כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  רשימה

  הבלוג של ג'רי

  בלוג של אדם שמנסה לחשוב.

  תכנים אחרונים

  0 תגובות   יום שני, 13/5/13, 21:20

  או שלקחת חלק במעשי הטבח, או שאתה היית הקרבן לאותם מעשים

   

   

   

  הג'נוסייד ברואנדה 1994  מוסר השכל שאין מוסר השכל. אנשים מתים... ישנם האוהבים משום מה להגדיר הגדרות ולהגיד שלאחד קוראים הוטו ולשני טוצי. האו"ם הבטיח "בהסכם ארושה" שיגן על השלום במדינה. "המקקים" הטוצים האמינו, אחר כך טבחו בהם. ההספק היה גדול. רצחו אותם במצ'טות תוצרת סין באבנים ובכל מיני כלי משחית, לפעמים גם בנשק חם. שכן אנס את שכנתו ואחר כך הרג אותה. אמא הרגה את בתה ובעלה, וכן להפך. החזק טבח בחלש. המורדים רובם טוצי הביסו את ההוטו. עכשיו הם מדכאים את ההוטו, על אף שהם טוענים שאין הוטו וטוצי, אלא זו המצאה קולוניאלית מסריחה. האו"ם קידם תהליך דמוקרטיזציה של בחירות ואופוזיציה. השלטון חשש והחליט לאחד את העם וההמון על ידי מציאת שעיר לעזאזל שהוא המקק הטוצי המסריח... וכך על ידי האו"ם ואיום מהאופוזיציה חוסלו כשמונה מאות אלפי איש.

  הייתי רוצה להיות עץ ברואנדה, האדמה שם בטח מדושנת כדבעי. שתי מדינות יש ששולטים שם הטוצים, ברואנדה ובבורונדי ונחשו מה... הגרמנים שלטו שם בשעתו. צרפת קיבלה בכבוד מלכים את הרוצחים. הבלגים ברחו. האו"ם טען שאין ג'נוסייד. וממלכת האלימות ארה"ב של אמריקה טענה שאין שם אינטרסים אמריקאים...  הטוצי מתו...

  צריך להבין האדם הוא לא כמו חיה אלא הוא חיה.. כך אולי נצליח להבין את המניעים, ולגונן על מה שאנו רוצים. אסור לסמוך על האו"ם, שם הרי אדם שלא ניסה למנוע את רצח העם הרואנדי, מקבל פרס נובל לשלום! קראו לו קופי ענן. בנו מושחת גדול,היו לו פרשיות בעירק,ויש וויכוח האם אביו מעורב. אני מאמין שבעתיד יגלו עוד דברים ספציפיים עליו. האו"ם דן אותם לפי פשעים של רצח-עם. אחד ההגדרות המהותיות על פי האו"ם בנושא הזה, זו הכוונה והתכנון. צריך כוונה ותכנון, וזה נחשב עבירה. אולם האו"ם החליט שהוא רק דן על פשעים שנעשו מהאחד לינואר עד השלושים ואחד לדצמבר. הכל תוכנן קודם. התכנון הוא מה שגרם להצלחה של הטבח, אולם את זה האו"ם לא שופט.

  או"ם שמום.

  דרג את התוכן:
   6 תגובות   יום רביעי, 24/4/13, 14:37

   האישה והערווה
   ובכן יש בעיה להרהר באשה. להרהר למי שלא יודע, זה דמיונות קבליים. עכשיו, לאשה יש בעיה להכשיל את הגבר. לפיכך אין הדבר בעיה של שניהם, אלא לכל אחד יש בעיה שונה וזה לא קשור לבעיית השני, זה לחוד וזה לחוד כלשונו של טולסטוי.

   האם לנשים יש בעיה של הרהורים קבליים
   מחבר הספר "חסידים" מוסיף וכותב שאסור לנשים לשמוע שירת גברים כי זה גורם להם להרהורים קבליים. הנה הציטוט "כתיב (משלי כ"ה י"ז) הוקר רגלך מבית רעך הרי שני חבירים ולאחד אשה נאה מוטב שיבא לביתך ואתה הוקר רגלך מביתו. מכל מה שכתוב בשיר השירים צריך להזהר שלא ישמע קול אשה והוא הדין לאשה שלא תשמע קול איש שמכל שהאיש מוזהר אשה מוזהרת. ודע שכל אשה שהיא הולכת לפני בית איש ומתחילה לא הרימה קולה אבל כשהולכת לפני בית איש משמעת קול הרי כונתה לרעה וכן האיש לכך כל הרגילים בזה עליהם נאמר (ישעי' ס"ה י"ד) הנה עבדי ירונו מטוב לב ואתם תצעקו מכאב לב ומשבר רוח תילילו. ושער באשה ערוה שנאמר (שה"ש ד' א') שערך כעדר העזים... שמכל שהאיש מוזהר אשה מוזהרת..." אסור לשמוע זמרים ולראות שער של גברים, כך לפי ספר חסידים. לעומת זאת הרבי מנימאנדסלאנד עושה גזירה שווה בין קול באשה לשער באשה ומסקנתו שהכוונה על אזור גאוגרפי ועל "קול" שקשור איכשהו לאזור הגאוגרפי.


   הסבר מהו המונח הרהורים קבליים הרהורים קבליים
   "לשם ייחוד קודשא בריך הוא (הקדוש ברוך הוא) ושכינתיה (ושכינתו) בדחילו ורחימו (ביראה ובאהבה), לייחד שם י"ה בו"ה בייחודא שלים (בייחוד שלם) בשם כל ישראל." המקובלים מדמיינים איך הם מזווגים את אלהים עם השכינה. הם עושים זאת על ידי דמיון פורנוגרפי לחלוטין. זה הרהורים שאסור להרהר לגבר השומר תורה ומצוות, באשה, שלא למטרות הזדווגות על פי ההלכה. זה מצד איסור שז"ל. לאשה אין בעיית שז"ל היות שאחזו שאין לה זרע, על כן רוב הפוסקים מתירים לאשה להרהר כאוות נפשה., בניגוד לדעת ר"י החסיד. דרך אגב חשוב להזכיר שלאשה יש זרע אך זה יוצא באופן דטרמיניסטי,בעוד שלגבר זה לא נגמר...לאשה זה נגמר. ליצנות במיטבה!

   התייחסות גדולי ישראל ללשם "ייחוד"
   נגמור בציטוט נודע ביהודה "אשר שאל בנוסח 'לשם ייחוד' אשר חדשים מקרוב "נתפשט" ונדפס בסידורים, הנה בזה אני משיב – עד שאתה שואלני נוסח אמירתו, יותר ראוי לשאול אם נאמר כי טוב באמירתו, ולדעתי זה רעה חולה בדורנו, ועל הדורות שלפני זמננו שלא ידעו מנוסח זה ולא אמרוהו, והיו עמלים כל ימיהם בתורה ובמצות, הכל על פי התורה ועל פי הפוסקים אשר דבריהם נובעים ממקור מים חיים ים התלמוד, עליהם נאמר 'תומת ישרים תנחם' והם הם אשר עשו פרי למעלה וגדול מעל שמים חסדם, אבל בדורנו הזה כי עזבו את תורת ה' ומקור מים חיים שני התלמודים בבלי וירושלמי לחצוב להם בורות נשברים, ומתנשאים ברום לבבם כל אחד אומר אנכי הרואה ולי נפתחו שערי שמים ובעבורי העולם מתקיים, אלו הם מחריבי הדור. ועל הדור היתום הזה אני אומר 'ישרים דרכי ה' וצדיקים ילכו בם וחסידים יכשלו בם', והרבה היה לי לדבר מזה אבל כשם שמצווה לומר דבר הנשמע, כך מצווה שלא לומר דבר שאינו נשמע וה' ירחם עלינו..." יהי רצון שהמשיח יהיה לו זמן להתפנות מעיסוקיו "הקבליים" ולהגיע ולהפוך את החיים לקלים יותר לכל עם ישראל.

   דרג את התוכן:
    0 תגובות   יום ראשון, 31/3/13, 01:41

    על עשיית  הסליחה(המחילה), הכפרה, הווידוי, החרטה והתשובה, שהאנשים נוהגים לעשות או אשר חושבים שהם עושים
     
    הדברים הללו  קשורים לרעיון שנעשה דבר רע, או לא נכון ואפשר לתקן המעשה הרע או הלא נכון שנעשים על ידי מילים או מעשים. הם איכשהו מעידים על התנהגות עתידית או מעידים על התרחקות מן העבר(שכנראה קשורה להתנהגות עתידית, תלוי כמובן מה האינטרס במעשים הללו, לדוג' אם האלהים יצר את התשובה וכו').

     

    השאלה החשובה שנשאלת האם הדברים הללו כלל קיימים?


    הדברים הללו מבוססים על זה שהאדם טועה. אך מניין לנו לדעת שהאדם בכלל מסוגל לטעות?  לכאורה כשאדם מקבל החלטה ומבצע אותה לפי מה שמשתלם לו. בדיעבד התברר שזה לא משתלם לו, אז במה הוא טעה? האם יכול היה בהתאם לשיקול דעתו לעשות אחרת?! הרי אפשר להגיד שהוא לא יכול היה כלל לעשות אחרת! הוא קיבל החלטה וביצע אותה בהתאם למה שחשב לנכון באותו זמן!... ההיגיון מחייב שהאדם אינו טועה כלל ואינו מסוגל בכלל לטעות, שהרי האדם קיבל קיבל החלטה ופועל ועושה לפי הדברים שכך חשב והם גרמו לו לעשות את מה שהתברר כרגע בעיני ההמון כ"טעות". יהיו אי אלה אנשים שינסו לטעון משום מה, שהאדם הוא רציונלי באופן חלקי, ועל כן יש מקום לטעות. בעיניי(האיש הפשוט),  הם הוכיחו שעוד הפעם הם חייבים להגיד מה שהם חושבים ותו לא.  הרי, סוף כל סוף כשעשו את אשר עשו, היו בטוחים שזה מקדם אותם אז איך הם יכולים לטעות. ידועה השאלה המפורסמת,  מה האדם עושה כשעייף, רעב וצמא באותה המידה, מה יחליט?

    בהכרח שאין מקום לטעות אצל האדם. אין מקום לבקשת הסליחה,ואין מקום לסלוח לאחר. אין מקום לאמירת הווידוי.אין מקום לתחושת החרטה. אין מקום לעשיית התשובה.
     
    כשבני האדם תובעים התנצלות ובקשת מחילה וחרטה מהאנשים וכו' הם מוכיחים שבני האדם אינם רציונליים. כמובן שאם בני האדם אינם רציונליים אין מקום להקשות קושיות על בני האדם, מדוע הם מתנצלים ותובעים התנצלות וכו' הרי סוף כל סוף בני האדם אינם רציונליים, ועל כן הדיון תם.

    Georg Von-EIinz

    דרג את התוכן:
     0 תגובות   יום רביעי, 13/3/13, 18:58

     유 הגולגולת המחייכת

     ϟϟ הגולגולת לא רעבה אף פעם

     ϟϟ הגולגולת לא מריחה כלום

     ϟϟ הגולגולת לא חושבת כלום

     ϟϟ הגולגולת לא רואה כלום

     ϟϟ הגולגולת לא שומעת כלום

     ϟϟ הגולגולת לא בעלת מגדר

     ϟϟ הגולגולת לא לובשת בגדים

     ϟϟ הגולגולת אינה סובלת מן המזג אוויר

     ϟϟ הגולגולת לא הולכת לכנסיה

     ϟϟ הגולגולת אין לה חברים

     ϟϟ הגולגולת לא תמיד צודקת

     ϟϟ הגולגולת לא מציעה כלום לאף אחד

     ϟϟ הגולגולת אינה בעלת מצבי רוח

     ϟϟ הגולגולת לאחר נראית מאיימת

     ϟϟ הגולגולת תמיד נראית מחייכת

     유 הגולגולת נראית לי לעולם מגחכת

     דרג את התוכן:
      0 תגובות   יום רביעי, 13/3/13, 16:57

      מדוע אנחנו חלשי אופי

      מזה אלפי שנים
      מתקיים משחק עתיק יומין זה דורי דורים

      המשחק אשר אינו שוויוני
      ואפשר להגיד שהוא שטני

      בין היושר לשקר
      ובין הגבר לקבר

      למה כל אדם ישר חייב להיות מזוכיסט
      ואדם מושחת סתם ניהיליסט

      למה אדם ישר סובל וחייו בגיהינום
      ואדם מושחת גן עדן עושה לו בכל מקום

      האם ניטשה צדק והיקום שייך לאדם העליון
      למען האמת יש בזה המון היגיון

      דרג את התוכן:
       0 תגובות   יום שבת, 2/3/13, 19:56

       על הפמיניזם ועל הפמיניסטיות בעיני עצמן

       I.הזכויות הן שוות(בין הגברים לנשים), כי אין להם\ן כלל זכויות, אלא כל אחד\ת לוקח\ת בכוח. עדיין לא הסברתן איך זה שהגברים צדים והנשים בעצם מחנכות את הילדים להיות שוביניסטים, למה הנשים עשו זאת?!...

       II.כמו כן ישנה עוד שאלה, הרי רוב הזמן הגברים לא עשו כלום ורק פעם במספר ימים, במקרה הטוב הם יצאו לצוד, כך שהאישה הייתה המפרנס העיקרי, מדוע החשיבות לא ניתנה לנשים?!...


       III.שוביניזם זה שבטיות כך שאיני מבין את הקשר בהכרח לאלוהות אתן הרי מתיימרות להיות פמיניסטית אנטי-דתיות. שוביניזם ופטרונות משום מה הלכו ביחד. שוביניזם-שבטיות, פטרונות- אבהות והנגזרות. ראשי השבט היו גברים ואבות השבט.אתן בטח פטריוטיות, וגם זה קשור לציות לציווי של האבות. כך שאישה פמיניסטית אינה צריכה להיות פטריוטית!

       לוגיקה!

       דרג את התוכן:
        0 תגובות   יום חמישי, 28/2/13, 20:36

        לוקחים תינוק מבית החולים- נמחק.

        דרג את התוכן:
         0 תגובות   יום חמישי, 28/2/13, 17:50

          

         אלה החיים

          

         מה שאנחנו רואים אף אחד לא רואה.

         מה שאנחנו חשים אף אחד לא חש.

         מה שאנחנו שומעים אף אחד לא שומע.

         מה שאנחנו כותבים אף אחד לא כותב.

         מה שאנחנו חושבים אף אחד לא חושב.

         מה שאנחנו חולמים אף אחד לא חולם.

          

         האדם נולד לבד חי לבד ומת לבד.

         לבד זה לא רע, זה לא טוב, זו המציאות.

         כולנו גם יחד, בודדים.

          

         כל אחד דואג לעצמו.

         הדאגה לאחר, אם בכלל קיימת, נובעת מדאגת האדם לעצמו.

         דרג את התוכן:
          2 תגובות   יום רביעי, 27/2/13, 13:55

          היום זה באופנה, לכולנו רע.
          האחד פותר זאת עם סמי הזיה.
          השני שם קץ לחייו ביחד עם הרעיה.
          השלישי משקיע את חייו בעבודה.
          כולנו באופנה של ההרגשה הרעה.

          הוא אפילו ממצב זה נהנה,
          לחבריו זה אפילו עושה שמחה אדירה,
          וחברתו עושה מזאת קבוצת תמיכה.
          כולנו באופנה של ההרגשה הרעה.


          תחושה רעה זו לא בושה,
          לא חייבים כל יום לצאת מן המיטה.
          אפשר להתאבד... גם במחשבה.
          ניתן לגרור גם אנשים אל אותה החוויה.
          כולנו באופנה של ההרגשה הרעה.

          זה משכר, זה ממכר,
          אך אותנו זה מדרדר.
          לאף אחד אין עדין הסבר,
          אך אנחנו חושבים כל היום על הקבר.
          כולנו באופנה של ההרגשה הרעה.

          אך אויה,
          אם לכולנו הרגשה רעה, מה זאת רע?
          איך נהיה באופנה, אם אנו לא מרגישים נורא?!
          איך אני אשרוד בחברה, אם בזאת אני לא משוכנע,
          כולנו באופנה של ההרגשה הרעה.

          לנו אין בחירה.
          ההרגשה הרעה אינה שונה מן ההרגשה הטובה.
          הכל רק שם של החוויה, המציאות אינה באמת שונה.
          אחת היא התחושה, על אף שכולנו איבדנו את המטרה.
          אך עדין כולנו באופנה של ההרגשה הרעה.

          רע!
          רע!
          רע!
          רע!
          כולנו באופנה של ההרגשה הרעה.

          אנשים חוששים שהם חיים בשאולה,
          אך לא חייבים הימה לסחוב את המשא.
          רק על ידי המוותה מגיעה השלווה,
          ובכך התחושה הרעה נהפכת לתחושה הטובה.
          כולנו באופנה של ההרגשה הטובה והשלווה.

          דרג את התוכן:
           2 תגובות   יום רביעי, 27/2/13, 13:29

           שוויון בנטל... הצחקתם אותי...

           I. זו לא אפליה. המדינה היא דמוקרטית ובאופן דמוקרטי המדינה החליטה לחלק את התקציבים בהתאם לצרכי המדינה. נכון שזה נשמע לא "פייר" שחרדים לא רצים בטרסות...חרדים לא מקבלים חינוך חינם וזו השמצה. למדינה יש סמכות לשלוט כדי לנהל את החברה והחברה בארץ לא מעוניינת לגייס את החרדים והראייה שהיא לא מגייסת. ל-ו-גי-ק-ה-!

           II. העיקרון של שוויון הזדמנויות לא מקוים כלפי חרדים. לא שאלו את החרדי היחידאי האם להתגייס... חתמו הסכמים עם מנהיגיו לא לגייס, וכך נוצר הבדל בחברה הדתית בין אלה שמתגייסים ואלה שלא. עכשיו, החרדי של היום מקבל חינוך על ידי המדינה שלא להתגייס בכל מחיר, על כן זה מרושע לגייסו.

           III. כמו כן למדינה יש עניין בשסעים בחברה כיון שזה ממתן שסעים חריפים, כך שבזה שהחרדי שונה ולא מתגייס זה תורם לדמוקרטיה של המדינה.

           IV. זה שהחרדים מתנהגים כך בשאר המדינות, זו ההוכחה לכך שההתנהגות החרדית היא לגיטימית. כלומר התנהגות חרדית היא דרך חיים הנהוגה באמריקה, או לחלופין היא דרך החיים האמריקאית והגשמת החלום האמריקאי...

           V. הפתרון הוא צבא מקצועי. צבא מקצועי הוא צבא טוב ומצוין. לישראל מגיע הצבא הכי טוב. צבא מקצועי זה הצבא הכי טוב, על כן ישראל ראויה לצבא מקצועי.

           דרג את התוכן:
            2 תגובות   יום שלישי, 26/2/13, 15:50


            הכחשת השוביניזם


            מי קבע מהו הפרמטר לקבוע מי נחות יותר, הזכר או הנקבה?

            כמו כן איפה יש שוביניזם, שאנשים טוענים משום מה שיש?

            אני מכחיש שוביניזם, אני אכפת לי רק מעצמי, מה אכפת לי עם השחקן שמולי הוא איש או אישה. ישנם הערכות שעוד כמה שנים יקימו את "יד לאשה המסכנה". יהיה יום "שואת האשה המסכנה הבינ"ל", ומי שיכחיש את שואת הנשים... יושם בכלא.

            לפיכך הריני מנצל את הפרצה בחוק, ואומר שלא הוכח שהייתה שואת נשים... מי חינך את הגבר להיות אדם שמתנהג בצורה, שמשום מה, נקראת שוביניסטית?

            זה מה שאני מחבב אצל נשים! אני מחבב את התככנות הפוליטית הבריאה שלהן, בדרך כלל זה מפותח אצלן, אך אין הכוונה להכליל ולמגדר... אני אוהב זאת, שמשום מה הן יודעות להתמקח מגיל שלוש על התכשיטים שהם יקבלו וכדומה'. מה שלי לקח להבין בגיל מבוגר... הנשים בדרך כלל תופסות זאת בגיל צעיר, אולי אפילו בעודן יונקות מחלב אמם... מעבר לכך הגברים אולי התעללו קצת בנשים, אך בסופו של דבר הם אלה שנשאו "בשוויון בנטל". הם אלה שהתותח חיסל... הם היו בדיוק כמו נשים לגביו של התותח. את התותח לא עניין את מי הוא מחסל, העיקר שיהיו בריאים למאכל תותחים...

            לסיכום ניתן להגיד שהנשים בצורה תככנית חינכו את הגברים להיות שוביניסטים למען מטרותיהן האישיות, ועל כן איפה יש שוביניזם?!...

            Georg von einz

            דרג את התוכן:
             0 תגובות   יום ראשון, 17/6/12, 15:50

             סינדרום לא מבין

             זהו הסינדרום הראשון בעולם אשר ידועים עליו פרטים כבר משנת שלשים אלף לפני הספירה.

             מאפייני הסינדרום מתחילים בדרך כלל כשהאדם לומד לדבר.

             החוקר הגרמני הווירטואלי גאורג פון איינץ הגדיר זאת- סינדרום לא מבין או "פארשטיינישט" זהו מצב שבו האדם בעל אמונה שיכול להבין ויש בשביל מה להבין ויש משמעות להבנה ולהנהגות שבהתאם להבנה שהושגה. כמו כן אדם זה חש שהוא אחראי לחייו. באיזשהו שלב כשהאדם לא מבין דברים החשובים לחייו אחרי שהוא חש שעד עכשיו כן הבין, הוא חש מתוסכל מאד ונוטה להיות אלים, ישנוני או לחלופין, לא מצליח להירדם בנוסף הוא סובל מדיסוננס-קוגנטיבי ומתמכר באובססיביות לעיסוקיו . כמו כן יש כאלו אשר שמים קץ לחייהם בעקבות כך.             תפוצת המחלה
             המחלה נפוצה אצל גברים ונשים כאחד על אף שאצל מגזרים אולטרה-שמרניים הוא כמעט לא נצפה.

             החוקרים מנסים לחקור זאת אך עד היום לא הגיעו לתוצאה קוהרנטית.

             כמו כן ככל שגילו של האדם עולה סיכוייו לסבול מזאת גבוהים יותר, כבר כיום חלקים נרחבים מן העולם סובלים מן התופעה ובפרט איפה שתוחלת החיים גבוהה.

             כמו כן ככל שהאדם משכיל יותר ובעל ידע גדול יותר משאר האוכלוסייה סיכויו לסבול מזה עולים באופן גבוה מאד.

             המחלה
             הנחלה גורמת לאדם שעד היום הביע טענות מוצקות להפסיק להביע טענות ולעשות מה שבא לו על אף שרוב הסובלים נוטים להתכנס לתוך עצמם.

             שיטות טיפול במחלה
             הרפואה מציעה מספר פתרונות כמו עיסוק יתר בכל דבר שאפשר כגון שתייה סמים וכדומה או טיפול נירולוגי שבו הופכים את האדם לצמח.

             בשנים האחרונות, עקב שינויים בתפיסות של החברה, עולה ביקורת חריפה מכיוון האקדמיה כנגד הגדרת הסימפטומים כמחלה וכן כנגד הגדרת הסימפטום היות שאין הגדרה מוסכמת על החוקרים שתצליח לייחד ולמצוא את את המאפיין בסימפטום לכאורה מכל התנהגות אחרת של האדם. בנוסף לדברים הללו ישנה ביקורות לגבי הגדרת הסבל ואם האדם אינו סובל אז אי אפשר לקרוא לזאת מחלה.

             דרג את התוכן:

              פרופיל

              JerryG-m
              1. שלח הודעה
              2. אוף ליין
              3. אוף ליין

              ארכיון

              פיד RSS