כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  רשימת עורכי הדין המובילים והמשפיעים במדיה החברתית - משפטית בישראל

  62 תגובות   יום חמישי, 29/10/09, 18:55

  רשימת עורכי הדין המובילים את המדיה החברתית - משפטית בישראל

  בטרם אציג את הרשימה מן ההכרח להקדים ולומר את הדברים הבאים: המדובר ברשימה ייחודית וראשונה מסוגה בישראל, אשר מטרתה לסקור את פעילותם של עורכי הדין הבוחרים לקדם עסקיהם ברשת על דרך השיתוף, השיח, ההקשבה, התרומה והערך המוסף לחברה - מדיה חברתית.

  עולם המדיה החברתית הינו עולם חדש ומתפתח ולפיכך בעלי מקצוע מתחום עריכת הדין המזהים את הפוטנציאל כבר עתה ומתנסים בו בטרם נכתבו עלי ספר כללים נוקשים ומכווינים, הם ללא ספק חלוצים ופורצי דרך עבור שאר העוסקים במקצוע שמרני ושונא סיכונים זה. ולפיכך ראוי להיוודע לפעילותם, ללמוד מהם, לקחת דוגמה מן היצירתיות, היקף הפעילות, האינטראקציה והשיח היום יומי עם הלקוחות הפוטנציאלים, בחירת הזירות השונות לפעילות ויצירת השיח עם קהל היעד - לקוחות פוטנציאלים, השיתוף בידע בחינם מתוך אמונה שהיחסים במדיה החברתית הם לטווח ארוך והערך המוסף הרב שהם תורמים לשיח המשפטי - חברתי ברשת.

  הקריטריונים:

  עורך דין או משרד עורכי דין, אשר פעילותו במדיה החברתית נובעת מתוך מטרה עסקית לגיטימית להגדיל את מעגל הלקוחות והפעילות העסקית, אולם הדרך שנבחרה להשגת המטרה היא ביצירת נוכחות אפקטיבית לטווח ארוך במדיה החברתית תוך יישום בפועל של עקרונותיה: תרומת ערך מוסף לשיח בזירות השונות ברשת, שיתוף בידע, השתתפות עקבית בשיח ואינטראקציה יום יומית עם חברים בזירות השונות.

  ברמה הטכנית: בעלי אתר/בלוג עסקי, משתתפים פעילים בלפחות שתי זירות חברתיות (רשתות חברתיות, פורומים, קהילות וכד') בעצמם ומבלי לקבל על כך תגמול כספי ישיר.

  מדיה חברתית עושים בכיף או לא עושים בכלל - עבור כולם הרשת והמעורבות החברתית בה היא לפני הכול הנאה גדולה.

  הבהרות נחוצות, גילוי נאות ויוצאים לדרך....

  הנכללים ברשימה אינם בהכרח אלו אשר יופיעו ראשונים בתוצאות החיפוש בגוגל (הגם שרובם בהחלט כן) זה המקום להבחין בין פעילות עצמאית במדיה חברתית לבין פעילות לגיטימית וחשובה אחרת - קידום, פרסום, שיווק, מיתוג ו -SEO ברשת בתשלום ובאמצעות מומחה חיצוני בתחום. מבלי להיכנס לעובי הקורה די לנו בהבדל המהותי - רשימתנו עוסקת אך ורק בפעילות עצמאית שאינה באמצעות אדם אחר תמורת תשלום. אין זה אומר שחלק מהמופיעים ברשימה אינם משתמשים בשירותים טובים אלו, אלא שברשימה זו תוצג אך ורק פעילותם העצמאית של בעלי המקצוע, אשר תורמים מזמנם ומהידע המקצועי שלהם מדי יום ברשת.

  גילוי נאות - איש מן המופיעים ברשימה אינו לקוח ולא היה כזה. ההשתתפות ברשימה לא עלתה ולא תעלה לאיש מהם כסף או טובת הנאה אחרת, הם לא ביקשו להיכלל בה, אבל הם בהחלט נתנו לי רשות לכלול אותם בה. את פעילותם של כל המופיעים ברשימה אני מכיר היטב מהרשת, את חלקם פגשתי פעם או פעמיים, את חלקם הכרתי לראשונה לצורך כתיבת רשימה זו (הכרות = תחלופת מסרים אלקטרונית). בשורה התחתונה - כל המופיעים ברשימה ראויים להיכלל בה והיו נכללים בה גם אלמלא מפגש מנהלי קהילות ברשת חברתית, או מעקב הדדי בטוויטר הפגישו בינינו. הערכתי והיכרותי עם פועלם בזירות המדיה החברתית - משפטית היא שהביאם בזכות ולא בחסד להיכלל ברשימה זו.

   

  יוצאים לדרך... הרשימה הזו היא למעשה מדריך חי לשימושו של קהל היעד מבין הקוראים (עורכי דין ובעלי מקצוע דומים) המבקשים לעשות צעדים ראשונים במדיה החברתית ומעוניינים לקבל תמונה רחבה ומשופעת דוגמאות חיות ליצירת נוכחות אפקטיבית ויצירתית במדיה החברתית, מומלץ ללחוץ על הלינקים (בכחול) מספר פעמים בשבועות הקרובים ולעקוב אחר הפעילות המתמשכת והעקבית של עורכי הדין ברשת. יצאנו...
  ___________________________________________________________

   עו"ד יורם ליכטנשטיין - הבולט מבין עורכי הדין הפעילים בתחום הקניין הרוחני, זכויות היוצרים ודיני האינטרנט, במדיה החברתית.


  באופן טבעי רבים מעורכי הדין הפעילים כיום במדיה החברתית, הם בעלי זיקה לתחום הקניין הרוחני והאינטרנט. הבולטות של עו"ד ליכטנשטיין מקורה ב"הנגשת" התחום אל האדם מן היישוב, יורם מנהל את קהילת "קניין רוחני ומשפט האינטרנט" בקפה דה מרקר בה הוא סוקר נושאים רלוונטיים בתחומו לכלל הציבור, מביא חידושים חמים מהארץ ומעבר לים, ובעיקר משיב באדיבות ובמקצועיות לכל פונה ושואל. זה לא נגמר בזה. יורם פעיל בעוד כמה וכמה פורומים ברשת ובכלל אם תשאלו אותו הוא הכי גאה בבלוג האישי שלו - "טירות באוויר" אשר גם בו הוא כותב בעקביות בנושא התמחותו - קניין רוחני. כן, נשאר לו גם זמן לעבוד, אגב, תנו לו כבוד, זה האיש ששכנע לאחרונה את בית המשפט שלצפות בשידורי כדורגל באינטרנט זו זכות יסוד שלכם ולא הפרה של זכויות יוצרים.


  אני מ@מין:


  " מדיה חברתית היא זירה שבה ה"אני מאמין" שלך יכול לבוא לידי ביטוי, באופן שונה מעט מזה שבא לידי ביטוי במקומות אחרים, שכן השילוב של המקצוענות שמוצגת שם יחד עם רכיבי האישיות שלך באים לידי ביטוי ויוצרים פסיפס מדויק יותר אודותיך. בכך, אתה אמנם "נחשף" במידה מסוימת, אולם אתה יוצר הבנה רבה יותר אצל הלקוחות הן לגבי המקצוענות והשירות שאתה מספק להם והן לגבי האישיות שלך כנותן השירות. האינטראקציה הזו במדיה החברתית, חיונית ומאפשרת לשני הצדדים - ספק השירות והלקוח הפוטנציאלי, להרגיש כי הם נכנסים לתוך הקשר העסקי ברגל ימין. במערכת יחסים עסקית שבין עורך דין ולקוח להיכרות המקדימה הזו יש ערך רב " .

   

  נוכחות ברשת: האתר המשפטי של עו"ד יורם ליכטנשטיין , טירות באוויר - בלוג ברשת חברתית ישראלית , קהילה בניהולו - קהילת קניין רוחני ומשפט האינטרנט בקפה דה מרקר , linkedin 
  _____________________________________________________________

   

                                    


   

  עו"ד איתי שי - שותף ב GKH (צולם ע"י Osnat Rom)


  מי אמר שאין נוכחות של משרדי עורכי דין גדולים במדיה החברתית? GKH הינו משרד עורכי דין המתמחה ב- דיני התאגידים והמשפט המסחרי, עם התמקצעות ייחודית בחוק המסחרי ובדיני ניירות ערך בארץ ובחו"ל. במשרד מועסקים למעלה מ-90 משפטנים.


  את השתלבות המשרד במדיה החברתית מוביל השותף - עו"ד איתי שי. הוא מקיים נוכחות מקצועית באין ספור פורומים מקצועיים בתחום המשפט והטכנולוגיה (בארץ ובחו"ל), מפעיל כרטיס פייסבוק מקצועי ומנהל שני "יוזרים" בטוויטר, אחד אישי ואחד מקצועי...


  למה מדיה חברתית ?


  " המדיה החברתית היא לא אופנה חולפת (אולי רק השם - "web2.0") ולכן יש להטמיע את השימוש בכלים שלה גם בפרקטיקות ותיקות יותר מכמה טעמים -

   

  כי שם נמצא קהל היעד. אתה גם הופך את עצמך לזמין עבורו וגם לומד להכיר את הצרכים והרצונות והלך הרוח שלו.

  כי חשוב לתת לאנשים קשר בלתי אמצעי עם בעלי מקצועות חופשיים - כך ניתן לפנות אליי ישירות תוך ידיעה מי אני ומה הרקע המקצועי שלי בלי החסמים של "העולם הישן".

  דו סטריות - המדיה החברתית היא דיון אינסופי שממנו אני גם נהנה - אני מתעדכן, לומד והופך לטוב יותר בכל יום שאני און-ליין. זה רק טבעי שאני גם אתרום בחזרה לקהילה/ות מהן אני ניזון.

  ככלל, התחום בו אני עוסק עדיין רחוק מלהטמיע את הפעילות ברשת. עורכי דין רבים מעדיפים את הנטוורקינג המסורתי, פגישות פנים מול פנים וכן הלאה. אני מעריך כי לא ירחק היום שבו לא יהיה ספק שלכל עו"ד ולכל משרד תהיה פעילות טבעית גם במדיה החברתית " .


   

  נוכחות ברשת: האתר של משרד עורכי הדין     GKH העמוד האישי של עו"ד איתי שי באתר GKH, העמוד בקפה דה מרקר, linkedin , הטוויטר המקצועי שמפעיל עו"ד שי,  הטוויטר הפרטי של עו"ד שי.

   

  _____________________________________________________________________

   

   עו"ד יהונתן קלינגר - הבלוגר המשפטי המוביל והמוכר ביותר בישראל

   

  אמנם יהונתן הוא חריג ברשימה זו מבחינת המטרות המוצהרות של פעילותו ברשת (מי שמכיר את פועלו יודע שהוא לא כאן על מנת למכור שירותים משפטיים) אולם אם רשימה זו מבקשת להציג בפני הקוראים חלוצים משפטיים במדיה חברתית, הרי שעו"ד קלינגר הוא מראשוני החלוצים. יהונתן נוכח ברשת עוד לפני שהוסמך כעורך דין, ומשתמש בה בעיקר למטרות "הנאה עם חברים, להכיר חברים חדשים ולדון בסוגיות שמעניינות אותו" את הערך המוסף של עריכת הדין הוא מכניס לכתיבה שלו, אך "לא מאמין שהיא יכולה לסייע בקידום של שירותים משפטיים".

   

  מיהונתן אפשר ללמוד הרבה על איך ניתן לשלב ולאזן נכון בכתיבה ברשת בין טכנולוגיה, פוליטיקה ונושאים חברתיים אחרים, לבין הידע המשפטי, כאשר הידע המקצועי הופך להיות תוסף משלים ולא הנושא העיקרי בו מתמקדת הכתיבה.

  הבלוג המוערך של עו"ד יהונתן קלינגר.    

  _____________________________________________________________


   עו"ד יעל גיל - הבולטת מבין עורכי הדין לענייני משפחה הנוכחים ברשת.


  יש סיבה טובה להסיר בפני עו"ד גיל את הכובע. מדובר בפורצת דרך וחלוצה אמיתית. בעוד עורכי דין רבים עדיין מתלבטים בשאלה האם להקים אתר "ולהיכנס לאינטרנט" (אחת השאלות הרלוונטיות ביותר שנשאלו בסוף שנות התשעים) יעל מוטרדת משאלות כגון היכן לשדר את סדרת סרטוני ההדרכה למתגרשים בכיכובה (הם מופיעים ביותר מפלטפורמה אחת ומתבקשת...) היכן לשתול מאמר ספציפי (ואין מקום רלוונטי שיעל לא דרכה בו ברשת) ולמי לענות קודם על תגובה לפוסט חדש.


  יעל מייצרת ברשת תוכן איכותי ורלוונטי לנישה המשפטית שלה באופן עקבי ומעורר השראה. היא טורחת להגיב לכל מתעניין תשובות מלומדות ופרקטיות על בסיס יום יומי, בכמה וכמה זירות ברשת. היא מנהלת שותפה בקהילת עורכי הדין של קפה דה מרקר, ובמקביל מנהלת משרד עצמאי ומוכרת כליטיגטורית קשוחה ומוערכת בבית המשפט לענייני משפחה. הסרתם?


  אני מ@מינה:


  " כעורכי דין, רובנו מבלים ימים רבים בישיבה מול המחשב, בדיונים ובפגישות עם לקוחות. אין לנו את היכולת להיחשף לכמות כה עצומה של אנשים, כפי שהדבר מתבצע בדרך הוירטואלית של המדיה החברתית המאוד נגישה וככזו, היא מקרבת רחוקים.. יש מי שנחשף יותר באופן אישי ויש מי שפחות. יש מי שנפתח ומפתח קשרים חברתיים מחוץ לעולם הווירטואלי ובכך הוא מקדם גם מטרות חברתיות וגם מטרות עסקיות. החשיפה ברשת החברתית היא עצומה, מה שאנחנו עושים עם החשיפה הזו, האם ואיך היא תשרת אותנו בתחום העסקי, נמצא בידיים שלנו....."

   

  נוכחות ברשת: אתר, בלוג, קהילה משפטית בניהולה , סרטון הדרכה מקצועי ביוטיוב  

   __________________________________________________________________________________


   עו"ד דורון זיסו - מתמחה בקניין רוחני, אינטרנט והיי -טק

   סיפורו של עו"ד זיסו ברשת הוא סיפור כניסתה של הקהילה המשפטית למדיה החברתית -בסוף שנות התשעים. עו"ד זיסו מספר לי על מדיה חברתית- משפטית נוסח סוף שנות התשעים:

   

   " מה שהיה חסר לי כבר אז בכל המדיה החברתית היה השיח בין "תורמי התוכן העיקריים" (כותבי המאמרים) ובין הציבור הרחב. חשבתי שיש מקום להקים פורומי דיון משפטי ענייני נפרדים מפורומי רכילות, פטפטת, שעשועים וגם חשוב מאד לתחום את הגבולות ולהבהיר לקהל הרחב שמאמר ופורום לעולם אינם יכולים לשמש תחליף לייעוץ משפטי פרטני, הנערך במשרד עורך הדין. פורומים ואתרים חברתיים גם נותנים אפשרות לעורכי דין לנהל שיח ביניהם ולהפרות מחשבתית אחד את רעהו. כדי לתת מענה לצורך זה, הקמתי בשנת 2001 פורום קהילת דיני האינטרנט והיי טק בתפוז, הפועל ברציפות עד היום. בתחילת תקופת הווב 2.0 גם הקמתי את אחד הבלוגים המשפטיים הראשונים בעברית".


  על פעילותו החברתית- משפטית בקהילת דיני האינטרנט והיי טק, זכה עו"ד זיסו בשנת 2007, בתג " מלאכים ברשת " המוענק על ידי איגוד האינטרנט הישראלי והמועצה הלאומית להתנדבות בישראל.


  אני מ@מין:


  " אי אפשר היום לחיות ולהתנהל כאילו שאנחנו חיים בשנת 1989. להתעלם היום מהמדיה החברתית, בעיניי זה כמו להחליט לחיות בלי טלפון ופקס" .

   

  נוכחות ברשת: אתר,  בלוג בקפה דה מרקר,  בלוג בתפוז, קהילת דיני האינטרנט וההיי טק בניהולו,  linkedin ,סרטון יוטיוב - לשון הרע ברשת.  

  ________________________________________________________

   

   עו"ד ספיר בן צוק - עו"ד אזרחי- מסחרי - כישרון טבעי למדיה חברתית.


  כל פעם אני מתרשם מחדש מהיכולות של עו"ד בן צוק להשתמש במדיה החברתית. בלי פוזה ועם הרבה מיקוד ותבונה הוא מעז לנסות ולהשתמש בפועל בכוח של "חכמת ההמון" והיכולת לתקשר בזמן אמת עם חברים למקצוע. למשל הדיון שפתח בקהילת עורכי הדין בקפה דה מרקר שכותרתו : שאלה דחופה ! יש לי דיון בבית משפט היום ב15:00 , זכה ל- 8 תגובות מלומדות מעורכי דין ( לפני השעה 15:00- שעת הדיון) ולתגובות רבות נוספות לאחר הדיון כאשר בין היתר התעניינו הקולגות לדעת מה הייתה תוצאת הדיון בית המשפט...


  אגב, מי שנכנס לצפות בקישור לדיון שם לב בוודאי לכך שכותרת הדיון שונתה, פשוט בגלל שזו כבר לא "שאלה דחופה" ולכן שינה עו"ד בן צוק את הכותרת. פעולה זו כשלעצמה, מעידה על הבנה ורגישות רבה לאופן שבו יש לנהל אינטראקציה לטווח ארוך עם חברים ברשת.


  אני מ@מין:


  "המדיה החברתית מעבר להיותה מקום נפלא לסיעור מוחות בין בעלי עניין בתחומים שונים, מהווה גם כלי שיווקי מצוין לבעלי מקצועות חופשיים, אבל איננה עומדת בפני עצמה, אלא ככלי משלים ונוסף לשאר האפשרויות שנותן לנו העולם הווירטואלי ולא רק, אלא גם הקונבנציונאלי.

   

  אני מאמין ששילוב בין מספר רב של מקורות חשיפה, כגון בלוגים, תגובות לפוסטים או פתיחת פוסטים ראויים, וכן כתיבת מאמרים באוריינטציה אינטרנטית, קרי, קצרים, תכליתיים ומובני שפה לקהל הרחב שאיננו מציבור המשפטנים יכול להביא לתועלת רבה מאוד ולהגדלת מספר הלקוחות גם לעורכי דין שמרנים שטרם הפנימו את עוצמת המדיה האלקטרונית ככלי שיווקי מהמעלה הראשונה".

   

  נוכחות ברשת: האתר של עו"ד בן צוק , הבלוג בקפה דה מרקר,  פורום משפט ואינטרנט בניהולו. 
  ______________________________________________________________


  עו"ד - לא אבדה תקוותנו:

   

   יש עוד זן יחיד ומיוחד של עורכי דין שעושה עבודה נפלאה ברשת ובמדיה החברתית - המדובר במאות עורכי דין שכירים הפעילים בקהילות ובפורומים של ייעוץ משפטי ועורכי דין ברשת. רובם עושים זאת מתוך תחושת שליחות ורצון לסייע לציבור, חלקם הגדול עושה זאת מבלי להופיע בשמם המלא מתוך חשש שהמעביד יראה בכך פגיעה במשרד. אני תקווה שברשימה הבאה אדע לספר על מעבידים שהבינו את הכוח האדיר שמצוי במדיה החברתית ובמקום לכפות על עובדיהם אנונימית ברשת, הם בחרו דווקא למנף את ניסיונם של השכירים במדיה החברתית ולהשתמש באינטראקציה היום יומית עם לקוחות פוטנציאלים בזירות השונות לטובת קידומו של המשרד ובכך כערך מוסף גם לטובתו של הציבור כולו.

   

  בין היתר תמצאו אותם שם: קהילת הייעוץ המשפטי של קפה דה מרקר בהנהלת עורכי הדין יוסף פרידמן ונעמה זהר  

  _________________________________________________________________


  סיכום:

  ברשימה הבאה אני מקווה לכלול ולסקור את פעילותם של משרדים גדולים ועורכי דין רבים נוספים שהפנימו כי הפעילות במדיה חברתית אינה "טרנד" חולף או "טרחה מיותרת", אלא מציאות עובדתית (מפה לאוזן בעידן שלנו - זה ברשת!) שככל שימהרו להסתגל ולהתאים עצמם אליה, כך יקדימו להפכה לאפקטיבית ולחלק בלתי נפרד משגרת הקידום והשיווק ההכרחית של העסק.

  אשמח לא פחות לכלול ברשימתי הבאה את הגופים המשפטיים הממסדיים: לשכת עורכי הדין, משרד המשפטים, מערכת בתי המשפט, הסנגוריה הציבורית ועוד. לכל אילו המדיה החברתית מתאימה ככפפה ונוכחותם ברשת מתבקשת בשל אופי השירות אותו הם מעניקים לציבור. ויש גם ערך מוסף להשתלבותם במדיה החברתית - אינטראקציה עם הציבור, סיוע, זמינות, נגישות, שירותים ואינפורמציה, עשויים להועיל מאוד לשיקום תדמיתה של מערכת המשפט בישראל ...
  ______________________________________________________________


  עורך הרשימה - סער סיקלאי, יועץ במדיה חברתית ועו"ד....

  soci@l click  

  דרג את התוכן:

   תגובות (59)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     5/11/09 00:01:

   צטט: נדב בלוך 2009-11-04 20:41:35

   סער שלום מילת המפתח פירגון מופיעה שבע פעמים

   ונראה לי שבמילה זו תתעצם המדיה החברתית בדרך חיובית 

    

    

   אני איתך ... אני לא מאמין בעשייה במדיה חברתית שאינה באה ממקום חיובי. 

    

     4/11/09 20:41:

   סער שלום מילת המפתח פירגון מופיעה שבע פעמים

   ונראה לי שבמילה זו תתעצם המדיה החברתית בדרך חיובית 

    

     4/11/09 15:58:

   צטט: טל ברוך 2009-11-03 15:08:59


   סער

   כל הכבוד

   אמנם סבא היה צייר ואבא עדיין פסל

   אבל אתה כבר לא מעט זמן

   אמן מילים ( טוב , אנחנו יודעים שאוהבים גם את זה במשפחה...)

   קורא הרבה ממה שאתה כותב

   וכשרונך תמיד מפתיע אותי מחדש .

   אל תגדל פתאום צניעות יתר , זה בסדר גם להגיד תודה ולהסמיק .

   המשך שבוע גשום

   ברוך

    

   ברוך היקר, 

    

   תודה על תגובתך המרגשת. אחרי שנים של פעילות ברשת זה מאוד משמח לראות תגובה של חבר מהבית - מהקיבוץ... 

    

   שבוע נפלא גם לך, 

    

   סער

    

     3/11/09 15:08:


   סער

   כל הכבוד

   אמנם סבא היה צייר ואבא עדיין פסל

   אבל אתה כבר לא מעט זמן

   אמן מילים ( טוב , אנחנו יודעים שאוהבים גם את זה במשפחה...)

   קורא הרבה ממה שאתה כותב

   וכשרונך תמיד מפתיע אותי מחדש .

   אל תגדל פתאום צניעות יתר , זה בסדר גם להגיד תודה ולהסמיק .

   המשך שבוע גשום

   ברוך

   ואחרי זה, הגריאטריים והמכוערים.

   ודורון - תודה :-)

     1/11/09 13:30:

   צטט: סער סיקלאי 2009-11-01 10:26:10

   צטט: zeirauri 2009-11-01 09:12:37

   רשימה מצויינת, נכונה, ואמיתית.

   כל הכבוד לנוכחים הראשונים, ותודה לסער על הפוסט המעניין והמושקע.

    

    

   תודה אורי

    

   אגב, עו"ד  אורי זעירא הוא הוותיק והנאמן ביותר מבין חברי קהילת עורכי הדין כאן בקפה ...

   האם בקרוב תיפתח רשימת "הותיקים והנאמנים"? ואחריה רשימת "היפים והאמיצים"?

    

     1/11/09 10:26:

   צטט: zeirauri 2009-11-01 09:12:37

   רשימה מצויינת, נכונה, ואמיתית.

   כל הכבוד לנוכחים הראשונים, ותודה לסער על הפוסט המעניין והמושקע.

    

    

   תודה אורי

    

   אגב, עו"ד  אורי זעירא הוא הוותיק והנאמן ביותר מבין חברי קהילת עורכי הדין כאן בקפה ...

     1/11/09 09:12:

   רשימה מצויינת, נכונה, ואמיתית.

   כל הכבוד לנוכחים הראשונים, ותודה לסער על הפוסט המעניין והמושקע.

    

     1/11/09 05:00:

   צטט: oded73 2009-11-01 04:40:48

   ברכות על הכתבה המעניינת ולמובילי הקטגוריה.

   כמי שמכיר היטב שניים מהם - ה POST פגע בול.

   ברכות כבר אמרתי ?

   עודד

    

    

   תודה עודד :-)
     1/11/09 04:41:

   צטט: שגיא חמץ 2009-10-31 22:38:14


   ואומרים שעורכי דין הם לא בני אדם

   בחיי טועים. אפילו בלוגים יש להם :)

   סער פוסט מצוין שחידש לי לפחות לגבי שניים מעורכי הדין המצויינים ברשימה.

   תודה

   בזמנו כשלמדתי קצת את תחום המדיה החברתית סביב עולם עורכי הדין והמשפט

   נתקלתי בקווין אוקפי. האתר שלו שאם לא מכירים אותו אז שווה להציץ בו הוא מערכת שמאפשרת לעורכי דין להצטרף לרשת בלוגים ולהקים לעצמם בלוג. באתר יש הגיון והוא מצביע לדעתי על מגמה גדולה של עורכי דין קטנים ובינוניים בארה"ב שעושים

   במדיה החברתית שימוש ככלי שיווקי. אוקפי הוא מעדכן סדרתי בכל מה שקשור בעורכי דין ומדיה חברתית

   ולתחושתי יש לא מעט מה ללמוד ממנו

   http://kevin.lexblog.com/

   http://www.lexblog.com/

    

   שגיא

    

    

    תודה על הפירגון שגיא,

    

   לגבי קווין אוקיף אני מצטרף להמלצתך, אכן שווה לעקוב אחריו ואחרי הבלוג שלו . אנחנו עוקבים זה אחר זה בטוויטר ואני מקווה שגם הוא לומד משהו :-)


   שבוע טוב,

    

   סער

     1/11/09 04:40:

   ברכות על הכתבה המעניינת ולמובילי הקטגוריה.

   כמי שמכיר היטב שניים מהם - ה POST פגע בול.

   ברכות כבר אמרתי ?

   עודד

     31/10/09 23:29:


   הוזמנתי לפרגן...מפרגנת.

    

    

    

     31/10/09 22:38:


   ואומרים שעורכי דין הם לא בני אדם

   בחיי טועים. אפילו בלוגים יש להם :)

   סער פוסט מצוין שחידש לי לפחות לגבי שניים מעורכי הדין המצויינים ברשימה.

   תודה

   בזמנו כשלמדתי קצת את תחום המדיה החברתית סביב עולם עורכי הדין והמשפט

   נתקלתי בקווין אוקפי. האתר שלו שאם לא מכירים אותו אז שווה להציץ בו הוא מערכת שמאפשרת לעורכי דין להצטרף לרשת בלוגים ולהקים לעצמם בלוג. באתר יש הגיון והוא מצביע לדעתי על מגמה גדולה של עורכי דין קטנים ובינוניים בארה"ב שעושים

   במדיה החברתית שימוש ככלי שיווקי. אוקפי הוא מעדכן סדרתי בכל מה שקשור בעורכי דין ומדיה חברתית

   ולתחושתי יש לא מעט מה ללמוד ממנו

   http://kevin.lexblog.com/

   http://www.lexblog.com/

    

   שגיא

    

     31/10/09 09:10:
   אהבתי את ,,ה - גילוי הנאות,,
     30/10/09 19:01:

   צטט: עזרא מורד 2009-10-30 18:46:50


   האם אני מרגיז מישהו ?

   אם אתפלל

   שהאנשים בל יזדקקו

   לא לרופא

   לא לשוטר

   לא לעורך דין

   ולא לשופט.

    

   לא אותי בכל אופן. אני שותף מלא לתפילתך, רק אוסיף ברשותך את השורה הבאה לתפילה:

    

   "ואם אזדקק חלילה לעזרתם של אלו, מי יתן ויהיו המומחים והטובים ביותר בתחומם"

     30/10/09 18:54:

   תודה על הפוסט הנפלא

   שתהיה שבת קסומה

   ברסיסי טל מכוסה.

     30/10/09 18:46:


   האם אני מרגיז מישהו ?

   אם אתפלל

   שהאנשים בל יזדקקו

   לא לרופא

   לא לשוטר

   לא לעורך דין

   ולא לשופט.

     30/10/09 14:17:


   תודה לכל המפרגנים על הפירגון :-)

    

   אני מאמין שתחרות עסקית שאינה מפרגנת, עלולה להוביל לסוף השיתוף בידע (כל ידע)  ומבחינתי זה אסון.....

    

   שבת שלום

    

   סער

     30/10/09 14:07:

   צטט: maor kaplanski 2009-10-30 13:00:47

   צטט: סער סיקלאי 2009-10-29 23:14:52

   צטט: דרור אטרי - יוזמה 2009-10-29 22:47:09

   רשימה בהחלט מעניינת ומכובדת.

   אבל יש לי שאלה

   מהם ההגבלות האתיות של הלשכה בנוגע לפרסום עורכי דין ברשת?

   האם מותר לפרסם מודעות בגוגל? (הרבה עושים)

   האם מותר להעלות סרטונים לרשת? (לא הרבה עושים - בינתיים...)

    

    

   דרור שלום,

    

   אכן ישנן הגבלות אתיות מסוימות על פרסום (תוכל לקרוא על כך בהרחבה בבלוג של יהונתן קלינגר (http://2jk.org/praxis/?p=2304).

    

   חשוב להדגיש כי לא כל חשיפה ברשת היא בהכרח פרסומת הגם שעשויה לצמוח לעו"ד פרנסה כתוצאה מהחשיפה בטווח הקצר או הארוך. הפעילות במדיה חברתית במובנה הטהור - מענה לשאלות, שיתוף בידע, אינטראקציה ושיח עם גולשים, כתיבת  מאמרים מקצועיים וכד' אינה נחשבת לפרסום ולכן פעילות ברשת ע"פ העקרונות של מדיה חברתית היא בהחלט מכובדת ומכבדת את המקצוע וככזו, לגיטימית ומהווה תחליף מצוין לפרסומת עבור עורכי דין.

    

    ומה עם סרטונים ליוטיוב? מותר להעלות?

   שלום מאור,

    

    

   השאלה היא לא המדיום אלא התוכן, פעילות באינטרנט אינה אסורה.

    

     30/10/09 14:00:

   צטט: ירון פלדברג 2009-10-30 09:04:10


   למה אני לא ברשימה?

    

    

   זה בגלל שאני ג'ינג'י או בגלל שאני לא בכלל לא עו"ד?

    

   איפה ואפיה...

    

   ירון היקר 

    

   אני מאלו שמאמינים כי התגובות הופכות לחלק בלתי נפרד מרשימה, ולכן למרות שלטענתך אתה ג'ינג'י ונטול השכלה משפטית הנה מצאת דרך יצירתית ומשעשעת להכלל ברשימה :-)...

    

   יש כאן מסר מעבר להומור...

    

     30/10/09 13:59:

   צטט: יורם ליכטנשטיין 2009-10-30 05:57:31

   צטט: דורון זיסו עו"ד 2009-10-30 00:16:45

   צטט: יורם ליכטנשטיין 2009-10-29 19:34:34

   סער, תודה על הקרדיט.

   בעיוןן ברשימה, שלב אחר שלב, אני קורא ואומר "וואלה נכון".

   יהונתן, דורון וכל מי שנכלל כאן הרוויח את מקומו ביושר ובכבוד.

    

    

    

   גם אתה יורם, גם אתה, מתי באמת אתה ישן?

   אני לא ישן. תראה מה השעה (סתם. הפעם זה נדודי שינה בצירוף עם לחץ עבודה במשרד ובמקום לעבוד תראה איפה אני מטייל).

   וסער, לאחר קריאת התגובות, אני חושב שטעות נפלה בידך שלא כללת את עצמך.

   אמנם גם אני חשבתי בהתחלה כמוך, אך ככל שאני חושב יותר ויותר, אתה עו"ד (לא פעיל אבל משלם ללשכה אני מקווה), פעיל במדיה החברתית, ממקד את פעילותך בעורכי דין, כך שאתה צריך להיות מקום 1 ברשימה.

    

    

   יורם,

    

   אתה גם לא מספר שהיה לך יומהולדת לפני פחות משבוע, אבל בעידן המדיה החברתית, אין יותר פרטיות, אנחנו יודעים הכל, אז מזל טוב!

     30/10/09 13:20:


   זה מאוד מסכיר סער......

   שמיחה שבין חבריי/חברותיי מטובי עורכי הדין. יפה כתבת. מפרגנת. דבי.

     30/10/09 13:00:

   צטט: סער סיקלאי 2009-10-29 23:14:52

   צטט: דרור אטרי - יוזמה 2009-10-29 22:47:09

   רשימה בהחלט מעניינת ומכובדת.

   אבל יש לי שאלה

   מהם ההגבלות האתיות של הלשכה בנוגע לפרסום עורכי דין ברשת?

   האם מותר לפרסם מודעות בגוגל? (הרבה עושים)

   האם מותר להעלות סרטונים לרשת? (לא הרבה עושים - בינתיים...)

    

    

   דרור שלום,

    

   אכן ישנן הגבלות אתיות מסוימות על פרסום (תוכל לקרוא על כך בהרחבה בבלוג של יהונתן קלינגר (http://2jk.org/praxis/?p=2304).

    

   חשוב להדגיש כי לא כל חשיפה ברשת היא בהכרח פרסומת הגם שעשויה לצמוח לעו"ד פרנסה כתוצאה מהחשיפה בטווח הקצר או הארוך. הפעילות במדיה חברתית במובנה הטהור - מענה לשאלות, שיתוף בידע, אינטראקציה ושיח עם גולשים, כתיבת  מאמרים מקצועיים וכד' אינה נחשבת לפרסום ולכן פעילות ברשת ע"פ העקרונות של מדיה חברתית היא בהחלט מכובדת ומכבדת את המקצוע וככזו, לגיטימית ומהווה תחליף מצוין לפרסומת עבור עורכי דין.

    

    ומה עם סרטונים ליוטיוב? מותר להעלות?

     30/10/09 12:51:


   יופי של רשימה - שימושית לימים קשים :--)))

   פירגנת יפה לקולגות שלך

     30/10/09 12:40:

   צטט: זיו הנדסה רפואית וטכ 2009-10-30 10:46:21


   לסער ולכולם שלום

   אני חושב שצריך לקחת דוגמא מהפוסט עם רשימת עורכי הדין המכובדים והמוכשרים

   שרשומים בו, ולראות לרופאים בכדי שגם הם יתחילו להיות בלוגרים ולתרום מידיעותיהם לטובת כולנו הקהל

   בתקופה האחרונה אני פועל להביא כמה שיותר  רופאים שיכתבו בקהילת רפואה ולכשיהיו לפחות 10 רופאים ניתן יהיה משם  לשאוב את תמונותיהם ולהכין רשימה כזו..

   יישר כוח

   והרבה בריאות לכם ולכל עם ישראל

   זיו הנדסה רפואית וטכנולוגיות

    

   מסכימה עם הנאמר

    

   תודה לך יעל

   תודה על המידע סער

   שבת שלום

   לאה

    

    

     30/10/09 12:00:


   סער, יישר כח. יופי של פוסט.

    

   אני חייב לציין שעוד יותר מההנאה שלי מהפוסט שלך, אני נהנה לראות את הפרגון שיש פה בין עורכי הדין לעצמם וגם בין אלו שאינם עורכי דין, שמראים שהם יודעים להעריך מקצועיות ואנושיות (שתי תכונות שבהן מתברכים כל עורכי הדין שנסכרו ברשימה).


   לסער ולכולם שלום

   אני חושב שצריך לקחת דוגמא מהפוסט עם רשימת עורכי הדין המכובדים והמוכשרים

   שרשומים בו, ולראות לרופאים בכדי שגם הם יתחילו להיות בלוגרים ולתרום מידיעותיהם לטובת כולנו הקהל

   בתקופה האחרונה אני פועל להביא כמה שיותר  רופאים שיכתבו בקהילת רפואה ולכשיהיו לפחות 10 רופאים ניתן יהיה משם  לשאוב את תמונותיהם ולהכין רשימה כזו..

   יישר כוח

   והרבה בריאות לכם ולכל עם ישראל

   זיו הנדסה רפואית וטכנולוגיות

     30/10/09 10:28:

   סער

   כל הכבוד על היוזמה להביא לכאן את רשימת עוה"ד

   ברור שזה עוזר לכולנו

   ולך באופן אישי אומר כל הכבוד על הפירגון שאתה

   יודע להעניק לחבריך

   חלק מהרשימה אני מכירה מהכרות וירטואלית שיש לי

   כאן ואין ספק שהם אנשים ערכיים ומוכשרים בעיניי

     30/10/09 10:07:


   kol a kavod le kulam

   im katuv

   az maguia...

     30/10/09 10:02:


    עו"ד יעל גיל - הבולטת מבין עורכי הדין לענייני משפחה הנוכחים ברשת.


   יש סיבה טובה להסיר בפני עו"ד גיל את הכובע. מדובר בפורצת דרך וחלוצה אמיתית. בעוד עורכי דין רבים עדיין מתלבטים בשאלה האם להקים אתר "ולהיכנס לאינטרנט" (אחת השאלות הרלוונטיות ביותר שנשאלו בסוף שנות התשעים) יעל מוטרדת משאלות כגון היכן לשדר את סדרת סרטוני ההדרכה למתגרשים בכיכובה (הם מופיעים ביותר מפלטפורמה אחת ומתבקשת...) היכן לשתול מאמר ספציפי (ואין מקום רלוונטי שיעל לא דרכה בו ברשת) ולמי לענות קודם על תגובה לפוסט חדש.

    

    

    

   אוהבים אותך יעל,

    

   בהערכה ובהערצה.

     30/10/09 09:04:


   הי חברים,

    

   כל הכבוד - אבל דווקא ליעל !

    

   נכללת ברשימה ובצדק. את כותבת הרבה ונותנת הרבה ערך לקוראייך.

    

   המשיכי כך ! 

    

   מישהו יודע איך אני נותנת ליעל כוכב על זה?

    

   שבת שלום,

   מיכלי

     30/10/09 09:04:


   למה אני לא ברשימה?

    

    

   זה בגלל שאני ג'ינג'י או בגלל שאני לא בכלל לא עו"ד?

    

   איפה ואפיה...

     30/10/09 08:25:


   סער, כל הכבוד לך על יוזמה מבורכת.

    

   פוסט ייעודי, ענייני, חיובי, ומפרגן.

   כמי שעוקב מהצד אחר כל אחת ואחד מעורכי הדין שברשימה אני מזדהה ומזהה שהם זוכים לאהדה חברית והערכה מקצועית.

   ובנימה אישית, אני חש כי כל עוה"ד המצויינים מעלה מוסיפים כבוד למקצוע, ותורמים לי, באופן אישי, מעצם השיתוף בתכנים ובפוסטים שמועלים על ידם.

    

    

   יישר כח.

     30/10/09 08:10:

   פוסט איכותי שמשרטט את הדרך ובונה לאחרים ראציונאל עשייה במדיום החברתי. צריך לקחת בחשבון שניתן להקיש מעולם עריכת הדין לכל המקצועות החופשיים . אשמח לראות התפתחות של הסקירה לתחומים נוספים מה קורה למשל בתחום של מעצבים / רופאים האם יש תחומים יותר חושפניים או חושפניים פחות .

    

   תודה .

     30/10/09 08:08:

   מאוד נעים לראות פירגון.
     30/10/09 07:50:

   רשימה מכובדת של אנשים

   שבאמת פועלים מעבר למחוייב.

     30/10/09 07:49:

   מפרגנת לכל אחד ואחת מהמוזכרים.

   ולך...פוסט מוצלח,תוכן מעניין. קבל *

     30/10/09 07:19:

   סער כל הכבוד על הפרגון לחברים,

   מאחלת לך שהיקום ישלח לך פרנסה ולקוחות בשפע,

   מי שמפרגן כך לחבריו, ראוי לפירגון מהיקום

     30/10/09 06:55:

   תודה סער ! בהחלט רשימה יחודת ששופכת אור שונה וחיובי על קהילת עורכי הדין.

   כן יירבו כאלה ואני מקווה שכל פעם יהיה לך יותר קשה להרכיב רשימה כזו בגלל התלבטות מיהם הטובים, המקצועיים, ההוגנים והיישרים ביותר.

   מפרגן גם לכל אלו שמופיעים ברשימה !

   (*)

   צטט: דורון זיסו עו"ד 2009-10-30 00:16:45

   צטט: יורם ליכטנשטיין 2009-10-29 19:34:34

   סער, תודה על הקרדיט.

   בעיוןן ברשימה, שלב אחר שלב, אני קורא ואומר "וואלה נכון".

   יהונתן, דורון וכל מי שנכלל כאן הרוויח את מקומו ביושר ובכבוד.

    

    

    

   גם אתה יורם, גם אתה, מתי באמת אתה ישן?

   אני לא ישן. תראה מה השעה (סתם. הפעם זה נדודי שינה בצירוף עם לחץ עבודה במשרד ובמקום לעבוד תראה איפה אני מטייל).

   וסער, לאחר קריאת התגובות, אני חושב שטעות נפלה בידך שלא כללת את עצמך.

   אמנם גם אני חשבתי בהתחלה כמוך, אך ככל שאני חושב יותר ויותר, אתה עו"ד (לא פעיל אבל משלם ללשכה אני מקווה), פעיל במדיה החברתית, ממקד את פעילותך בעורכי דין, כך שאתה צריך להיות מקום 1 ברשימה.

    

     30/10/09 05:26:


   אהבתי את הפירגון ההדדי

   את הרצון לחלוק , והתקווה של שלח לחמך על פני המים

   לטווח ארוך אכן הדברים עושים את שלהם

   מאחל לכל התורמים ברשת החברתית ,אריכות חברות ועזרה

   והכסף........ גם הוא יגיע תוך כדי...

     30/10/09 00:59:

   בע"ה

    

    

   תודה על השיתוף עו"ד יעל

    

   שבת שלום ומבורך לך יקרה.

     30/10/09 00:44:

   תודה על תשומת ה 
     חידון לשון

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=1295983

     30/10/09 00:21:

   צטט: שרה קונפורטי 2009-10-30 00:14:19


   תודה לך על הפוסט,   מ ע נ י י ן !! אני לא טובה במילים,  

   אני יודעת לדבר בציורים,

   אינפורמציה בהחלט חשובה מאד,   סוף שבוע נעים,   שבת שלום ,  

   שרה קונפורטי,

      www.sarakonforty.com 

    

   תודה שרה :-)

    

   תמיד אמרתי שבגלל שסבא היה צייר ואבא הוא פסל אני אשתדל להיות אמן של מילים..... אני עוד לא שם :-).

     30/10/09 00:16:

   צטט: יורם ליכטנשטיין 2009-10-29 19:34:34

   סער, תודה על הקרדיט.

   בעיוןן ברשימה, שלב אחר שלב, אני קורא ואומר "וואלה נכון".

   יהונתן, דורון וכל מי שנכלל כאן הרוויח את מקומו ביושר ובכבוד.

    

    

    

   גם אתה יורם, גם אתה, מתי באמת אתה ישן?
     30/10/09 00:14:

   תודה לך על הפוסט,   מ ע נ י י ן !! אני לא טובה במילים,  

   אני יודעת לדבר בציורים,

   אינפורמציה בהחלט חשובה מאד,   סוף שבוע נעים,   שבת שלום ,  

   שרה קונפורטי,

      www.sarakonforty.com 
     29/10/09 23:20:

   * ליעל גיל המקסימה

   מהחבר אלון

     29/10/09 23:14:

   צטט: דרור אטרי - יוזמה 2009-10-29 22:47:09

   רשימה בהחלט מעניינת ומכובדת.

   אבל יש לי שאלה

   מהם ההגבלות האתיות של הלשכה בנוגע לפרסום עורכי דין ברשת?

   האם מותר לפרסם מודעות בגוגל? (הרבה עושים)

   האם מותר להעלות סרטונים לרשת? (לא הרבה עושים - בינתיים...)

    

    

   דרור שלום,

    

   אכן ישנן הגבלות אתיות מסוימות על פרסום (תוכל לקרוא על כך בהרחבה בבלוג של יהונתן קלינגר (http://2jk.org/praxis/?p=2304).

    

   חשוב להדגיש כי לא כל חשיפה ברשת היא בהכרח פרסומת הגם שעשויה לצמוח לעו"ד פרנסה כתוצאה מהחשיפה בטווח הקצר או הארוך. הפעילות במדיה חברתית במובנה הטהור - מענה לשאלות, שיתוף בידע, אינטראקציה ושיח עם גולשים, כתיבת  מאמרים מקצועיים וכד' אינה נחשבת לפרסום ולכן פעילות ברשת ע"פ העקרונות של מדיה חברתית היא בהחלט מכובדת ומכבדת את המקצוע וככזו, לגיטימית ומהווה תחליף מצוין לפרסומת עבור עורכי דין.

   רשימה בהחלט מעניינת ומכובדת.

   אבל יש לי שאלה

   מהם ההגבלות האתיות של הלשכה בנוגע לפרסום עורכי דין ברשת?

   האם מותר לפרסם מודעות בגוגל? (הרבה עושים)

   האם מותר להעלות סרטונים לרשת? (לא הרבה עושים - בינתיים...)

    

     29/10/09 22:41:


   תודה רבה לכם. אני מאמין  ומקווה שפעילותכם היום יומית במדיה החברתית הבאה לידי ביטוי ברשימה, תגרום לעורכי דין נוספים לעשות את הצעד הראשון אל עולם המדיה החברתית. הלקוחות כבר שם...

    

    

     29/10/09 22:40:

   יפה לך יעל על הפירגון לגער

   למרות שיש היום גם מלא עו"ד שצריכים להוריד אותם מהלקסיקון...

   אם תרצי לעשות פעם רשימה תפני אליי... אנדב לך כמה *

     29/10/09 22:18:

   צטט: דורון זיסו עו"ד 2009-10-29 21:24:43

   תודה סער,

   הרשימה מעניינת, למרות שאת רוב המוזכרים אני מכיר לפחות וירטואלית. (את איתי למשל לא הכרתי).

   אגב, יש בעיה אחת בכתבה, והיא שכותבה, עו"ד סער סיקלאי בעצמו הוא אחד מעוה"ד הפעילים ביותר במדיה חברתית.

   וחוץ מזה, מה דעתכם גם שנעשה בהזדמנות איזה מפגש (לא ברשת)?

    

    

   מסכים עם דורון,

    

   סער, לא הכרתי אחד שפעיל ברשת או שמתעניין

   שלא מכיר את השם שלך.

     29/10/09 22:16:
   תודה רבה סער ! אתה כותב ומעביר את המסרים בצורה מעולה. כפי שאמרתי לך כבר כמה פעמים, עולם המשפט מפסיד שאתה לא שם, אבל אתה כאדם, יוצא מורווח מכך שאתה פועל בתחום ממנו אתה נהנה ואשר אותו אתה אוהב והדברים עולים גם מהפוסט הזה, שנכתב בכשרון רב. אשוב לככב, 24 שעות אחרי הכוכב מהיום.
     29/10/09 22:15:
   סער תודה. פוסט טוב ויופי של תמונה של איתי! צוחק
     29/10/09 22:11:


   סער תודה רבה!

    

   צריך פשוט לאהוב את המדיה, אחרת זה לא הולך.

    

   פוסט מעולה, אחזור לככב.

     29/10/09 21:36:

   צטט: דורון זיסו עו"ד 2009-10-29 21:24:43

   תודה סער,

   הרשימה מעניינת, למרות שאת רוב המוזכרים אני מכיר לפחות וירטואלית. (את איתי למשל לא הכרתי).

   אגב, יש בעיה אחת בכתבה, והיא שכותבה, עו"ד סער סיקלאי בעצמו הוא אחד מעוה"ד הפעילים ביותר במדיה חברתית.

   וחוץ מזה, מה דעתכם גם שנעשה בהזדמנות איזה מפגש (לא ברשת)?

    

   תודה דורון :-)

    

   אגב, אני לא נכלל ברשימה בצדק,  משום שבחרתי לפנות לתחום המדיה החברתית ולקדם את פעילותם של עורכי הדין ברשת במקום לעסוק במקצוע עריכת הדין.

    

   אני מאוד אשמח לקפה מחוץ לדה מרקר

     29/10/09 21:24:

   תודה סער,

   הרשימה מעניינת, למרות שאת רוב המוזכרים אני מכיר לפחות וירטואלית. (את איתי למשל לא הכרתי).

   אגב, יש בעיה אחת בכתבה, והיא שכותבה, עו"ד סער סיקלאי בעצמו הוא אחד מעוה"ד הפעילים ביותר במדיה חברתית.

   וחוץ מזה, מה דעתכם גם שנעשה בהזדמנות איזה מפגש (לא ברשת)?

   סער, תודה על הקרדיט.

   בעיוןן ברשימה, שלב אחר שלב, אני קורא ואומר "וואלה נכון".

   יהונתן, דורון וכל מי שנכלל כאן הרוויח את מקומו ביושר ובכבוד.

    

   ארכיון

   פרופיל

   סער סיקלאי
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין