כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  הטחו עיניים מראות מעבר למגיפות ולהיסטריה ?

  21 תגובות   יום ראשון, 3/5/09, 20:13

  * התמונה לקוחה מאתר אנונימוס ומראהתמונות גופות חזירים שנזרקו לשלג מתוך דיר, צולמו ב-16.1.2000 במדינת מונטנה, על-ידי Compassionate Action For Animals. כ-13.7% מהחזירים בתעשייה מתים בטרם הגיעם לשחיטה

   

  * רצ"ב מכתבו של דוד קשני מתל אביב שפורסם היום  4.5.09 בידיעות אחרונות מדור 24 שעות עמ' 3 בעניין החזירים -  תודה דוד קשני

   

   

  הטחו עיניים מראות מעבר למגיפות ולהיסטריה  ?

   

   

    

  הציבור אינו רואה או אינו רוצה לראות מעבר למגיפות, ונסחף להיסטריה ההמונית הכלל עולמית ללא התנגדות, ועושה רושם שגם ללא מודעות לכתוב בין השורות.

   

  אותה הסיטריה אליה סוחפים שוב ושוב גורמים שונים כ: תעשיית התרופות, התקשורת, ואחרים, ואינו רואה את התמונה הכללית.

   

  כמו ילד או זה ש"אינו יכול לדחות סיפוקים" הוא רוצה "לכבות מהר את השריפה", מהר, ובצורה קלה, ללא השקעה וראייה רחבה "במה שגורם לשריפה". ועובדה, שוב ושוב מגיפות אותו תסריט, והציבור לא למד.

   

  גורמים אחרים לא רואים כי אולי כדאי להם לא לראות, וזה די מובן. כשמרוויחים ומתפרנסים מתוצאות הלוואי של אותה היסטריה, שמניעה את גלגלי הפרנסה התעשייה, וכל שינוי בתפיסה אינו מתאים בדיוק לאינטרסים שלהם, אפשר להבין שיותר נוח כך, כפי שהיה עד עתה.

   

  הציבור ניזוק ומשלם מחיר יקר מהמגיפות ומההיסטריה סביבן כאחת - אך הוא אינו רואה זאת, אינו לומד מהנסיון, זכרונו קצר בצורה מעוררת "השתאות". שוב, פעם אחרי פעם ואין אף אחד למד מהפעם הקודמת.....

  הפרה המשוגעת, שפעת העופות, סארס, וכעת שפעת חזירים.

   

  די "מעורר השתאות" אם חושבים על זה : בן אדם מקבל מכה חזקה, צועק איי איי, עוד מכה איי איי, עוד מכה....ולא לומד שלא להזהר מאותן מכות ולנסות למנוע אותן מלהגיע...

   

  והרי:

   

  1. מתאונות דרכים, מחלות קשות, ומחלות שמקורן בזיהום אויר, מים, ומריעין בישין אחרים  -  מתים הרבה הרבה יותר כל שנה, אך  עדיין לא נכנסים מאלה להיסטריה כמו מהמגיפות הללו, שפעמים רבות התבררו לא כמגיפות בסדר גודל מצדיק את המהומה סביבן.

   

  2. העולם הפך למתועש בצורה מעוררת חלחלה: האויר אינו נקי בלשון המעטה וגורם מחלות בדרכי נשימה לכולנו במיוחד לילדים ומבוגרים, המים מכילים חומרים מזהמים ורעילים, גם אם הם עוברים סינון והשגחה, עדיין אינם ממש נקיים ומכילים חומרים שבצורה מצטברת אינם בריאים, והמזון עצמו מתועש ומכיל חומרי שימור, צבע, ותחליפי טעם - ואלה אינם יפים לבריאות (גם בלשון המעטה).

  3. חלק גדול מהמזון שאנו צורכים מקורו בבעלי חיים (בקר, עופות, חזירים, חלב, ביצים). בעלי החיים המגודלים בתנאים תעשייתים קשים, בצפיפות ועקה הגורמים להם סבל בלתי יתואר. להחזיקם בחיים, ובצורה ריווחית, ניתנים להם הורמונים אנטיביוטיקה, תרופות ועוד.  אלה אינם תמיד עוזרים, המחלות והמגיפות המדוברות מקורן בבעלי חיים, בעיקר של תעשיית המזון, שמגודלים לרוב בצורה מעוררת חלחלה.  

   

  לא הגיע הזמן שהאדם יתחיל לחשוב, שגם אם לא אכפת לו מבחינת הומאנית ומסבלם של בעלי החיים, שיתחיל לחשוב על בריאותו שלו?

   

   

   

  הכל הרי חוזר אלינו כמו בובמרנג ענק, גם בצורת מגיפות עליהן מדובר.

   

   

  הפרה המשוגעת החלה בזמנו בין היתר כיון שהאכילו פרות בחלקי גופות של פרות אחרות כדי לחסוף בעלויות, וזה בנוסף לתנאים האחרים עשה את שלו....

   

  שפעת העופות נגרמה בין היתר בשל הצפיפות הרבה ותנאי החיים הנוראים בהן מוחזקות תרנגולות סוללה במשקים מתועשים.

  היה אפשרי להימנע כליל או לצמצם את ההתפרצות לו העופות היו מגודלים בתנאים הומניים שפחות ריווחים למגדלים אך לאורך זמן בריאים לכולם, גם לאדם, גם למגדלים וגם לבעלי החיים, כיון שבסופו של דבר היה הכרח להרוג מליוני עופות.

   

  הסארס -  ציטוט מאתר אנונימוס: מקור הסארס מעורפל: ככל הנראה, המחלה הופיעה בנובמבר 2002, לאחר שעברה מעטלפים לחיות בר, שגופותיהן נמכרו בשווקים. בהלת הסארס הביאה לחיסול רבבות חיות בר ו"חיות ...

   

   

  וכעת שפעת החזירים, שאף היא החלה בין היתר מתנאי החזקה גרועים ולא הגיניים של החזירים המגודלים למאכל.

  הרי בתנאים אופימליים היו משתלטים על הדברים בצורה מקומית צרה וטובה יותר, ואני מאמינה שלא היתה הופכת מזה מגיפה עולמית.

   

  החזקת בעלי חיים בצפיפות גדולה מאד כשעקב התנאים והעקה המערכת החיסונית שלהם ירודה, בהחלט תורמת ליצירת מחלות שמתפשטות כהרף עיין לגודל מגיפה.

   

  מתוך עלון אנונימוס שיצא זה עתה:

   

  news1 שפעת. בכתבה "מייעלים" את המשקים והמגיפות מתפשטות" (28.4.2009) בוחנת יפעת גדות את מקור מגיפת השפעת: "בעשורים האחרונים הוגדלו והוצפפו משקי החזירים והעופות באלפי אחוזים, והובלת בעלי-חיים ברחבי הגלובוס הפכה לעניין שבשגרה מומחים לווירולוגיה מזהירים: זו הסיבה למגיפות העולמיות, המורכבות ממקטעי וירוסים של בעלי-חיים שונים ומאיימות על בני-האדם."

   

  צר לי, אך אני מאמינה שמה שזורעים זה מה שקוצרים.

   

  אם לא מסיבות הומניות לפחות מסיבות אנוכיות כדאי ומהר להגיע למסקנה שלאורך זמן עדיף להחזיק את בעלי החיים לתעשיית המזון בצורה משופרת וטובה - כך ייצא טוב גם להם, לבעלי החיים, וגם לבני האדם.

   

  אלא מה?

  הגורמים העוסקים בכך, המגדלים, התעשייה כולה רואה את האינטרס האישי הכספי הקצר וזה אינו כולל בכלל שינויים ובודאי לא לטובת בעלי החיים ולרווחתם או השקעה לטווח ארוך בשינויי תשתית, או שיטת תפעול. 

  גם המשווקים והתעשייה רוצים לשווק להרוויח כמה שיותר ומהר, עכשיו.   לא בדיוק מתאים להם לשנות תפיסה, תנאים ושיטות לפיהם פועלים שנים.

   

  תעשיית התרופות, משלימה את התמונה בצורה מופלאה.

   

  מה תעשה תעשייה אדירה וכוחנית זו של התרופות אם תעשיינים יפסיקו לזהם את האויר והמים ? 

   

  יצרני המזון יתחילו לייצר חלילה מזון בצורה בריאה וטבעית יותר ללא חומרים משמרים מאכל וצבע ?

   

  בעלי החיים בתעשיית המזון יוחזקו בצורה בריאה ולא תהיה יותר כל כמה שנים מגיפה ? 

   

  מה יעשו?

   

  דבר גורר דבר, והמירוץ הזה של הזיהומים, המחלות, המגיפות, והתרופות בעיני הוא כמעגל סגור.

   

  הציבור נסחף לתוכו, קשה הרי לא להיגרר, אך לפחות להתחלה, אולי כדאי להתעורר ולראות מעבר למיידי, לראות את הסיבות עצמן להיווצרות "הדליקות", ולא להכנס להיסטריית כיבוי דליקות בכל פעם מחדש.

   

  כך לא פותרים לאורך זמן דבר, רק משחקים לידיהם של בעלי עניין וחוזר חלילה.

   

   

   

   

  ולהשלמת התמונה:

   

  וואלה"בשר לאכילה - מכיל כימיקלים ומסרטן" (6.5.2009) אייל דץ

  מבקר המדינה: פיקוח לקוי של משרד החקלאות על מזון משק החי. תרנגולים וחזירים אוכלים רעלים כדי לזרז את גדילתם... מה אכל האוכל שבצלחת שלכם? על פי דו"ח מבקר המדינה מדובר בלא מעט חומרים רעילים בהן כימיקלים, מתכות וחומרי הדברה. חומרים שעלולים להביא לפגיעה לא רק בבריאות בעלי חיים, אלא אף לפגיעה בבריאות בני האדם הצורכים מזון מן החי... גם תעשיית העופות לא יוצאת נקייה..... באנונימוס מפרטים כי "אחוז אפסי מהציבור יודע, שכל העופות בישראל מולעטים כל חייהם בזרזי גדילה אנטיביוטיים מסוכנים, שנאסרו לשימוש במרבית המדינות המפותחות (ובכל מדינות אירופה).... עוד מספרים בעמותה כי "הלולים מהווים כיום המפתחים העיקריים של זני חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה. העופות המולעטים במינונים קבועים של אנטיביוטיקה יוצרים מנגנון טיפוח ענק לחיידקים עמידים יותר ויותר. את רוב האנטיביוטיקה לא מייצרים לצרכים רפואיים אלא כדי להחזיק בחיים חיות שמצופפות בתת-תנאים מזעזעים".

  http://news.walla.co.il/?w=//1480480

    

   

   

  הארץ "עוד לא בת שבועיים וכבר דעכה "שפעת החזירים", הגריפה של השבעים והסובאים" (8.5.2009) גדעון לויכך באה באבחה והסתלקה בנפיחה, שפעת החזירים, הגריפה של הלבנים, השבעים והסובאים. בשבוע שעבר עוד היתה בכותרות, השבוע כבר איבדנו עניין. ובתווך, אפריקה ממשיכה למות מאיידס וממלריה. בעיה שלהhttp://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1083870.html

   

   

   

   

   

   *והכי קטע שעוד באירוניה ואטימות בכל פעם, מחדש, מוצאים שעיר לעזזל את מי להאשים, (כאילו הם באמת אשמים), או שזה יפתור את הבעיה. ...אפילו משחקי מחשב יצאו בחלקם אפשר להרוג חזירים עפים באוויר שמאיימים להדביק את כל העולם במחלה קטלנית...רק כדוגמא להמחיש את ההתייחסות ולהראות על הלך הרוח של ה"עליהום".....    

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (21)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     5/5/09 13:54:

   הלוואי שאת מה שאת אומרת כעת אפשר היה לפרסם בין הבריות ובין ה"בורים" כל אותם אנשים "בורים" לא קוראים לא שומעים לא יודעים ולא אכפת להם...הם נשארים בטמטום הבלתי פטיר שלהם ומי שבאמת אכפת לו נשאר עם האכפתיות בלי יכולת לעזור...אני מפרסמת ברשותך את מה שכתבת כאן בין מכרים...אולי זה יפול על מישהו שלא יודע והוא יוכל להעביר הלאה...בכל אופן אחד הפיתרונות לכל הבעיה הם, ואולי כדאי שאני אשאר באותיות קטנות כדי שלא יהרגו אותי אבל....צמצום אוכלוסיה או נכון יותר הקפדה על התרבות. כמו בסין ילד לכל אדם או שניים... כי כשיש אוכלוסיה גדולה יערות נכרתים תעשיית המזון המהיר גודלת התיעוש ...וכן הלאה...הפתרונות מתרחקים מאיתנו ומתאדים.....יום נהדר
     5/5/09 09:13:
   הכסף מניע את העולם....מחפשים פתרונות בזק ושעיר לעזאזל...! *
     4/5/09 23:46:
   תודה לך בונבונייטה יקרה על הפוסט הזה!
   אפשר להתוכח רבות אם זאת הסיבה או לא, אבל קשה להכחיש שלולא היו תנאים נאותים יותר לבעלי החיים,
   אותם מגדלים למאכל, בריאות גם נפשית וגם פיזית שלנו היתה במצב טוב יותר.
   המירוץ הזה אחרי הכסף עולה ביוקר לכולנו.
   תקוותי שאנו בדרך למקום טוב יותר.
   נמשיך להעלות מודעות, ולהציע אלטרנטיבות אשר
   גם בריאות יותר ובנוסף גם מוסריות, הומניות ואקולוגיות יותר.
   *
   יולי
     4/5/09 22:48:

   יש בכל זאת דבר מה טוב שמאשימים את החזירים,

   והוא שלפחות בפעם הזאת היהודים אינם אשמים,

     4/5/09 22:29:
   אין מקום בו דרכה רגלו של האדם הלבן ולא השאיר אחריו שדה שחור חרוך...אין....
     4/5/09 19:05:

   הכל מתחיל ונגמר באינטרסים וכסף, כסף, כסף.
     4/5/09 16:01:
   פוסט מצוין.

   כל מילה בסלע!
     4/5/09 14:01:


   אין ספק שאנו משלמים מחיר כבד של מודרניזציה, קפיטליזם ושאר ירקות...

   מאידך, בדיוק אלה המרוויחים על גבינו, גם חוקרים מחלות ותובעות.

   כך למש, בעבר היתה צוחלת החיים קצרה מאוד, כי לא זיהו ברפואה בעיות דם, כולסטרול והתקפי לב.

   שלא לדבר על מחלות השחפת והצרעת שפשטו והרגו רבבות..

   אין שחור ולבן, ולכל דבר יתרונותיו וחסרונותיו.

    

    

     4/5/09 09:51:

   מפחיד מאיים ומתסכל.
     4/5/09 07:35:

   באשר יגורנו בא לנו

     4/5/09 07:21:

   פוסט חשוב
     4/5/09 07:16:

   גם בתקופת האבן

   כשהאדם הפשוט לא הבין מה קורה

   מסביבו האשמה תמיד נפלה על הסביבה

   ולא על האדם.

    

   מה שונה היום מאז?

   לפעמים נדמה לי שאנחנו כל הזמן ברגרסיה

   למרות ההתפחות ה"אנושית" שלנו.

    

   שריאלי

    

     4/5/09 06:13:

   מגיפות היו לכל אורך ההיסטוריה, אין לזה שום קשר לצורה בה מגדלים חיות. וירוסים עוברים כל הזמן מוטציות, וחלק מהן הן מוטציות קטלניות לבני אדם.

   באשר לשפעת - למיטב הבנתי כלל לא מדובר במגפה אלא בהתפרצות. בנוסף, המחלה קטלנית רק כאשר אינה מטופלת כראוי.

   איני מצדיקה את תנאי החיים של בעלי החיים, אבל גם איני רואה קשר למגפות. יש מגפות בעולם, רובן אינן קשורות כלל לתנאי חיים של חיות, אלא לתנאי חיים ירודים של בני אדם. רק תסתכלי לרגע על אפריקה ומגפת האיידס. או כל מגפה אחרת שיש שם. תסתכלי על חזרתה של השחפת.

   אם נתייחס לעצמנו כמו אל יצורים הראויים לתנאי חיים טובים, אולי נתחיל להתייחס כך גם אל החיות.

     4/5/09 00:32:

   צטט: orenshani 2009-05-03 20:47:09

   אכן אבסורד.

    

   במיוחד כשהנגיף כבר עובר מאדם לאדם ככה שזה לא יעזור להרוג את החזירים.

    

   ובכלל, במקום להרוג אותם היה צריך לתת להם לחיות. זה שמצופפים אותם בדירים מלאכותיים כדי לעשות מהם בסוף שינקן, זה מה שהופך אותם לסכנה תברואתית.

   אכן ככה..

   *

    

     4/5/09 00:02:


   כן,כל זה נכון

   וזה תוצאה של הדבר הקרוי בפי שמעון פרס "קפיטליזם חזירי"

    

    

     3/5/09 23:13:
   כל מקום שיש בו כסף - האדם שם
     3/5/09 23:10:

   מסכים בהחלט עם העובדה שחקלאות בע"ח טומנת בחובה סכנות בריאותיות כדוגמת התפשטות (ויצירת) מגיפות.

   החשש הגדול הוא שנגיף שפעת העופות, שהוא קטלני מאד אך כמעט ואינו מדבק בקרב בני אדם, יעבור מוטציה ויהפוך למדבק בנוסף להיותו קטלני. תהליך כזה יקרה כאשר חיית משק כמו חזיר תדבק בבת אחת בשני נגיפי שפעת- אנושי ושל עופות, וכך יווצר נגיף חדש בעל שילוב התכונות. 

    

   יחד עם זאת, ברצוני להאיר בנושא העולם המתועש- יחד עם הפיכתו של העולם למתועש, יש לזכור שהעולם (המערבי) הפך במאה השנים האחרונות לעולם שבטוח יותר לחיות בו, החיים נוחים יותר, מספקים יותר, וארוכים יותר. אכן יש הרבה מה לשפר, אך עם כל מחלות הנשימה והסרטן, תוחלת החיים עלתה פי שתיים ועוד היד נטויה. נראה לי לא נכון לבטל את חשיבות ההתקדמות הזו, כאשר לפני מאה שנה התקיים סחר בעבדים, נשים היו חסרות זכות הצבעה, תמותת תינוקות היית הבאזור ה- 20%, ודו קרב היה נפוץ לצורך פתרון ויכוחים. 

     3/5/09 21:30:

   בעלי הזרקור מאירים לכיוון ההפוך ממה שהם רוצים להסתיר,

   כך לדוגמא:

   פוליטיקה:

   יותר קל לנזוף ולהאיר מחלוקות מקומיות מאשר טבח עם (כי את מי זה מעניין באמת כמה אפריקאנים מתים מאידס /נשחטים בדרום סודן/ מתים מצמא והן הלאה..)

   "אמריקה ורסאנו":

   עדיף להראות "אסון חברתי" נניח כמו שלטון של תרבות אחרת (קומונסטי /סוציאליסטי) במרכז אמריקה, מאשר להראות את השחיתות והרצח של "חברת הבננות האמריקאית" בהונדורס אל סלבדור והאזור.

   טלויזיה:

   למה להתעסק בעומק כשאפשר להיות רדוד - למה לפתח צרכים מהותיים (נניח תרבות ) אם אפשר למכור מין בזול(לצלם דוגמנית בתוכנית ראליטי)?

    

   "לקשקש בכלב" סרט נחמד שקצת מגחיך את ההדרך בה אנו מייצרים איטמים. - הפוך על הפוך - למה לדון בפרשיות מין של ראש מדינה אם אפשר לשווק מלחמה באלבניה (או ליצר שערורויות אחרות).

     3/5/09 20:47:

   אכן אבסורד.

    

   במיוחד כשהנגיף כבר עובר מאדם לאדם ככה שזה לא יעזור להרוג את החזירים.

    

   ובכלל, במקום להרוג אותם היה צריך לתת להם לחיות. זה שמצופפים אותם בדירים מלאכותיים כדי לעשות מהם בסוף שינקן, זה מה שהופך אותם לסכנה תברואתית.

     3/5/09 20:24:


   איך אומרים, כל עוד זה לא בחצר

   שלי....זה לא איכפת לי.

   זה האופי של בני האדם ...הסטנדרטי

   ארכיון