, ,

למה לא ארכוש שוב טויוטה

1 0

למה לא ארכוש יותר טויוטה

נכנסתי השבוע לטיפול תקופתי עם רכבי-קורולה 2008 במוסך טויוטה באור יהודה.

צמוד למוסך יש את אולם התצוגה המרשים .

אני מאד אוהב להיכנס לאולמות תצוגה של מכוניות חדשות "למדוד מכוניות" אני קורא לזה - ולהתרשם.

איש המכירות באולם ניגש ושאל אם אפשר לעזור .

לא אמרתי. לא ארכוש יותר טויוטה-עניתי .

למה? התעניין האיש.

כי אני דווקא חושב שטויוטה מייצרת מכוניות מצוינות, עניתי. אפילו רכשתי כזאת בשנת 2008 . עםגיר רובוטי חדשני ואיכותי. מכונית מצוינת שאני מאד אוהב. אבל מה? אחרי שנתיים-שלוש חשבתי לשדרג את הרכב באתי לסוכנות ונציג הטרייד-אין שיושב בתוך סוכנות טויוטה מוכן לרכוש ממני את הרכב המצוין הזה ב-20,000 ש"ח פחות משוויו במחירון."כי לאוטו אין שוק" כדבריו.

נראה לך שהכסף שלי צומח על העץ ? שאלתי?

האם אתה מוכר את הרכב ב-20,000 ש"ח פחות? האם אין כאן למעשה הורדת ערך הרכב משוויו האמתי - רק בשביל למכור??

בשנת הדגם 2009 פיתחה טויוטה (בעקבות דרישת היבואן המקומי יוניון מוטורס) במיוחד לשוק הישראלי (הרוסי והטורקי) גרסת כלאיים.

מכונית חדשה עם גיר אוטומטי "ישן"-כזה של הדגמים המוקדמים מ 2008. וכל זאת בגלל שאנשים לא קיבלו את הגיר החדשני,לא הבינו את גדולתו.

כלומר-כל העולם מסתדר עם המכונית המעולה הזאת , אבל רק פה בישראל אנשים בעייתים עם חידושים ???

במקום להאבק על גישתם ,במקום לגבות את אותם לקוחות שהאמינו בטויוטה כיצרנית משובחת זנחה אותם היבואנית לגחמי השוק ו"הזנתה " את המכונית מתחת לערכה.

טויוטה היתה צריכה להודיע לציבור שזה מה שיש ואין ולא יהיה אחרת.

התחרות עם המתחרים עיוותה את ההיגיון של היבואן המקומי ויצרן הרכב- יצרת משהו חדש,השקעת בפרסום ובשיווק-אינך יכול לסגת ולהתעלם מהמוצר (שהוא דווקא מצוין) , ולפגוע באלה שנתנו בך אמון-כי הם כבר לא ישובו עוד פעם.! (וטויוטה השקיעה מליונים רבים בפיתוח הגיר הזה)

האם נראה לכם שאתן אמון במכונית שהיבואן שלה לא מאמין בה? לא רוצה שהרכבים שהוא מוכר ישמרו על ערכן (אם לא למעלה מזה) ? האם אקנה עוד מכונית חדשה וחדישה ש"השוק" יחליט שהוא "לא שווה\ראויה\זבל" (מחק את המיותר) ?

ואז-כשהחלטתי לפני שנתיים לרכוש עוד מכונית בסכום מעבר ל-160,000 ש"ח טויוטה כבר לא הייתה ברירת המחדל שלי,וכנראה כבר לא תהיה יותר אף פעם !

יש לי רעיונות מה יבואן טויוטה יכל לעשות ,אבל אני לא חושב שיאמצו את הרעיונות שלי. היה לי חשוב שתדעו למה לא אקנה יותר טויוטה.

* זה מאד מוזר ומטריד שאיש הטרייד-אין יושב בתוך סוכנות רכב,אך מציג עצמו כלא קשור לחברה זאת אומרת ,מבחינתי אם זה סתם סוחר-שישב בחוץ, ואם הוא יושב בפנים כדי לעודד לקוחות לשדרג את רכבם הוא חלק ממערכת השיווק של החברה , וככזה ברגע שהוא מזנה את הרכב הרבה מתחת לערכו הריאלי הוא יורה לחברה ברגל וגם כורת לה את הענף באותו הזמן.

בקיצור פראייר מי שקונה רכב חדש באמצעות טרייד-אין של יבואני הרכב .

אחרי 5 שנות נהיגה מהנות העפתי את הקורולה מחיי-ש"הצרות" (שאין לה) יהיו נחלתו של מישהו אחר.אני עברתי למותג אחר ממנו כבר רכשתי 6 (!!!) רכבים חדשים (בשווי של קרוב ל800,000 ש"ח !! ) עם שירות ותמיכה שלאחר רכישה שיוניון מוטורס יכולים רק לחלום עליו לדוגמא. ( * נכון לאוגוסט 2017)

אז מי פה הרוויח לקוח מרוצה, הא???

הערת אגב- סעו פעם ביום חמישי ל"שוק הבדואי" בבאר שבע. נראה כי כל הקורולות הרובוטיות מסתובבות שם בהמוניהן- האם הבדואים שוכני הפחונים והאוהלים יודעים משהו טוב יותר מהיהודים החכמים של ציון??? עובדה שהם מעריצים את המכונית ומוכנים לשלם את מלוא שוויה (לפחות כך שילם לי הבדואי מתל שבע שרכש ממני)