כותרות TheMarker >
    cafe is going down
    ';

פרטי קהילה

וול סטריט - שוק ההון האמריקאי

בין אם אתם סוחרים או משקיעים ,חובבים או מקצוענים שזה עיסוקם העיקרי, כאן תמצאו מידע שמושי ,נתוחי שוק ,מאמרים, תובנות ורעיונות וכמובן הזדמנויות "חמות" למסחר והשקעה בשווקים בוול סטריט.

שווקים פיננסיים

חברים בקהילה (2461)

יוסף צ.
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    lior peleg
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    aviav1
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    דוקטור קולנוע
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ברקס
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אריאל דר
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לומפומפיר
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    guy123423
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    amirh
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    magidi
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שמוליק_
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ניסים.
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

רשימת קניות

11/6/09 14:45
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-06-11 14:45:55
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: עידן ג 2009-06-08 18:37:14

בהנחה שהתיקון שדובר עליו אכן החל  מדוע אתה בכל זאת עיקש על החלשות הדולר?

עד כמה לדעתך הסיכויים שיתממש תרחיש שבו לא תיהיה עליית מחירים כמו בציפיות-->הזהב יחלש ובמקומו הדולר יתחזק לפחות עד סוף התיקון הנ"ל?

באופן מאוד מוזר, הקורלציה בין שווקי המניות, הנפט, הזהב, והמטבעות מול הדולר נשארת מאוד גבוהה.

הייתי מצפה שלאחר כמה חדשים טובים של ראלי וירידת מפלס החרדה שהקורלציה הזו תקטן, אבל בינתיים היא לא.

זה נראה כמו "כולם נגד הדולר" (חוץ מהאגחים, שרק יורדים כל הזמן).

לכן מאוד הגיוני שהתיקון יביא להתחזקות של הדולר (או התחזקות של הדולר תביא תיקון במניות, מי יודע מי בא קודם?) כולל החלשות של הזהב.

שים לב להבדל בטווחי הזמן בהם אני מדבר.

כשמדובר על עליית תשואות האג"ח זו מבחינתי מגמה ארוכת טווח ל 8 שנים לפחות.

כשמדובר על החלשות הדולר ועליית מחירי הסחורות זו מגמה ארוכת טווח ל 5 שנים לפחות.

כשמדובר בשווקי המניות אלו מגמות של טווח בינוני וקצר.

תשואת אג"ח ל 30 שנה הגיעה לאחרונה ל 4.8%. יכול להיות מכאן תיקון כלשהו, אבל הממשל האמריקאי צריך לממן 1.8 טריליון דולר גרעון השנה, ומי יודע כמה בשנה הבאה. היפוך המגמה שחל השנה ברבית הטווח הארוך הופך מגמה בת יותר מ 20 שנה (בארץ רק 17 שנה קריצה).

נפט מבחינתי יכול להחלש מכאן הרבה, אפילו ל 50$ , אבל המגמה שלו לטווח הארוך היא מגמה עולה וב 2013 (לכל המאוחר) אני טוען שיהיה מחסור בנפט ומחירו יעבור בקלות את השיא של 2008. אני התעקשתי במהלך כל הירידות שלא אנו ולא ילדינו נזכה לראות 25$ לחבית, וזה נכון מתמיד, אבל מהלך העליות האחרון לא נשען על שיפור בביקושים אלא על ספקולציות, ולכן ברגע שתחזית היציאה מהמיתון תקבל זעזוע גם מחיר הנפט יכול לקבל מכה.

מדדי המניות הגיעו לשפל משמעותי במרץ, וקפצו ממנו יפה. כרגע האפסייד נראה מוגבל מאוד (S&P כעת 940 ויכול להתקדם אולי ל 970) וכשמסתכלים למטה יש לאן לרדת, אבל נראה שכל גל ירידות כעת יעצר הרבה מעל השפל של מרץ. בנסדק נראה לי שהשפל היה עוד יותר משמעותי וכנראה שהתחלנו מגמת עליות ארוכת טווח (שפלים עולים ושיאים עולים) אבל במדדים אחרים אין בטחון שלא נראה שפל חדש (או השוואה של השפל הקודם) ב 2010 או אפילו 2012 . בכל מקרה, נראה לי שהסביבה הפיננסית לא תאפשר ל S&P לחזור לשיאי 2007 עוד הרבה מאוד שנים (אלא בתנאי אינפלציה חריפה, שאז נומינלית הוא יחזור, אבל לא ריאלית).

--
    It's life, Jim, but not as we know it.
    16/6/09 11:55
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-06-16 11:55:10
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צוחק

Attached files:
    קובץ מספר 1 (jpg)

--
    22/6/09 19:29
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-06-22 19:29:31
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אני מצטט בהשמטות את הקטעים הרלבנטיים מתוך שתי הודעות שלי ב 1/6:

צטט: קורה בקפה 2009-06-01 20:21:54

המדדים קרובים כעת מאד גם במחיר וגם בזמן לאזור ההתנגדות המשמעותי ביותר שמתבטא ב S&P בין 970-1000.

זו רצועת התנגדות חזקה ביותר של הטווח הבינוני והארוך, והמדדים מתקרבים אליה בדיוק בזמן המתאים לקראת 90 יום מהשפל.

בנוסף החדשות החיוביות (או המתפרשות כחיוביות) ממשיכות להתגלגל. יש לזכור ששווקים בונים שיא על חדשות חיוביות ושפל על חדשות שליליות, ולא להסחף אחרי השוק.

השוק ממשיך להראות עוצמה היום (בעת הכתיבה ה S&P ב 943) אבל לדעתי יש למכור כעת לתוך חוזק.

הייתי ממליץ לכל מי שהשתתף בגל האחרון לממש רווחים עוד לפני סוף השבוע הנוכחי. אפילו אם למהלך הנוכחי יהיה המשך, חלק הארי של העליה מאחורינו והמצטרפים היום הם מאחרי הרכבת למיניהם.

גם אם ככל הנראה השפל של גל הירידות מאחורינו, את השפל הזה שנכרה רק לפני חדשיים וחצי, קשה לראות אפילו עם משקפת.

ולמי שאחר את הרכבת אני משוכנע שימצא מחירים נוחים יותר בהמשך. החכמה היא לא להתבייש לקנות לתוך חולשה, לכשתגיע.

סביר להניח שלאחר מהלך עליות בן 90 יום יגיע תיקון בן 30 או 45 יום.

לעניין הדולר, האגחים והזהב.

כבר הבעתי מספר פעמים את דעתי שבטווח הארוך (8 שנים קדימה) המגמה היא דולר יורד ואג"ח אמריקאי יורד.

מי שקנה אג"ח ממשלתי אמריקאי ל 30 שנה בתשואה של 3% לפני כמה חדשים פשוט רץ אל מוקד הרעש באמצע רעידת אדמה.

הזהב ממשיך במגמה עולה שיכולה להפוך להתפרצות בכל רגע.

אבל מהלך הירידה הנוכחי בדולר (בעולם, בעולם) הוא מהלך חד מאוד ולא יוכל להמשך זמן רב לפני תיקון משמעותי, לכן את שורט האג"ח והדולר ולונג הזהב אני ממליץ לסגור השבוע, כדי לפתוח מחדש בעוד שבועיים שלשה.

אחרי שבוע של זחילה במקום מ 925 עד 950 ה S&P הפך כיוון ויחד איתו גם הזהב ובסופו של דבר הנפט. היעד הראשון לתיקון אזור 885 כבר קרוב מאוד ולמי שאין סבלנות כבר יכול לקנות אותו מחר (עדיף על 940, לא?)

כנראה שנסיים השבוע את חלק א' של התיקון, ואחרי מהלך עליה מהוסס נמשיך עם חלק ב' לכוון 30 יום מהשיא, ליעד הסופי של התיקון בסביבות 785-820.

אני מצפה להפרדות בין הדולר והמניות, כך שהדולר לא יוסיף להתחזק מול המטבעות והזהב בזמן שהתיקון למטה ימשך.

לעומת זאת הנפט אמור להמשיך בקורלציה גבוהה לשווקי המניות.

מחירי החוזים בעת כתיבת הדברים:

S&P 893 זהב 922 יורו 1.384 נפט 67.2 אג"ח 116

--
    28/6/09 16:25
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-06-28 16:25:20
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: קורה בקפה 2009-06-22 19:29:31

אחרי שבוע של זחילה במקום מ 925 עד 950 ה S&P הפך כיוון ויחד איתו גם הזהב ובסופו של דבר הנפט. היעד הראשון לתיקון אזור 885 כבר קרוב מאוד ולמי שאין סבלנות כבר יכול לקנות אותו מחר (עדיף על 940, לא?)

כנראה שנסיים השבוע את חלק א' של התיקון, ואחרי מהלך עליה מהוסס נמשיך עם חלק ב' לכוון 30 יום מהשיא, ליעד הסופי של התיקון בסביבות 785-820.

אני מצפה להפרדות בין הדולר והמניות, כך שהדולר לא יוסיף להתחזק מול המטבעות והזהב בזמן שהתיקון למטה ימשך.

חוזה ה S&P אכן הגיע למחרת ל 885 וזינק יפה בהמשך השבוע כדי לסגור את השבוע ב 916. בשבוע הבא מסתיים רבעון ולכן הנטייה של השוק אמורה להיות חיובית. אני מאמין שהתיקון עדיין לא הסתיים וצריך למכור לתוך חוזק. מי שנכנס בלונג ב 885 צריך לממש לתוך חוזק במהלך השבוע וביום חמישי (ביום ששי הבורסה בארה"ב סגורה לרגל יום העצמאות) אפשר לנצל התקרבות של ה S&P לשיא הקודם, אם תהיה, לשורט.

ראינו השבוע הפרדות מסוימת בין הדולר למניות - לא עד כדי ללכת בכוונים הפוכים אבל ראינו שבימי הירידה היורו סירב להשתתף בירידות.

--
    24/7/09 14:42
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-07-24 14:42:18
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: קורה בקפה 2009-06-28 16:25:20

צטט: קורה בקפה 2009-06-22 19:29:31

חוזה ה S&P אכן הגיע למחרת ל 885 וזינק יפה בהמשך השבוע כדי לסגור את השבוע ב 916. בשבוע הבא מסתיים רבעון ולכן הנטייה של השוק אמורה להיות חיובית. אני מאמין שהתיקון עדיין לא הסתיים וצריך למכור לתוך חוזק. מי שנכנס בלונג ב 885 צריך לממש לתוך חוזק במהלך השבוע וביום חמישי (ביום ששי הבורסה בארה"ב סגורה לרגל יום העצמאות) אפשר לנצל התקרבות של ה S&P לשיא הקודם, אם תהיה, לשורט.

ראינו השבוע הפרדות מסוימת בין הדולר למניות - לא עד כדי ללכת בכוונים הפוכים אבל ראינו שבימי הירידה היורו סירב להשתתף בירידות.

אכן היה חלק שני לתיקון, מרמת 928 ב 1 ליולי ועד 866. ב 12 ליולי, והוא השלים 30 יום. אלא שהתיקון היה שטוח משציפיתי והרמה הגבוהה בה נעצר השוק רמזה על עמדה חזקה בתוך המגמה העולה. עם גמר התיקון השוק זינק כמו אצן מהאדנים, בהתנהגות חריגה שוודאי מחקה הרבה שורטיסטים. אני משער שהעליה החדה אתמול נבעה לא מעט מסגירה על כורחם של פוזיציות שורט (Short Squeeze) ולדעתי השוק צריך לתת כבוד לאיזור ה 970+ ולתקן מכאן לפחות מספר ימים.

הנפט - כעת נראה שהנפט יכול לחזור לטווח 48-53 אבל שם הוא יהיה קניה אסטרטגית עד 2013- זמן בו אני צופה מחסור פרמננטי בנפט.

--
    29/7/09 15:46
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-07-29 15:46:21
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

מטבעות -

נראה שגל ההחלשות של הדולר הסתיים.  הקנדי והאוסטרלי עדיין נראים חזקים אבל היורו כבר התחיל להחלש, ואני מצפה שימשיך להיות חלש בטווח הקצר.

נפט -

מה שאמרתי בהודעה הקודמת

אג"ח -

נראה לי שהמגמה היורדת נבלמה בטווח הקצר אבל אני מצפה שתימשך בטווח הארוך. לכן לדעתי אפשר לסגור כאן שורט אגחים ולפתוח מחדש עוד שבועיים שלשה במחירים טובים יותר.

מניות -

כמו רבים מהסקפטיים שבין המשקיעים אני עומד נדהם מול העוצמה של הראלי של השבועיים האחרונים. שני דברים ברורים לי: האחד- הקצב הזה לא יכול להמשך לאורך זמן.

השני - אנחנו לא נראה את ה S&P ב 1300 לא השנה ולא בשנה הבאה.

אמנם השפל ממרץ הוא משמעותי ביותר והיה אוברשוט של פחדים (חלק לא מבוטל מהם היה מוצדק באותה עת) אבל בעיות רבות עדיין מהוות משקולת על צמיחה עתידית, ואי אפשר לחזור לתמחור חברות של 2007 עוד הרבה שנים.

לכן אני מצפה לקונסולידציה של המהלך האחרון, ואח"כ לכל היותר זחילה למעלה לכוון 1050 ב S&P בספטמבר.

--
    3/8/09 14:50
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-08-03 14:50:55
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

היום החוזים שוב מצביעים כלפי מעלה במה שהפך להיות בשבועות האחרונים לריטואל קבוע.

אבל הפעם אני ספקן מתמיד. חוזה ה S&P (בעת הכתיבה 994) מתקרב לתחום רצועת ההתנגדות החזקה ביותר (מ 998 עד 1053).

זו אמנם רצועה רחבה ביותר אבל אני מצפה שלחלק העליון שלה נגיע מאוחר יותר, בספטמבר או אוקטובר.

מהתחום הזה ממדי המניות יחזרו הרבה. תיקון עמוק שיחסל לפחות חצי מהעליה. בחישוב פשוט אם נגיע נניח ל 1027 סך העליה מהשפל (667) יהיה 360 נקודות והתיקון יחזיר אותנו לפחות 180 נקודות אחורה, היינו 847 ומטה. זה כמובן לא יקרה ביום אחד, על מחזור העליה של 5-6 חדשים ממרץ נוכל לתקן 90 יום = 3 חדשים בקלות.

פשוט התבנית כעת נראית שאנחנו כבר במיצוי (exhaustion) של הריצה הנוכחית וכדאי לממש היום (ומחר, אם תהיה תוספת, יהיה מאוד מאוד כדאי) לתוך חוזק.

--
    3/8/09 15:23
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-08-03 15:23:26
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: קורה בקפה 2009-03-15 11:10:16

שווקי המניות קפצו יפה מהשפל בטווח המחירים והזמן שכוונתי אליהם. הדבר היחיד שחסר כדי להכריז שהשפל הוא מז'ורי הוא תבנית המגמה. הייתי מצפה ליאוש גדול יותר של המוכרים שמתבטא בכמה ימים רצופים של טווחי מסחר גדולים כלפי מטה וחידוד סופי של המגמה היורדת. תבנית זו לא התממשה ולכן השפל האחרון נותר חשוד כשפל מקומי (טוב לשבועיים של זיגזוג כלפי מעלה) ועליו לספק הוכחה נוספת כדי להתיחס אליו כשפל של כל גל הירידות בן שנה וחצי. אישור מסוים יוכל להגיע מתבנית המגמה - כיצד יראה התיקון המקומי לסיבוב העליה הנוכחי.

עדיין התסריט הראשי שלי (בהעדר חדשות רעות במיוחד שהשווקים לא לקחו בחשבון) הוא ל Bear market rally שיעלה בין 40-60% מלמטה וימשך 6 חדשים, אשר בשיאו יחזיר שליש או פיבונאצ'י  38% מכל הירידה מהשיא, ואחריו חלק ב' של השוק הדובי לשפלים חדשים.

גם בתחזית המקורית שלי זה יוצא ספטמבר ו 1015 (הפיבונאצ'י 38.2% מהשיא לשפל, שישלים כ 52% עליה מלמטה)

עכשיו אני לא כל כך בטוח לגבי חלק ב' לשפלים חדשים, אבל תיקון עמוק אמור להיות בכל מקרה.

--
    3/8/09 19:21
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-08-03 19:21:37
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: קורה בקפה 2009-08-03 15:23:26

גם בתחזית המקורית שלי זה יוצא ספטמבר ו 1015 (הפיבונאצ'י 38.2% מהשיא לשפל, שישלים כ 52% עליה מלמטה)

עכשיו אני לא כל כך בטוח לגבי חלק ב' לשפלים חדשים, אבל תיקון עמוק אמור להיות בכל מקרה.

אני בספק, שנראה את זה. אלמנט הפאניקה כמעט נעלם (Ted Spread, VIX) כך שנשארה לנו כלכלה ריאלית. כלכלה ריאלית לא יכולה להצדיק דיסקאונט של 20% פחות או יותר במדדים, כך שגם אם הצמיחה תהיה חלשה מהצפוי, קשה לדעתי לראות פגיעה נוספת מהותית ברווחי החברות וללא זה, אין שום סיבה שתקבל תיקון.

כמובן, תבנית W אכזרית עם צניחה מחודשת בנדל"ן והדרדרות מחודשת בנתוני התעסוקה תצית בקלות גל ירידות שכזה, אבל בינתיים תרחיש שכזה, לדעתי, לא נראה סביר. 

--
    כל האמור לעיל מהווה את דעתי האישית בלבד ואין בדברי משום המלצה כלשהי
    4/8/09 16:05
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-08-04 16:05:02
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: איתי פורמן 2009-08-03 19:21:37

צטט: קורה בקפה 2009-08-03 15:23:26

אני בספק, שנראה את זה. אלמנט הפאניקה כמעט נעלם (Ted Spread, VIX) כך שנשארה לנו כלכלה ריאלית. כלכלה ריאלית לא יכולה להצדיק דיסקאונט של 20% פחות או יותר במדדים, כך שגם אם הצמיחה תהיה חלשה מהצפוי, קשה לדעתי לראות פגיעה נוספת מהותית ברווחי החברות וללא זה, אין שום סיבה שתקבל תיקון.

כמובן, תבנית W אכזרית עם צניחה מחודשת בנדל"ן והדרדרות מחודשת בנתוני התעסוקה תצית בקלות גל ירידות שכזה, אבל בינתיים תרחיש שכזה, לדעתי, לא נראה סביר. 

אני מנחש מה יהיה לפי הציור ואתה צריך סיבה.

אני יכול לנחש גם סיבה אם אתה רוצה. אבל תדע שאני מרגיש יותר נוח עם הניחוש של הציור מאשר עם הסיבה.

בוא ניקח אג"ח ארוכות - ירידה חדה בארוכות תעלה את מקדמי ההיוון ותוריד באופן אוטומטי את תחזיות האנניסטים.

למה שירדו הארוכות? בגלל שהשוק כבר יחנק ולא ירצה לקנות יותר.

--
    10/8/09 14:45
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-08-10 14:45:17
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: קורה בקפה 2009-08-03 14:50:55

היום החוזים שוב מצביעים כלפי מעלה במה שהפך להיות בשבועות האחרונים לריטואל קבוע.

אבל הפעם אני ספקן מתמיד. חוזה ה S&P (בעת הכתיבה 994) מתקרב לתחום רצועת ההתנגדות החזקה ביותר (מ 998 עד 1053).

זו אמנם רצועה רחבה ביותר אבל אני מצפה שלחלק העליון שלה נגיע מאוחר יותר, בספטמבר או אוקטובר.

מהתחום הזה ממדי המניות יחזרו הרבה. תיקון עמוק שיחסל לפחות חצי מהעליה. בחישוב פשוט אם נגיע נניח ל 1027 סך העליה מהשפל (667) יהיה 360 נקודות והתיקון יחזיר אותנו לפחות 180 נקודות אחורה, היינו 847 ומטה. זה כמובן לא יקרה ביום אחד, על מחזור העליה של 5-6 חדשים ממרץ נוכל לתקן 90 יום = 3 חדשים בקלות.

פשוט התבנית כעת נראית שאנחנו כבר במיצוי (exhaustion) של הריצה הנוכחית וכדאי לממש היום (ומחר, אם תהיה תוספת, יהיה מאוד מאוד כדאי) לתוך חוזק.

מסוף יולי התחיל אובדן מומנטום של המגמה החזקה למעלה, שהתחזק כאשר הירידה המקומית ביום חמישי שעבר ירדה מתחת לשיא הקודם של ה 30 ביולי, והפכה את מגמת העליות מ 29 ביולי למגמה זוחלת.

אנחנו נמצאים בתוך רצועת ההתנגדות וביום ששי השלים ה S&P מהלך תיקון פיבונאצ'י 38.1% על כל הירידה מהשיא של 2007.

סימן נוסף ביום ששי נתן הנסדק, שהיה המדד החזק, ונכשל לעלות לשיא חדש בזמן שה S&P אכן רשם שיא חדש.

אני מצפה כעת לתיקון לכוון השיא הקודם של ה S&P מיוני (אזור 960) ואז זחילה חזרה לגבוה בספטמבר. אז כנראה יפגע עוד משהו במאוורר והשווקים יתקנו תיקון עמוק לתחילת השנה הבאה. במקרה הטוב לסביבת הממוצע הנע 200 יום ומעל השפל של יולי (אזור 880), ובמקרה הגרוע ממש בדיקה של השפל של אוקטובר 2008 (אזור 745).

אי אפשר לפסול לחלוטין ריצה נוספת עד ל 1050 אבל לפי ההיסטוריה דרוש תיקון קצת יותר משמעותי מזה שראינו בשבוע שעבר לפני המהלך האחרון למעלה. ולאור הסימנים מיום ששי הוא יכול לקרות עכשיו.

ההתחזקות של הדולר ביום ששי אחרי שלשה ימים של זחילה במקום בשפל מאותתת על פוטנציאל למהלך מהותי של התחזקות הדולר, בעיקר מול היורו, שיתקן תיקון עמוק על כל מהלך ההחלשות מ 1.25 ל 1.445.

הנפט עדיין נראה לי שמסתכל לכוון ה 50 דולר, ועדיין אני מצפה שהשפל שם יהיה הזדמנות קניה אסטרטגית.

--
    23/8/09 15:32
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-08-23 15:32:32
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: קורה בקפה 2009-08-04 16:05:02

אני מנחש מה יהיה לפי הציור ואתה צריך סיבה.

אני יכול לנחש גם סיבה אם אתה רוצה. אבל תדע שאני מרגיש יותר נוח עם הניחוש של הציור מאשר עם הסיבה.

בוא ניקח אג"ח ארוכות - ירידה חדה בארוכות תעלה את מקדמי ההיוון ותוריד באופן אוטומטי את תחזיות האנניסטים.

למה שירדו הארוכות? בגלל שהשוק כבר יחנק ולא ירצה לקנות יותר.

לא ראיתי את התגובה,

בכל מקרה, עלייה בשיעורי ההיוון לא תוביל כל כך מהר לירידות חדות. חישובי הדיסקאונט שלי בוצעו על סמך ריבית היסטורית ולא הריבית הנוכחית. אם הייתי מתחשב בריבית ה- 0 היום, הייתי מקבל אפילו דיסקאונט יותר גדול. בנוסף, כל עליה בריבית בדרך כלל תלווה בשיפור במצב המאקרו ומשם ירידה בתנודתיות, כך שפרמיית הסיכון תרד אף היא במקביל לעליה בריבית חסרת הסיכון.

קשה עד מאוד לראות איך העלאת ריבית מדודה (אלא אם אתה מאמין בתרחיש ההיפר אינפלציה, דבר שיחייב הקפצה משמעותית בריבית) יכולה לגרום לתיקון משמעותי. התשואות יעלו לא בגלל שהשוק יחנק אלא בגלל שיעלו ריבית. כל הדיבורים על אובדן אמון בכלכלת ארה"ב הם בינתיים חסרי כל בסיס. צריך לזכור שמדובר בכלכלה החזקה בעולם. ראינו איך הפגמים משתפרים ברגע שהאמריקאים החלו קצת לחסוך והפסיקו לצרוך כמו משוגעים.

בינתיים, השוק עולה ועולה :-) 

--
    כל האמור לעיל מהווה את דעתי האישית בלבד ואין בדברי משום המלצה כלשהי

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "רשימת קניות"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה