזקנים שלא יודעים להשתמש

  בטכנולוגיה המתקדמת.

   

   

   


  --
  הוליווד זה מקום בו ישלמו לך אלף דולר תמורת נשיקה ו-50 סנט תמורת הנשמה שלך.
  - מרלין מונרו


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על ""אם כסף תלווה את עמי... לא תהיה לו כנושה, לא תשימון עליו נשך1"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה