כותרות TheMarker >
  ';

  פרטי קהילה

  אקטואליה

  קהילת אקטואליה - המקום לדון בענייני היום, בארץ ובעולם. פוליטיקה, כלכלה, חברה, דעות והגות. אנא שמרו אל התבטאות נאותה!

  אקטואליה

  חברים בקהילה (5577)

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  oren ben yosef
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  תלם
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  רז הושידושי
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  shimenben
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אייל - חיפה
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  איציק אביב
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ~בועז22~
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  ממשלת שתי הממשלות (כלכלה התנהגותית)

  22/5/20 06:45
  0
  דרג את התוכן:
  2020-05-22 10:10:19
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  הממשלה ה-35 של ישראל מונה 34 שרים, כי היא מורכבת משתי ממשלות. ממשלת "גוש ליכוד-חרדים" וממשלת "גוש כחול לבן-עבודה". מכיוון שיש שתי ממשלות, היה צריך להמציא את התואר של "ראש הממשלה החלופי". דבר אחד כבר ברור מהניסוי הזה, שהוא שיא חדש של בירוקרטיה, סרבול עד כדי שיתוק תוך בזיזת הקופה הציבורית בניהול המדינה. 
  כשיקוף של הטרנד האקדמי של כלכלה התנהגותית שמנסה לעצב כל דבר כדי להתאים למוח הקטן והמוגבל שלנו, או כדי לסדר אותו שיפעל בדרך שרצויה לשלטון, הממשלה התעצבה כדי להתאים את עצמה ליכולות הקטנות והמוגבלות של השיטה ה"דמוקרטית" שלנו, לאחר שזו נכשלה שלוש פעמים לייצר ממשלה מתפקדת אפילו על חודם של כמה דגנרטים, כפי שכבר קרה בעבר. איינשטיין כבר אמר שההגדרה לטירוף זה לעשות אותו ניסוי בידיעה שתתקבל אותה תוצאה, וזה מה שחווינו.
  .
  ממשלת שתי הממשלות נבנתה בדרישה הדדית לשים טוכעס-לייקרים בתפקידים הרגישים לכל צד. כך מצא עצמו ניסנקורן, משום מה, במשפטים. ככל הנראה מישהו בבג"צ  בדק מי יכול להיות שר משפטים צייתן למערכת. אמנם לא הצליחו לנטרל גם את יו"ר הכנסת, אבל זה לא משנה כל כך כשבכוחם לדרוס כל חקיקה שלה, והם ממשיכים להפעיל עליה את היועץ המשפטי לכנסת. וכך עשה גם נתניהו, כשמינה את 'מקורביו' או הטוכעס-לייקרים שלו לתפקידי שרים בכירים. אלו ואלו בשתי הממשלות יתגוששו ביניהם, יאפסו זה את זה, ישתקו זה את ההחלטות של זה, ויאפשרו לחרדים, כמו שהם אוהבים, להיות לשון המאזניים בהצבעות, לשלוט בכל ועדות הכספים ובשאלטר הרשויות המקומיות במשרד הפנים, ועכשיו גם בבינוי. היד על השאלטר פותחת וסוגרת זרם ג'ובים, תקציבים, העברות תקציביות.. כלכלה התנהגותית כלפי פקידים, ראשי עיריות, לוביסטים ושרי המפלגות האחרות: בסוף תצטרכו אותנו.. תתנהגו יפה לסחטנות המגזרית שלנו.
  .
  יש בכנסת יותר עיתונאים ואנשי תקשורת מאי פעם. בכל כנסת חושבים שאי אפשר לדחוף פנימה יותר, אז חושבים. נראה שכלבי השמירה על הדמוקרטיה בעיקר מחכים ללקק את שמנת התואר וללשכה. רבע מהכנסת מורכבת עיתונאים ואנשי תקשורת. הכנסת מתמלאת פטפטני מיקרופונים, יצרני סאונדבייטים ועשייה כולה לשם כתבה ופרסום. דווקא השרים המוצלחים, הפעילים והמשפיעים לא באו מהתקשורת.
  התקשורתנים אמנם יודעים להשתמש בה ללא הרף, אבל אין להם הישגים למכור אז יוצרים כותרות סרק. תגובות על החלטה כזו או אחרת. מייצרים איזה סקנדל קטן כדי ששמם יצוץ שוב במבזק. את חוסר העשייה הם עוטפים בצלופן הכי מרשרש. אנשי התקשורת מראיינים את עצמם הפעם עם תואר ח"כ או שר. וכל ח"כ או שר, מקבל תקציבים למנות פמלייה של עוזרים ויועצים. והוא ממנה את חבריו. ואם הוא בא מהתקשורת, אז חבריו הם קרובי משפחה ומכרים מקרב חבריו העיתונאים. הבן של, אשתו של. את האורגיה הזו הביאו לדרגת אומנות המשפטנים, הרבנים ואנשי הצבא - שלושה מיקרו-מגזרים שמרכיבים עוד שליש מחברי הכנסת. מגזר התקשורת הפנים ומיישם לעצמו. אין לצפות משתי הממשלות ליותר מדי מינויים מקצועיים. מה שחשוב הוא סבך הקשרים וכמות הטוכעס-לייקרים שתוכל לייצר לעצמך - לא סתם קוראים לזה 'כוורת'. דבורים ומלכה.
  .
   כמו הכלכלה ההתנהגותית, אופנה שמספקת שפע פרנסה ליועצים בתחום, ככה דוברות ולוביזם הפכו למקפצה אל הכנסת. 5 עם עבר בלוביזם כבר נמצאים בין 120. בכנסת הבאה זה בטח יהיה 10. חברות "ייעוץ לממשל" מוקמות במגדלים נוצצים ומהם יצמחו טוכעס-לייקרים שיאיישו עמדות מנכ"לים, עוזרים, דוברים ותקציבי ייעוץ ספינולוגים. הכלכלה ההתנהגותית, זה שם קוד חדש ונפלא לחלוקת תקציבים על קמפיינים, סקרים, יחסי ציבור ושטיפת מוח. בכנסת שמלאה באנשי תקשורת, אלו כלים שלובים. העשייה יכולה להיות מורכבת מהתקשרות עם חברות ויועצים שמטרתם לייעץ מה לעשות. אחרכך מושק הקמפיין, ותוצאותיו לא משנות, כי כבר אפשר לדווח על העשייה - הקמפיין. באותו אופן שבו המצע של המפלגות כבר לא חשוב, רק האופן בו הן מתנהלות במהלך הקמפיין. ממילא, המצע אחרכך ייעלם בקווי יסוד עמומים של הקואליציה. ההבטחות יתפוגגו, העשייה היא המסרונים המאיימים, או הסיסמאות בגנות האחר. אין צורך לממש מצע ורעיונות. רק לחלק ג'ובים למקורבים ולייצר כוורות.
  .
  אין טעם לכעוס על גנץ, שממשלתו החלופית רק מתנהלת באותם אופנים מושחתים, שגם בה המינויים לא מקצועיים אלא אוסף חדש ודהוי של מקורביזם ולקקיזם, של אלו המתחפשים לאנשי מקצוע כדי לאייש משרות בכירות בהן אין להם נסיון רלוונטי. ככל שהתפקיד אליו ממנים השרים בכיר יותר נראה שכך קל להם יותר להשחיל אליו את מקורביהם. ההגדרות משתנות כדי להתאים לדרדור הנורמות. כשאבדה מזמן הבושה הציבורית, איש לא באמת מצפה למקצוענות ולעשייה מהותית, רק הסיסמאות והפרצופים משתנים בקמפיינים. בהקימו ממשלה שנייה, מאין ממשלת צללים בתוך הקואליציה, גנץ מעולם לא ביקש להתנהל בצורה תקינה, יעילה, משותפת, מאוחדת. בזיזת הקופה על ידי שאלטר החרדים בכלכלה ובפנים, גם היא כבר לא מעניינת אותו לאחר קמפיין שלם שעסק בכך. להיפך, אותם הוא עוד יצטרך, אז שותקים. חלק מאנשי התקשורת אפילו יוצא בקמפיינים בוטים במיוחד לטובת מינוי זה או אחר - כמובן מכיוון שאלו חבריהם ומקורביהם. לכל נער אוצר ורפרנט באוצר כבר יש כוורת של עיתונאים ממוספי הכלכלה, שמריצים אותו, ויסדרו ג'וב פה ושם תמורת סיקור אוהד.
  .
  אל חשש. עד הבחירות הבאות, אנשי תקשורת פרצופים מוכרי וחדשים מבטיחים, לצד אנשי צבא פרצופים מוכרים וחדשים מבטיחים, יקימו אלו עם אלו מפלגות חדשות ונוצצות. יהיה להם מיתוג טוב, שם קליט, רשימה מלאה אנשי תקשורת, צבא, לוביסטים ובקישוט כמה מייצגי מגזרים ספציפיים, המצע שלהם יהיה נחוש לעשות טוב ולתקן כל עוול. הם יתפצלו, ויתחברו, וימנו לעצמם כוורות עם מקורבים ויועצים, ואולי אפילו יקימו ממשלת אחדות עם שלוש ממשלות. יהיה ראש הממשלה, ראש הממשלה החלופי וראש הממשלה של הציבור הדתי. ממשלת 45 שרים. אל תגידו לא יקרה. כל עוד שיטת הבחירות הכושלת שלנו תצמיח מגזריות פרועה, אין ספק שזה יהיה. שר לענייני מקוואות, שרה לענייני טהרת המשפחה. ובעצם כבר יש שלוש ממשלות. ממשלת נתניהו, ממשלת גנץ, וממשלת הבג"צ. כלומר אולי בכלל ארבע ממשלות. ככל שיש פחות משילות, ככה יש יותר שרים וממשלות. ורק דבר אחד משותף לכולן - הן מצליחות לשכנע להמשיך ולהצביע ולהאמין שהשיטה עובדת.
  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "ממשלת שתי הממשלות (כלכלה התנהגותית)"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  22/5/20 10:10
  0
  דרג את התוכן:
  2020-05-22 10:11:20
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  השיטה היא:

  כשיש לך למי לבכות אז אתה מנוחם, גם אם מורטים לך נוצה נוצה :)

   

  כעת, מה שידוע, שיש 1 ממשלה ו-2 רוהמש; אחד יתקלקל שני במקומו.

  יעני מה שחשוב שהממשלה קיימת; לכל דמעה יש שר עם עדת פקידים;

  יתקלקל השר, פקידיו יטפלו בנהי; יעני, מה שחשוב שלעם יש למי לבכות.


  --
  ֎ האש בהתקדמותה תשפוט ותרשיע את כל הדברים


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "ממשלת שתי הממשלות (כלכלה התנהגותית)"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה