כותרות TheMarker >
    ';

פרטי קהילה

עסקי אמנות

ברוכים הבאים לקהילת "עסקי אמנות".   כאן נפגשים העולמות של היוצרים ושל צרכני האמנות . מדברים על אמנות, על הכוחות המניעים את שוק האמנות, על אמנות וכסף.   אתם מוזמנים להתעדכן, ללמוד, ללמד ובעיקר ליהנות.                      חברים חדשים - נא לקרוא תחילה את נהלי הקהילה. תודה.

אמנות ובמה

חברים בקהילה (3835)

שיר_שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    שטוטית
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יפיתארז
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    רמיאב
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    יבגניה בוזגלו
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    debie30
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    חינוך אחר
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    אריק גינזבורג
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    77777777
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    remei
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

הזנב הארוך של האמנות

29/7/07 04:31
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-07-29 04:31:03
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין
    הילה?בגלריה?בעלי גלריות שמתנהלים כמו מתווכי דירות?וכשכול הידע שלהם מגיע דרך יועצים ( אמנים).כול הרומנטיקה שכאילו קיימת בגלריות אינה אלא אחיזת עיניים.במקרה הטוב סוג של יחסי גומלין ותו לא.לנסות להשוות בעלי גלריות או לנכס להם את הכובע שאין להם  של תומכי ומקדמי אמנות ישראלית בארץ ובעולם?זה נשמע כבדיחה רעה. הבהרה:אין בליבי כעס או תיסכול חלילה בעלי גלריות מתנהלים כמו בכול מקום דומה בעולם,רק ששם לא מוסיפים כובעים.עסקים נטו וזה בסדר.אני מוכר בגלריות מאיסלנד ועד שיקגו.אני כאן ברשת לא רק בדה מרקר גם באתרים אחרים כותב על אמנות כי ממה שאני רואה ושומע הבורות היא איומה .יש דור המשך בנות שלי.  שעוסקות בתחום אני כותב גם למענם.כך שאין כאן ענף לכרות.אני לא עוסק אישית בצד הזה של משא ומתן עם בעלי גלריות או קונים,יש מישהוא מוכשר שיודע לעשות את זה.מתקומם כשאני שומע או רואה התנהלות או יחס לא הוגן ומשפיל לפעמים כלפי אמנים צעירים.שוב זה לא אישי.תתפלאו אני מכיר עוד אנשים שממש איכפת להם מה קורה לאמנות בארץ ולא רק אמנות.סיפור קטן וחדש באתר של גלריה סאצי  מוזמנים אמנים לצייר און ליין כסף ממכירת הציורים מוקדש לילדים חולים.עוד דבר טוב ברשת www.saatchigallery.uk מאות אלפי גולשים ואוהבי אמנות .יש גם עבודות של ילדים בני כול הגילאים.דוגמה מצויינת לאתר למען כולם.ולחשוב עד לא מזמן היינו תלויים במצבי רוח של בעלי גלריות.זכורה לי פגישה עם בעל גלריה שלא יצר אתי אפילו קשר עין.גלריות ברשת סיבה טובה לחייך ולהיות מרוצה.יש כמובן בעלי גלריות מקצועיים וישרים חבל שהם מעטים.

--
    .מוטי סגרון צייר .(כול הזכויות שמורות)
    29/7/07 07:23
    1
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-07-29 07:23:58
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אבל בקיצור (שלא כהרגלי) ויכוח מרתק ואינליגנטי ואני אנסה לשבור פה (כן כהרגלי) שלושה מיטוסים/אימתות

שום דבר לא יעלם בגין האינטרנט. כמו שהמשיכו להופיע בכיכר השוק לאחר המצאת הדפוס כפי שהקולנוע לא הרג את התאטרון והטלוזיה לא הרגה את הקולנוע והתאטרון . אזי האינטרנט לא יהרוג כלום אבל שום דבר לא ישאר כפי שהיה קודם. וזה כולל מכירה של אומנות. המחשבה שיש פתרון אחד פונקציונאלי או מספר סגור של פתרונות פונקציונאלים לבעיה של איך יגיע האומן לקהלו ול"שוקו" היא בנאלית בדיוק כפי שכלכלנים ושטרסלרים למינהם מנסים להציג את הכלכלה. התפיסה שתועלתיות היא הכוח היחדי המוביל בכלכלה ובשוק פשוט אינה נכונה. ועל כן לא ימכרו רק במקום אחד ואו בצורה אחת. אבל ימכרו אומנות באינטרנט אם תרצו ואם לא תרצו. והערך שלה אורגינל החתום ישאר ערך וזאת למרות שאפשר לראות צילום שלו ואו להדפיס העתק שלו (יותר יפה מהמקור) במדפסת תלת ממדית.

חווית הקניה של כל מוצר החל ברותקו שנמכר ב70 מליון דולר וכלה בשישית מים מינראלים בתחנת יאלו בדרך לצפת בשבת חמה היא הכל חוץ מדבר פשוט ובנאלי.

ועל כן ימכרו אומנות באינטרנט (כפי שאגב  מוכרים כבר די הרבה שנים) והזנב האלים של האינטרנט יכה ביד קשה ובזרוע נטויה בכל מי שלא ידע להסתגל לעולם החדש.

חברה אתם לא עובדים? יהודי חוזר מששבת וצריך לעבוד קצת ...

עדי

--
    ללא מורא וללא משוא פנים, היעלה על הדעת?
    http://2nd-ops.com/adiby
    29/7/07 09:29
    1
    דרג את התוכן:
    2007-07-29 09:30:51
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

שלום לכולם,

עליי להודות שזו הפעם הראשונה שאני מבקרת בקהילתכם (מעכשיו קהילתי גם) וכי נעים לי פה עד מאוד. השקעות עם אומנות - נשמע כמו שילוב מושלם לקהילה מצליחה כסף

אני מגיעה מעולם התוכן והחדשות באינטרנט של דור ווב2, ואני אוהבת אותו יקרות ועמוקות - את אותו יצור בעל אינסוף ראשים שהוא המכלול של כולנו. מהבחינה הזו אני מאמינה שהאינטרנט בגלגולו הנוכחי - על שוק חליפין של המידע, הרגשות והאסטיקה שבו (קבצים מכל סוג שהוא: שירים, תמונות, סרטים) לא רק שלא בא במקום האנושיות, החום והקירבה, אלא גם מוסיף לה, משדרג אותה ובונה לה גשרים.

בנימה זו אני רוצה לתרום משהו לדיון הזה: באתר העולם המדומה 'סקנד לייף' (second life) קיימות מספר גלריות אומנות וירטואליות (יש לגלול אל התגובה ה-5 בדף), המשמשות לתצוגה של יוצרי האומנות (האמיתית מאוד) המוצגת בהן. שם קל מאוד לבנות גלריות (יחסית למציאות האמיתית), להציג תמונות של האומנות , ו -- לא עולה הרבה כסף לממן אותן או את אמצעי הפרסום שלהן.

לאתר יש כמה מיליוני משתמשים רשומים מכל העולם - מה שמקנה חשיפה נאה לכל הדיעות.

האבינג סייד דאת, ואם אתם שואלים אותי - האינטרנט לעולם לא יחליף את החיים, רק ישמש להם אמצעי. כל אחד מאיתנו אוהב מאוד לגעת בדברים ולשהות במסגרתם - זה חלק מהסקרנות האנושית, ועד שמחשבים ידעו לדמות לפחות את החוויות האלה הרי שאנו "נידונים" לכתת רגלנו בגלריות אומנות שופעות צבע, טקסט וחוויות מרגשות חדשות.

לחיי האומנות!!

נשיקה

--
    מנהיגת קהילת Web2.0
    29/7/07 09:33
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-07-29 09:33:31
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

הי רוית,

שמחה שהצטרפת אלינו.

אני מסכימה איתך. האינטרנט הוא כלי בלבד ואין כמו חוויית הריגוש של עמידה מול יצירת אמנות נפלאה.

יום נפלא ותודה על תרומתך לדיון המרתק הזה.

--
    דבי לוזיה
    גלריה שטרן

מחברת הספר ״מדוע הפסיקה המונה ליזה לחייך״
    29/7/07 13:50
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-07-29 13:50:23
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אני רואה פה כמה צדדים בדיון:

אלא המצדדים בשימור כוחו של הגלריה.

אלא המצדדים במיעוט כוחה של הגלריה.

אלא המציאים את דרך הביניים.

ברור לי מה האינטרסט של כל אחד ההצדדים לעמוד על הצד שלו, ולנסות להראות את הצד שלו כהצד הברור, הצודק והחכם, לעומת הצד השני שהוא הצד הטועה, החלש, ומטופש.

אינטרס זה אף מביא לסגנון כתיבה מוניפולטיבית, אליטיסטית, מתנשאת, ואפילו מתלהמת..

אני בוחר את דרך הביניים, יש מקום להכל.

דבר נוסף שזה מזכיר לי, בקשר לאיזכור של בוגרי בתי ספר, אומנות וכיו"ב..

לפני כמה שנים טובות אניש קאפו, האמן הבריטי-הודי המפורסם ניסה להתקבל לבצלאל, אך בצלאל לא הסכים לקבל אותו...

29/7/07 14:47
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-07-29 14:47:19
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

כיצד משנה האינטרנט (הסייברספייס) את עולם האמנות ?

דוגמאות במאמר "אמנות באופק האירועים".

http://siglab.technion.ac.il/~avi/horizon/Horizon_heb.htm

אבי.

--
    אבי רוזן
    אמן מדיה חדשה

http://www.youtube.com/user/ephemeral8
    29/7/07 14:55
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-07-29 14:55:09
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

לגבי אניש קאפור ובצלאל, זוהי אגדה אורבנית שאין לה סימוכין בשום מקום! אולי משהו יגיד מתי זה היה בדיוק, או שימצא מי ישב בוועדת הקבלה שלו ?

אבי.

--
    אבי רוזן
    אמן מדיה חדשה

29/7/07 15:09
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-07-29 15:09:35
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

אם תרצו אין זו אגדה

29/7/07 15:53
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-07-29 15:53:52
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

לבהרנבו, ערכתי חיפוש קטן ברשת ומצאתי זאת:

(באתר איטלקי אחד אכן היה כתוב באיטלקית (כנראה את הסיפור על בצלאל)).

Anish Kapoor is one of Great Britain's leading sculptors. Born in Bombay in 1954 to a Punjabi-Hindu father and a Baghdadi-Jewish mother, he attended the prestigious Doon School in Dehra Dun, India. He later moved to England in 1972, where he studied art at the Hornsey College of Art and the Chelsea School of Design. He gained international recognition in the early 1980s as one of a group of British sculptors who were working in a new, minimal style. Kapoor's work, though restrained in its form, is always sensual, often employing richly pigmented colors. (http://www.crownpoint.com/artists/kapoor/about.html)

בתחילת שנות השמונים הוא היה כבר אמן ידוע ובוגר קולג' לאמנות באנגליה, לא ברור למה לו לעשות תואר נוסף בבצלאל כאשר הוא בן 30?

אבי.

--
    אבי רוזן
    אמן מדיה חדשה

29/7/07 17:36
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-07-29 17:36:47
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

כנראה שאתם צודקים..

זאת עוד אגדה אורבנית..

חבל שהרגו גם אותה..

שוב אחזור לדברי הרצל..

אם תרצו, אין זו אגדה!

29/7/07 21:12
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-07-29 21:12:54
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

בתור מי שפתח את הדיון מזמן (לפני 47 שעות ו-47 תגובות...), הרשו לי לסכם את השאלות העקרוניות שנדונו:

- האם תופעת "הזנב הארוך", המגבירה את כוחן של "הנישות", תשפיע גם על עולם האמנות?

- האם האינטרנט יהפוך לכלי מרכזי בהצגת ובמכירת אמנות?

- מה מוגדר כאמנות: רק יצירות "מסורתיות", או גם יצירות דיגיטליות?

- האם לאמנות ברת-שכפול ערך נמוך משל יצירות מקור יחידניות?

- מה מקום הגלריות, הגלריסטים והאוצרים במציאות החדשה?

הדעות, כמובן, נחלקו, וזה בסדר גמור. פה ושם נכתבו ביטויים קשים, אבל אני מאמין שאיש לא רצה לפגוע. היו כאן אוצרים, גלריסטים, מלומדים ואמנים, וגם סתם עמך, כמוני. אני, באופן אישי, למדתי המון.

ולסיום (ביניים) בנימה מבודחת: הדיון הזה עלה לי לא רק בזמן - גם בכסף! קניתי הערב את הספר "זאת אמנות?" של סינתיה פרילנד, שבו כמה מהמקורות שהוזכרו בתגובות. 88 ש"ח תמורת כוכב - מאזן לא רע.

וכמובן, תודה לדבי.

--
    אבנר גפני - מנהל \"ברזלי יעוץ כלכלי ועסקי\"

מייסד קהילת NETWORKING
    29/7/07 21:44
    0
    דרג את התוכן:
    פורסם ב: 2007-07-29 21:44:47
    1. שלח הודעה
    2. אוף ליין
    3. אוף ליין

יפה סיכמת, אבנר.

כאשר אנשים מדברים על דברים שבנפשם, היצרים לוהטים ואמנות היא הרי תשוקה.

בשונה מקהילות אחרות, כאן יש מעורבות אישית חזקה של המשתתפים וזה היופי בקהילה הזו.

המטרה היא להרחיב - גם את הדעת וגם את הידע.

במפגש בין פונקציות שונות באותו תחום יכולה להיות העשרה גדולה אם קיימת פתיחות ולא מתבצרים בעמדות.

ייטיבו החברים אם יימנעו מהתקפות אישיות. זה מעכיר את האוירה ולא מקדם לשום מקום.

הנה, אתהמספר שלמדת המון וגם התחשק לך לקרוא חומר עיוני. (ספר מעניין מאד, אגב). אני מעריכה את זה מאד!

הזכרנו בדיון הזה את הספר "האמנות בעידן השיעתוק המודרני" של וולטר בנימין ואת פייר בורדייה  - פרקים בסוציולוגיה - במאמר "אבל מי יוצר את היוצרים". עוד חומר קריאה שיכול לתרום לכל חבר הבוחר להשחיז את מוחו לקראת הדיונים הבאים! קורץ

תודה לכל המשתתפים על תרומתכם לדיון המרתק הזה (שהגיע לרשימת חמשת הדיונים הנצפים ביותר בקפה).

--
    דבי לוזיה
    גלריה שטרן

מחברת הספר ״מדוע הפסיקה המונה ליזה לחייך״

ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
    /null/cdate#

/null/text_64k_1#

מה אתם חושבים? מעתה קל יותר להוסיף תגובה. עוד...

הוספת תגובה על "הזנב הארוך של האמנות"

נא להתחבר כדי להגיב.

התחברות או הרשמה