כותרות TheMarker >
    cafe is going down
    ';

פרטי קהילה

וול סטריט - שוק ההון האמריקאי

בין אם אתם סוחרים או משקיעים ,חובבים או מקצוענים שזה עיסוקם העיקרי, כאן תמצאו מידע שמושי ,נתוחי שוק ,מאמרים, תובנות ורעיונות וכמובן הזדמנויות "חמות" למסחר והשקעה בשווקים בוול סטריט.

שווקים פיננסיים

חברים בקהילה (2461)

יוסף צ.
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    lior peleg
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    aviav1
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    דוקטור קולנוע
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ברקס
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אריאל דר
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לומפומפיר
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    guy123423
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    amirh
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    magidi
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שמוליק_
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    ניסים.
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

פורום

רשימת קניות

27/8/09 17:21
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-08-27 17:21:40
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: איתי פורמן 2009-08-23 15:32:32

בכל מקרה, עלייה בשיעורי ההיוון לא תוביל כל כך מהר לירידות חדות. חישובי הדיסקאונט שלי בוצעו על סמך ריבית היסטורית ולא הריבית הנוכחית. אם הייתי מתחשב בריבית ה- 0 היום, הייתי מקבל אפילו דיסקאונט יותר גדול. בנוסף, כל עליה בריבית בדרך כלל תלווה בשיפור במצב המאקרו ומשם ירידה בתנודתיות, כך שפרמיית הסיכון תרד אף היא במקביל לעליה בריבית חסרת הסיכון.

קשה עד מאוד לראות איך העלאת ריבית מדודה (אלא אם אתה מאמין בתרחיש ההיפר אינפלציה, דבר שיחייב הקפצה משמעותית בריבית) יכולה לגרום לתיקון משמעותי. התשואות יעלו לא בגלל שהשוק יחנק אלא בגלל שיעלו ריבית. כל הדיבורים על אובדן אמון בכלכלת ארה"ב הם בינתיים חסרי כל בסיס. צריך לזכור שמדובר בכלכלה החזקה בעולם. ראינו איך הפגמים משתפרים ברגע שהאמריקאים החלו קצת לחסוך והפסיקו לצרוך כמו משוגעים.

בינתיים, השוק עולה ועולה :-) 

איבדתי את האמון בארה"ב וכלכלתה בערך בתחילת כהונתו של בוש הבן.

כבר שנים שהתעשיות האמריקאיות המסורתיות לא יודעות להרוויח כסף אלא רק מתרגילים פיננסיים, ראה לא רק GM אלא גם GE.

במקביל אריות ההיי טק הפכו להיות אריות התעשיה. הבעיה היא שאינטל וסיסקו מעסיקות מעט מאד עובדים יחסית ל GM GE ושאר החברות של עד שתי אותיות.

אייקון אחרי אייקון נפלו על אותו פרינציפ. AIG לא שונה מאנרון בהרבה.

הסינים עוברים את אותו תהליך שעבר על יפן בשנות השישים, טאיואן בשנות השמונים וקוריאה בשנות התשעים.

הרבית תעלה בגלל הצע וביקוש. אם הסינים והיפנים לא ימהרו לקנות אג"ח אמריקאי הריבית תעלה והרבה.

הדיבורים של ברזיל ורוסיה על תחליף לדולר לא היו בעלמא, אבל אלו תהליכים איטיים.

בינתיים שוק המניות עולה כי הוא היה צריך לעלות אחרי כזו מפולת - תסתכל בגרף חדשי ובמה שכתבתי במרץ.

--
    It's life, Jim, but not as we know it.
    1/9/09 13:02
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-09-01 13:02:04
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אני מחבר כאן שני ציטוטים מלפני חודש

צטט: קורה בקפה 2009-08-03

מטבעות -

נראה שגל ההחלשות של הדולר הסתיים.  הקנדי והאוסטרלי עדיין נראים חזקים אבל היורו כבר התחיל להחלש, ואני מצפה שימשיך להיות חלש בטווח הקצר.

נפט -

מה שאמרתי בהודעה הקודמת

אג"ח -

נראה לי שהמגמה היורדת נבלמה בטווח הקצר אבל אני מצפה שתימשך בטווח הארוך. לכן לדעתי אפשר לסגור כאן שורט אגחים ולפתוח מחדש עוד שבועיים שלשה במחירים טובים יותר.

מניות -

כמו רבים מהסקפטיים שבין המשקיעים אני עומד נדהם מול העוצמה של הראלי של השבועיים האחרונים. שני דברים ברורים לי: האחד- הקצב הזה לא יכול להמשך לאורך זמן.

השני - אנחנו לא נראה את ה S&P ב 1300 לא השנה ולא בשנה הבאה.

אמנם השפל ממרץ הוא משמעותי ביותר והיה אוברשוט של פחדים (חלק לא מבוטל מהם היה מוצדק באותה עת) אבל בעיות רבות עדיין מהוות משקולת על צמיחה עתידית, ואי אפשר לחזור לתמחור חברות של 2007 עוד הרבה שנים.

לכן אני מצפה לקונסולידציה של המהלך האחרון, ואח"כ לכל היותר זחילה למעלה לכוון 1050 ב S&P בספטמבר.

_______________________________________________________________________________________

היום החוזים שוב מצביעים כלפי מעלה במה שהפך להיות בשבועות האחרונים לריטואל קבוע.

אבל הפעם אני ספקן מתמיד. חוזה ה S&P (בעת הכתיבה 994) מתקרב לתחום רצועת ההתנגדות החזקה ביותר (מ 998 עד 1053).

זו אמנם רצועה רחבה ביותר אבל אני מצפה שלחלק העליון שלה נגיע מאוחר יותר, בספטמבר או אוקטובר.

מהתחום הזה ממדי המניות יחזרו הרבה. תיקון עמוק שיחסל לפחות חצי מהעליה. בחישוב פשוט אם נגיע נניח ל 1027 סך העליה מהשפל (667) יהיה 360 נקודות והתיקון יחזיר אותנו לפחות 180 נקודות אחורה, היינו 847 ומטה. זה כמובן לא יקרה ביום אחד, על מחזור העליה של 5-6 חדשים ממרץ נוכל לתקן 90 יום = 3 חדשים בקלות.

פשוט התבנית כעת נראית שאנחנו כבר במיצוי (exhaustion) של הריצה הנוכחית וכדאי לממש היום (ומחר, אם תהיה תוספת, יהיה מאוד מאוד כדאי) לתוך חוזק.

מטבעות- (יורו 1.4332, קנדי 0.9140)

נרשמה בלימה מגמה היורדת של הדולר. מול היורו מאז אמצע יולי הטווח צר והמגמה זוחלת כאשר המגמה קצרת הטווח מאצע אוגוסט כלפי מעלה לא הצליחה ליצר שיא חדש ועלולה להחשב כשלון. הקנדי והאוסטרלי המשיכו כלפי מעלה אבל במגמה זוחלת, שמייצרת סכנה להיפוך למגמה חדה למטה. אני מצפה להתחזקות הדולר לכוון 1.37 ליורו 
    זהב (951.5) - אין לי מושג מה קורה. הוא מסתובב הלוך ושוב בסביבה גבוהה כבר המון זמן. פריצה לצד אחד לא בהכרח תביא למגמה באותו כוון. נסיבתית לאור ההחלשות במגמה האנטי דולרית אני מצפה לחולשה.

נפט (70.3)- התבנית מאותתת לי כלפי מטה לקידומת 50 ושם, אני לא מתבייש לחזור על זה שוב ושוב, תהיה קניה אסטרטגית לשנים.

גז טבעי (2.98)- שפל רב שנתי חדש בפקיעת החוזה הקודם. נראה לי שמצא רצפה. הפער (יחס נפט/גז גבוה מ 20) מושך את הנפט למטה.

אג"ח (119.24)- התבנית מאד פגיעה כעת לירידות. ירידה עלולה להיות תלולה. שפל חדש באג"ח ישפיע לרעה על מחירי המניות. התקדמות מעל 121 תשפר את התמונה.

מניות - (S&P 1013) הגענו לסביבת הזמן והמחיר של היעד שהגדרתי במרץ. ההתנגדות מאוד משמעותית וניכרת בכל המסחר של השבוע שעבר. שיא מרג'ינלי נוסף אינו מחוץ לאפשרות אבל הדאונסייד גדול יותר.

--
    24/9/09 15:19
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-09-24 15:19:30
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: קורה בקפה 2009-09-01 13:02:04

מטבעות- (יורו 1.4332, קנדי 0.9140)

נרשמה בלימה מגמה היורדת של הדולר. מול היורו מאז אמצע יולי הטווח צר והמגמה זוחלת כאשר המגמה קצרת הטווח מאצע אוגוסט כלפי מעלה לא הצליחה ליצר שיא חדש ועלולה להחשב כשלון. הקנדי והאוסטרלי המשיכו כלפי מעלה אבל במגמה זוחלת, שמייצרת סכנה להיפוך למגמה חדה למטה. אני מצפה להתחזקות הדולר לכוון 1.37 ליורו 
    זהב (951.5) - אין לי מושג מה קורה. הוא מסתובב הלוך ושוב בסביבה גבוהה כבר המון זמן. פריצה לצד אחד לא בהכרח תביא למגמה באותו כוון. נסיבתית לאור ההחלשות במגמה האנטי דולרית אני מצפה לחולשה.

נפט (70.3)- התבנית מאותתת לי כלפי מטה לקידומת 50 ושם, אני לא מתבייש לחזור על זה שוב ושוב, תהיה קניה אסטרטגית לשנים.

גז טבעי (2.98)- שפל רב שנתי חדש בפקיעת החוזה הקודם. נראה לי שמצא רצפה. הפער (יחס נפט/גז גבוה מ 20) מושך את הנפט למטה.

אג"ח (119.24)- התבנית מאד פגיעה כעת לירידות. ירידה עלולה להיות תלולה. שפל חדש באג"ח ישפיע לרעה על מחירי המניות. התקדמות מעל 121 תשפר את התמונה.

מניות - (S&P 1013) הגענו לסביבת הזמן והמחיר של היעד שהגדרתי במרץ. ההתנגדות מאוד משמעותית וניכרת בכל המסחר של השבוע שעבר. שיא מרג'ינלי נוסף אינו מחוץ לאפשרות אבל הדאונסייד גדול יותר.

מטבעות (יורו 1.4779 קנדי 0.9328)- טעיתי. הדולר המשיך להחלש ונמצא בשלב האחרון והחד של תבנית הירידה.

זהב(1017) - התחזק כנגזר מחולשת הדולר, אבל לא הצליח עדיין לעלות לשיא גלובלי חדש. עדיין פתוח לכל הכוונים

נפט (68.6)- ממשיך להצביע כלפי מטה, וכעת באופן ברור יותר. הפגין חולשה מתמשכת בהשוואה למדדי המניות. טווח 48-53 עדיין נראה היעד לקניה אסטרטגית.

גז (3.85) -  מצא את הרצפה בסופו של דבר ב 2.40, נמוך ממה שחשבתי, אבל קפץ משם יפה. עודפי המלאים ימשכו אותו בחזרה למטה אבל הרצפה נראית מוצקה וכל החלשות תעצר מעליה.

אג"ח (119.22) - ניסו פעמיים את רמת 121 ונחלשו משם. יתכן נסיון נוסף שיכשל גם הוא. המגמה הראשית היא למטה לאורך זמן.

מניות (S&P 1059) - המשיכו להתקדם מעבר לתחום ההתנגדות הראשי במומנטום מעורר התפעלות. מאוד Overbought. כנראה שיצטרכו לזגזג כמה פעמים הלוך ושוב כדי להרוג את המומנטום לפני שיוכלו לעשות תיקון משמעותי. הזמן של עונת העליות הולך ומסתיים אך תיתכן עוד ריצה קצרת טווח כדי להשלים את תבנית גלי העליה. שווקי אירופה כבר נראים שמיצו את עצמם אבל ה S&P עוד יכול לגרור אותם למעלה.

--
    6/10/09 02:01
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-10-06 02:01:18
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: קורה בקפה 2009-02-22 17:11:13

ושוב אנו בפינתנו "חפש את השפל בשווקים"

והפעם שוב השפל בשווקי העולם -

ראינו ביום שישי חלק משווקי אירופה כורים שפל חדש, וגם הדאו (מדד עקום לגמרי לטעמי, אבל פופולארי)  רשם שפל של 5-6 שנים. ה S&P התקרב לשפל של נובמבר וקפץ תוך יומי, והנסדק בכלל סגר ללא שינוי.

מה שאני יכול לומר כאן זה:

1. התבנית ב CAC משלימה Ending diagonal ענקי מאז הקפיצה מהשפל של אוקטובר, ולכן בכל רגע יכולה להתהפך המגמה לעליות. כלומר יש הסתברות שהשפל בשווקים כבר כאן.

2. לאור החדשות הפסימיות של סוף השבוע אני בספק שלא נרד עוד, אבל אם השווקים ימשיכו למטה גם השבוע, השפל אמור להגיע לא יאוחר מהשבוע השני של מרץ, ובסבירות גבוהה ברמת מדד S&P בין 680-710

3. ברגע שתתהפך המגמה נקבל Bear market rally  של 6-9 חדשים.

4. בשוק המקומי יש מניות הנחשבות דפנסיביות שלא ירדו כמעט מהשיא - בזק ואסם לדוגמה, ועוד הרבה שירדו לא יותר מדי- סלקום ושופרסל למשל. קצת מוזר לטעמי כי אני מכיר שכשיורד גשם כולם נרטבים, ואחד הכללים של שוק דובי הוא שינוי התמחור למניות כדי לשקף שמרנות גדולה יותר בתמחור מניות בכלל. זה עוד לפני שאני תוקף את ההנחה שחברות הנחשבות דפנסיביות לא יפגעו בכלל במיתון. (אני חושב שאם האנליסטים יקטינו באקסל שלהם את ההכנסות למנוי במודל שלהם לסלקום התמונה שמצטיירת להם תשתנה מהקצה אל הקצה, ובזמן אבטלה גואה כשמשקי הביית מחפשים איפה לקצץ בהוצאות הסלולרי הוא מטרה נוחה).

לכן אני לא פוסל את האפשרות שבזמן פאניקה נוספת (ואחרונה לשנה הקרובה!) בשווקי המניות, התא-25 דווקא ידלג מהר יותר מהאחרים במדרון על מנת לפצות על העוצמה שהפגין עד כה.

האמור משקף את הרהורי ליבו של הכותב ואין לראות בו המלצה לפעולה מכל סוג שהוא!

שמות של מניות מופיעים לצורך הדוגמה בלבד, ולמטרה של דיון תאורטי.

אין להתייחס לכתוב כייעוץ, או תחליף ליעוץ, המתחשב ברצונות ובצרכים האישיים של כל אדם.

הכותב מנהל תיקי השקעות ועשוי לפעול בני"ע המוזכרים בכתוב.

הכותב עלול לשנות את דעתו בפתאומיות מבלי לדווח על כך.

הבנתם? אני לא אחראי על מה שאתם חושבים שכתבתי. אני מעדיף שתתווכחו אתי מאשר שתסכימו.

שיבוא עכשיו מישהו ויגיד - לא נכון, סלקום חסינת מיתון כי ככה וככה. ואז יהיה פה דיון.

תשמע ,

היה לי קצת זמן לעבור על מה שרשמת פה , מגיע לך כל הכבוד ,באמת קיבלנו 6 חודשים של ראלי,

בכל זאת אתה אומר שזה bear market rally ולא שינוי מגמה? 

אתה יכול לנמק בגרף?

בברכה

--
    לכותב אין רישיון יעוץ ועשוי להיות לו עניין אישי ואין לראות באמור משום ייעוץ השקעות כלשהו ואינו מהווה תחליף לייעוץ השקעות שמתחשב בצרכים האישיים של כל אחד
    6/10/09 15:21
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-10-06 15:21:28
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: amit 1 2009-10-06 02:01:18

תשמע ,

היה לי קצת זמן לעבור על מה שרשמת פה , מגיע לך כל הכבוד ,באמת קיבלנו 6 חודשים של ראלי,

בכל זאת אתה אומר שזה bear market rally ולא שינוי מגמה? 

אתה יכול לנמק בגרף?

בברכה

תודה,

אני הכי מבסוט מהפוסטים מ 1 למרץ.

כן, אמרתי 6-9 חדשים ואמרתי 40-60% מלמטה, והגענו לשם.

קשה לי לנמק בגרף למה אנחנו לא במגמה עולה שהשפל כבר מאחוריה. ראה תגובתי בדיון של פולו.

לדעתי בנאסדק כנראה כבר היה השפל, והשפל הבא יהיה מעל הקודם.

גם קשה לי לראות את GE חוזרת ל $6.

אבל-

המיתון הזה נראה רחוק מסיומו. התהליך יסתיים כאשר הבעיות המבניות יפתרו. יפן לא פתרה את הבעיות המבניות שלה וכבר כמעט 30 שנה המגמה של הבורסה שם היא למטה. (לא שאני חושב שזה יהיה הקף המגמה של שוק המניות האמריקאי, חלילה).

אם תסתכל על גרף ארוך טווח תראה שככה לא נגמרות ירידות- או שיוצאים ב V כמו '98 ו '87 (שניהם, אגב, בסה"כ תיקונים על מגמה עולה) או שבודקים את השפל לפני שממשיכים (הדוגמה הקלאסית 1937 - 1942).

הירידות שהיו בשנה וחצי "פרועות" יותר מכל מה שראינו מאז שנות ה '30. היציאה בינתיים לא היתה V (ארה"ב ואירופה, אחרי 6 חדשי עליה, עדיין נמצאות 10-15% מתחת לשפל של אוגוסט 2008, בטרם התחיל חידוד המגמה, שנמשך גם הוא 6 חדשים עד השפל), ומצד שני גם לא הייתה בדיקה של השפל.

מה שנותר לי להסיק הוא שבדיקה ו/או שפל חדש יגיעו בעתיד.

שים לב שכשאני מדבר על הנאסדק, המדד לא עשה ב 2009 שפל נמוך מהקודם, אלא בדק את השפל של 2003 מלמעלה ובכך כנראה השלים את תבנית הירידה משנת 2000.

--
    6/10/09 18:08
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-10-06 18:08:22
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: קורה בקפה 2009-10-06 15:21:28

המיתון הזה נראה רחוק מסיומו. התהליך יסתיים כאשר הבעיות המבניות יפתרו. יפן לא פתרה את הבעיות המבניות שלה וכבר כמעט 30 שנה המגמה של הבורסה שם היא למטה. (לא שאני חושב שזה יהיה הקף המגמה של שוק המניות האמריקאי, חלילה).

המיתון הסתיים. שני מדדי ה- ISM כבר מעל 50, יש התרחבות בכל הפרמטרים למעט נתוני התעסוקה שתמיד מגיבים באיחור. התמ"ג הולך להיות חיובי מאוד ברבעון הזה (גידול בצריכה בעיקר לדעתי) וגם ברבעון הבא (גידול במלאים לדעתי). אחרי שני הרבעונים יתכן שנחזור להתכווצות אבל זה נראה פחות סביר. תסתכל על הפרודקטיביות ואיך היא עלתה משמעותית מאז החל המשבר. משבר קלאסי הולך בצורה הבאה: שוק אקסוגני, פגיעה בצריכה, פגיעה ברווחי החברות, פיטורי עובדים, הקטנה נוספת של הצריכה, פיטורים נוספים... המעגל הזה נקטע מאחר וכל פיטורים מעלים את הפרודקטיביות של העובדים שנשארו, כך שהרבה יותר קשה לפטר אותם. בשלב מסוים זה מסתיים, הטכנולוגיה ממשיכה להתפתח, קצב היצור גדל, כוח הקניה גדל, צריך יותר עובדים וכך הלאה. אין באמת סיבה להאמין שמשהו בסיסי קרה כאן ששינה מהקצה לקצה את כל תיאוריות המאקרו המקובלות. יתכן שנקבל מכה נוספת אם שיעור החיסכון יקפוץ בצורה מהירה לכיוון 8%, אבל באמת שזה נראה זמני ולא נראה סביר שארה"ב תצליח, פעם נוספת, לגרור את כל העולם למיתון.

הערה לגבי יפן, תבדוק בבקשה את רמות המכפילים של שוק המניות היפני. מבחינתי הירידה הסתיימה כאשר המכפילים חזרו לרמות נורמליות (הן נסחרו ברמה של 80 בשיא הבועה היפנית!!!) תבדוק מתי זה היה ומה הייתה המגמה של המדד ברגע שהמכפילים חזרו לרמה סבירה (דו ספרתית עם הספרה 1) 

אם תסתכל על גרף ארוך טווח תראה שככה לא נגמרות ירידות- או שיוצאים ב V כמו '98 ו '87 (שניהם, אגב, בסה"כ תיקונים על מגמה עולה) או שבודקים את השפל לפני שממשיכים (הדוגמה הקלאסית 1937 - 1942).

הירידות שהיו בשנה וחצי "פרועות" יותר מכל מה שראינו מאז שנות ה '30. היציאה בינתיים לא היתה V (ארה"ב ואירופה, אחרי 6 חדשי עליה, עדיין נמצאות 10-15% מתחת לשפל של אוגוסט 2008, בטרם התחיל חידוד המגמה, שנמשך גם הוא 6 חדשים עד השפל), ומצד שני גם לא הייתה בדיקה של השפל.

אני לא הייתי בונה על דפוסי העבר בנקודה הזאת. השוק היום הרבה יותר מתוחכם ויעיל מזמנים עברו ומגלם הרבה יותר מהר חדשות כלכליות. 

שים לב שכשאני מדבר על הנאסדק, המדד לא עשה ב 2009 שפל נמוך מהקודם, אלא בדק את השפל של 2003 מלמעלה ובכך כנראה השלים את תבנית הירידה משנת 2000.

נו טוב :-) אתה יודע את דעתי על ציורי הקווים, 

--
    כל האמור לעיל מהווה את דעתי האישית בלבד ואין בדברי משום המלצה כלשהי
    7/10/09 02:02
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-10-07 02:02:26
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: איתי פורמן 2009-10-06 18:08:22

המיתון הסתיים. שני מדדי ה- ISM כבר מעל 50, יש התרחבות בכל הפרמטרים למעט נתוני התעסוקה שתמיד מגיבים באיחור. התמ"ג הולך להיות חיובי מאוד ברבעון הזה (גידול בצריכה בעיקר לדעתי) וגם ברבעון הבא (גידול במלאים לדעתי). אחרי שני הרבעונים יתכן שנחזור להתכווצות אבל זה נראה פחות סביר. תסתכל על הפרודקטיביות ואיך היא עלתה משמעותית מאז החל המשבר. משבר קלאסי הולך בצורה הבאה: שוק אקסוגני, פגיעה בצריכה, פגיעה ברווחי החברות, פיטורי עובדים, הקטנה נוספת של הצריכה, פיטורים נוספים... המעגל הזה נקטע מאחר וכל פיטורים מעלים את הפרודקטיביות של העובדים שנשארו, כך שהרבה יותר קשה לפטר אותם. בשלב מסוים זה מסתיים, הטכנולוגיה ממשיכה להתפתח, קצב היצור גדל, כוח הקניה גדל, צריך יותר עובדים וכך הלאה. אין באמת סיבה להאמין שמשהו בסיסי קרה כאן ששינה מהקצה לקצה את כל תיאוריות המאקרו המקובלות. יתכן שנקבל מכה נוספת אם שיעור החיסכון יקפוץ בצורה מהירה לכיוון 8%, אבל באמת שזה נראה זמני ולא נראה סביר שארה"ב תצליח, פעם נוספת, לגרור את כל העולם למיתון.

הערה לגבי יפן, תבדוק בבקשה את רמות המכפילים של שוק המניות היפני. מבחינתי הירידה הסתיימה כאשר המכפילים חזרו לרמות נורמליות (הן נסחרו ברמה של 80 בשיא הבועה היפנית!!!) תבדוק מתי זה היה ומה הייתה המגמה של המדד ברגע שהמכפילים חזרו לרמה סבירה (דו ספרתית עם הספרה 1) 

אני לא הייתי בונה על דפוסי העבר בנקודה הזאת. השוק היום הרבה יותר מתוחכם ויעיל מזמנים עברו ומגלם הרבה יותר מהר חדשות כלכליות. 

נו טוב :-) אתה יודע את דעתי על ציורי הקווים, 

אני לא מבין את נימוקיך כאשר לפחות 1/3 מהראלי הזה נובע מפיחות הדולר ועוד שיעור לא מבוטל מנזילות עצומה שלא משפיעה מאומה על הכלכלה הראלית. אני בד"כ מסכים עם דעתך ולאת אני לא שורט על המרקט בכלל (אני לונג אבל בפוזיצית הרבה יותר דפנסיביות לזמן מועט )

אני מסכים עמך שנראב תמ"ג חיובי ועליה ברווחיות החברות ברבעון או שניים הקרובים אבל כמעט כלום איננו נובע מהשתפרות בפונדמנטל של הכלכלה. 

תראה באיזה שהיא נקודת זמן מדיניות כסף בחינם הזו תיפסק (כי גם ככה היא לא נוזלת מעבר לכותלי וול סטריט,אז מה בעצם זה משנה?)

כי אולי לחברות שמייצאות דולר חלש זה טוב אבל לאמריקאי הרגיל בלי עבודה, עם רמות חוב/. מינוף פרטי וציבורי שרק עולות, חבית נפט של 75 דולר לחבית (והמחיר עולה) ושאר מחירי סחורות עולות וכו, המתכון הוא מתכון לאסון

אז נכון שאין יותר משבר סיסטמטי אבל הנורמל החדש עם מטבע שאין לו ערך הוא מתכון לאסון

בקיצור אני לא אתפלא אם נבדוק תחתיות חדשות מתישהוא באמצע 2010- ואולי טוב שכך כי אולי אז יעשו את הניקיונות הדרושים (ביי ביי AIG ושיטיבנק וכו'ׂ  עם הרפורמות הנדרשות פשוט אין ולא הייתה מעולם דרך אחרת בעולם הקפטיליסטי בו אנו חיים  

7/10/09 15:57
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-10-07 15:57:54
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: .PANTER 2009-10-07 02:02:26

אני לא מבין את נימוקיך כאשר לפחות 1/3 מהראלי הזה נובע מפיחות הדולר ועוד שיעור לא מבוטל מנזילות עצומה שלא משפיעה מאומה על הכלכלה הראלית. אני בד"כ מסכים עם דעתך ולאת אני לא שורט על המרקט בכלל (אני לונג אבל בפוזיצית הרבה יותר דפנסיביות לזמן מועט )

הפוך, הדולר נחלש בגלל הראלי. בכל מקרה, שיעור הרווחים מחוץ לארה"ב הוא קצת מתחת ל- 30%. כך שחולשה בת 10% בדולר מתרגמת לעליה של 3% במדד. חולשה של 20% משמעה עליה של 6%. אתה יכול אפילו להוסיף קצת יתרון תחרותי אם תרצה. אתה רוצה להתחשב ב- 10% של מניות אנרגיה והחלק היחסי של עליית מחירי הנפט? אין בעיה, כך עוד שני אחוז. איך הגעת לשליש בדיוק?

לגבי הנזילות אכן חלק מהראלי מוסבר בתשואות הנמוכות, אבל שוב, לא הייתי נותן יותר מידי משקל לזה. אם היו מהוונים את ה- S&P ב- 8% (פרמיית סיכון של 5% + תשואה ל- 10 שנים), היית מקבל היית מקבל רמת מכפילים של מעל 20. אם היית מתמחר את סקטור התשתיות בפרמיית סיכון של 3.5% (0.7 בטא * 5%) + 3% אג"ח, היית מקבל מכפילים כפולים מהרמה הנוכחית (כ- 12).

אני מסכים עמך שנראב תמ"ג חיובי ועליה ברווחיות החברות ברבעון או שניים הקרובים אבל כמעט כלום איננו נובע מהשתפרות בפונדמנטל של הכלכלה. 

לא. הכל נובע מרמת מחירים נמוכה מידי. זה הכל. זה מה שכתבתי מאז מרץ. השיפור הפונדמנטלי הוא פשוט וודאות גבוהה יותר לגבי היציאה מהמשבר וצורת היציאה ממנו. מה שהעלה את המדדים זו רמת מחירים נמוכה מידי וירידה בתנודתיות (שיעורי ההיוון). 

תראה באיזה שהיא נקודת זמן מדיניות כסף בחינם הזו תיפסק (כי גם ככה היא לא נוזלת מעבר לכותלי וול סטריט,אז מה בעצם זה משנה?) כי אולי לחברות שמייצאות דולר חלש זה טוב אבל לאמריקאי הרגיל בלי עבודה, עם רמות חוב/. מינוף פרטי וציבורי שרק עולות, חבית נפט של 75 דולר לחבית (והמחיר עולה) ושאר מחירי סחורות עולות וכו, המתכון הוא מתכון לאסון

ואז? מה רע בסקטור תשתיות במכפיל 12.5? למשל? המכפיל החזוי של ה- S&P לאחר סיום המחיקות בפיננסים הוא עדיין מתחת ל- 15, מה רע? 

אז נכון שאין יותר משבר סיסטמטי אבל הנורמל החדש עם מטבע שאין לו ערך הוא מתכון לאסון

לא נסחפנו קצת? כמה "אין ערך" יש למדינה עם התמ"ג הגבוה בעולם ותמ"ג לנפש כמעט הכי גבוה בעולם? לא צריך להיסחף. ארה"ב לא הולכת לפשוט את הרגל. 

בקיצור אני לא אתפלא אם נבדוק תחתיות חדשות מתישהוא באמצע 2010- ואולי טוב שכך כי אולי אז יעשו את הניקיונות הדרושים (ביי ביי AIG ושיטיבנק וכו'ׂ  עם הרפורמות הנדרשות פשוט אין ולא הייתה מעולם דרך אחרת בעולם הקפטיליסטי בו אנו חיים  

עוד נחיה ונראה. הסיכוי לזה אפסי לדעתי, אבל אם אתה מאמין לזה, תרגיש חופשי לקנות קצת פוטים, עמוק מחוץ לכסף, על ה- S&P, המחירים יחסית זולים מאוד היום ולא מתמחרים תרחיש שכזה. 

--
    כל האמור לעיל מהווה את דעתי האישית בלבד ואין בדברי משום המלצה כלשהי
    7/10/09 16:07
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-10-07 16:07:22
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: איתי פורמן 2009-10-06 18:08:22

המיתון הסתיים. שני מדדי ה- ISM כבר מעל 50, יש התרחבות בכל הפרמטרים למעט נתוני התעסוקה שתמיד מגיבים באיחור. התמ"ג הולך להיות חיובי מאוד ברבעון הזה (גידול בצריכה בעיקר לדעתי) וגם ברבעון הבא (גידול במלאים לדעתי). אחרי שני הרבעונים יתכן שנחזור להתכווצות אבל זה נראה פחות סביר.

טוב, סמנטיקה.

מבחינתי אם יהיו רבעון או שניים של GDP חיובי ואח"כ שוב שלילי אני לא סופר את זה כשני מיתונים.

ולעניין עצמו- כל מה שפנתר אמר, ובנוסף:

רווחי החברות ברבע השני היו טובים מהציפיות בשורה התחתונה אך לא בשורה העליונה. משמע קיצוץ בהוצאות עזר לרווחיות. מספרי השיקגו PMI ( Order Backlogs: 36.7 v 45.8 last, תודה לפולו ) יגרמו לחברות להמשיך לקצץ בהוצאות.

מצד הצרכן - תכניות תמרוץ הצריכה תרמו לדעתי בעיקר להקדמת רכישות ולכן בהעדרן הצריכה תיפול שוב.

--
    7/10/09 17:30
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-10-07 17:30:30
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

קורה בקפה,

אתה עדיין רואה את הדולר מתחזק אל מול היורו?

ואם כן למה?

--
    לכותב אין רישיון יעוץ ועשוי להיות לו עניין אישי ואין לראות באמור משום ייעוץ השקעות כלשהו ואינו מהווה תחליף לייעוץ השקעות שמתחשב בצרכים האישיים של כל אחד
    8/10/09 11:54
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-10-08 11:54:05
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: amit 1 2009-10-07 17:30:30

קורה בקפה,

אתה עדיין רואה את הדולר מתחזק אל מול היורו?

ואם כן למה?

התנהגות הדולר (DXY) בחודש-חדשיים האחרונים אבנורמלית, אז כדאי שאני אשתוק על הטווח הקצר-בינוני.

בטווח הארוך הדולר והיורו זה נבלה וזה טריפה. המטבעות בהם משקיע זהיר אמור לפזר את השקעתו ארוכת הטווח צריכים להיות של מדינות שממשלותיהן ששמרו על אחריות וקנה מידה, ושהמערכת הפיננסית בהן לא התפרעה מעבר לכל קנה מידה - אוסטרליה, נורבגיה וקנדה הן הנציגות שלי מתוך ה G15. לא במקרה אלו מדינות עשירות במשאבי טבע ויצואניות סחורות.

כספקולציה אפשר להוסיף את ברזיל.

--
    8/10/09 15:24
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-10-08 15:24:26
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: קורה בקפה 2009-09-24 15:19:30

מטבעות (יורו 1.4779 קנדי 0.9328)- טעיתי. הדולר המשיך להחלש ונמצא בשלב האחרון והחד של תבנית הירידה.

זהב(1017) - התחזק כנגזר מחולשת הדולר, אבל לא הצליח עדיין לעלות לשיא גלובלי חדש. עדיין פתוח לכל הכוונים

נפט (68.6)- ממשיך להצביע כלפי מטה, וכעת באופן ברור יותר. הפגין חולשה מתמשכת בהשוואה למדדי המניות. טווח 48-53 עדיין נראה היעד לקניה אסטרטגית.

גז (3.85) -  מצא את הרצפה בסופו של דבר ב 2.40, נמוך ממה שחשבתי, אבל קפץ משם יפה. עודפי המלאים ימשכו אותו בחזרה למטה אבל הרצפה נראית מוצקה וכל החלשות תעצר מעליה.

אג"ח (119.22) - ניסו פעמיים את רמת 121 ונחלשו משם. יתכן נסיון נוסף שיכשל גם הוא. המגמה הראשית היא למטה לאורך זמן.

מניות (S&P 1059) - המשיכו להתקדם מעבר לתחום ההתנגדות הראשי במומנטום מעורר התפעלות. מאוד Overbought. כנראה שיצטרכו לזגזג כמה פעמים הלוך ושוב כדי להרוג את המומנטום לפני שיוכלו לעשות תיקון משמעותי. הזמן של עונת העליות הולך ומסתיים אך תיתכן עוד ריצה קצרת טווח כדי להשלים את תבנית גלי העליה. שווקי אירופה כבר נראים שמיצו את עצמם אבל ה S&P עוד יכול לגרור אותם למעלה.

מטבעות (יורו 1.4755 קנדי 0.9470) - חולשה יחסית של היורו חיפתה במידת מה על המשך החלשות הדולר מול שאר המטבעות.

זהב (1055.8) זינק כנשוך נחש מ 987 ביום ששי ל 1059 היום, שיא חדש של כל הזמנים אאל"ט. מקומית overbought ואפשר לצפות לתיקון מקומי שיעצר מעל השיא המקומי הקודם (1028)

נפט (70.4) - ממשיך במגמה זוחלת למטה מאז אוגוסט בזמן ששוקי המניות במגמה (זוחלת) עולה. כל עוד השיאים המקומיים הולכים ויורדים הוא פתוח למהלך חד למטה לאזור הקניה האסטרטגית שאני מצפה לו מזמן. עליה מעל 73 תשנה את התמונה, ויתכן מהלך חד למעלה.

גז (4.93) - נראה שהאפסייד מוגבל מאד כעת, אחרי שהכפיל את מחירו בחודש אחד. אני מצפה שיחזור ל 4 וקצת עד 3 והרבה לפני  שיוכל לחשוב מה הלאה.

אג"ח (122.20) - המגמה הראשית למטה, ואנחנו נמצאים לקראת סופו של מהלך התיקון שהתחיל ביוני. לא ברור האם התיקון מסתיים כאן או שיש לו עוד קצת ללכת, לכן כדאי למצע לתוך פוזיצית שורט מכאן ומעלה.

מניות ( S&P 1062.5) השוק ביצע תיקון נאה של שמונה ימי מסחר- הגדול ביותר גם בנקודות וגם בזמן מאז יוני. נוצר נזק לא קל למגמה העולה, כך שלמרות שאחרי התיקון הוא רץ בימים האחרונים כאילו הוא שוב אכל סחוג, הרי שטווח ההתקדמות מוגבל מאוד כרגע, וכדאי לדעתי למכור בשורט כל שיא חדש.

הקורלציה המובהקת בין כל השווקים - כאשר המניות עולות הדולר נחלש, הזהב מתחזק, האג"ח יורדים, ולהיפך - היא לדעתי סימן רע שכל השווקים מתנהגים עדיין בצורה משברית.

--

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "רשימת קניות"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה