כותרות TheMarker >
    ';

פרטי קהילה

אקטואליה

קהילת אקטואליה - המקום לדון בענייני היום, בארץ ובעולם. פוליטיקה, כלכלה, חברה, דעות והגות. אנא שמרו אל התבטאות נאותה!

אקטואליה

חברים בקהילה (5577)

עקרונות חילופי שבויים (גלעד שליט הוא רק סימפטום)

26/8/09 15:50
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-08-26 15:50:02
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: איול 2008-09-30 11:56:29

3 שאלות קטנות :

1. אם יש מחיר מירבי, לדעתך, להחזרת חיילים חיים?

2. מה בדבר "הספק"? נכון, לכולם היה ידוע שהחיילים אינם בחיים, אבל זה בכל זאת לא הוכח, האם היית לוקח את הסיכון 

הקטנטן שאולי בכל זאת הם חיים?

3. מה דעתך על פרשיות מהסוג של "טננבאום"?

לדעתי דורון מאוד צודק במה שהוא כתב - צריך לשים גבולות לנכונות שלנו להחזיר חיילים/גופות.

1) לא יודע בינתיים מהו המחיר המרבי. אני גם לא בטוח ש- 450 אסירי חמאס בשביל גלעד שליט זה סביר, אבל מילא. לפחות נתחיל עם מקרים ברורים יותר

2) אני חושב שבמקרה של החיילים בלבנון, הממשלה כן הייתה צריכה לקחת את הסיכון. חלק מהבעיה היא שההערכה הייתה שהם מתו כבר בחטיפה, אבל כל הזמן דאגו לפמפם לציבור ש"אנחנו פועלים תחת ההנחה שהם חיים". אני לא חושב שהציבור קנה את זה, אבל בכל מקרה זה העלה את המוכנות של אנשים לשלם את המחיר. אם היו אומרים שכנראה שהחיילים מתו, אבל עושים את העסקה בשביל לא לקחת סיכונים, אני חושב שדעת הקהל הייתה מגיבה אחרת.

3) כמו שזה נראה לטננבאום היה מזל, כי (כנראה) הוא ידע מידע מספיק מסווג כדי שהמדינה תרצה להחזיר אותו בכל מחיר. לגלעד שליט אין את המזל הזה. בכל מקרה, מילא שהחזירו בשבילו מחבלים - לפחות היו צריכים לשים אותו בכלא. הוא טס למדינת אויב, בניגוד לחוק.

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "עקרונות חילופי שבויים (גלעד שליט הוא רק סימפטום)"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה