כותרות TheMarker >
    cafe is going down
    ';

פרטי קהילה

נשים בעסקים

נשים, עסקים ומה שביניהם- כל מה שרציתן לדעת ולספר על קריירה, עסקים וכסף של נשים.

יזמות ועסקים

חברים בקהילה (4511)

esty.d
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Natalie S
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    Logo in
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אניגמה 313
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    תנועת כמוך
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    חכמה
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    איציק אביב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שושי פולטין
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    לימור פרידמן
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שולה63
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יפיתארז
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

כמה אנחנו שוות??

11/2/09 01:03
    1
    דרג את התוכן:
    2009-02-11 01:04:34
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: ayal adiri 2009-02-10 21:29:52

צטט: *כוכבית* 2009-02-10 16:10:18

לפני שנה כתבתי את הפוסט הזה

יש כל כך הרבה נשים שמפחדות להעיז בהרבה תחומים בחיים.

דברים טובים מגיעים למי שמחכה - כן, לפעמים הם באמת קורים, אבל כדאי שנגרום להם לקרות.....

אפלייה בשכר עדיין קיימת

לנשים עדיין קשה יותר להתברג בתפקידים בכירים.

אבל זה לא אומר שאי אפשר לנסות ולהעיז ולדרוש את מה שמגיע.

אני מאמינה שבחלק גדול מהמקרים, לאותן נשים שלכאורה הן מקופחות, נוח להיות במקום הזה. נוח לא להתאמץ, נוח לא לטפס על ההר הזה שנקרא הצלחה.

אנחנו נמצאים בתקופת ביניים שבה עדיין מצפים מאיתנו לגדל את הילדים ולדאוג למשק הבית, לעיתים בנוסף לקריירה בחוץ.

אבל זה משתנה, וזה ימשיך להשתנות.

בשורה התחתונה - מי שרוצה, יכולה....

אני מקווה שאת מודעת לעובדה שממש ברגע זה נוצא על ראשך חוזה ע"י אגודות פמניסטיות ברחבי הארץ

אז אם תצטרכי עזרה תצעקי הצילו , אני רק מקווה שהסכום על ראשך לא כ"כ גבוה שיפתה אותי לעזור להן

אבל כל מילה שכתבת אמת !!!!  

אז תוסיף לחוזה שעל ראשי - אני נגד אפלייה מתקנת!

--
    \"האושר טמון בדברים הקטנים\"
    11/2/09 10:55
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-02-11 10:55:44
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: ayal adiri 2009-02-10 21:40:09

צטט: יזמת 2009-02-10 20:37:12

הדיון הזה מהווה ממש מדגם מייצג

לצד גברים עם מודעות ובטחון עצמי גבוהים יש גם תמיד

גברים רבים שמרגישים  שחשוב להם לשמר אותנו נשיות ואמהיות, בעשייה שמוקדשת לבית ולילדים

כניסת נשים  למה שנתפס בעינהם טריטוריות גבריות מהווה עבורם שיבוש סדריי עולם

וגורמת להם אי נוחות רבה במקרה הקל

והדיון הוא הריי לא על או (אמהיות ונשיות) או (מנהיגות ונשות עסקים מוצלחות)

כל אלה חלקים שאני אוהבת בעצמי ואין לי שום כוונה לוותר על אף אחד מהם

אני בוחרת להיות גם וגם

יזמת יקירתי ! (שם מעניין בחרת יש לציין אבל בשנה האחרונה הפך להיות משהו שגרתי , כי כל מי שפותח משהו שקצת יותר גדול ממכולת קורא לעצמו יזם , ומי שיש לו 2 מכולות הוא כבר איש עסקים ויזם , ו2 סופרים הוא כבר בכלל טייקון ) אבל לא על זה רציתי לדבר איתך !

יש משהו שלא מסתדר לי במה שכתבת ומהכרותי את האנשים (גברים ונשים כאחד ) שסביבי זה גם לא נכון , אני אשמח אם תוכיחי לי אחרת

את לא יכולה או יותר נכון כמעט בלתי אפשר להיות אשת עסקים מוצלחת (כרישה בעולם הזה ) ולהיות אשת משפחה למופת (מה לעשות זה לא הולך יחד ) בשביל להיות אשת עסקים תותחית את צריכה להשקיע שעות מטורפות שעות שמין הסתם באות על חשבון המשפחה , על חשבון ימי ההורים בבה"ס ועל חשבון הימי כייף/טיולים וארועים של חיי הילדים שלך , כן את יכולה להיות אשת עסקים קטנה (וגם מוצלחת , אבל לא בקנה מידה של כרישים ) ואז זה יכול להשתלב גם בחיי המשפחה , גם שם מין הסתם תהיה פגיעה אבל היא תהיה קטנה !!!!! זאתי אגב אחת הסיבות שבעולם הזה יש יותר גברים מנשים

מקומם מאוד לקרוא מה שכתבת, אבל גם אתה כמו רבים וטובים וגם טובות שבוי בסטיגמה של אשת משפחה למופת היא זו המשקיעה יותר  במשפחתה ופחות בעבודתה.

אתה כנראה לא נחשפת לנשים מזן אחר כאלה שלמרות שמשקיעות לא מעט בעבודתן  מוצאות את המינון הנכון להשקעה במשפחתן, האמהות שלהן מגיעה ממקום אחר של נתינה. הילדים שלהם גדלים אחרת והן לא נמדדות על הכמה = זמן אלא על האיך ומה עושים עם הזמן. הן גם אלה שלא מפספסות ארועים חשובים בחיי ילדיהן וגם משום מה אלה שמכינות את הדברים הכי מושקעים כצריך להתנדב או להביא לביה"ס דברים.

אני מכירה כאלה הרבה ולשמחתי הן נמנות על חוג חברותיי.

11/2/09 12:02
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-02-11 12:02:00
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: d9301roz 2009-02-11 10:55:44

מקומם מאוד לקרוא מה שכתבת, אבל גם אתה כמו רבים וטובים וגם טובות שבוי בסטיגמה של אשת משפחה למופת היא זו המשקיעה יותר  במשפחתה ופחות בעבודתה.

אתה כנראה לא נחשפת לנשים מזן אחר כאלה שלמרות שמשקיעות לא מעט בעבודתן  מוצאות את המינון הנכון להשקעה במשפחתן, האמהות שלהן מגיעה ממקום אחר של נתינה. הילדים שלהם גדלים אחרת והן לא נמדדות על הכמה = זמן אלא על האיך ומה עושים עם הזמן. הן גם אלה שלא מפספסות ארועים חשובים בחיי ילדיהן וגם משום מה אלה שמכינות את הדברים הכי מושקעים כצריך להתנדב או להביא לביה"ס דברים.

אני מכירה כאלה הרבה ולשמחתי הן נמנות על חוג חברותיי.

תשמיע יקירתי אולי מקומם אבל לצערי נכון , אגב זה נכון גם לגבי גברים שלא תביני שלא יתפלא גבר שמשקיע בקרירה שלו ובקושי נמצא עם הילדים אם הילד כשרע לו או צריך עידוד לךא יפנה אליו

ועכשיו בואי נעבור לחשבון פשוט ברשותך במקום לססמאות !

ככל הידוע לי ובמידה ועדין לא השתנה יש ביממה 24 שעות , מתוכם בהערכה 6-7 שעות שינה , 9 צריך להיות במשרד , הילדים יוצאים כבר מהבית בסביבות 7 וחצי עד רבע לשמונה בהנחה שקמת איתם  ולקחת אותם לבה"ס היית איתם חצי שעה שגם זה לא ממש שעה של הנאה ואיכות , הם חזרו מב"הס בערך סביבות 3 עד 4  (יום ארוך כי את משקיענית בעבודה ) ואם את משקיענית ומנהלת בכירה לא תגיעי הביתה במקרה הטוב לפני 6 במקרה היותר גרוע כמו ישבות דירקטוריון , פגישות אישיות עם מנהליןם אחרים ועוד 8 - 9 בערב , בהנחה שהילדים שלך הולכים לישון מאוחר ראית אותם עוד שעה היום  

אז על איזו גדילה אחרת של ילדים את מדברת ? על איזו נתינה בדיוק מדובר פה ?

שוב הכל בהנחה שהחלטת להיות אשת קרירה והגעת לתפקיד בכיר , ואין מה לעשות תפקיד בכיר דורש שעות ושוב להזכירך מדובר על 24 שעות ביממה

--
    גם מסע של 1000 ק"מ מתחיל ב- "כוסאמו אין לי כח היום , אני אתחיל מחר "
    12/2/09 17:05
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-02-12 17:05:48
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

היי אייל

מסבה את תשומת לבך שפתחת את תגובתך בביקורת אישית נגד הבחירות שלי

ולא חסכת נסיונות ל"הקטנה" "כיום כל בעל מכולת וכו'..."

ואני מכירה את האסטרטגיה הזו היטב, היא בד"כ באה ממקום הגנתי

למה אתה מרגיש שאתה צריך להתגונן בפניי נשים שמצהירות שהן רוצות ויכולות גם וגם

כן יש כאלה! ולא מעט  וכן יש גם מחירים, אבל לכל בחירה יש מחיר וכל אדם זכאי לבחירתו

האם הילדים יוצאים ניזוקים? לא בהכרח בפרט אם יש בן זוג שוויוני , זה לפחות המצב אצלי ואצל לא מעט מחברותיי

גם פה העניין הוא לא  או הגבר או האשה אלה גם הגבר וגם האשה

ביחד תמיד משיגים יותר

ובאמת, גישה עניינית  משרתת  את המסר טוב יותר

--
    מירה קליין פכט - מאמנת להצלחה עסקית mira@yazemet.com
    מיתוג ושיווק אישי * הקמת עסק מצליח ומרוויח *אימון \"קפיצת מדרגה\" לעסק הקטן
    12/2/09 17:19
    0
    דרג את התוכן:
    2009-02-12 17:23:12
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: יזמת 2009-02-12 17:05:48

היי אייל

מסבה את תשומת לבך שפתחת את תגובתך בביקורת אישית נגד הבחירות שלי

ולא חסכת נסיונות ל"הקטנה" "כיום כל בעל מכולת וכו'..."

ואני מכירה את האסטרטגיה הזו היטב, היא בד"כ באה ממקום הגנתי

למה אתה מרגיש שאתה צריך להתגונן בפניי נשים שמצהירות שהן רוצות ויכולות גם וגם

כן יש כאלה! ולא מעט  וכן יש גם מחירים, אבל לכל בחירה יש מחיר וכל אדם זכאי לבחירתו

האם הילדים יוצאים ניזוקים? לא בהכרח בפרט אם יש בן זוג שוויוני , זה לפחות המצב אצלי ואצל לא מעט מחברותיי

גם פה העניין הוא לא  או הגבר או האשה אלה גם הגבר וגם האשה

ביחד תמיד משיגים יותר

ובאמת, גישה עניינית  משרתת  את המסר טוב יותר

מצטער אם נפגעת לא היתה לי כוונה סתם אני תמיד מסתכל על הכינוי שאדם בחור לעצמו זה מעיד הרבה על מיהו ומהו

אבל שוב זה היה הומור מצטער אם לא הובן לוקח את דבריי בחזרה

אגב את טועה בפרשנות שלך לגביי אבל אני מניח שזה בגלל שאת לא מכירה אותי וגם לא הבנת שזה היה בהומור אז לא נורא

ודבר נוסף , אם אין הורים בבית (כלומר שתיהם קריריסטיים ) אז כן ולא יעזור כל מה שתגידי שהם מפוצים והם מקבלים את האהבה בדרך אחרת ושעות הפנאי שונות , זה הכל תרוצים לצורך השקטת המצפון שלך (או של אחרים , לא מכוון אליך ) אבל אם אין לפחות את אחד ההורים בבית איתם הם ניזוקים , נקודה !!!   

--
    12/2/09 19:01
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-02-12 19:01:56
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

מעניין לאן הדיון הזה התגלגל-
    מלהיות אסרטיביות במשא ומתן לחלוקת התפקידים בין הגבר לאישה

זה חלק מהסיפור-לבוא עם המטען הזה של השאיפה לשוויון, של כל התפקידים שאנו מחוייבות להן לכל מקום.

אם הילדים מוזנחים-מיד יבדקו מה עושה האמא, לא מה עושה האב..

--
    תביע משאלה
    12/2/09 19:09
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-02-12 19:09:02
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

צטט: אור כחול כהה 2009-02-12 19:01:56

מעניין לאן הדיון הזה התגלגל-
    מלהיות אסרטיביות במשא ומתן לחלוקת התפקידים בין הגבר לאישה

זה חלק מהסיפור-לבוא עם המטען הזה של השאיפה לשוויון, של כל התפקידים שאנו מחוייבות להן לכל מקום.

אם הילדים מוזנחים-מיד יבדקו מה עושה האמא, לא מה עושה האב..

אין מה לעשות , תמיד זה ככה לכל דיון יש את תופעות הלוואי המושפעות ממנו ותמיד בסופו של דבר זה יגמר בזה

ונכון ברגע שהילדים יהיו מוזנחים תמיד יבדקו אצל האמא קודם מצד שני כשהורים מתגרשים לאבא אין כמעט זכויות עד גיל 6 ותלוי בטוב ליבה של האמא

אז אני מניח שברגע שהראשון ישתנה אז גם השני ישתנה

--
    13/2/09 15:00
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-02-13 15:00:38
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

לאור כחול

מאמינה שאת נפגשת עם הגישה הזאת לא בפעם ראשונה

אני פוגשת  "שריבוי הזירות "

שלנו הנשים  קשור גם לסטטיסטיקות עולות בתחום מחלות הלב , הדכאון ומחלות נוספות שנגרמות ע"י סטרס

ברגע שיותר נשים יבינו שגישה שוויונית היא בנפשנו ממש, יתחיל השינוי האמיתי

ולאייל היקר

לא לקחתי אישית

ומקבלת את התנצלותך

אגב,"יזמת" הוא לא כינוי, הוא שם המרכז שהקמתי ואני מנהלת להעצמה עסקית לנשים

והוא מבטא קוו מהותי בהוויתי  ובתפיסת עולמי  

שבת שלום

--
    מירה קליין פכט - מאמנת להצלחה עסקית mira@yazemet.com
    מיתוג ושיווק אישי * הקמת עסק מצליח ומרוויח *אימון \"קפיצת מדרגה\" לעסק הקטן
    13/2/09 17:33
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-02-13 17:33:20
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

שכחתם רק דבר אחד - במשא ומתן קיימות עוד אפשרויות מלבד גבר - אשה כמו אישה - אישה או גבר -גבר....

גם שהמו"מ הוא בין שתי נשים יש משמעות לדרך ניהול המו"מ ע"י אישה? 

ושזה גבר מול אישה -  אולי לפעמים יש משמעות לכך לשלגבר יש יותר נסיון בניהול מו"מ? אם אישה מתחילה את דרכה העסקית, הרי לרוב היא עומדת מול גברים מיומנים ולכן נוצרת סיטיואציה שהגבר לכאורה מנצח מאחר והוא בעל יותר נסיון.

לא תמיד כל אישה מרגישה חלשה מול גברים במו"מ - יש סיבות אחרות לא קשורות

קרן - פורטל אימון אישי

--
    קרן - אימון אישי ועצה טובה
    http://www.selfhelp.org.il/
    14/2/09 22:28
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-02-14 22:28:34
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

1.40 ש"ח ליחידה.קריצה

ביי

--
    אמנון
    14/2/09 23:24
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-02-14 23:24:12
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

מאמר טוב. ראיתי שגבי ארדן במגיבות - אז הרשיתי לעצמי גם להגיב. אומנם גבי הינה מהבולטות בתחום העצמת נשים במובן העסקי ורבים מהמודלים שלה נלמדים ומבוצעים היום בהרבה ארגונים ועל ידי נשות עסקים עצמאיות. אך גם אני הייתי רוצה לציין כמי שעמד בזמנו בראש הרשות לעסקים קטנים ובינוניים, כי נושא המו"מ של נשים מול ועם גברים הוא רק חלק, חשוב, אבל רק חלק, לעיתים אפילו שולי, בהתפתחות הגורפת, העצומה ,של נשים בעולם העסקי והפוליטי במאה הזו- והיא רק החלה. הנושא בעיני הוא בעל מרכיבים וזהויות תרבותיות עזות- שההכשרה והלימוד מסביב הם רק מעטפת לתחושות הביטחון שיש לחזק ולהעצים אצל נשים- כי הם שם. נשים עושות עסקים יותר טוב מגברים כמו בהרבה תחומים אחרים. יש לטפח ולחזק את המוטיב הזה. בימים קשים של מיתון עולמי- יש לכך משמעויות והשלכות רחבות יותר על חוסנה העתידי של החברה הישראלית.

שבוע טוב,

עדי

28/3/09 12:32
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2009-03-28 12:32:35
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

היי לכולכן ,

שמי מולגן לילך אני מנכ"ל ובעלים בחברת ד.ג.ש על פשוט וקל בע"מ אני עוסקת בתחום מאוד גברי שאין כמעט נשים ,

לא יכולה להגיד שקל ובהתחלה היה קשה לגברים לקבל זאת .... היו הרבה הערות כמו מה את מרימה בלוקים ?

היא סוחבת שקי מלט ? אז בנות לא ממש לא . לא צריך לרקוע ברגליים ולא צריך להפוך לגברית מדי ....

לנו הנשים יש עוצמה מדהימה ויכולות להשיג המון עם הרכות שלנו האהבה והעדנה דווקא אצל הגברים !

זה שאת מרגישה שאת צריכה לרקוע ברגליים מוכיח ומראה לסביבה שאת חלשה ואם את חלשה איך אפשר להעבירך לתפקיד ניהולי ??

בנות צריך להפגש ולשוחח על הנושא , הנושא מורכב יותר ממה שאתן חושבות . אם אתן מעוניינות ותהיה קבוצה מספיק גדולה שתענה לי על הנושא (לפחות 20 בנות) אוכל להביא משהיא מומחית (נילי גרינברג)שתוכל לתת לכן כלים להכיר בעוצמה שלכן ולנתב אותה נכון .

הטלפון שלה מופיע באתר עסקים עושים עסקים (אני מקווה שאשכנע אותה לכתוב גם בפורום הזה)

אז להשתמע שותפות

Attached files:
    קובץ מספר 1 (jpg)

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "כמה אנחנו שוות??"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה