כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרטי קהילה

  איכות הסביבה

  קהילת איכות הסביבה  

  סביבה וחיות

  חברים בקהילה (5532)

  mr.unicorn
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  לולה של היום
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  דורון טל
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  איציק אביב
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  ע~ ר~
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  רובינזוןקרוזו
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  שטוטית
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  יוסי נבו
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  אשת לפידות
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  פורום

  קיימות

  פורום קיימות הוא הפורום המרכזי של קהילת איכות הסביבה. בפורום יעלו הנושאים המרכזיים העומדים על הפרק באיכות הסביבה.

  אדום ירוק זה לא רק "פאשן סטייטמנט"

  25/12/08 15:01
  4
  דרג את התוכן:
  2008-12-29 13:52:27
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  אדום ירוק זה לא רק "פאשן סטייטמנט"  סביבה וחיות  חברתי   ירוק   מדיניות   סביבה   סביבתי   סוציאלדמוקרטיה  יום חמישי, 25/12/08, 14:16  הסיפור הסביבתי-חברתי שונה מהותית מהסיפור הירוק הליברלי, חשוב שנחדד את ההבדלים האלו ואת האבחנות הנובעות מהן דווקא כדי שנוכל להמשיך לפעול- יחד בכל מקום שניתן, ולחוד, תוך הכרה מכבדת בהבדלים היכן שאלו גוברים על המשותף. כמו בין תיאוריות מדעיות גם כאן ביכולתנו לגזור משתי הגישות ניבויים שונים ותשובות שונות לשאלה "מה עומד להתרחש" בזירה הסביבתית- ובעקבותיהם: אם נפתח את הראש , גם להבין בסופו של דבר "מי צודק?" 

   ... הרשימה המלאה בבלוג לחצו כאן ....

  ...מבט טוב על העובדות בהווה ובעתיד הקרוב יכול לגלות לנו איזו גישה מציעה כלי שלם יותר לניתוח המציאות הסביבתית, כמו גם תשתית טובה יותר לאסטרטגיות וחלופות פוליטיות לטובת הסביבה והאדם כאחד. אנו יכולים לחכות לכך ששינוי תודעה וכוחות השוק יפתרו לבדם את בעיות הסביבה, אבל לא סביר שזה יצלח, ניתן לקוות שתהליך קיוטו יצליח, אבל לא ניתן להתעלם מהסימנים לכישלונו, אפשר להוביל מאבקים סביבתיים תוך ניכור למאבקים חברתיים ולקהילה ואף התנגשות איתם- אולם קל לראות שזו שגיאה אסטרטגית חמורה.  

  השקפה סביבתית חברתית עמוקה, המציעה אלטרנטיבות ברמת המאקרו הכלכלית והפוליטית היא לדידי הדרך היחידה להתמודדות עם המשבר הסביבתי ולהתקדמות לחברה משגשגת ובת קיימא, גם אם לא כל פעיל סביבתי בישראל יקבל השקפה זו, בוודאי יסכימו רבים שדיון מעמיק בהבדלים בין הגישות בתוך המחשבה והפעולה הסביבתית הנו חשוב להצלחה של הגישות השונות, ביחד ולחוד.  דיון זה מתנהל במקביל גם באתר "Green Change" רשת חברתית לפעילי סביבה- אשמח אם תלחצו פה ותבקרו גם שם


   


  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "אדום ירוק זה לא רק "פאשן סטייטמנט""

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה   

  26/12/08 11:22
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-12-26 11:22:24
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  כתבת יפה.

  (זה מה שאתה עושה שאתה חולה?)


  --
  יאיר אנגל
  מנהל קהילת איכות הסביבה
  עיצוב וייעוץ לקיימות
  26/12/08 14:04
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-12-26 14:04:48
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  חבל (לדעתי) שאתה מפזר את הדיון בשלושה אתרים שונים, דבר המונע מהמגיבים להגיב בהתאמה לקודמיהם.

   

  אשר לתוכן אוסיף שתי דוגמאות ישראליות:

  אחת, שזכתה לפני שנתיים לכתבה ב'הארץ', אודות בית הספר בהר חומה שביקש לקבל ממשרד החינוך תו תקן ירוק, והמנהלת לא הבינה מה הבעיה.

  שניה, היא החברה להגנת הטבע, גוף נתמך בידי המדינה, שמראשית שנות השבעים פועל באופן אינטנסיבי בשטחים הכבושים. בהצהרה קושרת החברה בין חינוך סביבתי לבין חינוך לאומי. ואף אחד לא קם!

   

  לאור דוגמאות אלה אני שואל - כיצד נסביר שיש אנשים המתרגשים באהבה גדולה מכל פרח ופרפר, בעוד שיחסם אל האדם, באשר הוא אדם, הוא קר ומנוכר במקרה הטוב?

  ההסבר האפשרי הוא שהירוק הליברלי, כפי שאתה מכנה אותו, מציב את האדם מחוץ ומעל המערכת האקולוגית. הוא אכפתי למערכת הטבעית כי הוא מבין שהיא המסד לקיום האדם. ומכיוון שאין הוא מכליל את כל האנשים כמין (species) טבעי במערכת, אין לו קושי להתעלם מחלק מהאוכלוסייה. כך יש לתפיסתו שלושה מרכיבים נפרדים: מערכת טבעית שמשרתת את האדם, האדם הנבחר מקבל השירות מהטבע, ואנשים אחרים שהם לא במערכת נותנת השירותים ולא בקבוצת מקבלי השירות.לכן הם שקופים.

   

  מאוד מזכיר את הדמוקרטים של יוון העתיקה, שהעניקו זכות בחירה רק לאלה שהיו: זכרים, תושבי העיר, בנים של אזרחים וחופשיים (להבדיל מעבדים). כל השאר היו שקופים.

  הם לא טעו לתפיסתם, כי לא הייתה להם יכולת להכליל את כל בני האדם כקבוצה אחת. גם המנהלת המכובדת מהר חומה, שלא מבינה מה הבעיה, לא טועה. היא פשוט לא יכולה לראות את מה שאינה יכולה לראות.

   

  המשימה שלנו היא לשבור את תפיסתם השגויה ולהראות להם שכולנו (וכולם) הם פרטים שווי חשיבות פוטנציאלית במערכת אחת.

  גיל

  26/12/08 17:40
  0
  דרג את התוכן:
  2008-12-26 18:10:29
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


  גיל תודה- אתה מעלה כיוון חשיבה חשוב

  לגבי פיצול הדיון- זה האתר השלישי, אם לא הייתי "מפצל" אולי לא הייתי שומע את דעתך... אנסה להביא את ההערות ממקומות אחרים...  תגובות מהדיון בבלוג שלי :

   

  תגובות

  דרג את התוכן:

  0

  מומלץלא מומלץ

  חן. . ‏אתמול 15:15:

  כבר שכחתי כמה שכתיבה אקדמית יכולה לבלבל אותי. מה עושים ברמת המאקרו?

  ברשותך, אני אתמקד בינתיים בארגז קומפוסט לחצר של הבית המשותף בו אני גרה.

   

  דרג את התוכן:

  0

  מומלץלא מומלץ

  שי-כהן ‏אתמול 15:30:


  אני מצטער אם זה יצא "אקדמי" מדי... באמת לא התכוונתי...

   

  אם לתת את תמצית הדברים בצורה פשוטה- השקפה ירוקה אדומה מחייבת מאבק משותף עם מי שאכפת לו מנושאים חברתיים וקהילה ליצירת חברה סוציאל דמוקרטית עם מדיניות ציבורית של דאגה לכלל רווחה והגנה על הסביבה- והגבלת הכוח הבלתי נסבל של ההון והשוק התחרותי.

   

  ירוקים "ליברליים" חושבים שאפשר לדאוג לסביבה בלי לחשוב על סוגיות חברתיות

  דרג את התוכן:

  0

  מומלץלא מומלץ

  האזרח דרור ‏אתמול 16:56:

  אני יותר אופטימי ממך

  אם בעבר רוב אנשי הסביבה בארץ היו "בגל השני" (סביבתנו ללא היבט חברתי) היום רובם בגל השלישי (סביבה וחברה) -

   

  מה שקרה הוא שבאמצע נכנס קהל גדול שרק החל לגעת בנושאים האלה בשנה האחרונה - שכרגע חלק גדול ממנו עוד בגל השני - אבל מהר עובר לגל השלישי. 

   

  ככה שלא נראה לי שהסביבה נטו צוברת תאוצה

   

  ואגב גל שלישי - סרט מעולה ששלח אלי איש יקר היום

   

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=798598

   

  איך ייצור הכסף גורם לשעבוד של כולנו (אלא אם אתם בנק)

  איך כסף נוצר מכלום?

  ווידוי של מתנקש כלכלי - איך ארה"ב משתמשת במערכת הכספית כדי ליצור עוני ולשעבד אומות

  מה החלק של פוליטקאים בזה?

  מה אפשר לעשות (עוד לא הספקתי לראות - ראיתי רק את השעה הראשונה ) סרט מעולה

  דרג את התוכן:

  0

  מומלץלא מומלץ

  פדרסקי ‏אתמול 23:00:

  שי יקירי

   

  אני חש אי נוחות מסוימת עם השימוש שלך במושג "ליברלי". בסופו של יום גם אתה תסכים כי חברה סוציאליסטית ללא אלמנט מובנה של הגנה על זכויות הפרט הינה חברה מסוכנת בפוטנציה.

  אני כמובן מסכים איתך לגבי הבעייתיות בניסיון לנתק את השיח הסביבתי מהשיח החברתי, כפי שכל ניסיון מקביל לנתק סוגיות חברתיות (המיעוט הפלסטיני, מגדר וכיו"ב) מההקשר החברתי הרחב הוא בעייתי ומועד להוביל בטווח הרחב לכישלון או להצלחות חלקיות בלבד.

  קיימת נטייה בקרב פעילים נישתיים (מלשון נישה) רבים לנסות לברוח מהשיח החברתי או כפי שאתה מגדיר אותו בצדק הסוציאליסטי / סוציאל-דמוקרטי, כיוון שאלו נתפסים כמושגים שנויים במחלוקת ואף מנכרים לחלק מהאוכלוסיה ובוודאי לנותני הטון בתקשורת.

  הנתיב לשינוי מצוי בהבהרת ההקשר, כפי שפעילים ירוקים ואדומים רבים השכילו לעשות במספר הזדמנויות בשנים האחרונות. צריך לחדד ולהבהיר את ההשפעות הסביבתיות של סוגיות כלכליות ואת ההשפעות הכלכליות של סוגיות אקולוגיות. אחרת מי שמפחד מהצבע האדום ימשיך להירתע מהתיוג המשותף ירוק-אדום או שיירתע, כפי שמתחיל כבר לקרות לאחרונה, גם מסדר היום הירוק.

  אשר לשיח הליברלי, (בניגוד לזרם הניאו-ליברלי שאומנם יצא מתוכו אך אינו מעיד בהכרח על הכלל) אני חושב - ונצטרך עוד לדון בכך בפורומים כאלו ואחרים - שהוא פתוח לשמוע כי קיים קשר בין בריאות ושלמות הסביבה למבנים וההסדרים הכלכליים המצויים, ואם ישתכנע בהקשר הוא גם יתגייס למאבק המשותף. ההיסטוריה של הליברליזם השמאלי מראה שתהליכים כאלו בדיוק - של הפנמת הקשרים בין תחומים חברתיים שונים - הובילה ליברלים לאמץ סדר יום קרוב מאוד מאוד לסדר היום הסוציאל-דמוקרטי. ראה ג'ון סטיוארט מיל בנושא נשים ופרטים מוחלשים בכלל ולהבדיל את מרתין לות'ר קינג אשר בשלב מאוחר בפעילותו למען זכויות פרט לאזרחים השחורים הבין את הקשר בין המבנה הכלכלי והפוליטי, מלחמת וייטנאם ודיכוי השחורים בארה"ב.

  בכל מקרה, ברכות על היוזמה והיוזמות השונות בתחום הסביבתי והחברתי.

  דרג את התוכן:

  0

  מומלץלא מומלץ

  שי-כהן ‏היום 0:08:


  תודה על התגובות

   

  בעקבות ההערה שלך, והערה של טל ירון באתר Green Change

  הוספתי הערה לטקסט אחרי הביטוי סביבתנות ליברלית (כאשר אשתמש בביטוי ליברלי אני מתכוון להקשר בן ימינו של תפיסה ניאו ליברלית קיצונית כפי שמקובלת בישראל בשנים האחרונות למשל),

   


   

  תגובות מ Green Change

   

   

  הערה מ יצחק ג'קי אדרי לפני 23 שעות
  מחק הערה שי ידידי אני מצטרף לדברים שכתבתה
  "השקפה סביבתית חברתית עמוקה, המציעה אלטרנטיבות ברמת המאקרו הכלכלית והפוליטית היא לדידי הדרך היחידה להתמודדות עם המשבר הסביבתי ולהתקדמות לחברה משגשגת ובת קיימא, גם אם לא כל פעיל סביבתי בישראל יקבל השקפה זו, בוודאי יסכימו רבים שדיון מעמיק בהבדלים בין הגישות בתוך המחשבה והפעולה הסביבתית הנו חשוב להצלחה של הגישות השונות, ביחד ולחוד."

  ןאני רוצה להוסיף:
  גם אם לא כל פעיל חברתי בישראל יקבל השקפה זו

  חיבורים בין מאבקים חברתיים למאבקים ירוקים יצליחו להתניע מאבק רחב שישא פירות מעצם החיבורים של אוכלוסיות בעלות נטייה אקטביסטית.

  ותסלח לי שי שאני גם מכניס נטיה פוליטית לתגובה:

  הערה מ גל זונשיין לפני 23 שעות
  מחק הערה מפנה אתכם למאמר של Bjorn Lomborg משנת 2002 שבדיוק מדבר על הנושא הזה http://www.guardian.co.uk/environment/2002/aug/22/worldsummit2002.earth7 . הוא טוען כי לעולם אין פריבלגיה להשקיע אל כל הכספים רב בתחום הסביבתי ולהתעלם מהנושאים החברתיים. תואם את גישתך (וגם גישתי) שי.
  הערה מ טל ירון לפני 21 שעות
  מחק הערה קודם כל שי, אני חושב שאכן השאלה שאתה מעלה היא מצויינת.

  ירוק ליברלי, מול ירוק סוציאל-(בשאיפה)-דמוקרטי. לפני שניכנס לעומק הדיון, כמתחייב, אני צריך להבין מספר דברים אשמח אם תסביר לי אותם.

  הסוציאל-דמוקרטים הקלאסים שאני מכיר, טוענים שצריך לחזק את כוח הציבור כדי לכפות על הממשל להענות לציבור. במקרה הזה, חיזוק כוח הציבור, אמור ליצור השפעה על הכנסת שתעביר יותר תקציבים ותמנע ממפעלים לפגוע בסביבה. האם אתה מסכים?

  על פי התפיסה שאתה מציג לליברליזם-ירוק, הרי שעסקים שירצו להציג את עצמם באופן חיובי, יתיגו את עצמם (בעיקר יח"צ) כירוקים.

  אם אני מבין אותך נכון, הדרך הנכונה לירוק-סוציאל-דמוקרט, היא על ידי בחירה של מפלגה כזאת לכנסת, ויציאה להפגנות.

  איך שהוא, כמו שזה נראה כרגע, אינני רואה את אזרחי ישראל יוצאים להפגנות, או מעלים את הירוק לראש שמחתנו.

  אני חושב שהכיוון שהוא יותר דמוקרטיה השתתפותית. שבה, כמו שאובמה עשה אנו יוצרים קהילות ירוקות. אנשים שמטיילים בטבע, אנשים שמחוברים לטבע, יוצרים הפנינגים בטבע. חברים בקהילות וירטואליות של חובבי סביבה. עובדים ביחד כקהילות. משפיעים על האירוגנים הירוקים. מצביעים לבחירות בארגונים. יוצרים קונצנזוס. בונים תמיכה רחבה. ואז יוצרים כל לחץ שיהיה נחוץ: הפגנות, מסעי יח"צ (עם יחצ"נים מתנדבים), מסעי הסברה ממוקדים ןהפגנות ממוקדות (כמו במהלך צבאי, בו אתה מרכז את כל הכוח שלך כנגד הנקודה החלשה של היריב. למשל תוקף איזה החלטת מועצה, שרוצה להפוך איזור ירוק לחניון... ברגע שאתה מביא לשם חצי מדינת ישראל, משמיץ את ראש המועצה, ומפעיל רעש מהומה אמיתי, הפעילים שלך מרגישים את העוצמה שלהם.. ויש להם תאבון לעוד קרב ולעוד קרב....). כך אתה בונה את העוצמה של התנועה הירוקה. כל הזמן שומר אותה על ידי דמוקרטיה השתתפותית טובה, בה נשמרת רמת דמוקרטית גבוהה מאד בתוך האירגונים. כך אני רואה בנייה של כוח ציבורי.

  כדי לעשות את זה, אינך נדרש לסוציאל דמוקרטיה, אלא קודם כל לליברליזם, או יותר נכון ללברליזם-חברתי. כדי לשמר דמוקרטיה השתתפותית, אתה צריך להעמיד את חרות האדם במרכז, ולהבין שהוא לא יצטרף אליך לארגון, אלא אם כן הארגון שלך יפעל טוב, לא יהיה מושחת, ויתן לאדם יכולת ביטוי והשפעה. לעומת זאת סוציאל-דמוקרטיה-קלאסית (אם אני מבין נכון), אינה מעמיד את חרות האדם במרכז. היא מאמינה באירגונים כיוצרי כוח, ונותנת עדיפות לאירגון על פני האדם. זאת לדעתי הסיבה שמפלגת העבודה, שהעדיפה את הארגון על פני האדם, קרסה, וזאת הסיבה שמק"י, אולי מדברת ירוק-דמוקרטי, אבל בפועל אינה ארגון דמוקרטי כלל.

  אשמח לשמוע את דעתך.
  הערה מ Shay לפני 17 שעות
  מחק הערה תודה על התגובות

  טל- ראשית אני מקבל את הטענה- באמרי ליבראלי התכוונתי כמובן להקשר בן ימינו של תפיסה ניאו ליברלית קיצונית כפי שמקובלת בישראל בשנים האחרונות למשל...
  לא התכוונתי לעמדות שהיו פרוגרסיביות לפני כמאה ויותר של זכות הצבעה שווה, דיוויון בפני החוק וכהנה- שלפחות מבחינה פורמאלית כבר הושגו (כמובן שלא בכל מקום ואתר, ועדיין לא בעבור כל אדם- כפי שאתה בוודאי יודע)

  לגבי הדמוקרטיה ההשתתפותית אני בודאי מסכים- הרי בדיוק בפעולות מהסוג שאתה מתאר אני עוסק

  אולם כמדומני שהבנת לא כהלכה את יסודות התפיסה הסוציאל-דמוקרטית. בוודאי שאין כוונה לקדש ארגונים (לרבות המדינה) על חשבון הפרט- אלא לוותר רק על חירויות מדומות וכוזבות, וחירויות שיש למעטים על חשבון הרוב
  הגישה הליברלית הבסיסית מחייבת זכויות רבות לכולם, אולם יישומה, ובעיקר במשטר ההפרטה הניאו ליברלי סופו להעדיף את זכויות הקניין והפרוגרטיבות של בעל ההון על חשבון זכות הציבור לאוויר נקי למשל, לבריאות, לבטחון חברתי על כל מרכיביו ולחירויות רבות נוספות
  הערה מ טל ירון לפני 17 שעות
  מחק הערה טוב, תודה על ההבהרה. אני חושב שאנחנו מיושרים בעניין הזה.

  בל מקרה אני מבין שלשנינו נראה שהפתרון הנכון הוא לנסות לגייס את כוח הציבור.

  אולי ההבדל בין אנשים שאני רואה כסוציאל דמוקרטים לבין הסוציאל-דמוקרטיה הליברלית שלי, היא האסטרטגיה.

  סוציאליסטים רבים רואים בארגון "כוח לוחם" ולכן הם חשים שהאירגון צירך להיות היררכי וממושמע. אני חש שכדי שאירגון יהיה חזק, הוא צריך להבנות על תרבות דמוקרטית עמוקה. אולי זה ההבדל שאני חש לפעמים.

  בקיצור... מסכים איתך (במיוחד כי אתה חבר פעיל מאד באירגון שמנסה ליצור תרבות דמוקרטית עמוקה בין שורותיו).

  נ.ב
  כן, אני בהחלט מודע לכך שיש במדינה הזאת בני אדם משוללי זכויות. זה עוד פרויקט שבבוא הזמן נצטרך להתגייס למענו. אני לא יודע אם זה יפתיע אותך, אבל ביהדות יש לדעתי את כל הכלים הדרושים ליצור כאן חברה שיוויונית מלאה. אני מאד מקווה שגם באיסלאם יש את הכלים הללו.

  --
  שי כהן
  http://www.sea.org.il
  26/12/08 18:19
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-12-26 18:19:30
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין


   לא רוצה להיות בוטה אז אני לא התייחס לפולטיקים שפתאום קופצים על העגלה הירוקה,

  להיות ירוק זה ענין של חינוך זו דרך חיים , לא צריך להצביע לרשימה כזו או אחרת

  צריך רק להיות מודעים לסביבה , מודעים להשפעה שלנו עלה .

   

  בקשר לרשימה הירוקה - טוב שיש כזו , עכשיו זה יותר מודע , כול רשימה רוצה נציג ירוק

  ורק הארץ מרוויחה מזה


  --
  אנכו בעולם שהרגליים שלך דורכות עלו ואני מדבר על טבע (האדם)

  26/12/08 20:49
  2
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-12-26 20:49:55
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין
  נחמד שהעליתם את הדיון הזה. העובדה שהירוקים הציבו את איש הנפט אברהם פורז במקום החמישי ברשימה שלהם, מלמדת לא מעט על התפיסה שלהם. דבר ראשון, פורז ידוע בשל עסקיו בנושאי הנפט, והפרויקטים שאנו יודעים כמה הם "ירוקים". דבר נוסף, אנו רואים כאן כמה שמפלגת הירוקים נוטה לייצג ירוק לא רק ליברלי אלא שמרני אפילו. הירוקים הולכים להיות בעצם שינוי ב'. מפלגה אשר בתקופתה הייתה התומכת מספר אחת של מדיניותו הכלכלית (וכנגזר מכך הסביבתית) של בנימין נתניהו. זהו ירוק של אנשים שמעולם לא היו קרובים לנושא הירוק ופשוט התחילו להתקרב אליו כי זה נהיה טרנדי. בדומה לאנשי מפלגת הגימלאים בבחירות הקודמות, שמעולם לא היו קרובים לנושא לפני כן.
  27/12/08 10:30
  2
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-12-27 10:30:45
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: אדם סמית' 2008-12-26 20:49:55

  נחמד שהעליתם את הדיון הזה. העובדה שהירוקים הציבו את איש הנפט אברהם פורז במקום החמישי ברשימה שלהם, מלמדת לא מעט על התפיסה שלהם. דבר ראשון, פורז ידוע בשל עסקיו בנושאי הנפט, והפרויקטים שאנו יודעים כמה הם "ירוקים". דבר נוסף, אנו רואים כאן כמה שמפלגת הירוקים נוטה לייצג ירוק לא רק ליברלי אלא שמרני אפילו. הירוקים הולכים להיות בעצם שינוי ב'. מפלגה אשר בתקופתה הייתה התומכת מספר אחת של מדיניותו הכלכלית (וכנגזר מכך הסביבתית) של בנימין נתניהו. זהו ירוק של אנשים שמעולם לא היו קרובים לנושא הירוק ופשוט התחילו להתקרב אליו כי זה נהיה טרנדי. בדומה לאנשי מפלגת הגימלאים בבחירות הקודמות, שמעולם לא היו קרובים לנושא לפני כן.

   

  זה אותו פורז שתמך בשכר מינימום של 2000 ש"ח לעובדים!

   

  זה אותו פורז שר הפנים שתמך באי תשלום הלנת שכר לעובדי הרשויות.

   

  אין פורז ירוק בירוקים למעט ירוק הדולרים!

   

   

  ואני בדרך להתחברות של התנועה הירוקה-מימד


  --
  יצחק ג'קי אדרי - דימונה-0545921733
  27/12/08 12:34
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-12-27 12:34:50
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  ג'קי

  כפעיל בתנועה הירוקה מימד אני יודע שנקבל אותך בזרועות פתוחות. 

  יש אצלנו רוב מוחלט של סוציאל דמוקרטים, וכשתצטרף אני בטוח שזה יתחזק.

   

  27/12/08 15:54
  1
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-12-27 15:54:38
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  שי,

   

  יישר כוח. ירוק ואדום, אדום וירוק - אלה הצבעים שלנו.


  --
  \"כדי שהרוע ינצח די בכך שהטובים ישבו בשקט\" (אדמונד ברק)
  27/12/08 22:22
  0
  דרג את התוכן:
  פורסם ב: 2008-12-27 22:22:37
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  צטט: גיל_82 2008-12-26 14:04:48

  ......לאור דוגמאות אלה אני שואל - כיצד נסביר שיש אנשים המתרגשים באהבה גדולה מכל פרח ופרפר, בעוד שיחסם אל האדם, באשר הוא אדם, הוא קר ומנוכר במקרה הטוב?

  ההסבר האפשרי הוא שהירוק הליברלי, כפי שאתה מכנה אותו, מציב את האדם מחוץ ומעל המערכת האקולוגית. הוא אכפתי למערכת הטבעית כי הוא מבין שהיא המסד לקיום האדם. ומכיוון שאין הוא מכליל את כל האנשים כמין (species) טבעי במערכת, אין לו קושי להתעלם מחלק מהאוכלוסייה. כך יש לתפיסתו שלושה מרכיבים נפרדים: מערכת טבעית שמשרתת את האדם, האדם הנבחר מקבל השירות מהטבע, ואנשים אחרים שהם לא במערכת נותנת השירותים ולא בקבוצת מקבלי השירות.לכן הם שקופים...

   

  ....המשימה שלנו היא לשבור את תפיסתם השגויה ולהראות להם שכולנו (וכולם) הם פרטים שווי חשיבות פוטנציאלית במערכת אחת.

  גיל

   

  גיל, אתה צודק לחלוטין. מסכימה עם כל מילה, כולל הפתרון המוצע.

  על "החינוך" לקיימות ולאיכות סביבה להתמקד בשבירת התפישה של "מערכות נפרדות". אנחנו מערכת אחת, משפיעה ומושפעת בהתאם. ועל כן שמירה על איכות הסביבה ואחריות חברתית חד הם.


  --
  יעל גלבוע
  ריקוד ותנועה
  \http://www.israelibellydance.co.il


  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...
   

  הוספת תגובה על "אדום ירוק זה לא רק "פאשן סטייטמנט""

  נא להתחבר כדי להגיב.

  התחברות או הרשמה