כותרות TheMarker >
  ';

  פרטי קהילה

  אקטואליה

  קהילת אקטואליה - המקום לדון בענייני היום, בארץ ובעולם. פוליטיקה, כלכלה, חברה, דעות והגות. אנא שמרו אל התבטאות נאותה!

  אקטואליה

  חברים בקהילה (5577)

  אריק גינזבורג
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אס לב אדום
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  עמי100
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  --()--
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  תנועת כמוך
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  נעם דימנט
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  עו"ד ועוד
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  virus interneticus
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  גילהסטחי
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אמיר ניצן
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  The Elder Statesman - נתניהו כמדינאי הותיק והמנוסה

  19/11/18 21:07
  0
  דרג את התוכן:
  2018-12-05 18:45:40
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  ישראל חסרה באופן כרוני מדינאים מנוסים. הכנסת מלאה חברי כנסת צעירים, נמהרים, חסרי נסיון. חלקם עשו מהחוצפה והנמהרות קריירה שלמה. יקח לפחות עשור עד שחלקם יבשילו, אם בכלל, להיות משהו שקרוב למדינאים. כרגע הם יושבים על המקרופונים והרשתות החברתיות ובעיקר דואגים לצלם עצמם, להכניס איזה סאונדבייט שלהם לכל חור. הם אולי צעירים ורעבים אבל נסיון אין להם, גם לא חוכמת חיים, פרספקטיבה ויכולות ראייה למרחק, שבאות רק עם מימד הזמן ונסיון החיים.

   

  זה עד כדי כך כרוני, שאם נתבקש לומר במי בכנסת אנו סומכים לתת לנו עצה טובה, סביר להניח שמלבד איזה ליצמן או דרעי לא נוכל לחשוב על אף אחד. זו בדיוק הבעיה. איננו סומכים על הפוליטיקאים שלנו, ובחלק גדול מהמפלגות הם מתחלפים, פורשים, יוצאים לעשות לביתם, משקיעים כוחות על להגיע לשלטון רק כדי לשכוח מה הבטיחו ובשביל מה הם שם. רוב הפוליטיקאים בצמרת כיום הם אנשים חסרי נסיון בחקיקה, בממשל, בניהול, בדיפלומטיה. הם רק עושים הצגה של כאילו.

   

  על רקע זה, נאום שקול מול פני האומה של נתניהו - היה מהלך גאוני שבא למצב אותו בתור המדינאי הותיק, המנוסה. הוא אף הדגיש שרק אדם כמוהו מבין את מפת האינטרסים המלאה, קורא לגלות אחריות ולא ימסור תיקים.. כי דרוש לעת הזאת אדם אחראי ומנוסה כמוהו. הציבור מיד הזדהה. הרי חסרות לו דמויות סמכותיות, שיהיה על מי לסמוך. חסרים מדינאים ותיקים ומנוסים, והכי קרוב אליהם שיש לנו במפה הפוליטית זה בנימין נתניהו. גם יריביו הפוליטיים מודעים לכך. נתניהו הוא ה-The Elder Statesman היחיד במפה הפוליטית. ומכיוון שריבלין וסער היו עשויים לאיים על מעמדו זה, היה צריך לתקוף אותם ולייצר תמונת עסקנים קטנים שזוממים נגד המבוגר האחראי. את התמונה הזו עם ליברמן ובנט קיבל נתניהו כפרי בשל. הוא לא יכל לחלום על תעמולת בחירות טובה מזו לעצמו. הקריאות להחליפו בליכוד ייעלמו כעת לחלוטין. יש מצב בטחוני "מערכה" שחייבת מבוגר אחראי. מבוגר אחראי? חייבים את נתניהו.

   

  את כל מי שאיים על התואר, שהראה אפילו מעט סימנים שיקבל עוצמה ומעמד כמו שלו, קיצץ נתניהו בכנפיים חיש מהר. בין אם זה היה יעלון, או לפניו כחלון, סער וסילבן שלום. שורת הותיקים והמנוסים נדחקה הצידה, למעט כץ, שנתניהו לא ראה בו איום של ממש. מכיוון שבנט הצליח "יותר מדי" כשר חינוך - נתניהו לא יכל לספק לו עוד תפקיד משמעותי ברזומה.

  כאשר ציפי לבני, כושלת סדרתית ושרת החוץ הגרועה שידעה המדינה - היא המועמדת שמנגד, נתניהו צריך לחשוש רק מתוך המחנה שלו, ברקת, סער, יעלון. הכמיהה הזו הביאה לבחירה בעבר של רמטכ"לים ואלופי פיקוד כראשי המערכת הפוליטית. הבעיה: גם הם לא היו מדינאים מנוסים.

   

  בבחירות הבאות יש לבחור אישים מנוסים. גם אם אינם צעירים, נראים טוב, נראים 'מבטיח', מבטיחים 'דם חדש'. איננו זקוקים לדם חדש, לא לשפיריות ומיכאליות ולא לחזנים. אנו כן זקוקים לעוד כמה 'מבוגר אחראי' עם נסיון בדפלומטיה, ניהול מו"מ, ניהול אסטרטגיית תקיפה במקום מגננה בכל הזירות, מזרחנים מומחים ועוד. אנו זקוקים למדינאים ותיקים מנוסים הטובים בתחומם. אנו צריכים כניסה של כל אלו שיכולים בנסיונם ותבונתם לסיים את אסון אוסלו, לחלץ את ישראל מדפנסיבה והתגוננות להתקפה וסיום הטרור המשפטי, התקשורתי והדה-לגיטימציה. אנו זקוקים לנתניהו נחוש לא רק כששלטונו בסכנת בחירות. האינטרסים של ישראל צריכים להיות ראשונים וקודמים מעל כל מו"מ והזיות על פרטנרים דמיוניים. יש איזו תקווה שנתניהו עורר את הכמיהה למדינאים מנוסים ברמיזה שמעכשיו יקח פיקוד אמיתי על המצב. נחכה ונראה.

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "The Elder Statesman - נתניהו כמדינאי הותיק והמנוסה"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  20/11/18 06:12
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2018-11-20 06:12:10
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין

  מריונטות זה מושג מהתקופה של דוד לוי בפוליטיקה.

  מאז, לא השתננו לטובה, אבל השתננו - כבר לא רואים מריונטות כשכולם כאלה.

  אל תתנחם.

   

  השיקול של פוליטיקאי פשוט;

  בסוף תקופת התבזות ציבורית, יש לו:

  פנסיה נדיבה,

  שירותי בריאות VIP,

  הנחות סלב בכל מקום,

  וסיפורים לסביבה "הייתי, עשיתי"...

   

  ממממ אז מה המניע של His excellency ?

  (התשובה בשאלה, אני סתם מנסה לבלבל אותך)

     --
  האש בהתקדמותה תשפוט ותרשיע את כל הדברים
  20/11/18 22:27
  0
  דרג את התוכן:
  2018-11-20 22:31:52
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  נתניהו ביצע 18 תפקידי שרים כולל שר אוצר מוצלח, שר חוץ מוצלח, וכמובן 4 ממשלות, שתיים מהיציבות אי פעם כראש ממשלה, כלומר ראש ממשלה עם הישגים. ומי האלטרנטיבה מולו כרגע?

   

  לעומתו הישגי גבאי הם כלום ושום דבר. לא היה יום אחד בכנסת כחבר כנסת, וכבר קיפץ בין מפלגות. מעולם לא חוקק חוקים. היה רק שר זוטר פחות משנה להגנת הסביבה - ואת מרבית העשייה שם ירש מעמיר פרץ, למרבה האירוניה. הוא אפילו לא יכול להיות ראש האופוזיציה, כי אינו בכנסת.

   

  לפיד היה רק שנתיים שר אוצר כושל. את ההבטחון לקיים פריימריז ליו"ר הוא דחה ודחה. כלומר מפלגת איש אחד והגמדים שלו. הוא הולך - הם מתפזרים.

  .

  נתניהו אינו מלוכני. בניגוד לנאמר עליו, הוא בסך הכל הרבה יותר דמוקרטי מהרבה ראשי ממשלה קודמים מבחינת תהליכי קבלת ההחלטות ולדעתי זה דווקא לרעתו. הציבור רוצה מנהיג חזק. המילה חזק היא החוזק להחליט ושאחרים יתיישרו אחרי ההחלטות שלך. בנט וכחלון והחרדים הולכים אחרי נתניהו כי הוא מנהיג. אין לקחת ממנו את הישגיו ונסיונו. מלוכני הוא ממש לא.

  20/11/18 22:52
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2018-11-20 22:52:18
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  נתניהו לא מלוכני?

   

  איך אתה קורא לאדם שיש לו 7 תיקים בבת אחת, 4 תיקים מהם של שרים ו3 במשטרה?

   

  איזה סמכות הוא מאציל, מר "יודע הכל הכי טוב"?

  זה מצויין שיש לנו שרת תרבות וולגרית?

  זה נהדר שאין לנו שר בריאות?

  זה תקין שתקופה ארוכה נתניהו היה גם שר החוץ?

  שני הדודים וחזן הם אנשים ראויים לתפקידים ממלכתיים בכנסת, כמו יו"ר וסגן יו"ר?

  אתה חושב שישראל במצב טוב אחרי שהבליגה על 530 טילים בלילה אחד?

  נראה לך שהמצב בעוטף עזה תקין?

  ישראל במצב טוב בחינוך?

   

  יאללה, ביבי המלך? בקיצור, המלך ממנה את האנשים הממושמעים ביותר לתפקידים,

  לא על בסיס התאמה או כישרון. נכנע ללחצים מפה ועד הודעה חדשה, אבל יודע

  למרוח את כולם, כולל מעריציו השרופים, עליהם הוא משתין בקשת מהמקפצה.


  --
  I was hiding in a room in my mind -- Kate Bush 1978
  5/12/18 18:45
  0
  דרג את התוכן:
  2018-12-05 18:48:52
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  שום מצב לא תקין. אני לא רואה אף מדינאי טוב יותר מנתניהו. אז תחסכו מאיתנו את "מה לא בסדר עם נתניהו". הציבור אומר לכם כבר שתי מערכות בחירות רצוף, שלא הבאתם אלטרנטיבה טובה יותר, מה לעשות, בואו נסכים על האמת העובדתית ש100% מהסקרים מראים לך. אחד או שניים יכולים לטעות, להיות מוטים. כשכולם אומרים לך באופן מובהק שהציבור נותן אמון בנתניהו יותר מבכל הצעצועים-של-סיפור שמתחלפים מולו כמו גרביים וחלקם עם היסטוריה אדירה של נזקים בטחוניים ומדיניים קשים ביותר, ואפילו ניהול מלחמה כושל בלבנון השנייה, שהייתה מלחמת יש-ברירה שבה אנחנו בחרנו בתזמון ועדיין העורף לא הוכן בשיט, אז אתה יכול הלאה להטיח בנתניהו מה שאתה רוצה, אבל הוא הטוב ביותר, המנוסה ביותר, בודאי המצליח ביותר אי פעם (בכל קנה מידה של בחינת העשייה של ממשלות).

   

  אני יכול לחלוק על חוסר התגובה מול חמאס אבל אז אני נזכר שאלו שמבקרים את חוסר התגובה הם שהקימו את חמאסטן, הם שסיפרו לנו שהתנתקות תביא שקט והם שטענו שלא ירו אפילו טיל אחד וזה יחזק את המתונים, רק כדי לקבל שם מוצב אירני חמוש ונתיבי הברחות ממצרים. אז תמשיכו להתגולל על ממשלת נתניהו, ואם לא תביאו אלטרנטיבה, אז הציבור ימשיך לומר לכם: סליחה, הצבתם ליצנים כושלים כמו הרצוג יחימוביץ וגבאי - אחד יותר גרוטסקי מהשני ברזומה נטול מדינאות ונטול הבנה בבטחון. או ציפי לבני שמתהדרת בכל כשלון אפשרי, זגזגנות ושקרנות גסה.  מכאן אתה מבין כבר על איזה משפט אני אחזור - נתניהו זה הרע במעוטו.  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "The Elder Statesman - נתניהו כמדינאי הותיק והמנוסה"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה