כותרות TheMarker >
  ';

  פרטי קהילה

  חיפה

  ברוכים הבאים לקהילת חיפה. כאן תוכלו להתעדכן בכל מה שקורה בעיר, להנות ממעט הירוק של הטבע שנשאר לנו, ומהכחול של הים. הנשימה על אחריות המבקרים הנשיפה על חשבוננו... צילום תמונה: נ.י.ל.י

  חברה וקהילה

  חברים בקהילה (1977)

  תנועת כמוך
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  צלם חובב
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ארנה א
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  eicher077
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  יובליובל
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  -li-
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ~בועז22~
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שולה63
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אריאל דר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  זאב בק
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  קליש עושה הלילה היסטוריה - עידן חדש נפתח בחיפה

  31/10/18 01:52
  4
  דרג את התוכן:
  2018-11-09 10:10:49
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  עינת קליש הרבתה לדבר על העידן הישן מול העידן החדש. התוכניות רבות, ומפורטות - מעולם לא חולקו חוברות שכללו כל כך הרבה מידע מקצועי ותוכניות רציניות לעתיד בתעמולת הבחירות בחיפה. אנשיה של קליש לא היו מאות בני נוער שעמדו בצמתים עם חולצות ולא ידעו להשיב על דבר, רק להחתים עבור יהב. מול שלטי הענק הכמו-דיקטטוריים של יהב ניצבו הקליפים של עמרי שפר שהופצו ברשתות החברתיות, בהם הציג שיח מקצועי ואמיתי על בעיות העיר. פעיליה ומצביעיה של קליש הם תושבי העיר ששנים חלמו על סדר עדיפויות אחר, יודעים בדיוק מה הם רוצים לראות בשכונתם ומה יעשה את העיר הזו הרבה יותר טובה. בזמן שמולה ניצבה מכונת תעמולה ענקית ועשירה - שכללה תורמים, שלטים, סיסמאות ואפילו איומים על עובדי העירייה - קליש רתמה תקווה אמיתית ורצון כנה לחולל שינוי. שינוי בתפישת העיר, בסדרי העדיפויות, בחלוקת תקציבים ומשאבים ובהתייחסות שוויונית לשכונות רבות שמרגישות מוזנחות ומקופחות. כל אלו העמיקו את הנתק וחוסר האמון בין עיריית חיפה לתושבים. 

   

  הקרב בין קליש ליהב היה נדמה כדוד וגוליית אך כמו שקורה פעמים לא מעטות יש יתרון בלהיות האנדרדוג, במיוחד כשהיריב הצליח ב-3 כהונות להכעיס לא מעט אנשים בעיר, לבצע לא מעט הפרד ומשול ולייצר בקרב תושבים רבים מדי הפנמה ש"משהו טוב לא קורה בחיפה" - בניגוד לסיסמאותיו. חיפה חוותה ניהול כושל, שהוצג כניהול מוצלח. כפי שכתבתי כאן ובמקומות אחרים, היו נסיונות מגוחכים להציג כשלונות ניהול מחפירים כמו אי רכישת כבאיות ואי הקמת תחנת כיבוי - בתור הצלחה מסחררת במודעות עם מטוסי כיבוי מעל ראשו של יהב. יותר ויותר מהציבורים שאנשי יהב היו משוכנעים שבכיסם הקטן לעוד חמש שנים פשוט לא קנו את התעמולה. ומולם התייצבו ודיברו מהלב פעילי 'המועדון של קליש', הציגו בעיות בצורה אמיתית ואת הפתרונות. מתי לאחרונה שמעתם על מועמד שמתעקש לדבר על נושאים ומהות? יתכן ונצחון קליש מסמל משהו גדול הרבה יותר מהמהפך בחיפה - חיבור מחדש של הבוחר לתכנים, למצע, לרעיונות ואידיאלים.

   

  גם מי שלא אהב את קליש, הקשיב לפעיליה ואנשיה מסבירים במיומנות איפה העיר טועה ואיך יתקנו. איפה יש הזנחה ואיך סדר העדיפויות ישונה כדי לסיים אותה. לאט לאט, בשיטתיות, בחוגי בית קטנים או גדולים, בשיחות עם תושבים בפאבים או בפינת רחוב, תושבי חיפה השתכנעו ביכולתם לדרוש משהו אחר, לדרוש לקבל תמורה. קליש הבטיחה להקפיא את הארנונה, הבטיחה להפסיק בזבוזים על פרויקטי ענק שהופכים פילים לבנים כמו רכבלים. זה היה בבחינת חידוש - בעבר המתמודדים פחדו לצאת בהצהרות ממשיות. קליש יצאה בהבטחות ותוכניות ברורות, והציבור העריך זאת.

   

  הצוות שלה שלט ביד רמה ברשתות החברתיות, כדרך לעקוף תקשורת עוינת. כל כך עוינת, שרדיו חיפה, תחנה מקומית שאמורה להיות הוגנת ואובייקטיבית כלפי כל המועמדים, החליטה הפעם פשוט להעלים אותה. והרי בעל התחנה דני נישליס אפילו היה ברשימתו של יהב בבחירות הקודמות. אז קליש פשוט התעלמה מהם בחזרה - והם כנקמה, החליטו לצאת בסדרת כתבות ארסיות, וחגגו באופן גלוי את פסילתה והתאכזבו באופן גלוי מפסיקת בג"צ שהפכה את פסילתה. למרבה אכזבתם, האזכורים של קליש בתקשורת הארצית העלו את הפרופיל התקשורתי שלה ולפתע העיתונות הארצית דיווחה ללא הרף מהבחירות בחיפה.

   

  רבים מתושבי חיפה חלמו על הרגע הזה משך מעל עשור. התנדבנו בקמפיינים קודמים, שאפנו לשנות והתאכזבנו. לכן הפעם, באנו מראש בספקנות. ראינו את גודל המנגנון והמליונים ששופך ראש העיר. ראינו תקשורת לעומתית ופוגענית שדורסת את שאר המתמודדים מול הגוליית המנוסה יהב. ידענו שעובדי העירייה מאויימים ומפוחדים 'פן יבולע להם' אם לא יצביעו ליהב. ידענו שהוא מראש חותם דילים עם סיעות רבות מגזריות. אבל עינת קליש הוכיחה עמידות מול כל אלו ושלפה בריתות חזקות ומפתיעות. היא הבקיעה בקעים בחומות קשות ומבוצרות וחיברה קהלים שבאומץ יצאו מכיסו של יהב. האמונה בכוחה לנצח החלה לחלחל ולמוטט את הספקנים. היו בלי סוף מהמורות, אבל הייתה גם אמונה שהפעם זה אפשרי. לפעמים חלומות מתגשמים, וקליש נושאת על כתפיה כעת חלומות של רבים מאד שאוהבים את העיר הזו ומחכים למימוש התוכניות שלה.

   

  עינת קליש עשתה ועוד תעשה היסטוריה. מה שהחל כחוגי בית, חמישה, עשרה, עשרים וחמישים הופך עכשיו למהלך משנה מציאות, הציפיות ענקיות, והבעיות של חיפה רבות מאד. דבר לא יקרה בין לילה, וחלק מהמפגעים יקחו עוד מאבקים ארוכים ומתישים כדי לשנות או לנסות להסיר. אבל יש אמונה שאפשר, ואם קליש ואנשיה ידעו לרתום גם הלאה פעילים בקרב התושבים לעשייה עירונית, האמונה והתקווה יהפכו לגל של עשייה ולמציאות בשטח. המלאכה לא הסתיימה אלא רק החלה. יש המון מה לתקן כמעט בכל נושא. הציבור החיפאי דורש שקיפות, דורש דין וחשבון, דורש עשייה בשטח, דורש ניהול אחראי ולא בזבזני. דורש התייעלות לא פשוטה בעירייה, דורש שינוי מהותי בחלוקת משאבי העירייה. רבים מתושבי העיר נותרו אדישים ולא באו להצביע למרות השבתון. יש לקוות שקליש תצליח לרתום גם אותם לעשייה ולהחזיר להם גאווה עירונית.

  בהצלחה למועצה החדשה ולראשת העיר החדשה.

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "קליש עושה הלילה היסטוריה - עידן חדש נפתח בחיפה"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  31/10/18 12:31
  2
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2018-10-31 12:31:39
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  כל הכבוד אייל ותודה גם לך שאתה ממשיך ליידע את התושבים על דברים שצריך לתקן וגם מדגים חשיבה יצירתית. זה בהחלט יום מרגש ונותן תקווה שיש אפשרות לברוא מציאות אחרת, שיהיה לכולנו בהצלחה אני מקווה בהמשך שיהיה מקום מסודר בו התושבים יוכלו לדווח על כל מיני דברים שאפשר לתקן הרבה פעמים ללא השקעה כספית גדולה
  3/11/18 11:21
  4
  דרג את התוכן:
  2018-11-03 12:08:34
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  הי,
  כול הסיפור של עינת התחיל כאן בקהילת חיפה של קפה דה מרקר כאשר זאת היתה תוססת וחיה והדמרקר היה משהו שלא עוטפים בו דגים...


  --
  מוח יצירתי מחפש גוף כלכלי...
  3/11/18 19:52
  1
  דרג את התוכן:
  2018-11-03 19:56:22
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  היי לא רק שאני זוכר, אלא אנשים מהקבוצה כאן התחילו את הקמפיין יחד איתה וקבלתי ממנה מחמאות ואני מניח שיכולתי גם להיות חלק מהמהלך הפוליטי בבחירות הקודמות ובאלו, אבל העיסוק הפוליטי פחות עניין אותי.

   

  אני כמובן מאחל לכל מי שנכנס להשפיע מבפנים בהצלחה ואני מצידי כתבתי ועשיתי את המאמץ עבור השינוי שכולנו רצינו - בדרכים שמצאתי לנכון דרך הפורום, בלוג, שיחות עם אנשים ועידוד אחרים להיכנס ולרוץ. בקמפיין הזה היו הרבה עליות ומורדות מכל הכיוונים וצפיתי שזה יהיה קשה ו'מלוכלך' כי מדובר בהרבה מאד כח ואינטרסים. אני שמעתי ממנה שקראה והסכימה להרבה ממה שכתבתי ואם נראה דברים משתנים ותכנון טוב יותר אז זה כל הקרדיט שאני רוצה.

  חלק מהפעילים כאן בפורום הקימו את 'המועדון של קליש' ועסקו בנושאי תכנון ברשתות אחרות, כל אחד שיבחר לעצמו את המדיום המתאים. חבל שהקבוצה כאן פחות פעילה ואני מקוה שאולי עם גל האופטימיות אנשים יחזרו גם לפעול כאן.

   

   חיפה לא הולכת להשתנות בין לילה, יעברו כמה שבועות עם האופוריה, יהיו קלקולים ותקלות בחודשים הקרובים. זה לא פשוט לנהל מנגנון ענק כזה וללמוד אותו מבפנים ולהיזהר מגורמים ששמים רגל וממתינים להכשיל. בסוף לכולנו יש מטרה לחיות בעיר יעילה, בריאה וצומחת יותר ולהרגיש שאנחנו מקבלים תמורה, מענה לבעיות ועבודה מקצועית עבור המיסים שלנו והכי חשוב שנציגי הציבור שלנו מייצגים מעל הכל את התושבים. אני כמו כולם מקוה שעינת קליש תרתום את האנשים המתאימים והכוחות הנחוצים להוביל אותנו לחזון הזה.

  4/11/18 10:36
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2018-11-04 10:36:58
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  אמן!

   

  צטט: אייל - חיפה 2018-11-03 19:56:22

   אני כמו כולם מקוה שעינת קליש תרתום את האנשים המתאימים והכוחות הנחוצים להוביל אותנו לחזון הזה.
  4/11/18 11:18
  1
  דרג את התוכן:
  2018-11-04 11:20:41
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  שאפו ענק לעינת והצוות שליווה אותה.,

  ,אני זוכר שבתחילת העשור עינת היתה פעילה בקהילת חיפה והעלתה רעיונות מהפכניים. עכשו הגיע הזמן להתחיל לפרוע שטרות והבטחות שניתנו לפני הבחירות.

  מבחינת סדרי עדיפויות אישית, הורדת הארנונה, ניקוי אורוות במנגנוני העיריה, הסדרת זהום האוויר. יישום תכנית חיפה - חזית לים. מייחל להצלחת עינת, וש"מלון ציון"ישוב להיות מלון 5 כוכבים ויחזירהדרה (של הדר) ליושנה

  ,

  ,נ.ב. אולי עינת תספיק לבטל את פרוייקט "ביצי יהב".


  --
  ============================
  בהיאחזות הנח"ל בסיני, דברים יפים ראו עיני-.לפני המון המון שנים.
  7/11/18 07:19
  0
  דרג את התוכן:
  2018-11-07 07:22:49
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  בהחלט. לגבי הצוות שמלווה אותה אמרתי לה במפגש ביננו אחרי חוג בית שכדאי לצרף אדם בכיר מתחום העסקים וההיי טק (חשבתי שיש מקום למישהו כזה ברשימה שלה) שיהיה אמון באופן בלעדי על הפיכת חיפה לנגישה ותחרותית לעסקים בכל סדרי הגדול, ולא רק סטארט אפים או מרכז פיתוח אלא תעשיות של ממש שיחזירו לכאן קווי ייצור.

   

  במיוחד עסקים קטנים אנחנו רואים בשנים האחרונות ואני לא מגזים מאות עד אלפי עסקים קטנים ובינוניים שעזבו מכאן לערים אחרות. לטפל בניטור במפרץ ובנמל תעופה זה חשוב אבל חיפה מדממת עסקים וצריך לעצור את המגמה הזו. כל עוד מחירי הדיור הפכו גבוהים מדי במרכז היה נוח לאנשים לעבור לחיפה ואנחנו רואים קווי רכבת מלאים באנשים שעובדים במרכז. אבל כשהמצב משתנה ומחירי דירות יורדים או שיש מחיר למשתכן אז יתחיל תהליך מחודש של זליגה למרכז ולכן עוד יותר חשוב למשוך לכאן חברות ומפעלי ייצור.

  8/11/18 19:33
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2018-11-08 19:33:42
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  גם אני הצבעתי לעינת קליש. נדמה לי שזה היה מתבקש. יונה יהב מיצה והיה חייב ללכת. אבל אין מה לחגוג. כל מה שיש לנו עכשיו זה הבטחות ודיבורים. קל מאוד לדבר. לבצע ולעשות את זה נכון, זה סיפור קשה יותר. למרות שאני מאחל לעינת הצלחה, אין מה להיכנס לאופוריה. נחכה ונראה מה ישתנה בפועל.
  9/11/18 10:10
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2018-11-09 10:10:49
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: אביבי32 2018-11-04 11:20:41

  שאפו ענק לעינת והצוות שליווה אותה.,

  ,אני זוכר שבתחילת העשור עינת היתה פעילה בקהילת חיפה והעלתה רעיונות מהפכניים. עכשו הגיע הזמן להתחיל לפרוע שטרות והבטחות שניתנו לפני הבחירות.

  מבחינת סדרי עדיפויות אישית, הורדת הארנונה, ניקוי אורוות במנגנוני העיריה, הסדרת זהום האוויר. יישום תכנית חיפה - חזית לים. מייחל להצלחת עינת, וש"מלון ציון"ישוב להיות מלון 5 כוכבים ויחזירהדרה (של הדר) ליושנה

  ,

  ,נ.ב. אולי עינת תספיק לבטל את פרוייקט "ביצי יהב".

   

  ///

  כפי שקיווית קליש מבטיחה לבטל את  הרכבל לטכניון, אבל כבר קיבלה תשובה נחרצת ממשרד התחבורה:"הפרוייקט נמצא בנקודת האל חזור שלו"

  ,

  להערכתי,בטול הרכבל לא ייצא לפועל, ואני מציע לראשת העיר הנכנסת לספור עד 100 לפני שהיא מפזרת הבטחות  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "קליש עושה הלילה היסטוריה - עידן חדש נפתח בחיפה"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה