כותרות TheMarker >
  ';

  פרטי קהילה

  כלכלת המשפחה

  איך יוצאים מהמינוס? כמה צריך לחסוך לילדים? האם כדאי למחזר את המשכנתא? האם כדאי לרכוש דירה או לשכור? האם אנחנו ערוכים לפנסיה? האם הביטוחים שיש לנו נותנים מענה לצרכים שלנו? מהיום יש למי לפנות! בקהילת כלכלת המשפחה נשתף זה את זו בדילמות הכלכליות שלנו כפרט, כמשפחה וכעצמאי.

  פעילויות ילדים

  פורום

  כלכלת המשפחה - ראשי

  בקהילת כלכלת המשפחה נשתף זה את זו בדילמות הכלכליות שלנו כפרט, כמשפחה וכעצמאי.\r\n\r\n* הייעוץ בפורום אינו בא להחליף ייעוץ מקצועי והוא מהווה המלצה בלתי מחייבת.

  חברים בקהילה (1112)

  ***ורד***
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  צבי קירשטיין
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אמיר ניצן
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  קציר משה
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  רובינזוןקרוזו
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  גיא משיח
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שולה63
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  סינדר-אלה
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אורחני
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  עופרנקש0
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  כוח הקניה שלנו יורד - איך אתם מתמודדים עם זה?

  3/5/08 09:27
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-05-03 09:27:13
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שלום לבנה, אכן התחלנו בגל של עליות מחירים, לדעתי זה ימשיך ויגבר. אכן צריך לעשות משהו בנדון, אבל אין יכולת ליצור חרם צרכנים בארץ, זה פשוט לא עובד. הללואי והיו לנו האנשים הפשוטים פתרונות, אבל מי שצריך להביא את הפתרון זה ראש הממשלה וחברי הכנסת, שזהו תפקידם.

  --
  תמי מרגלית, מאפרת ומעצבת שיער
  http://www.tamimargalit.co.il/brides/brides_to_the_bride.html
  מנהלת קהילת איפור וטיפוח
  3/5/08 10:57
  0
  דרג את התוכן:
  2008-05-03 12:55:04
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  בשל קוצר זמני, אכתוב תגובה קצרה מהמתוכנן.לדעתי יש להוריד את המיסוי העקיף (מכסים ומע"מ) וזאת, למרות שהרווח עלול להישאר בכיס של היבואן. סה"כ, הרווחה הכוללת למשק (עודף צרכן + עודף יצרן ) כתוצאה מקיום מכסים היא נמוכה מאשר בעטולם ללא מכסים. אז, אולי אי אפשר לבטל לגמרי מכסים , ויש מוצרים כמו סיגריות עליהם רצוי להטיל מכסים, אבל זאת דעתי בעקרון. מה עוד, שאם קונים חומרי גלם בזול יותר, ניתן אח"כ ליצא לחו"ל במחירים זולים יותר, וכך גידול ביצור יקזז את העלייה ביבוא אשר תיגרם מהורדת המכסים.

   

  צריך גם לזכור שאם מדינה אחת יכולה להטיל מכסים, גם אחרות יכולות. לגבי אישית, והדבר נכון בוודאי גם לרבים אחרים, אומר כי אני די מתקשה בהורדת רמת הצריכה, וזאת אחת הבעיות של המשק - מוצרי יבוא עם ביקוש די קשיח. לגבי משפחות (כידוע, אני רווק ללא ילדים ומתגורר בגפי), אינני יכול שלא לציין שעם כל ארגוני הנשים ומערכת המשפט הפמיניסטית, כאשר גבר "מעז" ברוב "חוצפתו" לדרוש מאישתו וילדין שיצטמצו קצת ברמת החיים , מייד הוא צפוי לתביעות גירושין על כל המשתמע מכך (כולל מזונות אישה ולא רק, וראו למטה את 5 ההפניות אשר חובה על כל גבר לקרוא). ואף יואשם ב"אלימות במשפחה" על כל המשתמע מכך (תיקים פליליים עם כל ההשלכות) וכמובן שגם בתי המשפט הפמיניסטיים (וגם הרבניים) יפסקו לגבר מזונות אישה ובעיקר מזונות ילדים לפי רמת חיים אליה הם הורגלו לפני הסטגפלציה הנוכחית (סטגפלציה, למי שלא יודע, זה מיתון הנובע מצד ההיצע ובמקרה זה עלייה במחירי חומרי הגלם והסחורות. זאת בניגוד למיתון הנובע מירידת ביקושים). אשר על כן, אני קורא לשביתת נישואין (1) (2) ובעיקר שביתת ילודה.

   

  הפניות למאמרים רלוונטיים על הצפוי לגבר הנשוי ובעל הילדים בישות הפמיניסטית:

   חובה  על כל גבר לקרוא:

  מלכודת הנישואין

  מאמר על בתי דין רבניים המתאכזרים לעיתים דווקא לגברים

  מלכודות גירושין נפוצות

  על גירושין בישראל

  על פסיקת מזונות, ישראל 2007 (רלוונטי גם ל-2008)

   

   

   

  3/5/08 16:01
  -1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-05-03 16:01:41
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

   

  לצערי הולכים להיות יותר משפחות עניות ,רמת החיים תרד.

  כתב פה אדם מי שירצה לשמור על רמת החיים שלו יצטרך

  למצוא עבודה נוספת ולא חסר.

   

  באשר לממשלה שתדאג לאזרחים בדיחה מצחיקה ,

  עד שהם יעשו משהו יבור הרבה זמן 

  איש איש שידאג לעצמו ולא יסמוך על אחרים .

   

  סליחה על הבוטות אבל זאת האמת הכואבת. 


  --

  שי שיווק מתנות ומוצרי פרסום
  אמייז מוצרי פרסום ומתנות
  www.amaze.co.il
  3/5/08 19:07
  0
  דרג את התוכן:
  2008-05-03 19:12:13
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  שי, למרות שאני נוטה להיות חסיד השוק החופשי וברור שכל אחד צריך לדאוג לעצמו, לא בטוח שיותר מדי אנשים הזקוקים לעבודה נוספת ימצאו אותה. אני מקווה שבמושג "עבודה נוספת" אתה לא מתכוון, למשל, לעבודות עם "משכורת גלובלית" בה למעשה אתה מרוויח פחות ממינימום לשעה, אם מחשבים את מספר שעות העבודה ועלויות ה"מגולגלות" עליך, כגון בחלוקת עיתוני בוקר.

   

  זאת ועוד: אולי אינני הישראלי הממוצע , אך ארצה לתת דוגמא מעצמי לכך שיהיה קשה למצוא עבודות נוספות ומי שרק יכול בודאי שלא יסכים להגדיל הוצאות העסקה. אני, למשל, לא יכול להרשות לעצמי עוזרת בית בתדירות כל כך גבוהה ושומר על הנקיון בעצמי (עם כל הזמן שזה גוזל ממני) ועכשיו בטח שאין מה לדבר על הגדלת התדירות. אז, אם להסיק מהמקרה הפרטי שלי ברמת המאקרו כלכלה: אפילו עבודות בית - אשר רבים שואלים את המובטלים מדוע אינם עובדים בהם - אין סיכוי למצוא ליותר מדיי אנשים חדשים . חדשי + בנוסף לאלו אשר כבר מועסקים בהם.

  3/5/08 23:14
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-05-03 23:14:22
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  חברים, כל הדיונים שלכם הם על הממשלה שלא עושה כלום (אבל שכחתם שיש כאן השפעה עולמית על הכלכלה העולמית ), דיברתם שכל אחד צריך לעשות לביתו - לחסוך, להוריד רמת חיים וכד', כתבתם שצריך חרם צרכנים ועוד ועוד. אבל בסופו של סוף שבוע באזור המרכז - מי מכם נסע על הכביש? - המונים, איש לא העמיד את המכונית וחסך בדלק (וגם את זה כבר ניסו בארץ - להעמיד את המכונית יום בשבוע כדי לחסוך וזה לא צלח). מי מכם הסתובב במרכזי המסעדות, בתי קפה - הכל מלא עד אפס מקום ורק בזכות הזמנת מקום יום קודם, יכולנו לאכול חומוס טוב ושיפודים. מי מכם היה בסרט? במופעים? הכל מלא עד אפס מקום, ובמסיבת ריקודים שהיינו בה ביום שישי בגן שמואל היו מאות רוקדים שמחים וטובי לב.

  אז נחמד לתת עצות אבל קודם כל צריך לתת דוגמא אישית. רובנו אני מניחה, פה בקפה, יכולים להרשות לעצמנו גם את עליית המחירים (והיו תקופות של עליית מחירים ואינפלציה של מאות אחוזים - או שמא עוד לא הבנתם זאת אז...). אז בואו לתרום לנזקקים - כי יש כאלה רבים במדינה אבל קולם לא נשמע, בואו לתרום לזקנים - שאיש לא שם עליהם. אני מתנדבת עם נשים אתיופיות מקסימות אבל להן קשה כלכלית. יש המון מה לעשות כדי לעזור ולא רק לכתוב/לדבר,  ואני מכירה את הסיסמה שזה תפקיד המדינה, אבל אחריות הדדית חשובה ומשמעותית יותר.

  שיהיה שבוע נהדר. 

  4/5/08 15:22
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-05-04 15:22:06
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  במסגרת הכפר הגלובאלי יש מעט דברים שניתן לעשות. הכלי האפקטיבי של צרכן הקצה זה פשוט לא לקנות בלי תכנון. תכנון קניות זה מילת קסם.  אין הצדקה לקנות קפה ב 45 ₪ במכולת קרובה אם אותו קפה עולה 29.9 במקום אחר ולא במבצע.  מאידך גם הריצה אל הזול עולה כסף לכן חזרנו אל מילת הקסם: תכנון הוצאות, תכנון קנייה, ומה שקשור לכסף לתת מעט חופש פעולה לספונטניות.  


  --
  לטוב ולרע, הדברים לעולם אינם כפי שהם נראים!
  4/5/08 21:34
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-05-04 21:34:58
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  הי לבנה

  אין מנוס מלהגיע למצב של "תכנון הוצאות"  היומיומיות  והעתידיות. דבר שרובנו לא ממש להוטים לעשות, ואף נוטים להמעיט בערך "התכנון"!!  נוכחתי לדעת  עם השנים, וממרומי גילי,

  שאנשים בעלי אמצעים, מצליחים לתכנן הוצאות כמעט ללא וויתור ואילו האחרים עם אמצעים מוגבלים, או בעלי משכורות, אינם נוטים לתכנן.  אינני עושה הכללות, זאת דעתי האישית, אך נראה לי שיש מקום לתת את הדעת על  השוואה "ברמת תכנון הוצאות" בין בעלי אמצעים לבין בעלי המעמד הבינוני ואולי מטה מזה.

  שולמית

  10/5/08 03:37
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-05-10 03:37:04
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  תכנון הוצאות מסתמך על צפי הכנסות. במיתון, צפי ההכנסות הוא מוטעה. המחירים לא יציבים אלא עולים בעוד ההכנסה יציבה או יורדת. תכנון הוצאות הוא הכרחי אבל לא מספיק.

   

  אריאנה


  --
  מנהלת בית הספר לחשיבה חיובית
  http://www.hashivahiuvit.com
  14/5/08 13:02
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-05-14 13:02:31
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  גם אצלי יש שינויים בהרגלי הצריכה

   

  אם פעם העמסתי  3 שקיות אורז בעגלה ש יהיה.......היום לא קונה עד שניגמר,

   

  ולא קונה יותר מיבצעים1+1

  מה שניזרק פעם אחת בבית לא ירכש שוב   אין מצב..... להגיע עם רשימה מהביתתתתת

   

  הכי נח מכוון וניגמר מהר סיוט הקניות השבועי הזה


  --
  אניייייייייתמיד אניייייייייייייייייייייייייייי
  17/5/08 11:17
  0
  דרג את התוכן:
  2008-05-17 12:11:33
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  יש קבוצה אחת עיקרית של הוצאות חודשיות שאי אפשר לקצץ בהם, אלא אם כן מוכנים לירידה די קשה וקריטית ברמת החיים, ואינני סבור שרבים באמת יהיו מוכנים לכך. לקבוצה הזאת קוראים הוצאות  רכב. הללו יכולות להגיע לממוצע חודשי של הרבה מעל 1000 ש"ח גם אם אתה קונה איזה פיאט פונטו - אחת המכוניות הכי זולות- כמו שקניתי לא מזמן (מודל 2006 16V למי שמתעניין) לאחר שמכרתי פורד פיאסטה בת 10 שנים (מודל 98) . ממוצע זה כולל הכל: פחת חודשי על הרכב, ביטוחים, תיקונים, טסטים, פעם בכמה זמן החלפת חלפים ועוד. אם רק היינו יכולים בעצמנו לייצר מכוניות ולספק את חומרי הגלם שלהם, היו בארץ הזאת הרבה יותר חיוכים, והמבין יבין...
  22/7/08 18:02
  0
  דרג את התוכן:
  2008-07-22 18:06:02
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

   

  המחירים עולים בגלל שקיים חוסר במוצרים משום שאוכלוסיית העולם גדלה ,יש ביקוש במזרח ,בסין חוץ מזה,כבר לא מתים כול כך מהר,אנשים חיים מעבר למה שהיה מקובל והכסף שנחסך כבר לא מספיק כדי לחיות, ואם רוצים למות מאריך ומאריכים את הקץ.

  כך שאין מספיק לכולם ( את הבעיה הזאת אלוהים כנראה לא לקח בחשבון כאשר הוא תכנן ...)

   

  הבעיות הכלל עולמיות משפיעות וגורמות יותר לחץ במדינה. המדינה לא עומדת בזה משום שהוא לא יודעת להתנהל נכון.

  האנשים שם למדו אך לקחת יותר לעצמם וכמובן שאת הכסא הם לא מחליפים בשום דבר...

  הפתרונות שמוצעות הם לא  של המנהיגים  אלא שאנשים שרוצים לזור במקום שהמדינה נכשלה , הממשלה טומנת את ראשה בחול .לא ירחק היום שאולי נראה גם חבר כנסת שמקבל עזרה...

   

   

  מה שנשאר זה האדם הפרטי צריך לדאוג  קודם כול לעצמו ולמשפחתו ואם יש לו אפשרות יעניק לאחרים ועדיף שאת העזרה יעניק ישירות לנזקק.

   

  לגבי המצרכים וכולי

  לקנות רק מה שצריך - המחסן צריך להיות בחנות לא בבית 1+1 זאת אחיזת עיניים

  יש לבצע סקר שוק, גם פליירים של הנחות

  לא לקנות מותגים שבהם משלמים על המותג ולא על מוצר. יש מוצרים דומים יותר זולים.

  לנסוע באוטובוס ,לחפש תחנות דלק זולות

  לחסוך בחשמל , לקנות מכשרים שאין מצב המתנה על מנת שלא יצרכו חשמל( ברוב המכשרים דווקא אין)

  לנהל תקציב- להשתמש במזומן, ואם באשראי לא לחרוג מהמסגרת ,ולבצע זאת בתשלום אחד למעט רכישות בסכומים גבוהים של 3 ספרות ומעלה שבהם ניתן לבצע פריסת ,אשראי יותר מתשלום אחד.

  חשוב לשים חיסכון קטן בצד לימים טרופים. לבצע העברות כסף לבנקים שנותנים יותר ריבית.

   


  --
  moti.h
  תכנסו לבקר אצלי
  http://caco.cafe.themarker.com
  23/7/08 22:02
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-07-23 22:02:35
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  מחיר האורז עלה, אבל תוך תקופה קצרה ירד. מחיר החיטה ירד אבל עדין לא מרגישים את זה בלחם - ככה זה עובד.


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "כוח הקניה שלנו יורד - איך אתם מתמודדים עם זה?"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה