כותרות TheMarker >
    cafe is going down
    ';

פרטי קהילה

וול סטריט - שוק ההון האמריקאי

בין אם אתם סוחרים או משקיעים ,חובבים או מקצוענים שזה עיסוקם העיקרי, כאן תמצאו מידע שמושי ,נתוחי שוק ,מאמרים, תובנות ורעיונות וכמובן הזדמנויות "חמות" למסחר והשקעה בשווקים בוול סטריט.

שווקים פיננסיים

חברים בקהילה (2461)

יוסף צ.
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    lior peleg
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    aviav1
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    דוקטור קולנוע
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ברקס
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אריאל דר
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לומפומפיר
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    guy123423
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    amirh
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    magidi
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שמוליק_
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ניסים.
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

רשימת קניות

22/2/09 17:11
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-02-22 17:11:13
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

ושוב אנו בפינתנו "חפש את השפל בשווקים"

והפעם שוב השפל בשווקי העולם -

ראינו ביום שישי חלק משווקי אירופה כורים שפל חדש, וגם הדאו (מדד עקום לגמרי לטעמי, אבל פופולארי)  רשם שפל של 5-6 שנים. ה S&P התקרב לשפל של נובמבר וקפץ תוך יומי, והנסדק בכלל סגר ללא שינוי.

מה שאני יכול לומר כאן זה:

1. התבנית ב CAC משלימה Ending diagonal ענקי מאז הקפיצה מהשפל של אוקטובר, ולכן בכל רגע יכולה להתהפך המגמה לעליות. כלומר יש הסתברות שהשפל בשווקים כבר כאן.

2. לאור החדשות הפסימיות של סוף השבוע אני בספק שלא נרד עוד, אבל אם השווקים ימשיכו למטה גם השבוע, השפל אמור להגיע לא יאוחר מהשבוע השני של מרץ, ובסבירות גבוהה ברמת מדד S&P בין 680-710

3. ברגע שתתהפך המגמה נקבל Bear market rally  של 6-9 חדשים.

4. בשוק המקומי יש מניות הנחשבות דפנסיביות שלא ירדו כמעט מהשיא - בזק ואסם לדוגמה, ועוד הרבה שירדו לא יותר מדי- סלקום ושופרסל למשל. קצת מוזר לטעמי כי אני מכיר שכשיורד גשם כולם נרטבים, ואחד הכללים של שוק דובי הוא שינוי התמחור למניות כדי לשקף שמרנות גדולה יותר בתמחור מניות בכלל. זה עוד לפני שאני תוקף את ההנחה שחברות הנחשבות דפנסיביות לא יפגעו בכלל במיתון. (אני חושב שאם האנליסטים יקטינו באקסל שלהם את ההכנסות למנוי במודל שלהם לסלקום התמונה שמצטיירת להם תשתנה מהקצה אל הקצה, ובזמן אבטלה גואה כשמשקי הביית מחפשים איפה לקצץ בהוצאות הסלולרי הוא מטרה נוחה).

לכן אני לא פוסל את האפשרות שבזמן פאניקה נוספת (ואחרונה לשנה הקרובה!) בשווקי המניות, התא-25 דווקא ידלג מהר יותר מהאחרים במדרון על מנת לפצות על העוצמה שהפגין עד כה.

האמור משקף את הרהורי ליבו של הכותב ואין לראות בו המלצה לפעולה מכל סוג שהוא!

שמות של מניות מופיעים לצורך הדוגמה בלבד, ולמטרה של דיון תאורטי.

אין להתייחס לכתוב כייעוץ, או תחליף ליעוץ, המתחשב ברצונות ובצרכים האישיים של כל אדם.

הכותב מנהל תיקי השקעות ועשוי לפעול בני"ע המוזכרים בכתוב.

הכותב עלול לשנות את דעתו בפתאומיות מבלי לדווח על כך.

הבנתם? אני לא אחראי על מה שאתם חושבים שכתבתי. אני מעדיף שתתווכחו אתי מאשר שתסכימו.

שיבוא עכשיו מישהו ויגיד - לא נכון, סלקום חסינת מיתון כי ככה וככה. ואז יהיה פה דיון.

--
    It's life, Jim, but not as we know it.
    22/2/09 20:32
    1
    דרג את התוכן:
    2009-02-23 09:16:56
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אז הנה אני באתי ואני מגיד "לא נכון, סלקום חסינת מיתון כי ככה וככה." תמיםנבוך

--
    העולם : טרגדיה לאנשים מרגישים, וקומדיה לאנשים חושבים.
    23/2/09 10:33
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-02-23 10:33:40
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צוחק

--
    23/2/09 11:12
    0
    דרג את התוכן:
    2009-02-23 14:07:02
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    מוצ'וס גראציאס בואונו סניורנשיקה
    ולעיקר הדיון הנחה של מגזרים חסיני מיתון מכילה בתוכה שני מרכיבים  א. אילוצים טבעיים  ב. נגזרת של אורך המיתון [המתבטאת בעודף צריכה, גם אם גרעינה "מאולץ"] . ולפיכך מחיר מניה חסינת מיתון ירד [אם ירד] רק אחרי שאר המניות. וירידתו תותנה ב"מיתון נקי" ומתמשך חסר "רעשי רקע" של גל צמיחה מתקרב. משמע ירידת מניות אלו היא הסמן להפנמת תודעת המיתון, ושיעור ירידתן הוא המדד לעוצמתו ומשכו. האמנם מיתון כזה [בישראל המהווה אך גרורה, יתכן שתודעת המיתון בה תבוא מאוחר ותשיק לגל יציאה מהמיתון בארה"ב ] לפנינו ?  [לא יודע אם הבנתי בכלל משהו, ואם עזרתי לפתח דיון. אבל זה מה יש.....] 

--
    24/2/09 08:42
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-02-24 08:42:46
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: ווילסון הטמבל 2009-02-23 14:07:02

משמע ירידת מניות אלו היא הסמן להפנמת תודעת המיתון, ושיעור ירידתן הוא המדד לעוצמתו ומשכו. האמנם מיתון כזה [בישראל המהווה אך גרורה, יתכן שתודעת המיתון בה תבוא מאוחר ותשיק לגל יציאה מהמיתון בארה"ב ] לפנינו ?  [לא יודע אם הבנתי בכלל משהו, ואם עזרתי לפתח דיון. אבל זה מה יש.....] 

מישו משתמש לך בניק?צוחק

1. באמת הגיע הזמן שתופנם תודעת המיתון. כאילו מה, אנשים לא קוראים עיתונים?

2. נכון שאצלנו פחות גרוע, אבל סחר חוץ הוא חלק מהותי בכלכלה שלנו.

3. בזמן מיתון הבון טון הוא לקצץ בהוצאות. אני רואה את הסלולר כמועמד מוביל, הרבה לפני ביטול מנויים לכבלים ולווין.

4. אני רואה תחזיות ליציאה מהמיתון בחו"ל בסוף 2009 וחושב שאין להן על מה לעמוד. עד עכשיו רק המשבר הפיננסי קיבל כותרות אבל אנחנו בתחילתו של מיתון ריאלי עצום שבא לתקן את כל העודפים (Excesses) שהתפתחו במשך יותר מעשור של הקצאת משאבים לקויה וצריכה מעל הפופיק ע"ח משכנתא שניה ושלישית לפי מחירי נדל"ן הזויים. גם אחרי הירידות הנוכחיות בנדל"ן מחירי מדד קייס שילר עוד לא חזרו לממוצע הרב שנתי (שהוא עצמו מושפע מנתוני הקיצון של העשור הנוכחי). עד שלא יירדו יפה מתחת לממוצע אין מה לדבר על בלימה.

5. אני לא רואה שום מנוע צמיחה חדש שיחלץ את כלכלת העולם לגל הצמיחה הבא. לכן אני מעריך מיתון של כמה שנים רעות ממש ואחר כך דידוי החוצה.

--
    24/2/09 09:42
    0
    דרג את התוכן:
    2009-02-24 12:06:15
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    1. כל זה נכון, אבל..... תודעת מיתון מופנמת רק אחרי שגומרים לדסקס עליה, ובשביל זה חייבים סלולארי, לא [אפילו או'במבה (והוא הרי נשיא מתון) הודיע שמהבלאקברי שלו הוא לא נפרד !] ? .......... נבוך מה שכן, אני חושב [.....מופתע מעניין איפה קלטתי את הביטוי הזה] שכנראה כבלים ולווין אכן יבואו אחרי הסלולאר, כי... אחרי שמדסקסים על המיתון עדיין זקוקים לצפות במדסקסים על המיתון ולהתרגש כל פעם מחדש מהופעתם..... תמים וכמובן שבמשך הצפיה צריך לנשנש משהו [במיוחד כשמבטיחים לצופים (דראאאמההההה...) שתגיע תקופת הצנע מייד בתום השידור]..... עם הרגל בפה ובינתיים לך תדע, אולי המיתון עצמו יגמר לפני שסלקום ואוסם ירגישו בו....... בוכה 
      נ.ב. אם המשבר ריאלי ועמוק עד כדי שאינך רואה שום מנוע צמיחה וכו' הדיון עובר מפורום זה לפורום "עלייתן ונפילתן של אומות"  ו"התפתחות הגלובליזציה לווסאליות בין מדינתית" [עזוב, זה סתם מושגים שכנראה קלטתי תוך כדי צ'יטוט ונועדו להרשים]

--
    27/2/09 11:12
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-02-27 11:12:46
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: ווילסון הטמבל 2009-02-24 12:06:15

1. כל זה נכון, אבל..... תודעת מיתון מופנמת רק אחרי שגומרים לדסקס עליה, ובשביל זה חייבים סלולארי, .......... ובינתיים לך תדע, אולי המיתון עצמו יגמר לפני שסלקום ואוסם ירגישו בו....... בוכה 
      נ.ב. אם המשבר ריאלי ועמוק עד כדי שאינך רואה שום מנוע צמיחה וכו' הדיון עובר מפורום זה לפורום "עלייתן ונפילתן של אומות"  ו"התפתחות הגלובליזציה לווסאליות בין מדינתית" [עזוב, זה סתם מושגים שכנראה קלטתי תוך כדי צ'יטוט ונועדו להרשים]

לפי מבצעי האחד ועוד שניים חינם (אמיתי) תודעת המיתון הופנמה מהר.

עלייתן ונפילתן של אומות הוא אכן הטור הרלבנטי. ניסיתי פעם לכתוב כזה פוסט על ההיבריס האמריקאי שסימן את סוף האימפריה- (לא רק הנסדאק ב 99' אלא גם "פעולות השיטור" ברחבי העולם- על פנמה אני עוד מוותר להם בגלל האינטרס המיידי שלהם, אבל אחרי  סומליה עיראק ואפגניסטן זה כבר ארבע כנפות תבל.

חברים, הבית בוער, ואתם מכבים שריפות בעיר אחרת?)

ואכן אני לא רואה את מנוע הצמיחה ה בא.

אני בדעה שהמחזור הכלכלי הוא חיוני למשק, ואני יכול להכביר במטאפורות הגן של שונסי גרדינר, או לצטט את הנביא ישעיהו. ראינו את ההתפתחויות הטכנולוגיות שתרמו להתיעלות העסקים במאתיים השנה האחרונות, ממנוע הקיטור ומסילות הברזל ועד האינטרנט. כל פיתוח שכזה הביא איתו את ה Boom וה Bust ב 1929 זה היה הרדיו וב 99 האינטרנט. אבל כל פיתוח טכנולוגי מז'ורי הביא ליעול מהותי, עד כדי סדר גודל שלם, בהתפתחות העסקית.

בשנות הארבעים והחמישים עדיין ישבו עשרות ומאות עובדים ב Sweat shops שעשו את הנהלת החשבונות של כל חברה גדולה עם נייר ועיפרון!

בשנות השישים לא היה גליון אלקטרוני על אף שולחן עבודה בעולם.

מהפכת המחשב האישי מיצתה את עצמה בתחילת העשור, והאינטרנט אולי יהיה מהפכה חברתית גדולה יותר, ואולי לא, אבל ה B2B וה B2Cכבר כאן.

אני מנחש שהקפיצות הטכנולוגיות הבאות שישנו את העולם ויהוו מנועי צמיחה עתידיים הן נאנו טכנולוגיה (בשילוב עם רובוטיקה) וביו טכנולוגיה. אבל ככל שזה נראה הזליגה של אלו למיינסטרים עוד רחוקה. איך אני יודע?

אני ראיתי את מהפכת המחשוב האישי ומהפכת האינטרנט קורות. בשנת 1975 הופיע על שער של מגזין (לא זוכר אם זה היה Popular science או Businessweek) איור המתאר את חזון המחשב האישי (שלא היה קיים עדיין), שני אמריקאים צעירים- אחד ביל גייטס ואחד סטיבן ג'ובס נדלקו מהרעיון, כל אחד לחוד. כעבור ארבע שנים העולם היה מוצף באפלים, קומודורים ואטארים. כעבור עוד עשר שנים המחשב האישי (תחנת העבודה) התישב על כל מכתבה.

לפני פחות מעשרים שנה הומצא דפדפן האינטרנט, ואחרי ארבע שנים הונפקה נטסקייפ בהצלחה אדירה.

מה שאני טוען זה שאפשר לראות את הטכנולוגיה מגיעה ומתבססת, ועבור הביוטק והננוטק עוד ארוכה הדרך. 

בעתיד חיידקים ייצרו נפט באופן מסחרי. עוד כמה זמן? כשזה יקרה אנחנו נהיה בתקופת צמיחה חדשה.

אבל סדר הדברים הוא שקודם צריכים לעבור שפל מתמשך, שמוליד פשיזם ומלחמה עולמית, ואחר כך בונים מחדש.

--
    1/3/09 21:21
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-03-01 21:21:25
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

נראה שבציר הזמן אנחנו ממש קרובים לסוף גל הירידות בן שנה וחצי, עוד שבוע שבועיים והמדדים יהפכו את מגמתם ל 6-9 חדשים של Bear market rally בו ה S&P אמור להתחזק בין 40-60% מהתחתית.

כיוון ששברנו את השפל של אוקטובר השווקים יכולים להפוך כוון בכל יום עכשיו, אבל סיומו של גל ירידות הוא בדרך כלל ביאוש של המוכרים שזורקים סחורה בלי הבחנה. האופייני ליצירת השפל הם שלשה ימי ירידות חזקים ורצופים כאשר היום השלישי כבר משתפר הרבה מהשפל.

לכן התסריט הקלאסי ליצירת שפל ב S&P יהיה ירידה מחר (יום ב') לאזור 715 ועליה תוך יום יומיים לאזור 740 אך לא מעל 750, ולאחר מכן 3-5 ימי ירידה לשפל (5 ימים הם יום ירידה, יום בערך במקום, ושלשה ימי ירידה) סביר להניח באזור 680 אבל אי אפשר לנחש מראש.

הכי פשוט זה לראות את היום השלישי של ההתמוטטות מתחיל להשתפר ולרוץ ואז להצטרף.

--
    1/3/09 22:01
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-03-01 22:01:47
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: קורה בקפה 2009-03-01 21:21:25

נראה שבציר הזמן אנחנו ממש קרובים לסוף גל הירידות בן שנה וחצי, עוד שבוע שבועיים והמדדים יהפכו את מגמתם ל 6-9 חדשים של Bear market rally בו ה S&P אמור להתחזק בין 40-60% מהתחתית.

כיוון ששברנו את השפל של אוקטובר השווקים יכולים להפוך כוון בכל יום עכשיו, אבל סיומו של גל ירידות הוא בדרך כלל ביאוש של המוכרים שזורקים סחורה בלי הבחנה. האופייני ליצירת השפל הם שלשה ימי ירידות חזקים ורצופים כאשר היום השלישי כבר משתפר הרבה מהשפל.

לכן התסריט הקלאסי ליצירת שפל ב S&P יהיה ירידה מחר (יום ב') לאזור 715 ועליה תוך יום יומיים לאזור 740 אך לא מעל 750, ולאחר מכן 3-5 ימי ירידה לשפל (5 ימים הם יום ירידה, יום בערך במקום, ושלשה ימי ירידה) סביר להניח באזור 680 אבל אי אפשר לנחש מראש.

הכי פשוט זה לראות את היום השלישי של ההתמוטטות מתחיל להשתפר ולרוץ ואז להצטרף.

היי קורה בקפה,(אני מקווה שאתה לא נותן באמת תחזיות לפי הקפה)

מה השתנה עכשיו מלפני חודש , חודשיים , שלושה?

בברכה

--
    לכותב אין רישיון יעוץ ועשוי להיות לו עניין אישי ואין לראות באמור משום ייעוץ השקעות כלשהו ואינו מהווה תחליף לייעוץ השקעות שמתחשב בצרכים האישיים של כל אחד
    2/3/09 13:16
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-03-02 13:16:36
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: amit 1 2009-03-01 22:01:47

מה השתנה עכשיו מלפני חודש , חודשיים , שלושה?

אני מניח שאתה שואל מה השתנה בשווקים.

התשובה היא שהשווקים כעת כבר מעכלים את המצב פחות או יותר.

אם תעלה במעלה השרשור תראה שבנובמבר כתבתי שאני מצפה שבינואר השווקים יקלטו שהמצב גרוע יותר ממה שחשבו ויתחילו גל נוסף של ירידות- אז הנה הוא, והוא מתקרב לסיומו.

זה לא אומר שלא נרד יותר נמוך, כי הירידה האחרונה היא בדרך כלל תלולה, זה רק אומר שהזמן לסיום הירידה קצר.

היעדים הטכניים ל S&P הם כל דבר בין 715 (ממש קרוב) ל 660, עם פוטנציאל מסוים לרדת גם נמוך יותר, והזמן הוא תוך שבועיים.

ככל שנרד נמוך יותר נוכל לעלות יותר חזרה,

--
    11/3/09 23:02
    0
    דרג את התוכן:
    2009-03-11 23:10:50
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אבל מתחת לכל זה מסתתר משבר ילודה עצום [שמקורו הדוניסטי] המעוות את אפיק זרימתו של נהר הכסף הקסום (א. אסימוב---"הוולטאבה") האריה "רי די פאליאצ'ו" מתוך "אי פאליאצ'י" מאת לאונקוואלו, בזמרתו של........אנריקו קארוזו [צוחק] שבוצעה בפורום "מסחר בוול סטריט" ביום 10.3.2009 בשעה 23:28 מוקדשת בזאת לאדם משכיל והגון ["מבצעי האחד ועוד שניים---אמיתי !" צוחק] כי "סדר הדברים הוא, שקודם צריכים לעבור שפל מתמשך. שמוליד פאשיזם, ומלחמה עולמית. ואחר כך בונים מחדש."    אז למה כתבתי את כל זה בפינה זו ?  כי ברשימת הקניות שלי נשאר "ביס" [לי,לך,לכם.....זה טוב זה אוסם.......] והנה הוא בא בקטנה...... מספרים שצ'ארלי צ'אפלין שלח מכתב לפיהרר, וכך כתב לו......זה שאתה דומה לי, על זה הייתי סולח לך. אבל על זה שצוחקים עליך יותר ממה שצוחקים לי לא אסלח לך לעולם..............{ל"אוואנטי פופולו"-בניטו מוסוליני---------"פרו בונו פובליקו" : ארתורו טוסקאניני}  צ'או......פיניטה לה קומדיה............

--
    12/3/09 22:39
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-03-12 22:39:54
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    נבוך

תודה.

--

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "רשימת קניות"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה