כותרות TheMarker >
    ';

פרטי קהילה

יהדות

~* אין להעלות תוכן שאינו שייך במישרין לנושא בו הקהילה עוסקת. ~*אין לעקוף זאת ע"י "התאמת" תוכן הדיון (בעזרת כותרת, מס' שורות, ציטוט וכו') ~* נושאים פוליטיים - יעלו אך ורק בקהילת אקטואליה! ~* יוצאים מהכלל הם דיונים הקשורים למשל בהחלטת ממשלה לגבי תחום מסויים  בו עוסקת הקהילה במיישרין. ( בקהילת יהדות רק בנושאי דת! ).

חברה וקהילה

פורום

המגזר הדתי-חרדי

פורום כולל לטובת המגזר הדתי חרדי. גמ"חים, שידוכים ועוד עניינים כיוצאים באלה.

חברים בקהילה (1358)

יוהידן
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    bonbonyetta
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    shabat shalom
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    רז הושידושי
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    תנועת כמוך
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אמא פרובלמה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    עומר דרשני
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    איימי האחת
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    FreeSoft
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מי אתה, ישראל ?
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אריאל דר
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

ההלכה של השבוע.

22/2/20 09:00
    0
    דרג את התוכן:
    2020-02-22 09:23:31
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

בקיצור, זה הכל סחיטה באיומים.

חמשישבת: בלילה עברתי איפשהו. היה נטוע שם אוהל. הרוח היתה חזקה. הוא נמעך לכל הכיוונים. עשיתי סיבוב. חזרתי. מוסיקה חזקה נשמעה מהאוהל. הבהילה את חיות הלילה סביב. חזרתי לשביל מוכר ויצא מישהו מביתו. הלך לפני וירק בקולניות. הלך אחרי והשמיע שריקה מוזרה. קורא בלילה. הפכתי פרפר [?]

--
    ֎ האש בהתקדמותה תשפוט ותרשיע את כל הדברים
    22/2/20 11:00
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2020-02-22 11:00:10
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

לא מניע הבוקר...

--
    ֎ האש בהתקדמותה תשפוט ותרשיע את כל הדברים
    22/2/20 11:05
    0
    דרג את התוכן:
    2020-02-22 11:05:24
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: רז הושידושי 2020-02-22 09:23:31

בקיצור, זה הכל סחיטה באיומים.

חמשישבת: בלילה עברתי איפשהו. היה נטוע שם אוהל. הרוח היתה חזקה. הוא נמעך לכל הכיוונים. עשיתי סיבוב. חזרתי. מוסיקה חזקה נשמעה מהאוהל. הבהילה את חיות הלילה סביב. חזרתי לשביל מוכר ויצא מישהו מביתו. הלך לפני וירק בקולניות. הלך אחרי והשמיע שריקה מוזרה. קורא בלילה. הפכתי פרפר [?]

הייתי נותן את המילים האלה לשלמה ארצי, רק הוא יודע להלחין הרפתקאות כאלה.

--
    רוח חרישית.
    22/2/20 11:06
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2020-02-22 11:06:30
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: רז הושידושי 2020-02-22 11:00:10

לא מניע הבוקר...

אולי צריך משחק מקדים.

מה אתה חושב שאשה זה סטארטר ?צעקה

--
    רוח חרישית.
    23/2/20 10:16
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2020-02-23 10:16:53
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: יוהידן 2020-02-20 20:37:20

צטט: איימי האחת 2020-02-20 15:02:48

צטט: יוהידן 2020-02-20 12:21:52

צטט: איימי האחת 2020-02-20 12:06:45

תגיד,

לאדם שלא מתעלם.

אתה לא חושב שאת החורבן המוסרי והחברתי  לא כל אדם יכול לשאת,

הנפש לא יכולה להכיל את כל הסבל של בני האדם במדינה, הנפש עוזרת

כמה שהיא יכולה.

מעולם בחיים שלי לא אמרתי,  שעל האדם לקחת תפקידים שהנפש שלו  לא עומדת בהם.

למי אתה פונה פה?

רק למי שראוי,  שהדברים יכנסו אל ליבו.

אלה דברים שראוי לשנות, ולא מי ראוי. לכל אדם יש את האישיות היחודית שלו.

השיקול של האדם לשנות היא החלטה שלו מהיא הדרך המתאימה לו לשנות.

דוגמא:

לוותר על ארוחה במסעדה לוותר על סטייקים ואוכל יקר , לאכול אוכל פשוט ובריא,

ואת הכסף הזה לתרום  לתרופה.

אוקי?

--
    הוליווד זה מקום בו ישלמו לך אלף דולר תמורת נשיקה ו-50 סנט תמורת הנשמה שלך.
    - מרלין מונרו
    23/2/20 10:20
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2020-02-23 10:20:23
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

איך אדם יכול לשבת במסעדה יקרה ולזלול כמו בהמה ולהשאיר המון אוכל על השולחן,

כשהוא יודע שיש אנשים שרעבים ללחם , ויש אנשים שמתים ברעב .

מה ההנאה כאן, אני לא מבינה?

--
    - מרלין מונרו
    23/2/20 12:11
    0
    דרג את התוכן:
    2020-02-23 12:16:01
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

העמדה המשפטית לפיה האדם קובע "רכוש זה שלי הוא " נוגעת רק לענינים פרקטיים שבחיי האדם.

למה ?

כי הלכה למעשה,, ששום דבר לא שייך לו מבחינת התורה.

כל החומרים מהם עשוי העולם כולל הכסף והזהב מזונותיו בתיו ואדמותיו וכולל אסיפת החומרים שמהם בנוי גופו בשרו ועצמותיו, לאלוהים הם.

כמובן שבכל מה שכתבתי כאן אני מביע  עמדה ערכית דתית, ולא מוסרית הומנית.

אבל יחד עם זאת, ישנה גם משמעות הומנית חילונית אם תרצו, לעמדותי הדתיות שהבעתי כאן בדיון הזה.

במילים אחרות : גם האתאיסת הרדיקל אם הוא הומניסט אמיתי ולא רק במישור האצהרתי, יכול בקלות [אם רוצה ] למצוא בדברי דברי טעם.

נב. בהתיחס לדברי המגיבה האחרונה, אז עצם הכניסה למסעדת גורמה לצורך ארוחה במחיר מופקע היא עבירה דתית ,עוד לפני שאת שאריות המזון זורקים לפח.

דן

--
    רוח חרישית.
    23/2/20 12:27
    0
    דרג את התוכן:
    2020-02-23 12:44:48
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

על רקע כותרת הדיון ונתוני העוני בישראל.

חתונות פאר אירועים משפחתיים פרטיים רהבתניים ופלצניים הם בטוי מזהיר לאורח החיים חסר הערכים, של החברה הישראלית בדורנו  [וזה נוגע לדתיים וחילונים כאחד , מבלי להכליל ].

משבר הערכים הטוטלי בא לידי בטוי בהרבה מובנים אחרים,, אבל כאן אסתפק באספקט הרלוונטי הזה ,שנקרא גם  ב 2 מילים "אין להם אלוהים ".

דן

--
    רוח חרישית.
    23/2/20 13:48
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2020-02-23 13:48:31
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

בכתבה הזאת הסופר איל מגד מביע המון חמלה וצער על סבלם של בעלי החיים.

בעד ומגד
    הפעם ההיא שבה ביבי נשכב על הרצפה בבית החולים. הקנאה לאשתו, הסופרת צרויה שלו. הפנטזיה למחות כפר שלם בגלל משחטת הבשר בכניסה. הערב שבו אביו, הסופר אהרֹן מגד, הלך לאיבוד מרוב שכרות. הרומן מחוץ לנישואים שניהלה אמו, הסופרת אידה צורית. איל מגד חושף בספר חדש את כל הסודות המשפחתיים, מסביר למה הוא מוכן לסלוח להומופוביה של חברו הטוב יורם שפטל ומדוע ימשיך להצביע לנתניהו למרות שהוא סולד מהאנשים סביבו
    שרי מקובר בליקוב

פני כשנה, צילצל הטלפון במכונית של איל מגד. ראש הממשלה נתניהו היה על הקו. בדיוק סיים לקרוא את ספרו של יובל נח הררי, 'קיצור תולדות האנושות', ומיהר לחלוק את רשמיו עם הסופר המופתע. "ביבי אמר לי, 'רק עכשיו הבנתי מה שאתה מדבר וכותב עליו שנים, שלבעלי חיים יש תודעה ונשמה, ואני מבטיח לך שאעשה כל מה שאוכל לקדם את החזון שלא יפגעו במשק החי'".

עבור מגד, צער בעלי החיים הוא פצע מדמם. כשהיה בתיכון, נסע עם חבריו לכפר דיר אל אסד למחות נגד הפקעת אדמותיו. זה היה מעשה שמאלני מובהק, ומגד, היום איש ימין שמחבב דילוגים פרועים על המפה הפוליטית, נשא אותו בגאווה. עד שלפני כמה שנים מישהו המליץ לו על חומוס משובח באותו הכפר. מגד נסע לטעום, כשבכניסה ליישוב הבחין בשלט המכוון אל משחטת בשר.

"מאז אני מתחרט שהפגנתי למען תושבי הכפר הזה, ומייחל שהוא יימחה מעל פני האדמה ושיפציצו אותו כמו שהיהודים התפללו שיפציצו את אושוויץ, כי אני יודע איזה זוועות עוברות על בעלי חיים בדרך אל המשחטה", הוא אומר בזעם. "בכל פעם שאני רואה את הטרנספורטים של בעלי החיים במשאיות בדרך למחנות ההשמדה הלב שלי שוקע. זו סכנה שאני נוהג, כי אני יכול להתעלף מרוב צער ופלצות. צריך לחוקק חוק נגד אכילת בשר כמו שחוקקו את החוק נגד עישון. אני מקווה שאראה את החוק הזה עובר לפני מותי. אין זכות גדולה יותר לביבי שדוחף את הנושא הזה".

בעבר הצבעת פעמים אחדות לחד"ש. למי הצבעת בבחירות האחרונות?

"לליכוד, בגלל טל גלבוע בלשכת ראש הממשלה".

גם בכחול לבן יש מי שמסורה לנושא: מיקי חיימוביץ'.

"אני רוצה מישהי שתתלכלך, לא אחת שיושבת במשרד. טל גלבוע מביאה הביתה גדי פצוע שהצילה ברגע האחרון מאיזו משחטה, ושמה אותו על המיטה שלה ושל האהוב שלה. היא עושה את המוות לשירות הווטרינרי ולשר החקלאות. ויש לה גיבוי מלא מביבי".

אתה לא מרגיש שלאנשים מסוימים אכפת יותר מחייו של שה או גדי מאשר מחייו של ילד פלסטיני או ילדים שנולדו בישראל למהגרי עבודה?

"לבני אדם יש מספיק מליצי יושר, ולבעלי החיים אין מספיק פיות שידברו בעדם. אני רואה שליחות לשמש להם לפה. ואגב, בהפגנות נאמתי נגד הגירוש של העובדים הזרים".

https://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5680829,00.html

גם בעלי החיים זקוקים לרחמים לעזרה וסיוע כדי למנוע מהם סבל.

לפני מספר חודשים גזר שופט על עבריין שנה וחצי מאסר בפועל שהתעלל בכלבים בצורה האכזרית ביותר,

זה תקדים משפטי.

יש דברים שמובילים את האדם למקומות ששם ראוי לו לעזור.

--
    - מרלין מונרו
    23/2/20 15:19
    1
    דרג את התוכן:
    2020-02-23 15:23:49
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: איימי האחת 2020-02-23 13:48:31

בכתבה הזאת הסופר איל מגד מביע המון חמלה וצער על סבלם של בעלי החיים.

בעד ומגד
    הפעם ההיא שבה ביבי נשכב על הרצפה בבית החולים. הקנאה לאשתו, הסופרת צרויה שלו. הפנטזיה למחות כפר שלם בגלל משחטת הבשר בכניסה. הערב שבו אביו, הסופר אהרֹן מגד, הלך לאיבוד מרוב שכרות. הרומן מחוץ לנישואים שניהלה אמו, הסופרת אידה צורית. איל מגד חושף בספר חדש את כל הסודות המשפחתיים, מסביר למה הוא מוכן לסלוח להומופוביה של חברו הטוב יורם שפטל ומדוע ימשיך להצביע לנתניהו למרות שהוא סולד מהאנשים סביבו
    שרי מקובר בליקוב

פני כשנה, צילצל הטלפון במכונית של איל מגד. ראש הממשלה נתניהו היה על הקו. בדיוק סיים לקרוא את ספרו של יובל נח הררי, 'קיצור תולדות האנושות', ומיהר לחלוק את רשמיו עם הסופר המופתע. "ביבי אמר לי, 'רק עכשיו הבנתי מה שאתה מדבר וכותב עליו שנים, שלבעלי חיים יש תודעה ונשמה, ואני מבטיח לך שאעשה כל מה שאוכל לקדם את החזון שלא יפגעו במשק החי'".

עבור מגד, צער בעלי החיים הוא פצע מדמם. כשהיה בתיכון, נסע עם חבריו לכפר דיר אל אסד למחות נגד הפקעת אדמותיו. זה היה מעשה שמאלני מובהק, ומגד, היום איש ימין שמחבב דילוגים פרועים על המפה הפוליטית, נשא אותו בגאווה. עד שלפני כמה שנים מישהו המליץ לו על חומוס משובח באותו הכפר. מגד נסע לטעום, כשבכניסה ליישוב הבחין בשלט המכוון אל משחטת בשר.

"מאז אני מתחרט שהפגנתי למען תושבי הכפר הזה, ומייחל שהוא יימחה מעל פני האדמה ושיפציצו אותו כמו שהיהודים התפללו שיפציצו את אושוויץ, כי אני יודע איזה זוועות עוברות על בעלי חיים בדרך אל המשחטה", הוא אומר בזעם. "בכל פעם שאני רואה את הטרנספורטים של בעלי החיים במשאיות בדרך למחנות ההשמדה הלב שלי שוקע. זו סכנה שאני נוהג, כי אני יכול להתעלף מרוב צער ופלצות. צריך לחוקק חוק נגד אכילת בשר כמו שחוקקו את החוק נגד עישון. אני מקווה שאראה את החוק הזה עובר לפני מותי. אין זכות גדולה יותר לביבי שדוחף את הנושא הזה".

בעבר הצבעת פעמים אחדות לחד"ש. למי הצבעת בבחירות האחרונות?

"לליכוד, בגלל טל גלבוע בלשכת ראש הממשלה".

גם בכחול לבן יש מי שמסורה לנושא: מיקי חיימוביץ'.

"אני רוצה מישהי שתתלכלך, לא אחת שיושבת במשרד. טל גלבוע מביאה הביתה גדי פצוע שהצילה ברגע האחרון מאיזו משחטה, ושמה אותו על המיטה שלה ושל האהוב שלה. היא עושה את המוות לשירות הווטרינרי ולשר החקלאות. ויש לה גיבוי מלא מביבי".

אתה לא מרגיש שלאנשים מסוימים אכפת יותר מחייו של שה או גדי מאשר מחייו של ילד פלסטיני או ילדים שנולדו בישראל למהגרי עבודה?

"לבני אדם יש מספיק מליצי יושר, ולבעלי החיים אין מספיק פיות שידברו בעדם. אני רואה שליחות לשמש להם לפה. ואגב, בהפגנות נאמתי נגד הגירוש של העובדים הזרים".

https://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5680829,00.html

גם בעלי החיים זקוקים לרחמים לעזרה וסיוע כדי למנוע מהם סבל.

לפני מספר חודשים גזר שופט על עבריין שנה וחצי מאסר בפועל שהתעלל בכלבים בצורה האכזרית ביותר,

זה תקדים משפטי.

יש דברים שמובילים את האדם למקומות ששם ראוי לו לעזור.

השאלה היא  : האם ההומניסט או  "ההומניזם " במובן הטהור של המילה הרואה באדם את ערך העליון, יכול  לשלול ניסויים בבעלי חיים,או התאכזרות כלפיהם.

אני חושב שאדם בעל השקפה דתית לא יכול להיות הומניסט במובן  הטהור של המילה , מכיון שהתורה איננה מציבה את האדם כערך עליון,אלא את האלוהים.

ולכל אותם המפרשים את הפסוק " וּרְדוּ בִּדְגַת הַיָּם וּבְעוֹף הַשָּׁמַיִם וּבְכָל חַיָּה הָרֹמֶשֶׂת עַל הָאָרֶץ " במובן של היתר  לעשות בהם ככל העולה על רוחם  לטובת האדם, אני מציע לקרוא שוב את האידאל הצמחוני  [תפריט נטול בשר ]שהציבה התורה בפרק א בבראשית " "הנה נתתי לכם את כל עשב זורע זרע...ואת כל העץ אשר בו פרי עץ זורע זרע, לכם יהיה לאכלה".

אמנם בהמשך אלוהים התיאש מהשימפנזים והתיר להם לאכול גם בשר תוך הגבלות חמורות, אבל זה רק לאחר שהגיע למסקנה הסופית : "כי יצר לב האדם רע מנעוריו ",ורק לאחר שנח הצדיק הצמחוני היחידי בעולם  יצא מן התיבה, הקים מזבח ושחט בעלי חיים.

את גודל האכזבה מתארת התורה בפסוק הראשון לאחר מכן  : "וַיָּ֣רַח יְהֹוָה֮ אֶת־רֵ֣יחַ הַנִּיחֹ֒חַ֒ וַיֹּ֨אמֶר יְהֹוָ֜ה אֶל־לִבּ֗וֹ לֹֽא־אֹ֠סִ֠ף לְקַלֵּ֨ל ע֤וֹד אֶת־הָֽאֲדָמָה֙ בַּעֲב֣וּר הָֽאָדָ֔ם כִּ֠י יֵ֣צֶר לֵ֧ב הָאָדָ֛ם רַ֖ע מִנְּעֻרָ֑יו  ".

דן

--
    רוח חרישית.
    25/2/20 11:08
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2020-02-25 11:08:57
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

מצילים את מיכל הקטנה.

https://www.drove.com/campaign/5e03e26e23558c00013334d6?utm_medium=copy+link&skey=.10wQ

התרומה מתחילה מ-120 שח ועד 10000 שח.

--
    - מרלין מונרו
    25/2/20 11:21
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2020-02-25 11:21:24
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

הבאת דיון מאוד מאוד מאוד קשה.

פעם הייתי נכנסת ליוטיוב רק לשמוע מוזיקה שירים וזמרים שאני אוהבת,

עכשיו אי אפשר להנות , רק לראות את הסרטונים האלה לפני כל שיר אפשר להתרסק.

שום דבר לא מובן מאליו - צריך להודות על כל יום שעובר כל יום כזה זה נס,

תודה על כל מה שיש.

תודה על הדיון.

--
    - מרלין מונרו

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "ההלכה של השבוע."

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה