כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  הפולשים,המזיקים-אוהבים-לא אוהבים,הורגים-מטפחים

  41 תגובות   יום שבת, 13/6/09, 20:39

   

   

  כשמדברים סרה במישהו, מוציאים דיבתו  -  הוא יכול לתבוע דיבה, לומר דברו, להעמיד דברים על דיוקם . 

  אך כשהתקשורת, וגורמים אחרים, נוהגים כך במי שאינו יכול  להתגונן, זה  עלול לגרום לכך שחלק מהציבור "כדרכו בקודש"  ימשיך  "לאכול מהר מדי את מה שמאכילים אותו",  והיות ולהרבה אין מודעות לדברים הם יקבלו רושם מוטעה  וסלידה -  מאלה ששמם יצא שלא לטובה.  

   

  לא רק שלא יאהבו אותם, יקבלו "לגיטימציה " שהם גורם מזיק ומציק, וכידוע יש מי מאלה בציבור שזה בלבד סיבה מספיקה עבורם לגרום להם נזק, לפגוע בהם, להתעלל בהם, ולהרגם.  

   

   מה גם שבמקרים מסוימים לא רק שהחוק מאפשר זאת, זה מתבצע  למרבה הצער ע"י רשויות החוק עצמן,  ובמקרים אחרים  כשזה נגד החוק   -  אין הוא נאכף והעונשים מגוחכים, אם הם קיימים .... . אינני מסוגלת לקלוט ולא לקבל את האופן בו גורמים וגופים מסוימים רואים וממלאים את תפקידם. 

   

  לרשות שמורות הטבע למשל יש ראיית דברים  שאינה עולה  לדעתי עם הכוונה המקורית עבורו יוסדה.  לפי ההגיון גוף שזה שמו "רשות הטבע והגנים"  אמור להגן על הטבע וחיות בר, אך מסתבר שהקריטריונים והדרך בה הם  עצמם רואים ומבצעים את תפקידם  -  שונה.

   

  למשל, יחסם למיני בעלי חיים המוגדרים "פולשים". פעמים רבות  ה "פולשים" הובאו נגד רצונם, נדדו בגלל שגזלו מהם שטחי  מחייתם, ואינם אשמים, אך כמעט תמיד, כמוצא קל ומהיר   -   הם משלמים את המחיר. 

   

  בעלי חיים רגילים מנגד לא "פולשים" פשוט "מתרבים מדי", מה שגורם הטרדה ונזק לאינטרסים  של האדם  (חקלאים ) ואז אותה רשות מסתכלת על דברים לא במכלול אינטרסים רחב , כפי שגוף שאמור להגן על הטבע וחיות הבר  - אלא דרך אינטרסים של  בעלי עניין ו "דרך הכוונת"...  

   

  אז בפועל שומרים על זנים מקומיים של בעלי חיים  וטובחים בפולשים, אך כשמקומיים מתרבים, או סתם מפריעים הורגים גם בהם.

    

  העורבים נחשבים  "מזיקים" (למה?!), מוציאים להם שם לא טוב, מפחידים את הציבור, כולאים אותם במלכודות  (בחסות החוק)  והורגים אותם בצורה אכזרית (הארץ סופשבוע "מדוע רשות הטבע והגנים לוכדת ומחסלת את העורב האפור?"

  15.5.09 צפריר רינת) כך גם ה"דררה"  שנחשבת מין "פולש"  וגורלה דומה (mynet  "זהירות תוכים – הדררות פושטות על עצי הערבה" 11.6.09 עודד בר מאיר).  בקצב הזה  איך יישארו חיות בר ובעלי חיים?  

   

   

  אם התיעוש, הזיהום, כריתת יערות, השתלטות אדם על שטחי בר ומחייה , הרעלות וציד לא גומרים אותם  -  עושות זאת הרשויות  עצמן .  

   

  הרי תמיד באיזה שלב הם "יפריעו" לאדם, לאינטרס שלו, או סתם למישהו "לישון על החוף" (הארץ "תושב נתניה דקר למוות צבת ים ירוקה בחוף השרון, מכיוון שהפריעה לו לישון" 10.6.2009) .

   

  זוכרים את העופות הנודדים את השקנאים שנורו למוות בהמוניהם ע"י חקלאים שדאגו לדגי הבריכות שלהם? מישהו תפס מישהו ? העבריין נענש? (ynet  "חשד: החקלאים יורים למוות בשקנאים נודדים" (17.10.2008) ארז ארליכמן

    

  * התמונה לקוחה מתוך הכתבה ב ynet   

  והנה  דוגמא להוצאת שם לא טוב  לציפור עם חוש אמהי מפותח שמנסה להגן על גוזליה ככל יכולתה,  בינינו אפשר להבין זאת, לא?! 

  הארץ "החקיינית זוכרת ומזהה מי שהתקרב לגוזליה ומתקיפה אותו גם ימים רבים לאחר מכן" (21.5.2009) צפריר רינת  האמת ?!  הלוואי והאדם היה מתנהג כך לצאצאיו במקום  למרבה הזוועה כל מיני התנהגויות חולניות ששומעים לאחרונה, ראוי לקחת דוגמא מהציפור ויפסיק לכתוב ברוח שלילית  כזו, אם כלפי זן זה או אחר. לא אוהבת כתבות כאלה. 

   

  לפני שנים כשנסעתי לאפריקה  קראתי את הספר  the cry of the kalahary , בעקבותיו  שיניתי דעתי בכל הקשור לסטיגמות שנתן האדם לבעלי חיים שונים, אז, לגבי הצבוע.   חיה זו תמיד היתה מקובלת כבזויה, מכוערת , מעוררת  סלידה,  ואף אני סלדתי ממנה.

   

  בעקבות קריאת הספר הבנתי  שלא הייתי מודעת להמון דברים במיוחד בכל הקשור לבעלי חיים  שנחשבים בזויים, מזיקים, מכוערים, פולשים - בעיני האדם , ואיך  האדם ולפעמים התקשורת מוציאים להם שם לא טוב ורואים התנהגותם בצורה לא אובייקטיבית ואינטרסנטית תוך שמסווים זאת אם בכתבות או פעולות כאילו "מוצדקות" נגדן .

   

   לאחר הקריאה בו התהפכו אצלי היוצרות -  את בעלי החיים המקובלים כיפים ומרשימים כמו : אריה, לא אהבתי יותר,  והערכתי והתחלתי להתעניין בצבוע למשל.  שמתי לב שאף כתבה לציבור לא דיברה בזכותו,  וגם לבעל חיים זה, כמו ל "חקיינית" או ל"עורב" ולרבים אחרים אני משערת  נעשה עוול תדמיתי , לרוב ללא הצדקה. היחס למינים מזיקים ופולשים כהגדרת האדם דומה גם בארצות אחרות.

  בבריטניה מורה הנסיך צארלס לחסל את כל הסנאים האפורים למשל...   

  מנגד אלה, החברה להגנת הטבע נוהגת במקרים דומים אחרת, ואף מתכוונת להקים ולעודד מרכזי צפרות בישראל (הארץ "בחברה להגנת הטבע מתכננים להקים מערכת של מרכזי צפרות בישראל" (1.6.2009) צפריר רינת   

  כלומר, מצד אחד יש יוזמה ופעילות מבורכת של החברה להגנת הטבע  שמבקשת לשמור על ציפורים וחיות הבר  כפי הידיעה  למעלה  ולעומתה, רשות שמורות הטבע והגנים  פועלת כמדומה נגד הדברים שהיא אמורה עליהם להגן  -  ובהחלט לא בהתאם ליוזמה זו ורוח דברים אלה. ......  

  לפעמים אני רואה את הפעילויות הסותרות בין הגורמים השונים העוסקים בתחום,כמו כאן, ואם זה לא היה עצוב זה היה יכול קצת להצחיק, כי עושה רושם כאילו יד ימין לא יודעת מה שעושה שמאל.   

   

  אני שואלת את עצמי וקבל עם ועדה איפה הראש של שתי הזרועות?

   

  אם הן אינן נוהגות בקואורדיניציה איפה הוא שיפקח עליהן?

   

  שיראה את האינטרסים כולם לטווח ארוך יותר?

   

  שלא יראה ויעדיף אינטרסים של משרד ממשלתי אחד אלא של כולם,

   

  שלא ינהג כמי שלפעמים נוהגים אישים בעמדות מפתח ובעלי תפקיד ציבורי שרוצים להראות תוצאות חזק ומהר וכל השאר לא מעניין אותם מפני שעוד קדנציה הם ממילא לא יהיו שם?!

   

  והראש ?   כנראה ישן שנת ישרים.

   

   

  פוסטים קודמים שלי בנושאים דומים:   מכחידים אותם, אחכ מביאים אותם....יופי...עושים יו יו,   פרקינסון כלל מערכתי - ככה זה נראה לפעמים 

   

  התסכול בנושאים הללו אינו חדש, אך כל פעם שאני רואה ידיעה בתחום הזה של יד ימין לא יודעת מה שעושה שמאל או לא אכפת לה, או כתבה בגנות בעל חיים זה או אחר המכנה אותו מין פולש או מזיק, כל פעם זה מסתכל  אותי  all over again .............

   

  מביאים אותם, התנאים משתנים, הם מתרבים, ואז מכחידים, או "מדללים".......משחקים ב "יו יו"  בחיים וסבל של יצורים אחרים בהתאם למה שבאותו זמן נוח ומתאים לאדם....אבל מה....תמיד מתרצים זאת איכשהו, נותנים לזה שמות יפים, כיסוי, הצדקה....

  או מוציאים להם שם לא טוב, מפחידים את הציבור ואח"כ שהציבור שנגרר אחרי זה ואינו מודע מספיק פוגע בהם...הפלא ופלא....לא מוצאים את העבריינים ואין הוכחות...

   

  וכשתופסים אחד סוף סוף ראיתם פעם שממצים איתו את החוק כראוי בצורה ראויה ומרתיעה?   Do not make me laugh     
  דרג את התוכן:

   תגובות (41)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     17/6/09 23:24:

   צטט: bonbonyetta 2009-06-15 00:00:13

   צטט: ערן אלחייק 2009-06-14 03:25:16

   נכון ולא נכון. נתחיל מכך שמוסר הוא דבר יחסי. לדוגמא: לרובנו יש בעיה עם עריכת ניסויים על קופים אבל אין לנו בעיה עם ניסויים על עכברים וחולדות. למה? כאן יכולים לבוא הרבה תירוצים (קופים דומים לנו יותר מאשר חולדות, הן חיות אינטיליגנטיות וכו'). למותר לציין שמרבית בני אדם סולדים מעכברים ואולי עדיין זוכרים לחולדות את המגפה השחורה.

    

   מינים פולשים הם מינים שיובאו על ידי האדם ביודעין או שלא ביודעין לסביבה אקולוגית חדשה ואם בסביבה הזו אין אויבים טבעיים או גורם אחר שמהווה איום על המין אותו המין יתרבה וידחק מינים מקומיים. השאלה מה על החברה להגנת "הטבע" (איזה טבע? מהו טבע?) לעשות במצב הזה? הדעת נותנת שיש להגן על המינים המקומיים ואיכשהו להחזיר את "האיזון" לטבע. ומה עם המין הפולש הגיע כדרך הטבע ולא על ידי האדם? גם אז צריך להתערב? הרבה שאלות של מוסר אבל כמו שהתחלתי ואמרתי - מוסר הוא דבר יחסי כך שחיות בעלות מוניטין רע ימצאו את עצמן ברשימה השחורה שלנו ואנחנו נגן על ה"טבע" שכולל חיות עם מוניטין טוב יותר. מובן מאליו שענייני המוניטין כאן שרירותיים כמעט לגמרי.

    

   לסיכום, לדעתי אין מקום להחלטות מכלילות ויש לבחון את הנושא לגבי כל מין בנפרד.

   ערן

   תודה שבאת לבקר, המון זמן לא שמעתי ממך. הכל טוף אצלך?

   אני לא יודעת איזה פעילי זכויות בעלי חיים יצא לך להכיר, ומי זה לגביך "רובנו" אבל מי שאני מכירה אכפת לו שגורמים סבל לא רק לקוף בניסויים איומים אלא באותה מידה גם לעכבר,

   מי שאני מכירה מספיק אנושיים להאבק נגד גרימת סבל ליצור חי באשר הוא, בין אם הוא בעל חיים אהוד יותר או פחות. 

   כך שאל תאמר "לרובנו" כי "הרובנו" שלך אינו "הרובנו" שלי...  קריצה

   ובדיוק כפי שאמרת שאין מקום להחלטות מכלילות, כך גם כאן - נכון ?!

    

   היי שלומי מצויין תודה.

    

   אני מניח שרובנו מתייחס לקהילת החוקרים שזקוקים לבעלי חיים כדי לעשות ניסויים ולגביהם אין תחליף לבעלי חיים.

   במקרים כאלה הם צריכים לבחור בין הרע לרע יותר ולפיכך אם לא חייבים לעבוד על קופים, עובדים על עכברים וחולדות. אני לא יודע בקשר לסבל כי אני לא מתמצא במחקרים שכל אחד עושה.

    

    

    

   בנוגע לטענך, אני מבין אותה לגמרי, אבל גם בקרב מי שטבעוני לגמרי ומתנגד לשימוש בחיות בכלל - כל עוד הוא לא חי במערה ואוכל ירקות שגידל בעצמו - גם לבנאדם כזה יש מוסר יחסי. קשה מאוד לחיות בלי להזיק לבעלי חיים.

     17/6/09 12:20:

   הנה דוגמא מקסימה המעידה שאפשר גם אחרת:

    

   http://cosmos.bcst.yahoo.com/up/player/popup/?cl=13567290

    

    

    

    

     17/6/09 00:00:

   צטט: bonbonyetta 2009-06-16 22:25:52

   צטט: המספרית 2009-06-16 10:29:30


   פוסט מעולה!

   אם כי חייבת לומר, שעם כל ההבנה לאימהות בעלות כנף - אני לא יכולה לסבול את היונים המקננות בתוך אדניות הפרחים שלי, כל שנה. לא איכפת להן כלל שהן דורסות את הפרחים!!! לא מבינה את חוסר ההתחשבות הזאת שלהן!!1

   *

   אלומה

    

   היי אלומה

   תודה לביקורך ולתגובתך.

   בהחלט מבינה אותך, ואפילו אין בזה סתירה. גם לי מפריע יונים מקננות אצלי במרפסת כי זה משגע את הכלבים שלי, הם נטרפים מזה.

   אך ברם אולם....את לא חייבת לסבול, ולא להגיע לזה שלא תאהבי אותן. יש דרכים הומניות לפתרון עניין זה. שתדעי לך, יש דרכים הומניות לטיפול בכל מצב, גם אם מדובר בעכברים או מה שמוגדר כ"מזיקים" אחרים....אם רק מחפשים מוצאים.

   הנה בינתיים במהיר כזה שלל עצות, מאד מקווה שהן תעזורנה.

   שאלי את הגנן או וטרינר איזה צמח עושה ריח לא טוב או מפריע לציפורים, יש איזה צמח שהן לא אוהבות, ושתלי אחד ממנו בכל אדנית.

   לא מכירה את תנאי השטח אצלך אך אפשר להקיף את האדניות או את השטח סביב במשטח שאינו נעים למגע ליונים ולציפורים, בנוסף אפשר ורצוי לקחת דיסקים משומשים שאינך זקוקה להם ולתלות אותם סביב האדניות בצורה שהם יתנדנדו וכך עם השתקפות אור ושמש יהיו הבזקים לכל עבר...זה דבר שהן אינן אוהבות, יש גם רעשים שהן לא אוהבות .....

   בגדול, נעים להם אצלך, בדרכים לא מזיקות את יכולה לעשות ככה שיפסיק להיות להן נעים, וכדאי לעשות זאת עוד לפני שהן מתחילות לבנות את הקן, בשלב ההכנה. כי אחרי שכבר יש תינוקים ....בעיני אסור לפגוע או להזיק. אז הצ'אנס לגרשן זה בשלבים של לפני. יקח זמן עד שהן תתרגלנה לא להגיע , כי הגוזלים מגיעים לדגור על ביציהם למקום בו נולדו....

   אבל סבלנות. אם אני התגברתי אני בטוחה שגם את.

   סבלנות והתמדה, עושים את שלהם   חיוך

   חן חן על תשובותיך המושקעות! אנסה את כולן ואדווח לך!

   אלומה

    

     16/6/09 22:32:

   צטט: d.double you 2009-06-14 22:55:11

   תמיד נהניתמההסתכלות המקורית והאישית שלך- אבל למה לא לבקש תגובה תגובה והסבר מהרשויות-דרך אגב מה עם דימוי החזיר?

    

    

   תודה....חיוך

   לגבי הרשויות, האמת, אני מיואשת מהן.

   לגבי דימוי החזיר? 

   נו, טוב, זה ידוע, הפוסל במומו פוסל...נכון?!

   האדם נתן לחיה החמודה הזו את הדימוי הזה כי הוא חי בזבל מתפלש בו, אוכל הכל וזבל...אך "שכח" שזה התנאים שהוא נתן לו....שמעתי כמה וכמה פעמים על אנשים שמגדלים חזירים כחיית מחמד והם אומרים שהם רחוקים מהדימוי הזה כמובן.

   אם ראית פוסטים אחרים שלי האדם מגדיר עורב כמזיק, צבוע כבזוי...שמבמציאות זה כמובן אינו כך....האדם עצמו הרסני פוגע ובזוי לא פחות, אפילו יותר...

     16/6/09 22:25:

   צטט: המספרית 2009-06-16 10:29:30


   פוסט מעולה!

   אם כי חייבת לומר, שעם כל ההבנה לאימהות בעלות כנף - אני לא יכולה לסבול את היונים המקננות בתוך אדניות הפרחים שלי, כל שנה. לא איכפת להן כלל שהן דורסות את הפרחים!!! לא מבינה את חוסר ההתחשבות הזאת שלהן!!1

   *

   אלומה

    

   היי אלומה

   תודה לביקורך ולתגובתך.

   בהחלט מבינה אותך, ואפילו אין בזה סתירה. גם לי מפריע יונים מקננות אצלי במרפסת כי זה משגע את הכלבים שלי, הם נטרפים מזה.

   אך ברם אולם....את לא חייבת לסבול, ולא להגיע לזה שלא תאהבי אותן. יש דרכים הומניות לפתרון עניין זה. שתדעי לך, יש דרכים הומניות לטיפול בכל מצב, גם אם מדובר בעכברים או מה שמוגדר כ"מזיקים" אחרים....אם רק מחפשים מוצאים.

   הנה בינתיים במהיר כזה שלל עצות, מאד מקווה שהן תעזורנה.

   שאלי את הגנן או וטרינר איזה צמח עושה ריח לא טוב או מפריע לציפורים, יש איזה צמח שהן לא אוהבות, ושתלי אחד ממנו בכל אדנית.

   לא מכירה את תנאי השטח אצלך אך אפשר להקיף את האדניות או את השטח סביב במשטח שאינו נעים למגע ליונים ולציפורים, בנוסף אפשר ורצוי לקחת דיסקים משומשים שאינך זקוקה להם ולתלות אותם סביב האדניות בצורה שהם יתנדנדו וכך עם השתקפות אור ושמש יהיו הבזקים לכל עבר...זה דבר שהן אינן אוהבות, יש גם רעשים שהן לא אוהבות .....

   בגדול, נעים להם אצלך, בדרכים לא מזיקות את יכולה לעשות ככה שיפסיק להיות להן נעים, וכדאי לעשות זאת עוד לפני שהן מתחילות לבנות את הקן, בשלב ההכנה. כי אחרי שכבר יש תינוקים ....בעיני אסור לפגוע או להזיק. אז הצ'אנס לגרשן זה בשלבים של לפני. יקח זמן עד שהן תתרגלנה לא להגיע , כי הגוזלים מגיעים לדגור על ביציהם למקום בו נולדו....

   אבל סבלנות. אם אני התגברתי אני בטוחה שגם את.

   סבלנות והתמדה, עושים את שלהם   חיוך

     16/6/09 13:45:

   צטט: המספרית 2009-06-16 10:29:30

    

   אני לא יכולה לסבול את היונים המקננות בתוך אדניות הפרחים שלי, כל שנה. לא איכפת להן כלל שהן דורסות את הפרחים!!! לא מבינה את חוסר ההתחשבות הזאת שלהן!!1

    

   ועל זה בדיוק אמר מתי כספי (במערכון שרה והיונים) :

   "ורק דבר אחד אני עוד לא מבין.

   "איך זה שתמיד אומרים שיונים מביאות את השלום..."

   ובפארודיה כואבת על אוהבי הטבע:

   את היונים שמחרבנים

   גירשנו בצעקות

   ולחתול של השכנים

   כמעט הבאנו מכות

     16/6/09 10:29:


   פוסט מעולה!

   אם כי חייבת לומר, שעם כל ההבנה לאימהות בעלות כנף - אני לא יכולה לסבול את היונים המקננות בתוך אדניות הפרחים שלי, כל שנה. לא איכפת להן כלל שהן דורסות את הפרחים!!! לא מבינה את חוסר ההתחשבות הזאת שלהן!!1

   *

   אלומה

     16/6/09 09:54:
   תודה!
     16/6/09 03:48:

   תיקן אמריקאיואיזה סוג של שכנות טובה אפשר לפתח כלפי נזר הבריאה ההוא ? היצור שגודלו 5 סנטימטר בעל כושר תעופה "במהירות האור", שכאשר מדליקים את האור במטבח הוא נעלם, שגורם סלידה, פחדים ועוויתות יותר מכל יצור אחר באוכלוסיות בעלות מנטליות מערבית. אותו חרק אוכל-כל, אוהב לחות וחום ונמצא לרוב בקרבת מזון או ביוב הבניין. ואיך הוא הצליח לשרוד את כל האבולוציה ואפילו את הקשיים של השלטון של הטורקים והבריטים והליכוד, ומשום-כך נדרשת תרכובת חומרים מיוחדת בהדברת התיקן הגרמני הזה, או האמריקאי, זה זה שיודע גם לעוף או לא? איחס, אימאל'ה גו'ק!  תעיפו אותו מכאן,  אני מתחננת !!!

     16/6/09 00:24:
   אם לא היית , היו צריכים להמציא אותך!!
   בונבוני יקירה!את נכס יקר חשיבות בכל דבר ועינין ,הרבה אהבה ונשיקות...


   התסכול בנושאים הללו אינו חדש, אך כל פעם שאני רואה ידיעה בתחום הזה של יד ימין לא יודעת מה שעושה שמאל או לא אכפת לה, או כתבה בגנות בעל חיים זה או אחר המכנה אותו מין פולש או מזיק, כל פעם זה מסתכל  אותי  all over again .............

   גם אותי*

     15/6/09 00:00:

   צטט: ערן אלחייק 2009-06-14 03:25:16

   נכון ולא נכון. נתחיל מכך שמוסר הוא דבר יחסי. לדוגמא: לרובנו יש בעיה עם עריכת ניסויים על קופים אבל אין לנו בעיה עם ניסויים על עכברים וחולדות. למה? כאן יכולים לבוא הרבה תירוצים (קופים דומים לנו יותר מאשר חולדות, הן חיות אינטיליגנטיות וכו'). למותר לציין שמרבית בני אדם סולדים מעכברים ואולי עדיין זוכרים לחולדות את המגפה השחורה.

    

   מינים פולשים הם מינים שיובאו על ידי האדם ביודעין או שלא ביודעין לסביבה אקולוגית חדשה ואם בסביבה הזו אין אויבים טבעיים או גורם אחר שמהווה איום על המין אותו המין יתרבה וידחק מינים מקומיים. השאלה מה על החברה להגנת "הטבע" (איזה טבע? מהו טבע?) לעשות במצב הזה? הדעת נותנת שיש להגן על המינים המקומיים ואיכשהו להחזיר את "האיזון" לטבע. ומה עם המין הפולש הגיע כדרך הטבע ולא על ידי האדם? גם אז צריך להתערב? הרבה שאלות של מוסר אבל כמו שהתחלתי ואמרתי - מוסר הוא דבר יחסי כך שחיות בעלות מוניטין רע ימצאו את עצמן ברשימה השחורה שלנו ואנחנו נגן על ה"טבע" שכולל חיות עם מוניטין טוב יותר. מובן מאליו שענייני המוניטין כאן שרירותיים כמעט לגמרי.

    

   לסיכום, לדעתי אין מקום להחלטות מכלילות ויש לבחון את הנושא לגבי כל מין בנפרד.

   ערן

   תודה שבאת לבקר, המון זמן לא שמעתי ממך. הכל טוף אצלך?

   אני לא יודעת איזה פעילי זכויות בעלי חיים יצא לך להכיר, ומי זה לגביך "רובנו" אבל מי שאני מכירה אכפת לו שגורמים סבל לא רק לקוף בניסויים איומים אלא באותה מידה גם לעכבר,

   מי שאני מכירה מספיק אנושיים להאבק נגד גרימת סבל ליצור חי באשר הוא, בין אם הוא בעל חיים אהוד יותר או פחות. 

   כך שאל תאמר "לרובנו" כי "הרובנו" שלך אינו "הרובנו" שלי...  קריצה

   ובדיוק כפי שאמרת שאין מקום להחלטות מכלילות, כך גם כאן - נכון ?!

     14/6/09 23:49:

   אדם הוא השטן

     14/6/09 22:55:
   תמיד נהניתמההסתכלות המקורית והאישית שלך- אבל למה לא לבקש תגובה תגובה והסבר מהרשויות-דרך אגב מה עם דימוי החזיר?
     14/6/09 22:52:


   תודה על הפוסט החשוב הזה

   אני איתך!

     14/6/09 19:47:

   צטט: צאפלי 2009-06-14 15:07:22
   את יודעת.. לפעמים ככה בשקט בשקט

   אני חושבת לעצמי מה היה קורה לו אנו

   בני האדם לא היינו מפותחים כל כך ומישהו

   אחר היה בראשית השרשרת.. מעניין איך בדיוק

   היו מתייחסים אלינו? מה היו עושים לנו? מדללים?

   מרעילים? הורגים? מפחידים?

    

   שיוווו כמה שזה מפחיד !!!

    

   ואולי כדאי שקצת נתחיל לחשוב בכיוון... נקודה קטנה כזו למחשבה.

    

   שריאלי

   חברה,

   בדיוק על זה דודי ז"ל כבר לפני שנים (הוא תמיד הקדים את זמנו) תרגם לעברית ספר מעולה בשם "עיר". מסופר בה שהאדם החריב את כל העולם (בהתאם לתסריט של הגזע המתקדם האנוכי ביותר) נשארו מעטים מאד מבני האדם ובעל החיים ששרד בעיקר היו הכלבים שכעת מנהלים את העולם.

   אני רק יכולה לומר לך, שהם כלפי מי שנשארו מאתנו היו הרבה יותר אנושיים מאשר אנו אליהם.

   מי שרוצה אני יכולה לתת פרטים מדויקים יותר על הספר.

   spooky  

    

    

    

   החלום שלי [חוץ מלזכות בלוטו] הוא שיום אחד יהיה נס וחתולי הרחוב יגדלו למימדי ענק ויחזירו לכל המתעללים, או שיום אחד באמת נגלה שהם אכן החייזרים שאני חושבת שהם ויום אחד יגמלו חזרה לאלה שעשו להם רע:)
     14/6/09 17:33:

   אגו מנופח חוסר התחשבות בזולת, וכפי שאינם מתייחסים לטבע לחי באופן הראוי לו,

   כנראה שגם לאנשים אינם מתנהגים כראוי.

   עצוב, ונקווה שיבואו ימים שאדם ידע לאהוב את הטבע את החי. וכלל הנראה שגם ידע

   להתנהג עם הזולת בדרך ראויה ומכובדת יותר.

    

   מזל שיש אנשים כמוך, תודה יקירה.  

    

    

     14/6/09 16:47:

   החברה להגנת הטבע נגועה באינטרסים ותככים וזה למרבה הצער בהחלט משפיע על מדיניותה ועבודתה.

   תודה על הפוסט.

     14/6/09 15:59:

   בונבון שלי שבוע טוב
   עבודה או כתיבה יפה ומעמיקה
   יפה ביותר
   נשיקה
     14/6/09 15:07:


   את יודעת.. לפעמים ככה בשקט בשקט

   אני חושבת לעצמי מה היה קורה לו אנו

   בני האדם לא היינו מפותחים כל כך ומישהו

   אחר היה בראשית השרשרת.. מעניין איך בדיוק

   היו מתייחסים אלינו? מה היו עושים לנו? מדללים?

   מרעילים? הורגים? מפחידים?

    

   שיוווו כמה שזה מפחיד !!!

    

   ואולי כדאי שקצת נתחיל לחשוב בכיוון... נקודה קטנה כזו למחשבה.

    

   שריאלי

     14/6/09 14:52:

   אני חושבת שיש כאן עודף אכפתיות, רק שלכל אחד אכפת ממשהו אחר, וכל אחד מושך בכל הכוח לכיוון שלו.

   הלוואי שכולנו נמצא את האיזון.

     14/6/09 13:41:

   תודה יקירה

   מה היינו עושים בלעדייך

   כוכב*

     14/6/09 12:18:
   עצוב לי לומר, אבל כמו במקרים אחרים כה רבים, לרוב כדי למצא את התשובות לשאלות צריך לחפש של מי האינטרס. ורמז קטן, במקרים רבים מידי זה קשור לכסף גדול כזה או אחר או לפוטניאל הכנסות, המסוגל לממן לוביסטים ושוחד. לא לחיות.
     14/6/09 11:08:

   איתך במאבקך הצודק..
     14/6/09 10:16:

   שלום יקרה,

   את צודקת לגמרי, האדם בעצם הוא הפולש והוא האכזר מכולם.

   אבל מה ניתן לעשות?

   בעירי חולון היו שדות בר עם שועלים ואומרים שגם צבאים, ואפילו לטאות כוח. ירבועים וגרבילים. מה נשאר מזה?

   שלעיתים רואים בלילות שועלים תרים בפארק פרס אחר שאריות מזון שהאנשים משליכים.

   שלא להזכיר את גורלם המר של חתולי הרחוב (שמי שמעז להאכילם-סופג נזיפות וצעקות משכניו)

   עצוב.

     14/6/09 08:27:

   צודקת ומי יתן ונצליח (פעילויות!!) למנוע חלק מהנזק שהרשויות האלה האמונות כאילו לטפל ולעזור לטבע ולחיי הטבע - נמנעות, והסיבות רבות ומגוונות
     14/6/09 06:23:

   אני איתך. האדם הוא הרוצח מס' 1 ביקום.
     14/6/09 03:25:

   נכון ולא נכון. נתחיל מכך שמוסר הוא דבר יחסי. לדוגמא: לרובנו יש בעיה עם עריכת ניסויים על קופים אבל אין לנו בעיה עם ניסויים על עכברים וחולדות. למה? כאן יכולים לבוא הרבה תירוצים (קופים דומים לנו יותר מאשר חולדות, הן חיות אינטיליגנטיות וכו'). למותר לציין שמרבית בני אדם סולדים מעכברים ואולי עדיין זוכרים לחולדות את המגפה השחורה.

    

   מינים פולשים הם מינים שיובאו על ידי האדם ביודעין או שלא ביודעין לסביבה אקולוגית חדשה ואם בסביבה הזו אין אויבים טבעיים או גורם אחר שמהווה איום על המין אותו המין יתרבה וידחק מינים מקומיים. השאלה מה על החברה להגנת "הטבע" (איזה טבע? מהו טבע?) לעשות במצב הזה? הדעת נותנת שיש להגן על המינים המקומיים ואיכשהו להחזיר את "האיזון" לטבע. ומה עם המין הפולש הגיע כדרך הטבע ולא על ידי האדם? גם אז צריך להתערב? הרבה שאלות של מוסר אבל כמו שהתחלתי ואמרתי - מוסר הוא דבר יחסי כך שחיות בעלות מוניטין רע ימצאו את עצמן ברשימה השחורה שלנו ואנחנו נגן על ה"טבע" שכולל חיות עם מוניטין טוב יותר. מובן מאליו שענייני המוניטין כאן שרירותיים כמעט לגמרי.

    

   לסיכום, לדעתי אין מקום להחלטות מכלילות ויש לבחון את הנושא לגבי כל מין בנפרד.

     14/6/09 00:40:


   את משהו - את!!!

   עם האנרגיות האלה תוכלי להפוך את כל החקלאים לאוהבי דררות ואת מגדלי הדגים לאוהבי שקנאים

   - אם זה אפשרי בכלל.

   אני בעדך!!

     14/6/09 00:31:


   מזל שאת פה ומביאה לנו את הדברים האלה.

   חבל שאי אפשר לעשות יותר

   *

   נעמה

     14/6/09 00:22:


   בונבונייטה חברתי הרחומה, פיתום חשבתי לעצמי, שמהפוסטים כאן לא ניוושע, הרי אנחנו שולחים אותם לחברינו שחושבים כמונו,

   האם את הפוסטים שלך את יכולה לשלוח באופן תמידי לקוראים כותבים בעיתון הארץ למשל?

   הרי המטרה של ההתראות הללו להזיז משהוא,

   אולי תענייני את העיתון בטור קבוע של איכות הסביבה?

   בכל מקרה הרי לך * שלגמרי מגיעה !!

     13/6/09 23:31:

   כמו כל אגודה גדולה ומושחתת

   גם הרשות הזאת לא מבין איך היא עוד קיימת

   אבל .....היא שורדת ????

     13/6/09 23:21:

   הדברים שך כל כך חשובים . כך שזה אפילו מרגיז שזה נשמע כמו דעת יחיד. צריכים לחשוב בכל זאת, אולי על הקמת פורום ראוי ומתאים שיתן יותר כוח למאבק הצודק שאת מנסה לצאת למענו.
     13/6/09 23:16:

   מה היינו עושים בלעדייך ?

   את המצפון שלנו יקירה!

     13/6/09 23:13:
   בונבונייטה
   100%  צודקת.
   באילת למשל החליטו שהעורב  מטריד  אנשים  וטובחים  בו.
   תבררי  ותזדעקי  גם  את.
   *
   שבוע  טוב
     13/6/09 22:57:


   כתבת כ"כ אמיתי ונכון,

   פשוט שמת ראי מול הפרצוף הצבוע של החברה. (להגנת הטבע ?!)

     13/6/09 22:51:

   מקווה שתמשיכי כך זה

   לא ברור כל כך שבוע טוב

   ודרך צלחה

     13/6/09 22:28:
   את כזו נשמה טובהתמים
     13/6/09 22:27:


   הי בונבונייטה

   איך ומה היינו עושים בלעדייך... את רואה הכל שומעת הכל מבינה וחומלת עד אין קץ. אני רוצה להעמיק את העבודה על העורבים אולי את רוצה לעבוד איתי על זה. אלמה.

     13/6/09 21:48:
   לא סתם קוראים להם בחוגים מסויימים "רשעות הטבע והגנים"

   ארכיון