כותרות TheMarker >
  ';

  פרטי קהילה

  חיפה

  ברוכים הבאים לקהילת חיפה. כאן תוכלו להתעדכן בכל מה שקורה בעיר, להנות ממעט הירוק של הטבע שנשאר לנו, ומהכחול של הים. הנשימה על אחריות המבקרים הנשיפה על חשבוננו... צילום תמונה: נ.י.ל.י

  חברה וקהילה

  חברים בקהילה (1977)

  צלם חובב
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ~בועז22~
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ארנה א
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  זיודי נור
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שולה63
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אייל - חיפה
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  alxm
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  szerelem
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  sari10
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  הסתיימה תקופת "אנחנו לומדים את המערכת".

  9/2/19 22:10
  1
  דרג את התוכן:
  2019-02-09 22:24:27
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  עם המהפך השלטוני בעירייה, השורש ל.מ.ד קיבל את כל ההטיות בכל הנושאים. אנחנו לומדים את המערכת, אני לומדת את הצרכים, כולנו בתקופת לימוד הבעיות. למען האמת, היה לקליש ואנשיה 5 שנים כחברת מועצה ללמוד הכל, לעומק. היא אפילו אמרה זאת במהלך הקדנציה ותקופת הבחירות במאות חוגי בית: אני למדתי את הצרכים, אני יודעת מה העירייה צריכה לשנות. לפתע כל זה נעלם, ובמקום קיבלנו כמו הודעה מוקלטת במשיבון את המשפט: "נא להמתין, אנו בתקופת מעבר ולימוד..".

   

  חלפו 100 ימי חסד, שהיו מלווים באינסוף החלטות מעוררות מחלוקת. גם תומכיה של קליש לא אהבו חלק מהצעדים או אופן עשייתם. לא כל המינויים נראים הגיוניים. חלקים מוטים פוליטית, ולא מקצועית. לעיתים היה נראה שמדובר במהלכים של ""סגירת חשבון". הקרע עם הירוקים נראה תמוה במיוחד. מסתבר שאלו לא היו רק חילופי דברים בתקופת הבחירות ברשתות החברתיות.

   

  מבחינת קליש וצוק, אי אפשר היה להתעלם מיו"ר ועד עובדים, שמכנס אסיפה לא חוקית ומאיים על עובדיו להצביע לראש העיר יהב. מכאן הייתה קצרה הדרך לכיפופי ידיים. אנחנו נראה לה מה זה, אנחנו נבהיר לה מי בעלי הבית. היא רוצה מלחמה היא תקבל, אמרו שם. הם לא חיכו יותר מדי, וחיפשו תירוצים כדי לעשות זאת מוקדם ככל האפשר. זו בודאי לא שביתה עקרונית, אלא שביתת בריונים, הרגילים לכופף אליהם את הנהלת העירייה עבור "שקט תעשייתי" שניפח את המנגנון, המראים לבעלים החדשים את נחת זרועם. מנגד, קליש ואנשיה, במיוחד סגנה מטעם מר"צ דב חיון, נכנסו כפיל בחנות חרסינה ויצאו בשורה של הצהרות מביכות, שהיו רחוקות מאד מהמנטרה על למידת המערכת. הם הפגינו בעיקר זלזול. 

   

  לעובדים קשה לקבל זלזול גורף ומכליל כלפיהם, גם אם הוא נאמר ברמיזות, או בשיחות סגורות ובמיוחד אם הוא נאמר לצרכי כותרות לרגע. השביתה נולדה מתוך הזלזול וההתנשאות שליוו את כניסת ראש העיר החדשה וסגניה וצוותה לתפקידם. ממי שהבטיחו שהם באים למוטט את הניכור הזלזול בתושבים, ציפינו שינהגו באותה "חמלה" עליה דיברה ראש העיר בנאום השבעת המועצה גם כלפי העובדים. אי אפשר לדבר על חמלה ולצאת במסע נקמנות באופוזיציה או בעובדים.

   

  כעת הסתיימה, בצורה צורמת למדי, תקופת התירוצים של "אנחנו לומדים את המערכת". חמש שנים ועוד שלושה חודשים הם די זמן לקבל תמונה כוללת ולהתחיל לקבל החלטות. הם גם די זמן לציבור לקבל תמונה ראשונית על אופן תפקוד ראש העיר ומנכ"ל העירייה, תפקיד שכלל אינו מאויש. חלק מהביקורת כלפיה קנטרני, של כל שופרות ופיות ההנהגה הקודמת הממשיכים לא להפנים את השינוי בעקבות הבחירות. אבל חלק מהביקורת על ההנהגה החדשה בהחלט מוצדקת.

   

  תושבי חיפה בהחלט דורשים התנהלות עירונית שקופה ואחראית, כזאת שתפסיק ניפוח מנגנונים, תייעל את האגפים, תצמצם נפוטיזם והעסקת קרובי משפחה. אך לא על זה הייתה השביתה. היא הייתה גחמה שנאחזה בעובדי תברואה זמניים שלא נקלטו למנגנון וסייעת שנייה, שראש העיר הקודם נמנע מלהציב במשך שנתיים. כל עוד ההעסקה של מקורבים ותנאים מופלגים נמשכה, לועד לא היה אכפת כלל מנושא הסייעות ולא מעובדים זמניים שהועסקו בשיטה זו שנה אחר שנה.

   

  זו קריאת השכמה לכל הצדדים. תושבי חיפה דורשים להפסיק את בזיזת הארנונה לטובת ניפוח המנגנון. גם מהועד וגם מראש העיר ופמלייתה. הם דורשים לא רק שקיפות אלא התנהגות אחראית וחשיבה לפני שמדברים, ושיקול דעת לפני שעושים. מאותם אישים שמתנהגים בשכרון כח ויוצאים באמירות פוגעניות ומניפים גרזנים באוויר. תקופת הלימוד הסתיימה, והאשראי עדיין ניתן לביצוע שינויים וארגון מחדש. כל עוד ההחלטות יתקבלו בצורה הוגנת, שקופה ואחראית כלפי הכיס הציבורי וטובת פיתוח חיפה - קליש תקבל תמיכה ציבורית, גם מול התקשורת. אם הציבור יראה גחמות ושכרון כח - היא תאבד את אמונו.

   

  רדיו חיפה צריך להפנים שהבחירות הסתיימו. אם אנשיו לא מסוגלים לקבל רצון התושבים לראות שינוי מהותי בעיריית חיפה, שיחזירו את הרשיון. לא ניתן לקבל הלאה שימוש ברדיו כמנגנון אישי-חד צדדי נגד רצון הציבור וניגוח בלתי פוסק של ראש העיר הנכנסת, בצורת תעמולה מביכה המעליבה אינטליגנצית הציבור, עד שהמילה 'פייק ניוז' כבר קטנה על המיניונים של הנישליסים. תפנימו - אינכם עוד "בעלי הבית" במסדרונות חסן שוקרי, ועטיני העירייה אינם עוד לשימושכם לחליבת תקציבי פרסום. תושבי חיפה מצפים לתחנת רדיו שתשדר מחיפה ולא מאולפנים בתל אביב, לתחנה שתסקר באופן הוגן ולא בציניות ולגלוג מכוון, לתקשורת אחראית. אם אינכם מסוגלים הגיע הזמן שגם אתם תפנו דרך, גם ברדיו - תחלופה זה דבר טוב.

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "הסתיימה תקופת "אנחנו לומדים את המערכת". "

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה     ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "הסתיימה תקופת "אנחנו לומדים את המערכת". "

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה