כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  איכות הסביבה

  קהילת איכות הסביבה  

  סביבה וחיות

  חברים בקהילה (5532)

  לולה של היום
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  יעלי 65
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  mr.unicorn
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  shimi79
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  דני פולטין
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  OR37
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  איציק אביב
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ע~ ר~
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  רובינזוןקרוזו
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  קיימות

  פורום קיימות הוא הפורום המרכזי של קהילת איכות הסביבה. בפורום יעלו הנושאים המרכזיים העומדים על הפרק באיכות הסביבה.

  התנועה הירוקה של כ ו ל נ ו לכנסת

  20/11/08 10:19
  3
  דרג את התוכן:
  2008-12-04 15:47:15
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ביום ו' האחרון החליטה "התנועה הירוקה", אשר נרשמה כמפלגה, לרוץ לבחירות הכלליות לכנסת ה- 18, אשר ייתקימו ב- 10.2.2009.
  למי שלא מכיר, התנועה התארגנה בחודשים האחרונים בהובלת ערן בן ימיני ופרופ' אלון טל ופעילים רבים ובולטים אחרים. אני לקחתי על עצמי לשמש מזכיר התנועה.
  הרקע להקמת התנועה הוא מורכב וכולל נסיון ראשוני ומפרך להתחבר למפלגת "הירוקים" שהדהימה את כולנו ברמות האנטי- דמוקרטיות שלה. ברמה הרעיונית מדובר כאן בגיבוש תנועה שכוללת אג'נדה חברתית- סביבתית- דמוקרטית רחבה (תחשבו, בלי להיות אוהדים דווקא, על ההבדל בין מצע "עיר לכולנו", שזכיתי להיות ממקימיה ומפלגת "הירוקים" ברמה המקומית).
  הבחירות הבלתי צפויות והבעייתיות נחתו על כולנו. אין רגע טוב לקום ולומר: אנחנו לוקחים על עצמנו את האחריות. כל רגע הוא טוב לשם כך והכרחי שנעשה זאת לאור המשברים החברתיים, הכלכליים והסביבתיים שאנחנו שותפים ליצירתם, באופן ישיר או עקיף ועלולים להוריש את פירותיהם הבאושים לילדינו.
  לוח הזמנים צפוף ביותר: ב- 28.11 נסגר ספר הבוחרים של המפלגה וב- 12.12 מתקיימות הבחירות המקדימות לבחירת מועמדי התנועה לכנסת. אני באופן אישי התבקשתי לרוץ, אך עדיין לא החלטתי סופית בעניין. כך או כך, ישנם אנשים מצוינים ואני בטוח שהצטרפות של אנשים מצוינים כמותכם למפלגה- כחברים, כחברי פורומים וועדות, כפעילים וכמועמדים (כל אחד כפי יכולתו) תביא לשינוי המיוחל.
  זהו זמן מיוחד של הזדמנות. רוחות השינוי הוכיחו ש"עשו עלייה" לישראל במה שהתרחש בתל אביב בבחירות המקומיות. הסקרים מראים שמפלגה ירוקה תקבל כארבעה מנדטים. אשמח, באופן אישי, אם תהיו חלק מהשינוי. אנא, התפקדו בהקדם לתנועה הירוקה:

   
  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "התנועה הירוקה של כ ו ל נ ו לכנסת"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  20/11/08 10:47
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-11-20 10:47:54
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  שימו לב שהקהילה בקפה של "התנועה הירוקה לישראל" היא נסיון לייצר זהות פיקטיבית ושקרית. זאת בנוסף לאתר יצירתי, אך לא חוקי, שעושה את אותו הנסיון. ניתן לשער מי עומד מאחורי העניין ואת מי הוא אמור לשרת.

  --
  פעיל חברתי
  20/11/08 11:39
  0
  דרג את התוכן:
  2008-11-20 11:42:26
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

   בעיה רצינית יהיה הפיצול בין מפלגת "התנועה הירוקה" ומפלגת "הירוקים" (ואולי גם מפלגת "עלה ירוק"). פיצול זה עלול לגרום לאיבוד קולות "ירוקים" של כמעט עוברי אחוז חסימה (2% -  2.4 מאנדט) כלאמר כ5 מאנדטים, ואף לסתום את הגולל על התהוות מפלגה ירוקה בכנסת.

  אי לכך "הנסיון הראשוני ומפרך" להתחברות עם "הירוקים" עם הרקורד ה"דמוקרטי" שלהם עד כה,  בחדרים אחוריים,  אין לו משמעות, כי כדרך הדברים , האינטרסים האישיים הקטנוניים  גוברים שם וכל אחד מטיל על רעהו את הגורם לכישלון. כך  יווצר מצב המנטרל הכרעה  קונסטרוקטיבית.

  מוצא יתכן (באופן מפתיע) במודל דומה לאיחוד "הבית היהודי" (הפוסט מפד"לי).

  http://www.111.org.il/item/about.html 

  יצירת "מועצה מייסדת" המורכבת  מאישים בכירים המייצגים את קשת האישים/נשים של המעשה האקולוגי בארץ. אישים אלה לא יהיו בין הנבחרים לרשימת המפלגה."המועצה המייסדת"  תקבע רשימת מועמדים שמתוכם תבחר רשימת המפלגה החדשה לכנסת ה 18 בבחירות פרימריז.  בחירות אלה יקבעו גם  את הדירוג . הציבור יוזמן להציע מועמדים לכנסת ה 18.

  במפקד חברות למפלגה הבוחרים והמתמודדים יחתמו על הצהרת הזדהות עם עקרונות המפלגה (+ תשלום?. או חברות באירגון/התאגדות ירוק קיים?). המועצה תקבע תנאים מגבילים לשמירת טוהר המידות וניקיון הכפיים וכן את הכללים  לביצוע הבחירות.

  20/11/08 12:52
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-11-20 12:52:25
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  ג'ודה - זה קצת כמו להגיד שיש בעיה בין פיצול בין ש"ס למרץ בגלל ששניהם בסך הכל רוצים לדאוג לעניים.

   

  החזון הירוק של וינסר והירוקים (כפי שמשתקף מהעשיה שלהם - רק ממנה ולא מהצהרות או השקפה של יחידים בתוך מפלגה) הוא חזון שהוא בעיקר שמירת טבע עם קצת "איכות חיים" 

   

  להזכירכם לדוגמה בקדנציה הקודמת בתל אביב הם הציעו להגדיל את כמות החניה כאחד הנקודות המרכזיות במצע. 

   

  בקדצניה הנוכחית רוב הפעילות שלהם היתה בניגוח של דב חנין  על רקע היותו קומוניסט, במקום לנסות להכנס לעירייה או להגיד מה צריך לעשות מבחינה סביבתית או לתת את התמיכה שלהם במועמד שיכול להחליף את ראש העיר - שגם לטענתם ניהל מדיניות אנטי סביבתית (שלה במקרה היו שותפים). 

   

  שלא במקרה הם איבדו מנדט, שלא במקרה ויסנר זכה באחוז חד ספרתי.

   

  חלק ממצע סביבתי הוא גם התנהלות דמוקטרית וחזון דמוקרטי . למה? כי אחרת קל הרבה יותר לבעלי הון לתמרן את המהלכים. חזון סביבתי חייב להיות משולב גם בחזון חברתי וכלכלי - אני לא רואה שלוינסר יש דבר כזה. 

   

   אני לא רואה מוצעה כפי שאתה מציע קמה, או דבר ראלי דומה. ל"תנועה הירוקה" יש "ארסנל" של אנשי סביבה גם מהאקדמיה שמשמש לה גב מקצועי ועזר בניסוח המצע. אלה אנשים מעורבים שבאו לפגישות - ולא סתם תמונות פלקט.זה בלי שאני סופר "סתם" פעילים. 

   

  אם פאר ויסנר כזה בטוח בפועלו ובערכת הציבור אליו, הוא היה יכול להתאחד עם התנועה הירוקה, וכמו כל אחד אחר להתמודד שם על מקום בבחירות המקדימות (כשהרבה מהפיעלים שלו נמצאים במפלגה), או לנסות לפחות לדון איתם על שיריון מקום בשבילו. הוא כנראה חשב אחרת. 

   

  מטבע הדברים, יש הרבה פעילי שטח בירוקים שאכפת להם - בינהם אפשר למנות גם את דרור עזרא ואת הדס שכנאי  ועוד אנשים בפריפריה - כי עד עכשיו כל מי שהיה לו אכפת ורצה להשפיע דרך הפוליטיקה - היתה לו בעיקר האופצה הזו.  - ואת זה אף אחד לא יקח לירוקים.

   

  אבל כעת יש חלופה טובה בהרבה.בכל מקרה, מה שלא יהיה, לא נראה לי שהתנועה הירוקה היא גוף שהולך להעלם - יהיו התוצאות לכנסת הבאה אשר יהיו.

   

   

   

   

   

   

  20/11/08 13:11
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-11-20 13:11:49
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  נראה לי חבל שמקימים מפלגות קטנות חדשות לבקרים. כל מפלגה שכזו גוזלת קולות מהמפלגות הגדולות, והופכת את ההתנהלות הקואליציונית לקשה יותר, וכתוצאה מכך מקטינה את כושר פעילותה של הממשלה שתקום.

  מאחר שנושאי איכות הסביבה נוגעים לכלל הציבור, ולא לסקטור מסויים, הרי שהאינטרס הירוק הוא שתקום ממשלה חזקה, שכוללת 2-4 מפלגות ולא ממשלה שמוקמת על שברי קולות. רק ממשלה שכזו יכולה לגרום למהפך בתפיסה של איכות הסביבה.

  דוגמא טובה לכך: הממשלה הנוכחית הצליחה להעביר נושאים של איכות הסביבה יותר מכל אחת מקודמותיה, בזכות העובדה שהיתה ממשלה חזקה שלא נשענה על שברי מפלגות.

  בנוסף לכך, מה תועיל מפלגה ירוקה בכנסת אם תזכה ב-2-3 מנדטים בלבד?

  הלא בשביל להעביר חוק צריך רוב של 61 חכי"ם, ואילו בשביל לבצע חוקים צריך להקים ממשלה?

   


  --
  עו"ד ניר גולן, רח' קרל נטר 2, תל אביב 03-5605454
  http://www.nirgolan.com
  20/11/08 14:19
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-11-20 14:19:42
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  אבי שלום,

  הייתי מאוד שמח להצטרף כפעיל בתנועה הירוקה. לצערי אני רואה התנהלות שאינה לגמרי ברוח אותם דברים שנאמרו במצע הפוליטי שלכם. בתשובה לפנייתי בקשר לאפשרות מפגש כדי להכיר את התנועה ואנשיה, קיבלתי חוזר שבו מצוין מועד הבחירות הפנימיות והסבר לגבי אפשרות התמודדות על תפקידים בתנועה וזאת בתנאי שנרשמים ומשלמים דמי חבר. אני שואל את עצמי:

  איך להרשם בלי אפשרות להפגש עם נציגים , לקבל אינפורמציה ולגבש החלטה אישית?

  ואם אני מוכן להיות פעיל, ונגיד והתפקדתי לתנועה ומתמודד על תפקיד, מי מכיר אותי?

  גם אם המתמודדים על תפקידים יציגו עצמם בכתב ובכמה דקות באספת החברים, מי מבטיח את אמינותם, שדבריהם מתאימים לפועלם?

  ואם אחליט לבוא לאסיפת הבחירות כמתעניין, הכניסה היא רק לחברים...

   

  כל ההתארגנות החפוזה, אולי בגלל הבחירות נראית לי - סליחה על האמרה - די חובבנית. שמות שני היוזמים הם לא תחליף לתהליך התפתחות ארגונית כמו שצריך - מהבסיס. משם אמורים להבחר נציגים והם בוחרים את המזכירות וכו" (תחשוב שגם אתה כמזכיר לא מוכר...)

   

  אני אומר את הדברים ברוח חיובית, מכיוון שאני חושב בניגוד לניר גולן שיש מקום לתנועה ירוקה במפה הפוליטית שלנו ! (לגולן אני מציע לקרוא את מצע התנועה). הדוגמה של המפלגות הירוקות באירופה מצביעה על החשיבות הפוליטית-חברתית.

  את המכשול של  ה"ירוקים"  בארץ צריך להסיר ומהר.

   

   לבטח ראית את גודל הפוטנציאל של אנשים שחושבים ירוק, בקפה למשל. חשוב לארגן קבוצות מפגש ודיון גם בקפה וגם ברמה הלוקאלית בכל עיר וישוב ולא רק להתלכד סביב אישים ידועים - ראה מה שקורה עכשיו במפלגות אחרות !! אחרת תהפוך התנועה למפלגת עסקנים לכל דבר והתוכן ישאר - בחוץ.

   

   


  --
  "Stay Hungry. Stay Foolish"

  20/11/08 15:17
  0
  דרג את התוכן:
  2008-11-20 15:36:00
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  כמה הבהרות

   

  1. הסקרים מראים כי מפלגת הירוקים עומדת על שלושה מנדטים, כל מי שטוען אחרת ומנסה לייחס את התמיכה הציבורית הזו אליו הוא מתחזה שמנסה להנות את הציבור.

   

  2. התנועה הזו היא תנועה אפורטינסטית שמונעת מענייני אגו בלבד, שימו לב שהתנועה הזאת יצאה לדרך רק לאחר שהתברר שמפלגת הירוקים זוכה באופן עיקבי בסקרים לשלוש מנדטים.

   

  3. שני האנשים שמניהגים את הרשימה הזו לא מרשימים אותי, יש הבדל גדול בין פעילות ציבורית פוליטית לבין דיונים פילוסופים באקדמיה. אין לאנשים האלו שום הישג סביבתי ב5 שנים האחרונות, הציבור לא מכיר אתם ולשמע מהם.

   

  4. הניסיון  לקדם כאילו "איחוד" בין שתי המפלגות הוא מגוחך בעיניי, מדובר בגוף וירטאולי שלא הוכיח שום עשייה סביבתית אין לא שום תמיכה ציבורית, מדובר בקבוצה של כמה מאות אנשים בפייסבוק שעכשיו נרשמו כמפלגה.

   

  5. אני אומר כאן את דעתי האישית, אני אפעל במפלגת הירוקים שלא יהיה איחוד עם התנועה הזאת, בעיניי מדובר בניסיון סחיטה, אנשים שלא עשו שום פעילות פוליטית מנסים לסחות את מפלגת הירוקים לתת לאנשיהם מקומות בכנסת זאת תחת איום לא מוסווה שימנעו מאיתנו להכינס לכנסת בכך שהם ינהלו קמפיין שלילי נגדנו וימשכו את מסע הרפש המגעיל שתרחש בתל-אביב בחודש האחרון.

   

  6. אין שום הצדקה שאופרטניסטים פוליטיים שפלים יקבלו מקומות בכנסת על חשבון אנשים שפעולים במפלגת הירוקים שנים ונאבקים יום יום בביצה הפוליטית הקשה ומפרכת.

   

  7. פאר ויסנר הוא פוליטיקאי מציון, שעשה למען הסביבה רבות, מסע הרפש השפל שנוהל מולו לא רק שלא היה מוצדק אלא הוא מסע מתזמר ומדרך גורמים פוליטיים ברמה הארצית.

   

  אני ממליץ בחום לאותם פעילים של התנועה הזאת  שאת חלקם אני מכיר ואפילו מעריך (אני מתכוון לאבי) להתנהל בצניעות. המערכת הפוליטית היא שונה לחלוטין מן המערכת של הארגונים. הניסיון שאנשים צברו בארגונים האלו הוא רלווונטי במדיה מעטה בלבד.

  חושב להדגיש שההסיטוריה הפוליטית של ישראל רצופה בכשלנות של "לא פוליטיקאים" שנכנסו לכנסת, חלקם גרמו נזקים, חלקם נעלמו כלעומת שבאו ואף אחד לא הצליח לתקוע יתד בפוליטי ולהיות גורם משפיע לאורך זמן.

   

   

  לסיום אומר, שלהערכתי המטרה של התנועה הזאת היא לקדם את ראשיה בתוך מפלגות השמאל, זאת תוך הצגת מצג שווא כאילו הם יביאו את המצביעים הירוקים שבסקרים מתכוונים להצביע למפלגת הירוקים.

   

  למי שיש ספק בכוחה של מפלגת הירוקים תוצאת הבחירות המקומיות מוכיחות שמפלגת הירוקים היא מפלגה חזקה ביותר. מפלגת הירוקים קיבלה 80,000 קולות. זאת למרות שאחוז הצבעה היה נמוך, למרות שהתמודדנו רק ב33 רשויות ולמרות שהתנהל נגדנו מסע השמצה חסר תקדים בת"א.

   


  תודה,

  דרור 

  20/11/08 16:42
  0
  דרג את התוכן:
  2008-11-22 15:39:40
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: יקה1 2008-11-20 14:19:42

  אבי שלום,

  הייתי מאוד שמח להצטרף כפעיל בתנועה הירוקה. לצערי אני רואה התנהלות שאינה לגמרי ברוח אותם דברים שנאמרו במצע הפוליטי שלכם. בתשובה לפנייתי בקשר לאפשרות מפגש כדי להכיר את התנועה ואנשיה,

  הי היו כמה מפגשים עוד לפני מספר חודשים, במקומות שונים בארץ. זה לא פורסם כי רצו להוביל מהלך שקט של בניית כוח פעילים גדול בלי לצאת לתקשורת ברוח ובצלולים, לא תכננו להתכונן לבחירות כעת אלא בעוד כמה שנים. 

  קיבלתי חוזר שבו מצוין מועד הבחירות הפנימיות והסבר לגבי אפשרות התמודדות על תפקידים בתנועה וזאת בתנאי שנרשמים ומשלמים דמי חבר.

   היות וזו תנועה דמוקרטית, וצריך להערך לבחירות, יש כעת מהלך של בחירות פנימיות. יש מספיק אנשים שכן יודעים מי זה ומזה זה, והם יצטרכו לבחור. אי אפשר לדחות את הבחירות הפנימיות עוד

  אני שואל את עצמי:

  איך להרשם בלי אפשרות להפגש עם נציגים , לקבל אינפורמציה ולגבש החלטה אישית?

  צודק 100% . אם יש לך חברים שפעילים בארגונים הירוקים , אתה יכול לשאול אותם , אם לא - אתה יכול לחפש בגוגל רקע על שני האנשים האלה ועל פעילים נוספים.  אני מניח שבהמשך תחשף לעוד פעילות ותוכל לגבש דעה יותר מוצקה

  ואם אני מוכן להיות פעיל, ונגיד והתפקדתי לתנועה ומתמודד על תפקיד, מי מכיר אותי?

  רוב הפעילים בתנועה פעילים בתחום כבר שנים (לפעמים 10-15 שנה בתחום, אם אתה פעיל - מן הסתם יכירו אותך) . 

  בפועל רוב הסיכויים הם שלשני המקומות הראשונים יבחרו ערן ואלון - כי הם הכי מוכרים - אני לא רוצה להשלות אותך. מצד שני אין לי מושג מי יהיה במקום 3,4,5 וכו'. והאמת - אני די בטוח שאלה יהיו אנשים ראויים

  גם אם המתמודדים על תפקידים יציגו עצמם בכתב ובכמה דקות באספת החברים, מי מבטיח את אמינותם, שדבריהם מתאימים לפועלם?

  מה שמבטיח את האמינות הם 3 דברים

  - הפעילות מהעבר וההכרות עם פעילות בקרב רוב החברים

  - דגש על דמוקרטיה פנימית ובחירות מסודרות

  - אחנו עובדים על זה עוד, אבל יש כבר תשתיות - לשקיפות של הפעילות

  ואם אחליט לבוא לאסיפת הבחירות כמתעניין, הכניסה היא רק לחברים...

   - לכל דבר תחת השמיים זמן ומקום. זה כנראה לא הזמן הכי מתאים להכרות ראשונית. 

  כל ההתארגנות החפוזה, אולי בגלל הבחירות נראית לי - סליחה על האמרה - די חובבנית. שמות שני היוזמים הם לא תחליף לתהליך התפתחות ארגונית כמו שצריך - מהבסיס. משם אמורים להבחר נציגים והם בוחרים את המזכירות וכו" (תחשוב שגם אתה כמזכיר לא מוכר...)

  צודק, אבל ההתארגנות קיימת כאמור כבר חודשים רבים. ונכון שיש כעת התארגנות חפוזה. 

  אני אומר את הדברים ברוח חיובית, מכיוון שאני חושב בניגוד לניר גולן שיש מקום לתנועה ירוקה במפה הפוליטית שלנו ! (לגולן אני מציע לקרוא את מצע התנועה). הדוגמה של המפלגות הירוקות באירופה מצביעה על החשיבות הפוליטית-חברתית.

  את המכשול של  ה"ירוקים"  בארץ צריך להסיר ומהר.

   לבטח ראית את גודל הפוטנציאל של אנשים שחושבים ירוק, בקפה למשל. חשוב לארגן קבוצות מפגש ודיון גם בקפה וגם ברמה הלוקאלית בכל עיר וישוב ולא רק להתלכד סביב אישים ידועים - ראה מה שקורה עכשיו במפלגות אחרות !! אחרת תהפוך התנועה למפלגת עסקנים לכל דבר והתוכן ישאר - בחוץ.

   אין כוונה להתארגן רק סביב אנשים ידועים, להפך - הכוונה היא להיות תנועה אפקטיבית שפועלת על ידי התארגנות מלמטה של הרבה אנשים. חלק מהדבר הזה זה בחירות. אבל רק חלק. במפגש שהיה, לדוגמא, ביום שישי (לא נכחתי אבל סיפרו לי מספר אנשים שהיו) - היתה התייעצות של מאות אנשים שבאו לדבר יחד. גם המצע גובש על סמך שיח בין הרבה מאוד אנשים יחד עם תמיכה של ועדה מקצועית, והכוונה היא להמשיך ולשאת לא רק דגל של סביבה וחברה אלא גם דגל של שקיפות פנימית ושל דמוקרטיה פנימית. 

   

   

   

   

  20/11/08 16:49
  1
  דרג את התוכן:
  2008-11-21 12:22:29
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  דרור אמר שלחברים המקימים את התנועה הירוקה החדשה אין רקע סביבתי ואין קבלות.

  שמי הוא דודי מיבלום ואני בין מקימי התנועה הירוקה ואני בטוח מבלי להשויץ בענין שההצלחות והרקע הסביבתי שלי רבים מאוד. מי שחושב שהוא ירוק אמיתי יחשוב לפני שירשום דברים כל שהם.

  חשוב קצת כדי להביא יותר כבוד למילה שאנו מיצגים והיא הירוק


  --
  תיווך מייפלואר חיפה
  20/11/08 16:54
  0
  דרג את התוכן:
  2008-11-21 18:45:50
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: ניר גולן1 2008-11-20 13:11:49

  נראה לי חבל שמקימים מפלגות קטנות חדשות לבקרים. כל מפלגה שכזו גוזלת קולות מהמפלגות הגדולות, והופכת את ההתנהלות הקואליציונית לקשה יותר, וכתוצאה מכך מקטינה את כושר פעילותה של הממשלה שתקום.

  ניר, מדוע יש כל הזמן מפלגות קטנות שקמות? לדעתי משום שהגדולות מסואובות ולא מייצגות את הציבור. 

  ההתארגנות הזאת היא שונה (כך אני מקווה לפחות, זה סה"כ בתהליכי הקמה) בגלל שהיא לא אמורה להיות רשימה, אלא תנועה. רשימה זה משהו שיש לו ראש חשוב שבלעדיו אין קיום לשאר המפלגה. בתנועה לעומת זאת, יש הרבה אנשים טובים ויש הרבה עבודה פנימית. 

  לממשלה הנוכחית היה ים של חופש פעולה עם רוב קואליציוני עצום, לא נראה שזה מנע מהם להיות אימפוטנטים. 

  הבעיה העיקרית היא לא חוסר מרחב תמרון של הממשלה, אלא שרוב הפוליטקאים משתינים בקשת על הציבור, והיום הם משתינים כבר מהמקפצה -  ובצדק - אם אתם בוחרים בהם אחרי שהם בגלוי מושחתים ומשקרים - מה אתם רוצים שיעשו?

  מאחר שנושאי איכות הסביבה נוגעים לכלל הציבור, ולא לסקטור מסויים, הרי שהאינטרס הירוק הוא שתקום ממשלה חזקה, שכוללת 2-4 מפלגות ולא ממשלה שמוקמת על שברי קולות. רק ממשלה שכזו יכולה לגרום למהפך בתפיסה של איכות הסביבה.

  יש אינטרס גדול, אבל מצד שני יש גם את כל הסימנים לכך ששוש שינוי לא יבוא סתם מטוב ליבם של הפוליטקיאים. 3 המפלגות הגדולות אומרות לך כמעט בגלוי:

  - אני אדפוק אותך על ידי המשך של הפרטה פרועה

  - אני אדפוק אותך  אבל עוד לא החלטי איך

  - אני אדפוק אותך ואגיד לך שאני סוציאל דמוקרטיה

   עזוב מהפך - תחבורה ציבורית נורמלית, שיש אפילו בקהיר אין בארץ. 

  דוגמא טובה לכך: הממשלה הנוכחית הצליחה להעביר נושאים של איכות הסביבה יותר מכל אחת מקודמותיה, בזכות העובדה שהיתה ממשלה חזקה שלא נשענה על שברי מפלגות.

  מי שקידם את הנושא , היה דווקא חברי כנסת מהשוליים, ואולי גם פואד. סה טו. הדבר נבע לו דווקא מזה שהממשלה ירוקה יותר מידי, אלא בגלל שיש לחץ מהציבור ומהעסקים לפעילות כזו. איזה דברים סביבתיים הממשלה קידמה? איזה מהפך סביבתי קיים במפלגות. 

  בנוסף לכך, מה תועיל מפלגה ירוקה בכנסת אם תזכה ב-2-3 מנדטים בלבד?

  הלא בשביל להעביר חוק צריך רוב של 61 חכי"ם, ואילו בשביל לבצע חוקים צריך להקים ממשלה?

  על תחרות שמעת? או שהם ישתנו או שהם יעלמו. 

  דב חנין, ח"כ יחיד שנמצא בשולי המפה הפוליטית הצליח לא רע. מפלגה כזו תכניס את כל המערכת להרבה יותר לחץ - ואולי יזוזו כמה דברים - לדגומה אולי מישהו יאלץ את שר התחבורה להזיז את אגד ודן ולבצע מהפכה בתחבורה הציבורית - סתם דוגמה קטנה אחת. 

  עוד דוגמה - לבצע רפורמה ברשויות המים ולהתחיל להקטין את הבלגן שיש שם. 

   

   

  20/11/08 16:57
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-11-20 16:57:50
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  קודם כל, אני מעודד אותך, אבי, להתמודד לרשימה של התנועה הירוקה. אני חושב שאנשים כמוך זה בדיוק מה שיש לתנועה לחדש לפוליטיקה בארץ. יושר, עשייה ורוח צעירה

   

  לדרור עזרא: אשמח להתייחסות רצינית על במת הפורום הזה לשאלות הבאות:

   

  1. מדוע אין במפלגת הירוקים התמודדות דמוקרטית על המקומות לרשימה? לדוג', מקום שני ברשימה לת"א הוא דן להט, שנבחר ע"י ויסנר, ללא החלטה של איזשהו מוסד דמוקרטי של המפלגה.

  2. מדוע מפלגת הירוקים מנותקת מציבור פעילי הסביבה? וממאבקי הסביבה האותנטיים?

  3. מדוע הירוקים בראשות ויסנר בת"א ישבו ונהנו בקואליציה של חולדאי, חתמו ואמרו כן על כל מעלליו, במקום להתנגד ולעשות את המהפכה הסביבתית שת"א כ"כ רצתה?

  אלה חלק מהטענות הרבות שמעלים בפני הירוקים, טענות שעדיין לא קיבלנו עליהם תשובה רצינית. הרי ברור שאף אחד לא היה רוצה "לפצל את הכוחות"

   

  ובסופו של דבר, אני חושב שיש כאן שתי מפלגות עם אג'נדות שונות: הירוקים מייצגים את הטרנד שאין מאחוריו כל עומק.

   

  ולעומת זאת, התנועה הירוקה קמה כדי לתת ביטוי לאידאולוגיה עולמית של שינוי פוליטי שורשי- חברתי וסביבתי. מדובר באנשי מעשה שרחוקים מהפוליטיקה המיושנת, ולקרוא להם אופורטוניסטים, זה עוול.

   

  לקריאה נוספת חפש בגוגל: הבלוף של הירוקים

  20/11/08 17:03
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-11-20 17:03:49
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: דודן 1 2008-11-20 16:49:01

  דרור אמר שחחברים המקימים את התנועה הירוקה החדשה אין לא רקע סביבתי ואין קבלות אז לי קוראים דודי מיבלום ואני בין מקימי התנועה הירוקה ואני בטוח מבלי להשויץ בענין שההצלחות והרקע הסביבתי שלי רבים מאוד מאוד  ודבר שני כמי שחושב שהוא ירוק אמיתי אזי לפני שרושמים דברים כל שהם חשוב קצת כדי להביא יותר כבוד למילה שאנו מיצגים והיא הירוק

   

   

  הי דודי,

   

  קודם כל , אין מה להתרגש, אנחנו מכירים את כל הנושא הזה עוד מבחירות בתל אביב-יפו.  

   

  הנה שיטת פעולה אחת של הירוקים - פעילות הסתה לא חוקית תוך תקיפה של המועמד בעל אג'נדה ירוקה, ותוך תמיכה בחולדאי. 

   

  אגב, כעת הם שוב בתוך הקואליציה של חולדאי.  מוזר לא? מעניין מה היה המניע לריצה שלהם בנפרד ממנו אם הם כעת שוב יחד. 

   

  הנה עוד על מה שאומרים שעושים ומה שעושים בפועל, - "האמת המטרידה על הירוקים"

   

   

   

   

   

   

  20/11/08 17:05
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-11-20 17:05:00
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: דודן 1 2008-11-20 16:49:01

  דרור אמר שחחברים המקימים את התנועה הירוקה החדשה אין לא רקע סביבתי ואין קבלות אז לי קוראים דודי מיבלום ואני בין מקימי התנועה הירוקה ואני בטוח מבלי להשויץ בענין שההצלחות והרקע הסביבתי שלי רבים מאוד מאוד  ודבר שני כמי שחושב שהוא ירוק אמיתי אזי לפני שרושמים דברים כל שהם חשוב קצת כדי להביא יותר כבוד למילה שאנו מיצגים והיא הירוק

   

   

  א. כתבתי שהתנועה הזאת אין שום פעילות סביבתית, מה שאני ראיתי עד היום מכם זה רק ברבורים והשמצות על מפלגת הירוקים.

   

  ב. יש הבדל גדול בין פעילות סביבתית בארגונים ובאקדמיה לפעילות פעילות פוליטית, כמו שלא הייתי רוצה לקבל שירותים מעורך דין חסר ניסיון או מרופא חסר ניסיון אני לא רוצה לקבל שירותים מפוליטיקאיים חסרי ניסיון במיוחד כאלו בעלי יומרות חסרת בסיס.

   

   

  תודה,

  דרור   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "התנועה הירוקה של כ ו ל נ ו לכנסת"

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה