כותרות TheMarker >
  ';

  פרטי קהילה

  אימון אישי (coaching)

  העתידן אלווין טופלר מסביר בספרו "הלם העתיד" תובנה מהפכנית לזמנה לפיה העתיד צופן בחובו שינויים רבים ומהירים שאנשים רבים מתקשים ויתקשו להתמודד איתם, יותר מידי שינויים בפרק זמן קצר מידי. ייתכן ואימון הוא ה"טרנד" החם וייתכן שאימון מהווה תשובה לקצב השינויים ההולך וגובר, תשובה למצב החברתי ולאורך החיים שהכתיבה לנו ההתפתחות המדעית. קהילת Coaching היא המקום לדון בסוגיות שונות, להתפתח, ללמוד, לחקור ולהנות.

  יזמות ועסקים

  פורום

  אימון אישי

  אימון אישי

  חברים בקהילה (4559)

  לולה של היום
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  מוטליס
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ARMAND
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אישוֹן
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  קלרה הקדושה*
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אבירוזנטל
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  DanielOvadia
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אחר40
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ornazaf
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  barir
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  מזל טוב! השלמתי את ספרי: להתאמן עם סיפורים - מדריך לאימון וצמיחה אישית, טעימה בפנים

  20/5/18 23:33
  0
  דרג את התוכן:
  2019-02-02 07:33:05
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  מבוא – על אימון וסיפורים

  כשהייתי קטן, אהבתי מאוד את עולם האגדות והפנטזיה. הייתי אביר על סוס, נסיך אמיץ לב, הצלתי נסיכות, ניצחתי דרקונים, פחדתי ממכשפות ומפלצות, והייתי מאושר. העולם היה מסעיר, צבעוני, מרתק ומלא פיתויים והרפתקאות. עד שיום בהיר אחד, הופיעה עננה, העולם השתנה, שינה צבעיו לשחור לבן, התכווץ לממדים אחרים, והסתכל עלי במבט כזה כאומר, דודי, הגיע הזמן להתבגר, פיות יש רק באגדות, ולהיות מבוגר זה דבר רציני – ואני חשבתי.. גם משעמם. אני לא זוכר בן כמה הייתי, אבל את תחושת ההתפכחות והאכזבה אני זוכר היטב. פג הקסם. 

  למה אני מספר לכם סיפור כזה עצוב? לא כי יש לו סיום טוב - עוד לא הגעתי לשם, ואני לא ממהר, אבל יש לו דווקא המשך נפלא. בהמשך הדרך גיליתי, שאת קסמן של אגדות אפשר למצוא בחיים עצמם - הם מאתגרים, מסעירים, מרגשים, מפתים ומלאי הרפתקאות יותר מכל סיפור אגדה, אם רק נרצה. הפנטזיה מתממשת במסע המופלא שהאדם יכול לעשות בחייו אם רק יבחר בכך. 
  אני מאמין שבידנו להתאמן ולהפוך לאומנים באמנות החיים, שהם  החומר ממנו עשויים החלומות[1], ובהם נמתחים אין ספור חיבורים ואפשרויות, מהם אפשר לטוות סיפור מסע מופלא, שיש בו השראה, משמעות ואושר.

  רשמי המסע שלי בין הסיפורים לחיים, הם החומרים מהם בנוי ספר זה, ואני מקווה שהוא יפגוש גם את המסע שלך ואת הסיפור שלך.

   כל סיפור הוא מסע, כל אימון הוא מסע, והמפגש בין הסיפור לאימון הוא מסע בין עולמות. החיבור ביניהם יכול להיות אינסטרומנטלי, ולעסוק בשאלה כיצד להשתמש בסיפורים לטובת האימון, או אילו תובנות אימוניות יכולות לסייע ביצירה וסיפור של סיפורים, אולם אני רוצה להציע מכנה משותף מהותי יותר: האימון והסיפור עוסקים בעיצוב תפישת המציאות באופן שמביא להנעה (מוטיבציה) ותנועה מנקודה לנקודה על קו החיים. בשניהם מתחולל תהליך קוגניטיבי, מודע באימון, ולא מודע בסיפור, של בחירה של פרשנות מסוימת מבין רבות אפשרויות לגבי חיי האדם, הרותמת את המנגנון הרגשי לפעולה אפקטיבית. הסיפור הוא תכונה ויכולת אנושית יסודית וקיומית, והאימון הוא גישה מעשית המשלבת את העקרונות של עולם הסיפור בפרט והפסיכולוגיה בכלל עם כלים מעשיים ליצירת חיים של עשיה ומשמעות.

  בספר שלפניכם מגוון רחב של סיפורים קצרים, עתיקים כחדשים, השזורים בהמלצות אימוניות ומגוון כלים עוצמתיים, צידה לדרך לתרמילו של כל החפץ במסע אישי של אימון וצמיחה ולאנשי מקצוע העוסקים באימון, טיפול, חינוך והדרכה.

  ההזמנה לקורא היא לראות במפגש עם הספר הזדמנות לתהליך אימון עצמאי, לטובת הסיפור האישי, לקחת מהסיפורים, התובנות, התרגילים ושאלות החקירה והגילוי המלווים אותו, את מה שמועיל להעמקת הלמידה, ולהתמיר אותה להנעה של עשיה ויצירה.

   

   

  ומה בתפריט?

  כדי שהמסע יהיה לא רק מועיל ומרגש אלא גם נעים ומהנה, מתלווה אליו תפריט מגוון, מעולמות שונים: כלים פרקטיים מעולם האימון, תובנות מעולמות הפסיכולוגיה והפילוסופיה, השראה מחכמות הקבלה והמזרח, חקירה חווייתית בעזרת ספרים וסרטים, גילויים על הכאן ועכשיו דרך תרגילי מדיטציה, נשימה ותנועה, רפלקסיה ועיבוד של תהליכים קוגניטיביים ורגשיים, העמקת המודעות, חיזוק הנוכחות והנעת שינויים, והעיקר בספר זה – מגוון רחב של סיפורים, עתיקים כחדשים, אותם נפגוש דרך הפריזמה של אימון אישי באמצעות סיפורים.

  מעט על המסלול שלנו, הרצוף בעשרות סיפורים, תרגילים, תובנות וכלים, ובהרבה אהבה:

  את המסע בספר זה נתחיל בשאלה מה הוא סיפור ובמה כוחו הגדול, על הפרט והעל הכלל, כאמצעי לתפישה ולמישמוע של המציאות. נדבר על אמונות ועל פרדיגמות, ועל ערכו החינוכי המרפא של הסיפור, לתת לנו מה שאנו באמת צריכים ממנו. נכיר מתודה לעבודה עם סיפורים, אותה נתרגל בהמשך ביסודיות בסיפור: "האוצר מתחת לגשר".

  בהמשך נדבר על האימון ועל העקרונות המעצבים את המסע האימוני.

  אליס בארץ הפלאות תיקח אותנו למסע בעקבות הדרך בה נרצה לעבור, ונלמד שכדי לנוע צריך לעצור, ומתוך העצירה ליצור דרכים חדשות.

  בהמשך הדרך נכיר את שאלות הזהב משנות החיים, אלו המביאות לרציף 9 ושלשה רבעים.

  נלווה את אייזיק במסעו לפרג וחזרה, ונהפוך אותו למסע שלנו לגילוי האוצרות אותן נחפש בצאתנו ונמצא בשובינו.

  בעזרת גלגל החיים וכלים אחרים, נלמד כיצד מחברים לכל חלום – אקסל, והופכים את העשייה לסולם הצמיחה, וכיצד לגלות את המשאבים אותם אנו יכולים לנצל לטובת מסע חיינו.

  נבחן את האופן בו אנו תופסים את המציאות, ומספרים עליה, משפיע על חיינו, ואיך להשתמש בתובנות אלו ליצירת סיפור טוב יותר.

  נדון בערכי החיים, באופן בו אנו יכולים להפוך אותם לשווים יותר, בשינויים שכדאי לנקוט, וגם באלו שלא.

  נחקור את נושא המוטיבציה, ונגייס למסענו כמה הבחנות רבות עוצמה: בין 'מחשבה' ל'החלטה', בין 'רצון' ו'צורך', בין 'למה' ו'מדוע', בין 'טעות' ל'כישלון' ובין 'הנחה' ל'עובדה'.

   נכיר את הגורמים המעכבים אותנו, הרגלים ופחדים, ונכיר דרכים להפוך אותם מאויבים לאוהבים.

  סיפור ביקור בסופר מרקט יפתח את השער לעולם הלב והרגש ולתובנות וכלים המסייעים באימון וניהול רגשי.

  נדבר על מערכות יחסים, על פגיעות, על קבלה והכלה, ועל מה שסיפורים עתיקים יכולים לחדש לנו בנושאים אלו.

  נרחיב את מודעותינו בדיבור על מודעות ומדיטציה ועל כוחו של הרגע הזה, ונתרגל את הכאן ועכשיו.

  לקראת סיום ננסה לחשוף את סוד הדיוק הפנימי ואת הדרך אל האושר, ונגיע לסופו של הסיפור שאינו נגמר.

   

   

   

   

   

   

  גילוי עצמי דרך סיפורים

  הסיפורים בספר זה באים מעולמות שונים, ולמקורותיהם של אותם סיפורים שזיהיתי, הפניתי בהערות.  

  ההקשר במסגרתו בחרתי לשלב כל אחד מהם, הוא האופן בו אני פוגש סיפורים אלו, ומה שאני רואה בהם, והוא בדרך כלל אפשרות אחת מני רבות. לחלקם הוספתי פירושים והערות, אחרים הובאו כמו שהם ללא הצעות פרשנות, כאילוסטרציה לנושא הנידון. אני מבקש לראות בסיפורים ובמובאות למינהם הצעות בלבד, ומזמין אותך למצוא בהם ולקבל מהם, את מה שמתאים לך, ולהוסיף ולשנות כאוות נפשך כדי לשאוב מכל אחד מהם את התרומה המדויקת והייחודית עבורך.

  כל סיפור הוא מפגש - גם אימון הוא מפגש. אני מציע לראות בסיפורים אלו מפגשי אימון, ולהתייחס לשאלות ולהצעות לחקירה וגילוי כהזדמנות עבורך להתאמן ולקדם את מה שחשוב לך. אני מציע כלים מגוונים מארגז הכלים של עולמות האימון וההתפתחות האישית, העומדים לרשותך במסע הגילוי והצמיחה שלך, ואני מזמין אותך לקחת אחריות על התהליך שלך ולהתחייב לפעולות שיתמכו בשינויים שאתה רוצה להביא לחייך.

  אני מקווה שתגלה כאן הזדמנות עבורך לגלות עולם חדש, אוצר הקיים בך. אימון הוא תהליך של עבודה פנימית הכוללת לימוד וחקר המשולבים עם פעולה ועשיה. התקדמות בספר, ושימוש בשאלות ובתרגילים המוצעים בו, יאפשרו לך לייצר מומנטום של תהליך מתפתח ומעצים,  כך שספר זה יכול לשרת אותך לא רק כמקור לסיפורים, כלים ותובנות, אלא לאפשר לך לעבור בליוויו מסע של צמיחה והגשמה.

  ולמאמנים ולעוסקים בחינוך, הדרכה וטיפול, המלצתי היא לאסוף לארגז הכלים שלכם, קודם כל את הסיפורים שמרגשים אתכם ומעוררים בכם השראה, ולתת להם להופיע ברגע הנכון. לתת לאינטואיציה שלכם להעלות את הסיפור שמהדהד את מה שקורה באימון, להציע אותו לשותף לתהליך, ולשאול אותו, איפה הסיפור פוגש את חייו. שמרו על האיזון העדין בין לומר ולהחריש, כדי לתת למתאמן למצוא בסיפור, בדרכו, את מה שיש בו בשבילו.


  [1] וויליאם שייקספיר, "הסופה"

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "מזל טוב! השלמתי את ספרי: להתאמן עם סיפורים - מדריך לאימון וצמיחה אישית, טעימה בפנים"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  2/2/19 07:33
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2019-02-02 07:33:05
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  כתיבתך מעניינת. איך ניתן לרכוש את הספר?


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "מזל טוב! השלמתי את ספרי: להתאמן עם סיפורים - מדריך לאימון וצמיחה אישית, טעימה בפנים"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה