כותרות TheMarker >
  ';

  פרטי קהילה

  אקטואליה

  קהילת אקטואליה - המקום לדון בענייני היום, בארץ ובעולם. פוליטיקה, כלכלה, חברה, דעות והגות. אנא שמרו אל התבטאות נאותה!

  אקטואליה

  חברים בקהילה (5577)

  שיח אחר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שושנה13
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  rebosher
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  -li-
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  yoni ben menachem
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אסתר רבקה
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ΩmegosAC
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ריקי שחם .
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  boazlaw
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  העולם שאחרי הקורונה יראה שונה מאד מזה שהכרנו

  20/3/20 11:26
  0
  דרג את התוכן:
  2020-03-24 02:07:57
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  לפעמים דרוש משבר גלובלי, כמו מלחמת עולם או מגיפה כלל עולמית כדי לחולל שינויים מהותיים. יתכן אפילו, שוירוס הסארס-2 הוא סוג שבר כלכלי-חברתי-רפואי כזה, שיוביל לעולם אחר מזה שהכרנו עד כה בשני העשורים האחרונים, שלאחר קריסת הדוט-קום, שגם אחריה נולדו תעשיות שלמות והתחוללו מפנים חדים בגישות כלכליות.

   

  ראשית הגלובליזציה, היא הקורבן העיקרי של השפעת הנוכחית. ההסתמכות של מדינות על ייצור באחרות, הייתה אבן יסוד אצל חובבי הכפר הגלובלי הקטן שבו עלות ייצור זולה מכתיבה את הכלכלה העולמית. הזול הזה יגמר, וחומות הפרוטקציה יועלו. הסכמי סחר חופשי ייבחנו מחדש, למעשה, מרבית ההסכמים הגלובליים ייבחנו מחדש ויותאמו למציאות שמחייבת עידוד תעשיות מקומיות חשובות של תרופות, בטחון תזונתי, בטחון פיזי ועוד. 

   

  הגבולות הפתוחים בדרך להיסגר. בידוק וביקורת גבולות תהפוך מחדש לנורמה מחייבת לכל אזרחי כל המדינות, כולל כניסות לערים, למתקנים גדולים כמו נמלי תעופה, ומעברי גבול. בידוק הסחורות יוגבר, בידוד נגעים וחולים יבוצע כשגרה, ועולם המוצרים הנשלחים 'ללא גבולות' מחברות שילוח ענקיות שתוכנם לא ידוע לרשויות, סביר שיסתיים. הגבולות הפתוחים ייסגרו באלפי תקנות מסביב לעולם, וכן בתוך אירופה בין המדינות. החשיבות של השגת שליטה במעברי אנשים וסחורות התבררה כקריטית לבטחון ובריאות הציבור.

   

  בטחון רפואי ותזונתי יובילו כאמור לשינוי משקי במדינות רבות. עידוד מחדש של תעשיית ייצור מקומית, הסתמכות עצמית, יצירת מאגרים ומלאים לחירום, הסכמי חירום הדדיים וחשיבה מחדש על השקעות בארגונים גלובליים על פני השקעה בתעשיות מקומיות לאבטחת מעברים, מידע, תעבורת תקשורת ותובלה. קווי התובלה והאספקה יעברו הכנה לשעות חירום, כולל השקעת טריליוני דולרים בהקמת מבנים לוגיסטיים ואבטחת קווי אספקה חיוניים.

   

  שלום ללואו קוסט כן ענף התיירות יהיה הקורבן העיקרי למגיפה. אוניות הנוסעים האימתניות ייכנסו לפירוק או יהפכו לבתי חולים צפים לעשירים, יתכן שחלקן אפילו יוסבו לאוניות אספקה בחירום. תעשיית הקרוזים תקטן בעשרות אחוזים, וסביר שתוחלף על ידי מסעות רכבות, גם הן יצטרכו לעבור התאמות כגון האפשרות לתאים מבודדים עם חציצות (כמו ברכבות הישנות או ברכבות ארוכות הכוללות שינה). הדרישה לתאים נפרדים תיגבר, כמו גם הדרישה לאכיפת כללי היגיינה מחמירים. תעשיית התעופה, שנפגעה באופן מהותי, תסיים את חגיגת הלואו קוסט לשני העשורים הקרובים לפחות. טיסות יעלו הרבה יותר, יבטיחו היגיינה טובה הרבה יותר, ופחות ופחות אנשים יעדיפו חופשה עם טיסה לטובת חופשה עם רכב פרטי, קראוון אישי, תא ברכבת. אפשרויות הפגישה-מרחוק וכנס-מרחוק יהפכו לחלק משגרת עבודה בחברות רבות.

  מיסי הערים על תיירים יעלו בחדות, המלונות יידרשו לדווח על תיירות רפואית ומעקבים גלויים וסמויים באתרי התיירות הגדולים ישמשו לבודד חולים וחשודים.

   

  הספורט והכנסים - אצטדיונים ומרכזי כנסים יתמלאו, אך בשנים הקרובות יתלווה לזה לראשונה גם חשש. יתכן ובחלקם תועלה דרישה לריווח המושבים, לבדיקת הנכנסים לגילוי שפעת, להגבלת תנועה באזורים הומי קהל במקומות סגורים. הבניינים הענקיים עם אלפי אנשים בו זמנית העוברים דרכם, יצטרכו להצטייד במערכות מתוחכמות לגילוי חולים, וימנעו מעבר לאנשים עם חום או שיעול. תעשיית המיפוי הרפואי מרחוק תהפוך לדומיננטית ברפואה. יתכן שמשטרים מסויימים אף יחייבו חתימה דרך אפליקציות על הצהרת בריאות בכניסה לבניינים, ויוכלו להעמיד לדין אנשים המגיעים חולים.

   

  תעשיית התרופות ובתי החולים - ממשלי המדינות יעמיקו את המעורבות הציבורית בבתי החולים, בהכשרת רופאים ובמבנה תעשיית התרופות העולמי. מה שהחל עם התערבות ממשל טראמפ במחירי התרופות יהפוך לתופעה עולמית של הגברת הפיקוח, הדיונים, התנאים והדרישות מחברות התרופות ומנותני שירותי רפואה. ניראה תרגילי מוכנות עולמיים להתפרצות מחלות, צמצום או הגבלה ממשלתית של רפואה אלקטיבית (בודאי בניתוחים פלסטיים) וצמצום ברפואה הפרטית כדי למקסם את הכוחות ברפואה ציבורית כללית. 

   

  ערים חכמות ומעקב דיגטילי - מדינות העולם יגבירו את המעורבות והחדירה לפרטיות בנושא תנועה ומעברים בתוך הערים הגדולות. סביר שיהיו אלו מהנדסי תחבורה וחברות הרכב, שיתגייסו לתת יד לאפשרויות מעקב מתוחכמות, תחת התירוץ של בטחון אישי, רפואי וניהול יעיל של משאבים. מהנדסי הערים יובילו רשתות דמויות מצלמות של מעקב רפואי אחר האוכלוסיה, זיהוי התפרצויות מקומיות של תחלואה ובידוד שלהן. רכבים אוטונומיים ימדדו חום, יעבירו נתוני בריאות ויתכן שימנעו מהנוסע לצאת ויעבירו אותו ישירות למרכז רפואי.

   

  עולם החי והצומח: שליטה מלאה בממשקי אדם-חיה. הערים יוסיפו שכבות מידע בניהול שוטף על חיות הבר והצומח בתוכן וסביבן. פעולות יזומות למניעת מגעים וסגירה של מוקדים להידבקות אפשרית ודרישה ממטיילים באתרי טבע לביצוע בדיקות. שווקי חוץ, כולל סחר בבעלי חיים ואחזקתם, יעברו לתחום האינטרנט של הדברים, תוך דרישה לשבבי ניטור וגיבוי יוזמות לשינוי הרגלי תזונה גלובליים היוצרים לחץ על חיות מבויתות וסביבות מחייה של חיות בר.

   

  אופנה מטהרת - שפעת הקורונה ובעיות זיהום בערים הגדולות עשויים להזניק תחום חדש באופנה עם טכנולוגיה לבישה - מערכות טיהור, סינון אויר, בדיקת נתוני גוף (שעונים חכמים) ימשיכו לעבור מזעור והוזלות כדי לשלבם בבגדים ובאופנה. תיקים הכוללים מערכות מזעריות לטיהור אויר מחיידקים, מעילים המאפשרים ליצור סביבה מבודדת לראש ובגדים המאפשרים שימוש בהם לחסימת זיהומים ופגעי עור, שרוולים המשמשים כפלסטר. הטכנולוגיות הרפואיות יעשו את דרכן אל תחום האופנה.

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "העולם שאחרי הקורונה יראה שונה מאד מזה שהכרנו"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה     ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "העולם שאחרי הקורונה יראה שונה מאד מזה שהכרנו"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה