כותרות TheMarker >
  ';

  פרטי קהילה

  אקטואליה

  קהילת אקטואליה - המקום לדון בענייני היום, בארץ ובעולם. פוליטיקה, כלכלה, חברה, דעות והגות. אנא שמרו אל התבטאות נאותה!

  אקטואליה

  חברים בקהילה (5577)

  לולה של היום
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  משה ,
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  רז מוסטנג
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  Buna
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  cleopatra9
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  נעם דימנט
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  נרתיקנית דביקה
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  boazlaw
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  מפלגת העבודה / האבודה: מחנאות, קנאות וסכינאות

  29/6/18 19:51
  0
  דרג את התוכן:
  2018-07-05 00:22:21
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  מפלגת העבודה כלואה בין שני סוגי יו"רים, ולכן גם החליפה 12 פעם כאלו בעשור וחצי. הסוג הראשון, נוסח עמרם מצנע ובוז'י הרצוג, מתחנפים למחנה השמאל הקיצוני שחדר ממר"צ ושמאלה ממר"צ לתוך מפלגת העבודה, מיישרים איתו קו, ומייצרים סיסמאות נבובות וריקות כדי להתחנף לרעיונות ההזויים של אותו מחנה (עקירות, בריחות, הפחדות, פוסט ציונות).

  הסוג השני מנסה להחזיר את מפלגת העבודה למרכז המפה, לאותה מפלגה של חומה ומגדל, התיישבות וערכים ציוניים. הבעיה שאת הסוג הזה, אותם גורמי שמאל קיצוני במפלגת העבודה מנסים מיד לסלק ולחסל פוליטית.

   

  כדי לנווט בין שתי הקצוות האלו נדרש בטחוניסט, כזה שינסה לומר "אני אנווט בטחונית וקודם כל בטחון ישראל". ככה הגיע רבין לתפקיד עם "לא יהיה צבא זר ומדינה נוספת ממזרח לירדן" ואז הובל באף על ידי פרס ממחנה השמאל הקיצוני אל אסון אוסלו. רבין לפחות ניסה אכן לנווט בין המחנות - בין האברהם בורגים והביילינים הסהרוריים, לבין מחנה שהבין שאין פה משא ומתן ותן וקח אלא רק מתן ומתן, וקח וקח מול אש"ף. כל מי שבא אחריהם שילם את האתנן למחנה השמאל הקיצוני הסהרורי, שגם העיף את ברק ואת בן אליעזר שלא התאימו לקו שניסו להשליט על המפלגה. ועכשיו בשידור חוזר גם את אבי גבאי. 

   

  הרצוג, מרוב הייחום שלו להגיע להנהגת המדינה, פתח רגליים וכמעט גרם להתהפכות הספינה ופילוג מוחלט. עקב מפקדי הארגזים הפסולים לפרימריז במגזר הערבי, נוצרה תחרות מי יבוא באמירה יותר שמאל קיצונית, והתברר שהרצוג ניצח עם "הביטוי מדינה יהודית הוא מוטעה ולא נכון". הרצוג הכניס את הסהרוריים ביותר - יוסי יונה, מיכאלי ושות' - וכדי לכסות על כך, החליטו לקרוא לעצמם המחנה הציוני. כאילו הבית היהודי היה קורא לעצמו הבית הרב-לאומי, או ש"ס הייתה קוראת לעצמה המחנה החילוני. 


  הנוכלים הגדולים מכולם, הנחש אולמרט והשרלטן שרון, היו אמני התרמיות. את תרמיתו-אומנותו למד מתפקיד ראש העיר ירושלים. ואילו שרון ידע שכדי להיחלץ משפטית עליו להפנות עורף למציאות ולהתחבר למחוזות הדמיון על גבולות שקטים בעזה שאחרי הבריחה, ומציאות חדשה שתחזק את המתונים, וכל יתר הבלופים. תוכניות התנתקות באו לשניהם כפרי בשל כדי לייצר את מסך העשן הפרסומאי שנקרא "קדימה". עבור שרון כדי להיחלץ מחקירותיו (עומק הבריחה - עומק החקירה) ועבור אולמרט כדי לפגוע בליכוד שם מוקם הרחק במקום 30 ומשהו בפריימריז. אפשר לומר מה שרוצים על חברי הליכוד אבל הם ידעו להריח ולהדיח את הסרחון הזה ממרחקים וצדקו.

   

  חזרה למפלגת העבודה, היא תתפלג. זו האפשרות הסבירה. הרי בתוכה יש כבר פלגים. לבני, שכפול של טירופו והזיותיו של אולמרט, הרי כבר הקימה לעצמה מפלגת דיקט - התנועה - או בשמה המלא: "התנועה לכיוון השמאל הקיצוני". אם לא תצליח להשתלט ולהרוס את העבודה כפי שעשתה כיו"ר קדימה, הרי שהתחנה הבאה ודאי תהיה פילוג המפלגה, וחבירה למר"צ ונסיון לגרור גם את יש עתיד אל עבר תהום הנשייה הסהרורית, אותו חור שחור אידאולוגי. היא כבר הוזה על "גוש שמאל. המחנה הציוני, המחנה השמאלני, מחנה השלום, מחנה המתונים, המחנה החברתי. מי יודע מה יולידו הפרסומאים הפעם כדי לנסות לחפות על הקרע ההולך וגודל בתוך מפלגת העבודה בין הדורשים ריאל פוליטיק ומצע שמשקף את המציאות, לדורשי החלומות בהקיץ על מזרח תיכון חדש ודובקי אסון אוסלו ומתרצי החמאס.

   

  טוב אם מפלגת העבודה תקדים את הפילוג האידאולוגי, ותתווכח קודם בינה לבין עצמה מה היא רוצה להיות על הסקאלה בין נץ ליונה והאם יש קו אדום בטחוני או רק קו הקורא לבריחות כמתכון 'לשלום'. נראה שפילוג כזה רק יעשה טוב לכולם. אלו שמעולם לא השתייכו לעקרונות מפלגת העבודה, ובזים לדמויות כמו בן גוריון ודברי גולדה מאיר, יכולים לחזור לחיק החם של החור השחור תרתי משמע שמאלה ממר"צ. ואלו שרוצים לחזור לעקרונות של מפא"י בבניית הארץ וצביונה כבית לאומי יהודי יכולים לנסות לשקם את המצע הזה כבסיס לחזרה להנהגת המדינה. 

  אך עד אז, לא רק חברי המפלגה מאבדים אמון ביו"רים שלהם כל שנה וקצת, גם הציבור מזמן איבד אמון ועניין במחנאות, בקנאות ובסכינאות במפלגת העבודה האבודה הזו.

   

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "מפלגת העבודה / האבודה: מחנאות, קנאות וסכינאות"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  30/6/18 16:22
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2018-06-30 16:22:32
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  אז מה מונע התפרקות מפלגת העבודה ?

  למחנה ריאל פוליטיק (הפעלת צבא וסגידה לבטחון)

  ולמחנה מזרח תיכון חדש (הפעלת פיסיכיאטרים וסגידה לנופשים);

  הרי

  שנים הם מתרוצצים כאן עם האישיות מפוצלת ולא מגיעים לשלטון.

  מה הדבק ?

   


  --
  האש בהתקדמותה תשפוט ותרשיע את כל הדברים
  5/7/18 00:22
  0
  דרג את התוכן:
  2018-07-05 00:27:32
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  שאלה טובה אני לא רואה שום דבק, למעט הרצון "לנצח את ביבי" "להחזיר את השלטון". לכן אני מציע, אם אלו המטרות, מה שדרוש זה קודם כל מפלגת עבודה שתחזור לעקרונות לאומיים, ציוניים, עבריים של התיישבות ושל עשייה חיובית במקום רק שלילת היריב (הליכוד). אני מציע לבטל את המנויים על עיתון 'הארץ', להפסיק את אוננות ה'פרטנר' הדמיוני ונסיונות הפגישה עם כנופיית רמאללה לקושש קולות במפקדי ארגזים ובקרב קצוות הסהרורים של שלום עכשיו, ולחזור להנהיג קודם כל אידיאולוגית מתוך מצע שלא מתבסס על חזיונות סרק אזוריים אלא על חזון מהותי לפיתוח וחיזוק כל חלקי מדינת ישראל.

  לשם כך כנראה אין מנוס להתפלג, כמו בימי התמיכה בברית המועצות בקיבוצים, להתפלג - אלו שרוצים מצע תואם-חד"ש, שיעברו לחד"ש. אלו שרוצים מצע ציוני לאומי והתיישבותי, יתקנו את דרכה של מפלגת העבודה.  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "מפלגת העבודה / האבודה: מחנאות, קנאות וסכינאות"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה